کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

آیا کاهش وزن بعد از لیپوماتیک راحت تر است؟

بله به دلیل حفظ سبک زندگی درست، کاهش وزن راحت تر است.

آیا سلول های چربی حذف شده در لیپوماتیک از یک ناحیه بدن در ناحیه دیگر ظاهر می شوند؟

خیر

آیا اثرات لیپوماتیک ماندگار است؟

بله

آیا سلول های چربی حذف شده بعد از لیپوماتیک برگشت پذیر اند؟

خیر

آیا سلول های چربی حذف شده در لیپوماتیک از یک ناحیه بدن در ناحیه دیگر ظاهر می شوند؟

خیر

چه مدت طول می کشد تا نتایج حاصل از لیپوماتیک در بدن مشاهده شود؟

معمولا بین 1 تا 3 ماه

با لیپوماتیک چقدر می توان وزن کم کرد؟

بین 1.5 تا 2.5 کیلو

انتظارات غیر واقعی از لیپوماتیک چیست؟

 • صاف کردن و کشیدن پوست
 • بهترین راه برای کاهش وزن
 • سفت کردن پوست

راه های جلوگیری از چربی و حفظ نتایج پس از لیپوماتیک

 • نوشیدن آب کافی
 • رعایت رژیم غذایی
 • داشتن یک برنامه ورزشی منظم
 • دوری از کم تحرکی
 • کاهش سطح استرس

یکی از سوالاتی که همواره ذهن افرادی را که به دنبال راه حل هایی برای کاهش وزن و لاغری از طریق جراحی هستند را به خود مشغول می کند، این است که آیا کاهش وزن بعد از لیپوماتیک راحت تر است یا خیر؟ در مقایسه با سایر انواع سلول ها، سلول های چربی رفتاری متفاوت از خود در بدن نشان می دهند. با رسیدن به سنین بزرگسالی، تعداد کل سلول های چربی در بدن انسان کاملاً ثابت می ماند.

شاید با خود فکر کنید پس چگونه کاهش و افزایش وزن و سایز پس از این زمان امکان پذیر است؟ در پاسخ باید گفت که کاهش و افزایش وزن با اضافه شدن یا کاهش سلول های چربی اتفاق نمی افتد. بلکه زمانی اتفاق می افتد که سلول های چربی موجود کوچکتر یا بزرگتر شوند.

در صورتی که بیمار دارای سلول های چربی اضافی در نواحی خاص مانند ران ها، باسن، سینه، شکم، گردن و … باشد، کاهش سایز و وزن در این نواحی تنها با رعایت رژیم غذایی و ورزش دشوار خواهد بود. علاوه بر این، اگر این دسته از افراد موفق به کاهش وزن شوند، تمام سلول‌های چربی آن ها کوچک می‌شود، نه فقط نواحی مورد نظرشان. بنابراین این جاست که پای لیپوماتیک به میان می آید. در ادامه به کاهش وزن بعد از لیپوماتیک و موارد مرتبط در این باره اشاره خواهیم کرد.

 

کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

آنچه می خوانید

نقش لیپوماتیک در حذف سلول های چربی

 لیپوماتیک بعد از بسیاری از تلاش های ناموفق برای لاغری به عنوان یک یار کمکی روی کار می آید. لیپوماتیک به صورت دستی سلول های چربی را از نواحی درمان حذف می کند. از طریق این روش، جراح پلاستیک با ساکشن سلول ‌های چربی اضافی در یک الگوی دقیق، به کاهش تعداد کل سلول‌های چربی و کانتور کردن ناحیه مورد نظر به منظور داشتن فرم بدنی متناسب ‌تر و مطلوب ‌تر کمک می کند.

کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

آیا اثرات لیپوماتیک ماندگار است؟

خبر خوب این است که نتایج به دست آمده و لاغری بعد از عمل لیپوماتیک می تواند تا سال های سال باقی بماند. از آن جایی که در این روش سلول های چربی به صورت دستی حذف می شوند و بدن نمی تواند آنها را دوباره رشد دهد، بنابراین این سلول ها برای همیشه از بین می روند.

اما باید به این موارد دقت داشت که رعایت نکات پس از لیپوماتیک، رژیم غذایی مناسب، داشتن یک برنامه ورزشی و در نهایت داشتن یک سبک زندگی مناسب تاثیر به سزایی در گرفتن نتیجه مطلوب و عدم رشد سلول های چربی خواهد گذاشت. اگر فرد سعی در ثابت نگه داشتن وزن خود داشته باشد و همواره سبک زندگی متعادلی را دنبال کند، چربی بیشتری در سلول‌های باقیمانده در محل‌ تحت درمان جمع نمی‌ شود، از این رو نتیجه به دست آمده ماندگارتر است.

آیا سلول های چربی حذف شده در لیپوماتیک از یک ناحیه بدن در ناحیه دیگر ظاهر می شوند؟

یکی از مسائلی که شاید در بین مراجعه کنندگان برای انجام عمل لیپوماتیک گوش به گوش می شود، سلول های چربی حذف شده از یک ناحیه در ناحیه دیگر ظاهر می شوند! این قضیه ممکن است برای افراد بسیار نگران کننده باشد. طبق تحقیقات انجام گرفته، این مورد افسانه ای بیش نیست! در حالی که این موضوع نادرست است؛ اما فرد همچنان باید پیرو یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی متعادل باشد.

آیا لیپوماتیک برای کاهش وزن مناسب است؟

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد لیپوماتیک این است که بسیاری فکر می کنند چون لیپوماتیک به روش جراحی انجام می شود، می تواند به از بین بردن تمام چربی‌ های اضافی و سلول های چربی ناخواسته کمک کند و بهترین روش برای کاهش وزن است!!! در حالی که جراح فقط می تواند تا حدی چربی را از ناحیه تحت درمان خارج ‌کند. از این رو جراحی لیپوماتیک یک روش “کاهش وزن” نیست و تنها فرم بدن را تغییر شکل می دهد و نمی توان به آن به چشم یک راه حل سریعی برای کاهش وزن نگاه کرد.

اگر به دنبال کاهش وزن سریع هستید، بهتر است با حفظ سلامتی خود و اینکه چقدر می خواهید وزن کم کنید، به دنبال یک رژیم غذایی خوب و یک برنامه ورزش متداوم باشید. کار لیپوماتیک غالبا برداشتن نواحی سرسخت از چربی بدن است که تا حدودی نمی توان آن را با ورزش و رژیم غذایی حذف کرد.

لیپوماتیک یک روش کاهش وزن دائمی نیست!

لیپوماتیک می تواند به افراد کمک کند تا با حذف رسوبات چربی سرسخت، وزن خود را به مرور زمان کاهش دهند. با این حال، نمی توان به این عمل به چشم یک معجزه یا چوب جادویی نگاه کرد! لیپوماتیک به عنوان روشی برای کاهش وزن همیشگی انجام نمی شود و تضمین نمی کند که بیمار هرگز دوباره وزن اضافه نکند.

اگر فردی طبق برنامه غذایی درست پیش نرود و کالری مصرفی بیشتری نسبت به کالری سوزانده شدن در بدن خود داشته باشد، ممکن است پس از لیپوماتیک مجددا دچار افزایش وزن شود. این مورد سبب می شود که سلول‌های چربی باقی ‌مانده در ناحیه تحت درمان با افزایش وزن بزرگ ‌تر شوند و به طور بالقوه نتایج لیپوماتیک را خنثی کنند.

آیا کاهش وزن بعد از لیپوماتیک راحت تر است؟

به طور کلی، پاسخ به این سوال مثبت است، اما نه به این دلیل که بدن فرد یا نحوه افزایش وزن با انجام این عمل تغییر می کند، بلکه بیشتر به این دلیل است که طرز فکر افراد را تغییر می دهد. وقتی برای مدت زمان قابل توجهی ورزش و رژیم غذایی در دستور کار افراد برای کاهش وزن قرار می گیرد، اما در طول زمان نتایجی ایجاد نمی شود، افراد می توانند به راحتی تسلیم شوند و با خود فکر کنند که رژیم واقعا کارساز نبوده است.

