عمل ویزر چیست؟

لیپوساکشن ویزر یک عمل زیبایی است که سلول‌ های چربی را از هم جدا کرده و آن ‌ها را از بافت ‌های عمیق ‌تر برمی دارد. این فناوری اولتراسوند از امواج قدرتمند برای از بین بردن پیوند بین سلول های چربی استفاده می کند.

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک یک جراحی زیبایی است که در آن رسوبات چربی از قسمت های مختلف بدن حذف شده یا به سایر قسمت های بدن مانند سینه و صورت منتقل می شود.

تفاوت لیپوماتیک و ویزر چیست؟

1. هدف عمل لیپوماتیک رها شدن از شر چربی های اضافی است و پس از آن هم بافت و هم پوست سفت خواهد شد. اما ویزر می تواند چربی های موضعی را از بین ببرد ولی تاثیری روی سفت شدن پوست ندارد.

2.  در طول لیپوماتیک، چربی ها از طریق لرزشی که به آن ها وارد می شود تغییر حالت داده و تخلیه می شوند، در حالی که در عمل ویزر، از امواج اولتراسوند برای حذف چربی ها استفاده می شود.

3. در لیپوماتیک فقط به یک جلسه درمان نیاز خواهید داشت اما در روش ویزر چندین جلسه باید تحت درمان قرار گیرید تا به نتیجه دلخواه برسید.

4. دوره نقاهت ویزر کمتر از دوره نقاهت لیپوماتیک است اما این به معنای طولانی بودن دوره نقاهت لیپوماتیک نیست.

آیا می توان چربی های تخلیه شده در حین لیپوماتیک را به نقاط دیگر بدن انتقال داد؟

بله. اما این امکان برای لیپوساکشن VASER وجود ندارد.

عوارض جانبی ویزر چیست؟

 • کبودی و خونریزی در روزهای بعد از عمل
 • درد و کوفتگی در محل جراحی
 • ماندن جای زخم پس از بهبودی
 • هیپرپیگمانتاسیون، عدم تقارن، یا اختلالات پوستی
 • تورم حتی تا چند هفته پس از عمل

عوارض جانبی لیپوماتیک چیست

 • لخته شدن خون
 • هماتوم (خونریزی زیر پوست)
 • سروما (نشت مایع زیر پوست)
 • تورم
 • نکروز پوست (مرگ سلول های پوست)
 • واکنش به بیهوشی و سایر داروها

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

آنچه می خوانید

عمل جراحی ویزر

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که رسوبات چربی را از زیر پوست شما حذف می کند. لیپوساکشن VASER به نوعی از لیپوساکشن اشاره دارد که سلول‌ های چربی را از هم جدا می‌کند و آن ‌ها را از بافت ‌های عمیق ‌تر شما برمی دارد تا چربی ‌ها به طور موثرتری در طول درمان برداشته شوند.

VASER مخفف تقویت ارتعاش انرژی صوتی در تشدید (vibration amplification of sound energy at resonance ) است. این فناوری اولتراسوند از امواج قدرتمند برای برهم زدن پیوند بین سلول های چربی استفاده می کند.

لیپوساکشن VASER نوعی عمل زیبایی کنترل‌ شده ‌تر و ملایم‌ تر در نظر گرفته می‌شود و برای انجام صحیح آن نیاز به یک جراح ماهر و با تجربه دارد.

اگر فرد سالمی هستید که سیگار نمی‌کشید یا سابقه خونریزی دارید، ممکن است کاندیدای لیپوساکشن باشید.

عمل جراحی ویزر

عمل لیپوساکشن VASER چگونه است؟

رسوبات چربی از هم جدا می شوند و سپس با استفاده از بیهوشی، محلول نمکی و کانول از بدن خارج می شوند تا چربی از زیر پوست شما خارج شود.

فشار آب و لیزر دو روشی هستند که می توان رسوبات چربی را قبل از عمل ساکشن از هم جدا کرد. امواج اولتراسوند ضربانی راه دیگری است. لیپوساکشن VASER یکی از انواع لیپوساکشن اولتراسونیک است.

همه این منابع انرژی تولید گرما می کنند که به جدا شدن سلول های چربی برای برداشتن راحت تر آن ها کمک می کند و پوست ناحیه تحت درمان را به حداقل می رساند.

لیپوساکشن VASER از این نظر منحصر به فرد است که به جراح شما اجازه می دهد در نحوه برداشتن چربی بسیار دقیق عمل کند. این موضوع به لیپوساکشن VASER این اجازه را می دهد تا بدن شما به خوبی فرم بگیرد.

مطالعات نشان می دهد که لیپوساکشن همچنین روشی را که متابولیسم شما برای خلاص شدن از شر چربی کار می کند تغییر می دهد. بسیاری از محققان هنوز در حال کار برای درک این موضوع هستند.

عمل لیپوماتیک و مراقبت های ان

مراحل انجام لیپوساکشن VASER

در طول لیپوساکشنVASER، احتمالاً تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی قرار خواهید گرفت. یک محلول نمکی یا مایع تومسنت مخلوط با یک ماده بی حس کننده به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. سپس، پروب های اولتراسوند از طریق یک برش کوچک وارد پوست می شوند تا بافت چربی تجزیه شود.

بافت چربی به آرامی شروع به از هم پاشیدن می کند و از یک کانول برای خارج کردن بافت چربی و بیشتر مایع از همان پورت استفاده می شود. مقداری از مایع در بدن شما باقی می ماند تا درد پس از عمل را بی حس کند. بدن شما آن را طی روزهای بعد جذب خواهد کرد.

مراحل انجام لیپوساکشن VASER

مناطق مورد نظر برای درمان

لیپوساکشن VASER می تواند هر یک از مناطق زیر را هدف قرار دهد:

 • بازوها
 • قفسه سینه
 • چانه و گردن
 • قسمت بالایی پشت
 • دور کمر و شکم
 • باسن و ران

هزینه عمل ویزر چقدر است؟

لیپوساکشن VASER یک عمل زیبایی انتخابی در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که تحت پوشش بیمه شما قرار نخواهد گرفت. در طول مشاوره اولیه، پزشک شما می تواند هزینه مورد انتظار را به شما ارائه دهد. مطمئن شوید که در مورد هر گونه هزینه اضافی مانند بیهوشی سؤال کنید.

همانطور که شما هزینه لیپوساکشن VASER را محاسبه می کنید، ممکن است لازم باشد زمان بهبودی خود را نیز در نظر بگیرید. بهبودی با لیپوساکشن آنی نیست.

شما ممکن است بتوانید وظایف فیزیکی یعنی رسیدن به یک کار اداری و نشستن در محل کار کم تحرک را از روز بعد از لیپوساکشن انجام دهید، اما در کل توصیه می شود مدت زمانی را به استراحت اختصاص دهید. احتمالاً کمی درد خواهید داشت و در حالت هوشیاری قرار ندارید.

اگر شغلی دارید، برنامه ریزی کنید که چند روز مرخصی بگیرید و قبل از بازگشت به کار از پزشک خود مجوز بگیرید. استراحت زیاد بعد از این عمل برای جلوگیری از عوارضی مانند عفونت بعد از عمل مهم است.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

لیپوساکشن VASER یک عمل کم خطر است. اما این بدان معنا نیست که خطر و عوارض جانبی برای آن وجود ندارد. عوارض جانبی رایج این عمل عبارتند از:

 • کبودی و خونریزی در روزهای بعد از عمل
 • درد و کوفتگی در محل لیپوساکشن
 • اسکار نهایی پس از بهبودی از لیپوساکشن
 • هیپرپیگمانتاسیون، عدم تقارن، یا اختلالات پوستی
 • تورم مداوم حتی تا چند هفته پس از عمل

در روزهای بعد از عمل، مهم است که مراقب علائم عفونت باشید. اگر بعد از لیپوساکشن VASER یکی از علائم زیر را داشتید، با پزشک خود تماس بگیرید.

آیا خطرات یا عوارض جانبی وجود دارد؟

 • ترشح سبز یا زرد
 • تب
 • حالت تهوع، استفراغ یا سرگیجه
 • تنگی نفس
 • خستگی یا کوفتگی خیلی زیاد

آماده شدن برای لیپوساکشن VASER

برای آماده شدن قرار مشاوره خود، مطمئن شوید که پزشک از داروهایی که مصرف می کنید مطلع است. 2 هفته قبل از عمل لیپوساکشن از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن خودداری کنید.

