موارد استفاده از عمل

 • وجود ناهنجاری در بینی مانند قوز یا انحراف
 • زیبا کردن بینی

مزایای عمل

دستیابی به نتایج مطلوب در زمینه سلامت و زیبایی بینی

عوارض احتمالی عمل

 • درد، ورم
 • کبودی
 • خونریزی

سن مناسب یا توصیه شده

18 سال به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

با توجه به شرایط بیمار 1 شب

مدت زمان عمل           

2 تا 3 ساعت با توجه به نواقص بینی و مهارت پزشک

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

2 تا 3 هفته

فرم بینی در زیبایی چهره تاثیر به سزایی دارد به همین دلیل به یکی از جراحی های پرطرفدار تبدیل شده است که اگر با دقت و مهارت انجام شود ضمن هماهنگ شدن سایز بینی با سایر اجزای صورت، نواقص در ساختار آن نیز برطرف خواهد شد. امروزه با پیشرفت روش های جراحی و تجهیزات پزشکی امکان ایجاد فرم های مختلف در بینی فراهم شده است و این مزیتی است که باعث جلب رضایت افراد با سلیقه های مختلف می شود. بینی از نظر ساختاری به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که قرار گرفتن بینی افراد در هر یک از این دو دسته در تعیین روش جراحی و مدل بینی با توجه به اصول زیبایی شناختی تاثیر گذار است. در این مقاله تمام موضوعات مرتبط با جراحی بینی توضیح داده می شود و به سوالات شما در این زمینه پاسخ می دهیم پس لطفأ با ما همراه باشید.

جراحی سپتوپلاستی در کرج

آنچه می خوانید

انواع عمل بینی در کرج

عمل بینی را با توجه به ناهنجاری بینی و هدف از انجام جراحی می توان به چند دسته زیر تقسیم کرد:

جراحی رینوپلاستی در کرج

از جراحی رینوپلاستی در کرج زمانی استفاده می شود که پزشک قصد ایجاد تغییرات ساختاری در بینی داشته باشد. در طی رینوپلاستی با ایجاد برش در  پوست بین دو سوراخ بینی، تمام معایب برطرف می شود و پزشک برای اهداف زیبایی نیز اقدامات لازم را انجام می دهد.

جراحی سپتوپلاستی در کرج

از جراحی سپتوپلاستی در کرج وقتی استفاده می شود که تیغه میانی بینی منحرف شده است. تیغه بینی ممکن است از بدو تولد منحرف باشد یا در اثر وقوع حادثه چنین ناهنجاری در بینی رخ داده باشد. در طی جراحی پزشک با ایجاد برش در یک طرف بینی به تیغه دسترسی پیدا می کند؛ سپس غشای مخاطی که تیغه را پوشش داده است به سمت بالا می کشد و تیغه منحرف شده را در مکان مناسب قرار می دهد. در فرایند جراحی، مایع یا استخوانی که باعث انحراف تیغه بینی شده است برداشته می شود. در پایان غشای بینی به محل اولیه خود باز می گردد.

در نتیجه جراحی سپتوپلاستی علاوه بر تحقق اهداف زیبایی مشکلات تنفسی فرد نیز برطرف می شود. کج بودن تیغه بینی اگر درمان نشود ممکن است عوارضی مانند درد صورت و خونریزی مکرر از بینی را به همراه داشته باشد.

جراحی آلارپلاستی در کرج
 • جراحی آلارپلاستی در کرج

جراحی آلارپلاستی برای اشخاصی استفاده می شود که سوراخ بینی آن ها در بخش قدامی بزرگ است و در زمان تنفس بزرگ تر می شود. در طی عمل جراحی با کوچک شدن سایز سوراخ بینی و با ایجاد تناسب و هماهنگی در ظاهر بینی، هدف زیبایی نیز محقق خواهد شد. در جراحی آلارپلاستی، پزشک مقداری از پوست پره بینی در بخش دیواره خارجی آن را برمی دارد که در نتیجه آن بینی باریک تر به نظر می رسد. برای کوچک کردن پره بینی از 3 تکنیک زیر استفاده می شود:

 • تکنیک وج

در این روش، پزشک، برش را در پایین ترین بخش پره بینی یعنی در محلی که پره بینی به پشت لب متصل می شود؛ ایجاد می کند.

 • تکنیک سیل

در این روش برش در داخل بینی ایجاد می شود و در بخش بیرونی هیچ برشی زده نمی شود.

 • تکنیک ویر

در این روش برش ها موازی با پل بینی و در محل خمیدگی پره بینی ایجاد می شود.

ممکن است پزشک برای ایجاد تقارن در بینی از ترکیب دو تکنیک وج و سیل استفاده کند.

جراحی ترمیمی بینی در کرج

جراحی ترمیمی بینی در کرج

جراحی ترمیم بینی یا روتوش بینی در کرج ممکن است برای درمان یا برای زیبایی انجام شود. معمولأ افرادی که از نتیجه عمل اولیه راضی نیستند برای عمل ترمیم بینی اقدام می کنند. عمل ترمیمی به دلیل ضعیف شدن بافت بینی دشوار و پیچیده است و پزشک به دو روش باز و بسته آن را انجام می دهد. در طی این جراحی ممکن است از لاله گوش برای برداشت غضروف استفاده شود. همچنین جراحی ترمیم بینی برای اشخاصی که در اثر حادثه بخشی از بافت بینی خود را از دست داده باشند ضروری است.

اصلاح نوک بینی در کرج

نوک بینی در حالت طبیعی باید کمی به سمت بالا متمایل باشد در غیر این صورت به دلیل زاویه ای که با لب بالا ایجاد می کند ممکن است زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار بدهد. در عمل اصلاح نوک بینی، پزشک با استفاده از روش رینوپلاستی باز یا بسته اقدامات لازم را برای رفع نقص و زیبایی انجام می دهد.

اصلاح پره های بینی در کرج

عمل کامل بینی در کرج

عمل کامل بینی به دو روش باز و بسته  متناسب با ساختار بینی، نوع ناهنجاری و هدف از جراحی انجام می شود:

 • روش جراحی باز

بیشتر جراحی های بینی با روش باز انجام می شود زیرا پزشک با دسترسی کامل به ساختار بینی می تواند نواقص را برطرف کند و اقدامات لازم برای فرم دهی به بینی و زیبایی را نیز انجام بدهد. در این روش پوست بینی از تیغه وسط آن یعنی کلولا برش داده می شود تا پزشک بتواند با کنار زدن بافت نرم روی بینی، ساختار آن را مشاهده کند. سپس برای فرم دادن به بینی مرحله تراشیدن استخوان یا غضروف بینی شروع می شود. سپس پوست بینی به جای اول خود بازمی گردد و محل جراحی بخیه می شود. روش جراحی باز برای بینی گوشتی، بینی قوزدار و بینی که تیغه آن منحرف شده است بهترین روش جراحی محسوب می شود.

 • روش جراحی بسته

اگر نقص و ناهنجاری بینی جزئی باشد، پزشک از روش جراحی بسته استفاده می کند و با ورود تجهیزات پزشکی از طریق سوراخ بینی و برش در بخش داخلی آن نقص برطرف می شود. برای تغییر در نوک بینی از روش جراحی بسته استفاده نمی شود زیرا پزشک برای تغییر در این بخش نیاز به دسترسی به ساختار بینی دارد. دوره نقاهت در جراحی به روش بسته کوتاه تر است و هیچ اثری از جراحی روی بینی مشاهده نخواهد شد. همچنین ورم بینی در طی مدت کوتاه تری برطرف می شود.

جراحی بینی زیبایی در کرج

اصلاح پره های بینی در کرج

 جراحی برای اصلاح پره های بینی زمانی توصیه می شود که پره ها بیش از حد معمول پهن باشند طوری که به دلیل ناهماهنگ بودن بینی با سایر اجزای صورت، زیبایی فرد تحت تاثیر قرار گرفته باشد. در طی جراحی برش هایی در پره بینی ایجاد می شود و پزشک با ظرافت برای کوچک کردن پره ها ، روش جراحی را به کار می گیرد طوری که جای برش روی بینی قابل مشاهده نباشد. میزان کوچک شدن پره ها به آناتومی بدن بیمار بستگی دارد. اگر پره های بینی بیش از حد کوچک شده باشند ممکن است فرد با مشکلاتی مانند تنگی نفس مواجه شود. اگر ساختار نگهدارنده بینی ضعیف باشد پزشک با استفاده از روش های تقویتی، تغییرات لازم را در پره بینی به وجود می آورد.

بازسازی غضروف بینی در کرج

ممکن است به دلایل متعددی از جمله نامتقارن بودن بینی، مشکلات تنفسی، حذف بخش زیادی از استخوان یا غضروف بینی در جراحی رینوپلاستی شخص برای جراحی ترمیمی اقدام کند. در چنین وضعیتی اگر غضروف بینی برای انجام جراحی کافی نباشد پزشک اقدام به پیوند غضروف می کند یعنی از بخش های دیگر بدن مانند لاله گوش یا دنده ها غضروف بر می دارد. خوب است بدانید که برداشت غضروف از لاله گوش باعث بد فرم شدن گوش نخواهد شد و به دلیل کم بودن غضروف در این بخش فقط برای ترمیم های ساده از آن استفاده می شود. اما اگر ترمیم بینی به غضروف زیاد نیاز داشته باشد؛ پزشک برشی به ابعاد 4 تا 5 سانتی متر در سینه ایجاد می کند و از دنده مقداری غضروف برمی دارد. این روش تاثیر منفی بر سینه و دنده بیمار ندارد. غضروف دنده به دلیل بافت طبیعی تر آن، ماندگاری و مقاومت زیاد در مقابل عفونت، بهترین گزینه برای پیوند غضروف محسوب می شود. ممکن است از غضروف مصنوعی برای ترمیم بینی استفاده شود که ماندگاری آن بیشتر است اما احتمال عفونت وجود دارد.

عمل جراحی اصلاحی در کرج

جراحی کوچک کردن بینی در کرج

برخی از افراد به دلیل بزرگ بودن بینی و عدم توازن آن با سایر اجزای صورت احساس ناراحتی می کنند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. در این موارد پزشک با انجام جراحی کوچک کردن بینی، سایز آن را با توجه به فرم صورت و بینی فرد هماهنگ و زیبا می کند. در جراحی کوچک کردن بینی، تغییرات لازم در ساختار بینی ایجاد می شود و پزشک با تراشیدن پل بینی، برداشتن بخشی از غضروف و در صورت نیاز کوچک کردن پره ها در مجموع جراحی کوچک کردن بینی را انجام می دهد. 

جراحی بینی زیبایی در کرج

جراحی بینی زیبایی در کرج برای برطرف شدن معایب بینی انجام می شود و در نتیجه آن علاوه بر زیباسازی بینی، مشکلاتی هم که برای سلامت فرد ایجاد شده مانند تنگی نفس یا خونریزی های مداوم از بینی برطرف خواهد شد.در طی جراحی زیبایی بینی،  بهترین مدل برای فرم دهی به بینی که بیشتری سازگاری را با ساختار بینی و آناتومی بدن بیمار دارد انتخاب می شود.

جراحی بینی شکسته در کرج

بینی در برابر ضربه بسیار حساس است و در اثر برخورد اشیا با آن، تصادف، ورزش و غیره ممکن است ترک در غضروف یا استخوان آن ایجاد شود که در چنین مواردی شخص به دلیل شکستگی بینی تحت درمان قرار می گیرد. شکستگی بیشتر در پل یا دیواره بینی ایجاد می شود یعنی جایی که بینی به دو بخش تقسیم شده است. پزشک در طی جراحی با توجه به نوع و محل شکستگی، ساختار بینی را ترمیم می کند.

رینوپلاستی چه تغییری در چهره ایجاد می کند؟

عمل جراحی اصلاحی در کرج

عمل جراحی اصلاحی در کرج به اشخاصی توصیه می شود که به دلیل موفق نبودن جراحی اولیه یا بروز حادثه ای پس از آن از ظاهر بینی خود راضی نیستند. در طی عمل جراحی اصلاحی پزشک سعی می کند با توجه به ضعیف بودن ساختار بینی به دلیل برداشتن غضروف در جراحی اولیه، با دقت زیاد نواقص را برطرف کند و زیبایی بینی را با توجه به اصول زیبایی شناختی برای بیمار به ارمغان بیاورد.

نتیجه عمل بینی در طولانی مدت چگونه است؟

جراحی بینی اگر از سوی پزشک کاردان و با مهارت انجام شده باشد و بیمار نیز نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی را رعایت کرده باشد نتایج دائمی در زیبایی و اصلاح ساختار بینی به همراه دارد. در اینجا لازم است متذکر شویم که برخی پزشکان توصیه می کنند برای فرم گرفتن بهتر بینی پس از جراحی چسب را با شدت به سمت بالا بکشید در حالی که چنین توصیه ای اشتباه است زیرا احتمال افتاده شدن نوک بینی در بلند مدت وجود دارد. به طور کلی عمل بینی جزء جراحی هایی است که نتیجه ماندگار دارد. البته افزایش سن را نباید نایده گرفت زیرا با بالا رفتن سن ساختار بینی ضعیف می شود و نوک آن کشیده تر به نظر می رسد. البته این تغییرات در حدی نیستند که فرد را برای جراحی ترمیمی ترغیب کند به علاوه اگر پزشک باتجربه باشد مدلی را برای بینی انتخاب می کند که با افزایش سن نیز همچنان زیبایی فرد خفظ شود.

در سال های گذشته این باور غلط رواج پیدا کرده بود که بینی های گوشتی پس از مدتی به حالت اولیه باز می گردند این در حالی است که با تغییر ساختار بینی در طی جراحی، بازگشت آن به حالت قبلی کاملأ بعید است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
رینوپلاستی چه تغییری در چهره ایجاد می کند؟

رینوپلاستی چه تغییری در چهره ایجاد می کند؟

شما هم حتمأ با افرادی مواجه شده اید که با انجام عمل بینی کل چهره آن ها تغییر کرده است این بدین دلیل است که عمل بینی تغییرات زیر را در چهره فرد ایجاد می کند:

در مواردی شخص متوجه ایراد در بینی خود نمی شود اما پزشک جراح با توجه به معیارهای زیبایی شناختی به راحتی می تواند هماهنگ نبودن بینی با فرم صورت یا هرگونه مشکل دیگر را تشخیص بدهد.

جلسه مشاوره قبل از عمل بینی شامل چه مواردی می شود؟

 جلسه مشاوره قبل از عمل بینی شامل 3 مرحله می شود:

مراقبت ها و بهبودی پس از جراحی بینی طبیعی شامل چه مواردی است؟

در جلسه مشاوره توصیه می شود نظر پزشک در مورد مدل بینی انتخابی را بپذیرید زیرا او با تجربه زیاد در زمینه عمل بینی و اطلاع از عوارض برخی مدل ها از جمله عروسکی برای بینی های گوشتی بهترین روش و مدل جراحی را تشخیص می دهد. برخی از افراد به هنگام مراجعه به مطب تحت تاثیر مد قرار دارند و بدون در نظر گرفتن آناتومی صورت و ساختار بینی پیشنهادهایی به دور از اصول زیبایی مطرح می کنند. اگر می خواهید از جراحی بینی بهترین نتیجه را دریافت کنید به پزشک خود اعتماد داشته باشید.

مراقبت ها و بهبودی پس از جراحی بینی طبیعی شامل چه مواردی است؟

مراقبت های پس از عمل بینی طبیعی در خانه چیست؟

عوارض جراحی بینی چیست؟

آیا سیگار کشیدن مشکلی برای جراحی بینی است؟

سیگار کشیدن بعد از جراحی بینی عواقب زیر را به همراه دارد:

عوارض جراحی بینی چیست؟

عوارض جراحی بینی چیست؟

پزشک مناسب برای جراحی بینی در کرج چه کسی است؟

 جراحی بینی سخت و پیچیده است به همین دلیل پزشک جراح جایی برای خطا در این عمل جراحی ندارد بنابراین با انتخاب پزشک جراح کاردان و باتجربه فرصت درمان را از خودتان دریغ نکنید. امروزه تبلیغات زیادی از سوی اشخاص فریبکار و غیر متخصص برای جراحی بینی انجام می شود که متأسفانه برخی نیز در دام آن ها گرفتار می شوند که در نتیجه آن مشکلات متعددی را در حوزه سلامت و زیبایی برای مراجعین به وجود می آورند. راهکار این است که خود بیمار با مراجعه به پزشک متبحر، جراحی بینی را به یک فرصت عالی برای زیبایی بیشتر تبدیل کند. برای انتخاب بهترین پزشک جراح بینی به نکات زیر دقت کنید:

هدف از جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی با اهداف زیر انجام می شود:

جراحی بینی چه تغییراتی در بینی شما ایجاد می کند؟

جراحی بینی در کرج چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی با طی کردن مراحل زیر انجام می شود:

 • بیهوشی

در مرحله اول بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و اگر بینی نیاز به ترمیم جرئی داشته باشد ممکن است پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده کند.

 • ایجاد برش

در این مرحله، برش هایی در ناحیه کلوملا ایجاد می‌شود و پزشک پوست بینی را بالا می‌زند؛ سپس به ساختار بینی دسترسی پیدا می‌کند و اقدامات لازم را برای زیبایی بینی و رفع ناهنجاری های آن انجام می دهد.

 • بخیه زدن

در پایان محل برش ها بخیه می شوند و پزشک از تامپون برای جلوگیری از چسبندگی داخل بینی استفاده می کند و اسپلینت را روی بینی قرار می‌دهد.

جراحی بینی چه تغییراتی در بینی شما ایجاد می کند؟

 • فیلم واقعی از جراحی بینی فانتزی

جمع بندی

زیبایی چهره و هماهنگی بین اجزای آن برای هر فردی جذاب و دلنشین است و بینی یکی از اجزایی است که زیبایی آن تاثیر زیادی بر زیبایی صورت دارد به همین دلیل افراد زیادی متقاضی عمل جراحی بینی هستند. جراحی بینی به دلیل سخت و پیچیده بودن باید از سوی پزشک کاردان انجام شود در غیر این صورت نتیجه عکس می دهد یعنی با آسیب به سلامت و زیبایی فرد برای او مشکلات متعددی را ایجاد خواهد کرد. با انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی و رعایت توصیه های مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی به خودتان برای دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کنید. 

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

 بعد از جراحی درد خفیفی را احساس می کنید که با مصرف داروهای مسکن کنترل می شود. اما در صورت احساس درد شدید به پزشک مراجعه کنید.

اگر جراحی به روش باز انجام شده باشد، پزشک برش کوچکی در پوست دیواره جداکننده دو سوراخ بینی ایجاد می کند که با گذشت چند ماه بسیار کم رنگ می شود و جای آن با لیزر به طور کامل از بین می رود. در جراحی بینی به روش بسته نیز به دلیل انجام جراحی از طریق دو سوراخ بینی، برشی در سطح خارجی بینی و پوست ایجاد نمی شود

بینی تا چند ماه پس از جراحی متورم است و شکل واقعی آن معمولأ بعد از 1 سال مشخص می شود.

از ژل برای خوش فرم شدن بینی وقتی استفاده می شود که تنها مشکل بینی وجود برآمدگی در پل بینی باشد اما در مواردی که بینی نیاز به اصلاحات ساختاری دارد تزریق ژل تاثیری ندارد.

این موضوع کاملأ به وضعیت جسمانی هر فرد و رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی بستگی دارد اما معمولأ 2 تا 3 هفته پس از جراحی، بهبود پیدا می کنید.

ورزشکاران می توانند عمل بینی انجام بدهند اما فعالیت های ورزشی خود را باید با تشخیص پزشک شروع کنند و در حین ورزش نیز مراقب باشند ضربه ای به بینی وارد نشود.