بهترین جراح زیبایی سینه در تهران کیست؟

دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین جراحان در زمینه  جراحی زیبایی سینه در تهران به شمار می رود.

برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی زیبایی سینه باید چه کار کرد؟

تحقیق در خصوص خدماتی که جراحان زیبایی ارائه می دهند و رزرو یک نوبت مشاوره

مزایای جراحی زیبایی سینه کدام است؟

بسته به اینکه لیفت سینه یا پروتز سینه را انتخاب می کنید، ممکن است مزایای مختلفی از عمل زیبایی جراحی سینه را داشته باشید.

آیا ایران کشور مناسبی برای جراحی زیبایی سینه در تهران است؟

بله

از چه زمانی می توان نتایج حاصل از جراحی زیبایی سینه را دید؟

تقریبا بعد از یک ماه و نیم الی دو ماه بعد از جراحی زیبایی سینه می توانید نتایج را مشاهده کنید.

چگونه می توان بهترین جراح زیبایی سینه را انتخاب کنیم؟

 • هدف خود را از انجام جراحی سینه تعیین کنید.
 • بودجه مد نظر را تعیین کنید.
 • خدمات جراح مد نظر را پیدا کنید.
 • نمونه کارهای جراحان را با یکدیگر مقایسه کنید.
 • جراح مد نظر خود را انتخاب کنید.

جراحی های زیبایی سینه برای بهبود ظاهر آن انجام می شود و می تواند شامل پروتز سینه، لیفت سینه یا ترمیم سینه باشد.

بزرگ کردن سینه، نوعی جراحی برای افزایش اندازه سینه است و شامل قرار دادن ایمپلنت سینه در زیر بافت سینه یا ماهیچه های قفسه سینه است. برای برخی از زنان، بزرگ کردن سینه راهی برای احساس اعتماد به نفس بیشتر است. برای دیگران، این عمل بخشی از بازسازی سینه برای شرایط مختلف است.

اگر قصد بزرگ کردن سینه را دارید، با یک جراح پلاستیک صحبت کنید. مطمئن شوید که متوجه شده اید که جراحی شامل خطرات احتمالی، عوارض و مراقبت های بعدی می شود. ما در این بخش قصد داریم تا به عوارض جراحی زیبایی سینه بپردازیم و راه هایی را برای کاهش این عوارض به شما معرفی کنیم.

بهترین جراح زیبایی سینه

بهترین جراح زیبایی سینه در تهران کیست؟

اگر می خواهید بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی سینه بگیرید، باید به دنبال جراحی باشید که با تجربه و با مهارت باشد. یک جراح زیبایی ابدومینوپلاستی ممکن است در این عمل جراحی خبره باشد اما لزوما به این معنی نیست که جراح خوبی در زمینه زیبایی سینه باشد.

به همین دلیل شما باید فاکتورهای خاصی را برای تعیین بهترین جراح زیبایی سینه در تهران در نظر بگیرید تا راهنمای خوبی برای انتخاب شما باشد.

به جدول زیر در این باره توجه کنید:

معیارهای انتخاب بهترین جراح زیبایی سینه

توضیحات

 

توجه به اهداف خود و تطبیق با خدمات جراح

هدف خود را از انجام پروتز سینه مشخص کنید. به دنبال چه چیزی هستید؟ می خواهید لیفت سینه انجام دهید یا پروتز سینه؟ آیا جراح شما قادر به انجام هر دو هست؟

 

بودجه و دستمزد جراح چقدر است؟

اگر در هنگام تحقیق برای بهترین جراحان زیبایی سینه در تهران متوجه شدید که دستمزد برخی از جراحان نسبت به دیگران پایین تر است یا بالاتر است به این معنا نیست که کیفیت کار آن ها پایین تر یا بالاتر است. فاکتور دستمزد نمی تواند گزینه خوبی برای مقایسه جراحان باشد.

 

خدمات تخصصی ارائه شده جراح مد نظر کدام است؟

کلیه خدماتی که جراح ارائه می دهد را بررسی کنید تا ببینید آیا جراحی زیبایی زیبا را انجام می دهد یا خیر.

 

عملکرد و کیفیت کار جراح به چه صورت است؟

عکس های قبل و بعد مراجعه کنندگان قبلی را در وب سایت یا شبکه های مجازی دکتر مقایسه کنید.

 

نظرات سایر مراجعین را بپرسید

کسانی که قبلا تجربه جراحی زیبایی سینه را با دکتر شما داشته اند می توانند در خصوص رضایت یا عدم رضایت از نتیجه کار با شما صحبت کنند.

 

انتخاب بهترین جراح زیبایی سینه

با توجه به فاکتورهای ذکر شده و دیگر فاکتورها می توانید در نهایت جراح مد نظر را انتخاب کنید.

 

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین جراحان زیبایی در تهران بوده و آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تخصص و تجربه کاری وی در زمینه جراحی پروتز سینه با بهترین روش های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را به دست آورید. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزدپناه مراجعه کرده یا با این پزشک وقت ملاقات حضوری رزرو کنید. با ما در ادامه همراه باشید.

تجربه و تخصص در کنار هم!
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)

مشاهده نمونه کارها

چرا دکتر کامبیز ایزدپناه؟

انجام درمان ها در محیطی آرام

دانش، تجربه و مهارت کافی

رعایت اصول اخلاق پزشکی و حرفه ای

تجهیزات و تکنیک های نوین تشخیصی و درمانی

تشخیص دقیق و اجتناب از درمان های غیر ضرروری

رعایت پروتکل های بهداشت و درمان

مشاوره قبل و بعد از عمل

توانایی انجمن چند عمل زیبایی همزمان

مزایای لیفت سینه کدام است؟

برخی از مهمترین مزایای لیفت سینه عبارت اند از:

 • جوان تر به نظر رسیدن سینه ها
 • زیبا شدن فرم سینه ها
 • افزایش اعتماد به نفس در افراد
 • بر طرف کردن چین و چروک های اطراف سینه

اگر به دنبال جوانسازی سینه ها و رسیدن به فرم پرتر سینه هستید، جراحی لیفت سینه ممکن است برای شما مناسب باشد. اما لیفت سینه فقط برای ظاهر سینه شما نیست. در اینجا شش مزیت جراحی لیفت سینه آورده شده است.

 • کاهش درد کمر، گردن و شانه

لیفت سینه ممکن است به کاهش درد کمر، گردن و شانه کمک کند. افتادگی سینه ها ممکن است به کمردرد مزمن، به ویژه در ناحیه کمر کمک کند. به طور کلی، وزن سینه های شما می تواند فشار بیشتری بر پشت و گردن شما وارد کند. اگر به دلیل پوزیشن سینه از کمر و گردن درد رنج می برید، لیفت سینه می تواند به کاهش درد شما کمک کند.

 • قوز کمتر

یکی دیگر از مزایای این روش، قوز کردن کمتر است. لیفت سینه می‌تواند افتادگی سینه را کاهش دهد و در عین حال پوست اضافی را از بین ببرد و همگی به کاهش قوز کردن سینه ‌های سنگین کمک می‌کنند. اگر متوجه شدید که به طور قابل توجهی قوز کرده اید، این می تواند نشانه بزرگی سینه ها باشد و ممکن است بخواهید جراحی کوچک کردن سینه را هم در نظر بگیرید.

 • شکل جذاب تر سینه ها

فرم سینه ها به مرور زمان می توانند شکل جذابی را که پیش از این در ظاهر سینه خود داشتید از دست بدهند. با لیفت بافت سینه، می‌توانید شکل ظاهری جذاب تری برای سینه های خود داشته باشید.

 • ظاهر سفت سینه

علاوه بر ظاهر زیبای سینه ها، سفت بودن سینه ها نیز در عمل لیفت سینه صورت می گیرد که مزیت بسیار بزرگی به شمار می رود. اگر احساس افتادگی سینه داشته باشید، سینه‌ های شما ممکن است تخلیه شوند.

 • اندازه و شکل بهتر سینه ها

یکی از مهمترین مزایای لیفت سینه مربوط به اندازه و شکل سینه ها است. پس از جراحی لیفت سینه، می توانید انتظار داشته باشید که در اندازه و سینه های پرتر بهبود داشته باشید. جراح شما همچنین می‌تواند نوک پستان را تغییر مکان دهد.

 • تقارن و خطوط سینه را بهبود بخشید

اگر متوجه شدید که سینه های نامتقارن دارید، لیفت سینه ایده آل است. این جراحی می تواند عدم تقارن سینه را بهبود بخشد و این منجر به تغییر قابل توجهی در خطوط بدن می شود.

 • خطوط ظریف و اسکارهای محو شده

در نهایت، برش های ایجاد شده در طول لیفت سینه بسیار نازک هستند. این بدان معنی است که با گذشت زمان جای زخم های شما محو می شوند و در نهایت خطوط صاف و ریز می شوند. به طور طبیعی، این فرآیند زمان می برد، بنابراین به بدن خود فرصت دهید تا پس از جراحی بهبود یابد.

بهترین جراح لیفت سینه در تهران

عوارض و معایب لیفت سینه

مانند هر عمل جراحی، لیفت سینه می تواند خطراتی داشته باشد که در زیر به برخی از عوارض لیفت سینه اشاره می کنیم:

 • خون ریزی
 • عفونت
 • جمع شدن خون یا مایع در سینه ها، که ممکن است نیاز به تخلیه داشته باشد
 • اسکار، که برخی از آن ها ممکن است ضخیم یا دردناک باشند
 • بهبود ضعیف برش ها
 • از دست دادن احساس در پستان یا نوک سینه، که ممکن است موقتی باشد
 • شکل ناهموار یک سینه یا سینه های ناهموار
 • لخته شدن خون
 • نیاز به جراحی دیگر
 • از دست دادن تمام یا قسمتی از نوک پستان و آرئول (بسیار نادر)

نتایج جراحی لیفت سینه

سینه های شما ممکن است تا چند هفته پس از جراحی متورم و دردناک باشد. پزشک برای تسکین درد به شما دارو می دهد. همچنین می توانید تکه یخی را روی سینه های خود نگه دارید تا تورم و درد را از بین ببرید. برای دو تا سه هفته پس از جراحی باید از سوتین جراحی یا سوتین غیر سیمی استفاده کنید.

درد، کبودی و تورم باید پس از چند هفته از بین برود. سینه های شما ممکن است بین 2 تا 12 ماه طول بکشد تا به شکل نهایی خود برسد. از بلند کردن اجسام سنگین و ورزش های سنگین به مدت دو تا چهار هفته پس از جراحی خودداری کنید.

پس از لیفت سینه، سینه ‌های شما احتمالاً با گاز و یک سوتین جراحی پوشانده می‌شود. ممکن است لوله‌ های کوچکی در محل برش سینه‌ ها قرار داده شود تا خون یا مایع اضافی تخلیه شود.

سینه های شما حدود دو هفته متورم و کبود خواهد شد. احتمالاً در اطراف برش ها درد و درد احساس خواهید کرد که برای چند ماه قرمز یا صورتی خواهد بود. بی حسی در نوک سینه ها، آرئول ها و پوست سینه ممکن است حدود شش هفته طول بکشد.

در چند روز اول پس از لیفت سینه، طبق توصیه پزشک از داروهای ضد درد استفاده کنید. از زور زدن، خم شدن و بلند کردن اجسام خودداری کنید. به پشت یا پهلو بخوابید تا فشار بر سینه هایتان وارد نشود.

حداقل 1 تا 2 هفته پس از لیفت سینه از فعالیت جنسی خودداری کنید. از پرستار خود بپرسید که چه زمانی برای از سرگیری فعالیت های روزانه مانند شستن موها، دوش گرفتن یا حمام کردن مناسب است.

لوله‌های تخلیه ممکن است در نزدیکی برش‌های شما قرار داده شوند و معمولاً ظرف چند روز برداشته می‌شوند. هنگامی که پرستاران شما لوله ها را برمی دارد، احتمالاً پانمسان شما را تعویض می کند.

به مدت 3 تا 4 روز به طور شبانه روزی از سوتین جراحی استفاده کنید. سپس به مدت 3 تا 4 هفته یک سوتین ساپورت نرم بپوشید. تا زمانی که در حال بهبودی هستید، سینه های خود را از نور خورشید دور نگه دارید. پس از آن، برش های خود را در هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید محافظت کنید.

عمل بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود؟

در بزرگ کردن سینه، یک ایمپلنت یا چربی از بدن شما با جراحی در پشت هر یک از سینه ها قرار می گیرد. ایمپلنت ها یا پشت ماهیچه های قفسه سینه یا پشت بافت سینه های طبیعی شما قرار می گیرند. این کار می تواند اندازه سینه شما را یک فنجان یا بیشتر افزایش دهد.

شما می توانید یک پروتز سینه کانتور یا گرد انتخاب کنید. مواد ایمپلنت برای افزایش اندازه سینه ‌ها و همچنین شکل دادن به قسمت‌ هایی که ممکن است قبلاً احساس «خالی بودن» داشته باشند، کار می کند.

به خاطر داشته باشید که عمل بزرگ کردن سینه مانند لیفت سینه نیست. لیفت برای اصلاح افتادگی سینه ها عمل می کند.

ایمپلنت ها عموماً مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده از سیلیکون هستند که با نمک یا سیلیکون پر شده اند. در حالی که در مورد استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی اختلاف نظر وجود دارد، اما هنوز هم در بین افرادی که جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند، محبوبیت زیادی دارند.

چرا افراد عمل بزرگ کردن سینه را انجام می دهند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یا انتخاب کنید که تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار بگیرید، از جمله:

 • برای تغییر ظاهر سینه های خود اگر فکر می کنید کوچک هستند.
 • برای تغییر تقارن سینه ها در صورتی که یکی از آن ها کوچک تر از دیگری باشد.
 • برای کاهش سایز سینه پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه.
 • برای اصلاح هر گونه ناهمواری یا مشکل در سینه های خود پس از جراحی سینه برای سایر شرایط
 • برای افزایش اعتماد به نفس.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی سینه هستند؟

آیا بزرگ کردن سینه برای شما مناسب است؟ برای تصمیم گیری صحیح، ابتدا مشخص کنید که آیا معیارهای زیر را دارید یا خیر:

 • شما باردار نیستید.
 • شما شیر نمی دهید.
 • شما از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید.
 • سینه های شما کاملا رشد کرده است.
 • سینه های نا متقارن دارید.
 • یک یا هر دو سینه شما به درستی رشد نکرده اند.
 • یک یا هر دو سینه شما شکل کشیده ای دارند.
 • شما باردار بوده اید و از ظاهر سینه های خود پس از بارداری ناراضی هستید.
 • شما وزن کم کرده اید و از ظاهر سینه های خود به دلیل کاهش وزن ناراضی هستید.
 • شما مسن تر هستید و به دلیل افزایش سن از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید.
 • شما از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید زیرا احساس می کنید آن ها خیلی کوچک هستند.

برخی از فاکتورهای دیگر که باعث می شود یک کاندیدای خوب بزرگ کردن سینه باشید:

 • سلامت جسمانی

جراحان پلاستیک بر سلامت جسمانی تاکید دارند زیرا تمام جراحی ها از جمله بزرگ کردن سینه خطراتی را به همراه دارند. در حالت ایده آل، برای محدود کردن خطرات جراحی، نباید یک بیماری جدی، سرطان درمان نشده یا هرگونه عفونت فعالی داشته باشید.

 • سلامت روان

اکثر زنانی که بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند از تصمیم خود راضی هستند  اما این تصمیمی است که شما باید در وضعیت ذهنی سالم بگیرید. این روش ظاهر شما را برای همیشه تغییر می دهد، چیزی که باید قبل از انجام آن مطمئن شوید که می خواهید حتما انجام دهید.

 • رعایت شرایط سنی

 برای کاشت ایمپلنت نمکی باید 18 سال و برای کاشت ایمپلنت سیلیکون 22 سال سن داشته باشید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

علائم عفونت بزرگ کردن سینه پس از جراحی

شما باید در 20 روز اول پس از عمل مراقب علائم عفونت باشید. این درست زمانی است که دو سوم عفونت های بزرگ کردن سینه پس از جراحی رخ می دهد. علائم ممکن است به صورت زیر ظاهر شوند:

 • تب خیلی شدید
 • لرز
 • تورم
 • التهاب
 • ترشح از زخم یا محل اطراف

در حال حاضر، مواردی از عفونت بعد از عمل بزرگ کردن سینه وجود دارد که در آن تب وجود نداشته است، بنابراین تنها به تب اعتماد نکنید.

چرا انتخاب دکتر کامبیز ایزد پناه برای جراحی زیبایی سینه

مهارت ها و توانمندی های زیر اثبات می کند که چرا دکتر کامبیز ایزد پناه برای جراحی زیبایی سینه گزینه مناسبی است:

 • دکتر کامبیز ایزد پناه، آشنایی کاملی با انواع تکنیک های جراحی سینه دارد به همین دلیل می تواند بهترین تکنیک را متناسب با شرایط خود فرد به صورت سفارشی انتخاب کند تا فرد بهترین نتیجه را از عمل لیفت سینه خود بگیرد.
 • در دسترس بودن و پاسخ دهی عالی از دیگر ویژگی های دکتر کامبیز ایزد پناه است. او بعد از جراحی تا زمانی که فرد به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، همواره در کنار بیمار خود است و پاسخگوی نیازهای اوست.
 • دکتر کامبیز ایزد پناه، دارای سال ها تجربه کاری موفق است که نمونه کارهای ایشان در اینستاگرام و وب سایت در دسترس است.

از دیگر ویژگی های دکتر کامبیز ایزد پناه عبارت است از:

 • مهارت های ارتباطی قوی و گوش دادن به خواسته های مراجعه کنندگان
 • ارائه توضیحات کامل و جامع در خصوص جنبه های مختلف جراحی مانند نتایج احتمالی، مراقبت های قبل و بعد از عمل
 • اولویت قرار دادن سلامت بیمار و رد بیمارانی که عمل لیفت سینه ممکن است برای آن ها گزینه خوبی نباشد.
 • پشتیبانی و کمک بلند مدت به بیماران

شما همراهان عزیز و گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی دکتر کامبیز ایزد پناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی مراجعه نمایید. دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین جراحان زیبایی سینه در تهران است که دارای بورد فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان 15 خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) می باشد. ایشان پاسخگوی سوالات شما دوستان عزیز در زمینه های مختلف جراحی های زیبایی خواهد بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در خدمت شما عزیزان است تا بتوانید از سال ها تجربه کاری و تخصص وی در زمینه لیپوساکشن با بهترین متدها و تکنولوژی های روز دنیا بهره ببرید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

سوالات متداول

زنان به دلایل مختلفی از جمله افزایش اعتماد به نفس بدن به دنبال جراحی پروتز سینه هستند. اکثر زنانی که به دنبال نتایج طبیعی هستند، مایلند تعادل بدن خود را بهبود بخشند. دلایل رایج برای این احساس عبارتند از رشد نکردن سینه های مورد نظر در دوران بلوغ، تغییر اندازه یا شکل پس از بارداری و شیردهی و تغییرات پس از کاهش وزن.

اگر بالای 18 سال باشید، به طور کلی سالم هستید، فاقد اضافه وزن و غیر سیگاری هستید، برای جراحی بزرگ کردن سینه مناسب هستید. گاهی اوقات، برخی از زنانی که به دنبال جراحی بزرگ کردن سینه هستند، ممکن است واقعا مناسب نباشند و ممکن است به تکنیک های متفاوتی مانند لیفت کردن سینه، انتقال چربی یا  یا ترکیبی از آن ها نیاز داشته باشند. در طول مشاوره، در مورد اینکه آیا جراحی بزرگ کردن سینه برای شما انجام می شود یا خیر، به شما توصیه می شود.

 

در جلسه مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه، یک جراح پلاستیک مجرب که در زمینه جراحی زیبایی سینه آموزش دیده است، ملاقات خواهید کرد. او تاریخچه پزشکی کامل شامل جزئیات داروها، آلرژی ها، سیگار کشیدن و سابقه خانوادگی سرطان سینه را بررسی می کند. دکتر ایزد پناه همچنین همیشه برای درک اهداف و نگرانی های شما زمان می گذارد.

در طول مشاوره، موارد زیر ارزیابی می شود و عکس های بالینی استاندارد برای پرونده پزشکی شما گرفته می شود:

 • اندازه گیری دیواره سینه و سینه
 • عدم تقارن قبل از عمل
 • ناهنجاری های دیواره قفسه سینه
 • ضخامت و کیفیت پوست

مانند تمام انواع جراحی، هفته های بعد از عمل برای تشخیص علائم هر گونه مشکل بسیار مهم است. به طور طبیعی حساسیت و تورم و کبودی موضعی وجود خواهد داشت، اما اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، باید با جراح خود مشورت کنید:

 • درد شدید در هر دو سینه
 • قرمزی ملتهب روی سینه ها
 • احساس سوزش شدید در سینه ها که باعث ناراحتی می شود.
 • تورم بیش از حد روی یا اطراف سینه ها
 • سینه های خالی شده
 • ترشح رنگی از زخم یا بوی نامطبوع
 • درجه حرارت بالا و تب
 • هر گونه درد بیش از حد یا توده های غیر معمول

بله، برای مدت کمی، اما این عارضه در مدت زمان کوتاهی باید به حالت عادی برگردد. تورم می تواند باعث فشار روی بخش انتهای عصبی پوست شما شود و می تواند منجر به بی حسی شود. با بهبودی بدن، احساس باید به تدریج بازگردد.

اکثر بیماران در عرض چند هفته احساس طبیعی آن ها برمی گردد. برای برخی دیگر ممکن است سه تا شش ماه طول بکشد، اما برای برخی از بیماران ممکن است تا یک سال طول بکشد تا سینه‌ هایشان احساس طبیعی خود را به دست آورند. اگر احساس می کنید که احساس به سرعت بر نمی گردد، نترسید. اما اگر نگران هستید، آن را در طول قرار ملاقات خود با جراح خود ذکر کنید.

 

برش های شما ممکن است بی حس شوند زیرا ممکن است اعصاب نیز بریده شده باشند. این در هفته ‌ها و ماه ‌های بعد از عمل بهبود می‌یابد و احساس طبیعی در نهایت برمی‌گردد.

 

بهترین کاندیدها برای لیفت سینه زنانی هستند که به دلیل افزایش سن، بارداری، شیردهی و نوسانات وزن، خاصیت ارتجاعی و شکل سینه خود را از دست داده اند.

خطرات بالقوه شامل خونریزی، عفونت، درد، جای زخم، بی حسی، عدم تقارن سینه، از دست دادن حس در نوک پستان، از دست دادن جزئی یا کامل نوک پستان و آرئول و نیاز به جراحی اضافی است.

شما باید روز بعد و همچنین یک هفته بعد از عمل ویزیت شوید. از آنجا دکتر سود تعیین می کند که چه زمانی باید پیگیری کنید.

کثر بیماران می توانند ظرف 1-2 هفته بعد از عمل به سر کار بازگردند.

اسکار حاصل از این روش 1) در اطراف هاله نوک پستان، 2) در اطراف هاله نوک پستان و به صورت عمودی از آرئول به سمت پایین سینه خواهد بود، یا 3) در اطراف هاله نوک پستان، به صورت عمودی از آرئول به سمت پایین به سمت چین پستان و به صورت افقی در سراسر چین. پزشک شما تعیین خواهد کرد که کدام برش برای شما مناسب است.

این روش معمولاً به صورت سرپایی قابل انجام است. شما با داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک به خانه فرستاده خواهید شد.. شما باید به مدت 3-4 هفته پس از عمل از سوتین طبی استفاده کنید. به مدت 4-6 هفته نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید.

اکثر فعالیت های زندگی روزمره را می توان در عرض چند روز از سر گرفت. برای کمک به کاهش احتمال ایجاد لخته خون، بلند شدن و حرکت روز پس از جراحی مهم است. برای حدود 4-6 هفته یا تا زمانی که دکتر شما به شما اجازه نداده باشد، باید از انجام فعالیت های شدید اجتناب کنید.

جراحی ‌های لیفت سینه و بزرگ‌ کردن سینه، روش ‌هایی بسیار متفاوت با اهداف کاملاً مجزا هستند. بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی است که برای افزایش اندازه سینه‌ های فرد انجام می ‌شود و می ‌تواند باعث پر شدن ناحیه بالای سینه شود. لیفت حجم طبیعی سینه فرد را حفظ می‌کند اما پوست سینه را سفت می‌کند تا ظاهری شاداب ‌تر و جوان ‌تر به آن بدهد.

برخی از بیماران تصمیم می‌گیرند که همزمان لیفت سینه و بزرگ کردن سینه را انجام دهند. نتایج مورد نظر خود را با جراح خود در میان بگذارید تا مشخص شود کدام یک برای شما بهترین است.

لیفت سینه مزایای زیادی دارد. به طور کلی، لیفت سینه ظاهر جوانی را به سینه های فرد باز می گرداند. لیفت سینه باعث بازیابی پری و استحکام هیکل طبیعی زن می شود. بسیاری از خانم ها لیفت سینه را انتخاب می کنند زیرا می توانند ظاهر طبیعی و احساس سفت تر سینه های خود را حفظ کنند.

نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. بسیاری از بیماران برای چندین سال از نتایج روش خود لذت می برند. با این حال، عوامل زیادی وجود دارد که می تواند بر طول این نتایج تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، کاهش وزن، بارداری و افزایش سن همگی می توانند بر افتادگی بافت سینه خانم ها تأثیر بگذارند. طبیعی است که بدن شما به پیری ادامه دهد، اگرچه سینه های شما در سال های آینده ظاهری جوان تر خواهند داشت.

لیفت سینه یک عمل دائمی در نظر گرفته می شود.

پوست اضافی و برخی از بافت های چربی که برداشته می شوند برای همیشه از بین می روند.

بله، نوک سینه ها ممکن است بعد از لیفت سینه سفت شوند. در طول دوره بهبودی، نوک پستان شما ممکن است تا حدودی درد داشته باشد.

مانند بسیاری از جراحی‌های سینه، قبل از بازگشت به محل کار و زندگی روزمره، ۱ تا ۲ هفته زمان بهبودی را توصیه می‌کنیم. به مدت 10-14 روز ورزش (خارج از پیاده روی) یا بلند کردن ورزش ممنوع است.

هر زمان که سینه ‌های یک خانم سفتی، پری، تقارن یا انحراف خود را از دست داد، ممکن است لیفت سینه برای برگشتن سینه ها به حالت طبیعی برای او مناسب باشد. معمولاً این به دلیل تغییر ناشی از کاهش وزن، بارداری یا شیردهی است. یکی دیگر از دلایلی که برخی از خانم ها این جراحی را انتخاب می کنند این است که نوک سینه های آن ها رو به پایین است. اگر سینه های شما مانند گذشته جوان به نظر نمی رسد، باید با یک جراح مجرب مشورت کنید تا ببینید آیا لیفت سینه برای شما بهترین گزینه برای انتخاب است یا خیر.

توصیه می کنیم برای بهبودی کامل، 1.5-2 هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید و استراحت کنید، اگرچه برخی از بیماران یک هفته پس از جراحی به سر کار باز می گردند. همه چیز به قدرت بدنی شما بستگی دارد.

در اینجا چند محدودیت خاص وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید:

 • حداقل یک هفته رانندگی نکنید.
 • حداقل 3-4 هفته ورزش نکنید. این حرکات شامل برخی فعالیت های روزمره مانند خم شدن و بلند کردن بازوها روی سر می شود. شما می توانید برای ورزش پیاده روی کنید، اما نباید فعالیت های سنگین را انجام دهید.
 • به مدت تقریباً 6 هفته پس از جراحی از سوتین طبی استفاده کنید. شما می توانید سوتین را برای دوش گرفتن و شستن سینه ها در بیاورید، اما در غیر این صورت باید حتما از آن استفاده کنید.
 • تا حد امکان به پشت بخوابید. خوابیدن به پشت بیشترین کمک را برای بهبودی ناشی از جراحی شما دارد.

می توانید پوست سینه خود را با ماستوپکسی یا لیفت سینه سفت کنید. لیفت سینه یک عمل جراحی است که در آن پوست اضافی سینه ‌ها برداشته می‌شود، آن‌ ها جوان به نظر می رسند و ظاهر آن زیبا می شود.

هر جراحی خطراتی مانند خونریزی، زخم یا عفونت دارد. استفاده از یک جراح مجرب به کاهش بسیاری از این خطرات کمک می کند و خوشبختانه عوارض ناشی از جراحی غیر معمول است.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

بله، طبیعی است. احساس سوزش بعد از جراحی سینه شایع است و به دلیل کشیدگی عضلات و اعصاب ایجاد می شود.

بله، طبیعی است که بعد از بزرگ کردن سینه احساس خارش داشته باشید. این به دلیل کشیده شدن چشمگیر پوست شما بر روی ایمپلنت ها، شبیه پوست شکم در بارداری است. همانطور که پوست شما سازگار می شود و بهبود می یابد، خارش از بین می رود.

بله، این کاملا طبیعی است. در چند هفته اول پس از جراحی، شما این موارد را کاملاً حس خواهید کرد و حتی چند ماه پس از آن هنوز هم ممکن است رخ دهند. رفته رفته آن ها باید بسیار کمتر شوند. اگر هنوز این دردها را از سه تا شش ماه پس از عمل تجربه می کنید، باید به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

طبیعی است که سینه ها در چند هفته اول پس از بزرگ کردن سینه سفت شوند – این به دلیل تورم است. با این حال، اگر چندین هفته یا ماه از عمل جراحی شما گذشته باشد و سفتی آن با تغییر شکل در یک یا هر دو سینه همراه باشد، ممکن است احتمال انقباض کپسولی وجود داشته باشد، بنابراین توصیه می‌کنیم دوباره به جراح خود مراجعه کنید.

مانند تمام جراحی های بزرگ و برش های پوستی، خطر عفونت کمی وجود دارد. این خطر را می توان با پیروی از دستورالعمل های مراقبت از زخم پس از عمل جراح خود تا جایی که می توانید از نزدیک کاهش داد. اگر دچار عفونت شدید یا قرمزی یا تورم غیرمعمولی دارید که از بین نمی‌رود، با ما تماس بگیرید یا مشاوره پزشکی دریافت کنید.

لیفت سینه ممکن است بسته به مقدار پوست برداشته شده، اندازه سینه های شما را تا یک اندازه کمی کاهش دهد. جراح پلاستیک متخصص شما توضیحات مفصل تری ارائه می دهد زیرا این قضبه در افراد مختلف متفاوت است.

هم قبل و هم بعد از بارداری می توانید لیفت سینه انجام دهید. اگر می خواهید قبل از بارداری لیفت سینه انجام دهید، جراح پلاستیک با تجربه شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که بارداری را چند ماه به تعویق بیندازید تا بدن شما پس از لیفت سینه بهبود یابد.

اگر قصد دارید بعد از بارداری لیفت سینه خود را انجام دهید، باید لیفت سینه را چند ماه پس از پایان شیردهی به تعویق بیندازید. هم لیفت سینه و هم بارداری برای بدن سخت هستند و ممکن است لازم باشد آن ها را از هم جدا کنید تا مطمئن شوید که بدنتان می‌تواند به طور کامل بهبود یابد.

کاهش وزن می تواند رسوبات چربی را در سینه ‌های شما کاهش ‌دهد. لیفت سینه در حالی که اضافه وزن داشته باشید مشکلاتی را برای سلامتی ایجاد می کند و احتمال خطرات و عوارض در حین و بعد از عمل را افزایش می دهد. به این دلایل، اکثر جراحان کاهش وزن را قبل از جراحی لیفت سینه پیشنهاد می کنند.

خیر در دوران بارداری نباید لیفت سینه انجام دهید. شما باید از هرگونه عمل جراحی در دوران بارداری خودداری کنید زیرا بهبودی آن ها به زمان طولانی نیاز دارد.

بارداری استرس زیادی به بدن شما وارد می کند و همینطور روش های جراحی. انجام لیفت سینه در دوران بارداری ممکن است زمان بهبودی را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و نتایج را به خطر بیندازد.

اسکارها ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابد و ممکن است اندازه آن ها افزایش یابد. در هر صورت، بهتر است حاملگی و هر عملی را که ممکن است انجام دهید تا چند ماه فاصله بیندازید.

برای لیفت سینه باید حداقل 18 سال سن داشته باشید. با این حال، سینه شما ممکن است در این سن هنوز در حال رشد باشد، بنابراین حتما با یک جراح خبره مشورت کنید و وضعیت خود را توسط او ارزیابی کنید.

اگر سینه های شما هنوز در حال رشد هستند، بهتر است یک سال تا دو سال صبر کنید و سپس وضعیت خود را دوباره ارزیابی کنید.

در برخی موارد، لیفت سینه می تواند به درمان کمردرد کمک کند. سینه های بیش از حد بزرگ ممکن است باعث درد و ناراحتی مانند درد شانه و گردن، درد بالای کمر، میگرن و سفتی گردن شود. اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، ممکن است بخواهید با جراح مشورت کنید و در خصوص لیفت سینه مشورت کنید.

در طول عمل لیفت سینه، مقداری از پوست و بافت های چربی اضافی از سینه ها برداشته می شود و این ممکن است تا حدودی درد و ناراحتی در پشت شما را بهبود بخشد. با این حال، اگر سینه‌ های شما بیش از حد بزرگ است، می‌توانید یک جراحی کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کوچک را در نظر بگیرید.

اگر موارد زیر را دارید ممکن است به لیفت سینه و بزرگ کردن سینه نیاز داشته باشید:

 • یک یا چند بارداری داشته باشید.
 • سابقه شیردهی داشته باشید.
 • سابقه افزایش و کاهش وزن زیاد داشته باشید.
 • سینه های آویزان و افتاده داشته باشید و مایل باشید شکل، حجم سینه ها را بهبود بخشید.

این تا حد زیادی به نوع پوست شما، کیفیت جراح، محل برش ‌ها، مراقبت ‌های بعدی و نحوه بهبودی بدن شما بستگی دارد، بنابراین از فردی به فرد دیگر متفاوت است و پیش‌بینی آن غیرممکن است. با این حال، به عنوان یک قاعده کلی، بهبود طبیعی زخم منجر به یک اسکار قرمز براق می شود که به تدریج روشن می شود و به رنگ سفید براق تبدیل می شود.

نواحی برجسته از جای زخم یا رشد بزرگ مانند کلوئیدها غیرعادی در نظر گرفته می شوند.

برخی از اقداماتی که می توانید برای به حداقل رساندن جای زخم پس از جراحی سینه انجام دهید عبارتند از:

 • استفاده از کرم های مخصوص
 • ماساژ دادن منطقه
 • نوشیدن آب فراوان
 • زندگی سالم

این بستگی به نوع اسکارهایی دارد که ایجاد می شود. برخی از آن ها را می توان در خانه با  کرم های مخصوص درمان جای زخم، ماساژ یا سایر مرطوب کننده ها درمان کرد، اما برخی ممکن است برای اصلاح آن ها نیاز به جراحی داشته باشند. تعدادی از روش های جراحی مختلف برای به حداقل رساندن ظاهر جای زخم غیر معمول نیز وجود دارد.

انقباض کپسولی شکلی از زخم در بافت سینه اطراف ایمپلنت است که می تواند سفت و منقبض شود. حدود 5 درصد از زنان به آن مبتلا می شوند، اما نمی توان پیش بینی کرد که چه زمانی رخ می دهد. انقباض کپسولی را می توان با برداشتن ایمپلنت و بافت اسکار و سپس قرار دادن مجدد ایمپلنت اصلاح کرد.

با پیروی از دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های بعدی جراح در مورد فعالیت و ورزش می‌توان از این امر جلوگیری کرد. اگر برش شما دوباره شروع به خونریزی کرد (چه قبل یا بعد از برداشتن بخیه ها)، برای مشاوره بیشتر با جراح خود تماس بگیرید.

هماتوم زمانی اتفاق می‌افتد که خون در زیر سطح زخم گیر می‌کند، می‌تواند شبیه یک کبودی باشد. برخی از هماتوم ها در امتداد محل زخم کشیده می شوند. سروماها با مایع شفاف پر شده و مانند یک توده نرم با مایع زیر پوست احساس می شوند.

هماتوم و سروما هر دو نیاز به مراقبت های پزشکی دارند، حتی اگر در بسیاری از موارد مایع موجود در هماتوم های کوچک به احتمال زیاد دوباره به بدن جذب می شود. بسته به اندازه و محل، آن ها باید با سونوگرافی بررسی شوند و احتمالاً با جراحی برداشته شوند.

این بستگی به نوع ایمپلنت شما دارد. اگر ایمپلنت های نمکی دارید، ممکن است به بافت سینه اطراف نشت کنند. اگر این اتفاق بیفتد، باید آن را تخلیه کنید و سپس ایمپلنت را خارج کنید.

شایع ترین دلیل نشت یا پارگی ایمپلنت سینه، ساییدگی و پارگی ایمپلنت در طول زمان است که باعث شکسته شدن سطح ایمپلنت می شود.

برداشتن ایمپلنت سینه جراحی برای بیرون آوردن ایمپلنت سینه است. در طول عمل، جراح ممکن است بافت اسکار یا سیلیکون را از نشت ایمپلنت حذف کند.

اگر یکی از ایمپلنت های شما پاره شده باشد، بسته به نوع ایمپلنت مورد استفاده، ممکن است علائم و نشانه های مختلفی را تجربه کنید. اگر ایمپلنت سالین شما پاره شده باشد، یک سینه به دلیل نشت مایع به بدن کوچک تر به نظر می رسد و حتی ممکن است بتوانید لبه پوسته ایمپلنت را ببینید. پارگی ایمپلنت سیلیکونی را می توان تنها با ام آر آی به درستی تشخیص داد زیرا در بسیاری از موارد ایمپلنت شکل خود را حفظ می کند.

علائم مرتبط با پارگی در هر دو ایمپلنت نمکی و سیلیکونی وجود دارد که شامل قرمزی و التهاب، درد و ناراحتی در سینه‌ها و/یا توده‌ ها و برجستگی‌ های سینه می‌شود.

از آنجایی که علت اصلی پارگی، ساییدگی است، کار زیادی نمی توانید برای جلوگیری از آن انجام دهید. بدیهی است که داشتن ایمپلنت‌ های با کیفیت خوب برای شروع به شما کمک می‌کند و تعویض ایمپلنت‌ ها پس از مدتی برای به حداقل رساندن خطر شکستگی از طریق سایش و پارگی مهم است.

 تولیدکنندگان می گویند که ایمپلنت های سینه به طور متوسط ​​حدود 10 سال دوام می آورند، اما برخی ممکن است نیاز به تعویض زودتر داشته باشند.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.