همچنین از نوشیدن الکل در شب قبل از عمل خودداری کنید. پزشک ممکن است دستورالعمل های بیشتری را برای آماده شدن برای لیپوساکشن VASER به شما بدهد. مطمئن شوید که این دستورالعمل ها را به دقت دنبال می کنید.

بعد از لیپوساکشن VASER چه انتظاری داشته باشم؟

پس از لیپوساکشن VASER، بدن شما ممکن است در نواحی مورد نظر کمی کبود و متورم به نظر برسد. احتمالاً نمی‌توانید فوراً نتایج عمل را ببینید زیرا بدن شما برای بهبودی به زمان نیاز دارد.

به شما پدهای پنبه ای استریل داده می شود تا ناحیه آسیب دیده را پانسمان کنید. ممکن است نیاز به نوشیدن مایعات اضافی برای خارج شدن مواد بیهوشی از بدن خود داشته باشید. همچنین برای کمک به کاهش تورم، باید چند هفته لباس فشرده بپوشید.

پس از حدود 3 تا 6 ماه، زمانی که بدن شما به شکل اصلاح شده خود قرار می گیرد، نتایج را واضح تر خواهید دید. برای برخی افراد، ممکن است چند ماه بیشتر طول بکشد تا نتایج را ببینند.

نتایج حاصل از لیپوساکشن VASER می تواند دائمی باشد. اما همه چیز به نحوه بهبودی بدن شما بعد از عمل بستگی دارد. پس از انجام لیپوساکشن، باید رژیم غذایی و ورزش خود را حفظ کنید تا بدن شما رسوبات چربی که برداشته شده را دوباره به دست نیاورد.

همچنین، به خاطر داشته باشید که هیچ راهی برای از جلوگیری از روند پیری برای همیشه وجود ندارد. نوسانات وزن، التهاب و جاذبه ساده همگی می توانند ظاهر نتایج شما را در طول زمان تغییر دهند.

بعد از لیپوساکشن VASER چه انتظاری داشته باشم؟

لیپوساکشن VASER در مقابل لیپوساکشن سنتی

لیپوساکشن VASER روشی مشابه لیپوساکشن سنتی است، هرچند تفاوت های مهمی نیز وجود دارد. بزرگترین تفاوت این است که لیپوساکشن VASER امکان دقت بیشتر در فرآیند برداشتن چربی را فراهم می کند. این روشی برای حذف رسوبات چربی بزرگ نیست.

بهترین نتایج لیپوساکشن VASER شامل یک رویکرد کانتورینگ است که شامل برداشتن رسوبات کوچک چربی برای آشکار شدن عضلات زیر آن است. لیپوساکشن VASER می تواند اندام شما را به روش های تاثیرگذار اصلاح کند.

برخی افراد همچنین ادعا می‌کنند که فناوری VASER باعث می‌شود بهبودی پس از لیپوساکشن کمتر دردناک باشد و بهبود سریع‌ تر اتفاق می‌افتد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

چگونه یک جراح خوب پیدا کنیم

اگر لیپوساکشن VASER را در نظر دارید، باید یک جراح آموزش دیده و دارای مجوز پیدا کنید. سوالات زیادی در مورد تجربه آن ها در مورد لیپوساکشن VASER بپرسید، از جمله اینکه چند سال این روش خاص را انجام داده اند. همچنین باید قبل از رزرو وقت، عکس‌های قبل و بعد را از جراح خود بخواهید.

چگونه یک جراح خوب پیدا کنیم

آیاعمل لیپوساکشن بی خطر است؟

لیپوساکشن یک عمل جراحی پلاستیک است که چربی اضافی بدن را از بین می برد. به آن لیپو، لیپوپلاستی یا کانتورینگ بدن نیز می گویند. این یک گزینه محبوب جراحی زیبایی محسوب می شود.

افراد برای بهبود شکل یا فرم بدن خود لیپوساکشن می کنند. آن ها می خواهند چربی اضافی را از نواحی مختلف مانند ران، باسن، شکم، بازوها، گردن یا پشت حذف کنند. معمولاً آن ها افرادی هستند که رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اند و نمی توانند از شر این رسوبات چربی خلاص شوند.

لیپوساکشن یک عمل کاهش وزن نیست. خطرات جدی و عوارض احتمالی دارد، بنابراین مهم است که قبل از بررسی آن با پزشک خود صحبت کنید.

در عمل لیپوساکشن چه انتظاری خواهیم داشت

لیپوساکشن نیاز به بیهوشی برای عمل دارد. این به این معنی است که در طول جراحی لیپوساکشن هیچ دردی احساس نخواهید کرد. با این حال، پس از عمل احساس درد خواهید کرد. بهبودی نیز می تواند کمی دردناک باشد.

بسته به اینکه چه قسمت ‌هایی از بدن نیاز به لیپوساکشن دارند، ممکن است بستری کوتاه‌ تر یا طولانی ‌تری در بیمارستان داشته باشید. درد، تورم، کبودی، کوفتگی و بی حسی پس از لیپوساکشن طبیعی است.

ایا چربی بعد از لیپوماتیک برمی گردد؟

برای به حداقل رساندن درد قبل از عمل، می توانید:

 • در مورد نگرانی های درد با پزشک خود صحبت کنید.
 • در مورد نوع بیهوشی مورد استفاده صحبت کنید.
 • در مورد داروهایی که می توانید قبل از عمل مصرف کنید بپرسید.

برای به حداقل رساندن درد بعد از عمل:

 • تمام داروهای تجویز شده، از جمله قرص های کاهش درد و مسکن را مصرف کنید.
 • لباس های فشرده سازی توصیه شده را بپوشید.
 • بر اساس توصیه های پزشک، درن ها را پس از جراحی در محل خود نگه دارید.
 • استراحت کنید و سعی کنید آرامش داشته باشید.
 • مایعات بنوشید.
 • اجتناب از نمک، چرا که سدیم می تواند تورم را افزایش دهد.
 • تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لیپوساکشن برای شما مناسب است یا خیر

برخی از افراد کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن هستند و برخی دیگر باید از انجام آن اجتناب کنند. برای تعیین اینکه آیا لیپوساکشن گزینه مناسبی برای شماست، با پزشک خود صحبت کنید. نگرانی های خود را با او در میان بگذارید.

کاندیدهای خوب برای لیپوساکشن افرادی هستند که:

 • پوست اضافی زیادی نداشته باشند.
 • خاصیت ارتجاعی پوست خوبی دارند.
 • دارای ذخایر چربی هستند که با رژیم غذایی یا ورزش از بین نمی روند
 • از وضعیت بدنی و سلامت کلی برخوردار هستند
 • اضافه وزن ندارند یا چاق نیستند
 • سیگار نمی کشند.

شما باید از لیپوساکشن اجتناب کنید اگر:

 • مشکلات سلامتی مزمن دارید.
 • سیستم ایمنی ضعیفی دارید.
 • اضافه وزن دارید.
 • پوست افتاده ای دارید.
 • سابقه دیابت، بیماری قلبی عروقی، ترومبوز ورید عمقی (DVT) یا تشنج داشته باشید.
 • از داروهایی استفاده کنید که می توانند خطر خونریزی را افزایش دهند، مانند رقیق کننده های خون

خطرات لیپوساکشن چیست؟

لیپوساکشن یک جراحی جدی با خطرات متعدد است. مهم است که قبل از انجام عمل، تمام خطرات لیپوساکشن را با پزشک خود در میان بگذارید.

خطرات حین جراحی لیپوساکشن

خطرات حین جراحی عبارتند از:

 • عوارض بیهوشی
 • آسیب عصبی
 • شوکه شدن
 • مرگ

خطرات بلافاصله پس از عمل لیپوساکشن

خطرات بعد از عمل عبارتند از:

 • لخته شدن خون در ریه ها
 • جمع شدن مایع در ریه ها
 • لخته های چربی
 • عفونت ها
 • هماتوم (خونریزی زیر پوست)
 • سروما (نشت مایع زیر پوست)
 • تورم
 • نکروز پوست (مرگ سلول های پوست)
 • واکنش به بیهوشی و سایر داروها
 • مشکلات قلبی و کلیوی
 • مرگ
خطرات در حین بهبودی لیپوساکشن

