موارد استفاده از عمل

 • تخلیه چربی از شکم
 •  پهلو
 • ران
 •  باسن
 •  سینه و بازو

مزایای عمل

داشتن بدنی تراش خورده و بدون چربی اضافه

عوارض احتمالی عمل

در صورت عدم رعایت بهداشت در اتاق عمل منجر به عفونت می‌ شود.

سن مناسب یا توصیه شده

30 تا 50 سال

هزینه لیپوماتیک در شمال تهران

اگرچه هزینه عمل لیپوماتیک در مناطق مختلف متفاوت است اما عوامل بسیاری در تعیین هزینه های عمل لیپوماتیک نقش دارند که این موارد عبارت اند از:

 • گستردگی چربی ها
 • شرایط بدنی فرد
 • بیماری های خاص
 • بیمارستان، کلینیک یا مرکزی که در آن جراحی انجام می شود
 • مدت زمانی جراحی

بیهوشی دارد یا خیر؟

هم با بیهوشی و هم با بی ‌حسی موضعی انجام می ‌شود

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

تا چند ساعت

مدت زمان عمل

بین دو تا چهار ساعت

احتمال موفقیت

در صورت رعایت رژیم و ورزش بسیار بالا

مدت دوران نقاهت

یک هفته استراحت کامل و 6 هفته مراقبت

بهترین دکتر لیپوماتیک شمال تهران

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین جراحان لیپوماتیک در تهران است.

عمل لیپوماتیک شمال تهران یکی از عمل‌ هایی جراحی زیبایی بوده که به منظور تخلیه چربی از نقاط مختلف بدن انجام می‌ شود. نقاط مهم و مراکز تجمع چربی در بدن یعنی شکم، پهلو، ران، باسن و سینه از مهم ‌ترین بخش ‌هایی هستند که می ‌توان با لیپوماتیک روی آن ‌ها تغییرات ایجاد کرد.

اگر دوست دارید تا بدنی تراش خورده داشته باشید یکی از گزینه‌ های پیش روی شما لیپوماتیک است. این روش یکی از جدید ترین متد های زیبایی بوده و با کمترین اثر زخم انجام می ‌شود. نحوه عمل هم به این صورت بوده که چربی ‌ها با کمک دستگاه آب شده و به خارج از بدن مکش می ‌شوند. در نتیجه هیچ نگرانی بابت جای زخم ‌ها و جراحی وجود ندارد.

در صورتی که مایل به انجام این عمل هستید، پیشنهاد می ‌کنیم تا قبل از هر تصمیمی این مقاله را انتها بخوانید تا با لیپوماتیک شمال تهران، نحوه انجام، مدت زمان عمل، مراقبت ‌های بعد از آن و دیگر موارد مهم آشنا شوید.

لیپوماتیک شمال تهران

آنچه می خوانید

برای چه نقاطی از بدن می‌ توان از عمل لیپوماتیک شمال تهران استفاده کرد؟

لیپوماتیک شمال تهران به منظور کاهش تجمع چربی روی بخش ‌های مختلفی از بدن تاثیر می ‌گذارد. همانطور که گفتیم عوامل مختلفی هستند که در نتیجه آن‌ ها، چربی در نقاط مختلف بدن به خصوص شکم و پهلوها جمع می ‌شود. در این عمل چربی ‌های اضافی خارج شده و فرم‌ دهی انجام می ‌شود. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که بیشتر روی چه نقاطی از بدن می ‌توان عمل لیپوماتیک را انجام داد.

این عمل به صورت عمده روی شکم و پهلو انجام می ‌شود زیرا محل تجمع عمده چربی ‌ها است. علاوه بر این افرادی که پایین تنه بزرگی دارند از این روش برای فرم ‌دهی ران ‌های خود استفاده می ‌کنند. البته علاوه بر ران، می ‌توان برای تغییر فرم و تخلیه چربی ‌های اضافی باسن هم از این عمل جراحی استفاده کرد. همچنین از بین بردن غبغب و کوچک‌ کردن بازوها هم به کمک همین عمل انجام می ‌شود.

برای چه نقاطی از بدن می‌ توان از عمل لیپوماتیک شمال تهران استفاده کرد؟

عمل لیپوماتیک شمال تهران چگونه انجام می‌شود؟

اطلاع از نحوه عمل و چگونگی انجام آن می ‌تواند اطلاعات شما را در این زمینه برای تصمیم گیری افزایش دهد. در لیپوماتیک شمال تهران، ابتدا محل ‌های مورد نظر مشخص می ‌شود. این قسمت ‌ها علامت گذاری می‌ شوند و توسط امواج اولتراسوتیک ارتعاشاتی به چربی ‌ها وارد می ‌شود. در اثر برخورد این امواج چربی ‌ها آب شده و توسط یک لوله از بدن خارج می ‌شوند.

لوله ‌ای که برای این کار استفاده می‌ شود، کانولا بوده و ضخامت بسیار کمی دارد. بنابراین نگرانی بابت به جا ماندن اثر جراحی نداشته باشید. از طریق این لوله، چربی ‌های آب شده از بدن خارج می‌ شوند و بدن شما فرم دلخواه را به خود می ‌گیرد. البته برای دیدن نتایج اصلی این عمل باید چند ماهی به بدن فرصت بدهید.

عمل لیپوماتیک شمال تهران چگونه انجام می ‌شود؟

 

شیوه بیهوشی برای عمل

شیوه بیهوشی در لیپوماتیک شمال تهران به دو صورت موضعی و بیهوشی عمومی است. انتخاب شیوه بیهوشی به سیستم بدن مراجعه کننده و همچنین میزان چربی خارج شده بستگی دارد. در صورتی که مقدار چربی خارج شده بین یک تا دو لیتر باشد از بیهوشی عمومی برای شخص استفاده می ‌کنند. این در حالی است که برای افرادی که چربی بیشتری در بدن دارند و یا وضعیت جسمانی آن‌ ها ثبات ندارد از روش بی‌حسی نخاعی استفاده می ‌شود. انتخاب روش مناسب بیهوشی هم باید حتما توسط متخصص بیهوشی در یک کلینیک مجهز انجام شود.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

دستگاه لیپوماتیک با استفاده از امواج اولتراسونیکی که ارسال می ‌کند، می ‌تواند بافت های چربی را بشکند. سلول ‌های چربی متلاشی شده توسط لوله ‌ای که داخل بدن شده به شکل مکش خارج می ‌شوند. در این بین چیزی که اهمیت دارد این است که نقطه ساکشن به دقت انتخاب شده و همچنین دستگاه پیشرفته باشد تا بافت‌ های غیرچربی را اشتباها خارج نکند.

 

مزایای لیپوماتیک شمال تهران

مزایای عمل لیپوماتیک شمال تهران

هرچه علم پیشرفت می ‌کند، رو‌ش‌ های بیشتری نیز معرفی می ‌شوند. در همین راستا لیپوماتیک در مقایسه با لیپوساکشن نه تنها خطر کمتری دارد بلکه نتیجه بهتری را هم برای مراجعه کننده فراهم می ‌کند. برخی از مزایای عمل لیپوماتیک عبارتند از:

 • بدن سرعت بهبود بالاتری دارد.
 • طول عمل جراحی کوتاه ‌تر بوده و نیاز به مدت زمان بیهوشی کمتری است.
 • مراجع درد بسیار کمتری را تجربه می ‌کند.
 • کبودی و اثرات ظاهری آن به شدت کمتر است.
 • پوست بعد از عمل صاف و یک دست خواهد بود.

چه کسانی از لیپوماتیک شمال تهران بهترین نتیجه را می‎‌گیرند؟

برای اینکه هر عملی بهترین نتیجه خود را نشان بدهد نیاز است تا برخی موارد بررسی شوند. به همین دلیل زمانی که شما به لیپوماتیک شمال تهران مراجعه می ‌کنید، پزشک متخصص بدن و عادات شما را بررسی می‌ کند تا مطمئن شود که بهترین نتیجه را از این عمل خواهید گرفت.

یک دسته از افرادی که بهترین نتیجه را از این عمل می ‌گیرند، افراد بین 30 تا 50 ساله هستند. بدن قبل و بعد از این محدوده سنی، شرایط مناسبی برای عمل ندارد. در سنین پایین ‌تر به این دلیل که رشد بدن هنوز متوقف نشده، این عمل می ‌تواند آسیب ‌های جبران ناپذیری را به شما وارد کند. در مقابل در سنین بالاتر هم پوست حالت ترمیم خود را از دست می ‌دهد. در نتیجه بعد از عمل به خصوص اگر وزن بسیار بالایی داشته باشید، پوست‌ بدن شل خواهد شد.

دسته دیگری که این عمل برایشان مناسب بوده، افرادی هستند که می‌ توانند به راحتی سبک زندگی و تغذیه خود را تغییر دهند. دلیل آن هم این بوده که برای برگشت ناپذیر بودن این عمل لازم است تا کمی تغییر در لایف استایل خود ایجاد کنید.

با این حال افرادی هم هستند که شاید به خوبی از لیپوماتیک شمال تهران نتیجه نگیرند. این افراد زنان شیردهی هستند که به تازگی کودک خود را به دنیا آورده ‌اند. بدن بعد از زایمان در پروسه ریکاوری قرار گرفته و حداقل یک سال زمان نیاز دارد تا به حالت اولیه خود بازگردد. همچنین اثرات داروی بیهوشی روی شیردهی هم تاثیرات منفی می ‌گذارد.

علاوه بر زنان شیرده، افرادی که دخانیات مصرف می‌ کنند نمی ‌توانند مورد مناسبی برای لیپوماتیک باشند. بدن شما بعد از عمل مدت زمانی را برای بهبود خود نیاز دارد، بنابراین باید نباید به هیچ عنوان سمت مصرف دخانیات بروید. در صورتی که می ‌توانید با این موضوع کنار بیایید، عمل برای شما مناسب خواهد بود.

چه کسانی از لیپوماتیک شمال تهران بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

عمل لیپوماتیک، لیپوساکشن و لیپولیز با هم تفاوت‌ هایی دارند. یکی از این تفاوت‌ ها در نوع عمل است. به عنوان مثال، در لیپوماتیک روی بدن سوراخ‌ هایی ایجاد می‌ شود که محل خروج چربی ‌های شکسته شده است. بافت ‌های چربی که در اثر برخورد با امواج اولتراسونیک شکسته شده ‌اند از طریق لوله خارج می ‌شوند. این در حالی بوده که در روش لیپولیز، چربی ‌ها با استفاده از لیزر ذوب می ‌شوند. چربی ‌هایی که توسط لیزر ذوب شده با روش ساکشن از بدن خارج می ‌شوند.

در عمل لیپوساکشن و لیپولیز مراقبت ‌های بعد از عمل بسیار زیاد بوده و محل جراحی باید حتما بخیه شود. با این حال لیپوماتیک را به عنوان یک عمل سرپایی می ‌شناسند زیرا هم سریع‌ بوده و هم آثار زیادی از خود باقی نمی ‌گذارد. در روش‌ های دیگر مانند لیپوساکشن و لیپولیز نمی ‌توان از چربی خارج شده استفاده کرد اما چربی که در عمل لیپوماتیک شمال تهران از بدن خارج شده را می ‌توان به نقاط دیگر تزریق کرد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیز

جلسه قبل از لیپوماتیک شمال تهران

قبل از انجام عمل جراحی یک جلسه مشاوره با پزشک متخصص خواهید داشت. در این جلسه به طور کلی درباره مزایای این عمل، عوارضی که روی بدن داشته، موارد پزشکی و آزمایشاتی که باید انجام بدهید هم صحبت می ‌شود. این جلسه زمان مناسبی بوده تا هر سوالی را که درباره لیپوماتیک دارید، از پزشک خود بپرسید. اگر سابقه بیماری خاص یا آلرژی دارویی دارید، فراموش نکنید که در میان بگذارید. این موارد برای دارو‌هایی که بعدتر هم تجویز می ‌شوند، اهمیت زیادی دارند.
اغلب پزشکان متخصص که در حوزه کاری خود وارد هستند، قبل از انجام عمل از شما عکس ‌هایی برای مقایسه می‌ گیرند. این تصاویر قبل از عمل در همان جلسه قبل از لیپوماتیک گرفته می ‌شوند تا با تغییرات بعد از عمل به راحتی مقایسه شوند.

اگر درباره عوارض عمل لیپوماتیک شمال تهران نیاز به کسب اطلاعات دارید حتما در جلسه قبل از عمل بپرسید. یکی از عوارض معمول که در اثر مراجعه به کلینیک نامطمئن پیش می ‌آید، عفونت محل برش است. بنابراین عمل جراحی شما باید حتما در یک فضای مطمئن و استریل انجام شده تا بعدا دچار مشکلات این چنینی نشوید. همچنین احتمال مشاهده خون‌ مردگی در روزهای بعد از عمل شایع است. البته هیچ نگرانی در این باره وجود ندارد و می ‌توانید با مصرف داروی مناسب این عارضه را نیز از بین ببرید.

یکی دیگر از عوارضی که پزشک متخصص شما درباره آن قبل از عمل صحبت خواهد کرد، افتادگی پوست است. برای جلوگیری از آن هم باید حتما بعد از عمل طبق دستور پزشک خود از گن استفاده کنید. در صورتی که تغییرات وزنی زیادی داشته باشید، به هر صورت این افتادگی به وجود می ‌آید.
در ادامه توصیه ‌های پزشک متخصص عمل لیپوماتیک و پیکرتراشی را بررسی می‌ کنیم. رعایت این توصیه ‌ها در بهبود شرایط و کسب نتیجه مطلوب تاثیر زیادی دارد:

 • سعی کنید حتما شب قبل خوب بخوابید. ممکن است استرس زیادی داشته باشید اما با مدیتیشن و تنفس عمیق سعی کنید آرامش را به بدنتان بازگردانده تا بتوانید به خوبی استراحت کنید.
 • به هیچ عنوان قبل از عمل به سراغ مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی نروید.
 • شام غذای سبکی میل کنید تا فردا دچار مشکل نشوید.
 • حتما قبل از عمل دوش گرفته و تمیز باشید.
 • داروهایی که روی روند عمل تاثیرگذار هستند را با مشورت پزشک قطع کنید.
جلسه قبل از لیپوماتیک شمال تهران

هزینه عمل لیپوماتیک شمال تهران چقدر است ؟

افرادی که به دنبال ایجاد یک تغییر مهم در بدن خود هستند و دوست دارند تا بخش‌ هایی از آن‌ را متناسب ‌تر کنند، به سراغ عمل لیپوماتیک شمال تهران می ‌روند. مساله ‌ای که در این بین اهمیت دارد این است که هزینه این عمل چقدر بوده و به چه عواملی بستگی دارد. همانطور که بالاتر هم به این مساله اشاره کردیم، عمل لیپوماتیک در بخش ‌های مختلف بدن انجام می ‌شود. شکم و پهلو، باسن، سینه، ران و دیگر بخش ‌های بدن از قسمت‌ هایی هستند که می ‌توان چربی‌ های آن را تخلیه کرد. پس در نتیجه عامل اصلی در تعیین هزینه عمل این بوده که قرار است در کدام بخش‌ ها تغییر ایجاد کنید.

روشن است که هزینه عمل در زمانی که قرار است فقط یک قسمت از بدن خود را تغییر دهید، کمتر از زمانی بوده که می ‌خواهید بخش ‌های مختلف را تغییر دهید. بنابراین ابتدا باید این موضوع را برای خودتان روشن کنید. علاوه بر این، شرایط بدنی هر فردی هم با دیگری متفاوت است. برخی از بدن ‌ها آمادگی زیادی برای عمل دارد اما در مقابل برخی از بدن‌ ها شرایط مساعدی ندارد بنابراین زحمت پزشک و تیم اتاق عمل بیشتر است.

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل ها

یکی از نکات جالب عمل جراحی لیپوماتیک شمال تهران این است که می ‌توانید آن را با دیگر عمل ‌های زیبایی ترکیب کنید. از آن جایی هم که بیهوشی به دفعات زیاد برای بدن ضرر دارد بنابراین می ‌توان با یک بار بیهوشی دو عمل را با هم ترکیب کرد اما این مساله مستقیما باید زیر نظر پزشک باشد. بنابراین در صورتی که به عنوان مثال تصمیم دارید همزمان با لیپوماتیک شکم، چربی هم به صورت خود تزریق کنید حتما آن را با دکتر ایزدپناه در میان بگذارید.

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل ‌ها

عمل لیپوماتیک همزمان با تزریق چربی

چربی ‌هایی که در عمل جراحی لیپوماتیک تخلیه می ‌شوند، می ‌توانند در دیگر بخش ‌های بدن مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال افرادی که صورت لاغری دارند و علاقمند به پر شدن گونه ‌ها هستند می ‌توانند از این چربی برای صورت خود استفاده کنند.

بنابراین اگر از قبل با پزشک خود مشورت کرده باشید می‌ توانند این چربی تخلیه شده را به قسمت‌ های مورد نظر مانند گونه و لب‌ ها تزریق کنند. در این صورت بعد از عمل شاهد دو تغییر بزرگ در بدن خود خواهید بود.

عمل لیپوماتیک همزمان با جراحی زیبایی صورت

اگر قصد دارید تا تغییراتی روی صورت خود بدهید مانند عمل جراحی بینی، می ‌توانید این مساله را هم با پزشک در میان بگذارید. در صورتی که بدن شما توانایی پذیرش دو عمل همزمان را داشته باشد، ابتدا یکی از عمل‌ ها و بعد دیگری در کلینیک انجام می‌ شود. فقط در این موقعیت این موضوع را در نظر داشته باشید که تحمل درد دو عمل و همچنین دوران نقاهت قطعا از یک عمل بیشتر است. پس در این باره به خوبی تحقیق کرده و بعد تصمیم قطعی خود را بگیرید.

عمل لیپوماتیک همزمان با جراحی زیبایی صورت

عمل لیپوماتیک همزان با لیفت شکم

در مواردی که شخص وزن زیاد یا سن بالایی داشته باشد، بعد از عمل لیپوماتیک پوستش شل می ‌شود. یکی از راه‌ های مقابله با این مساله لیفت پوست شکم و پهلو است. بنابراین می ‌توان هر دو این کارها را در یک زمان واحد انجام داده و پوست آویزان را هم با عملیات لیفت از بین برد.

عمل لیپوماتیک شمال تهران برای آقایان

لیپوماتیک شمال تهران نه تنها برای خانم ‌ها بلکه برای آقایان هم مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به طور کلی کارکرد این عمل تخلیه چربی از نقاطی مانند شکم، پهلو و سینه است. نواحی در بدن که محل تجمع چربی هستند می ‌توانند با عمل لیپوماتیک تغییراتی در آن ‌ها انجام داد. بنابراین برخی از آقایان هم مایل به انجام این عمل هستند.

یکی از کاربرد های اصلی لیپوماتیک برای مردان این است که چربی‌ های شکم و سینه خود را تخلیه کنند تا عضلات میانی بدن خود را بهتر نشان دهند. سیکس پک یکی از مشخصه ‌های بدن ورزشکاران است، در نتیجه برای اینکه بهتر بتوانند نتیجه دلخواه خود را بگیرند می ‌توانند با انجام این عمل، عضلات را بهتر نمایش دهند.

اگر می‌ خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌ های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

عمل لیپوماتیک شمال تهران چقدر طول می‌کشد؟

در راستای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیپوماتیک شمال تهران، بهتر است درباره زمان عمل نیز صحبت کنیم. مدت زمان این عمل جراحی بین دو تا چهار ساعت است اما تخمین زمان دقیق آن به موارد مختلفی بستگی دارد. اولین عامل میزان چربی بوده که قرار است تخلیه شود. در صورتی که چربی زیادتر باشد، مدت زمان عمل نیز بیشتر می ‌شود.

علاوه بر میزان چربی، نقاطی که قرار است تحت عمل قرار بگیرند هم روی مدت زمان آن موثر هستند. در صورتی که بخواهید به عنوان مثال ران، شکم و پهلو را همزمان عمل کنید، ممکن است تا پنج ساعت هم طول بکشد. البته به این دلیل که نقاهت شما سخت‌ تر خواهد بود، بیشتر پزشک ‌ها انجام تعداد زیادی عمل در آن واحد را توصیه نمی‌ کنند.

عمل لیپوماتیک شمال تهران چقدر طول می ‌کشد؟

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک شمال تهران

همیشه گفته می ‌شود که دوران نقاهت بعد از یک عمل جراحی به اندازه خود عمل اهمیت دارد. در صورتی که مراقبت‌ های مناسب بعد از عمل را انجام ندهید، ممکن است تمام هزینه و زحمتی که متحمل شده ‌اید؛ بی ‌نتیجه بماند. بنابراین موارد زیرا در دوران بعد از عمل جراحی حتما رعایت کنید:

 • ورزش و فعالیت سنگین ورزشی را تا مدت ‌ها بعد از عمل کنار بگذارید. پیاده روی آرام مانعی ندارد به خصوص چند ساعت بعد از عمل برای اینکه سیستم گوارش دوباره فعال شود اما به هیچ عنوان سمت ورزش‌ های سنگین نروید.
 • تا 30 روز بعد از عمل جراحی نباید نوشیدنی ‌های الکلی مصرف کرده یا به سمت استفاده از دخانیات بروید.
 • تغییر رژیم غذایی درست از بعد عمل شروع می ‌شود. در صورتی که رژیم خود را تغییر ندهید این امکان وجود دارد که نتیجه مناسبی از عمل نبینید.
 • رعایت بهداشت و تعویض پانسمان باید دقیقا مطابق توصیه پزشک معالج انجام شود.
 • 48 ساعت بعد از عمل دوش بگیرید ولی سعی کنید تا یک الی دو ماه رفتن به استخر را کنسل کنید.
 • مراقب نحوه خوابیدن خود باشید تا آسیبی به زخم ‌ها وارد نشود.
 • حتما پوشیدن گن را در برنامه خود قرار دهید.

حتما بعد از انجام عمل سعی کنید تا چندین روز حتی یک هفته بیشتر به حالت درازکش باشید. این کار هم فشار کمتری به بدن وارد می‌ کند و هم اجازه استراحت کردن را می‌ دهد. فراموش نکنید که عمل لیپوماتیک شمال تهران در صورتی نتیجه دائمی دارد که بتوانید ورزش و تغییر سبک زندگی را هم در برنامه خود قرار دهید.

چطور از گن طبی بعد از لیپوماتیک شمال تهران استفاده کنیم ؟

همانطور که در بالا هم گفتیم حتما باید بعد از عمل گن طبی بپوشید. این کار باعث می ‌شود تا اولا فضای خالی که بین پوست و عضلات به وجود آمده جمع شود و جلوی شل شدن پوست را بگیرد. همچنین فشاری که گن به بدن شما وارد می‌ کند، باعث خروج مایعات اضافی از بدن می ‌شود. در انتها هم این کار منجر به بهبود سریع‌ تر بدن می‌ شود. البته این نکته را در نظر داشته باشید که اولا حتما گن را بشویید تا تمیز باشد، ثانیا به جز زمان ‌های حمام آن را همیشه به تن داشته باشید.

چطور از گن طبی بعد از لیپوماتیک شمال تهران استفاده کنیم؟

بهترین نحوه خوابیدن بعد از لیپوماتیک شمال تهران چگونه است ؟

یکی دیگر از موارد مهم در دوران نقاهت، نحوه خوابیدن شما است. اگر مانند دوران قبل از عمل بخوابید ممکن است آسیب ‌های جدی به بدن شما وارد شود. باید به شکلی بخوابید که هیچ فشاری به بدن شما و نواحی عمل وارد نشود. پس حتما از پزشک متخصص خود درباره مدل صحیح خوابیدن با توجه به نوع عمل پرس و جو کنید.

اگر خواب هوشیاری دارید جای نگرانی نیست اما در صورتی که به خواب عمیق می ‌روید حتما در دو طرف خود بالش قرار دهید تا اشتباه در خواب غلت نزنید. در چند شب ابتدایی بعد از عمل هم بهتر است به صورت نیمه نشسته بخوابید تا مایعات سریع‌ تر از بدن شما خارج شوند.

ورم بعد از عمل لیپوماتیک شمال تهران

تورم در نواحی عمل شده یک اتفاق عادی است و در اکثر عمل‌ ها این اتفاق رخ می ‌دهد. حتی اگر بدن شما دچار حادثه شود و مورد اصابت ضربه یا برش شی تیزی قرار بگیرد، مشاهده می‌ کنید که نواحی نزدیک به آن متورم خواهند شد. خوشبختانه بعد از لیپوماتیک شمال تهران نیز این تورم‌ ها طی یک هفته آتی جذب شده و از بین می‌ روند. برخی از این تورم‌ ها سطحی نبوده و بیشتر عضلانی هستند، درواقع ارگان ‌های داخلی برای محافظت از خود کمی منبسط شده ‌اند که نشانه ‌های این موضوع نیز تا ۶ ماه پس از عمل محو خواهد شد.

از آن ‌جا که با وجود این ورم ممکن است به آن شکل دلخواه خود نرسید، باید توجه داشته باشید که بهترین فرم خود را 6 ماه پس از عمل پیدا خواهید کرد. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌ های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین عمل خود را با خیالی آسوده در بیمارستان مدنظر خود به ما بسپارید. ما تا گرفتن نتیجه در کنار شما خواهیم بود.

همانطور که گفته شد، پس از عمل ممکن است تا ماه ‌ها ورم شما وجود داشته باشد. اگر بخواهید، مواردی هستند که با رعایت آن‌ ها مدت زمان از بین رفتن این ورم کاهش پیدا کرده و زودتر به سایز دلخواه خود خواهید رسید. در زیر به برخی از این موارد اشاره کرده ‌ایم:

 • بهتر است چند ماه اول بعد عمل، مصرف دخانیات، مواد مخدر، سیگار و قلیان را ترک کنید. حتی مصرف نوشیدنی ‌های الکلی نیز روی این موضوع موثر است.
 • فردای روز عمل، بهتر است چندین قدم حرکت کنید تا خون و مایعات داخل بدن شما به حرکت عادی خود ادامه دهند. این کار را می‌ توانید حتی در داخل خانه انجام دهید.
 • مهم ترین نکته ‌ای که بعد هر عمل برای بهبود ورم به بیمار گفته می ‌شود این است که مصرف نمک و چربی را به شدت کاهش دهد. مخصوصا در هفته اول بعد لیپوماتیک شمال تهران نباید غذاهای پر نمک استفاده کرد.
 • از فعالیت‌ های سنگین تا چند هفته معاف شوید. انجام این کارها فرم بدن را به هم ریخته و ورم را بیشتر می‌ کند.
 • تا پایان هفته اول نباید به صورت 90 درجه نشست. بهتر است بیمار درازکش باقی بماند.
 • با ماساژ نواحی مورد جراحی، می‌ توان تا حد مطلوبی ورم را از بین برد. در مورد زمان شورع ماساژ، باید با دکتر خود هماهنگ کنید.
 • مصرف به موقع و منظم داروها بعد از عمل نقش تاثیر گذاری در کاهش ورم ‌ها دارد. بهتر است هرچقدر هم که احساس بهتر شدن می ‌کنید، به خوردن داروهای خود ادامه دهید.
 • با پوشیدن گن مخصوص لیپوماتیک، بدن شما زودتر به حالت عادی درآمده و فرم ناحیه عمل نیز سریع‌ تر به شکل دلخواه در می ‌آید.

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک شمال تهران

در تمام فرهنگ‌ ها به ماساژ بدن توجه زیادی می ‌شود و هرگاه فردی احساس کرختی و خستگی می ‌کند، ماساژ را امتحان می ‌کند. پس از عمل، بدن بیمار نیاز به استراحت داشته و این موضوع باعث کم تحرکی بیمار می‌ شود. پس از چند روز بعد از عمل، بهتر است با مشورت پزشک اقدام به ماساژ بیمار کنید تا حال بهتری پیدا کند. انجام ماساژ مزایای بیشتری نیز دارد. نواحی که مورد عمل قرار گرفته‌ اند، دچار بی حسی شده و با انجام ماساژ، حس سطح پوست بیمار به حالت قبل بر می‌گردد.

با انجام ماساژ، گردش خون در آن ناحیه بهتر شده و کبودی ‌ها زودتر از بین می ‌روند. گردش خون بهتر باعث بهبودی سریع ‌تر زخم ‌ها شده و مریض سریع‌ تر می‌ تواند به حالت نرمال خود برگردد. با انجام ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک شمال تهران، خون آبه ‌ها و مایعاتی که ممکن است در زیر پوست جمع شده باشند سریع ‌تر دفع شده و فرم بدن متقاضی، زودتر به حالت ایده‌ آل نزدیک می ‌شود.

 

معایب عمل لیپوماتیک شمال تهران

بعد از تصمیم گیری در مورد انجام لیپوماتیک، بهتر است با چند واقعیت آشنا شوید و در صورتی که با آن‌ ها مشکلی نداشتید، تصمیم خود را قطعی کنید. هر عمل جراحی و هر روش پزشکی، عوارض و معایب خود را دارد، اما نمی ‌توان صرفا به خاطر ترس از این عوارض، از درمان اصلی منصرف شد. لیپوماتیک شمال تهران نیز از این قاعده مستثنا نبوده و ممکن است برخی از این موارد در بدن شما نیز مشاهده شود. اگر با این معایب مشکلی ندارید،‌ می ‌توانید با خیالت به اتاق جراحی بروید.

 • این عمل تنها برای نواحی بزرگی از بدن که در آنجا چربی انباشته شده وجود دارد، قابل استفاده است. برای نواحی کوچک ‌تر و ظریف ‌تر باید از روش ‌های دیگری استفاده نمود.
 • در صورتی که سن شما زیادتر از میانگین مراجعین باشد، ممکن است که تا مدتی با کوفتگی عضلانی مواجه شوید، که بعد از مدتی رفع خواهد شد.
 • بعد از عمل، در نواحی جراحی شده چروک‌ های پوستی ظاهر خواهند شد. همچنین ممکن است به دلیل خالی شدن فضای داخلی آن ناحیه، پوست شروع به افتادگی و شل شدن کند. برای بهبود این موضوع بهتر است که ورزش را از سر بگیرید.
 • عمل لیپوماتیک شمال تهران یک عمل جراحی دائمی نیست. در صورتی که پس از عمل بی ‌تحرک باشید و یا اینکه از ورزش و رژیم غذایی مناسبی تبعیت نکنید، شرایط فیزیکی شما دوباره تغییر پیدا کرده و دوباره به فرم قبلی خود باز خواهید گشت.
 • در هر جراحی کبودی‌ های ناشی از عمل وجود دارد. بعد از انجام لیپوماتیک، تا مدتی طول می ‌کشد تا کبودی ‌های نزدیک نواحی عمل شده بهبود پیدا کنند.
 • در برخی موارد مشاهده شده است که در نواحی لیپوماتیک شده، ورم‌ هایی شکل می‌ گیرند و باید چندین ماه صبر کرد تا این ورم ‌ها از بین بروند.

برخی افراد نیز بر این باورند که این عمل عوارض بسیار شدیدتری دارد و نباید به این کار تن داد. به دلیل نبود اطلاعات کافی افراد، برخی شایعات ممکن است ترسناک ‌تر از چیزی که هستند به نظر آید. در ادامه به بررسی برخی از عوارض عمل لیپوماتیک شمال تهران می ‌پردازیم.

معایب عمل لیپوماتیک شمال تهران

آسیب به عروق و رگ‌های بدن

از آن جا که دستگاه به کار رفته در عمل لیپوماتیک با ارتعاشاتی همراه است و از این رو سعی می ‌کند با ضربات کوتاه چربی‌ ها را آب کند، برخی افراد نگران هستند که وجود این دستگاه در داخل بدن، ممکن است به رگ‌ ها آسیب وارد کرده و دچار خونریزی شوند. نکته قابل توجه این است که دستگاه‌ های به کار رفته در عمل لیپوماتیک شمال تهران کاملا هوشمند بوده و صرفا در هنگام مواجه با بافت چربی واکنش نشان می ‌دهند و با رگ ‌ها و دیگر ارگان ‌های حیاتی کاری ندارد. اگر بیمار قبل از عمل اقدام به مصرف داروی ‌های رقیق کننده خون نکند، این عمل هیچ گونه خونریزی نخواهد داشت.

جمع شدن آب در زیر پوست

تنها در حالتی که پزشک انتخابی شما از مهارت بالایی برخوردار نباشد این اتفاق  ممکن است رخ دهد. در صورت انتخاب یک پزشک ماهر و گوش کردن بیمار به نکات قبل و بعد از عمل، هیچ مشکلی در این زمینه ایجاد نخواهد شد. جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می ‌توانید با خیالی آسوده و با کم ‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال کنید.

حساسیت به داروی بیهوشی

برای کاهش درد بیمار، پزشک از دارو‌های بی حس کننده موضعی استفاده می ‌کند. ممکن است برخی افراد به این داروها، از جمله لیدوکائین، حساسیت داشته باشند. برای جلوگیری از بروز مشکل در اتاق عمل، می ‌توان به سادگی قبل از روز عمل لیپوماتیک شمال تهران اقدام به تست این دارو کرد.

طولانی بودن زمان بهبودی زخم ها

برخلاف چیزی که ممکن است فکر کنید، این عمل زخم بزرگی نداشته و بعد از گذشتن دوران نقاهت، دیگر اثر زیادی از خود باقی نخواهد گذاشت. لیپوماتیک روشی جدیدتر و به روزتر از شیوه‌ های پیشین است و در مقایسه با آن ‌ها جای زخم بسیار ناچیزی دارد. همانطورکه بعد از زخم شدن دست یا پای خود، آن را تمیز نگه داشته و داروهای مربوطه را مصرف می ‌کنید، زخم‌ های بعد عمل نیز به همین شکل خواهند بود و تنها با چند روز استراحت درمان می ‌شوند.

طولانی بودن زمان بهبودی زخم‌ ها

آمبولی در طی عمل لیپوماتیک شمال تهران

آمبولی به طور ساده به اتفاقی گفته می ‌شود که ماده ‌ای غیر از خون به ناگهان وارد جریان خون شده و رگ را دچار گرفتگی می ‌کند. خوشبختانه در عمل لیپوماتیک، چربی ‌ها آب شده و سپس توسط دستگاه جذب می‌ شوند. از این رو هیچ چربی در آن قسمت باقی نمی ‌ماند که بخواهد باعث آمبولی شود.

عفونت پس از جراحی

هر زخمی در بدن انسان ممکن است نجر به عفونت شود. اما باید توجه داشته باشید که این اتفاق تنها زمانی رخ می ‌دهد که هیچ گونه مراقبتی از زخم صورت نگیرد. جای زخم عمل لیپوماتیک شمال تهران بسیار کوچک است و به راحتی می ‌توان آن را تمیز نگه داشت. از طرفی پزشک کلیه دستگاه‌ ها و تجهیزات و ابزارهای دستی خود را ضد عفونی می ‌کند و از این رو خطر عفونت پس از جراحی را بسیار کاهش می ‌دهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیپوماتیک برای تغییر سایز یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

هر عمل جراحی چه کوچک و چه بزرگ ممکن است با پیچیدگی و عوارضی روبرو شود. بیشتر عوارض ناشی از اشتباه هستند و ممکن است پزشک مواردی را رعایت نکند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین رفته باشد. بعد از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک شروع تازه باشد. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

خیر. خانم هایی که جراحی لیپوماتیک انجام می دهند در قدرت باروری خود هیچ تغییری احساس نمی کنند و می توانند بدون هیچ مشکلی در آینده باردار شوند.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید.