موارد استفاده از عمل

بینی

مزایای عمل

 • کوچک شدن بینی
 • اصلاح قوز بینی
 • کوچک شدن پره‌ های بینی

عوارض احتمالی عمل

 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی
 • عفونت
 •  نداشتن شکل و فرم دلخواه

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

1 الی 2 ساعت

احتمال موفقیت

زیاد

مدت دوران نقاهت

1 الی 2 هفته

رینوپلاستی عمدتاً عملی است که بسیار رایج است و بسیار کاربردی است. شرط مطلق برای عمل بینی این است که بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. این به این معنی است که در پایان عمل، هم مشکل ظاهری بینی باید برطرف شود و هم اینکه بیمار هیچ مشکل تنفسی نداشته باشد. متأسفانه، دستیابی به این هدف آسان نیست و تنها تعداد کمی از جراحان در سراسر جهان وجود دارند که مهارت لازم برای انجام این عمل را دارند.

آنچه می خوانید

انواع عمل بینی

چندین نوع عمل جراحی زیبایی بینی وجود دارد که بسته به نیاز بیمار یکی از آن ها برای او در نظر گرفته می شود. عمدتا عمل های بینی برای کاهش کلی بینی، اصلاح قوز بینی، اصلاح نوک بینی یا اصلاح تیغه بینی صورت می گیرد. گاهی اوقات این یک عمل ساده است که در آن فقط نوک بینی یا باید کوچک تر شود. در موارد دیگر این روش پیچیده ‌تر است و باید کل بینی کاهش یابد یا زاویه بین نوک بینی و لب بالایی تنظیم شود.

3 عامل اصلی در عمل بینی مهم است. سوراخ های بینی، نوک بینی و پل بینی. پس از ارزیابی پزشک با بررسی خواسته ‌ها و نیازهای پزشکی بیمار، می‌توان دقیق ‌ترین نوع و زمان عمل را انتخاب کرد و عمل را انجام داد. بیش از یک روش درمانی در عمل های جراحی بینی وجود دارد. رینوپلاستی به دو دسته جراحی بینی باز و رینوپلاستی بسته تقسیم می شود. بارزترین تفاوت بین دو تکنیک، برش ایجاد شده در عمل است. در عمل جراحی بینی بسته، برش از طریق بینی ایجاد می شود و برشی غیر از آن ایجاد نمی شود. جراحی بینی بسته زمان کمتری نسبت به جراحی بینی باز دارد. تکنیک های جراحی نیز در این موارد متفاوت است.

 • اصلاح نوک بینی

پزشک گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک از طریق یک برش در داخل بینی، نوک بینی را طبق نیاز بیمار به گونه ای که متناسب با صورت او باشد به شکل دلخواه در می آورد. بعد از این کار نوک بینی را درست می کند و از داخل بخیه می زند. سپس جراح، به مظور ضربه نخوردن بینی، گچ روی بینی قرار می دهد که تا زمان معاینه پس از هفته اول در جای خود باقی می مانند.

نوک بینی که بیش از حد صاف یا تغییر شکل داده شده باشد، یا نوک بینی کج، اثرات زیبایی شناختی بسیار ناگواری را به دنبال دارد. اصلاح نوک بینی می تواند به این امر کمک کند و از نظر زیبایی چهره هماهنگ تری ایجاد کند.

برای اصلاح نوک بینی بزرگ باید از تکنیک رینوپلاستی باز که به عنوان جراحی باز نیز شناخته می شود، استفاده شود. جراحی از بافت ضخیم و غضروف تا حدی بریده می‌شود و نوک بینی را تنظیم می‌کند تا ساختار بینی که تغییر شکل می‌ دهد قوی‌ تر شود.

نوک بینی یکی از برجسته ترین و متمایزترین ساختارهای صورت ماست. در برخی موارد لازم نیست تمام بینی را عمل کنید، برای رسیدن به زیبایی زیبایی بینی، تنها عمل نوک بینی کافی است.

عمل بینی
 • رینوپلاستی کامل

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که می تواند استخوان و غضروف بینی را بازسازی کند تا ظاهر و عملکرد بینی را بهبود بخشد. در تکنیک بسته، یک برش در قسمت داخلی بینی در مخاط بینی ایجاد می شود و در تکنیک باز، برشی در پل بین سوراخ های بینی ایجاد می شود.

بیمارانی که تحت جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند اغلب اذعان می کنند که اندازه یا شکل بینی آن ها همیشه آزاردهنده بوده و مدتی است که به فکر جراحی بوده اند. علاوه بر این، در حالی که رینوپلاستی فقط چند میلی متر بینی را تنظیم می کند، می تواند بهبود قابل توجهی در تقارن صورت و ساختار کلی ایجاد کند. با این وجود، این روش یکی از سخت ترین جراحی های پلاستیک است و به یک جراح پلاستیک ماهر، با تجربه و دارای مجوز نیاز دارد.

پس از برش باز یا بسته، قسمت استخوانی و غضروفی بینی جدا می شود. پزشک گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک اسکلت بینی را به گونه ای تنظیم می کند که بینی با بقیه قسمت های صورت به تعادل برسد. او پوست را روی قاب جدید بینی قرار می دهد و برش ها را می بندد.

تامپون ها را در سوراخ های بینی قرار می دهند و در نهایت از اسپلینت بینی (گچ بینی یا آتل پس ) استفاده می کند تا به بینی کمک کند شکل جدید خود را حفظ کند.

 • اصلاح پره های بینی

پره های بینی به خصوص در صورت انسان نقش بسزایی دارند. آن ها بخش بزرگی از قسمت پایین بینی را تشکیل می دهند و با تراز بودن در دو طرف نوک بینی، این موضوع را به طور موثر برجسته می کنند. پس از اصلاح نوک بینی، سوراخ های بینی باید متقارن شود.

اگر سوراخ ‌های بینی بیش از حد گشاد باشد، می‌ توان آن را اصلاح کرد. برای این منظور برشی در پایین سوراخ بینی یا در محل اتصال سوراخ بینی به لب و گونه بالا ایجاد می شود و سوراخ بینی کمی جابجا یا تنظیم می شود. این روش می تواند به عنوان یک روش جداگانه تحت بی حسی موضعی یا همراه با شکل دیگری از جراحی بینی انجام شود. بخیه ها در محل برش گذاشته می شود. اسکارهای نهایی تا حد امکان پنهان خواهند شد.

 • بازسازی غضروف بینی

در طی یک اصلاح یا بهبودی، گاهی اوقات لازم است که پل بینی، سپتوم (دیواره یا تیغه موجود در وسط بینی) یا نوک بینی با غضروف ترمیم شود. معمولاً پزشکان گوش و حلق و بینی می توانند غضروف بینی را خودشان تنظیم و مجدداً استفاده کنند.

 گاهی اوقات غضروف کافی در بینی وجود ندارد. سپس غضروف باید از گوش خارج شود. برای این کار، برشی روی پوست در قسمت جلو یا پشت گوش در جایی که جای زخم قابل مشاهده نباشد، ایجاد می‌شود. غضروف به گونه ای از گوش خارج می شود که شکل گوش را تغییر نمی دهد. سپس می توان از غضروف برای بینی استفاده کرد و پوست گوش را دوباره بخیه زد و گوش را با بانداژ فشاری متصل کرد.

عمل بینی

جراحی کوچک کردن بینی

دلایل زیادی وجود دارد که افراد تحت عمل جراحی بینی قرار می گیرند. این عمل ممکن است برای اصلاح مشکلات پزشکی یا تنفسی استفاده شوند. بیماران ممکن است بینی ناصاف، نوک سر پایین یا قوز داشته باشند.

رینوپلاستی می تواند این عیوب را از بین ببرد و یک بینی رویایی را به واقعیت تبدیل کند. این نه تنها زیبایی بینی را بهبود می بخشد، بلکه می تواند باعث شود فرد نسبت به خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد و مزایای قابل توجهی برای زندگی او به همراه داشته باشد. یکی از رایج ترین روش های جراحی زیبایی بینی کاهشی نام دارد.

رینوپلاستی کاهشی یک جراحی پلاستیک است که برای کاهش اندازه بینی شما طراحی شده است. در طی این روش، بینی شما نیز ممکن است تغییر شکل پیدا کند. بیماران می توانند اندازه کلی بینی را کاهش دهند یا روی نواحی خاصی از جمله نوک بزرگ، قوز یا برآمدگی تمرکز کنند. رینوپلاستی کاهشی به آن دسته از روش‌ هایی گفته می ‌شود که منجر به کاهش ابعاد بینی می‌شود تا بینی کوچک ‌تر شود و به طور همزمان متعادل ‌تر به نظر برسد.

بینی برجسته ترین ویژگی صورت است و بنابراین در کل ظاهر ما نقش اساسی دارد. اگر افراد از ظاهر بینی خود ناراضی باشند، می تواند در موقعیت های عمومی احساس بدی داشته باشند. بسیاری از مردم احساس می کنند که بینی آن ها خیلی بزرگ است. این می تواند منجر به تسلط بینی بر صورت آن ها شود و تأثیر مخربی بر ویژگی های آن ها داشته باشد. از رینوپلاستی کاهشی می توان برای کوچک یا باریک شدن بینی و کاهش سایز نوک بینی و همچنین باریک کردن سوراخ های بینی استفاده کرد.

جراحی بینی فقط باید توسط پزشک متخصص انجام شود. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی است. قبل از شروع جراحی، او با بیمار صحبت می کند و ظاهر بینی مورد نظر بیمار را مشخص می کند. از جدیدترین نرم افزار تصویربرداری کامپیوتری استفاده خواهد شد تا اطمینان حاصل شود که بیمار متوجه می شود بینی خود پس از اتمام جراحی چگونه خواهد بود.

رینوپلاستی کاهشی، چارچوب ساختاری خود بینی را اصلاح می کند، اما پوست روی بینی تغییر نمی کند. برش های ریزی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و این به جراح اجازه می دهد تا به غضروف و استخوانی که بینی را تشکیل می دهد دسترسی پیدا کند. برآمدگی بینی به آرامی بریده شده و سوهان می خورد.

استخوان هایی که بینی را به گونه ها می پیوندند سپس بریده می شوند و اجازه می دهند دو طرف بینی دوباره به هم نزدیک شوند و یک برجستگی جدید را تشکیل دهند. اکنون بینی باریک تر و کوچک تر از قبل خواهد شد. خود سوراخ های بینی را نیز می توان تغییر شکل داد و کوچکتر کرد تا متناسب با ظاهر جدید خود بینی باشد. پوست به طور طبیعی خاصیت ارتجاعی دارد و بنابراین پوستی که بینی را می پوشاند به طور طبیعی به قاب کوچکتر و باریک تر منقبض می شود.

جراحی بینی زیبایی

هدف از این نوع جراحی بینی افزایش نسبت های کلی بینی است. این برای بیمارانی انجام می شود که بینی آن ها به دلیل ژنتیکی یا آسیبی که در آن غضروف آسیب دیده است بسیار کوچک است. این عمل به جراحی اطلاق می‌شود که در آن از بافت ‌ها یا ایمپلنت ‌های اتوژن برای بیمارانی استفاده می‌شود که به دلیل نقص‌های مادرزادی، تروما، عفونت، رینوپلاستی کاهش بیش از حد یا برداشتن زیر مخاطی، ارتفاع بینی پایینی دارند.

جراحی بینی شکسته

جراحی بینی شکسته

پس از اینکه بیمار آسیب دید یا تصادف کرد به گونه ای که بینی وی را تحت تأثیر قرار داد، ممکن است لازم باشد از جراحی بینی برای بازگرداندن بینی به شکل و ظاهر اولیه خود استفاده کند.

 

در برخی موارد، بیماران ترجیح می‌دهند از این موقعیت استفاده کنند و اصلاحات زیبایی را نیز در طول عمل انجام دهند.

این رینوپلاستی پس از سانحه جراحی است که در آن استخوان های شکسته در بینی در نتیجه آسیب تروماتیک به بینی یا ضربه به صورت انجام می شود.

در ارزیابی شما از نظر جراحی بینی، جراح پلاستیک بینی شما را معاینه می کند. کیفیت پوست و همچنین اندازه و شکل بینی شما باید به دقت مورد مطالعه قرار گیرد. جراح پلاستیک شما ممکن است از شما بپرسد که آیا در تنفس از طریق بینی مشکل دارید، از آلرژی رنج می برید یا بیش از حد از اسپری بینی استفاده می کنید. بهترین راه برای پیدا کردن این موضوع، رزرو مشاوره با یک جراح پلاستیک دارای مجوز برای ارزیابی شخصی است.

عمل جراحی اصلاحی

رینوپلاستی اصلاحی به یک عمل جراحی بینی ثانویه اطلاق می شود که به دنبال اصلاح هر گونه مشکل یا اصلاحاتی است که پس از جراحی زیبایی اولیه ایجاد شده است.

به طور کلی، هدف از این جراحی پلاستیک بازیابی آناتومی بینی است که ظاهر مناسبی ندارد یا باعث مشکل در تنفس می‌شود. رینوپلاستی اصلاحی یک عمل جراحی پلاستیک زیبایی برای اصلاح جراحی زیبایی بینی قبلی در صورت بروز عوارض یا عدم دستیابی به نتایج مطلوب است.

رینوپلاستی اصلاحی یک روش چالش برانگیز است زیرا بینی قبلاً یک بار از طریق جراحی تغییر شکل داده است. بنابراین جراحی اصلاح بینی با دقت زیادی توسط متخصص در این زمینه درمان می شود زیرا برای برآوردن نتایج مورد نظر بیمار و حفظ تنفس طبیعی بسیار پیچیده است.

دلایل اصلی که افراد برای انجام جراحی زیبایی بینی اصلاحی انتخاب می کنند، نارضایتی یا عوارضی است که پس از جراحی بینی قبلی رخ داده است.

ممکن است پس از مدتی بعد از جراحی به دلیل تکنیک رینوپلاستی، پوست نازک یا قرمز شود. عارضه دیگر می تواند مشکل در هنگام تنفس باشد زیرا شکل اصلی بینی تغییر شکل داده و غضروف را تغییر می دهد و ممکن است مشکل در تنفس ایجاد شود. ذکر این نکته ضروری است که خود جراحی بینی به طور کلی موفقیت آمیز است و چنین عوارضی اغلب اتفاق نمی افتد. بینی یک ساختار پیچیده است. برای تحقق هدف زیبایی شناختی بیمار در اولین تلاش می توان مقابله کرد.

علاوه بر این، رینوپلاستی اصلاحی توسط بیمارانی انجام می شود که می خواهند تغییرات بیشتری داشته باشند یا از جراحی قبلی خود راضی نیستند و همچنان ناهنجاری های زیبایی را تجربه می کنند.

هیچ قانونی در مورد اینکه چند بار بیمار می‌تواند با خیال راحت تحت عمل زیبایی بینی قرار گیرد، وجود ندارد. توجه به این نکته مهم است که هر عمل جراحی بعدی می‌تواند منجر به بافت اسکار بیشتری شود که تأثیر قابل‌توجهی در بهبود و نتایج زیبایی دارد. بنابراین یک جراح عالی می داند که چگونه از ایجاد اسکار اضافی جلوگیری کند یا حداقل آن را به حداقل برساند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
عمل بینی

رینوپلاستی چه تغییری در چهره شما ایجاد می‌کند؟

بعد از جراحی بینی شما در بسیاری از جنبه های زندگی خود پیشرفت هایی را تجربه می کنید، بخشی از این تحول در صورت شما اتفاق می افتد.

 • ظاهری متقارن داشته باشد

بعد از جراحی بینی ظاهری متناسب را تجربه می کنید که ظاهری بسیار زیباتر از قبل از عمل بینی ایجاد می کند. اگر بینی ناهنجار و بزرگی دارید، جراحی بینی می تواند آن را اصلاح و رفع کند.

 • مشکلات مختلف را حل کنید

با جراحی بینی، جراح پلاستیک می تواند غضروف را بازسازی کند، پل بینی را باریک کند و عرض سوراخ های بینی را کاهش دهد. این تغییرات باعث می شود تمام ویژگی های صورت متناسب به نظر برسند و ظاهری را به شما می دهند که از آن راضی هستید.

 • بعد از جراحی بینی احساس امنیت کنید

در دنیای امروز، همه تمایل دارند کامل به نظر برسند. همچنین مردم نگران ظاهر خود و پذیرش یا عدم پذیرش آن ها در جامعه هستند. اگر در مورد شکل بینی خود مطمئن نیستید، جراحی زیبایی بینی به شما کمک می کند تا احساس امنیت و رضایت داشته باشید.

جراحی بینی طبیعی
 • بدون اضطراب زندگی کنید

با جراحی بینی نگران ظاهر خود در مقابل افراد نباشید، بعد از عمل بینی می توانید با افراد جدیدی آشنا شوید و هر بار احساس راحتی کنید. بعد از اینکه بینی شما به شکل نهایی خود رسید، کمتر احساس استرس یا اضطراب می کنید.

 • مشکلات تنفسی را حل کنید

جراحی بینی را می توان به دلایل پزشکی و اصلاح سینوس ها یا مشکلات تنفسی مانند گرفتگی بینی انجام داد. بعد از جراحی بینی می توانید بهتر نفس بکشید و شاید به کاهش خروپف شما کمک کند.

عمل بینی
 • عفونت های سینوسی را اصلاح کنید

اگر به دلیل انحراف تیغه بینی یا عفونت های مزمن سینوسی در تنفس مشکل دارید، جراحی زیبایی بینی به شما کمک می کند تا عمیق و کامل نفس بکشید.

 • خواب و فعالیت بدنی را تقویت کنید

رینوپلاستی می تواند سوراخ های بینی را باز کند و سپس اطمینان حاصل کند که بینی می تواند هوای بیشتری را وارد بدن کند. با بهبود جریان هوا می توانید خوب بخوابید و فعالیت های بدنی انجام دهید و از سبک زندگی پر انرژی خود لذت ببرید.

 • با افراد جدید ارتباط برقرار کنید

اگر به دلیل شکل بینی خود احساس راحتی نمی کنید با افراد جدید ارتباط برقرار کنید، با انتخاب جراحی زیبایی بینی می توانید احساس رضایت داشته باشید و راحت تر با افراد ارتباط برقرار کنید.

جلسه مشاوره قبل از عمل بینی شامل چه مواردی است؟

 • مشاوره با متخصص

مشاوره همیشه با پزشک گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک که شما را درمان می کند انجام می شود. در اولین مشاوره می توانید مشخص کنید که چه چیزی در بینی شما بیشتر از همه شما را آزار می دهد و چه چیزی را می خواهید در آن تغییر دهید. پس از این، جراح شما برای پرونده پزشکی عکس می گیرد و بینی شما را معاینه می کند. او قسمت استخوانی و غضروفی بینی و همچنین موقعیت تیغه بینی و ضخامت پوست شما را بررسی می کند. سپس با شما جلوی آینه به بینی شما نگاه می کند و خواسته های شما را مطرح می کند.

پس از معاینه و خواسته های شما، مناسب ترین عمل را با شما در میان می گذارد. در جراحی بینی یک تکنیک باز و بسته وجود دارد. بسته به موقعیت اولیه شما، در مورد اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب تر است صحبت خواهد کرد. دوره نقاهت و هرگونه خطر و عارضه نیز با شما در میان گذاشته خواهد شد. به این ترتیب می توانید یک تصمیم سنجیده بگیرید.

جراح همچنین تصاویر قبل و بعد از جراحی بینی را به شما نشان می دهد و مطمئناً فرصتی برای پرسیدن سوالات خواهید داشت. پس از این، هزینه های جراحی بینی با شما در میان گذاشته می شود. هزینه رینوپلاستی بسته به خواسته شما و توصیه پزشک می تواند متفاوت باشد.

این مشاوره حدود 30 تا 45 دقیقه طول می کشد و هدف آن اطلاع رسانی واضح و کامل تا حد امکان به شما است.

 • مشاوره سه بعدی

جراحی بینی اغلب شامل اصلاحات ظریف است. بنابراین برآورد واقعی پیش از بهبود احتمالی ممکن است دشوار باشد. به همین دلیل است که امکان دارد که قبل از عمل، یک عکس سه بعدی از بینی شما گرفته شود. شما می توانید این موارد را در طول مشاوره با پزشک در میان بگذارید و پزشک می تواند گزینه ها را به شما نشان دهد.

 • مشاوره نهایی

هدف از این مصاحبه اطلاع رسانی به شما در مورد مواردی است که باید برای عمل شما ترتیب داده شود.

مراقبت‌ها و بهبودی پس از جراحی بینی طبیعی شامل چه مواردی است؟

 • مراقبت های بعد و بهبودی

بعد از جراحی بینی مدتی در کلینیک می مانید. اگر پرستار و متخصص بیهوشی آن را مناسب بدانند، ممکن است به خانه بروید. بعد از عمل شما شروع به مصرف مواد غذایی آسان هضم مانند آب و آب میوه خواهید کرد.

 • ریکاوری بعد از اصلاح نوک بینی

رینوپلاستی درد بسیار کمتری نسبت به جراحی بینی گسترده دارد. بعد از اصلاح نوک بینی، بینی حساس خواهد بود، اما به طور کلی درد جزئی است.

 • بهبودی بعد از جراحی بینی

ناحیه تحت درمان در ابتدا، کبود و متورم خواهد بود. همچنین ممکن است در هفته اول از سردرد رنج ببرید. تورم و کبودی معمولاً در سه روز اول پس از عمل بدتر می شود و سپس به آرامی فروکش می کند. کبودی تا چشم قابل مشاهده است، اما پس از چند روز به آرامی ناپدید می شود.

از بین بهبودی پس از جراحی بینی، تامپون بینی به عنوان ناخوشایندترین تجربه است. حس بویایی شما نیز ممکن است برای مدتی از بین رفته باشد. نگران این نباش بعد از چند روز، حس بویایی شما برمی گردد.

پس از سه ماه مجدداً برای معاینه به جراح مراجعه خواهید کرد. سپس می توان تشخیص داد که آیا جراحی بینی به نتیجه مطلوب منتهی شده است یا خیر. نتیجه را تنها پس از یک سال می توان به درستی ارزیابی کرد. تورم روی بینی و اطراف آن کاملاً از بین رفته است.

 • مراقبت های بعد جراحی بینی

تیم ما ما نهایت تلاش خود را می کنند تا بهترین نتیجه ممکن را برای شما به دست آورند. نظر خود شما در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین باید دستورالعمل هایی را که بعد از عمل دریافت می کنید دنبال کنید.

 • عینک های خنک کننده

پس از درمان به شما عینک خنک کننده مخصوص داده می شود. می توانید این عینک خنک کننده را به خانه ببرید تا بتوانید بینی را به درستی در خانه خنک کنید. به دستورالعمل هایی که از پرستار دریافت می کنید دقت کنید.

 • کرم اسکار

در اولین معاینه به شما کرم مراقبتی برای جای زخم داده می شود. پس از بسته شدن زخم، می توانید شروع به استفاده از کرم اسکار کنید. با مالیدن این ماده دو بار در روز بر روی زخم بسته، احتمال بهبودی سریع را افزایش می دهید.

مراقبت‌ های پس از عمل بینی در خانه چیست؟

در روز اول پس از جراحی ترمیم بینی، بیمار باید مقدار زیادی مایعات بنوشد. این کار به بیمار کمک می کند تا دهانش خشک نشود. علاوه بر این، بیمار باید از مایعات و غذاهای داغ پرهیز کند. در عوض، بیمار باید فقط غذاهای نرم بخورد و رژیم غذایی عادی خود را چند روز بعد پس ازعمل از سر بگیرد.

در دو روز اول پس از جراحی بینی، بیمار باید دهان خود را تمیز نگه دارد. در شب بعد از جراحی، بیمار می تواند دندان ها را به آرامی با یک دستمال تمیز و مرطوب تمیز کند. بیمار می تواند بعد از هر وعده غذایی دهان را با دهانشویه شستشو دهد اما باید از غرغره کردن خودداری کند.

تورم و کبودی در چند روز اول پس از جراحی ترمیم بینی شایع است. کبودی در عرض 5 تا 10 روز پس از جراحی به خودی خود از بین می رود و تورم در عرض دو تا چهار هفته کاهش می یابد.

بخیه های جراحی بینی ممکن است حدود یک هفته پس از جراحی کشیده شوند. بسته به پیچیدگی عمل جراحی بینی، بیمار می تواند فعالیت های عادی خود را طی یک تا سه هفته پس از عمل از سر بگیرد. بیماران باید تا سه هفته پس از جراحی ترمیم بینی نیز از ورزش های شدید، بلند کردن اجسام سنگین، زور زدن یا کارهای خانه شدید خودداری کنند. این به بیمار کمک می کند تا از وارد کردن فشار به بینی جلوگیری کند.

علاوه بر عفونت، سایر عوارض بالقوه معمولاً با جراحی بازسازی بینی همراه است. این شامل:

 • ظاهر نامتقارن صورت
 • خون ریزی
 • تغییرات در حساسیت

جدول زمانی بهبودی جراحی بازسازی بینی بسته به بیمار متفاوت است. دکتر ایزد پناه دستورالعمل های بعد از جراحی را ارائه می دهد و بیمار وظیفه دارد این دستورالعمل ها را برای رسیدن به بینی ایده آل رعایت کند.

در سه روز اول پس از جراحی، کمپرس سرد را به آرامی روی چشم ها و گونه ها قرار دهید. پس از سه روز اول، از کمپرس گرم در مناطقی که کبودی مداوم دارند استفاده کنید. حداقل یک هفته پس از جراحی سر را بالا نگه دارید. این کار باید هر زمان که بیمار می خوابد، استراحت می کند یا آرام است، انجام شود.

آیا سیگار کشیدن مشکلی برای جراحی بینی دارد؟

بیمارانی که قبل و یا بعد از جراحی بینی سیگار می کشند، از محصولات تنباکو یا محصولات نیکوتینی استفاده می کنند، بیشتر در معرض خطر عوارضی مانند مرگ پوست و بهبود ضعیف زخم هستند. افرادی که در معرض دود سیگار هستند نیز ممکن است در معرض خطر عوارض مشابه باشند. سیگار کشیدن همچنین می تواند تأثیر منفی بر بیهوشی داشته باشد و احتمالاً منجر به افزایش خطر خونریزی شود. افرادی که در معرض دود تنباکو یا محصولات حاوی نیکوتین قرار نگیرند، به طور قابل توجهی کمتر در معرض خطر چنین عوارضی هستند.

سیگار اثرات نامطلوبی بر بهبود عمل بینی دارد زیرا رگ های خونی شما را منقبض می کند. پس از جراحی بینی یا هر عمل جراحی دیگری، می‌خواهید مطمئن شوید که بهترین جریان خون ممکن را دارید تا بتوانید به سرعت و به درستی بهبود پیدا کنید.

خون ما جریانی است که سلول ها و آنتی بادی ها را از طریق یک سیستم پیچیده از شریان ها و وریدها به هر قسمت از بدن ما می رساند. بدن شما باید با حداکثر ظرفیت خود جریان داشته باشد تا مواد مغذی را پس از جراحی بینی به بینی شما منتقل کند تا بتوانید بهبود پیدا کنید.

اما از آنجایی که مصرف نیکوتین رگ‌ های خونی را منقبض می‌کند، بیمارانی که ترجیح می‌دهند به عادت خود در طول روند بهبودی خود ادامه دهند، بهبودی با تاخیر را تجربه می‌کنند و هر چه مدت زمان بیشتری طول بکشد تا به درستی بهبود یابد، بیشتر در معرض خطر ابتلا به عوارض مانند عفونت در محل برش هستید.

چگونه سیگار بر جراحی شما تأثیر می گذارد

آموخته ایم که سیگار کشیدن عروق خونی را منقبض می کند. انقباض عروق خونی همچنین می تواند با محدود کردن میزان جریان خون در طول عمل جراحی بینی شما را دشوارتر کند. ما می دانیم که شما می خواهید روز جراحی شما تا حد امکان راحت بگذرد. به همین دلیل، دکتر ایزد پناه از بیماران جراحی پلاستیک صورت خود می خواهد که حداقل 2 هفته قبل از جراحی از مصرف نیکوتین خودداری کنند.

عوارض جراحی بینی چیست؟

از دیدگاه بیمار، جراحی زیبایی بینی یک عمل بزرگ نیست و عوارض نادر است. این روش به طور متوسط ​​بین 12 تا 2 ساعت طول می کشد و دکتر ایزد پناه تقریباً همیشه تحت بیهوشی عمومی بیماران را عمل می کند.

نتیجه را می توان بلافاصله مشاهده کرد، اگرچه مطمئناً در آن زمان هنوز تورم وجود دارد. مخصوصاً در نمای جلو، گاهی اوقات ممکن است در ماه های اول از پشت بینی تا حدودی پهن یا نوک بینی پر شده باشد. از بین بردن تورم این ناحیه می تواند بیش از یک سال طول بکشد و پوست ضخیم تر حتی بیشتر طول بکشد. در این مرحله به یاد داشته باشید که عکس های سلفی همیشه بینی را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد. بنابراین ما صریحاً توصیه می کنیم در ماه های اول از سلفی گرفتن خودداری کنید.

توصیه می کنیم دو هفته استراحت کنید. با این حال، در این دوره می توانید از خانه کار کنید. اگر فعالانه در رسانه‌های (اجتماعی) کار می‌کنید یا به صورت حرفه‌ای با ظاهر خود در نقش دیگری (مثلا مدل) درگیر هستید، گاهی اوقات توصیه می‌کنیم پس از انجام عمل زیبایی بینی دو ماه استراحت کنید.

هدف از جراحی بینی چیست؟

هدف از جراحی زیبایی بینی ایجاد مناسب ترین بینی برای صورت شماست. ضخامت پوست، نازکی و فرم غضروف موجود، میزان بهبود زخم و میزان موفقیت جراحی های قبلی بینی را تعیین می کند. هدف این نیست که با صورت خود یک بینی بی ربط ایجاد کنید. بنابراین ایجاد زیباترین بینی به تنهایی مشکلات را حل نمی کند. ایجاد مناسب ترین بینی برای صورت، موفق ترین نتیجه محسوب می شود. در حالی که برخی از قسمت‌ های بینی کوچک می‌شوند، برخی از قسمت ‌ها برای زیباتر جلوه دادن بینی تقویت می‌شوند. مهم این است که سوراخ های بینی خیلی بزرگ به نظر نرسند، سقف استخوانی از بین نرود و این تصور که عمل جراحی شده است پنهان بماند.

جراحی بینی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی های زیبایی بینی رایج ترین عمل های زیبایی است که در دنیا انجام می شود. کبودی و تورم بعد از عمل در مقایسه با تکنیک های جراحی قبلی بسیار کمتر است.

دوره بعد از عمل آنقدرها که معمولاً از آن می ترسند دردناک نیست. این دوره با مسکن های ساده کاملا راحت خواهد بود. بعد از یک روز داخل بینی خالی می شود و تنفس شما به حالت عادی باز می گردد.

توصیه می شود در حالی که سر خود را کمی به سمت بالا یا در حالت نشسته در محیطی نه چندان گرم استراحت دهید. بعد از جراحی های بینی، هر فردی که با آن روبرو می شوید نظرات متفاوتی را بیان می کند. این به سلیقه های مختلف مربوط می شود و همچنین این که بینی قدیمی شما به خوبی شناخته شده نیست.

حتی متخصصان این موضوع تنها با در نظر گرفتن بینی قدیمی می توانند در مورد بینی شما نظر دهند. بهتر است تغییرات ایجاد شده در بینی خود را در طول زمان با پزشک خود دنبال کنید.

جراحی بینی چه تغییراتی در بینی شما ایجاد می‌کند؟

اهداف تغییر شکل بینی به اندازه بیمارانی است که جراحی بینی را انتخاب می کنند. با تغییر شکل ساختارهای بینی، از جمله استخوان، غضروف و پوست، جراح زیبایی می تواند به دستیابی به یک یا چند مورد از موارد زیر کمک کند:

 • بینی کج را صاف کنید
 • برآمدگی برجسته روی پل بینی را صاف کنید
 • طول نوک بینی که بیش از حد بیرون زده است را کاهش دهید
 • اندازه نوک بینی پیازی را اصلاح کنید
 • بینی که برای صورت خیلی پهن است را باریک کنید
 • اندازه بینی که خیلی بزرگ است را کاهش دهید
 • پس از آسیب دیدگی، تقارن را به بینی بازگردانید
 • مشکلات تنفسی را با باز کردن مجرای بینی مسدود شده برطرف کنید

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

رینوپلاستی نوعی جراحی برای تغییر شکل بینی است. از آن جایی که هم تنفس و هم شکل بینی به هم مرتبط هستند، گاهی اوقات ممکن است رینوپلاستی نه تنها برای تغییر ظاهر بینی بلکه برای بهبود تنفس از طریق بینی انجام شود.

سپتوپلاستی یک جراحی برای بهبود تنفس با صاف کردن دیواره داخل بینی است که مجرای بینی را به سمت راست و چپ (تیغه بینی) تقسیم می‌کند. هنگامی که سپتوم کج است، تنفس از طریق بینی دشوارتر می شود. سپتوپلاستی اغلب با رینوپلاستی ترکیب می شود.

خیر. جراحی بینی یک عمل چالش برانگیز است. این عمل، ناشی از چندین عامل است. اول، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آنجا که این تغییرات کوچک هستند، حاشیه خطا نیز وجود دارد.

تورم و قرار دادن بی حس کننده موضعی در پوست بینی را در حین جراحی منحرف می کند و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. رینوپلاستی همچنین برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخصی ندارد. پزشکان هر عمل را با توجه به نیازهای بیمار تنظیم می کنند.

تقریباً همه کسانی که جراحی بینی انجام می دهند می توانند با خیال راحت بیمارستان را در همان روز پس از جراحی ترک کنند. در موارد نادر، در صورت داشتن حالت تهوع یا سایر مشکلات سلامتی که نیاز به نظارت دارند، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید.

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره می توانند روال عادی زندگی را از سر بگیرند.

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر افراد پس از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت ‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت ‌ها را از سر می‌گیرند.

همه جراحی ها خطراتی دارند. خوشبختانه خطرات جراحی بینی کم و عوارض نادر است. قبل از عمل، پزشک در مورد خطرات و مزایای جراحی با جزئیات با شما صحبت خواهد کرد.

هزینه رینوپلاستی به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی جراحی، آموزش و تجربه جراح و محل انجام جراحی بستگی دارد.

بله. قبل از مشاوره، پزشک شما از چندین نما از صورت شما عکس های استاندارد می گیرد. این عکس ‌ها را می‌توان درست کرد تا به شما ایده دهد که بینی شما بعد از جراحی چگونه به نظر می‌رسد.

برای اکثر مردم نه.

کبودی غیر معمول است. اگر مقداری کبودی جزئی دارید، معمولاً یک هفته یا بیشتر طول می کشد.

رینوپلاستی اصلاحی برای بیمارانی که از جراحی قبلی خود مانند رینوپلاستی ناراضی هستند برای رسیدن به شکل طبیعی توصیه می شود. همچنین برای بیمارانی که ایمپلنت خارجی در بینی خود دارند، قرمزی پوست و انحراف یا نیشگون گرفتن بینی دارند، مناسب است. همچنین، لازم به ذکر است، اگر شما از بیمارانی هستید که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، از جراحی بینی تجدیدنظر نیز استقبال کنید زیرا اولین عمل بینی همیشه نتیجه مطلوب را به شما نمی دهد.

رینوپلاستی اصلاحی ناهنجاری های زیبایی و عملکردی را اصلاح می کند که از جراحی قبلی مربوط به بینی اصلاح نشده یا بدتر شده است. اگر قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارید، باید حداقل یک سال پس از آخرین عمل بینی خود صبر کنید تا مطمئن شوید که هیچ عارضه دیگری رخ نخواهد داد. با این حال، در برخی موارد، پس از شش ماه از جراحی بینی اولیه، امکان انجام جراحی بینی اصلاحی وجود دارد.

پس از عمل ترمیم بینی، برای بیمار بسیار مهم است که برش های جراحی خود را حداقل یک بار در روز تمیز کند.

در سه روز اول پس از ترمیم بینی، بیمار باید از کمپرس سرد روی چشم ها استفاده کند. پس از سه روز اول، می توان از کمپرس گرم برای کاهش کبودی و تورم بعد از بازسازی بینی استفاده کرد.

بیمار ترمیم بینی باید حداقل یک هفته پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارد. او همچنین باید تا سه هفته پس از بازسازی بینی از فعالیت یا ورزش شدید خودداری کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه روند بهبودی را به بیماران آموزش می دهد. او همچنین پیشرفت بیماران ترمیم بینی را پس از درمان زیر نظر دارد و در نتیجه به بیماران کمک می کند تا از عوارض بعد از جراحی جلوگیری کنند.

دوره بهبود اولیه حدود 2 هفته است. با این حال، بهبودی کامل پس از جراحی ترمیم بینی تا دو سال طول می کشد. در طول دوره نقاهت، دکتر کامبیز ایزدپناه برای اطمینان از ادامه روند بهبودی بیمار، قرار ملاقات های بعدی را درخواست می کند. دکتر کامبیز ایزدپناه همچنین آماده پاسخگویی به نگرانی ها یا سوالات بیمار ترمیم بینی در طول روند بهبودی است. به این ترتیب، دکتر کامبیز ایزدپناه و بیمارش می توانند با همکاری یکدیگر نتایج جراحی ترمیم بینی را به حداکثر برسانند.  

بیماران معمولاً پس از جراحی ترمیم بینی می توانند از طریق بینی نفس بکشند. با این حال، گاهی اوقات دکتر کامبیز ایزدپناه نیاز به بستن بینی شما دارد و در این صورت شما باید فقط از طریق دهان نفس بکشید.

جراحی ترمیم بینی ناهنجاری های بینی مربوط به هر یک از مسائل زیر را درمان می کند:

 • تصادفات
 • سرطان پوست
 • نقایص مادرزادی
 • درگیری های فیزیکی
 • جراحی های گذشته
 • تروما بینی

در بیشتر موارد، بیماران بازسازی بینی در طول درمان درد کمی را تجربه می کنند. ترمیم بینی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود که به کاهش درد کمک می کند.

یک روش معمول بازسازی بینی حدود دو تا سه ساعت برای تکمیل نیاز دارد. در موارد شدید، ممکن است زمان بیشتری برای انجام این روش مورد نیاز باشد.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یک عمل جراحی بازسازی بینی را برای بیمار خود انجام می دهد و با این کار متوجه می شود که برخی از عمل ها بیشتر از سایرین طول می کشد.

بیماران جراحی بینی گاهی تورمی را تجربه می کنند که مجاری جریان هوا را در حفره بینی مسدود می کند. در این موارد، بیماران دچار کاهش حس بویایی می شوند. با این حال، تورم بینی پس از عمل بینی موقتی است و به طور کلی ظرف چند هفته پس از جراحی خود به خود از بین می رود. در این مرحله، حس بویایی بیمار باید به حالت عادی بازگردد.

تورم بینی پس از جراحی بینی نیز ممکن است بر حس چشایی بیمار تأثیر بگذارد. با بهبودی بینی بیمار ترمیم بینی در هفته های بعد از عمل، حس چشایی او باز خواهد گشت.

برای آماده شدن برای جراحی بینی باید چند کار انجام دهید. اگر سیگاری هستید، باید قبل از شروع عمل خود را ترک کنید. همچنین باید خطرات احتمالی و روند ریکاوری را مطالعه کنید. علاوه بر این، برای آماده شدن برای بهبودی خود و همچنین هماهنگی برای رفت و آمد به کلینیک، باید تعدادی وسیله خریداری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد آماده سازی، امروز با کلینیک ما تماس بگیرید.

عوارض ناشی از جراحی بینی غیر معمول است، اما هر بیمار تورم داخل و اطراف بینی و همچنین مقداری ناراحتی را تجربه خواهد کرد که با داروها قابل کنترل است. سایر عوارض بالقوه شامل خونریزی، عفونت، واکنش به داروها، تورم بیش از حد و مسائل مربوط به بیهوشی است.

بهبودی هر بیمار از جراحی بینی متفاوت است. در طول دوران نقاهت، برای کاهش تورم بعد از عمل، باید دستورالعمل‌ های جراح خود را دنبال کنید. همچنین ممکن است حالت تهوع یا گرفتگی بینی را تجربه کنید که هر دوی این موارد را می توان با کمک پزشک برطرف کرد. در طول دوره ریکاوری نیز باید از فعالیت شدید خودداری کنید.

جراحی بینی در دختران تا سن 15 سالگی و پسران تا سن 17 سالگی نباید انجام شود. زیرا انجام این کار ممکن است باعث ایجاد بینی نامتناسب با سایر اجزای صورت شود.

شما نه تنها می توانید، بلکه در صورت امکان باید قبل از انجام جراحی بینی ورزش کنید. بیمارانی که در فرم خوبی هستند به طور کلی نتایج بهتری دارند و در معرض خطر عوارض کمتر پس از عمل قرار دارند. ورزش بعد از جراحی بینی داستان دیگری است. شما باید حداقل چند هفته صبر کنید تا بدن شما در حال ریکاوری پس از عمل است و باید از ورزش های تماسی (یا هر چیزی که شما را در معرض خطر ضربه زدن به بینی قرار می دهد) برای چند ماه اجتناب کنید.

قبل از جراحی زیبایی بینی می توانید از هر رژیم مراقبت از پوستی که به طور معمول پیروی می کنید پیروی کنید، اما باید از لایه برداری بیش از حد یا هر چیزی که دوام پوست شما را به خطر می اندازد خودداری کنید. پس از انجام این روش، برای مراقبت از پوست و بهبودی مناسب و نتایج خوب، باید کارهای زیادی انجام دهید. این ها شامل تمیز کردن ملایم پوست با پاک کننده های غیر صابونی می باشد.

 با صبر و حوصله اجازه دهید زخم های خود بهبود یابد، با مصرف حداقل هشت لیوان آب در روز به آبرسانی مناسب بپردازید.

در هفته بعد از عمل زیبایی بینی باید از آرایش خودداری کنید. پس از آن، می توانید شروع به استفاده از آن کنید، اما باید اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهید. به عنوان مثال، آرایش بر پایه مواد معدنی برای پوست ملایم تر است و پوشش خوبی ایجاد می کند. حتماً تمام آرایش خود را در شب بشویید. شایان ذکر است که بهترین جراحان زیبایی بینی اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن کبودی و سایر عوارض زیبایی بینی انجام می دهند. هر کبودی باقی مانده را می توان با پودری که تقریباً یک درجه تیره تر از آنچه معمولاً استفاده می کنید، پنهان کرد. همه اینها به رنگ پوست و سایر عوامل بستگی دارد، بنابراین حتما با جراح بینی و/یا متخصص پوست خود در میان بگذارید.

پس از جراحی بینی باید چندین هفته به پشت بخوابید. به پهلو نخوابید این به شما کمک می کند از ضربه زدن، خم شدن یا آسیب دیدن بینی خود جلوگیری کنید. خوابیدن روی صندلی به صورت درازکش راه خوبی برای رسیدن به این هدف است.

سر شما باید در این بخش از دوره بهبودی بالا باشد. به همین دلیل، قبل از جراحی ممکن است ایده خوبی باشد که بالش هایی بخرید که به طور خاص برای نگه داشتن سر به صورت بالا ساخته شده اند. می توانید بالش ها را هم زیر سر و هم روی تشک خود قرار دهید. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که در دوران نقاهت به تنهایی بخوابید تا از ضربه خوردن ناخواسته از طرف دیگران جلوگیری کنید.

تورم یکی از عوارض اولیه جراحی بینی است. همه بیماران در هفته ‌ها و ماه ‌های بعد از عمل، مقداری تورم را تجربه می‌کنند و در برخی از بیماران تورم ممکن است تا یک سال باقی بماند. به همین دلیل بسیار مهم است که دستورالعمل های قبل از عمل جراح خود را رعایت کنید. جراح به احتمال زیاد به شما توصیه می کند که از کمپرس سرد و احتمالاً داروهای تجویزی برای کاهش تورم استفاده کنید. درمان دیگری که اغلب توصیه می شود، آرنیکا مونتانا است که یک پماد طبیعی گیاهی است که تورم را کاهش می دهد.

داوطلبان جراحی بینی باید در سلامت کامل باشند، سیگار نکشند و در سنی باشند که رشد و نمو صورت آن ها کامل شده باشد. برخی از بیماران جراحی زیبایی بینی را برای بهبود ظاهر صورت خود انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از روش های جراحی بینی که عملکرد های بینی، تنفس و سایر عملکردهای سلامتی را بهبود می بخشد، بهره مند شوند.

رینوپلاستی می تواند مشکلات ساختاری، زیبایی یا عملکردی بینی را برطرف کند و در عین حال بینی را با بقیه اجزای صورت متعادل کند. این روش ‌ها را می‌توان برای درست کردن بینی انجام داد که به نظر می‌رسد افتاده یا بیش از حد بزرگ، کوچک، باریک، صاف، پهن، گرد یا نوک تیز است. رینوپلاستی همچنین می‌تواند ظاهر قوز روی پل بینی، بینی کج، سوراخ‌ های بینی با شکل عجیب و غریب یا آسیب ناشی از جراحت یا ضربه را بهبود بخشد. از منظر عملکردی، رینوپلاستی می تواند انحراف سپتوم را برطرف کند، تنفس را بهبود بخشد، خروپف را کاهش دهد و خطر آپنه انسدادی خواب را کاهش دهد.

تجزیه و تحلیل دقیق قبل از عمل 50 درصد از نتیجه جراحی بینی است. بیماران تشویق می شوند تا عکس هایی از نحوه تصور نتایج خود تهیه کنند. تنها تعداد محدودی از متخصصان در جراحی بینی تخصص دارند، بنابراین برای هر بیمار مهم است که در انتخاب جراح دقت لازم را انجام دهد.

رینوپلاستی در یک روز انجام می شود. بسیاری از جراحان ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند، زیرا احتمال خونریزی در پشت گلو وجود دارد و این ممکن است یک مشکل در یک بیمار نیمه هوشیار باشد. با این حال، در نهایت، بیمار می تواند تصمیم بگیرد که چه نوع بیهوشی را می خواهد. روش های مختلفی برای جراحی بینی وجود دارد که بسته به نتیجه پیش بینی شده ممکن است انجام شود.

از آنجایی که رینوپلاستی یک عمل پیچیده است و بینی در حین عمل متورم می شود، این احتمال وجود دارد که برخی از بیماران نیاز به معاینات بعد از عمل داشته باشند.

در پایان عمل، از یک عامل بی حس کننده طولانی اثر استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار بدون درد مرکز جراحی را ترک می کند. معمولاً یک آتل به مدت یک هفته روی بینی گذاشته می شود. بینی تا چند روز به طور محسوسی متورم می شود و باد می کند. نیمی از بیماران رینوپلاستی مقداری کبودی دارند. ممکن است تا یک سال یا حتی بیشتر طول بکشد تا تمام آثار جزئی تورم ناپدید شود، اما تا زمانی که اسپلینت پس از جراحی برداشته شود، بینی ظاهری بهتر خواهد داشت.

بزرگترین محدودیت در جراحی بینی، پوست ضخیم است، زیرا به سختی می توان آن را جمع کرد و با چارچوب زیرین ساختار بینی مطابقت داد. جراح تنها در صورتی می تواند این عمل را انجام دهد که پوست منقبض نشود. خطرات رینوپلاستی شامل عفونت، خونریزی بینی بعد از عمل، بی حسی، تورم، افتادگی احتمالی بینی، جای زخم خارجی، تغییر شکل باقیمانده و سوراخ های داخل سپتوم بینی است.

جراحی زیبایی بینی که به دلایل زیبایی انجام می شود، انتخابی تلقی می شود و بنابراین به طور کلی تحت پوشش اکثر طرح های بیمه سلامت قرار نمی گیرد. هنگامی که یک عمل جراحی بینی برای رفع یک مشکل سلامتی یا بهبود عملکرد بینی انجام می شود، ممکن است تا حدی تحت پوشش برخی از بیمه نامه ها قرار گیرد.

دکتر ایزدپناه یک شرح حال کامل و فیزیکی را بر روی تمام بیماران قبل از انجام درمان بینی انجام می دهد. رینوپلاستی و ترمیم بینی معمولاً ممکن است با خیال راحت در بسیاری از شرایط پزشکی مزمن و پایدار انجام شود.

فعالیت‌ های شدید یا ورزش بعد از جراحی پلاستیک، خطر خونریزی، تورم و کبودی را افزایش می‌دهد تا زمانی که زمان بهبودی مناسب در نظر گرفته شود. این محدودیت در طول دوره نقاهت بر اساس عمل انجام شده و وضعیت پزشکی بیمار متفاوت است. فعالیت های سبک، مانند راه رفتن آهسته، ممکن است بلافاصله پس از بیهوشی انجام شود. فعالیت های سنگین مانند ایروبیک، یوگا، دوچرخه سواری، دویدن، بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیت های شدید مشابه 2 هفته پس از عمل مجاز است. ورزش های تماسی معمولاً 6 هفته پس از جراحی مجاز است.

بله، معمولاً ترکیب عمل ها ترجیح داده می شود. اول، با ترکیب جراحی، بیمه ممکن است بخشی از عمل را پوشش دهد و ممکن است در هزینه ها صرفه جویی کنید. ثانیاً، بافت اصلاح شده از یک ناحیه ممکن است برای ناحیه جراحی دیگری مانند انتقال چربی و لیفت صورت استفاده شود. در نهایت، شما تنها به یک دوره نقاهت پس از جراحی نیاز دارید، به این معنی که با اجتناب از دو عمل جداگانه، زمان استراحت را به حداقل می رسانید.

به طور کلی، حداقل 2 هفته از زمان مشاوره برای آماده شدن برای جراحی فرصت داده می شود. اقدامات غیر جراحی مانند عکس برداری ممکن است همزمان با مشاوره اولیه انجام شود.

بله، می تواند ظاهر کلی صورت شما را به شدت تغییر دهد. حتی یک بینی کمی نامتناسب و بزرگ می تواند تاثیر قابل توجهی روی صورت شما داشته باشد. بنابراین، عمل بینی یک راه عالی برای تغییر ظاهر شما برای همیشه است.

بله، جراحی بینی می تواند بینی شما را کوچکتر کند.

اگرچه، این یک روش ضد پیری نیست. عمل بینی می تواند شما را چند سال جوان تر نشان دهد.

برخی از مطالعات پزشکی و روانشناسی نشان می دهد که افرادی که عمل بینی انجام داده اند زیباتر به نظر می رسند و خود را نیز زیباتر می دانند.

رینوپلاستی می تواند بر حرکت و ظاهر لب بالایی شما تأثیر بگذارد. همانطور که نوک بینی شما بلند می شود، لب بالایی شما برجسته تر می شود.

تنها راه برای لاغری بینی، انتخاب جراحی بینی مانند رینوپلاستی است.

جراحی بینی می تواند ظاهر لب بالایی شما را تغییر دهد و در نتیجه لبخند شما را کمی تغییر دهد.

بله، اگر این همان چیزی باشد که از جراحی خود می خواهید، بعد از جراحی بینی کوچکتر می شود.

نه، عمل بینی صدای شما را تغییر نمی دهد.

سن مشخصی برای جراحی بینی وجود ندارد، اما در حالت ایده آل، باید آن را بین 20 تا 40 سالگی انجام دهید.