خطرات حین بهبودی عبارتند از:

 • مشکلات در شکل یا فرم بدن
 • پوست مواج، فرورفته یا ناهموار
 • بی حسی، کبودی، درد، تورم و کبودی
 • عفونت ها
 • زخم ها
 • تغییرات در احساس پوست
 • رنگ پوست تغییر می کند
 • مشکلات در درمان

عوارض طولانی مدت لیپوساکشن چیست؟

عوارض جانبی طولانی مدت لیپوساکشن می تواند متفاوت باشد. لیپوساکشن سلول های چربی را برای همیشه از نواحی مورد نظر بدن حذف می کند. بنابراین، در صورت افزایش وزن، چربی همچنان در قسمت های مختلف بدن ذخیره می شود. چربی جدید می تواند عمیق تر در زیر پوست ظاهر شود و اگر در اطراف کبد یا قلب رشد کند می تواند خطرناک باشد.

برخی از افراد آسیب عصبی دائمی و تغییرات در احساس پوست را تجربه می کنند یا ممکن است پوستی برآمده یا مواج داشته باشند که از بین نمی رود.

تفاوت ویزر و لیپوماتیک

در عمل لیپوماتیک، از انرژی گرما به منظور تغییر حالت دادن چربی ها استفاده می شود و در حقیقت عمل لیپوماتیک، یک عمل غیر تهاجمی است که هدف آن رها شدن از شر چربی های اضافی بدن است. پس از انجام عمل لیپوماتیک، هم بافت و هم پوست سفت خواهد شد.

نکته ای که در این خصوص وجود دارد این است که ویزر می تواند چربی های موضعی را از بین ببرد و حذف کند اما تاثیری روی سفت شدن پوست ندارد پس این اولین تفاوت بارز میان ویزر و لیپوماتیک است. اگر احساس می کنید پوست شلی دارید یا پوست شما در آستانه شل شدن است، قطعا لیپوماتیک گزینه مناسب تری برای شما خواهد بودو

از دیگر تفاوت های مهم میان ویزر و لیپوماتیک می توان به روش انجام این دو عمل اشاره کرد. طی عمل لیپوماتیک، چربی از طریق لرزشی که به آن وارد می شود تغییر حالت داده و آب می شوند، این در حالی است که در عمل ویزر، از امواج اولتراسوند به منظور حذف چربی ها استفاده می شود به همین دلیل آسیب کمتری به بافت های اطراف ناحیه مد نظر وارد می شود.

تفاوت دیگر میان ویزر و لیپوماتیک در مدت زمان درمان برای رسیدن به نتیجه دلخواه است. در لیپوماتیک شما فقط به یک جلسه درمان نیاز دارید اما درصورتی که روش ویزر را انتخاب کنید، چندین جلسه باید درمان را ادامه دهید تا به نتیجه مد نظر خود برسید.

از لحاظ دوره نقاهت نیز، می توان گفت دوره نقاهت ویزر کمتر از دوره نقاهت لیپوماتیک است اما این به معنای طولانی بودن دوره نقاهت لیپوماتیک نیست.

بیایید تفاوت میان ویزر و لیپوماتیک را به صورت موردی بررسی کنیم:

 • ایجاد حرارت یا عدم ایجاد حرارت در روش های لیپوماتیک و لیزر:

ارسال حرارت در روش لیپوماتیک اثری ندارد به همین منظور از ضربه فیزیکی و لرزش برای تغییر چربی ها استفاده می شود. در نهایت سلول های چربی شکسته شده و چربی ها را از بدن خارج می کنند. در روش لیپوماتیک برش های کوچکی روی ناحیه مد نظر جراحی زده می شود و لوله ای به نام کانولا را از طریق این برش ها به بدن وارد می کنند. سپس چربی آب شده از طریق این لوله به سمت بالا مکش پیدا می کند.

در طرف دیگر ماجرا، روش ویزر را داریم که از امواج اولتراسونیک برای خرد شدن چربی استفاده می شود. یعنی حرارت دادن چربی ها اصلی ترین کاری است که در روش ویزر صورت می گیرد.