با انجام عمل لیپوماتیک، نواحی دردسرسازی که افراد ماه ها و سال ها با ورزش و رژیم نتوانسته اند آن را تغییر دهند، می تواند دستخوش تغییر شود و بدن آن ها به همان شکلی که در تمام آن مدت سعی کرده بودند، برسد! این مسئله پس از تلاش های نافرجام برای افراد شگفت انگیز است!!

از این رو هنگامی که این اتفاق می افتد، افراد برای حفظ ظاهر و فرم بدنی خود، به برنامه ورزشی و رژیم غذایی خود پایبندتر خواهند شد. پس باید گفت که کاهش وزن بعد از لیپوماتیک آسان ‌تر نیست، اما از نظر روانی ممکن است انگیزه بیشتری به افراد بدهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

چگونه از ماندگاری نتایج لیپوماتیک اطمینان حاصل کنیم؟

افراد باید قبل از انجام لیپوماتیک سعی در حفظ سبک زندگی سالم داشته باشند و نکات لازم را در رژیم غذایی و عادات ورزشی خود رعایت کنند. طبق تحقیقات صورت گرفته، راضی ترین افرادی که عمل لیپوماتیک انجام داده اند، کسانی هستند که تا حدودی به وزن ایده آل خود نزدیک تر اند!

علاوه بر این، درک این نکته حیاتی است که ماندگاری طولانی عمل لیپوماتیک به معنای همیشگی بودن آن نیست!!! لازم به ذکر است که روند پیری را نمی توان با هیچ روش زیبایی متوقف کرد. در واقع این امر طبیعی است که متابولیسم فرد در طول زمان کند شود و فرم بدن رفته رفته تغییر کند. چنانچه این دسته از افراد متوجه تغییراتی در بدن خود شوند که دوست دارند سال‌ها بعد آنها را تغییر دهند، لازم است با یک جراح پلاستیک ماهر مشورت کرده تا گزینه های مناسب آن ها را برای بهبود نتایج یا کاهش علائم پیری پیشنهاد دهد.

چه مدت طول می کشد تا نتایج حاصل از لیپوماتیک در بدن مشاهده شود؟

بسیاری از افراد به محض انجام لیپوماتیک به دنبال دیدن نتایج آنی هستند، در حالی که باید افراد توجیه شوند که حدود 90 درصد از نتایج لیپوماتیک ظرف مدت یک تا سه ماه پس از جراحی ظاهر می شوند. لازم است تا بدانید باید به لیپوماتیک شبیه به یک سفر نگاه کرد و در طول سفر منتظر نتیجه ماند. لیپو به هیچ وجه راه حل سریعی برای گرفتن نتیجه نیست و به دلیل تورم و عوارض پس از عمل ممکن است مدتی طول بکشد تا شما واقعاً نتایج حذف سلول های چربی را ببینید.آیا می توان با لیپوماتیک شکمی صاف و تخت داشت؟

بسیاری از افراد با شنیدن واژه لیپوماتیک شاید به یاد شکم های تخت و صاف بیوفتند. شکم هایی که تمام عمر انتظارش را کشیده اند و با انجام لیپوماتیک خواستار آن هستند. اما باید گفت همه چیز واقعاً بستگی به خود فرد دارد، زیرا جراحی لیپوماتیک فقط آنچه را که به عنوان چربی زیر جلدی شناخته می‌شود، هدف قرار می‌دهد.

اگر شکم فرد مراجعه کننده بیرون زدگی داشته باشد و در واقع چربی ها زیر ماهیچه ها و اطراف اندام های داخلی قرار گرفته باشند، نباید از لیپوماتیک انتظار شکم تخت و صاف داشت. چرا که لیپوماتیک نمی تواند چربی های عمیق را مورد هدف قرار دهد و این مورد تنها از طریق یک سبک زندگی سالم امکان پذیر است.

با لیپوماتیک چقدر می توان وزن کم کرد؟

همانطور که پیش تر هم گفته شد، بسیاری از افراد لیپوماتیک را یک روش موثر برای کاهش وزن می دانند!!! اما واقعیت این است که این روش فقط یک روش کانتورینگ بدن است و در آن تنها رسوبات چربی از ناحیه تحت درمان حذف می شوند که این مورد سبب تغییر فرم و سایز بدن می شود نه تغییر وزن چندان! تنها راه واقعی برای کاهش چشمگیر مقدار زیادی از وزن بدن، از طریق یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم ممکن می شود.

معمولا افرادی که لیپوماتیک انجام می دهند معمولا بین 1.5 تا 2.5 کیلو وزن کم می کنند. شاید در برخی از بنرهای تبلیغاتی، شعارهای دروغینی را ببینید که می توان با این روش 13 الی 15 کیلو وزن کم کرد!!! چنین چیزی امکان پذیر نیست  بهتر است در این مورد بیشتر بدانید تا دام تبلیغات و کلاهبرداری ها نیافتید.

چنانچه کاهش سایز و کانتور بدن پس از لیپوماتیک و رعایت رژیم غذایی و داشتن برنامه ورزشی میسر نشد، لازم است تا این موضوع به طور کامل با پزشک در میان گذاشته شود. تا او در این باره راه حل های دیگر بیاندیشد.

مضرات کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

انتظارات غیر واقعی از لیپوماتیک

صاف کردن و کشیدن پوست

بهترین راه برای کاهش وزن

سفت کردن پوست

موارد بالا چیزهایی نیستند که از لیپوماتیک انتظار داشته باشیم. لیپوماتیک تنها به افراد کمک می کند تا  احساس بهتری نسبت به فرم بدن خود داشته باشند.

5 نکته آسان برای جلوگیری از چربی و حفظ نتایج پس از لیپوماتیک

تیم جراحی زیبایی ما در قسمت زیر پنج نکته را برای حفظ فرم بدنی و نتایج پس از لیپوماتیک بیان کرده اند. که لازم است افراد پس از جراحی برای کسب نتیجه دلخواه خود آنان را رعایت کنند.

 • 1. آب بنوشید

با افزایش مقدار آبی که روزانه می نوشید می توانید به بدن خود کمک کنید تا وزنتان را ثابت نگه دارد، یا حتی وزنتان را به مرور زمان کاهش دهد. برای دستیابی به بهترین نتیجه، نوشیدن 8 لیوان آب در روز برای کاهش وزن و تثبیت آن توصیه می شود.

به چند نکته زیر توجه کنید:

 • نوشیدن آب به بدن کمک می کند تا کالری سوزانده شده بیشتر از حد ممکن شود و افراد نسبت به دیگران بین 24 تا 30 درصد بیشتر وزن کم کنند.
 • نوشیدن آب نه تنها به کاهش وزن کمک می کند، بلکه شاخص توده بدنی (BMI)، اندازه دور کمر و درصد چربی بدن را نیز کاهش می دهد. بنابراین اگر برای از بین بردن چربی بدن لیپوماتیک انجام داده اید، نوشیدن آب می تواند تا حد زیادی به از بین بردن چربی بدن به مرور زمان کمک کند.
 • نوشیدن آب درست قبل از غذا؛ به افراد کمک می کند تا احساس سیری بیشتری داشته باشند و این مورد به خصوص در بزرگسالان بالای 40 سال سبب کاهش اشتها خواهد شد.
 • انتخاب آب به جای سایر نوشیدنی های پرکالری مثل انواع نوشابه، شربت، کاپوچینو و ... به حفظ اندام و کاهش وزن کمک می کند.
 • 2. یک برنامه ورزشی منظم داشته باشید

اگر هدفتان برای کاهش وزن و خوش فرم شدن بدنتان دارای اهمیت است، باید گفت که این کار چندان دشوار نیست! با این هدف می توانید انگیزه تان را تقویت کرده و هر روز منتظر تمرینی باشید که قبلاً از آن واهمه داشته یا برای آن تنبلی می کردید.

اکثر افرادی که تصمیم به انجام لیپوماتیک دارند، احتمالا از پیش یک برنامه ورزشی داشته اند و همواره درصدد کاهش وزن خود بوده اند اما همچنان با چربی‌های سرسخت دست و پنجه نرم می کنند. این افراد سخت کوش به احتمال زیاد می دانند که ورزش به عنوان راهی برای کاهش وزن و ثبیت آن چقدر دارای اهمیت است. ذکر این نکته ضروری است که این دسته از افراد بعد از انجام عمل لیپوماتیک نیز باید به برنامه ورزشی خود ادامه دهند تا به نتیجه مطلوب دست یابند.

چه مدت پس از لیپوماتیک می توان ورزش کرد؟

بلافاصله بعد از عمل نمی توان سراغ ورزش رفت! چرا که بدن نیاز دارد تا در یک بازه زمانی 1 الی 2 هفته ای دوره نقاهت خود را سپری کند. اما با گذشت این مدت بهتر است هر چه سریعتر فرد به دنبال یک برنامه ورزشی منظم باشد تا این اطمینان برای او حاصل شود که به بهترین نتایج لیپوماتیک دست پیدا خواهد کرد.

*از آن جایی که بدن افراد واکنش های مختلف به جراحی نشان می دهد، بهتر است پیش از برگشتن به برنامه ورزشی به توصیه های پزشک خود در مورد زمان بازگشت به ورزش، شدت و ممنوعیت های توجه کرده و با او در این زمینه مشورت کنید.

توصیه های مراقبتی کاهش وزن بعد از لیپوماتیک

 • تمرینات هوازی

بیشتر جراحان زیبایی و پلاستیک توصیه می کنند که بهتر است فرد در عرض 48 ساعت پس از عمل از جای خود برخیزد و شروع به حرکت کند. اگرچه پس از عمل مانعی برای انجام فعالیت های روزانه سبک وجود ندارد؛ اما باید توجه داشت که حداقل تا حدود 2 هفته پس از جراحی، انجام فعالیت های ورزشی سنگین مانند ایروبیک و دویدن ممنوع است؛ مگر این که این گفته به دستور پزشک رد شود. برای حفظ نتایج پس از لیپوماتیک بهتر است افراد فعالیت های خود را به آرامی شروع کرده و به تدریج بر شدت آن بیافزاید.

 • تمرینات مقاومتی

در طول هفته دوم پس از لیپوماتیک، اکثر جراحان پلاستیک به مراجعه کنندگان خود اجازه می دهند تا تمرینات مقاومتی را شروع کنند. در ابتدا، توصیه می شود که افراد از انجام فعالیت های شدید که ممکن است ناحیه جراحی را به شدت تحت فشار قرار دهند، خودداری کنند.

اما هنگامی که ناحیه جراحی به تدریج ترمیم شده و به حالت عادی برگشت، می توانند ورزش در آن ناحیه را شروع کنند و کم کم فشار را در آن قسمت بیشتر کنند. کش های لاستیکی (مثل کش های ورزشی لوپ) و وزنه های کوچک ابزاری مناسب برای عادت کردن به تمرینات مقاومتی منظم است که زمان زیادی از فرد نمی گیرد و حتی می تواند در منزل انجام شود.

 • 3. از دنبال کردن سبک زندگی کم تحرک اجتناب کنید

علاوه بر تمرینات هوازی و ناحیه ای، باید سطح عمومی فعالیت های خود را نیز افزایش دهید تا آمادگی جسمانی بدن در سطح خوبی نگه داشته شود. نشستن و کم تحرکی بیش از حد، سلامتی فرد را  به مخاطره می اندازد و ممکن است سبب اضافه وزن و حتی عدم گرفتن نتیجه مطلوب بعد از انجام عمل جراحی لیپوماتیک شود.

در اینجا چند ایده برای مقابله با بی تحرکی آورده شده است که این موارد به شرح زیر اند:

 • حتی اگر برای مدت کوتاهی قصد دارید روی پای خود بایستید، بهتر است هر 20 تا 30 دقیقه یکبار پیاده روی کوتاهی داشته باشید. قدم زدن در اطراف محل کارتان در این مورد می تواند بسیار کارساز باشد. اگر این نکات فراموشتان می شود، می توانید با ایجاد هشدارهایی مثل دست نوشته های کاغذی یا هشدارهای گوشی موبایل یا ساعت خود این موارد را به خودتان یادآوری کنید.
 • از نشستن بیش از حد در محل کار یا خانه بپرهیزید و در صورت اجبار در یک بازه زمانی کوتاه از جای خود برخیزید و کمی راه بروید.
 • سعی کنید برای پاسخ به تماس های تلفنی بایستید.
 • اگر مشکل یا آسیب جدی ندارید بهتر است به جای آسانسور از پله استفاده کنید
 • در حین انجام فعالیت های نشستنی مثل تماشای تلویزیون، سعی کنید پس از مدتی از جای خود بلند شوید. به عنوان مثال، تبلیغات تلویزیونی زمان بسیار خوبی برای انجام تمرینات مقاومتی ذکر شده در قسمت بالا هستند.
 • فعالیت های نشستنی مثل تماشای تلویزیون و زمان استفاده از رایانه به منظور تفریح و سرگرمی را به حداقل برسانید.
 • 4. انتخاب رژیم غذایی سالم

لیپوماتیک روشی برای کانتورینگ بدن شما است. برای پیشگیری از بازگشت بدن به فرم قبل از عمل لیپوماتیک، لازم است تا عادات بد غذایی را کنار بگذارید! یکی از راه‌های جلوگیری از چربی اضافی، داشتن یک رژیم غذایی سالم است که درصد چربی، کربوهیدرات و غذای های فرآوری شده کم در آن وجود داشته باشد.

خبر خوب این است که سلول های چربی که در طول لیپوماتیک برداشته شده اند، باز نمی گردند. اما اگر یک رژیم غذایی پرکالری و پرچرب داشته باشید، سلول‌های چربی جدید در نواحی دیگر ظاهر خواهد شد و به اضافه وزن دچار می شوید. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، بهتر است غذاهای کم‌چرب، پر پروتئین، سبزیجات، میوه‌ها و گوشت کم‌چرب بخورید. به جای سرخ کردن مواد غذایی و استفاده از روغن بیش از حد، سعی کنید از روش های دیگر مثل آب پز کردن، بخارپز کردن و …. استفاده کنید.

*با انتخاب غذاهای سالم و یک رژیم متناسب، حفظ نتایج لیپوماتیک به طرز شگفت انگیزی آسان خواهد بود.

 • 5. سطح استرس را به حداقل برسانید

استرس همچنان یکی از عوامل اصلی افزایش وزن است و این بدان معناست که برای جلوگیری از افزایش وزن، باید سطح استرس را به حداقل رساند.

استرس سطوح کورتیزول را در سیستم بدنی فرد افزایش می دهد و سبب می شود که میل به انواع غذاهای ناسالم بیشتر شود. حتی برخی از مطالعات نشان می دهند که افزایش سطح کورتیزول باعث کاهش تعداد کالری های سوزانده شده توسط بدن می شود. این کاهش اتفاق افتاده ممکن است ناشی از غذاهای ناسالم مصرف شده در دوره های پر استرس باشد که باعث سطوح بالاتر انسولین می شود. سطوح بالاتر انسولین باعث افزایش ذخیره چربی می شود که معمولا برخی از افراد برای مقابله با آن از روش هایی مثل لیپوماتیک بهره می برند.

در اینجا چند پیشنهاد برای جلوگیری از افزایش وزن پس از لیپوساکشن و کاهش سطح استرس آورده شده است.

 • یک برنامه روزانه ثابت و قابل پیش بینی داشته باشید
 • مثبت اندیشی را یاد بگیرید و افکار منفی را کنار بگذارید
 • به نیازهای معنوی خود توجه داشته باشید
 • هر روز زمانی را برای مدیتیشن اختصاص دهید
 • دوش گرفتن و نشستن در وام آب گرم را فراموش نکنید
 • قدردان باشید و سعی کنید از کوچکترین مسائل خوب زندگی لذت ببرید
 • صبوری را تمرین کنید

لیپوماتیک یک روش حذف چربی است. این روش با از بین بردن چربی های سرسخت، در فرم دهی بدن بسیار تاثیرگذار است. ما امیدواریم که پنج مرحله ساده بالا به شما کمک کند تا ظاهر مورد نظر خود را پس از انجام لیپوماتیک حفظ کنید. آب بنوشید، ورزش کنید، فعالیت داشته باشید، غذاهای سالم بخورید و سطح استرس را در زندگی خود به حداقل برسانید تا نتایج دلخواه را هر چه سریعتر به دست آورید. این موارد نه تنها ایده خوبی برای حفظ سلامتی است، بلکه از تشکیل چربی نیز جلوگیری می کند و به شما کمک می کند تا ظاهر خود را آن گونه که دوست دارید حفظ کنید.

در پایان باید گفت که واکنش بدن هر فرد نسبت به فرد دیگر متفاوت است. بنابراین قبل از انجام جراحی پلاستیک باید با پزشک خود مشورت کنید. شما عزیزان می توانید

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

 • نوشیدن آب کافی
 • رعایت رژیم غذایی
 • داشتن یک برنامه ورزشی منظم
 • دوری از کم تحرکی
 • کاهش سطح استرس
 • داشتن یک سبک زندگی سالم

 

اگر فقط مقدار کمی چربی برداشته شود، ممکن است حدود یک ماه طول بکشد. اما اگر مقدار زیادی چربی اضافی برداشته شود، ممکن است حدود سه ماه طول بکشد.

بیماران اغلب پس از این روش افزایش وزن سریع را تجربه می کنند، زیرا بدن قصد دارد چربی از دست رفته را جبران کند و نواحی آسیب دیده با مایعی که بدن برای بهبودی استفاده می کند پر می شود. اما این امر نگران کننده نیست و به تدریج برطرف می شود.

خیر. لیپوماتیک یک روش حذف دائمی چربی است. مهم است که توجه داشته باشید که لیپوماتیک در واقع سلول های چربی را به طور دائم از بدن حذف می کند.

بله. با لیپوماتیک تقریبا می توان حدود 2 سایز کم کرد. بسته به اینکه در کدام ناحیه تحت درمان هستید، حداکثر 6 تا 7 لیتر چربی را می توان در این روش حذف کرد. لیپوماتیک به طور اختصاصی برای کاهش تجمع چربی موضعی در نواحی مورد نظر فرد است که رژیم غذایی منظم و برنامه ورزشی متداول قادر به تغییر آن نبوده است.

 

لیپوماتیک فقط می تواند چربی ها در نواحی تحت درمان را از بین ببرد اما نمی تواند شلی پوست و مشکلات از این دست را درمان کند. از این رو هنگامی که چربی برداشته می شود، پوست پوشاننده به زمان نیاز دارد تا در ناحیه تحت درمان جمع شده و سفت شود. این فرایند یک شبه اتفاق نمی افتد و به زمان نیاز دارد تا تورم فروکش کند و پوست جمع شود. این مسئله می تواند بسته به بدن هر بیمار متفاوت باشد.

 

طبق گفته پزشکان و جراحان پلاستیک و زیبایی، سه ماه بعد از لیپوماتیک، بیماران متوجه می شوند که نواحی تحت درمان بدنشان سفت تر و صاف تر شده است. جراحان پلاستیک برای دستیابی به نتیجه کامل و مطلوب پس از عمل به مراجعه کنندگان توصیه می کند که در این زمان چه سطحی از ورزش و حرکات شدید خوب است. همچنین رعایت رژیم غذایی و موارد از این قبیل نیز باید در دستور کار فرد قرار گیرد.

اگرچه 90 درصد از نتایج را می توان طی 1 الی 3 ماه اول مشاهده کرد، اما حدود 10 درصد از تورم می تواند حدود 6 تا 9 ماه پس از لیپوماتیک باقی بماند. اگرچه پس از 6 ماه می توان نتیجه مطلوب پس از انجام عمل لیپوماتیک را مشاهده کرد، اما لازم است بدانید که ممکن است تورم بسیار خفیفی همچنان وجود داشته باشد که به مرور زمان از بین خواهد رفت.

لیپوماتیک تنها به عنوان یک روش درمانی برای حذف چربی در نواحی خاص استفاده می شود. در واقع این جراحی به کمک حذف چربی احشایی می آید نه چربی زیر جلدی. بنابراین نمی توان پس از آن انتظار کاهش وزن داشت.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد