تفاوت پروتز زیر عضله و روی عضله

موارد استفاده از عمل

 • بزرگ نمودن اندازه سینه
 • فرم دهی سینه
 • حجم دهی سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه

مزایای عمل

 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش سایز سینه
 • افزایش حجم سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه
 • متقارن شدن سینه

عوارض احتمالی عمل

 • قرمزی پوست اطراف سینه
 • سوزش سینه
 • عفونت
 • نشت سیلیکون
 • انقضباض کپسولی

تفاوت پروتز سینه زیر عضله و روی عضله چیست؟

تفاوت پروتز سینه زیر عضله و روی عضله در نحوه‌ی جراحی، دوران نقاهت، عوارض جانبی و … می باشد.

پروتز سینه زیر عضله بهتر است یا روی عضله ؟

پزشک با بررسی آناتومی بدن فرد و با در نظر گرفتن انتظارات او و اینکه تصمیم به بارداری دارد یا خیر بهترین محل قرارگیری پروتز را انتخاب می کند.

سن مناسب یا توصیه شده

17 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله بیهوشی از نوع عمومی خواهد بود

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

45 دقیقه الی 1 ساعت

احتمال موفقیت

100 درصد

مدت دوران نقاهت

 • پروتز روی سینه: 3 تا یک هفته
 • پروتز زیر سینه: یکی دو روز بیشتر

زمانی که تصمیم به انجام عمل بزرگ کردن سینه می‌گیرید، باید چندین تصمیم بگیرید. یکی از این تصمیمات این است که آیا ایمپلنت سینه خود را روی عضله سینه یا زیر آن قرار دهید.

هیچ پاسخ “کاملا مناسب برای همه” وجود ندارد که برای هر بیمار کاملاً کار کند. روشی که شما و جراحتان انتخاب می کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید هر گزینه را ارزیابی کنید تا مناسب مورد خود را پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه در خصوص این مورد باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

پروتز سینه روی عضله زیر عضله

آنچه می خوانید

توضیحاتی کلی در خصوص پروتز روی عضله سینه

قرار دادن پروتز روی عضله سینه به قرار دادن ایمپلنت در بالای عضله قفسه سینه، به نام عضله سینه ای بزرگ،و زیر بافت غده سینه اشاره دارد. این روش معمولاً برای زنان با مقدار مناسبی از بافت طبیعی سینه توصیه می‌ شود، زیرا این بافت پوشش و پشتیبانی را برای ایمپلنت‌ ها فراهم می‌کند. پوشش کافی ایمپلنت برای دستیابی به نتیجه ‌ای که به‌ جای باد کردن مصنوعی سینه به ‌طور طبیعی بهبود یافته باشد، بسیار مهم است.

قرار دادن ایمپلنت روی عضله قفسه سینه یک روش ساده تر با ریکاوری کمی است. زنانی که ایمپلنت ‌ها را روی عضله قرار می ‌دهند، معمولاً ناراحتی بعد از عمل کمتری دارند زیرا عضله قفسه سینه در طول جراحی دستکاری نمی ‌شود. همچنین، دست نخورده ماندن عضله قفسه سینه به این معنی است که در هنگام خم کردن عضله قفسه سینه در حین ورزش یا حرکات روزانه، خطر انحراف آشکار ایمپلنت وجود ندارد.

از طرف دیگر، با قرار دادن ایمپلنت زیر عضله، خطر موج دار شدن یا چین و چروک های قابل مشاهده در ایمپلنت کمی بیشتر است. این احتمال بیشتر در بیمارانی رخ می دهد که بسیار لاغر هستند یا بافت طبیعی سینه کمی دارند.

تفاوت پروتز زیر عضله و روی عضله

توضیحاتی کلی در خصوص پروتز زیر عضله سینه

قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه (معروف به قرار دادن “زیر عضلانی”) جایگزین خوبی برای زنان با بافت طبیعی کم است که در بین داوطلبان بزرگ کردن سینه رایج است. عضله قفسه سینه پوشش و پشتیبانی مورد نیاز ایمپلنت ها را برای دستیابی به نتیجه ای طبیعی ارائه می دهد.

هنگام قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله قفسه سینه، مهم است که در نظر بگیرید که سینه های طبیعی نسبت به عضله کجا قرار دارند. اگر سینه های طبیعی آویزان شده اند (به دلیل افزایش سن و/یا شیردهی) و به زیر عضله قفسه سینه افتاده اند، قرار دادن ایمپلنت ها در زیر عضله معمولاً توصیه نمی شود، زیرا می تواند باعث شود که ایمپلنت ها به طور غیرطبیعی روی قفسه سینه بلند شده و کمی انحراف پیدا کنند. در این صورت، قرار دادن ایمپلنت روی عضله اغلب ترجیح داده می شود.

روش قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله کمی بیشتر درگیر است و باعث ناراحتی بعد از عمل کمی بیشتر از قرار دادن زیر غده می شود. یکی دیگر از نقاط ضعف احتمالی بدشکلی آن است که انحراف ایمپلنت ها را در حین انقباض عضله قفسه سینه در حین ورزش یا برخی حرکات روزانه توصیف می کند. خطر تغییر شکل فرم سینه اندک است، اما با این وجود قابل توجه است.

با قرار دادن ایمپلنت زیر عضلانی، قسمت بالایی ایمپلنت سینه زیر عضله سینه ای بزرگ قرار می گیرد. این امر به ایمپلنت شما اجازه می دهد تا توسط بافت ماهیچه ای و بافت غده سینه محافظت شود. اگر سینه ‌های طبیعی کوچکی دارید، این پوشش اضافی می‌تواند نتیجه طبیعی‌ تری به شما بدهد.

قرار دادن ایمپلنت عضله زیر سینه ای ممکن است کمتر با شیردهی تداخل داشته باشد. علاوه بر این، قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله با خطر کمتر انقباض کپسولی همراه است، یک عارضه بزرگ کردن سینه که در آن بافت اسکار به طور غیر طبیعی ضخیم شده و در اطراف ایمپلنت منقبض می شود.

با این حال، یادآوری این نکته مهم است که ایمپلنت های زیر عضلانی زمان بیشتری برای بهبودی و قابل مشاهده شدن نتایج نهایی نیاز دارند. در حالی که بلافاصله بعد از عمل از سینه های پرتر و خوش فرم تر لذت خواهید برد، چندین ماه طول می کشد تا ایمپلنت های سینه در پشت عضله قرار گیرند.

 • فیلم جایگذاری پروتز سینه

فرآیند افتادگی و سپس باد کردن سینه پس از قرار دادن پروتز زیر عضله

بلافاصله پس از جراحی، ایمپلنت‌ هایی که در زیر عضله قرار می‌گیرند، محکم به نظر می ‌رسند و به دلیل سفتی عضلات قفسه سینه، بالاتر روی قفسه سینه می‌ نشینند. این کاملا طبیعی است! هنگامی که ایمپلنت های جدید در زیر عضله قرار می گیرند، فشار بیرونی بر روی عضله قفسه سینه شما ایجاد می کنند و عضله در پاسخ سفت می شود که منجر به ظاهری موقت و محکم می شود. در این فرایند، ماهیچه های قفسه سینه به تدریج شل می شوند و به ایمپلنت اجازه می دهد تا روی سینه پایین بیاید و در زیر عضله پف کند و قسمت پایین سینه را پر کند تا سینه ظاهری کامل تر و طبیعی تر داشته باشد.

با قرار دادن ایمپلنت سینه روی عضله یا زیر غده ای، ایمپلنت های سینه در زیر بافت غده ای و چربی سینه ها و بالای ماهیچه های سینه ای قرار می گیرند. بافت سینه موجود شما روی ایمپلنت را می پوشاند. این یک نتیجه طبیعی برای زنان با بافت سینه طبیعی مناسب ایجاد می کند.

اگر پروتزهای سینه پر از نمک را انتخاب کنید که روی عضله قرار می گیرند، احتمال بیشتری وجود دارد که موج های قابل مشاهده را تجربه کنید. این امر به ویژه زمانی رخ می دهد که پوشش کافی از بافت سینه وجود نداشته باشد (معمولاً در زنان لاغر).

نحوه انتخاب ایمپلنت سینه ایده آل

هنگام تصمیم گیری برای انجام عمل جراحی بزرگ کردن سینه، تصمیمات زیادی باید بگیرید. یکی از این انتخاب ها این است که آیا ایمپلنت سینه را روی ماهیچه قفسه سینه یا زیر آن قرار دهید. هیچ پاسخی برای همه وجود ندارد، بنابراین رویکردی که شما و جراح پلاستیکتان تصمیم می گیرید به عوامل مختلفی بستگی دارد و باید هر گزینه را ارزیابی کنید تا مناسب شما را بیابید.

در دستان جراحان پلاستیک با تجربه و دارای بورد تخصصی، هر دو گزینه کاشت ایمپلنت سینه سابقه موفقیت زیادی دارند. اما هر کدام دارای مزایای خاصی هستند که ممکن است در مورد شما مهم باشند. با یک جراح پلاستیک که دارای بورد تخصصی است و تجربه زیادی در جراحی سینه دارد صحبت کنید تا بدانید کدام محل برای اهداف، سبک زندگی و آناتومی شما مناسب‌ تر است.

روی عضله (همچنین به عنوان قرارگیری زیر غده ای شناخته می شود) به قرار دادن ایمپلنت ها در بالای عضله قفسه سینه و زیر بافت غده سینه اشاره دارد. ما تمایل داریم این رویکرد را برای زنانی که مقدار مناسبی از بافت طبیعی سینه دارند، توصیه کنیم، زیرا این بافت برای ایمپلنت ها حمایت و پوشش می دهد.

قرار دادن ایمپلنت روی عضله قفسه سینه یک روش ساده تر است و بهبودی تا حدودی کوتاه تر است. زنانی که ایمپلنت ‌های خود را روی عضله قرار می‌دهند، ممکن است ناراحتی بعد از عمل کمتری داشته باشند زیرا عضله قفسه سینه در طول جراحی دستکاری نمی‌شود.

پروزت سینه زیر عضله

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مزایا و معایب پروتز زیر عضله و روی عضله

موارد مهم مختلفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب بزرگ کردن سینه تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، شما باید انتخاب کنید که ایمپلنت روی عضله قرار داده شود یا زیر عضله.

اگرچه دکتر کامبیز ایزد پناه در نهایت به شما توصیه می کنند که کدام یک برای سینه های شما بهتر است، بهتر است اطلاعاتی در خصوص مزایا و معایب هر کدام داشته باشید.

مزایای قرار دادن پروتز زیر عضله سینه

برخی از مزایای قرار دادن پروتز زیر عضله سینه در زیر آورده شده است:

احتمال موج دار شدن کمتر

یک مشکل رایج، چین و چروک ها یا چین های ایمپلنت است که به عنوان موج دار شناخته می شود، که به طور قابل توجهی از طریق پوست قابل مشاهده است و شاید نیاز به جراحی داشته باشد.

این مشکل زمانی اتفاق می‌افتد که بافت طبیعی سینه برای پوشاندن روی ایمپلنت وجود نداشته باشد، به خصوص اگر بیمار سینه‌ های کوچک‌ تر از حد متوسط داشته باشد یا لاغر باشد. با انتخاب کاشت ایمپلنت زیر عضله سینه می توان از این امر جلوگیری کرد.


کانتورینگ طبیعی سینه را به دست می آورد

در بیماران لاغر، قرار دادن زیر پروتز زیر عضله سینه نیز کانتور سینه طبیعی تری را ارائه می دهد.

از آنجایی که پروتزهای سینه نمکی حاوی آب نمک استریل است که به نام سالین نیز شناخته می شود، که مانند مایعی است که به طور طبیعی در بدن شما یافت می شود - اگر آنها زیر ماهیچه قفسه سینه قرار گیرند، برای جلوگیری از گرد شدن بیش از حد نیمه بالایی آن به مقداری فشار نیاز دارند.

اگرچه امروزه بیشتر خانم ها کاشت سیلیکونی را انتخاب می کنند، اما خانم هایی که لایه های نازکی از بافت سینه دارند به این معنی است که اکثر کاشت های سیلیکونی به زیر عضله نیاز دارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.


مقدار بیشتری از بافت سینه را می توان با ماموگرافی اسکن کرد

این مورد می تواند به تشخیص و شناسایی سرطان سینه و سایر مسائل پزشکی کمک کند. توجه به این نکته مهم است که از نظر پزشکی، قرار دادن ایمپلنت روی عضله یا زیر عضله سینه بی خطر است.

معایب قرار دادن پروتز زیر عضله سینه

برخی از رایج ‌ترین خطرات و نگرانی‌ های مربوط به قرارگیری پروتز زیر عضلات سینه عبارتند از:

در طول دوره بهبودی کمی احساس درد خواهید داشت

این تنها یک مشکل کوتاه مدت است که می توان آن را با داروهای تجویز شده ای که عضلات شما را شل می کند، مدیریت کرد.

هر زمان که عضلات قفسه سینه شما خم می شوند، ایمپلنت ها را می توان صاف یا منحرف کرد.

این اولین دلیلی است که به بدنسازان یا زنانی که به طور جدی علاقه مند به وزنه برداری فشرده هستند توصیه می شود که قرار دادن پروتز روی عضله سینه را به جای زیر عضله سینه انجام دهند.


ایمپلنت را می توان با گذشت زمان جابجا کرد

به دلیل فشار و نیروی ثابت عضله قفسه سینه بر روی ایمپلنت سینه، ممکن است جابجا شود. این امر به ویژه زمانی که از ایمپلنت هایی با دیواره های صاف استفاده می شود بیشتر است.

پروتز سینه روی عضله

مزایای قرار دادن پروتز روی عضله سینه

برخی از مزایای قرار دادن پروتز روی عضله سینه در زیر آورده شده است:

 • ناراحتی کمتری وجود دارد و بهبودی سریعتر است

اگر چه این یک مزیت کوتاه مدت است اما به هر حال اهمیت زیادی دارد. هر تصمیمی که در مورد ایمپلنت سینه می گیرید باید بر اساس فواید و نتایج بلندمدت و اینکه آیا می توانید از عوارض جلوگیری کنید، باشد.

 • یک کانتور طبیعی ایجاد می کند

با افزایش سن و پایین آمدن طبیعی سینه ها، ایمپلنت نیز پایین می آید.

این موضوع همچنین کمک می کند تا ایمپلنت ها ظاهر طبیعی تری برای مدت زمان طولانی تری داشته باشند.

 • سینه های بیمارانی که به طور طبیعی سینه های آویزان دارند را بالا می برد

هنگامی که کاشت سینه روی عضله انتخاب می شود، می تواند به جلوگیری از افتادگی سینه در آینده کمک کند.

معایب قرار دادن پروتز روی عضله سینه

برخی از معایب قرار دادن پروتز روی عضله سینه در زیر آمده است:

بافت پستان کمتری از طریق ماموگرافی قابل مشاهده است

اگرچه این موضوع یک موضوع مهم است اما از نظر پزشکی اینکه پروتز روی عضله باشد یا زیر عضله کاملا بی خطر است.


خطر بیشتر انقباض کپسولی

انقباض کپسولی به ویژه در صورت استفاده از پروتز سینه با سطح صاف یک خطر مهم است.


در صورت داشتن بافت نازک سینه، می تواند احتمال موج دار شدن را افزایش دهد

هنگامی که فقدان بافت طبیعی سینه برای پوشاندن ایمپلنت ها وجود داشته باشد، خطر ایجاد موج یا چین و چروک ها یا چین های بسیار قابل مشاهده را افزایش می دهد.

انتخاب پروتز سینه

قرار دادن پروتز سینه زیر عضله چقدر دوام دارد؟

با ایمپلنت های مدرن، تفاوت بسیار کمی بین طول عمر کاشت پروتز روی عضله و کاشت ایمپلنت زیر عضله وجود دارد.

اگرچه این امر به فرد بستگی دارد، اما اکثر زنان نیاز به تعویض، تنظیم یا ترمیم ایمپلنت ‌های خود پس از حدود سال ‌ها پس از بزرگ‌کردن سینه دارند، صرف نظر از اینکه در کجا قرار می‌گیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا ایمپلنت های زیر عضله بزرگتر می شوند؟

تصور غلط رایج بسیاری از زنان این است که ایمپلنت ‌های سینه که در زیر عضله سینه قرار می‌گیرند، پس از مدتی بزرگ ‌تر می‌ شوند.

حقیقت این است که چنین چیزی درست نیست. ایمپلنت ها اندازه را تغییر نمی دهند. اما اندازه آن ها تغییر می کند زیرا در نهایت التهاب و تورم بعد از جراحی را از دست می دهید.

مزایا و معایب پروتز زیر عضله و روی عضله از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

پروتز روی عضله

 • مزایا

 • اگر سینه کوچک قابل توجهی دارید (مثلاً بدنساز هستید)، خم شدن عضله با شکل کلی ایمپلنت تداخلی نخواهد داشت.
 • اگر یک ایمپلنت متوسط سینه برای شما نصب شود و مقدار مناسبی از بافت سینه دارید، گزینه خوبی است. این نوع جایگزاری ایمپلنت باعث می شود سینه طبیعی تر به نظر برسد.
 • همچنین گزینه خوبی برای زنانی است که قبلاً سینه های بزرگتری داشتند مانند مادران پس از شیردهی یا کسانی که کاهش وزن قابل توجهی داشته اند.
 • بهبودی سریعتر.
 • معایب

 • گاهی اوقات می توانند کاملا گرد و برجسته باشند. برخی این گزینه را کمی کمتر طبیعی می دانند. اما کاملا سلیقه شخصی است.
 • پنهان کردن موج احتمالی کمتر، زیرا معمولاً بافت زیادی بین ایمپلنت و پوست وجود ندارد.

پروتز روی عضله

 • مزایا

گزینه خوبی برای کسانی است که قبل از انجام عمل، بافت سینه ‌شان کم است.

 • با توجه به اینکه ایمپلنت تا حدی زیر عضله قرار دارد، تحت فشار ظریف سینه به شکل قطره اشکی طبیعی تبدیل می شود و به سینه ای طبیعی تر ظاهر می شود.
 • برخی از رادیولوژیست ‌ها بیان کرده‌اند که وقتی ایمپلنت‌ ها در زیر عضله قرار دارند، تصاویر ماموگرافی راحت‌ تر انجام می‌ شوند. ناگفته نماند که ماموگرافی با کاشت روی عضله امکان پذیر نیست. آن ها به سادگی ممکن است به ماموگرافی دقیق تری نیاز داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که تمام بافت ها به درستی مورد بررسی قرار گرفته اند.
 • معایب

این روش به دلیل اختلال عضلانی و افزایش زمان بهبودی، کمی «تهاجمی ‌تر» در نظر گرفته می‌شود.

مانند همه روش ‌ها در زمینه ‌های مختلف، بزرگ کردن سینه برای هر فرد شخصی‌سازی می‌شود.

این به خواسته شما بستگی دارد، چه چیزی با چارچوب شما مطابقت دارد و با بدنی که در حال حاضر دارید می توانید به آن برسید. همه در طول مشاوره شما با دکتر کامبیز ایزد پناه به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت و با هم به نتیجه نهایی خواهید رسید.

از جراحی چه انتظاری باید داشته باشم؟

عمل جراحی معمولاً زیاد طول نمی کشد، معمولاً فقط 1 ساعت. اگرچه اکثر بیماران برای بهبودی یک شب در بیمارستان می مانند.

بسته به شغلی که دارید و شدت سختی آن از نظر فیزیکی، باید حداقل 2 هفته مرخصی بگیرید، پس از آن ممکن است به فعالیت محدود (یا فعالیت کامل اگر شغل شما از نظر فیزیکی سخت نیست) بازگردید.

بلافاصله بعد از عمل جراحی نسبتاً حساس خواهید بود. درد، تورم و کبودی بسیار شایع هستند و در هفته های آینده از بین خواهند رفت. یک اسکار برش کوچک قابل توجه خواهد بود، اگرچه به مرور زمان محو می شود.

مزایا و معایب پروتز زیر عضله و روی عضله

بعد از جراحی چه اتفاقی می افتد؟

روز بعد از عمل به مطب دکتر مراجعه می فرمایید تا لوله های درن از شما برداشته شود. از آن جا، یک سوتین مخصوص به شما داده می شود که باید آن را در روز و شب به مدت 6 هفته مداوم بپوشید. معاینات هفتگی انجام می شود تا زمانی که دکتر کامبیز ایزد پناه از سلامت شما اطمینان حاصل کند..

چند نکته مهم قابل ذکر است

ایمپلنت ها یک جسم خارجی هستند و با وجود اینکه توسط یک متخصص زیر عضله سینه یا روی عضله سینه قرار گرفته می شوند، پس از 10-15 سال باید تعویض شوند. پروتز سینه بر توانایی یک زن برای شیر دادن تاثیری ندارد.

توجه به این نکته ضروری است که تا دو هفته اول پس از جراحی نمی توانید رانندگی کنید. فعالیت بدنی و بلند کردن اجسام سنگین در دوره شش هفته اولیه بهبودی محدود خواهد بود.

بدن هر زن متفاوت است و هر فردی اهداف زیبایی شناسی خاص خود را دارد. وقتی صحبت از بزرگ کردن سینه به میان می‌آید، بدن و اهداف شما، ویژگی‌ های نحوه انجام عمل شما را مشخص می‌کند. مهم ترین سوالی که در مورد بزرگ کردن سینه باید به آن پاسخ داد این است که ایمپلنت سینه باید در کجا قرار گیرد – چه زیر یا روی ماهیچه های سینه ای در قفسه سینه.

در تجربه من به عنوان یک جراح پلاستیک، یک گزینه بهتر از دیگری نیست. در واقع، بدون توجه به شکل ایمپلنت، می‌توانید با هر یک از این روش‌ ها یک نتیجه جراحی بسیار طبیعی به‌دست آورید. اینکه آیا قرار دادن ایمپلنت در زیر یا روی آن برای شما ایده آل است بستگی به شرایط منحصر به فرد شما دارد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

هر دو ایمپلنت دارای غشای خارجی یکسانی از سیلیکون هستند، اما ایمپلنت سالین در جراحی با آب نمک پر می شود و ایمپلنت سیلیکونی از قبل با یک ژل چسبنده سیلیکونی پر می شود.

ایمپلنت های سالین مانند یک بادکنک آب سفت تر و لاستیکی تر احساس می شوند. ایمپلنت های سیلیکونی نرم تر به نظر می رسند.

ایمپلنت های سالین برای تشخیص پارگی نیازی به آزمایش خاصی ندارند. با این حال، اگر پاره شوید، آب در سراسر بدن پراکنده می شود و در عرض 24 ساعت سینه های شما کوچک می شود. ایمپلنت های سیلیکونی پس از پارگی یکسان به نظر می رسند زیرا سیلیکون توسط بدن جذب نمی شود. برای تشخیص پارگی به سونوگرافی یا MRI نیاز است.

سیلیکون در حال حاضر هیچ خطری برای سلامتی ندارد. تمام نگرانی ها در مورد پارگی ایمپلنت در دهه 1980 رد شده است. همه ایمپلنت های مدرن منسجم هستند، به این معنی که قوام ژلاتین را دارند و دیگر مایعی نیستند که ترشح کنند.

 

اکثر کاندیدهای پروتز سینه های کوچکی دارند و تمایل به پر بودن بخش بالایی دارند. بنابراین آن ها یک ایمپلنت گرد را دوست دارند. ایمپلنت های قطره ای شکل نیاز به برش بزرگتری برای قرار دادن دارند و خطر جابجایی دارند. ایمپلنت های قطره ای شکل بیشتر در بازسازی سینه بعد از سرطان استفاده می شوند.

دو نوع برش مورد استفاده برای پروتز، برش آرئولار یا زیر پستانی است. برش در لبه پایینی آرئول به خوبی بهبود می‌یابد، و جای زخم پنهان می‌شود، اما این می‌ تواند باعث بی‌ حسی نوک پستان شود. برای داشتن این نوع برش، آرئول ها باید اندازه مشخصی داشته باشند. یک برش در چین سینه (زیر پستانی) به خوبی بهبود می یابد، به طور کلی دیده نمی شود و ورود بهتری برای قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله ایجاد می کند.

جراحی را می توان در بیمارستان، مرکز جراحی یا اتاق عمل کلینیک انجام داد. بزرگ کردن سینه یک عمل سرپایی است و اکثر بیماران پس از بیهوشی به خانه می روند. بیماران ممکن است یک متخصص بیهوشی یا یک پرستار بیهوشی داشته باشند.

بیشتر بیماران برای دو تا پنج روز درد متوسطی دارند و به داروهای ضد درد نیاز دارند. در هفته اول شبانه روز از سوتین جراحی استفاده می کنید. ما به بیمارانمان اجازه می‌دهیم هر روز آن را برای دوش گرفتن و شستن موهای خود از روز اول پس از جراحی خارج کنند. شروع فعالیت ها از هفته دوم بهتر است، اما فعالیت ها باید همچنان سبک باشند. به مدت چهار هفته نمی توانید تمرینات عضلات سینه را انجام دهید. جراح به شما توصیه می کند که چه زمانی می توانید به فعالیت بدنی عادی بازگردید.

 

. این سوال بسیار مهمی است برای بیماران بسیار مهم است که بدانند ایمپلنت سینه برای همیشه دوام نمی آورد. آن ها نیاز به تعویض خواهند داشت. ایمپلنت‌ های سینه همگی در نهایت پاره می‌شوند. یک تخمین این است که بسیاری از ایمپلنت ها بعد از 15 سال یا بیشتر پاره می شوند و نیاز به تعویض دارند. گاهی اوقات یک سازنده ایمپلنت، ایمپلنت شما را به صورت رایگان تعویض می کند و در صورت پارگی آن در عرض 10 سال، به هزینه های عمل کمک می کند. پس از گذشت مدت زمان مشخصی، هزینه های تعویض آنها بر عهده بیمار است.

 

اکثر بیماران هیچ عارضه ای ندارند، اما احتمالات شامل خونریزی (2%)، عفونت نیاز به برداشتن ایمپلنت (2%)، بی حسی نوک پستان (10%)، انقباض کپسولی (10%)، چین و چروک (5%)، عدم تقارن (90%) است. اسکار (100%) و در نهایت پارگی (100%). ایمپلنت خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش یا کاهش نمی دهد و بیماران پس از 40 سالگی همچنان به ماموگرافی نیاز خواهند داشت.

احتمال از دست دادن حس یا حساسیت نوک سینه پس از بزرگ کردن سینه وجود دارد اما بسیار کم است. به طور کلی، احتمال از دست دادن حس در یک یا آن نوک پستان چندین درصد است.

بزرگ کردن سینه روشی بسیار ایمن است و تنها 5 درصد از بیماران دچار عوارض می شوند. شایع ترین عوارض عبارتند از عفونت در محل برش، هماتوم و اسکارهای ناخوشایند. دکتر  کامبیز ایزد پناه در جلسه مشاوره شما در مورد عوارض صحبت خواهد کرد و هرگونه نگرانی را برطرف خواهد کرد.

برش‌ ها برای بزرگ کردن سینه در نواحی نامشخص قرار می‌گیرند تا از ایجاد جای زخم قابل مشاهده جلوگیری شود. اکثر بیماران دارای یک اسکار 1-2 اینچی در چین در قسمت زیرین سینه خود هستند، اگرچه می توان برش هایی را در اطراف ناحیه آرئول ایجاد کرد، جایی که جای زخم با تغییر طبیعی رنگدانه ها پنهان می شود.

متخصص بیهوشی ما از بیهوشی عمومی برای شما در طول عمل استفاه خواهد کرد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد