درد بعد از ماموپلاستی

موارد استفاده از عمل

سینه

مزایای عمل

 • تقارن سینه ها
 • افزایش اعتماد به نفس
 • کاهش سینه
 • خوش فرم شدن سینه ها

عوارض احتمالی عمل

 • عفونت
 • کبودی که موقتی است
 • جای زخم
 • مشکل یا ناتوانی در شیردهی
 • تفاوت در اندازه، شکل و ظاهر سینه های چپ و راست
 • از نتایج راضی نبودن
 • به ندرت، از دست دادن نوک پستان و پوست اطراف نوک پستان یا احساس در آنها

آیا جراحی ماموپلاستی دردناک است؟

پس از ماموپلاستی اکثر افراد درد خفیف تا متوسط را تجربه خواهند کرد که امری نسبتا طبیعی است.

چگونه درد بعد از ماموپلاستی را کاهش دهیم؟

 • پیروی از دستورات پزشک
 • مصرف به موقع داروهای تجویزی
 • استفاده از مسکن ها برای تسکین درد
 • پوشیدن سوتین های جراحی

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله معمولا بیهوشی عمومی مورد نیاز است.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا خیر

مدت زمان عمل

4 ساعت

احتمال موفقیت

زیاد

مدت دوران نقاهت

یک الی دو هفته

با توجه به اینکه جراحی کوچک کردن سینه عمل بزرگی است، ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و صادقانه به بزرگترین نگرانی های مربوط به عمل شما رسیدگی کنیم.  انجام هر نوع جراحی تصمیم بزرگی برای هر فرد است و جراحی کوچک کردن سینه هم به همین صورت است. این احتمال وجود دارد که شما برای مدت طولانی به این عمل فکر کرده باشید، اما مواردی شما را از انجام آن منصرف کرده باشد.

 بسیاری از کاندیدها احساس ترس را تجربه می کنند و از خطرات، نتایج و د درد بعد از ماموپلاستی می ترسند. بدون شک می خواهید بدانید که آیا جراحی کوچک کردن سینه دردناک است یا نه و چه خطراتی دارد. همه این ها نگرانی‌ های کاملاً طبیعی هستند، اما انجام تحقیقات تا حد امکان و رسیدگی به این نگرانی ‌ها به شما کمک می‌کند تا با خیال آسوده به سمت این جراحی بروید.

آنچه می خوانید

چرا عمل زیبایی کوچک کردن سینه انجام می شود؟

عمل زیبایی کوچک کردن سینه برای افرادی است که سینه های بزرگی دارند و باعث ایجاد موارد زیر می شود:

 • درد مزمن کمر، گردن و شانه
 • بثورات مزمن یا تحریک پوست زیر سینه ها
 • درد عصب
 • عدم امکان شرکت در برخی فعالیت ها
 • اعتماد به نفس ضعیف به دلیل داشتن سینه های بزرگ
 • مشکل پوشیدن سوتین و لباس دلخواه

عمل زیبایی کوچک کردن سینه به طور کلی برای افراد زیر مناسب نیست:

افراد سیگاری

افرادی که بسیار چاق هستند

افرادی که با اسکار بعد از جراحی نمی توانند کنار بیایند.

شما می توانید در هر سنی – گاهی اوقات حتی در دوران نوجوانی – عمل زیبایی کوچک کردن سینه را انجام دهید. اما سینه هایی که هنوز به طور کامل رشد نکرده اند ممکن است بعداً به جراحی مجددا نیاز داشته باشند.

دلایل به تعویق انداختن عمل زیبایی کوچک کردن سینه عبارتند از:

 • برنامه ریزی برای بچه دار شدن: پس از عمل زیبایی کوچک کردن سینه، شیردهی ممکن است چالش برانگیز باشد. با این حال، برخی از تکنیک های جراحی می تواند به حفظ توانایی شیردهی کمک کند.
 • برنامه ریزی برای کاهش وزن:کاهش وزن اغلب منجر به تغییر سایز سینه می شود.

