موارد استفاده از عمل

ایجاد مشکلات مربوط به سلامتی مانند آسیب به مجاری تنفسی در عمل اولیه، لزوم عمل جراحی به دلایل مربوط به زیبایی

مزایای عمل

از بین رفتن ایرادات باقی مانده از جراحی اولیه و متناسب شدن بینی با سایر اجزای صورت

عوارض احتمالی عمل

تب خفیف، لخته خون در چشم

سن مناسب یا توصیه شده

18 سال به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

از بیهوشی عمومی و در صورت عدم نیاز به تغییرات زیاد در ساختار بینی از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

با توجه به شرایط بیمار 1 شب

مدت زمان عمل

3 تا 4 ساعت بستگی به حدود تغییرات در بینی دارد

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

2 هفته

 

آنچه می خوانید

 • لینک های مفید

دلایل جراحی ترمیمی بینی

 جراحی زیبایی بینی یکی از جراحی‌های متداول و پرطرفدار است که گاهی به دلایل درمانی یا زیبایی نیاز به ترمیم دارد. در واقع پس از گذشت مدت زمانی از جراحی زیبایی بینی ممکن است به دلیل نقص کوچک در بینی که زیبایی آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا به دلایل پزشکی، عمل جراحی ترمیمی بینی ضرورت داشته باشد. بعضی مواقع بیمار از نتیجه عمل اولیه رضایت ندارد به همین دللی برای عمل ترمیمی اقدام می‌کند. جراحی ترمیمی بینی جزء جراحی‌های پیچیده‌ای است که اگر از سوی پزشک کاردان انجام نشود مشکلاتی را برای شخص ایجاد ‌می‌کند. در این مقاله اطلاعات کامل در مورد جراحی ترمیمی بینی ارائه می‌شود پس لطفأ با ما همراه باشید.

جراحی ترمیمی بینی در کرج

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

جراحی ترمیمی بینی عملی است که معمولأ برای از بین بردن عدم توازن و ناهماهنگی در صورت انجام می‌شود و به مراتب پیچیده‌تر از عمل جراحی اولیه است. همان طور که از اسم این عمل جراحی مشخص است، هدف آن ترمیم و از بین بردن نواقص بینی است.

دلایل جراحی ترمیمی بینی

برخی از بیماران بعد از عمل جراحی زیبایی بینی با مشکلات زیر مواجه می‌شوند به همین دلیل پزشک عمل ترمیمی بینی را برای آن‌ها تجویز می‌کند:

مراحل جراحی ترمیمی بینی در کرج

 • بیهوشی

در مرحله اول بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. در مواردی که بینی نیاز به ترمیم جرئی دارد ممکن است پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده کند.

 • ایجاد برش

در مرحله بعدی برش در ناحیه کلوملا ایجاد می‌شود و پزشک پوست بینی را بالا می‌زند؛ بدین ترتیب به ساختار بینی دسترسی پیدا می‌کند و اقدامات ترمیمی لازم را انجام می‌دهد.

 • بخیه زدن

در پایان با بخیه زدن محل برش جراحی ترمیمی بینی تمام می‌شود. پزشک با استفاده از تامپون از چسبندگی داخل بینی جلوگیری می‌کند و در پایان اسپلینت را روی بینی قرار می‌دهد.

بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی در کرج

بهترین زمان برای جراحی ترمیمی بینی بستگی به نوع مشکل دارد. در واقع پزشک با معاینه بیمار و با توجه به مدت زمان سپری شده از عمل جراحی بینی، بهترین زمان را برای ترمیم آن تشخیص می‌دهد. برخی از عواض را می‌توان چند ماه بعد از عمل جراحی برطرف کرد و برای برخی دیگر از نواقص لازم است 1 سال از عمل جراحی اولیه سپری شده باشد.

به طور کلی جراحی ترمیمی بینی زمانی انجام می‌شود که ورم ناشی از جراحی اولیه به طور کامل برطرف شده باشد و ساختار بینی توان عمل مجدد را داشته باشد.

جراحی ترمیمی بینی در کرج

مزایای جراحی ترمیمی بینی در کرج

روش‌های جراحی ترمیمی بینی در کرج

جراحی ترمیمی بینی در کرج با دو تکنیک باز و بسته انجام می‌شود. اگر بینی نیاز به تغییرات ساختاری داشته باشد از تکنیک جراحی باز استفاده می‌شود در این روش با ایجاد برش در پوست بین دو سوراخ بینی پوست آن به سمت بالا کشیده می‌شود. اما تغییرات جزئی با تکنیک بسته انجام می‌شود. در تکنیک بسته پزشک با ایجاد برش به ساختار داخلی بینی دسترسی پیدا می‌کند و اقدامات ترمیمی را انجام می‌دهد. به کارگیری هر یک از این روش‌ها بستگی به نواقص بینی و شرایط جسمانی بیمار دارد که پزشک با توجه به این موارد بهترین روش ترمیمی را انتخاب می‌کند.

مزایای جراحی ترمیمی بینی به روش باز در کرج

جراحی ترمیمی بینی در کرج به روش باز تهاجم بیشتری در مقایسه با روش بسته دارد و دوران نقاهت آن نیز کمی طولانی‌تر است اما به دلیل دسترسی پزشک به ساختار بینی و میدان دید وسیع‌تر به هنگام جراحی، امکان برطرف کردن نواقص به طور کامل برای جراح فراهم می‌شود. با توجه به پیچیدگی و حساس بودن جراحی ترمیمی بینی اغلب موارد اقدامات ترمیمی با روش جراحی باز انجام می‌شود تا درصد خطا کاهش پیدا کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی در کرج

در جراحی زیبایی بینی بخشی از غضروف تخلیه می‌شود به همین دلیل در جراحی ترمیمی بینی مقدار کمی غضروف در این بخش وجود دارد و ممکن است برای انجام عمل ترمیمی به تشخیص پزشک، پیوند غضروف ضروری باشد. معمولا از غضروف لاله گوش یا دنده برای پیوند به بینی استفاده می‌شود. با توجه به برداشته شدن مقادیر زیادی از غضروف بینی در جراحی اولیه، عمل ترمیمی جای خطای بسیار کمی دارد به همین دلیل باید با دقت بسیار زیاد از سوی پزشک متبحر انجام شود.

جراحی ترمیمی بینی در کرج

تفاوت جراحی ترمیمی بینی با رینوپلاستی اولیه در کرج

چه اشخاصی بهترین کاندید برای جراحی ترمیمی بینی هستند؟

اگر قصد انجام جراحی ترمیمی بینی در کرج را دارید در صورتی که جزء اشخاص زیر باشید بهترین کاندید برای جراحی ترمیمی محسوب می‌شوید:

جلسه مشاوره جراحی ترمیمی بینی در کرج

حضور در جلسه مشاوره قبل از جراحی ترمیمی بینی برای هر بیمارضروری است زیرا در این جلسه پزشک با معاینه بیمار و با توجه به معیارهای زیبایی‌شناختی بهترین مدل برای بینی بیمار را برای فرایند جراحی ترمیمی تشخیص می‌دهد. این که به چه دلیل تصمیم به جراحی ترمیمی بینی گرفتید در این جلسه ارزیابی می‌شود و پزشک نظر خود را در مورد ضرورت جراحی اعلام می‌کند. به دلیل تجربه ناموفق جراحی قبلی، روحیه بیمار برای جراحی ترمیمی تضعیف شده است به همین دلیل حضور در جلسه مشاوره تا حد زیادی باعث کاهش استرس و آرامش خاطر در بیمار می‌شود.

جراحی ترمیمی بینی در کرج

مراقبت‌های قبل از جراحی ترمیمی بینی در کرج

 • توصیه های قبل از جراحی بینی

مراقبت‌های بعد از جراحی ترمیمی بینی در کرج

جراحی ترمیمی بینی در کرج

عوارض بعد از جراحی ترمیمی بینی در کرج

 • آیا قوز بینی بعد از عمل برمیگردد؟

بهترین پزشک برای جراحی ترمیمی بینی در کرج

با توجه به اهمیت جراحی ترمیمی بینی و پیچیده بودن آن پزشک جراح جایی برای خطا در این عمل جراحی ندارد. توصیه می‌شود با انتخاب پزشک جراح کاردان و باتجربه فرصت درمان را از دست ندهید. امروزه به دلیل متداول بودن جراحی زیبایی بینی برخی از اشخاص غیر متخصص برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام می‌کنند و برای بیمار مشکلات دائمی را در زمینه سلامت و زیبایی ایجاد می‌کنند. بنابراین خود بیمار با مراجعه به پزشک متبحر می‌تواند جراحی ترمیمی بینی را به یک فرصت عالی برای زیبایی بیشتر تبدیل کند. برای انتخاب بهترین پزشک جراحی ترمیمی بینی به نکات زیر دقت کنید:

جراحی ترمیمی بینی در کرج

دوره نقاهت جراحی ترمیمی بینی در کرج

طول دوره بهبود پس از جراحی ترمیمی بینی کاملأ به شرایط جسمانی و آناتومی بدن هر فرد بستگی دارد اما به طور کلی بعد از گذشت یک هفته از زمان جراحی لازم است برای کشیدن بخیه و معاینه به مطب پزشک مراجعه کنید و به طور معمول بعد از 2 هفته محل جراحی بهبود می‌یابد اما ورم و کبودی ممکن است تا یک ماه پس از جراحی ادامه داشته باشد که این علائم طبیعی هستند و به تدریج از بین می‌روند.

هزینه جراحی ترمیمی بینی در کرج

هزینه جراحی ترمیمی بینی در کرج با توجه به موارد زیر مشخص می‌شود:

جراحی ترمیمی بینی جزء جراحی‌های زیبایی است به همین دلیل هزینه آن تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد مگر این که بیمار به دلایل مرتبط با سلامتی یا وقوع حوادثی ناگزیر به جراحی شده باشد که در این صورت ممکن است برخی از شرکت‌های بیمه هزینه را پوشش بدهند.

جمع بندی

جراحی ترمیمی بینی یکی از جراحی‌های پیچیده و حساس است که به دلیل برداشته شدن قسمت زیادی از غضروف بینی در جراحی اولیه لازم است از سوی پزشک کاردان و باتجربه انجام شود. انتخاب بهترین پزشک و رعایت نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی ترمیمی بینی باعث می‌شود نتیجه مطلوب از عمل جراحی دریافت شود.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

بعد از جراحی ترمیمی بینی درد خفیفی احساس می‌کنید که با مصرف داروهای مسکن قابل کنترل است.

مدت زمان جراحی ترمیمی بینی بین 3 تا 4 ساعت است که مدت آن در مقایسه با جراحی اولیه بیشتر است.

از سوهان بینی یا رسپینگ وقتی استفاده می‌شود که بینی استخوانی بوده و در طی جراحی، برآمدگی آن به طور کامل از بین نرفته باشد. این روش برای بینی گوشتی و سایر عوارض غیر از برآمدگی باقی مانده روی بینی کارایی ندارد.

بله این امکان وجود دارد اما به مراتب جراحی سخت‌تری در مقایسه با جراحی‌های قبلی خواهد بود که در آن دوره نقاهت بیمار نیز طولانی است. بعضی مواقع جراحی ترمیمی مکرر به دلایل روانی بازمی‌گردد. یعنی در بینی ایراد یا نقصی از حیث زیبایی وجود ندارد اما بعد از گذشت مدت زمانی تمایل به تغییر در ساختار بینی در بیمار ایجاد می‌‌شود.

به طور معمول، جراحی بینی یک تا دو ساعت طول می کشد.

برای دریافت نتیجه رضایت‌بخش از جراحی ترمیمی و حفظ سلامت بیمار لازم است از بیهوشی عمومی استفاده شود.

بله تا 2ماه بعد از جراحی ترمیمی استفاده از چسب ضروری است.

اگر جراحی با ظرافت و دقت انجام شود جای زخم باقی نمی‌ماند. به علاوه می‌توانید با استفاده از کرم‌های ترمیم‌کننده از باقی ماندن جای زخم جلوگیری کنید.

طبق توصیه پزشکان جراحی زیبایی بینی را می‌توانید بعد از 18 سالگی انجام بدهید زیرا در زمان جراحی باید چهره واقعی شکل گرفته باشد تا پزشک بتواند طبق اصول و معیارهای زیبایی‌شناختی عمل جراحی را به گونه‌ای انجام بدهد که بینی با سایر اجزای صورت هماهنگ و متوازن باشد. مسلمأ جراحی ترمیمی بینی نیز بعد از 18 سالگی و پس از گذشت حداقل 1 سال از جراحی اولیه انجام می‌شود.