بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران کیست؟

طبق نظرسنجی از مشتریان، دکتر کامبیز ایزد پناه، همواره در میان یکی از بهترین پزشکان تهران برای ژنیکوماستی به شمار می رود.

برای گرفتن نتیجه مطلوب تر بعد از ژنیکوماستی چه باید کرد؟

تحقیق در خصوص بهترین پزشکان در زمینه جراحی ژنیکوماستی و رزرو یک نوبت مشاوره

مزایای ژنیکوماستی کدام است؟

بسیاری از افرادی که این جراحی را انجام می دهند، نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس و راحتی بیشتری دارند.

وزن بافت اضافی سینه نیز می تواند باعث ناراحتی یا درد شود. پس از جراحی ژنیکوماستی، ممکن است بتوانید بپرید، بدوید و فعالیت هایی را انجام دهید که قبلاً برایتان ناراحت کننده بود.

 • فرم دهی زیبا به سینه
 • افزایش اعتماد به نفس
 • امکان شرکت در فعالیت های ورزشی بیشتر
 • تسریع بهبودی
 • کاهش کمر درد

آیا ایران جای مناسبی برای انجام عمل ژنیکوماستی است؟

بله

از چه زمانی نتایج ژنیکوماستی قابل مشاهده است؟

بعد از عمل ژنیکوماستی باید به مدت 6 الی 12 هفته از لباس مخصوص استفاده کنید.

چگونه بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • چه هدفی از انجام ژنیکوماستی دارید؟
 • آیا هزینه عمل برای شما اهمیت دارد؟
 • تجربه جراح مد نظر شما چقدر است؟
 • آیا امکان مشاهده نمونه کارهای قبلی وجود دارد؟
 • صحبت با مراجعه کنندگان قبلی و پرسیدن نظراتشان

بزرگ شدن سینه با افزایش بافت غده سینه در مردان ژنیکوماستی نامیده می شود. ژنیکوماستی می تواند در اوایل کودکی، بلوغ یا سن بالاتر (60 سال و بالاتر) رخ دهد که می تواند یک تغییر طبیعی در بدن مردان باشد. مردان همچنین ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی یا عوارض جانبی دارو دچار ژنیکوماستی شوند. بزرگ شدن سینه ممکن است برای یک یا هر دو سینه اتفاق بیفتد.

ژنیکوماستی یک بیماری شایع است که منجر به بزرگ شدن بافت سینه مردانه می شود. این بیماری در مردان در هر سنی دیده می شود، اما معمولاً در دوران نوزادی، بلوغ و بزرگسالی رخ می دهد. علل زیادی برای ژنیکوماستی وجود دارد که معمولاً عدم تعادل هورمون های تستوسترون و استروژن شایع ترین علت آن است.

اکثر موارد ژنیکوماستی نیازی به درمان ندارند. با این حال، به دلایل زیبایی، این وضعیت می تواند بر اعتماد به نفس افراد تأثیر بگذارد و باعث کناره گیری شخص از فعالیت های اجتماعی شود. ژنیکوماستی را می توان با مصرف دارو، جراحی یا با قطع مصرف برخی داروها درمان کرد.

بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران

بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران کیست؟

در کل، عمل ژنیکوماستی عمل سختی نیست اما برای به دست آوردن بهترین نتایج و برای کاهش استرس و اضطراب خود باید قبل از نهایی کردن تصمیم خود برای انجام ژنیکوماستی، به خوبی در خصوص بهترین جراح ژنیکوماستی تحقیق کنید چرا که هیچ چیز به اندازه سلامتی شما اهمیت ندارد.

انتخاب یک جراح اشتباه می تواند هم جان شما را به خطر بندازد و هم عوارض جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. داشتن مهارت و تجربه در خصوص جراحی ژنیکوماستی، فاکتور بسیار مهمی است که اغلب مردم از آن آگاهی کافی ندارند.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به فاکتورهایی که بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران را تعیین می کند توجه کنید و آن ها را در جراح مد نظر خود پیدا کنید. ما برای شما برخی از مهمترین این فاکتورها را آماده کرده ایم. به جدول زیر در این باره توجه کنید:

معیارهای انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران

توضیحات

هدف شما از انجام جراحی چیست؟

برای اینکه بتوانید بهترین تصمیم را در خصوص انتخاب بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران بگیرید اول باید به طور مشخص هدف خود را از انجام عمل مشخص کنید.

مثلا جراح شما ممکن است جراح ماهری در خصوص پروتز سینه باشد اما این به معنای مهارت جراح شما در انجام جراحی ژنیکوماستی نیست.

هدف خود را با مهارت های جراح تطبیق دهید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

برآورد کردن هزینه مالی جراحی ژنیکوماستی

هیچ چیز به اندازه سلامتی شما اهمیت ندارد به همین دلیل نباید معیار دستمزد را برای انتخاب جراح خود انتخاب کنید. اگر یک جراح دستمزد بالایی می گیرد این به معنای مهارت بیشتر او در جراحی نیست.

و برعکس. اگر دستمزد جراح مد نظر شما کمتر از سایر پزشکان است، این موضوع به معنای عدم مهارت او در ژنیکوماستی نیست.

مطالعه و بررسی خدمات جراح مد نظر شما

با مراجعه به وب سایت رسمی جراح یا جراحان مد نظر، اطلاعات موجود در شبکه های مجازی و با پرس و جوی بیشتر، در خصوص خدماتی که جراح مد نظر شما ممکن است ارائه دهد تحقیق کنید تا خیالتان راحت باشد جراحی ژنیکوماستی شما قرار است توسط یک جراح متخصص انجام شود.

برخی از جراحان فقط در زمینه خاصی از شاخه جراحی فعالیت دارند و ممکن است جراح خوبی در سایر زمینه ها حتی با وجود تجربه قبلی عمل برای مراجعه کنندگان قبلی، نباشند.

تحقیق در خصوص کیفیت کار جراح مد نظر برای ژنیکوماستی

اکثر جراحان زیبایی، در وب سایت و شبکه های مجازی خود نمونه کارهای خود را به اشتراک می گذارند. حتما این نمونه کارها را مشاهده کنید، نظرات سایرین را بخوانید و بهترین تصمیم را بگیرید.

شما از طریق مشاهده نمونه کارهای جراحان می توانید کیفیت کارهای آن ها را ببینید.

پرس و جو از مراجعه کنندگان قبلی در خصوص رضایتمندی برای عمل

شما می توانید نظرات سایر افراد را در خصوص رضایت داشتن یا نداشتن از نتیجه کار جراح مد نظر خود بپرسید و اطلاعات دقیقی را در خصوص بهترین جراح ژنیکوماستی به دست آورید.

انتخاب صحیح پزشک مورد نظر با توجه به شرایط منحصر به فرد کاندیدای زیبایی

با توجه به معیارهای ذکر شده و دیگر معیارها، همه نکات را در کنار هم بگذارید و شرایط را سبک و سنگین کنید تا به یک نتیجه مطلوب برسید و بتوانید بهترین جراح ژنیکوماستی در تهران را پیدا کنید.

دکتر کامبیز ایزد پناه، فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به دکتر کامبیز ایزد پناه و دریافت یک نوبت مشاوره، از مناسب بودن خود برای جراحی ژنیکوماستی مطمئن شوید و برای عمل یک نوبت رزرو کنید.

تجربه و تخصص در کنار هم!
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

مشاهده نمونه کارها

انجام درمان ها در محیطی آرام

دانش، تجربه و مهارت کافی

رعایت اصول اخلاق پزشکی و حرفه ای

تجهیزات و تکنیک های نوین تشخیصی و درمانی

تشخیص دقیق و اجتناب از درمان های غیر ضرروری

رعایت پروتکل های بهداشت و درمان

مشاوره قبل و بعد از عمل

توانایی انجمن چند عمل زیبایی همزمان

چه عواملی منجر به بزرگ شدن سینه در مردان می شود؟

کاهش هورمون تستوسترون معمولاً با افزایش هورمون استروژن باعث بزرگ شدن سینه در مردان می شود. این نوسانات هورمونی می تواند در مراحل مختلف زندگی طبیعی باشد و می تواند بر نوزادان، کودکان در حال ورود به بلوغ و مردان مسن تأثیر بگذارد.

برخی از عوامل مهمی که منجر به بزرگ شدن سینه در مردان می شود در زیر آورده شده است:

 • آندروپوز

آندروپوز مرحله ای از زندگی مردان است که مشابه یائسگی در زنان است. در طول آندروپوز، تولید هورمون های جنسی مردانه، به ویژه تستوسترون، طی چندین سال کاهش می یابد. این موضوع معمولا در حدود میانسالی رخ می دهد. عدم تعادل هورمونی ها ممکن است باعث ژنیکوماستی، ریزش مو و بی خوابی شود.

 • بلوغ

اگرچه بدن پسران آندروژن (هورمون های جنسی مردانه) تولید می کند، اما هورمون زنانه استروژن را نیز تولید می کند. بدن مردها هنگام ورود به بلوغ، ممکن است استروژن بیشتری نسبت به آندروژن تولید کنند. این موضوع می تواند منجر به ژنیکوماستی شود. این وضعیت معمولا موقتی است و با متعادل شدن مجدد سطح هورمون ها فروکش می کند.

 • مصرف شیر مادر

نوزادان ممکن است در هنگام نوشیدن شیر مادرشان دچار ژنیکوماستی شوند. هورمون استروژن در شیر مادر وجود دارد، بنابراین در بدن نوزادان ممکن است افزایش سطح استروژن وجود داشته باشد.

 • مصرف برخی داروها

ژنیکوماستی اغلب به دلیل عدم تعادل هورمون های تستوسترون و استروژن است. برخی داروها و بیماری ها نیز می توانند باعث تورم و بزرگ شدن بافت سینه مردان شوند. بزرگ شدن سینه در پسران و مردان اغلب بدون درمان بهبود می یابد.داروهایی مانند استروئیدها و آمفتامین ها می توانند باعث افزایش اندکی سطح استروژن شوند و در نهایت می تواند منجر به ژنیکوماستی شود.

ژنیکوماستی چیست؟

ممکن است تکنیک های مختلفی برای کوچک کردن سینه استفاده شود. مناسب ترین تکنیک با شرایط شما قبل از جراحی با شما صحبت خواهد شد.

 

ژنیکوماستی ممکن است با لیپوساکشن، برداشتن جراحی (برداشتن بافت) یا گاهی اوقات هر دو درمان شود. در مواردی که ژنیکوماستی عمدتاً نتیجه بافت چربی اضافی است، ممکن است از تکنیک ‌های لیپوساکشن به تنهایی استفاده شود.

لیپوساکشن شامل نفوذ مایع به بافت و سپس وارد کردن یک کانول (یک لوله توخالی نازک) از طریق یک برش کوچک است. کانول در یک حرکت کنترل شده به جلو و عقب حرکت می کند تا چربی اضافی شل شود و سپس با مکش خلاء از بدن خارج می شود. عواملی مانند سن فرد و خاصیت ارتجاعی پوست ملاحظات مهمی هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لیپوساکشن به تنهایی نتایج خوبی خواهد داشت یا خیر.

اکسیزیون (برداشتن جراحی) در جایی توصیه می شود که بافت غده سینه یا پوست اضافی برای اصلاح ژنیکوماستی برداشته شود. اگر قرار است آرئول کوچک شود یا اگر نوک پستان باید روی قفسه سینه قرار گیرد، برداشتن آن ضروری است. الگوهای برش بسته به شرایط خاص و ترجیح پزشک متفاوت است.

در صورت امکان، پزشک سعی می کند برش ها را در چین و چروک های پوست یا لبه های هاله پنهان کند. معمولاً مقداری از بافت پشت نوک پستان باقی می‌ماند تا از ایجاد سینه توخالی پس از عمل جلوگیری شود. این بافت باقیمانده ممکن است در آینده دوباره رشد کند.

اگر از لیپوساکشن استفاده می شود، انتظار داشته باشید که لباس فشرده سازی بپوشید. نتایج جراحی کوچک کردن سینه بلافاصله قابل مشاهده است اما انتظار تورم و کبودی را داشته باشید. درد و ناراحتی بعد از عمل با داروهایی که پزشک تجویز می کند قابل کنترل است. 

مزایای ژنیکوماستی کدام است؟

مردانی که از ژنیکوماستی رنج می برند گاهی اوقات به دلیل ظاهر قفسه سینه خود احساس می کنند که به اندازه کافی مردانه نیستند. این موضوع می تواند باعث ناامیدی شود و بر عزت نفس و اعتماد به نفس فرد تأثیر بگذارد.

 برخی از مزایای کوچک کردن سینه مردان عبارت اند از:

 • اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهید.
 • چهره مردانه تری به دست آورید.
 • سبک زندگی فعال تری داشته باشید.
 • کاهش درد کمر

دیگر مزایای ژنیکوماستی در زیر آورده شده است:

 • مزایای فیزیکی جراحی ژنیکوماستی

هر مردی خواهان یک سینه متناسب است که ظاهر کلی او را بهتر کند. ژنیکوماستی به دستیابی به قفسه سینه ای بهتر کمک می کند که به بهبود وضعیت بدن نیز کمک می کند. سینه سنگین تر برای مردان ممکن است به مرور زمان باعث قوز شدن شود. هنگامی که اندازه سینه کاهش می یابد، به شما امکان می دهد گزینه های فعالیت بدنی بیشتری را انجام دهید. در نهایت، بدن شما را از نظر فیزیکی فعال و قوی نگه می دارد.

 • چهره شما را مردانه می کند.

جامعه ما همیشه پیش فرضی از قبل در مورد اینکه مردان و زنان چگونه باید به نظر برسند، دارد. قفسه سینه حجیم مانند زنان نشانه وجود بافت غده ای در قفسه سینه است. با کمک جراحی ژنیکوماستی می توان این بافت ها را برداشت و ظاهری مردانه به دست آورد.

 • اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.

هنگامی که سینه در مردان مبتلا به جراحی ژنیکوماستی کاهش می یابد، هم عزت نفس و هم اعتماد به نفس را بهبود می بخشد. برخی از مردان به دلیل ابتلا به ژنیکوماستی از افسردگی رنج می برند. این امر ممکن است در دراز مدت بر سلامت روان تأثیر بگذارد. پس از عمل، مردان احساس راحتی بیشتری می کنند و از زندگی بسیار لذت می برند.

 • نتایج طولانی مدت ارائه می دهد.

نتایج ژنیکوماستی دائمی است. هنگامی که سلول های چربی برداشته شوند، دوباره رشد نخواهند کرد. بسته به ژنتیک شما، ممکن است در آینده کمی چربی اضافه کنید زیرا سلول های چربی باقیمانده در قفسه سینه بزرگ می شوند. شناسایی و درمان علت ژنیکوماستی به حفظ نتایج دائمی کمک می کند. حفظ وزن سالم نیز کمک خواهد کرد.

 • روند و بهبود سریع است.

جراحی با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود و در حین جراحی هیچ دردی احساس نمی کنید. همچنین، این روش تنها 90-120 دقیقه طول می کشد. سپس به مدت 72 ساعت، ممکن است به مقداری مسکن نیاز داشته باشید. پزشک از شما می خواهد که یک یا دو هفته از لباس فشرده استفاده کنید. پس از یک ماه، می توانید به طور کامل به روال عادی زندگی خود بازگردید.

 • به طور موثر بافت بزرگ سینه را حذف می کند.

جراحی ژنیکوماستی به برداشتن موثر بافت سینه بزرگ شده کمک می کند. حتی زمانی که ورزش، کاهش وزن و سایر روش ها کارساز نباشند، جراحی نتایج مطمئنی را ارائه می دهد.

 • حفظ وزن سالم را آسان می کند.

هر مردی که از ژنیکوماستی رنج می برد، اضافه وزن ندارد، اما برای مردان مبتلا به ژنیکوماستی، حفظ وزن مناسب می تواند دشوار باشد. بافت چربی و غدد اضافی ممکن است فعالیت بدنی را دردناک یا ناراحت کننده کند. هر گونه فعالیت ورزشی که شامل دویدن یا پریدن باشد می تواند باعث درد شود. با کوچک کردن سینه، فعالیت های بدنی می تواند آسان تر شود.

باید در نظر داشت که ژنیکوماستی ممکن است انتخاب مناسبی برای هر مردی نباشد. بهتر است قبل از انجام عمل جراحی از یک جراح زیبایی با تجربه مانند دکتر دکتر کامبیز ایزدپناه مشاوره بگیرید.

چرا انتخاب دکتر کامبیز ایزد پناه برای جراحی ژنیکوماستی در تهران

ویژگی های و مهارت های زیر اثبات می کند که چرا می توانید با خیال راحت برای جراحی ژنیکوماستی به او اعتماد کنید:

 • رویکرد دلسوزانه برای بیماران خود

جراحی پلاستیک – مانند هر روش دیگری – می تواند یک تجربه سخت (از لحاظ جسمی، روانی و مالی) باشد. این مهم است که یک جراح پلاستیک را پیدا کنید و با او کار کنید که رویکردی دلسوزانه و حمایتی را برای کار به ارمغان می آورد. کارکنان مطب دکتر کامبیز ایزد پناه و تیم پشتیبانی او (شامل متخصصان بیهوشی و کارکنان پرستاری) کاملا حرفه ای هستند تا آرامش خاطر شما را در حین آماده شدن برای جراحی ژنیکوماستی تضمین کنند.

 • ارتباط موثر با بیماران برای ارائه بهترین نتایج

ارتباط موثر برای شما به عنوامن یک مراجعه کننده به جراح بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که می توانید نگرانی ها و انتظارات خود را به وضوح به دکتر کامبیز ایزد پناه منتقل کنید. دکتر ایزد پناه، نیازهای شما را درک می کند و حس اعتماد به نفس را به شما القا می کند.

 • تسلط بر تکنیک های مدرن

جراحی پلاستیک طی سال ‌ها پیشرفت زیادی داشته است. با این حال، مهم است به سراغ یک جراح پلاستیک بروید که مشتاق استفاده از آخرین فناوری و تکنیک ها در این زمینه است. دکتر کامبیز ایزد پناه، با آپدیت کردن اطلاعات خود در زمینه های تخصص خود، سعی در بهترین نتایج برای شما دارد.

 • صداقت

 خیلی منطقی و ساده به نظر می رسد. متأسفانه بسیاری از جراحان پلاستیک هستند که فقط به بیماران آنچه را که می خواهند بشنوند می گویند. این انتظارات غیر واقعی و نتایج نامطلوب بیمار را ناراضی می‌سازد. دکتر کامبیز ایزد پناه از همان ابتدا با مراجعه کنندگان صادق است و روش هایی را پیشنهاد می کند که موثر بوده و نتایج مورد نظر آن ها را ارائه دهد.

 • صبر و حوصله فراوان

جراحی پلاستیک یک تصمیم بزرگ است. طبیعی است که تا زمانی که نیاز دارید به این روش فکر کنید. شما نباید برای تصمیم گیری تحت فشار باشید زیرا شما هستید که باید با نتایج زندگی کنید. دکتر کامبیز ایزد پناه، با صبر و حوصله به خواسته های شما گوش می دهد و هر سوالی که در خصوص جراحی ژنیکوماستی دارید را پاسخ می دهد تا هیچ ابهامی در این خصوص برای شما به وجود نیاد.

زندگی پس از ژنیکوماستی

پس از جراحی ژنیکوماستی، باید متوجه بهبودی فوری در شکل و ظاهر قفسه سینه خود شوید. در حالی که ممکن است برای چند روز احساس درد کنید، درد معمولاً کم است.  جراح زیبایی شما احتمالاً داروهای ضد درد تجویز می کند اما بسیاری از مردان دریافتند که گزینه های بدون نسخه مانند تایلنول کافی است. اگر به شما لباس فشرده می دهند، آن را بپوشید. این کار راحتی شما را افزایش می دهد و به بهبود بهینه سینه شما کمک می کند.

در حالی که روند بهبودی هرفرد منحصر به فرد است، اکثر افراد بسته به ماهیت کارشان، تنها چند روز پس از ژنیکوماستی احساس آمادگی می کنند که به سر کار بازگردند. برخی از مردان پس از کوچک کردن سینه از دست دادن حس در نواحی تحت درمان را تجربه می کنند، اما این تقریباً همیشه موقتی است. هر گونه از دست دادن حس باید به تدریج طی ماه‌ های پس از عمل بازگردد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

حفظ کانتور سینه بهبود یافته

نتایج کوچک کردن سینه مردان دائمی است – چربی اضافی، بافت غده ای و پوست برداشته شده برای همیشه از بین می روند. با این حال، حفظ یک سبک زندگی سالم مهم است. افزایش وزن قابل توجه، استفاده از استروئیدها یا برخی شرایط پزشکی می تواند منجر به عود ژنیکوماستی شود. علاوه بر این، داروهایی که بر سطح تستوسترون تأثیر می گذارند نیز می توانند بر نتایج شما تأثیر بگذارند. دکتر کامبیز ایزد پناه می تواند به شما کمک کند تا یاد بگیرید چه کاری انجام دهید تا نتایج خود را برای طولانی مدت حفظ کنید.

عوارض عمومی ژنیکوماستی

برخی از عوارض عمومی ژنیکوماستی در زیر آورده شده است:

 • خون ریزی
 • عفونت محل جراحی (زخم)
 • واکنش آلرژیک به تجهیزات، مواد یا دارو
 • لخته شدن خون در پای شما
 • لخته شدن خون در ریه شما
 • عفونت قفسه سینه

عوارض خاص جراحی ژنیکوماستی

برخی از عوارض خاص ژنیکوماستی در زیر آورده شده است:

 • سوختگی های کوچک پوست
 • تغییر رنگ پوست
 • فرم بدن نامنظم
 • آمبولی چربی
 • آسیب به اعصاب کوچک
 • ایجاد مجموعه ای از مایعات زیر پوست شما
 • ایجاد مجموعه ای از خون در زیر پوست شما
 • از دست دادن پوست، از جمله هاله و نوک پستان در صورت داشتن ژنیکوماستی شدید
 • ایجاد آبسه (مجموعه چرک)
 • تغییر حس نوک پستان
 • شانه سفت
 • مشکلات زیبایی

دقت داشته باشید که عوارض ذکر شده در بالا در بدترین حالت ذکر شده است و شما زمانی باید نگران عوارض بعد از ژنیکوماستی باشید که یا دستورالعمل های قبل و بعد از عمل را به خوبی انجام ندهید یا اینکه جراح خوبی برا برای عمل انتخاب نکنید.

عمل‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

آیا من کاندیدای جراحی ژنیکوماستی هستم؟

شما کاندیدای خوبی برای ژنیکوماستی هستید اگر:

 • شما سلامت کلی خوبی دارید و از یک بیماری تهدید کننده زندگی یا شرایطی که مانع بهبودی می شود، رنج نمی برید.
 • سینه های بزرگ شده شما بعد از 1-2 سال بهتر نشده اند و نمی توان آن ها را از طریق درمان های دیگر اصلاح کرد.
 • شما فردی غیر سیگاری هستید.
 • شما دیدگاه مثبتی دارید و انتظارات واقع بینانه دارید.
 • شما از نظر جسمی سالم و وزن نسبتاً طبیعی دارید. اگر اضافه وزن یا چاق هستید، توصیه می شود ابتدا یک برنامه کاهش وزن در نظر بگیرید، زیرا با کاهش وزن، سینه های شما نیز به طور طبیعی کوچکتر می شوند.
 • اندازه سینه شما ثابت شده است.

عوارض ژنیکوماستی

قبل از جراحی ژنیکوماستی چه اتفاقی می افتد؟

قبل از جراحی، دکتر کامبیز ایزد پناه گزینه ها، اهداف و سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار می دهد. دکتر ایزد پناه، ممکن است یک شمارش کامل خون (CBC) یا آزمایش‌ های دیگر را برای ارزیابی سلامت شما و تعیین اینکه چه چیزی باعث ژنیکوماستی شده است توصیه کند.

دکتر کامبیز ایزد پناه شما را معاینه می کند، بافت سینه شما را اندازه گیری می کند و از نظر سرطان سینه مردانه غربالگری می کند. او همچنین ممکن است از سینه های شما عکس بگیرد.

ممکن است لازم باشد قبل از جراحی مصرف برخی داروها مانند رقیق کننده های خون را متوقف کنید. اگر سیگار می کشید، قبل از عمل از پزشک خود در مورد ترک سیگار سوال کنید. استفاده از تنباکو می تواند روند بهبودی را کند کند. یک روز قبل از جراحی، پزشک به شما خواهد گفت که از زمانی باید خوردن و آشامیدن را متوقف کنید. هنگام رسیدن به مرکز جراحی یا بیمارستان باید لباس های گشاد بپوشید.

در طول جراحی ژنیکوماستی چه اتفاقی می افتد؟

در برخی موارد، جراحان فقط از لیپوساکشن برای برداشتن بافت سینه استفاده می کنند. آن ها یک شلنگ مکش را از طریق چندین برش کوچک وارد سینه  می کنند تا چربی را از بین ببرند.

اگر پوست، چربی و بافت اضافی دارید، پزشک ممکن است برداشتن را توصیه کند. در این روش از برش های بزرگ تر برای برداشتن بافت سینه استفاده می شود. جراح شما همچنین می‌تواند نوک پستان و آرئول شما را تغییر موقعیت دهد. الگوهای برش، طول و محل برش به اندازه سینه و ظاهر دلخواه شما بستگی دارد.

ممکن است به ترکیبی از اکسیزیون  (برداشتن با جراحی )و لیپوساکشن نیاز داشته باشید. جراح شما تکنیکی را که برای شما مناسب است توصیه می کند. شما در طول عمل خواب خواهید بود و در طول جراحی احساس درد نخواهید کرد.

بعد از جراحی ژنیکوماستی چه اتفاقی می افتد؟

جراحی ژنیکوماستی معمولاً یک عمل سرپایی است، یعنی همان روز به خانه می روید. باید ترتیبی دهید که شخصی شما را پس از جراحی به خانه برساند. جراح شما به شما می گوید که چگونه از خود مراقبت کنید و وقتی به خانه می روید چگونه از برش های خود مراقبت کنید.

در حین بهبودی، بانداژ و یک لباس حمایتی در اطراف سینه خود خواهید داشت. این لباس از سینه شما حمایت می کند و تورم را کاهش می دهد. جراح شما داروهایی برای تسکین درد به شما می دهد. این داروها همچنین تورم را کاهش داده و خطر عفونت را کاهش می دهند.

جراح شما ممکن است لوله های نازکی را در حین جراحی زیر پوست شما قرار دهد. لوله ها در طول فرآیند بهبودی مایع و خون را تخلیه می کنند. مایع در پایین لوله در یک ظرف جمع می شود. زمانی که دیگر به لوله ‌ها نیاز ندارید، جراح شما لوله‌ ها را بر می‌ دارد.

بهبودی جراحی ژنیکوماستی چگونه است؟

عمل کوچک کردن سینه مردان یک جراحی بزرگ نیست. پس از اتمام جراحی، بانداژ و پانسمان بر روی برش ها اعمال می شود و قبل از ترخیص از بیمارستان، مراقبت های پس از عمل را دریافت خواهید کرد. ممکن است از شما خواسته شود که یک لباس یا باند الاستیک بپوشید تا تورم را کاهش دهد و از کانتور جدید قفسه سینه در حین بهبود حمایت کند.

دستورالعمل ‌های ویژه ‌ای توسط دکتر کامبیز ایزد پناه در مورد نحوه مراقبت از محل جراحی و استفاده از داروها، خطرات و عوارض احتمالی جراحی ژنیکوماستی و بایدها و نبایدها برای دوره بهبودی داده می‌ شود.

اطمینان حاصل کنید که قبل از جراحی نگرانی های خاص خود را با جراح خود در میان بگذارید، از جمله اینکه چه زمانی می توانید فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، چه زمانی برای معاینه، خطرات و عوارض احتمالی مراجعه کنید و مراقبت های بعد از عمل جراحی ژنیکوماستی چیست.

بسیار مهم است که به شدت از دستورالعمل های پزشک خود پیروی کنید تا رضایت بخش ترین نتیجه را از درمان خود بگیرید.

مشاوران ما در مطب دکتر کامبیز ایزد پناه همیشه آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما چه قبل و چه بعد از جراحی هستند. ما در طول مدتی که برای جراحی ژنیکوماستی خود با ما هستید، در کنار شما هستیم و حتی زمانی که به خانه برمی‌گردید، به پیگیری آنلاین خود ادامه می‌دهیم.

شما همراهان عزیز و گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزد پناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید. دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین جراحان ژنیکوماستی در تهران است که دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) می باشد. ایشان پاسخگوی سوالات شما دوستان عزیز در زمینه های مختلف جراحی های زیبایی خواهد بود.

سوالات متداول

بله.  ژنیکوماستی می تواند ناشی از مصرف دارو باشد (به عنوان مثال استروئیدها، مصرف بیش از حد ماری جوانا یا الکل). داروهایی مانند پروپشیا (تجویز شده برای ریزش مو) نیز می توانند باعث ژنیکوماستی شوند. توصیه می شود قبل از جراحی مصرف این مواد را قطع کنید. جراح شما می تواند راهنمایی های کاملی در این خصوص به شما ارائه دهد.

 

لباس فشرده سازی برای حدود چهار تا شش هفته پس از عمل ضروری است.. لباس فشرده به بافت کمک می کند تا به هم نزدیک شود. قرار دادن درن ها درد محل نیز به شما کمک می کند. یکی دیگر از عملکردهای لباس کمک به کاهش تورم اولیه و انقباض پوست در محل جراحی است.

محدودیت سنی برای جراحی ژنیکوماستی وجود ندارد، با این حال اگر شرایط پزشکی دارید که می تواند سلامت شما را در حین جراحی به خطر بیندازد، جراح شما ممکن است در ادامه یا رد انجام عمل جراحی مردد شود.

بسیار نادر است که بیمار برای جراحی رد شود، با این حال برخی از شرایط پزشکی جدی وجود دارد که می تواند باعث نگرانی شود. بیماری شدید قلبی، هیپرترمی بدخیم یا اختلالات شدید خونریزی دلیلی برای رد شما می شود.

اگر جراح بافت غده ای را بردارد، یک برش کوچک اطراف آرئول ایجاد می کند، یک برش نیم دایره در اطراف نیمه پایینی هاله صورت می گیرد. در بیشتر موارد، جراح لیپوساکشن را نیز انجام می دهد تا قفسه سینه را به بهترین شکل ممکن تبدیل کند. جراح شما از هر تکنیکی که استفاده کند، بعد از آن جای زخم وجود خواهد داشت. با این حال، در عرض 6 ماه تا یک سال، اکثر اسکارها به حدی محو می شوند که نمی توانید آن ها را از پوست معمولی خود تشخیص دهید.

 

معمولاً بیماران بسته به نوع روشی که برای عمل انجام می دهند، می توانند 5 تا 7 روز پس از جراحی به سر کار بازگردند. اگر آن ها در یک محیط اداری کار می کنند که به فعالیت بدنی زیادی نیاز ندارد، پس از مدت کوتاهی پس از عمل، می توانند بدون هیچ مشکلی کار کنند. اگر کار بدنی انجام می دهید، توصیه می شود حداقل 10 تا 14 روز یا هر زمان که احساس کردید آماده هستید صبر کنید.

 

حداقل شرط سنی برای جراحی ژنیکوماستی وجود ندارد، با این حال بسیاری از جراحان ترجیح می دهند تا زمانی که فرد مبتلا به بلوغ کامل به پایان برسد (18 تا 20 سالگی) صبر کنند. دلیل این امر این است که برای بسیاری از نوجوانانی که هنوز در دوره بلوغ خود هستند، ژنیکوماستی که آن ها تجربه می کنند می تواند خود به خود از بین می رود.

ترک سیگار از حداقل 2 هفته قبل و ادامه آن تا چهار هفته پس از عمل کاملا ضروری است. از مصرف هیچ گونه محصول حاوی آسپرین مانند ادویل/ایبوپروفن یا هر داروی دیگری که باعث خونریزی بیش از حد می شود، خودداری کنید. بهتر است از مصرف همه داروها / ویتامین ها / مکمل هایی مانند اینها برای دو هفته قبل و دو هفته بعد از عمل خودداری کنید.

این یک روش جراحی سرپایی است. پس از عمل جراحی، حداقل یک تا یک ساعت و نیم در مرحله ریکاوری قرار می گیرید تا توسط پرستار تحت نظر و مراقبت باشید. هنگامی که جراح شما احساس کرد که وضعیت شما به اندازه کافی پایدار است، شما مرخص می شوید تا به خانه بازگردید. لازم است یکی از اعضای خانواده یا یک دوست نزدیک شما را به خانه همراهی کند و حداقل در 24 ساعت اول در کنار شما بماند.

بی حسی موضعی طولانی مدت در محل جراحی حدود 24 ساعت طول می کشد. وقتی این اثر از بین برود، ممکن است برای حدود 24 ساعت دیگر شروع به احساس درد متوسط کنید. پس از آن، اکثر بیماران تنها کمترین ناراحتی را تجربه می کنند و اکثر آن ها خیلی از درد شدید شکایت نمی کنند. صرف نظر از میزان درد شما پس از جراحی، ما همیشه داروهای ضد درد را برای شما تجویز می کنیم.

ما در اکثر موارد از درن استفاده می کنیم. درن ها به کاهش تورم و بهبود وضعیت پوست پس از عمل کمک می کنند. به یاد داشته باشید، عملکرد یک درن ساده است. درن اجازه می دهد تا مایع زیر پوست تخلیه شود.

قرار گرفتن زودهنگام برش های خود در معرض نور خورشید پس از جراحی توصیه نمی شود. برای جلوگیری از ایجاد رنگدانه در اسکار، باید به مدت 3 تا 6 ماه پس از جراحی از کرم ضد آفتاب روی جای زخم خود استفاده کنید.

دوره نقاهت اولیه 7 تا 10 روز بعد از عمل است. اگر از درن استفاده شود، معمولاً حدود سه روز در باقی می ماند و پس از آن در اولین قرار شما با پزشک بعد از عمل برداشته می شود. کل زمان بهبودی می تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. اکثر بیماران می توانند انتظار داشته باشند تا 3-6 ماه به طور کامل بهبود پیدا کنند. در این مرحله بیشتر یا تمام کبودی و تورم باید از بین رفته باشد و زخم ها شروع به کوچک شدن و محو شدن کنند. گاهی اوقات، ممکن است یک سال طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد.

برای 4 تا 6 هفته اول پس از جراحی، لازم است از انجام کلیه فعالیت ‌های سنگین، به ‌ویژه فعالیت ‌های مربوط به قسمت بالایی بدن مانند وزنه‌ برداری یا تمرینات شدید در باشگاه اجتناب شود. علاوه بر این، ما به بیماران خود توصیه می کنیم که پس از عمل به مدت 6 هفته از لباس فشرده استفاده کنند.

شما به عنوان یک بیمار زمان و پول زیادی را برای این روش سرمایه گذاری کرده اید و به این ترتیب مدیون خود هستید که برای دستیابی به نتایج مطلوب، زمان و صبر لازم برای بهبودی را نیز صرف کنید.