درد بعد از ماموپلاستی

آیا جراحی ماموپلاستی دردناک است؟

درد بعد از ماموپلاستی یک مسئله کاملا فردی است. چیزی که برای یک فرد کمی ناراحت کننده است، برای دیگری دردناک است. در طول خود عمل شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید به این معنی که شما خواب خواهید بود و از هر اتفاقی که در حال وقوع است بی اطلاع خواهید بود. هنگامی که در اتاق ریکاوری از خواب بیدار می شوید، احتمالاً احساس گیجی و در برخی موارد کمی حالت تهوع خواهید داشت، اما پرستاران شما را تحت نظر خواهند داشت تا مطمئن شوند که به اندازه کافی خوب هستید که مرخص شوید. در ناحیه قفسه سینه احساس حساسیت خواهید کرد و ممکن است سوتین مخصوص بپوشید.

پس از جراحی ماموپلاستی، اکثر افراد درد خفیف تا متوسط را تجربه خواهند کرد. احساسات معمولاً از تورم، حساسیت، سفتی تا درد تیر کشیدن یا احساس سوزش متفاوت است. جراحی کوچک کردن سینه یکی از تهاجمی‌ ترین روش ‌های عمل سینه است و به این ترتیب با بهبودی طولانی ‌تر همراه است. بسیاری از افراد می پرسند که آیا جراحی کوچک کردن سینه دردناک است یا خیر. جراح شما می تواند انتظارات واقع بینانه را به شما در جلسه مشاوره ارائه دهد.

آیا بهبودی از جراحی ماموپلاستی دردناک است؟

می توانید انتظار داشته باشید که پس از ترخیص از عمل، مسکن به شما داده شود و دستورالعمل هایی در خصوص مراقبت از خود دریافت کنید. این ها به شما کمک می کند تا در طول دوره نقاهت اولیه احساس راحتی بیشتری داشته باشید. به طور معمول، می‌ توانید انتظار داشته باشید که مسکن‌ های تجویز شده را به مدت یک تا دو هفته مصرف کنید، اما در مورد هرگونه ناراحتی مداوم در قرار ملاقات ‌های بعدی صحبت کنید.

 همچنین ممکن است در سینه شما درن هایی قرار داده شود تا به بیرون کشیدن مایعاتی که بدن هنگام بهبودی ایجاد می کند کمک کند، پرستار نحوه مراقبت از آن ها را به شما نشان می دهد، اما درن ها ممکن است باعث ایجاد حساسیت اضافی در اطراف این محل ها شوند.

مهم است که به بدن خود توجه کنید، اگر احساس حساسی یا حساسیت خاصی دارید، باید از فشار دادن به خودتان دوری کنید و زمانی را برای استراحت به خوتان اختصاص دهید. ما درک می کنیم که برای شما مهم است که هر چه سریع تر به فعالیت های روزمره بازگردید، اما فشار آوردن بیش از حد به بدن پس از عمل جراحی می تواند در واقع بهبود و نتایج را به تأخیر بیندازد یا تأثیر منفی بگذارد.

صحبت کردن با جراح در مورد نگرانی ‌هایتان به او اجازه می ‌دهد تا انتظارات شما را مدیریت کند و حس آرامش و درک را هم قبل و هم بعد از جراحی کوچک کردن سینه ‌تان ارائه دهد.

مضرات ماموپلاستی

از جراحی ماموپلاستی می ترسید؟

همانطور که در بالا ذکر شد، شما برای این عمل تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت و این می تواند برای برخی از کاندیدها دلهره آور باشد. داروهای بیهوشی در طول سال ها با عوارض بسیار کمتری بهبود یافته و توسعه یافته اند. شما نیز می توانید با صادق بودن با جراح در مورد سابقه پزشکی و تجربیات قبلی خود، به کاهش مشکلاتی که ممکن است رخ دهد کمک کنید. جراح به نوبه خود گزینه های موجود را ارزیابی کرده و در مورد آن ها بحث خواهد کرد.