 • امکان انتقال چربی استخراج شده از بدن در روش ویزر و لیپوماتیک

چربی هایی که از بدن به روش لیپوماتیک برداشته می شوند، چربی های دست نخورده و طبیعی هستند به همین دلیل قابل انتقال به قسمت های دیگر بدن نیز هستند.یعنی افراد می توانند انتخاب کنند چربی استراخ شده از شکم و پهلو به قسمت هایی متنند سینه، باسن یا صورت تزریق شود.

این امر در خصوص روش ویزر وجود ندارد چرا که در این روش چربی ها سوزانده می شوند و توسط امواج آسیب می بیند و قابل انتقال به دیگر بخش های بدن نیست.

اگر چه هر دو روش لیپوماتیک و ویزر روش های خوبی برای برداشتن چربی های اضافی شکم و پهلو به شمار می شوند اما به دلیل اینکه در لیپوماتیک نیازی به سوزاندن چربی ها نیست و چربی خارج شده از بدن قابل انتقال به بخش های دیگر بدن است، بسیار پیشرفته تر از ویزر است.

تفاوت میان دستگاه های مورد استفاده در دو روش ویزر و لیپوماتیک

دستگاه هایی که در دو روش لیپوماتیک و ویزر استفاده می شود نیز با هم متفاوت هستند. دستگاه لیپوماتیک یک کمپرسر هوایی دارد که می تواند باعث ایجاد لرزش و ارتعاش شود و در واقع همین لرزش هایست که باعث می شود چربی ها آب شوند اما در روش ویزر، از دستگاه اولتراسونیک برای ارسال امواج و تولید فرکانس استفاده می شود.

به طور کلی، هر دور روش ویزر و لیپماتیک به منظور حذف چربی های اضافی صورت می گیرد و هر دو مورد تائید بهترین جراحان زیبایی هستند اما بسته به شرایط شما و صلاحدید پزشک، ممکن است یکی از این دو روش برای شما انتخاب شود. شما باید در ابتدا هدف خود از جراحی را مشخص کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیپوساکشن ویزر شکل پیشرفته ای از کانتورینگ بدن است که از انرژی اولتراسونیک برای شکستن سلول های چربی استفاده می کند. سپس از یک کانول برای حذف سلول ها از ناحیه مد نظر استفاده می شود. برای دستیابی به بهترین نتایج، این درمان اغلب با مایع گرم کننده همراه است. مایع Tumescent مخلوطی از لیدوکائین و سالین است.

این مایع قبل از برداشتن چربی در ناحیه درمان تزریق می شود. این مایع نواحی درمان را متورم می کند و رگ های خونی را منقبض می کند. این امر باعث از دست دادن خون کمتر در طول جراحی می شود و منجر به کاهش کبودی پس از جراحی می شود.

در روش ‌های سنتی لیپوساکشن، از کانولا برای شکستن سلول ‌های چربی استفاده می‌شود. حرکت آرام حباب ‌های هوا باعث می‌شود آسیب کمتری به بافت ‌های اطراف مانند ماهیچه و پوست وارد شود. Vaser یک فناوری پیشرفته است که به مردان و زنان کمک می کند تا به اهداف بدن خود برسند و بهترین احساس را داشته باشند!

 

بله Vaser lipo باعث سفت شدن متوسط پوست می شود. بسیاری از بیمارانی که به کانتورینگ بدن علاقه دارند نیز علاقه مند به سفت کردن پوست ناحیه درمان هستند. این عمل به سفت شدن پوست شما کمک می کند و به آن اجازه می دهد سالم تر شود.

ویزر یک روش دقیق کانتورینگ بدن است که پزشک ابتدا مایع تامسنت را برای آماده سازی ناحیه تزریق می کند. این مایع رگ های خونی را منقبض می کند و سلول های چربی را در دسترس تر می کند. سپس دستگاه Vaser اعمال می شود و امواج صوتی منتشر می کند. این ارتعاشات باعث می شود که اندازه حباب ها به سرعت تغییر کند و سلول های چربی به آرامی از پوست و ماهیچه ها جدا شوند. سپس سلول های چربی ناخواسته و مایع افزایش یافته از بدن خارج می شوند.

جدول زمانی بهبودی برای هر بیمار متفاوت است. روش ‌های پیچیده ‌تر، مانند ترکیب دو ناحیه درمانی، به زمان استراحت بیشتری نیاز دارند. میانگین مدت زمان استراحت برای بیماران ما معمولاً حدود یک هفته است. برخی از بیماران تنها به چند روز استراحت نیاز دارند! در طول زمان استراحت، باید روی نوشیدن آب زیاد و استراحت زیاد تمرکز کنید.

جراحی لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که برای کاهش چربی در بدن و لاغری نواحی مانند شکم، پاها، پشت، بازوها و حتی نواحی کوچکی مانند زیر چانه طراحی شده است. امروزه لیپوساکشن یکی از محبوب ترین روش های کانتورینگ بدن است.

 

تفاوت اصلی بین Vaser lipo و لیپوساکشن سنتی در تکنولوژی است. در لیپوساکشن سنتی از یک کانول و آسپیراتور (دستگاه مکش) برای حذف سلول های چربی استفاده می شود. در حالی که لیپوساکشن Vaser از یک کانول، آسپیراتور و دستگاه اولتراسونیک برای شکستن و خارج کردن سلول های چربی استفاده می کند. هر دو روش سلول‌ های چربی ناخواسته را از بین می‌برند، اما فناوری Vaser امکان استخراج ساده ‌تر را فراهم می‌کند.

 

مانند هر روش دیگری، عوارض جانبی احتمالی وجود دارد. دکتر کمبیز ایزد پناه وقت زیادی صرف می کند تا همه چیز را در مورد لیپوساکشن Vaser به شما آموزش دهد و به سوالات شما در مورد این روش پاسخ دهد و در طول مشاوره شخصی شما به نگرانی هایی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهد. این جلسه همه چیز در مورد آموزش شما در مورد خطرات مرتبط با Vaser و همچنین مزایای آن است. ویزر یک روش درمانی نوآورانه در رابطه با لیپوساکشن سنتی است و به مردان و زنان کمک می کند تا ظاهر ایده آل خود را راحت تر و با زمان کمتری نسبت به جراحی لیپو سنتی به دست آورند.

لیپوی ویزر و لیپوساکشن اسمارت هر کدام تکنیک‌ های پیشرفته ‌ای هستند که به کانتور کردن بدن کمک می‌کنند و به لاغری مناطق مد نظر شما کمک می‌کنند. Vaser lipo از فناوری اولتراسونیک برای بهبود تجربه جراحی و نتایج تاثیرگذاری استفاده می کند. SmartLipo از فناوری لیزر برای بهبود درمان و ایجاد نتایج طولانی مدت استفاده می کند.

دقت این درمان ‌ها به دکتر ایزد پناه اجازه می‌دهد تا بدن را به‌ خوبی مجسمه‌ سازی کند و به شما امکان می‌دهد حتی در نواحی کوچک – مانند قسمت داخلی ران – به نتایج چشمگیری دست پیدا کنید. مزیت بیشتر این درمان ها این است که باعث سفت شدن موضعی پوست در نواحی خاص درمان می شوند.

لیپوساکشن Vaser و SmartLipo هر کدام روش‌های عالی برای فرم گیری بدن شما هستند و به شما کمک می‌کنند بهترین ظاهر را داشته باشید. هر دو Vaser و Smartlipo چربی های سرسخت را که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند حذف می کنند.

تقریباً در همه موارد، Vaser را ترجیح می‌دهیم، زیرا در حذف چربی، سفت کردن پوست و ایجاد نتایج صاف مؤثرترین است.

دکتر کامبیز ایزد پناه سال هاست که این تکنیک ها را اجرا می کند. عکس های قبل و بعد از لیپوساکشن ما را نگاه کنید تا ببینید که چگونه دکتر ایزد پناه زندگی بیماران ما را بهبود می بخشد. اگر چربی سرسختی دارید که از بین نمی‌رود، همین الان یک وقت مشاوره با جناب دکتر ایزد پناه بگیرید. او به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا Vaser یا SmartLipo بهترین راه حل برای شما است. همه چیز به خودتان و صلاح دید پزشک بستگی دارد.