بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

دکتر کامبیز ایزد پناه، یکی از بهترین جراحان در زمینه پروتز سینه در تهران به شمار می رود.

برای گرفتن بهترین نتیجه از پروتز سینه باید چه کار کرد؟

رعایت دستورالعمل های قبل از پروتز سینه، رعایت دستورالعمل های بعد از پروتز سینه، انتخاب یک جراح مناسب برای پروتز سینه و رزرو یک نوبت

مزایای پروتز سینه چیست؟

 • ایمپلنت های سینه بادوام هستند.
 • پروتز سینه بی خطر است و جراحی پروتز سینه یک روش نسبتاً ایمن است. خطر عوارض یا عوارض جانبی کم است.
 • پروتز سینه می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

آیا ایران جای مناسبی برای عمل پروتز سینه است؟

بله

نتایج حاصل از پروتز سینه از چه زمانی قابل مشاهده است؟

به طور متوسط، یک دوره بهبودی کامل معمولاً حدود چهار تا شش هفته طول می کشد

نحوخ انتخاب بهترین جراح برای پروتز سینه در تهران

 • تعیین هدف از انجام پروتز سینه
 • عدم توجه به فاکتور هزینه
 • تحقیق در خصوص خدماتی که جراح ارائه می دهد.
 • تحقیق در خصوص رضایتمندی سایر افرادی که تجربه جراحی با آن جراح را داشته اند.

عمل جراحی پروتز سینه، جراحی برای افزایش اندازه سینه است. این عمل شامل قرار دادن ایمپلنت سینه در زیر بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه است. برای برخی از زنان، بزرگ کردن سینه راهی برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است.  اگر قصد عمل جراحی پروتز سینه را دارید، با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. مطمئن شوید که متوجه شده اید که جراحی شامل خطرات احتمالی، عوارض و مراقبت های بعدی می شود.  

برای اینکه بهترین نتیجه را از جراحی پروتز سینه خود بگیرید، باید به دنبال بهترین جراح برای پروتز سینه باشید تا با مهارت و دقتی که دارد بتواند بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

بهترین جراح پروتز سینه در تهران

بهترین جراح پروتز سینه در تهران کیست؟

برای اینکه خیالتان بابت تمام جنبه های مربوط به پروتز سینه راحت باشد، لازم است تا به دنبال یک جراح خوب برای پروتز سینه باشید. بهترین جراح پروتز سینه فردی است که علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی و گذراندن دوره ها و آموزش های پروتز سینه، تجربه و مهارت کافی در خصوص جراحی پروتز سینه داشته باشد.

ما در جدول زیر، به برخی از شرایط و معیارهایی که باید در هنگام انتخاب بهترین جراح برای پروتز سینه به آن توجه کنید، اشاره کرده ایم:

معیارهای انتخاب بهترین جراح برای پروتز سینه

توضیحات

 

در نظر گرفتن هدف شما از پروتز سینه

هدف خود را از انجام پروتز سینه با خدمات جراح مد نظر تطبیق دهید تا مشخص کنید دقیقا به دنبال چه هستید و آیا جراح شما می تواند خواسته تان را برآورده کند یا نه؟

در نظر نگرفتن بودجه مالی و توجه دیگر معیارها

هیچ چیز به اندازه سلامتی شما اهمیت ندارد به همین دلیل شما باید به خوبی در خصوص بهترین جراح برای پروتز سینه تحقیق کنید.

اگر یک جراح دستمزد بالایی می گیرد لزوما به این معنی نیست که حتما مهارت بالایی در عمل های جراحی دارد.

تحقیق در خصوص خدماتی که جراح زیبایی انجام می دهد

یک جراح نمی تواند همه خدمات مربوط به عمل های زیبایی را انجام دهد. بنابراین شما باید در خصوص انواع خدماتی که جراح مد نظر شما انجام می دهد تحقیق کنید تا ببینید آیا او مهارت کافی برای جراحی پروتز سینه دارد یا خیر.

بررسی کیفیت کار جراح مد نظر

به صفحات مجازی و وب سایت جراحان مختلفی که در زمینه پروتز سینه کار می کنند بروید و نمونه کارهای آن ها را ببینید و با هم مقایسه کنید.

بررسی نظرات و تحقیق در خصوص رضایتمندی مراجعین پیشین

نظرات افرادی که قبلا تجربه پروتز سینه با جراح انتخابی شما داشته اند را بپرسید تا بتوانید کیفیت کار جراح را بسنجید.

انتخاب جراح مد نظر با توجه به معیارهای قبلی

همه شرایط را در کنار هم بگذارید تا بتوانید تصمیم بگیرید کدام جراح را برای پروتز سینه خود انتخاب کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی ار بهترین جراحان زیبایی در تهران بوده و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تخصص و تجربه کاری وی در زمینه پروتز سینه با بهترین روش های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را به دست آورید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزدپناه مراجعه کرده یا با این پزشک وقت ملاقات حضوری رزرو کنید. با ما در ادامه همراه باشید.

تجربه و تخصص در کنار هم!
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

مشاهده نمونه کارها

انجام درمان ها در محیطی آرام

دانش، تجربه و مهارت کافی

رعایت اصول اخلاق پزشکی و حرفه ای

تجهیزات و تکنیک های نوین تشخیصی و درمانی

تشخیص دقیق و اجتناب از درمان های غیر ضرروری

رعایت پروتکل های بهداشت و درمان

مشاوره قبل و بعد از عمل

توانایی انجمن چند عمل زیبایی همزمان

دلایل انجام عمل جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه ممکن است به شما در موارد زیر کمک کند:

 • سینه های ناهموار را پس از جراحی سینه برای سایر شرایط اصلاح کنید.
 • اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.
 • اگر فکر می‌کنید سینه‌ هایتان کوچک‌ است یا یکی کوچک ‌تر از دیگری است و این موضوع بر نحوه لباس پوشیدن یا نوع سوتین مورد نیاز برای کمک به عدم تقارن تأثیر می‌گذارد، این عمل برای شما مناسب است.

اهداف خود را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید تا بتوانید در مورد آن چه که عمل جراحی پروتز سینه می تواند برای شما انجام دهد واقع بین باشید.

خطرات احتمالی عمل جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه خطرات مختلفی دارد، از جمله:

 • بافت اسکار که شکل ایمپلنت سینه را مخدوش می کند (انقباض کپسولی)
 • درد در سینه
 • خطر عفونت
 • تغییر در حس نوک سینه و خود سینه
 • امکان تغییر موقعیت ایمپلنت
 • نشت یا پارگی ایمپلنت سینه

اصلاح این عوارض ممکن است نیاز به جراحی بیشتری داشته باشد، برای برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت.

در بخش های بعدی،  به صورت جزئی تر به این عوارض خواهیم پرداخت.

دقت داشته باشید در صورتی که یک جراح ماهر برای جراحی پروتز سینه خود انتخاب کنید، خطرات و عوارض ناشی از جراحی پروتز سینه برای شما کاهش پیدا می کند.

لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ارتباط احتمالی بین ایمپلنت سینه و ایجاد لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) را شناسایی کرده است که یک سرطان غیر معمول سیستم ایمنی است. این بیماری به عنوان لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL) شناخته می شود. FDA بر این باور است که زنان دارای پروتز سینه که دارای سطوح بافتی هستند، خطر ابتلا به BIA-ALCL بسیار پایین اما افزایش یافته است. با این حال، این بدان معنا نیست که این ایمپلنت ها باعث ایجاد BIA-ALCL می شوند. تحقیقات بیشتری برای درک رابطه بین این بیماری و ایمپلنت سینه مورد نیاز است.

بیماری ایمپلنت سینه

علائم سیستمیک – که گاهی اوقات بیماری ایمپلنت سینه نامیده می شود – ممکن است با ایمپلنت سینه همراه باشد. ارتباط دقیق این علائم با ایمپلنت سینه به وضوح درک نشده است. علائم و نشانه های گزارش شده شامل خستگی، از دست دادن حافظه، بثورات پوستی، مشکل در تمرکز و تفکر واضح و درد مفاصل است. تحقیقات برای تعیین ارتباط و علت آن ادامه دارد. اگر پروتز سینه دارید و هر یک از این علائم و نشانه ها را تجربه کردید، با جراح پلاستیک خود صحبت کنید.

اگر متوجه هر گونه تغییر در سینه یا ایمپلنت خود شدید، با پزشک خود صحبت کنید. ویزیت های پیگیری مداوم و آزمایش های غربالگری مناسب می تواند عوارض احتمالی مربوط به عمل جراحی پروتز سینه را شناسایی و برطرف کند.

آمادگی برای عمل جراحی پروتز سینه

در مورد ترجیحات خود برای اندازه، احساس و ظاهر سینه ها با یک جراح پلاستیک مشورت خواهید کرد. جراح انواع خاصی از ایمپلنت ها از جمله صاف یا بافت دار، گرد یا شکلی مانند قطره اشک یا سیلیکون و همچنین گزینه هایی برای تکنیک های جراحی را شرح می دهد.

قبل از تصمیم به جراحی، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • عمل جراحی پروتز سینه از افتادگی سینه شما جلوگیری نمی کند. جراح پلاستیک شما ممکن است علاوه بر انجام عمل جراحی پروتز سینه، لیفت سینه را برای اصلاح افتادگی سینه ها توصیه کند. ممکم است به هر دو عمل نیاز داشته باشید.
 • پارگی ایمپلنت یک احتمال است. همچنین، سینه ‌های شما همچنان پیر می ‌شوند و عواملی مانند افزایش وزن یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه ‌های شما را تغییر دهد. این مسائل احتمالاً منجر به جراحی بیشتر می شود.
 • ایمپلنت سینه ممکن است شیردهی را با مشکل مواجه کند. برخی از زنان پس از عمل جراحی پروتز سینه می توانند با موفقیت شیردهی کنند. با این حال، برای دیگران، شیردهی یک چالش است.
 • بیمه پروتز سینه را پوشش نمی دهد. تا زمانی که از نظر پزشکی ضروری باشد - مانند پس از ماستکتومی برای سرطان سینه – عمل جراحی پروتز سینه تحت پوشش بیمه نیست. برای رسیدگی به هزینه ‌ها، از جمله جراحی ‌های مرتبط یا آزمایش‌ های تصویربرداری آینده، آماده باشید.
 • ممکن است پس از برداشتن ایمپلنت سینه به جراحی اضافی نیاز داشته باشید. اگر تصمیم به برداشتن ایمپلنت خود دارید، ممکن است به لیفت سینه یا سایر جراحی های اصلاحی برای کمک به بازیابی ظاهر سینه خود نیاز داشته باشید.
 • غربالگری برای پارگی ایمپلنت سیلیکونی توصیه می شود. FDA توصیه می کند که 5 تا 6 سال پس از عمل جراحی پروتز سینه، برای غربالگری پارگی پروتز سینه سیلیکونی، MRI سینه را تحت نظر داشته باشید. سپس هر دو تا سه سال یکبار MRI سینه توصیه می شود. سونوگرافی ممکن است یک روش غربالگری جایگزین باشد - مگر اینکه علائمی داشته باشید. با جراح پلاستیک خود در مورد نوع خاصی از تصویربرداری مورد نیاز برای نظارت روتین ایمپلنت های خود صحبت کنید.

ممکن است قبل از جراحی نیاز به ماموگرافی اولیه داشته باشید. پزشک شما ممکن است داروهای خاصی را قبل از جراحی نیز تنظیم کند. به عنوان مثال، اجتناب از آسپرین یا سایر داروهایی که می توانند خونریزی را افزایش دهند، مهم است.

اگر سیگار می‌کشید، جراح از شما می‌خواهد که برای مدتی – حدود چهار تا شش هفته – قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنید.

ترتیبی دهید که شخصی بعد از جراحی شما را به خانه برساند و حداقل شب اول را در کنار شما بماند.

عوارض جراحی پروتز سینه

انتظارات ناشی از عمل جراحی پروتز سینه

عمل جراحی پروتز سینه را می توان در یک مرکز جراحی یا مرکز سرپایی بیمارستان انجام داد. احتمالا همان روز به خانه می روید. این روش به ندرت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد. مگر اینکه جراح شما تشخیص دهد یک شب برای بستری شدن در بیمارستان بمانید.

گاهی اوقات، عمل جراحی پروتز سینه در طی بی حسی موضعی انجام می شود – شما بیدار هستید و ناحیه سینه شما بی حس می شود. با این حال، اغلب، عمل جراحی پروتز سینه در طول بیهوشی عمومی انجام می شود، که در آن شما برای جراحی در خواب هستید. جراح پلاستیک شما گزینه های مختلف بیهوشی را با شما بررسی می کند.  

روش مد نظر دکتر کامبیز ایزد پناه از نوع بیهوشی عمومی است و این عمل با بی حسی در ناحیه سینه برای شما انجام نمی شود.

در طول عمل جراحی پروتز سینه

برای قرار دادن ایمپلنت سینه، جراح پلاستیک شما یک برش را در یکی از سه مکان زیر ایجاد می کند:

 • چین و چروک زیر سینه شما (زیر پستان)
 • زیر بازو (زیر بغل)
 • اطراف نوک پستان شما (پری آرئولار)

پس از ایجاد برش، جراح بافت سینه شما را از ماهیچه ها و بافت همبند قفسه سینه جدا می کند. این امر یک سوراخ در پشت یا جلوی بیرونی ترین عضله دیواره قفسه سینه (عضله سینه ای) ایجاد می کند. جراح ایمپلنت را در این سوراخ قرار می دهد و آن را در پشت نوک پستان شما قرار می دهد.

ایمپلنت های سالین خالی وارد می شوند و پس از قرار گرفتن در جای خود با آب نمک استریل پر می شوند. ایمپلنت های سیلیکونی از قبل با ژل سیلیکون پر شده اند. هنگامی که ایمپلنت در جای خود قرار می گیرد، جراح برش را می بندد – معمولاً با بخیه – و آن را با چسب پوست و نوار جراحی پانسمان می کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

بعد از عمل عمل جراحی پروتز سینه

درد و تورم تا چند هفته پس از جراحی محتمل است. کبودی نیز ممکن است. انتظار داشته باشید که زخم ها به مرور زمان محو شوند اما به طور کامل ناپدید نشوند. ممکن است استفاده از سوتین ورزشی برای حمایت بیشتر سینه های شما کمک کند. جراح شما ممکن است داروهای ضد درد نیز تجویز کند.

دستورالعمل های جراح خود را در مورد بازگشت به فعالیت های معمولی دنبال کنید. اگر از نظر فیزیکی شغلی ندارید، ممکن است بتوانید ظرف چند هفته به سر کار خود بازگردید. حداقل به مدت دو هفته از فعالیت ‌های شدید – هر چیزی که می ‌تواند نبض یا فشار خون شما را افزایش دهد – خودداری کنید. به یاد داشته باشید که سینه های شما به تماس فیزیکی یا حرکات تند حساس خواهند بود.

اگر متوجه گرمی و قرمزی در سینه خود شدید یا تب دارید، ممکن است عفونت داشته باشید. در اسرع وقت با جراح خود تماس بگیرید. همچنین در صورت تنگی نفس یا درد قفسه سینه با جراح خود تماس بگیرید.

عمل جراحی پروتز سینه می تواند اندازه و شکل سینه های شما را تغییر دهد. این جراحی ممکن است فرم بدن و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. اما انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید و انتظارات خود را خیلی بالا نبرید.

همچنین سینه های شما پس از عمل به روند پیر شدن ادامه می دهند. افزایش یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه شما را نیز تغییر دهد. اگر از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید، ممکن است برای اصلاح این مسائل به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید.

انتخاب جراح برای عمل جراحی پروتز سینه

ممکن است لازم باشد موارد زیر را از جراح خود بپرسید تا بتوانید بهترین جراح پروتز سینه را انتخاب کنید:

 • در مورد صلاحیت ها و تجربه آن ها سوال بپرسید.
 • چند عمل بزرگ کردن سینه انجام داده اند؟
 • چه تعداد عمل را انجام داده اند که در آن عوارض وجود داشته است؟
 • در مورد نوع و شرکت سازنده ایمپلنتی که استفاده می کنند و علت انتخاب این برند تحقیق کنید.
 • در مورد روش جراحی مورد استفاده و قرار دادن ایمپلنت ها سوال برسید.
 • چه نتایجی می توانید انتظار داشته باشید؟
 • اگر اوضاع بهبودی خوب پیش نرفت باید منتظر چه نوع پیگیری باشید؟
 • میزان رضایت بیماران آن ها چقدر است؟
 • در مورد گزینه های جایگزین جراحی سوال کنید.

انتخاب ایمپلنت برای عمل جراحی پروتز سینه

2 نوع ایمپلنت وجود دارد که از سیلیکون یا سالین ساخته شده اند.

ایمپلنت های سیلیکونی رایج ترین نوع مورد استفاده هستند. آن ها کمتر دچار چین و چروک می شوند و احساس طبیعی تری دارند. با این حال، آن ها می توانند در سینه شما پخش شوند و باعث ایجاد توده شوند.

ایمپلنت های سالین با گذشت زمان بیشتر احتمال دارد تا شوند، پاره شوند یا پایین بیایند. اگر پایین بیایند یا پاره شوند، سالین با خیال راحت جذب بدن شما می شود.

شما باید مزایا و معایب هر نوع ایمپلنت سینه را با جراح خود، اندازه و شکل ایمپلنت ‌ها و محل قرارگیری آن ‌ها (پشت سینه یا پشت عضله سینه) با جراح خود در میان بگذارید.

عمل جراحی پروتز سینه شامل چه مواردی می شود؟

عمل جراحی پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.

عمل شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش در پوست در کنار یا زیر سینه
 • قرار دادن ایمپلنت - یا بین بافت سینه و ماهیچه قفسه سینه یا پشت عضله قفسه سینه (همانطور که در جلسه مشاوره صحبت شد)
 • بستن برش و پوشاندن آن با پانسمان
 • این عمل بین 60 تا 90 دقیقه طول می کشد.
 • ممکن است بتوانید در همان روز به خانه برگردید، اما ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید اگر عمل در اواخر روز انجام شده باشد.
 • اگر بعد از عمل احساس ناراحتی کردید به شما مسکن داده می شود.

تفاوت بین قرار دادن ایمپلنت در زیر عضله (زیر عضلانی) و روی عضله (زیر غده ای) چیست؟

در طی عمل جراحی پروتز سینه، ایمپلنت های سینه را می توان در زیر عضله سینه ای (دیواره قفسه سینه) (زیر عضلانی) یا بین بافت سینه و عضله قفسه سینه (زیر غده ای) قرار داد.

اکثر جراحان بیشتر ایمپلنت‌ های سینه را به صورت زیر عضلانی یا زیر ماهیچه قفسه سینه قرار می‌ دهند، زیرا این باعث می ‌شود کانتور، به ‌ویژه در قسمت داخلی بالای سینه، بهتر شود و شکل طبیعی‌ تری در آن ناحیه ایجاد کند. همچنین ظاهر ایمپلنت را در زنانی که لاغرتر هستند یا درخواست ایمپلنت های بزرگتر دارند بهبود می بخشد. نظارت بر سرطان سینه و ماموگرافی بعد از ایمپلنت سینه نیز برای ایمپلنت ‌هایی که در زیر ماهیچه قرار می‌گیرند آسان‌ تر است.

قرار دادن ایمپلنت های سینه به صورت زیر غده ای به این معنی است که ایمپلنت های شما نزدیک تر به سطح، زیر بافت سینه موجود، اما در بالای عضله سینه ای قرار می گیرند. ایمپلنت زیر غده‌ ای که مستقیماً زیر سینه قرار می‌گیرد، «بیشتر شبیه ایمپلنت» به نظر می‌رسد و به‌ویژه در ناحیه داخلی فوقانی پر و گردتر به نظر می ‌رسد. همچنین، در کوتاه‌ مدت، اصلاح سینه ‌های «افتاده» یا پتوز با ایمپلنت زیر غده ‌ای (روی ماهیچه) برای جلوگیری از لیفت سینه آسان‌ تر است. تغییر ایمپلنت از موقعیت بالای عضله بعداً به موقعیتی در زیر عضله بدون لیفت سینه می تواند بسیار دشوار باشد.

برخی تصور می‌کنند که قرار دادن پروتز زیر غدد پتانسیل شرایطی به نام انقباض کپسولی را افزایش می ‌دهد که در آن بافت اسکار اطراف ایمپلنت را سفت می‌کند و ایمپلنت را فشرده می‌کند و باعث سخت شدن آن می‌شود. در موارد انقباض کپسولی، ممکن است نیاز به جراحی اضافی برای برداشتن بافت کپسول یا جایگزینی ایمپلنت داشته باشید. انجام و خواندن ماموگرافی آسان تر است و خطر انقباض کپسولی با ایمپلنت های زیر عضلانی کاهش می یابد.

بسته به اندازه سینه ها و توزیع بافت سینه، ایمپلنت های زیر غده ای بیشتر قابل توجه هستند. در مورد ایمپلنت‌ های زیر عضلانی و زیر غده‌ ای، اگر بافت سینه کافی برای پوشاندن ایمپلنت ‌ها وجود نداشته باشد، ممکن است متوجه شوید که می‌توانید لبه‌ های ایمپلنت‌ ها را زیر پوست  احساس کنید و گاهی اوقات ببینید. ایمپلنت های سالین بیشتر از ایمپلنت های سیلیکونی به این شکل دیده می شوند.

بهبودی بعد از جراحی پروتز سینه

دوره بهبودی بعد از عمل جراحی پروتز سینه

شما باید بتوانید به زودی پس از عمل جراحی پروتز سینه کارهای روزمره سبک را از سر بگیرید.

بهبودی کامل پس از جراحی ممکن است چند هفته طول بکشد، بنابراین باید یک یا 2 هفته از کار خود مرخصی بگیرید و استراحت کنید. حداقل 1 هفته نباید رانندگی کنید.

برخی از جراحان توصیه می کنند که تا 3 ماه پس از عمل جراحی پروتز سینه، 24 ساعت روز را از سوتین ورزشی استفاده کنید (با جراح خود مشورت کنید).

حداقل به مدت یک ماه از بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش های شدید خودداری کنید.

به دوره بهبودی ذکر شده در زیر توجه کنید:

 • بعد از 1 یا 2 هفته: بخیه های شما کشیده می شود (مگر اینکه بخیه های قابل جذب داشته باشید).
 • بعد از 6 هفته: باید بتوانید به بیشتر فعالیت های عادی خود بازگردید. زخم های شما نیز باید شروع به خوب شدن کنند.
 • بعد از چند ماه: سینه های شما باید طبیعی تر به نظر برسند. ممکن است بتوانید از پوشیدن سوتین ورزشی خود دست بکشید.

اگر ایمپلنت سینه دارید، آفتاب گرفتن و پرواز از مدتی بعد از عمل جراحی پروتز سینه بی خطر است.

عوارض ناشی از عمل جراحی پروتز سینه

پروتز سینه گاهی اوقات می تواند باعث مشکلاتی شود، از جمله:

 • جای زخم ضخیم و آشکار روی سینه
 • احساس سختی سینه به دلیل کوچک شدن بافت اسکار در اطراف ایمپلنت (انقباض کپسولی)
 • پاره شدن ایمپلنت. این ممکن است باعث ایجاد توده های حساس کوچک شود که فقط در اسکن سینه قابل مشاهده است. در این مواقع ایمپلنت باید برداشته شود.
 • چین یا چروک در ایمپلنت
 • چرخش ایمپلنت در سینه و در نتیجه شکل غیر طبیعی پیدا می کند.
 • موج دار شدن ایمپلنت – این موضوع زمانی اتفاق می افتد که ایمپلنت فقط توسط یک لایه نازک از بافت پوشیده شده باشد، که به سطح ایمپلنت می چسبد و درمان آن بسیار دشوار است.
 • مشکلات عصبی در نوک سینه ها - ممکن است حساس تر، کمتر حساس یا کاملا بی حس شوند. این عارضه می تواند موقت یا دائمی باشد.
 • عدم توانایی شیردهی یا تولید شیر مادر کمی کمتر از مقداری که بدون ایمپلنت خواهید داشت.

همچنین، هر نوع عمل جراحی با خطرات کوچکی همراه است:

 • خونریزی و لختگی خون - لخته شدن خون می تواند تهدید کننده زندگی باشد.
 • عفونت - این موضوع نادر است و باید با آنتی بیوتیک درمان شود.
 • یک واکنش آلرژیک – به دارو یا محصولاتی که در طول جراحی استفاده می شود، مانند آنتی بیوتیک ها

جراح شما باید بتواند در مورد این مشکلات بیشتر به شما بگوید، از جمله اینکه چقدر احتمال دارد اتفاق بیوفتند و در صورت داشتن آن ها چگونه اصلاح می شوند.

انواع برش های ایمپلنت سینه چیست و کدام یک را باید انجام دهم؟

محل برش برای عمل جراحی پروتز سینه بسیار فردی است و به چهار دسته تقسیم می شود:

 • زیر سینه در چین سینه
 • اطراف نوک پستان و آرئول
 • در زیر بغل
 • از طریق ناف

عوارض کلی عمل جراحی پروتز سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

عوارض ناشایع هستند و عبارتند از:

 • انقباض کپسولی

انقباض کپسولی به تشکیل بافت اسکار در اطراف ایمپلنت سینه اشاره دارد. این یک بخش طبیعی از روند بهبودی است و در اکثریت قریب به اتفاق موارد مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کند. با این حال، در برخی موارد، بدن بافت اسکار زیادی ایجاد می کند، که می تواند ایمپلنت سینه را فشار دهد تا سفت شود و دردناک شود. در موارد چنین انقباض کپسولی اضافی، جراح می تواند یک یا چند روش اضافی را برای برداشتن بافت اسکار اضافی انجام دهد.

 • مشکلات در ماموگرافی

به خصوص در مورد ایمپلنت هایی که به صورت زیر غده ای قرار می گیرند، ایمپلنت های سینه ممکن است نتایج ماموگرافی را مسدود کنند. این انسداد در مورد ایمپلنت های زیر عضلانی کمتر است.

با این حال، صرف نظر از قرار دادن ایمپلنت، مهم است که تکنسینی که ماموگرافی شما را انجام می دهد در مورد هر گونه ایمپلنت سینه اطلاع دهید.

 • پارگی

در حالی که ایمپلنت ‌های سینه با دقت طراحی و تنظیم شده ‌اند تا دست نخورده باقی بمانند، هنوز احتمال نشت یک ایمپلنت وجود دارد. پارگی ایمپلنت در طول فعالیت های عادی بعید است.

 • موج دار شدن ایمپلنت

موج دار شدن اثری است که زمانی رخ می دهد که ایمپلنت سینه ته نشین می شود و بافت اسکار را می کشد و باعث ایجاد ظاهر موج دار در سطح سینه می شود. این در ایمپلنت های سالین بیشتر دیده می شود.
موج دار شدن می تواند در ایمپلنت ها در بالا یا پایین عضله سینه ای رخ دهد، اگرچه در ایمپلنت هایی که در بالای عضله قرار می گیرند، شایع تر است.

مزایای پروتز سینه

قبل از پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

سینه ها در زنان تا اواخر سال های نوجوانی یا اوایل 20 سالگی به رشد خود ادامه می دهند. در نتیجه، برای کاشت پروتز سینه پر از نمک باید حداقل 18 سال داشته باشید. FDA توصیه می کند که حداقل 22 سال سن داشته باشید تا از پروتز سینه پر شده با سیلیکون استفاده کنید.

جراح شما عوامل بسیاری از جمله سلامت روانی و هر شرایط اجتماعی را ارزیابی می کند. جراح شما ممکن است سوالات زیر را بپرسد:

 • چرا پروتز سینه می خواهید؟
 • انتظارات شما چیست؟
 • آیا قبلا جراحی پلاستیک انجام داده اید؟
 • آیا در مورد کوچک بودن سینه های خود زیاد فکر می کنید؟
 • آیا همسر، شریک زندگی یا دوست شما را تشویق به کاشت پروتز سینه می کند؟

سلامت جسمی و نوع بدن شما نیز مهم است. جراح شما بدن شما را بررسی می کند تا به شما در انتخاب ایمپلنت مناسب کمک کند. آن ها قد و وزن شما را اندازه گیری می کنند و همچنین ساختار کلی بدن شما را مطالعه می کنند. برای مثال، کاشت‌ های بزرگ ‌تر اغلب برای بیمارانی که شانه‌ های پهن ‌تر یا باسن پهن ‌تری دارند، ضروری است. اگر ساختار بدن کوچک تری دارید، ایمپلنت های سینه بزرگ تر ممکن است باعث مشکلات سلامتی از جمله درد کمر، گردن و شانه شوند.

هنگامی که اندازه ایمپلنت سینه را تعیین می کنید، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه به نظر می رسید. به خرید لباس فکر کنید. ممکن است از ظاهر پیراهن روی چوب لباسی خوشتان بیاید، اما باید آن را در رختکن امتحان کنید. هنگامی که خود را از زوایای مختلف در مقابل آینه های تمام قد بررسی می کنید، ممکن است از ظاهر یا احساس پیراهن بر روی بدن خود خوشتان نیاید.

 از پزشک خود بپرسید که آیا پروتز سینه نمونه ای دارد که بتوانید آن را زیر پیراهن خود قرار دهید تا بتوانید خود را در آینه نگاه کنید (اندازه قبل از عمل را تعیین کنید). اندازه گیری قبل از عمل به شما این امکان را می دهد که اندازه ها و انواع پوسته های مختلف را امتحان کنید تا بهترین ایمپلنت سینه را برای خود انتخاب کنید. در نهایت، وقتی نوبت به انتخاب سایز مناسب می رسد، نظر یک جراح پلاستیک با تجربه بسیار ارزشمند است.

شما و جراحتان همچنین بررسی می‌کنید که کاشت سینه سالین یا سیلیکون برای شما مناسب است. شکل ایمپلنت سینه (گرد یا قطره ای شکل)، بافت پوسته و محل قرارگیری آن را نیز در نظر خواهید گرفت.

معمولاً دو محل وجود دارد که جراح شما ایمپلنت های سینه را در آن جا قرار می دهد. در قرار دادن زیر عضلانی، ایمپلنت های سینه در زیر ماهیچه های سینه شما قرار می گیرند. در قرار دادن زیر عضله ای، ایمپلنت های سینه بین ماهیچه های قفسه سینه و بافت سینه (پارانشیم غده سینه) قرار می گیرند. حتماً با جراح خود در مورد مزایا و معایب هر نوع کاشت ایمپلنت سینه صحبت کنید.

در حین انجام پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

در طول عمل جراحی پروتز سینه، شمار ا بیهوشی میکنند تا بیدار نباشید و دردی احساس نکنید. هنگامی که شما خواب هستید، یک برش در یکی از چهار ناحیه مشخص بدن شما ایجاد می شود تا جای زخم های ایمپلنت سینه چندان قابل توجه نباشد. انواع برش ها عبارتند از:

Periareolarبرشی در اطراف لبه خارجی هاله شما (ناحیه رنگی که نوک سینه شما را احاطه کرده است).

 • Inframmaryبرشی در چین بین پایین سینه و سینه شما.
 • Transaxillary برشی در زیر بغل شما.
 • Transumbilicalیک برش در ناف شما.

هر نوع برش مزایا و معایبی دارد. با جراح خود در مورد بهترین نوع برش برای شما صحبت کنید.

سپس ایمپلنت های سینه شما از طریق برش وارد می شوند و یا در زیر بافت سینه و ماهیچه های سینه یا بین ماهیچه های سینه و بافت سینه قرار می گیرند.

بعد از عمل پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

پس از تکمیل پروسه ایمپلنت سینه، پزشک سینه ‌های شما را در یک سوتین یا بند فشاری حمایتی خاص می ‌پیچد. شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد، جایی که پرستاران منتظر شما هستند تا از خواب بیدار شوید و سلامت کلی شما را بررسی کنند.

هنگامی که از خواب بیدار می شوید، ممکن است احساس گیجی کنید، سینه هایتان احساس درد کرده و سینه شما ممکن است احساس سفت شدن داشته باشید. جراح شما تا چند ساعت به نظارت بر سلامت کلی شما ادامه می دهد. هنگامی که آن ها تشخیص دادند که دیگر نیازی به مراقبت ندارید، شما را ترخیص می کنند (به شما اجازه می دهند به خانه بروید). شما باید از یکی از اعضای خانواده یا دوستتان بخواهید که شما را به خانه برساند و در 24 ساعت اول پس از عمل ایمپلنت سینه از شما مراقبت کند.

به طور متوسط، بدن شما باید بین شش تا هشت هفته پس از عمل ایمپلنت سینه به طور کامل بهبود یابد.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی سینه هستند؟

آیا بزرگ کردن سینه برای شما مناسب است؟ برای تصمیم گیری صحیح، ابتدا مشخص کنید که آیا معیارهای زیر را دارید یا خیر:

 • شما باردار نیستید.
 • شما شیر نمی دهید.
 • شما از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید.
 • سینه های شما کاملا رشد کرده است.
 • سینه های نا متقارن دارید.
 • یک یا هر دو سینه شما به درستی رشد نکرده اند.
 • یک یا هر دو سینه شما شکل کشیده ای دارند.
 • شما باردار بوده اید و از ظاهر سینه های خود پس از بارداری ناراضی هستید.
 • شما وزن کم کرده اید و از ظاهر سینه های خود به دلیل کاهش وزن ناراضی هستید.
 • شما مسن تر هستید و به دلیل افزایش سن از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید.
 • شما از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید زیرا احساس می کنید آن ها خیلی کوچک هستند.

برخی از فاکتورهای دیگر که باعث می شود یک کاندیدای خوب عمل جراحی پروتز سینه باشید:

 • سلامت جسمانی

جراحان پلاستیک بر سلامت جسمانی تاکید دارند زیرا تمام جراحی ها از جمله عمل جراحی پروتز سینه خطراتی را به همراه دارند. در حالت ایده آل، برای محدود کردن خطرات جراحی، نباید یک بیماری جدی، سرطان درمان نشده یا هرگونه عفونت فعالی داشته باشید.

 • سلامت روان

اکثر زنانی که عمل جراحی پروتز سینه را انتخاب می کنند از تصمیم خود راضی هستند  اما این تصمیمی است که شما باید در وضعیت ذهنی سالم بگیرید. این روش ظاهر شما را برای همیشه تغییر می دهد، چیزی که باید قبل از انجام آن مطمئن شوید که می خواهید حتما انجام دهید.

 • رعایت شرایط سنی

برای کاشت ایمپلنت نمکی باید 18 سال و برای کاشت ایمپلنت سیلیکون 22 سال سن داشته باشید.

شما همراهان عزیز و گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزد پناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید. دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین جراحان پروتز سینه در تهران است که دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) می باشد. ایشان پاسخگوی سوالات شما دوستان عزیز در زمینه های مختلف جراحی های زیبایی خواهد بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در خدمت شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تجربه کاری و تخصص وی در زمینه لیپوساکشن با بهترین متدها و تکنولوژی های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

سوالات متداول

حداقل یک سال بعد از پروتز سینه باید به فکر انجام سولاریوم باشید تا اشعه ها تاثیر منفی روی اسکارهای بعد از عمل نداشته باشند.

 

اگرچه ما از شما می خواهیم به محض انجام عمل جراحی حرکت کنید، اما در خصوص تمرینات سخت قضیه متفاوت است. ضروری است که ضربان قلب خود را حداقل تا یک هفته پس از عمل جراحی پروتز سینه افزایش ندهید. بعد از آن کم کم حرکات خود را افزایش دهید.

وقتی بعد از جراحی پروتز سینه به شنا می روید، باید به دو نکته توجه کنید. اولی توانایی آب برای نفوذ به برش ها و ایجاد عفونت و بعدی کشش بیش از حد در محل درمان است.

برای اینکه کاندیدای عمل جراحی پروتز سینه باشید، باید از نظر جسمی سالم باشید و دید خوبی داشته باشید که ایمپلنت سینه ظاهر بدن شما را بهبود می بخشد تا بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین نامزدها معمولاً زنانی هستند که برای مدت طولانی تمایل به افزایش سایز سینه ‌های خود برای بهبود فرم بدن، تناسب بهتر در لباس و مدل لباس دارند. نامزدهای خوب همچنین زنانی هستند که ممکن است یک یا چند کودک را به دنیا آورده و با شیر مادر تغذیه کرده باشند و در نتیجه تغییرات قابل توجهی در شکل، اندازه و ظاهر سینه ‌های خود داشته باشند.

تصمیم برای انجام این عمل، یک تصمیم شخصی است. هرگز زمان «درست» یا «نادرست» وجود ندارد. یک زن ممکن است قبل از تصمیم گیری برای تشکیل خانواده از نتایج افزایش وزن لذت ببرد. بعید است که عمل جراحی پروتز سینه توانایی شیر دادن به نوزاد را تغییر دهد.

سینه ها، چه بزرگ شده باشند و چه نباشند، اغلب پس از افزایش و متعاقبا کاهش سایز پس از زایمان و شیردهی، حجم خود را از دست می دهند و می افتند. این کاهش حجم ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی طبیعی رخ دهد و چه زن واقعاً به نوزادش شیر دهد یا نه، ممکن است رخ دهد.

 

ایمپلنت‌ های سینه ممکن است با خواندن ماموگرافی در برخی از بیماران تداخل داشته باشند، در درجه اول آن هایی که ایمپلنت ‌هایی دارند که به صورت زیر غده ‌ای (بالای عضله) قرار می‌گیرند بیشتر دچار مشکل در این باره می شوند.

 

زمان بهبودی برای عمل جراحی پروتز سینه به طور قابل توجهی متفاوت است، با این حال اکثر بیماران دکتر کامبیز ایزد پناه 48 تا 72 ساعت پس از جراحی به اکثر فعالیت های عادی خود باز می گردند. دکتر ایزد پناه در اولین جلسه مشاوره با شما در این مورد با جزئیات بیشتر صحبت خواهد کرد.

در دراز مدت، ایمپلنت سینه بعید است بر دامنه حرکتی، قدرت عضلانی یا سایر توانایی های فیزیکی تاثیر بگذارد.

زنان دارای افتادگی سینه که به آن «پتوز» می گویند نیز می توانند پروتز سینه دریافت کنند. بسته به میزان افتادگی سینه، ممکن است یک جراحی اضافی نیز لازم باشد. برای سینه ‌هایی که نوک سینه ‌هایی در زیر چین پایین سینه افتاده است، اغلب به جراحی لیفت سینه یا ماستوپلکسی نیز نیاز است. این جراحی همچنین بر خلاف اکثر جراحی های بزرگ کردن سینه، جای زخم را در اطراف نوک پستان-آرئول ایجاد می کند. بدون این جراحی اضافی برای برداشتن پوست اضافی، قرار دادن ایمپلنت ممکن است به اندازه کافی افتادگی را اصلاح نکند.

در جلسه مشاوره خود با دکتر کامبیز ایزد پناه، خلاصه‌ ای از تمام هزینه‌ های مربوط به جراحی بزرگ کردن سینه برای شما شرح داده می شود.

اکثر سینه‌ ها با قرار دادن ایمپلنت سینه حداقل به میزان متوسط بلند می‌شوند. درجه ای که این اتفاق می افتد کاملاً متغیر است و بیشتر به ویژگی های فردی و کشش پوست یک زن و اندازه ایمپلنتی که قرار داده می شود بستگی دارد. دکتر کامبیز ایزد پناه این سوالات را به دقت با شما در طول جلسه بررسی خواهد کرد.

بیمه درمانی روش هایی را پوشش می دهد که جنبه بازسازی دارند و ماهیت زیبایی ندارند. ایمپلنت های سینه که صرفاً برای زیبایی یا عمل جراحی پروتز سینه قرار می گیرند معمولاً توسط شرکت های بیمه پوشش داده نمی شوند. ایمپلنت ‌ها معمولاً برای بیمارانی که تحت درمان برای سرطان سینه هستند یا تحت درمان هستند یا برای ایمپلنت‌ هایی در سینه‌ ای که در مقابل سرطان یا بازسازی سینه قرار گرفته ‌اند، پوشش داده می‌ شوند. در غیر این صورت بیشتر عمل های جراحی پروتز سینه تحت پوشش بیمه نیستند.

خطرات زیر مربوط به عمل جراحی پروتز سینه بدون در نظر گرفتن جراح یا محل انجام عمل، ذاتی خود عمل است.

در حالی که عوارض نادر هستند، خطرات جراحی استاندارد ذاتی هر روش جراحی مانند عمل بزرگ کردن سینه، واکنش به بیهوشی، خونریزی، عفونت و بهبود ضعیف است. خطرات دیگری که به ندرت رخ می دهند عبارتند از از دست دادن دائمی حس در نوک سینه ها یا نواحی پوست سینه یا نیاز به جراحی مجدد به دلیل افزایش سن و اثرات گرانش.

باز هم، پاسخ به این سوال به بهبودی سینه و همچنین وزن شما بستگی دارد. از آن جایی که برخی از مادران به زمان بیشتری نیاز دارند تا به وزن سالم خود برسند، آماده شدن برای جراحی زمان بیشتری می برد. همچنین اگر شیر می دهید، باید حداقل سه تا شش ماه پس از قطع شیردهی صبر کنید.

اگر به نوزاد خود شیر نمی دهید، باید حداقل سه ماه پس از زایمان صبر کنید و سپس عمل جراحی پروتز سینه سینه خود را انجام دهید.

فشار ناشی از تورم ممکن است باعث بی حسی در بافت سینه شود. بعد از مدتی احساس طبیعی سینه شما باید برگردد. در عرض شش ماه تا یک سال به تدریج احساس طبیعی خود را احساس خواهید کرد.

این یکی از سوالات متداول زنانی است که قصد انجام این جراحی را دارند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که زنانی که عمل بزرگ کردن سینه را انجام می دهند در معرض افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه نیستند. علاوه بر این، ایمپلنت ها تشخیص سرطان سینه را به تاخیر نمی اندازند. مطالعات متعدد و همچنین شواهدی از موسسه ملی سرطان نشان می‌دهد که کاشت ایمپلنت مانعی برای بیمار یا پزشک او در یافتن تومورهای سینه نمی‌کند. در نهایت، بیماران ایمپلنت سینه که به سرطان سینه مبتلا می شوند، شانس بهبودی یا رهایی از سرطان به مدت 5 سال را دارند، مانند زنان بدون ایمپلنت.

بسیاری از زنان در 40 تا 50 سالگی تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار گرفته اند که نتایج خوبی داشته است. شایع ترین بیمار برای این جراحی زنی حدودا 30 ساله با دو فرزند است که سال هاست به این عمل فکر می کند. در هر مرحله ای از زندگی شما، ما شما را تشویق می کنیم تا برای یافتن بهترین مسیر برای رسیدن به اهداف زیبایی خود، یک مشاوره برنامه ریزی کنید.

اکثر خانم ها بعد از جراحی بزرگ کردن سینه، احساس نوک سینه را از دست خواهند داد. برای اکثر آن ها، این  موضوع 6-12 ماه قبل از بازگشت به حالت عادی طول می کشد. 15 درصد از زنان، با این حال، تغییرات دائمی در حس نوک پستان دارند.

توصیه می شود که بیماران بلافاصله پس از جراحی راه رفتن را شروع کنند. با این حال، زنان نباید به مدت شش هفته پس از عمل، ورزش شدید بدنی انجام دهند. ورزش ‌های فیزیکی از جمله وزنه‌ برداری، دوچرخه ‌سواری، آهسته دویدن و دیگر اشکال فعالیت ‌های شدید ممکن است باعث تغییر موقعیت ایمپلنت ‌ها یا ایجاد مشکلاتی در بهبود زخم شود که ممکن است ظاهر سینه‌ ها را پس از جراحی تغییر دهد.

این موضوع به شغل شما و نیازهای فیزیکی آن بستگی دارد. برخی از دستورالعمل های کلی عبارتند از: حرکات بالای بازو، مانند دست زدن، باید در 1-2 هفته اول اجتناب شود. تا 6 هفته پس از عمل باید از بلند کردن وزنه های سنگین خودداری کرد. ممکن است در خصوص مشاغل فیزیکی سخت، محدودیت هایی برای بازگشت زود هنگام به کار داشته باشید.

اندازه ایمپلنت ‌هایی که انتخاب می‌کنید به عوامل مختلفی از جمله اهداف ظاهری نهایی و فریم فردی شما بستگی دارد. همانطور که یک سوتین یا حتی یک تی شرت ممکن است متناسب با اندازه و شکل سینه افراد مختلف کاملاً متفاوت باشد، ایمپلنت یک اندازه ممکن است از بیمار به بیمار دیگر کاملاً متفاوت به نظر برسد. در طول مشاوره، اندازه و محل ایمپلنت قرار گیری به دقت انتخاب می‌ شود تا برای هر بیمار به طور جداگانه مناسب باشد.

مطالعات انجام شده به درستی که در متون پزشکی گزارش شده است، هیچ تفاوتی را بین ایمنی ایمپلنت سینه پر شده با سیلیکون و پر شده با سالین نشان نداده است.

احتمال از دست دادن حس یا حساسیت نوک سینه پس از عمل جراحی پروتز سینه وجود دارد اما بسیار کم است. به طور کلی، احتمال از دست دادن حس در یک یا آن نوک پستان چندین درصد است.

بارداری اندازه و شکل سینه‌ های خانم را تغییر می‌ دهد، چه ایمپلنت داشته باشد یا نه. این تغییرات ممکن است بر ظاهر زیبایی هر سینه بزرگ شده تأثیر منفی بگذارد. معمولا توصیه می شود که بارداری تا 6 ماه پس از جراحی به تعویق بیفتد. شیردهی با ایمپلنت هنوز امکان پذیر است و نشان داده شده است که برای نوزاد و مادر بی خطر است.

درد ناشی از جراحی بزرگ کردن سینه معمولاً در حد متوسط است و به طور کلی در 1-2 هفته اول پس از جراحی به خوبی با دارو قابل کنترل است. توجه به این نکته ضروری است که درد شدید یا غیر قابل درمان پس از جراحی می تواند به معنای عفونت یا عارضه دیگری باشد.

زنان ممکن است یک هفته پس از جراحی شروع به رانندگی با ماشین کنند تا زمانی که هیچ داروی ضد درد مصرف نکنند.

بعید است که تغییرات طولانی مدت در عملکرد فیزیکی را تجربه کنید. بسته به اندازه ایمپلنت، اکثر زنان پس از جراحی هیچ مشکلی در انجام بیشتر فعالیت های بدنی ندارند. وزنه برداری یا بلند کردن اجسام سنگین پس از بهبودی ناحیه ایمپلنت تاثیری بر ایمپلنت نخواهد داشت.

بله.  قرار دادن ایمپلنت در زیر بافت سینه، مانند قرار دادن زیر غده ای، بر توانایی سینه برای تولید شیر تأثیری ندارد. به طور مشابه، قرار دادن زیر عضلانی، یا قرار دادن ایمپلنت در زیر یکی از عضلات قفسه سینه، عملکرد مناسب سینه را حفظ می کند. با برش اطراف آرئول، خطر افزایش مشکلات شیردهی ممکن است وجود داشته باشد. در یک مطالعه، 7/8 بیمار مشکلات مربوط به شیردهی را پس از جراحی بزرگ کردن سینه دور آرئولار گزارش کردند. برای زنانی که برش زیر پستانی یا زیر بغل (برش زیر پستان و زیر بغل) را انتخاب می‌کنند، معمولاً شیردهی مشکلی ایجاد نمی‌کند. در طول مشاوره، حتماً در مورد نیازهای شیردهی خود با جراح خود صحبت کنید.

گاهی اوقات ممکن است جراحی های اضافی برای بیماران نیاز باشد. برای رسیدن به تقارن مطلوب، ممکن است بخواهید لیفت سینه یا سایر روش های حمایتی را دنبال کنید. در صورت مواجهه با هر گونه عارضه ای مانند پارگی ایمپلنت یا انقباض کپسولی، ممکن است به جراحی های بیشتری نیاز باشد. علاوه بر این، سینه ‌های کاشته‌شده مانند سایر اعضای بدن پیر می‌ شوند و در آینده برخی از خانم ‌ها جراحی‌ های بیشتری را برای تصحیح نتایج گرانش و افزایش سن انتخاب می‌کنند. در طول مشاوره، شما و جراحتان باید در مورد امکان انجام اقدامات اضافی پس از عمل بزرگ کردن سینه صحبت کنید.

ما به شما توصیه می کنیم در دوران نقاهت پس از جراحی سینه به پشت بخوابید، اما این برای بیماران ما که معمولا ترجیح می دهند به پهلو یا شکم بخوابند موقتی است. بعد از 10 روز می توانید وضعیت خواب عادی خود را از سر بگیرید.

اگر به فکر عمل جراحی پروتز سینه هستید، اما سؤالات زیادی دارید که می‌خواهید شخصاً توسط جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی به پاسخ آن ها برسید، دیگر منتظر نمانید. امروز برای مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه برنامه ریزی کنید و برای مشاوره برنامه ریزی کنید.

اول، اگر از نتایج خود راضی نیستید، ممکن است به این دلیل باشد که هنوز فرم اصلی سینه های شما شکل نگرفته است. اگر بعد از جراحی سینه های خود را خیلی کوچک می بینید، احتمالاً به این دلیل است که ایمپلنت ها هنوز جا نیفتاده اند. اگر احساس می کنید سینه هایتان خیلی بزرگ است، ممکن است به این دلیل باشد که تورم هنوز فروکش نکرده است. با این حال، اگر چندین ماه از جراحی شما گذشته است و هنوز از نتایج راضی نیستید، می توانید پس از یک سال به دنبال جراحی مجدد باشید.

پاسخ به این سوال ممکن است بیشتر به شما و سطح راحتی شما بستگی داشته باشد. یک چیز مسلم است: قبل از از سرگیری فعالیت های جنسی، باید صبر کنید تا سینه هایتان به اندازه کافی خوب شوند. توصیه می کنیم حداقل دو هفته بعد از عمل از رابطه جنسی پرهیز کنید. اگر همزمان با عمل بزرگ کردن سینه، لیفت سینه انجام دادید، ممکن است دوره انتظار شما طولانی تر شود.

پاسخ ساده است: در اسرع وقت. همه بیماران درد را متفاوت تحمل می کنند، اما ما احساس می کنیم که شما باید سعی کنید وابستگی خود را به داروهای ضد درد بلافاصله پس از بزرگ کردن سینه محدود کنید. اگرچه توصیه می کنیم در روز جراحی و روز بعد از آن بیشترین درد را حس کنید اما باید سعی کنید مصرف داروهای ضد درد خود را در عرض سه روز محدود کنید و بعد از پنج روز تا یک هفته به طور کامل مصرف آن ها را متوقف کنید. هر چه زودتر داروهای ضد درد خود را ترک کنید، سریعتر می توانید رانندگی کنید و تمرکز کامل روی بهبودی خود داشته باشید.

اگر قصد دارید به زودی پس از جراحی باردار شوید، شاید باید صبر کنید، زیرا بارداری ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. با این حال، بارداری پس از عمل جراحی پروتز سینه خطرناک نیست، بنابراین پاسخ در هر زمان ممکن است. این مکالمه خوب است که در طول مشاوره شما مطرح شود، بنابراین می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

با توجه به زمانی که برای بهبودی نیاز دارید، سفر پس از جراحی برای تحمل درد هر بیمار و جزئیات سفر شما منحصر به فرد خواهد بود. در بیشتر موارد، پس از دو هفته باید بتوانید به هر کجا که می خواهید سفر کنید. اگر سفر یک روزه کوتاه با ماشین باشد، شاید زودتر. اگر قصد پرواز دارید، باید حداقل دو هفته صبر کنید. اگر از قبل سفری بعد از جراحی برنامه ریزی کرده اید، می توانید در طول مشاوره با جراح خود در مورد آن صحبت کنید.

اگرچه بلافاصله پس از جراحی متوجه تغییر در اندازه سینه خود خواهید شد، اما نتایج کامل شما مدتی طول خواهد کشید. پس از جراحی می ‌توانید مقداری تورم را انتظار داشته باشید که ممکن است چند هفته طول بکشد تا کاملاً فروکش کند. ایمپلنت‌ های شما نیز مدتی طول می‌کشد تا در موقعیت مطلوب خود قرار گیرند و مستقر شوند. به ندرت هر دو ایمپلنت همزمان این کار را انجام می دهند، بنابراین توجه داشته باشید که ممکن است یکی از ایمپلنت ها قبل از دیگری بیفتد.

اگر از برش های خود مراقبت کنید و دستورالعمل های بعد از عمل جراح خود را به طور کامل دنبال کنید، باید در عرض سه یا چهار ماه از نتایج کامل برخوردار شوید.

اگر ایمپلنت‌های سیلیکونی دارید، FDA توصیه می‌کند سه سال پس از بزرگ‌کردن اولیه سینه و سپس هر دو سال یک‌بار MRI انجام دهید. دلیل آن این است که مطمئن شوید که پارگی یا نشتی “خاموش” وجود ندارد. اگر سینه ‌های شما دچار تروما شده و مطمئن نیستید که ایمپلنت آسیب دیده است، باید برای اطمینان از MRI استفاده کنید.

ما از بیماران خود می‌خواهیم تا قبل از شروع ماساژ سینه ‌ها پس از بزرگ کردن سینه، تا ویزیت بعد از عمل صبر کنند. ما می‌توانیم مطمئن شویم که برش‌های شما به درستی بهبود می‌یابند، بنابراین فشار ناخواسته ‌ای روی آن‌ ها وارد نمی‌ شود. با فشار دادن زودهنگام سینه ها، ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهید و هر گونه درد را تشدید کنید.