موارد استفاده از عمل

وجود ناهنجاری در بینی که زیبایی یا سلامت شخص را تحت تاثیر قرار داده باشد.

مزایای عمل

 • برطرف شدن نقص در بینی
 •  هماهنگ شدن فرم بینی با سایر اجزای صورت
 •  زیبایی

عوارض احتمالی عمل

 • ورم
 • کبودی
 • درد خفیف

سن مناسب یا توصیه شده

18 سالگی به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

1 شب با توجه به شرایط جسمانی بیمار

مدت زمان عمل

1 تا 3 ساعت با توجه به اصلاحات لازم در ساختار بینی و مهارت پزشک

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

2 تا 3 هفته

آنچه می خوانید

 • لینک های مفید

جراحی بینی گوشتی چیست؟

جراحی بینی گوشتی جزء جراحی های زیبایی است که برای اصلاح نواقص بینی های گوشتی انجام می شود. در طی عمل جراحی علاوه بر تقویت ساختار بینی، ناهنجاری های آن نیز برطرف می شود.

ویژگی های بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در کرج

روش جراحی بینی گوشتی در کرج

جراحی بینی گوشتی در کرج به روش های زیر انجام می شود:

 • جراحی بینی گوشتی به روش باز در کرج

جراحی بینی گوشتی به روش باز بهترین روش برای برطرف نمودن نواقص بینی است زیرا پزشک به طور کامل به ساختار بینی دسترسی پیدا می کند.

 • جراحی بینی گوشتی به روش بسته درکرج

در جراحی بینی گوشتی به روش بسته پزشک از طریق دو سوراخ بینی و با استفاده از تجهیزات پزشکی، ناهنجاری بینی گوشتی را برطرف می کند. این روش در مقایسه با روش جراحی باز تهاجم کم تری دارد و دوره نقاهت آن نیز کوتاه تر است.

 • جراحی بینی گوشتی به روش لیزر در کرج

با جراحی بینی گوشتی وقتی نتیجه دلخواه ایجاد می شود و ریسک عوارض بعد از جراحی کاهش می یابد که رفع نواقص بینی و اعمال زیبایی از طرق جراحی انجام شده باشد. بنابراین روش‌هایی مانند لیزر که از سوی اشخاص غیر متخصص تبلیغ می‌شود قادر به برطرف کردن ناهنجاری های بینی گوشتی نیستند و چه بسا تاثیر چندانی هم در زیبایی شخص نداشته باشند. زیرا لیزر روشی است که فقط برای تغییرات پوستی کارایی دارد و نمی تواند در ساختار بینی تغییری ایجاد کند بنابراین جراحی بینی گوشتی با لیزر، جنبه تبلیغی دارد.

جراحی بینی گوشتی در کرج

مراحل جراحی بینی گوشتی در کرج

بیهوشی: در مرحله اول بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. برای موفقیت آمیز بودن جراحی بینی گوشتی بهتر است از بیهوشی عمومی استفاده شود تا پزشک بتواند به طور کامل نواقص بینی را برطرف کند.

ایجاد برش: در این مرحله پزشک برشی را در پوست جداره بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند و با دسترسی به ساختار بینی و غضروف آن عمل زیبایی را انجام می دهد.

بخیه زدن: در مرحله آخر پوست بینی در موقعیت اولیه خود قرار می گیرد و محل برش بخیه زده می شود. در صورت لزوم لوله کوچکی برای خارج کردن خونابه روی محل جراحی قرار می گیرد.

مدل های نهایی جراحی بینی گوشتی در کرج

 • بینی طبیعی

در مدل طبیعی نواقص بینی برطرف می شود و پل بینی کاملأ صاف است. مدل طبیعی بهترین مدل برای بینی های گوشتی است زیرا در طی جراحی تغییرات زیادی در ساختار بینی ایجاد نمی شود. اشخاصی که نمی خواهند سایرین متوجه جراحی شوند مدل طبیعی را ترجیح می دهند. مدل طبیعی برای آقایان بهترین مدل محسوب می شود زیرا فانتزی شدن بینی آن ها به دور از معیارهای زیبایی شناختی است.

 • بینی فانتزی

بینی فانتزی یکی از مدل هایی است که طرفداران خاص خود را دارد که در طی آن قوس در پل بینی ایجاد می شود و سر بینی به سمت بالا کشیده می شود. اگر بینی شما گوشتی است توصیه می شود مدل فانتزی را انتخاب نکنید و اگر علاقه زیادی به این مدل دارید حتمأ پزشک با تجربه زیاد و کاردان را انتخاب کنید در غیر این صورت پس از جراحی با مشکلات تنفسی مواجه می شوید.

 • مدل نیمه فانتزی

مدل نیمه فانتزی مدلی است بین بینی طبیعی و فانتزی که در طی آن قوس چندانی در پل بینی ایجاد نمی شود و سر بینی کمی به سمت بالا کشیده می شود. مدل نیمه فانتزی نیز مانند مدل فانتزی برای بینی استخوانی مناسب است و اگر اشخاص دارای بینی گوشتی تمایل به انتخاب آن دارند لازم است جراحی را به پزشک باتجربه و کاردان بسپارند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
جراحی بینی گوشتی در کرج

مزایای جراحی بینی گوشتی درکرج

جراحی بینی گوشتی در کرج

عوارض جراحی بینی گوشتی در کرج

برخی از عوارض بعد از جراحی بینی گوشتی طبیعی هستند و با گذشت چند روز برطرف می شوند اما در صورت مشاهده عوارض جدی و شدید به پزشک مراجعه کنید. اگر جراحی را به پزشک کاردان و باتجربه سپرده باشید جای نگرانی نیست چون عوارض شدید را تجربه نخواهید کرد.

جراحی بینی گوشتی در کرج

علت ورم بعد از جراحی بینی گوشتی

موارد زیر در میزان ورم بینی گوشتی پس از جراحی تاثیر گذار است:

به طور کلی ورم بینی گوشتی پس از جراحی در مقایسه با بینی استخوانی بیشتر است. اگر بعد از گذشت 6 ماه ورم بینی از بین نرفته باشد با تشخیص پزشک، کورتون در بینی تزریق می شود.

دوره نقاهت جراحی بینی گوشتی در کرج

دوره نقاهت در جراحی بینی گوشتی در مقایسه با بینی استخوانی کمی طولانی تر است اما با گذشت 1 هفته از جراحی، به تدریج کبودی و ورم بینی کاهش پیدا می کند و بهبود می یابید. وقتی اتل یا گاز پانسمان برداشته شود به راحتی می توانید نفس بکشید و خواب بهتری خواهید داشت. در این دوره با رعایت نکات مراقبتی نقاهت خود را تسریع کنید.

جلسه مشاوره حضوری جراحی بینی گوشتی در کرج

در جلسه مشاوره در کرج اگر سابقه ابتلا به بیماری خاصی دارید به پزشک اطلاع بدهید. پزشک را از داروهای مصرفی خود مطلع کنید. سوالات خود را در مورد جراحی بینی گوشتی از پزشک بپرسید تا در روز جراحی آرامش خاطر داشته باشید. در جلسه مشاوره پزشک با بررسی ساختار بینی و با توجه به معیارهای زیبایی شناختی بهترین مدل برای جراحی بینی گوشتی را که متقارن با سایر اجزای صورت باشد انتخاب می کند. توصیه می شود به پزشک خود اعتماد داشته باشید زیرا او با توجه به تجربه و تخصص خود سعی دارد بهترین نتیجه را ایجاد کند طوری که بعد از جراحی با مشاهده بینی اصلاح شده لبخند رضایت بر چهره شما بنشیند.

جراحی بینی گوشتی در کرج

مراقبت های قبل از جراحی بینی گوشتی در کرج

جراحی بینی گوشتی در کرج

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در کرج

جراحی بینی گوشتی در کرج

چسب زدن به بینی گوشتی

به طور کلی بینی گوشتی پس از جراحی به مدت زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارد به همین دلیل در مقایسه با بینی استخوانی برای مدت طولانی تری باید از چسب استفاده کنید. روش صحیح قرار دادن چسب روی بینی گوشتی به ترتیب زیر است:

جراحی بینی گوشتی در کرج

بهترین جراح بینی گوشتی در کرج

با توجه به پرطرفدار بودن جراحی بینی در کرج، امروزه اشخاص غیر متخصص نیز وارد این حوزه شده اند و بدون داشتن مدرک تخصصی و تجربه دست به جراحی هایی می زنند که بیماران را با عواقب بسیار خطرناک مواجه می کند. اگر به دنبال اصلاح فرم بینی و زیبایی آن هستید در اولین گام پزشک متبحر و کاردان را انتخاب کنید. با توجه به نکات زیر جراحی زیبایی بینی گوشتی را به پزشکی بسپارید که از ویژگی های زیر برخوردار است:

جراحی بینی گوشتی در کرج

بهترین زمان برای جراحی بینی گوشتی در کرج

بهترین زمان برای جراحی بینی گوشتی در کرج در هر فردی اعم از خانم یا آقا وقتی است که چهره فرد شکل گرفته است در این زمان پزشک می تواند با توجه به معیارهای زیبایی شناختی بهترین مدل بینی که بیشترین هماهنگی را با سایر اجزای صورت داشته باشد؛ انتخاب کند. 18 سال به بعد بهترین زمان برای جراحی بینی گوشتی است البته برای اشخاصی که از ناهنجاری هایی مانند تنگی نفس به دلیل نقص در ساختار بینی رنج می برند با تشخیص پزشک ممکن است جراحی بینی قبل از 18 سالگی نیز انجام شود.

هزینه جراحی بینی گوشتی در کرج

هزینه جراحی بینی گوشتی در کرج با توجه به موارد زیر مشخص می شود:

با توجه به این که جراحی بینی گوشتی جزء جراحی های زیبایی است شرکت های بیمه هزینه آن را پوشش نمی دهند.

جراحی بینی گوشتی در کرج

جمع بندی

امروزه جراحی بینی گوشتی در کرج اگر از سوی پزشک متخصص انجام شود نتایج بسیار خوب و دائمی را به همراه دارد. اگر به نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی توجه داشته باشید دوره نقاهت را به سلامت سپری خواهید کرد. در مورد جراحی بینی گوشتی به تبلیغات کاذب توجه نکنید و فقط کار را به پزشک با تجربه و بامهارت بسپارید.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

جراحی بینی گوشتی در کرج
 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

این احتمال بسیار بعید است زیرا اثر جراحی بینی استخوانی دائمی است.

خیر. پس از جراحی درد خفیفی احساس می کنید که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک کنترل می شود. درد پس از چند روز به تدریج برطرف می شود.

جراحی اگر به روش بسته انجام شده باشد به این دلیل که هیچ برشی در سطح خارجی بینی ایجاد نشده جای اسکار مشاهده نمی شود. در جراحی بینی گوشتی به روش باز جای برش پس از مدتی بسیار کمرنگ می شود و در صورت تمایل می توانید از لیزر برای محو اثر اسکار استفاده کنید.

تا زمانی که ورم بینی برطرف نشود شکل واقعی بینی قابل تشخیص نیست. معمولأ 1 سال پس از جراحی فرم واقعی بینی را می توان مشاهده کرد.

از تزریق ژل برای مواردی استفاده می شود که بینی نیازی به اصلاح ساختاری ندارد که در این صورت نقص جزئی آن با تزریق ژل برطرف می شود.

به دلیل تورم بینی بعد از جراحی، تنگی نفس طبیعی است اما به تدریج برطرف می شود.

دوره بهبود کاملأ به شرایط جسمانی و آناتومی بدن هر فرد بستگی دارد. به طور معمول 1 هفته بعد از جراحی می توانید فعالیت روزانه را شروع کنید.

جراحی بینی گوشتی برای ورزشکاران ممنوعیتی ندارد. جراحی بینی به ورزشکاران اگر به دلیل ناهنجاری در بینی به مشکلات تنفسی مبتلا هستند؛ توصیه می شود.

آن ها 3 هفته پس از جراحی می توانند فعالیت های ورزشی سبک را شروع کنند. ورزشکاران حرفه ای نیز پس از 6 هفته با مشورت پزشک می توانند به فعالیت ورزشی بپردازند.