پس از بیدار شدن از عمل جراحی کوچک کردن سینه، برای چند روز احساس خواب آلودگی و ضعف خواهید کرد، بنابراین مهم است که حداقل در 24 ساعت اول پس از ترخیص، تحت نظر بزرگسالان باشید. در واقع، شما اجازه خروج از بیمارستان را بدون همراه ندارید. بنابراین حتماً از یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا یکی از عزیزان مورد اعتماد خود بخواهید که به شما کمک کنند و شما را به خانه برسانند.

ماموپلاستی به چه صورت انجام می شود؟

در طول این عمل، جراح پلاستیک شما چربی سینه، بافت غدد و پوست اضافی را از سینه ها خارج می کند تا اندازه آن کاهش یابد و اثر لیفتینگ ایجاد شود. آن ها همچنین می توانند اندازه هاله را کاهش دهند تا متناسب با سینه های جدید شما باشد. شما نیازی به انجام عمل لیفت سینه جداگانه ندارید، زیرا این بخشی از اکثر موارد کوچک کردن سینه است.

این عمل می تواند 2 تا 3 ساعت طول بکشد و در حالی که تحت بیهوشی عمومی هستید انجام می شود. جراح پلاستیک به شما توصیه می کند که چند هفته پس از عمل از لباس فشرده یا سوتین ورزشی استفاده کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

آیا حتما درد بعد از ماموپلاستی را تجربه می کنم؟

پس از عمل باید کمی احساس ناراحتی کنید زیرا بافت سینه شما متورم و کبود می شود. همچنین ممکن است به طور موقت احساس پوست سینه و نوک سینه خود را از دست بدهید. اکثر زنان می توانند با کمک داروهای ضد درد ناراحتی پس از عمل را به خوبی تحمل و کنترل کنند. علاوه بر ناراحتی و بی حسی سینه، ممکن است احساس از دست دادن انرژی یا حرکت مایع در سینه ها داشته باشید که همگی طبیعی هستند.

اینها همه علائم طبیعی هستند و باید طی چند هفته از بین بروند. اطمینان حاصل کنید که تا زمانی که بدن در حال بهبودی از کوچک کردن سینه است، به خود استراحت کافی بدهید.

مدت زمان بهبودی بعد از ماموپلاستی چقدر است؟

پس از انجام عمل، باید حداقل به مدت 7 روز از فعالیت های شدید خودداری کنید. در هفته اول حرکات ملایم را در برنامه روزانه خود بگنجانید تا بهبودی و گردش خون را بهبود بخشید. شما باید بتوانید حدود یک هفته پس از عمل به سر کار بازگردید. تا زمانی که احساس راحتی می کنید می توانید به پوشیدن لباس های فشرده برای حمایت بیشتر از سینه ها ادامه دهید.

آیا شما کاندید خوبی برای ماموپلاستی هستید؟

شما ممکن است کاندیدای خوبی باشید اگر:

 • از نظر جسمی سالم هستید.
 • بیماری خاصی ندارید.
 • یک فرد غیر سیگاری هستید.
 • در مورد نتایج عمل کاملا واقع بین هستید.
 • محدود کردن فعالیت های بدنی به دلیل ناراحتی سینه را جدی می گیرید.
 • تجربه درد پشت، گردن و شانه ناشی از وزن سینه ‌ها را دارید.

همچنین می‌ توانید کوچک کردن سینه ‌تان را با روش‌ های دیگر کانتورینگ بدن بدن مانند لیپوساکشن یا شکم برای کانتور کردن بدن و بهبود نتایج کوچک کردن سینه ‌تان ترکیب کنید.

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

بعد از عمل ماموپلاستی چقدر درد دارم؟

هنگامی که یک کاندید در حال بررسی انجام عمل ماموپلاستی است، یک سوال رایج در اولین جلسه مشاوره این است که بعد از عمل و در چند هفته اول بهبودی چه میزان درد باید داشته باشد.

اکثر افراد بعد از عمل جراحی در دو هفته اول فقط به مسکن های معمولی نیاز دارند. گاهی اوقات برخی از متقاضیان ممکن است به داروهای کمی قوی تری برای درد اولیه خود نیاز داشته باشند، به خصوص در طول شب تا اطمینان حاصل شود که آن ها راحت می خوابند.

همچنین مهم است که بعد از عمل از سوتین مخصوص استفاده کنید، زیرا این نوع سوتین ها به رفع تورمی که ممکن است داشته باشید کمک می کند. هرچه تورم بیشتری داشته باشید که در ابتدا کنترل نشود، درد و ناراحتی بیشتری بعد از عمل خواهید داشت.

بنابراین، برای شما مهم است که 24 ساعت، هفت روز هفته، حداقل در شش هفته اول پس از عمل، لباس فشرده بپوشید، البته به جز زمانی که زیر دوش می روید.

بعد از جراحی چه ورزش هایی می توانم انجام دهم؟

من به مراجعه کنندگانم توصیه می‌کنم وقتی به خانه می‌ رسند در اطراف خانه قدم مشروط بر اینکه کار خیلی سختی انجام ندهند و به همان راه رفتن ساده بسنده کنند.

اکثر افراد متوجه می شوند که درد با مسکن های معمولی به خوبی کنترل می شود تا بتوانند در ابتدا در اطراف خانه قدم بزنند و حتی رانندگی کنند. در صورت نیاز به کمی زمان اضافی برای استراحت، حتما به بدن خود گوش دهید و به خودتان فشار وارد نکنید. درد بعد از ماموپلاستی معمولاً تا پایان دو هفته به خوبی و واقعاً کنترل می شود تا به شما اجازه دهد تا به شرایط عادی زندگی خود بازگردید.

عوارض بالقوه عمل زیبایی کوچک کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

تمام جراحی ها درجاتی از خطر را به همراه دارند. برخی از عوارض احتمالی عمل زیبایی کوچک کردن سینه عبارتند از:

 • خطرات جراحی مانند خونریزی یا عفونت
 • مشکلات تنفسی به دلیل بیهوشی عمومی که می تواند باعث تورم، تنفس پر سر و صدا و ناراحتی شود.
 • تجمع مایع در اطراف محل(های) برش
 • واکنش آلرژیک به مواد بخیه، چسب نواری یا سایر مواد
 • تغییر رنگ پوست، تغییرات دائمی رنگدانه، تورم و کبودی
 • آسیب به ساختارهای عمیق تر - مانند اعصاب، رگ های خونی، ماهیچه ها و ریه ها - ممکن است رخ دهد و ممکن است موقت یا دائمی باشد.
 • بافت چربی در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 • تغییرات در احساس سینه و نوک پستان
 • بی حسی موقت یا دائمی
 • چروک شدن پوست روی ایمپلنت
 • کلوئید، یا بافت اسکار توده ای که برآمده و به شکل نامنظم است. این اسکارها ممکن است ملتهب و خارش دار باشند
 • عدم تقارن (ناهمواری) سینه ها
 • مشکلات شیردهی، از جمله کاهش شیردهی
 • جراحی بیشتر برای درمان عوارض
 • خطرات بیهوشی از جمله واکنش آلرژیک یا عوارض قلبی عروقی بالقوه کشنده مانند حمله قلبی
 • لخته خون در وریدهای عمقی پاها (ترومبوز ورید عمقی)، که می تواند به ریه ها (آمبولی ریوی) یا مغز منتقل شود و ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.
 • از دست دادن بالقوه جزئی یا کلی نوک پستان و آرئول
 • نیاز به جراحی بیشتر برای درمان عوارض

این فهرست کامل نیست. به عنوان مثال، سابقه پزشکی یا سبک زندگی شما ممکن است شما را در معرض افزایش خطر عوارض خاص قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض ماموپلاستی

دلایل انجام عمل زیبایی کوچک کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

در صورت داشتن سینه های بسیار بزرگ (ماکروماستی) و موارد زیر ممکن است کوچک کردن سینه توصیه شود:

 • درد مزمنی که بر کیفیت زندگی شما تأثیر می گذارد. ممکن است سردرد، گردن درد یا درد شانه داشته باشید.
 • مشکلات مزمن عصبی ناشی از وضعیت نامناسب، که منجر به بی حسی یا گزگز در بازوها یا دستان شما می شود.
 • مشکلات زیبایی، مانند شیار بند سوتین، خطوط اسکار مانند در پوست (استریا)، مشکل در یافتن لباس مناسب و اعتماد به نفس پایین.
 • بثورات مزمن زیر سینه ها.
 • نگاه های اطرافیان که باعث ایجاد احساس ناخوشایندی در شما می شود.
 • ناتوانی در شرکت در ورزش های مختلف

مزایای ماموپلاستی درمانی چیست؟

انجام ماموپلاستی درمانی مزایای مختلفی دارد:

 • برای زنانی که سینه های بزرگی دارند، این روش باعث کاهش سایز می شود که می تواند یک مزیت اضافی باشد.
 • مانند ماستکتومی نیازی به از دست دادن سینه خود ندارید و سرطان به طور کامل برداشته می شود.
 • کاهش اندازه سینه می تواند درمان رادیوتراپی را آسان تر و موثرتر کند.
 • برخلاف لامپکتومی، احتمال کمتری دارد که بعد از عمل دچار تغییر شکل کوچکی در سینه شوید. این روش با هدف ایجاد یک شکل طبیعی سینه انجام می شود.

عمل زیبایی کوچک کردن سینه و ریکاوری

عمل زیبایی کوچک کردن سینه به طور معمول به عنوان یک روش سرپایی با استفاده از بیهوشی عمومی یا آرام بخش داخل وریدی با بی حسی موضعی انجام می شود. پس از ایجاد برش، جراح زیبایی شما بافت، چربی و پوست اضافی سینه را برمی دارد و نوک سینه/آرئولا را به موقعیت بالاتر و جلوتر روی قفسه سینه می برد. بافت پستان و پوست باقیمانده با بخیه های قابل جذب تغییر شکل داده و بسته می شود. آرئول ها را می توان به اندازه متناسب تری در طول عمل کاهش داد.

پس از گذراندن مدت کوتاهی در اتاق ریکاوری، می‌توانید همان روز برای ادامه بهبودی خود به خانه بروید. قفسه سینه شما پانسمان می شود و ممکن است با یک سوتین جراحی به خانه فرستاده شوید. می ‌توانید انتظار داشته باشید که در دو روز اول پس از عمل، درد قابل‌ توجهی احساس کنید و جراح زیبایی‌ تان داروهای ضددرد تجویز می‌کند تا در این دوره راحت باشید. قرار دادن کیسه های یخ به آرامی در بالای باندها می تواند به کاهش ناراحتی نیز کمک کند.

مدت زمانی که برای بهبودی پس از  عمل زیبایی کوچک کردن سینه نیاز دارید به میزان بهبودی طبیعی شما و همچنین میزان جراحی انجام شده بستگی دارد. شما می توانید در همان روز جراحی از جای خود بلند شوید و راه بروید. در حالی که ممکن است چند روز پس از جراحی اجازه دوش گرفتن داشته باشید، احتمالاً برای پوشیدن لباس به کمک نیاز خواهید داشت.  

اکثر بیماران پس از اینکه دیگر از داروهای مسکن نسخه ‌ای استفاده نمی‌کنند، احساس می‌کنند که آماده رانندگی هستند و ظرف 1 هفته به کار می‌پردازند. جراح زیبایی شما احتمالاً از شما می خواهد که حداقل 3 تا 4 هفته برای ورزش های سنگین صبر کنید. این کار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که برش های شما به درستی بهبود می یابند. پیروی از نظر جراح زیبایی در مورد فعالیت بعد از عمل زیبایی کوچک کردن سینه ضروری است.

عمل زیبایی کوچک کردن سینه شامل چه مواردی است

عمل زیبایی کوچک کردن سینه تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این به این معنی است که شما در طول عمل خواب خواهید بود.

به طور کلی، عمل شامل موارد زیر است:

حرکت نوک پستان به موقعیت جدید – معمولاً در حالی که هنوز به منبع خون متصل است.

از بین بردن چربی اضافی، بافت غده ای و پوست از سینه ها

تغییر شکل بافت باقیمانده سینه

این عمل بسته به میزان کوچک کردن سینه 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

معمولاً باید 1 یا 2 شب در بیمارستان بمانید.

پس از عمل زیبایی کوچک کردن سینه

 • هنگامی که بعد از جراحی از خواب بیدار می شوید، روی سینه های خود پانسمان هایی خواهید داشت و ممکن است لوله های پلاستیکی برای تخلیه خون به آن ها متصل شود.
 • بعد از 1 تا 2 روز، لوله ها برداشته می شوند و معمولاً می توانید به خانه بروید.
 • ممکن است برای چند روز کمی درد داشته باشید که با مسکن قابل تسکین است.
 • این احتمال وجود دارد که سینه ‌های شما متورم شده و پس از جراحی احساس حساسیت و برآمدگی داشته باشید. تورم ممکن است حدود 3 ماه طول بکشد.
 • تا زمانی که تورم از بین نرود، نخواهید دید که سینه هایتان چه شکلی است.

نتایج ماموپلاستی

بهبودی بعد از عمل زیبایی کوچک کردن سینه

 • بهبودی کامل پس از عمل زیبایی کوچک کردن سینه ممکن است 2 تا 6 هفته طول بکشد.
 • ممکن است لازم باشد 2 تا 3 هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید و برای کارهای خانه، مراقبت از کودکان و خرید به کمک نیاز داشته باشید.
 • تا زمانی که جراح شما اجازه نداده است نباید از کمربند استفاده کنید. این ممکن است چند هفته طول بکشد.
 • تا 6 هفته پس از عمل از انجام حرکات کششی، ورزش های شدید و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • برخی از جراحان استفاده از سوتین ورزشی را 24 ساعت در روز تا 3 ماه پس از جراحی توصیه می کنند. با جراح خود در این باره مشورت کنید.
 • مدت زمانی که برای نگه داشتن پانسمان نیاز دارید به سرعت بهبود زخم بستگی دارد.
 • بخیه ها بعد از یک یا 2 هفته باید کشیده شوند، مگر اینکه قابل جذب باشند.

زندگی پس از عمل جراحی کوچک کردن سینه

از آن جایی که این عمل، هم ناراحتی های جسمی و روحی را کاهش می دهد و هم ظاهر بیمار را بهبود می بخشد، عمل جراحی کوچک کردن سینه می تواند یکی از ارزشمندترین عمل های جراحی زیبایی باشد. بیماران به افزایش اعتماد به نفس و همچنین احساس آزادی مجدد برای پوشیدن لباس ‌هایی که می‌خواهند بپوشند و شرکت در فعالیت‌ های فیزیکی که قبلاً از آن ها اجتناب می‌کردند، اشاره می‌کنند.

در حالی که بسیاری از بیماران پس از عمل زیبایی کوچک کردن سینه بلافاصله از درد کمر و شانه رهایی پیدا می کنند، مهم است که بدانید مدتی طول می‌کشد تا نتایج نهایی شما مشخص شود. تورم، درد و سوزن سوزن شدن پس از کوچک کردن سینه‌ ها معمولی است. به دلیل اینکه بعد از عمل تورم اولیه وجود دارد، ممکن است سینه های شما کمی بزرگ تر از آنچه انتظار داشتید به نظر برسند. علاوه بر این، سینه ‌ها اغلب با سرعت متفاوتی بهبود می‌یابند، بنابراین ممکن است در چند ماه اول بهبودی متوجه عدم تقارن شوید.

پس از حدود 2 تا 3 ماه، نتایج نهایی شما کم و بیش نشان داده خواهند شد و می توانید با خیال راحت سوتین جدید خریداری کنید. با این حال، ممکن است در 6 تا 12 ماه اول متوجه تغییرات ظریف شوید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

در حالی که ناراحتی یا درد پس از جراحی قابل انتظار است، زنان معمولاً ذکر می کنند که جراحی کوچک کردن سینه یا لیفت سینه بسیار کم تر از آن چه که انتظار داشتند دردناک است. عموماً افراد اظهار می‌کنند که این قضیه بیشتر «ناراحتی یا درد محدود به برش ‌ها» است تا درد درون سینه‌ ها یا بالای قفسه سینه.

