لیپوماتیک ران چیست؟

لیپوماتیک ران پا روشی است که برای از بین بردن آسان رسوبات چربی موجود در زیر پوست پاها استفاده می شود که نتایج بسیار خوبی دارد.

موارد استفاده از عمل

 

 • فرم دهی به ران
 • کاهش چربی در ناحیه ران
 • کاهش سایز ران

لیپوماتیک ران درد دارد؟

در هنگام انجام لیپوماتیک برای کنترل درد از بی حسی موضعی استفاده می شود. گاهی در صورت صلاحدید پزشک بیهوشی نیز امکان پذیر است.

مزایای عمل

 

 • عدم افتادگی پوست
 • عدم نیاز به بستری
 • بهبود سریع تر
 • عمل بدون درد و خون ریزی
 • قوی شدن عضلات ران

عوارض احتمالی

 

 • عفونت
 • حساسیت
 • خارش
 • قرمزی پوست

سن مناسب

30 تا 50 سال

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

در صورت صلاحدید پزشک

مدت زمان عمل

بین سه تا پنج ساعت

احتمال موفقیت

بسیار بالا

مدت دوران نقاهت

تا یک هفته

بهترین جراح لیپوماتیک ران ها

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی یکی از بهترین ها در زمینه لیپوماتیک ران و ساق پا در تهران است که می توانید برای مراجعه حضوری در روزهای شنبه تا سه شنبه به مطب ایشان بروید.

بعضی وقت ها ممکن است تمام تلاش خود را برای کاهش چربی و سایز ران پا به کار بگیرید اما در نهایت، با چربی هایی چنان مقاوم رو به رو شوید که تمام توان شما را بگیرند. یکی از بهترین روش ها برای خلاصی از چربی های تجمع یافته در ران، انجام عمل لیپوماتیک ران است. این یک عمل زیبایی است که برای خلاصی یافتن از چربی اضافی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل، با کمترین ریسک و پیچیدگی، در کوتاه ترین زمان به از بین بردن چربی های ران شما کمک می کند. این عمل را به عنوان آسان ترین روش برای لاغری موضعی می شناسند. لاغری ران پا با لیپوماتیک در یک جلسه هم امکان پذیر است بدون این که شما در این قسمت دچار افتادگی پوست شوید. اگر دوست دارید قبل از تصمیم گیری برای انجام عمل خود، همه اطلاعات درباره لیپوماتیک ران پا را بدانید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

لیپوماتیک ران

آنچه می خوانید

عمل لیپوماتیک ران چطور انجام می شود؟

برای انجام این عمل، ابتدا پزشک سوراخ هایی کوچک به قطر دو تا پنج میلی متر روی پوست ران شما ایجاد می کند. لوله ای مخصوص با نام لوله کانولا، از این سوراخ های کوچک وارد می شود و دستگاهی را به داخل ران پای شما هدایت می کند. این دستگاه، با ایجاد امواج ماورابنش بافت های چربی را از هم باز می کند و سبب می شود چربی ها با حرارت زیادی ذوب شوند. همچنین این دستگاه به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن مجهز است. دستگاه لیپوماتیک به شکلی طراحی شده است که با بافت های غیر چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل این روش برای آسیب زدن به اندام های داخلی بدن از ریسک کمتری برخوردار است. در پایان بافت های خرد شده چربی توسط امکانات ساکشن دستگاه از بدن تخلیه می شود.

مزایای لیپوماتیک ران

شیوه بیهوشی برای عمل

بی حسی برای عمل لیپوماتیک ران روش های زیادی دارد. پزشک شما می تواند از روش بی حسی موضعی (آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره) بهره ببرد و یا بیهوشی عمومی را با توجه به وضعیت شما انتخاب نماید. اگر مقدار چربی استخراج شده بین 1 تا 2 لیتر باشد، پس این یک عمل لیپوماتیک سنگین محسوب نمی شود و می توانید بدون بیهوشی آن را انجام دهید. ولی از آن جا که بی حسی موضعی طولانی سبب تنگی نفس و مشکلات دیگر می شود، بیهوشی عمومی برای عمل هایی که چربی خارج شده از آنها بیش از 2 لیتر باشد استفاده می شود. برای این که بفهمید با توجه به وزن و بافت پوست شما، میزان چربی خارج شده چقدر است و شما باید جراحی را با بیهوشی عمومی انجام دهید و یا با بی حسی موضعی، بهتر است با پزشک خود تماس بگیرید. دکتر کامبیز ایزدپناه می تواند شما را در مورد نحوه بیهوشی و عوارض آن برای بخش ران پا مطلع کند.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، یک وسیله الکتریکی است که با لرزش زیاد و سریع کار می کند و از این ارتعاش های پشت سر هم برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه دارای فرکانس بسیار پایینی است و به همین دلیل، صدای آن با گوش انسان شنیده نمی شود. اما همین دستگاه با وجود فرکانس پایین خود با شدت زیادی چربی های ناخواسته بدن شما را با شکستن سلول های آن از بین می برد. این دستگاه به شکلی طراحی شده و به کار افتاده است که به پوست ران شما آسیبی وارد نکند.

 • لیپوماتیک و هر انچه باید بدانید

مزایای عمل لیپوماتیک ران چیست؟

در این روش افتادگی پوست پس از عمل لیپوماتیک به حداقل می رسد. کاهش سایز ادامه پیدا می کند و حتی می تواند باعث از بین رفتن سلولیت در ناحیه ران بشود. سلولیت ران یکی از اصلی ترین مشکلات مراجعین ما است و اساساً این عمل را برای خلاص شدن از دست سلولیت های خود انجام می دهند. لیپوماتیک ران در موارد بسیاری باعث قدرتمندتر شدن عضلات این ناحیه می شود. عمل جدا سازی چربی از ران در این روش بدون درد و خونریزی انجام شده و مدت استراحت پس از آن از بقیه روش ها کوتاه تر است. مزایای دیگر این روش عبارت است از:

مراقبت های بعد از لیپوماتیک ران

چه کسانی از لیپوماتیک ران بهترین نتیجه را می گیرند؟

هر فردی با هر نوع بدن، نمی تواند عمل لیپوماتیک را انجام دهد. ممکن است روش مناسب شما برای لاغری روش طبیعی مبتنی بر رژیم غذایی و ورزش باشد. در عین حال ممکن است شما از آن دسته چاقی هایی را تجربه کنید که لیپوماتیک ران برای آن بهترین روش داخلی است. ممکن است ندانید که آیا لیپوماتیک ران برای شما روش لاغری مناسبی است یا خیر. برای این که پاسخ این سوال را بگیرید بهتر است قبل از مراجعه به پزشک bmi بدن خود را اندازه گیری کنید. اگر عدد bmi شما بین 25 تا 31 باشد، می توانید این عمل را انجام دهید. در صورتی که این عدد کمتر از 25 یا بیش از 31 باشد، بهتر است با مشورت پزشک مورد نظر خود، روش دیگری را برای لاغری ران پای خود انتخاب کنید.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک ران را انجام دهند؟

 • باید ها و نباید های عمل لیپوماتیک

انتخاب پزشک مناسب برای لیپوماتیک ران

بعد از این که از تصمیم خود برای انجام عمل مطمئن شدید، مهم ترین قدم شما انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در زمینه لیپوماتیک ران است. در صورتی که بدن خود را به دست افرادی بسپارید که یا مهارت های پیکر تراشی را تجربه نکرده اند و یا تخصص کافی برای انجام این عمل را ندارند ، ممکن است نه تنها نتیجه دلخواه خود را نگیرید، بلکه ممکن است جان خود را به خطر بیندازید. بسیاری افراد که پس از عمل خود دچار عدم هماهنگی در اندام ها، آمبولی، عفونت و سایر عوارض می شوند، همیشه از این که زمان کافی برای انتخاب پزشک متخصص صرف نکرده اند پشیمان می شوند. برای این که پزشکی با تجربه انتخاب کنید، باید موارد زیر را انجام دهید:

 • نمونه های موفقیت آنها را ببینید.
 • در صورتی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید.
 • نتایج پزشک خود را مقایسه کنید.

دوران نقاهت لیپوماتیک ران

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک ران

آسان ترین قدم دیدن نمونه کارهای پزشک مورد نظر و مقایسه آن با چیزی است که در ذهن دارید و یا در نمونه کارهای دیگر پزشکان دیده اید. خبر خوب این است که این روزها بیشتر پزشک های جراحی زیبایی تلاش می کنند از طریق شبکه های اجتماعی، سابقه کاری خود را به راحتی در دسترس بیمار قرار دهند. شما می توانید قبل از صرف وقت و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، ابتدا نمونه کارهای او را ببینید. جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می توانید با خیالی آسوده و با کم ترین عوارض عمل جراحی لیپوماتیک رانی خود را به ایشان بسپارید. همچنین می تونید برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیچ اینستاگرام ایشان را ببینید.

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

دکتر ایزدپناه چند روز قبل از عمل لیپوماتیک ران، به شما یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در این جلسه شما می توانید هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از ایشان خود بپرسید. ایشان در این جلسه، به شما توضیح می دهد که قبل از لیپوماتیک ران، لازم است چه اقداماتی انجام دهید. برای این کار دکتر سابقه پزشکی و دارویی شما را مد نظر قرار خواهد داد و توصیه هایی مخصوص خود شما خواهد کرد. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

 • ایا چربی بعد از لیپوماتیک برمی گردد؟

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن ران یا لیپولیزر ران

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

هزینه عمل لیپوماتیک ران چقدر است؟

هزینه عمل لیپوماتیک ران با توجه به شرایط بدنی شما، میزان گستردگی چربی هایی که می خواهید حذف کنید، تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی شما کمک خواهند کرد، زمان عمل و متغیرهایی مانند این مشخص می شود. بنابراین بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق عمل لیپوماتیک ران خود، از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید. 

ترکیب عمل لیپوماتیک ران با دیگر عمل ها

ممکن است تصمیم داشته باشید به همراه عمل لیپوماتیک ران خود، برخی جراحی های زیبایی دیگر را هم انجام دهید. زمان بر بودن انجام لیپوماتیک باعث می شود در صورتی که پزشک شما تبحر و تجربه کافی را نداشته باشد، قادر به انجام صحیح آن نباشد. اما دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود نباشید. ایشان به انجام چند عمل زیبایی به همراه یکدیگر به نحوی که همه عمل ها بهترین نتیجه را داشته باشند، تسلط کافی دارند. بسیاری از بیماران ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند:

خطرات لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران همزمان با ابدومینوپلاستی

لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در شرایطی که چربی زیادی از زیر پوست رانی شما خارج شود ممکن است شما هم افتادگی پوستی را تجربه کنید. در این صورت می توانید عمل خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید و ظاهری طبیعی و بدون نقص به بدن خود ببخشید. همچنین در صورتی که به همراه لیپوماتیک ران، شکم و پهلوی خود را جراحی کنید و از چربی های خیلی زیادی در یک روز خلاص شوید، ممکن است برای گرفتن بهترین نتیجه لازم باشد جراحی خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک ران

شما می توانید از چربی هایی که از ران پایتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. حتماً پزشک خود را قبل از انجام عمل در جریان تصمیم خود برای استفاده از چربی های ران در سایر نقاط بدنتان قرار دهید.

عمل لیپوماتیک ران برای آقایان

آقایانی که چربی های بدن آنها در ران ها ذخیره شده است و موفق نشده اند این چربی های مقاوم را از طریق رژیم غذایی و ورزش سخت گیرانه از بین ببرند هم می توانند از این عمل استفاده کنند. لیپوماتیک ران برای آقایان هم روش بسیار متداولی برای خارج کردن چربی از بدن در یک جلسه است. آقایان می توانند با این جراحی چربی های زیر پوستی خود را حذف کنند و به سرعت عضلات ران پای خود را به نمایش بگذارند. آقایانی که عمل لیپوماتیک ران پا را انجام دهند و سپس به رژیم غذایی و ورزش خود وفادار بمانند، می توانند در زمانی مشخص بدنی داشته باشند که همیشه به دنبال آن بوده اند.

معایب لیپوماتیک ران

عمل لیپوماتیک ران چقدر طول می کشد؟

با توجه به میزان چربی موجود در رانی شما، مدت زمان عمل لیپوماتیک تفاوت دارد. علاوه بر این، تعداد ناحیه های بدن که می خواهید در یک جلسه به همراه ران پای خود مورد عمل قرار دهید هم در مشخص کردن زمان این جراحی موثر است. به طور مثال اگر بخواهید به همراه ران، عمل لیپوماتیک کمر یا بازو را هم انجام دهید، میزان زمان جراحی شما بیشتر خواهد شد. به طور کلی این عمل بین سه تا پنج ساعت طول می کشد و در برخی موارد ممکن است جراحی تا 6 ساعت هم به طور بینجامد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد، به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید ممکن است دکتر نوبت هایی در روزهای مختلف به شما بدهد.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک ران

دوران نقاهت این عمل حداکثر یک هفته طول می کشد ولی باید حتما دستورالعمل های پزشک برای این دوره را رعایت کنید. این توصیه ها را می توان این طور خلاصه کرد:

به خاطر داشته باشید که میان روش های لاغری با جراحی، کوتاهترین دوران نقاهت مربوط به عمل لیپوماتیک است.

خوابیدن بعد از لیپوماتیک ران

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک ران

برای این که محل زخم های شما دچار درد نشود و فرم بدنتان مشکلی پیدا نکند باید تا مدتی مراقب باشید که به محل زخم ها فشار وارد نشود. برای خوابیدن بعد از عمل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

ورم بعد از عمل لیپوماتیک ران

یکی از عوارض اصلی این عمل، ورم ران پا است و شما باید در طی این زمان تنها صبور باشید. تنها نکته این است که بدانید بعد از عمل لیپوماتیک، ران شما ممکن است دچار ورم شود و نباید نگران شوید. در طی 6 الی 8 روز بیشتر ورمی که به واسطه جراحی در بدن شما ایجاد شده، از بین می رود. ممکن است میزان خیلی کمی از ورم تا 6 ماه در بدن شما باقی بماند، اما اگر روتین ورزشی و رژیم غذایی خود را با جدیت دنبال کنید و در کنار آن، حال روحی خوبی داشته باشید و ماساژ بگیرید، بعد از رفع کامل ورم و مشاهده نتیجه قطعی عمل خود غافلگیر خواهید شد!  میزان تورم و این که چه زمانی به طور کامل از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید. دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص

ماساژ بعد از لیپوماتیک ران

جراحان زیبایی اعتقاد دارند اضافه کردن ماساژ به مراقبت های پس از لیپوماتیک ران می تواند سودمند باشد و به بهبود سریع تر کمک کند. ماساژ دادن علاوه بر این می تواند به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک کند و حس سطحی شما را بازگرداند. خونابه و مایعات تجمع یافته زیر پوست هم خود به مرور زمان و به صورت طبیعی از بین خواهند رفت ولی ماساژ دادن می تواند به خروج سریع تر این مایعات کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که نباید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ بگیرید، بلکه پس از یک فاصله دو هفته ای از جراحی بهترین زمان برای شروع روتین ماساژ است.

ماساژ بعد از لیپوماتیک ران

معایب عمل لیپوماتیک ران

البته به خاطر داشته باشید که انتخاب پزشک با تجربه و متبحر می تواند از تمام این خطرات و معایب جلوگیری کند. کافی است شما نکات انتخاب پزشک خوب برای لیپوماتیک ران را رعایت کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک ران

شما بعد از عمل بلافاصله تغییرات خود را احساس می کنید و کوچک شدن ران پای خود را می بینید. اما این نتیجه اصلی لیپوماتیک شما نیست. بعد از عمل شما ورم بعد از عمل را تجربه خواهید کرد که حدود 6 هفته برای درمان کامل به زمان نیاز دارد. برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید لازم است یک رژیم غذایی با پروتئین بالا داشته باشید و آب فراوان بنوشید. ورزش سبک مثل قدم زدن برای کاهش ورم و خروج مایعات باقی مانده از بدن بسیار راهگشا خواهد بود. در این صورت، شما طی زمان متوجه می شوید که ران پای شما در حال کوچک تر شدن و عضلات این نقطه در حال شکل گرفتن است. در نهایت با رعایت نکات، ران پای شما علاوه بر این که از چاقی رها خواهد شد، فرم زیبایی نیز به خود می گیرد.

ورزش بعد از لیپوماتیک ران

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک ران

لازم است که برای تثبیت نتیجه عمل لیپوماتیک ران خود یک رژیم غذایی و روتین ورزشی منظم را رعایت کنید. در روش لیپوماتیک ران، چربی زیر پوست خارج می شود و در صورتی که عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را به شیوه قبل از عمل خود حفظ کنید، این چربی ها مجدداً باز خواهند گشت. اما شما چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک ران می توانید ورزش کنید؟ پزشکان توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل هیچگونه فعالیت بدنی شدید انجام ندهید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این زمان باشد. بعد از این که توان فیزیکی خود را به دست آوردید می توانید به مرور ورزش خود را سنگین تر کنید. شش هفته پس از لیپوماتیک ران، شما به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک ران

برای این که چربی های ران شما بازنگردد و بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید، باید یک روتین ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی ران می شود را رعایت کنید. بهترین ورزش های هوازی برای شما عبارتند از:

دقت کنید که شما می توانید این ورزش ها را بعد از این که زخم ها و بخیه های شما به طور کامل بهبود پیدا کرد، انجام دهید.

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک ران

ورزش به تنهایی نمی تواند نتیجه عمل لیپوماتیک شما را حفظ کند و به همین دلیل ضروری است که یک رژیم غذایی هم داشته باشید. برای گرفتن بهترین نتایج، باید یک رژیم متعادل داشته باشید که شامل میزانی متناسب از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها باشد. همچنین حواستان باید به کالری های مصرفی تان هم باسد. تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید و مصرف میوه و سبزیجات تازه را در اولویت قرار دهید. سعی کنید در غذاهای خود نمک کمتری استفاده کنید و در صورت توان نمک را به طور کامل حذف کنید. نوشیدن آب فراوان، علاوه بر این که به پوست شما برای جمع شدن کمک می کند، باعث از بین رفتن سموم و چربی های اضافی بدن هم می شود.

جراحی لیپوماتیک ران

قبل از عمل لیپوماتیک ران چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مدتی قبل از این که عمل خود را انجام دهید، ملزم به رعایت برخی نکات هستید که عبارتند از:

پوشیدن گن بعد ازلیپوماتیک ران

پزشک شما حتماً در مورد استفاده از گن پس از عمل لیپوماتیک به شما آموزش هایی خواهد داد. این یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل است که باید حتماً آن را درست و تا زمان لازم اجرا کنید. این گن در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. گن با قرار دادن نوعی فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیپوماتیک برای کاهش چربی موضعی در یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک ران پا هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک ران به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک ران نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک ران ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.

پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از ران پای خود، پزشک را قبل از عمل در جریان قرار دهید.