ممکن است شما یکی از افرادی باشید که با مشکل چربی زیر چانه یا غبغب مواجه هستند. شما ممکن است با وجود بدنی متناسب، غبغب داشته باشید یا غبغب شما، به علت چاقی و اضافه وزن شکل گرفته باشد. لاغر کردن صورت و فرم دادن به آن، یکی از دشوارترین نقاط بدن هستند و عموماً در مورد آن دسته افرادی که چربی صورت آنها مقاوم است، غبغب با رژیم و ورزش معمول به راحتی از بین نمی رود. 

تصاویر لیپوماتیک غبغب

  • تصاویر قبل و بعد از لیپوماتیک غبغب

عکس های لیپوماتیک غبغب

تصاویر قبل و بعد لیپوماتیک غبغب

  • تصاویر قبل و بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

عکس های قبل و بعد لیپوماتیک صورت

  • عکس های قبل و بعد از عمل لیپوماتیک صورت

جمع بندی

در صورتی که از فرم بدن خود راضی هستید اما غبغب دارید، باید بدانید که بدون کاهش وزن در همه نقاط بدن، قادر نخواهید بود به روش طبیعی غبغب خود را از بین ببرید. اما علم پزشکی، به شما اجازه می دهد تنها چربی های زیر چانه خود را از بین ببرید.

عمل لیپوماتیک غبغب چطور انجام می شود؟
برای انجام این عمل، ابتدا پزشک تلاش می کند سوراخ هایی کوچک به قطر ۲ تا ۵ میلی متر روی پوست زیر چانه شما ایجاد کند. لوله کانولا وارد سوراخ های ایجاد شده می شود و دستگاهی را به داخل غبغب شما هدایت می کند. این دستگاه، با ارتعاش، باعث از بین رفتن بافت چربی شده و باعث می شود چربی ها با حرارت شدید ناشی از لرزش ذوب شوند. به علاوه، این دستگاه به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن تجهیز شده است. دستگاه لیپوماتیک این طور طراحی شده که به بافت هایی به جز بافت چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل در این روش خطر آسیب زدن به اندام های داخلی بدن کمتر خواهد بود. بافت های چربی که توسط دستگاه لیپوماتیک خرد شده اند از طریق ساکشن از بدن خارج می شود.