به مقداری داروی ضد درد بعد از عمل نیاز خواهید داشت و متخصص بیهوشی در این مورد با شما صحبت خواهد کرد. داروهای ضد التهاب در کاهش سطح درد/ناراحتی بعد از عمل بسیار موثر هستند.

 

در چند روز اول کمی احساس خستگی خواهید کرد: اثرات بیهوشی، مصرف انرژی بدن برای بهبودی، به علاوه یک شب بی خوابی قبل یا بعد از جراحی (بیمارستان ها ممکن است پر سر و صدا باشند!) همگی باعث ایجاد خستگی بعد از جراحی کوچک کردن سینه می شوند.

پانسمان های اولیه شما در اولین جلسه بعد از عمل در هفته اول برداشته می شوند و سپس هر هفته تا زمان بهبودی تعویض می شوند. پس از بهبودی، می‌ توانید از نرم‌کننده روی جای زخم استفاده کنید تا به مرطوب نگه داشتن و محافظت از آن‌ ها کمک کند.

چرا نرم کننده؟ به طور کلی، زخم ها در یک محیط کمی مرطوب بهتر بهبود می یابند. نرم کننده این کار را انجام می دهد و به اندازه کرم های مراقبت از زخم گران نیست.

بسیاری از بیماران به دلیل اینکه از درد گردن، شانه و کمر مربوط به اندازه سینه ‌هایشان رنج می‌برند، به دنبال جراحی کوچک کردن سینه هستند.

در حالی که تضمینی برای بهبود درد ناشی از سینه های بزرگ وجود ندارد، بسیاری از بیماران پس از انجام عمل جراحی کوچک کردن سینه به سرعت درد بالا تنه و شانه هایشان کم می شود.

کوچک کردن سینه به طور کلی برای بیمارانی که سینه‌ های بسیار بزرگی دارند و می‌خواهند آن ‌ها کوچک ‌تر باشد، اختصاص دارد.

به جای کوچک کردن سینه، بیمارانی که سینه ‌های کوچک ‌تری دارند، معمولاً روشی بسیار مشابه به نام لیفت سینه را انتخاب می‌کنند. این روش بیشتر پوست را برداشته و سینه‌ ها را بالا می‌آورد، بنابراین سینه ‌ها پپر تر و بالاتر به نظر می ‌رسند.

اگر سینه های کوچک یا متوسطی دارید و می خواهید کوچک تر باشد، نظر جراح خود را جویا شوید. آن ها قادر خواهند بود بهترین گزینه لازم را برای نتایج دلخواه شما رقم بزنند.

 

توصیه می شود که بیماران حداقل 3 تا 6 ماه پس از بارداری برای عمل زیبایی کوچک کردن سینه صبر کنند. این به این منظور است که قبل از انجام عمل، زمان کافی برای فرم گرفتن سینه ها وجود داشته باشد.

 

مانند بارداری، باید حداقل 3 تا 6 ماه پس از قطع شیردهی به فکر انجام عمل زیبایی کوچک کردن سینه بیفتید.

عمل زیبایی کوچک کردن سینه یک نوع جراحی کاهش وزن نیست. در حالی که مقداری وزن از سینه ها برداشته می شود، سایر نواحی چربی روی شکم و پشت در طول عمل دست نخورده باقی می مانند.

لیپوساکشن را می توان علاوه بر کوچک کردن سینه برای کاهش ظاهر نواحی ناخواسته چربی انجام داد. به خاطر داشته باشید که این کار باعث افزایش قیمت کل عمل و افزایش زمان بهبودی می شود.

برخی از بیماران کوچک کردن سینه گزارش می دهند که بعد از بهبودی از کوچک کردن سینه، ورزش کردن بسیار آسان تر است. افزایش دامنه حرکت و تحرک مربوط به سینه های کوچک تر، بسیاری از بیماران را تشویق می کند تا با تغذیه سالم و ورزش منظم، وزن خود را کاهش دهند.


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد