دلیل کوچک شدن پروتز سینه

 • واکنش بدن به عضو جدید
 • پارگی پروتز

عوامل موثر بر شیردهی بعد از پروتز سینه 

 • نوع برش برای گذاشتن پروتز در سینه
 • محل قرار گرفتن پروتز سینه
 • ورم بعد از پروتز سینه

مدت زمان سازگاری پروتز در بدن بیمار

3 تا 6 ماه

تورم بعد از پروتز سینه چقدر طول می کشد؟

از آن جایی شرایط بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است، مدت زمانی که طول می کشد پروتز در بدن فرد سازگار شود، متغیر می باشد.

بسیاری از خانم هایی که به دنبال پروتز سینه هستند، اغلب نگران عوارض احتمالی بعد از عمل هستند و نگران اند ک شاید نتیجه دلخواه خود را از پروتز سینه به دست نیاورند. ما در این بخش به بررسی یکی از عوارض احتمالی بعد از این عمل یعنی کوچک شدن پروتز سینه بعد از عمل خواهیم پرداخت.

آنچه می خوانید

پروتز سینه

دلیل کوچک شدن پروتز سینه

پروتز سینه یکی از عمل های جراحی زیبایی بسیار محبوب در میان خانم هاست که می خواهند سینه بزرگتری داشته باشند. انجام این عمل می تواند به دلایل زیبایی باشد یا برای خانم هایی استفاده شودکه به دلایلی مانند سرطان بخشی از سینه خود را از دست داده اند.

یکی از مشکلاتی که برخی از خانم ها بعد از پروتز سینه با آن مواجه هستند، کوچک شدن پروتز سینه بعد از عمل است. از طرفی شاید فرم پروتز نیز تغییر کند و چندان دلخواه بیمار نباشد. بعد از عمل جراحی، پروتز با بدن بیمار سازگار می شود و جا می افتد. مدت زمانی که طول می کشد پروتز در بدن بیمار سازگاری پیدا کند، بسته به بدن بیماران متفاوت است. چرا که شرایط بدنی هر فرد با دیگری فرق دارد.

در حالت کلی 3 تا 6 ماه طول می کشد این سازگاری نمود پیدا کند و نتیجه آن هویدا شود. از اصلی ترین دلایلی که باعث کوچک شدن پروتز سینه بع از جراحی می شود این است که بدن به عضو جدیدی که دریافت کرده است واکنش نشان داده است. بسیاری از افراد پس از پروتز سینه دچار التهاب و حساسیت می شوند که این موضوع می تواند اندازه پروتزها را تغییر کند.

توجه داشته باشید که مشکل کوچک شدن پروتز سینه مربوط به پروتزهای قدیمی است و این موضوع در پروتزهای جدید بروز نمی دهد و احتمال کوچک شدن پروتز سینه بعد از عمل خیلی خیلی پایین است.

مورد دیگری که باید به آن توجه کرد این است که در برخی از بیماران کوچک شدن سینه بعد از عمل رخ نمی دهد و این امر به مرور زمان رخ می دهد. این امر به دلیل پارگی پروتز به دلایلی مانند فشار وارده بر پروتز یا آسیب رسیدن به آن صورت می گیرد. مواردی مانند بلند کردن اجسام سنگین می تواند تقریبا 10 درصد از حجم سینه را کاهش دهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

توهم کوچک شدن پروتز سینه

افراد بعد از عمل پروتز سینه سفتی عضلات را تجربه می کنند و این امر به دلیل تورم است. تورم بعد از پروتز سینه امری طبیعی است و اصلی ترین علت آن واکنش بدن بیمار نسبت به ورود یک عامل خارجی است. این تورم رفته رفته از بدن فرد بیمار می رود و سینه به فرم طبیعی مد نظر پروتز سینه برمی گردد به همین دلیل برخی از افراد توهم می زنند که سینه های آن ها کوچک شده است. شما در حالت ایده آل باید حداقل 6 ماه صبر کنید تا نتایج پروتز سینه خود را ببینید.

رابطه پروتز و شیردهی

انجام عمل هایی مانند پروتز سینه و تزریق چربی به سینه مانع شیردهی مادران نمی شود چرا که این عمل ها به مجرای شیردهی آسیبی وارد نمی کند. در گذشته نگرانی هایی در خصوص نشت ژل پروتز سیلکونی وجود داشت که امروزه با نولید پروتزهای باکیفیت این نگرانی تقریبا به صفر رسیده است. مواردی که انجام پروتز سینه منجر به کاهش شیردهی می شود، در بخش بعدی مورد بررسی قرار می گیرد:

نوع برش برای گذاشتن پروتز در سینه

3 نوع برش برای جای گذاری پروتز در سینه وجود دارد که جراح یکی از آن ها را برای گذاشتن پروتز در سینه استفاده می کند. این سه ناحیه زیر بغل، زیر سینه و زی ناحیه سینه است. نوع برش می تواند بر کاهش تولید شیر موثر باشد مخصوصا اگر برش به گونه ای باشد که که به غدد شیری، مجاری لنفاوی و مسیر جریان خون تاثیر بگذارد.

محل قرار گرفتن پروتز سینه

سینه یک بافت غددی دارد که این بافت مسئول تولید شیر است. در صورتی که پروتز بین لایه ماهیچه سینه و بافت غددی قرار گیرد می تواند فشاری روی غدد شیری و مجرای شیری ایجاد کند و شیردهی را دچار اختلال کند.

ورم بعد از پروتز سینه

تورم و التهاب بعد از پروتز سینه از دیگر مواردی است که می تواند مانع از شیردهی شود. تورم می تواند باعث سفتی سینه شود و غدد شیری را تحت تاثیر قرار دهد و شیردهی را مختل کند.

هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارضی است. برای مشاوره بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو نمایید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

خیر. شما باید از یک دوست نزدیک یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که بعد از عمل پروتز سینه به شما کمک کند. بعد از یک یا دو روز می توانید نقش فعال تری در بهبودی خود داشته باشید. تیم ما دستورالعمل‌های مراقبت در منزل را برای شما ارائه می‌کند که مخصوص روش جراحی شما هستند. به طور کلی، شما باید از فعالیت های متوسط و شدید اجتناب کنید، در صورت نیاز از داروهای مسکن استفاده کنید.

شما نمی توانید بدون کمک فرد دیگری رانندگی کنید، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، یا کارهای دیگری را انجام دهید که به طور بالقوه می تواند منجر به آسیب پس از دریافت بیهوشی یا مصرف داروهای مسکن شود.

دو هفته پس از جراحی پروتز سینه می توانید به پهلو بخوابید. تا آن زمان به پشت بخوابید و زیر سر و زانو بالش بگذارید. از طرف دیگر، روی یک صندلی دراز بخوابید. بعد از چهار هفته، می توانید هر طور که دوست دارید بخوابید. با این حال، اگر هر موقعیت خوابی احساس ناراحتی در شما ایجاد می کند، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر صبر کنید تا مثل همیشه بخوابید.