لیپوماتیک اقایان برای چه نقاطی از بدن انجام می شود؟

 • لیپوماتیک شکم و پهلو آقایان
 • لیپوماتیک سینه در آقایان
 • لیپوماتیک ران و باسن در آقایان
 • لیپوماتیک بازو در آقایان
 • لیپوماتیک غبغب در آقایان

عمل لیپوماتیک برای سیکس پک آقایان چگونه است؟

داشتن سیکس پک و همچنین شکمی صاف و عضلانی اگرچه در بسیاری از مواقع با رژیم غذایی و برنامه های ورزشی طولانی مدت و منظم امکان پذیر است، اما گاهی بهتر است با استفاده از انواع جراحی های لاغری و زیبایی شکم مانند لیپوماتیک انجام شود. عمل لیپوماتیک به دلیل ماندگاری طولانی تر و عوارض کم تر بهترین روش برای رسیدن به شکمی صاف و سیکس پک دار می باشد.

مزایای عمل

 • نتیجه فوری
 • بدون درد و خونریزی
 • ماندگاری دائمی

عوارض احتمالی عمل

 • درد
 • کبودی
 • تورم

سن مناسب یا توصیه شده

آغاز بزرگسالی

بیهوشی دارد یا خیر؟

دارد

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

ندارد

مدت زمان عمل

۹۰ دقیقه الی ۲ ساعت

احتمال موفقیت

صد درصد

مدت دوران نقاهت

۳ روز تا یک هفته

لیپوماتیک آقایان

اگرچه زیبایی معمولا با ظرافت زنان شناخته می شود اما زیبایی و تناسب اندام تنها مختص به زنان نبوده و آقایان نیز به ان اهمیت می دهند. مردانی که تناسب اندام دارند معمولا اعتماد به نفس بالاتری داشته و در روابط عاطفی و جنسی خود نیز بهتر عمل می کنند.

بر همین اساس به موازات زنان، انواع جراحی های زیبایی مانند لیپوساکشن، لیفت شکم، جراحی بینی و … در میان آقایان نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است. امروزه دیگر کمتر مرد جوان و حتی میانسالی را می توان یافت که رویای داشتن یک شکم عضله ‌ای و بازوهایی برجسته را نداشته باشد. اگر شما هم چنین رویایی دارید خوب است که با لیپوماتیک اقایان اشنا شوید.

 

مزایای لیپوماتیک آقایان

 • لینک های مفید
 • انیمیشن پیکرتراشی با لیپوماتیک

لیپوماتیک اقایان برای چه نقاطی از بدن استفاده می شود؟

هدف انجام لیپوماتیک در میان زنان و آقایان تفاوت خاصی ندارد. از این جراحی در کاهش حجم چربی های اضافه بدن و رسیدن به تناسب اندام کاربرد دارد. بنابراین معمولا آقایانی عمل لیپوماتیک را انجام می دهند که از چاقی موضعی قسمتی از بدن خود از جمله شکم و پهلوها رنج می برند. لیپوماتیک بازو و ران نیز در کنار لاغری شکم و پهلو می تواند اقایان را به اندامی ورزیده و زیبا برساند.

از جراحی لیپوماتیک می توان برای لاغری و فرم دهی این نواحی بدن استفاده کرد:

 

لیپوماتیک شکم و پهلو آقایان

محبوب ترین نوع لیپوماتیک آقایان، انجام این عمل در ناحیه شکم و پهلوها می باشد. مردان بسیاری شکایت دارند که علی رغم لاغری و کشیدگی دست ها و پاهایشان، با افزایش سن دچار چاقی شدید در شکم و پهلوها شده اند. درصد کمی از مردان از جراحی لیپوماتیک برای لاغر کردن باسن، بازو و یا ران خود استفاده می کنند اما متقاضیان پرشماری برای لیپوماتیک شکم و پهلو وجود دارد.

با انجام لیپوماتیک شکم و پهلو، چربی های جمع شده در ناحیه فوقانی و تحتانی شکم به طور همزمان از بین رفته و یک شکم خوش فرم خواهید داشت که در تناسب کامل با سایر نواحی بدن می باشد.

توجه داشته باشید که لیپوماتیک شکم تنها خاص مردانی که شکم هایی بسیار بزرگ و اویزان دارند نیست. حتی اگر از تجمع حجم کمی چربی در زیر شکم خود رنج می برید می توانید با انجام لیپوماتیک یک شکم صاف و عضله ای داشته باشید.

لیپوماتیک شکم و پهلو آقایان

لیپوماتیک سینه در آقایان

سینه های بزرگ به همان اندازه که برای زنان شاخص زیبایی محسوب می شوند، در مردان عاملی برای بر هم خوردن تناسب اندام به حساب می آیند. برخی از اقایان به طور ژنتیکی یا به دلیل اضافه وزن زیاد، سینه های بزرگ و برجسته ای دارند. در چنین شرایطی لیپوماتیک سینه اقایان بهترین راه حل برای رسیده به سینه ای عضله ای و صاف است.

لیپوماتیک ران و باسن در آقایان

علاوه بر سینه های بزرگ، برخی مردان به طور ژنتیکی پاهایی چاق و باسن حجیم و برجسته ای دارند که تناسب اندام مردانه ان ها را بر هم می زند. لیپوماتیک ران و باسن معمولا در هماهنگی با لیپوماتیک شکم و پهلو انجام می شود تا در نهایت تمام ناحیه بالاتنه و پایین تنه از یک هماهنگی زیبا برخوردار باشد.

لیپوماتیک بازو در آقایان

در بسیاری موارد علی رغم انجام ورزش های سنگین و طولانی مدت چربی های جمع شده در بازو تبدیل به عضله های سفت و ورزشکاری نمی شوند بلکه در نهایت پوستی اویزان از ان ها باقی می ماند. آقایانی که از چاقی و فرم بد بازوهای خود رنج می برند می توانند با یک جراحی لیپوماتیک بازوهایی خوش فرم بدون هیچگونه شل شدگی پوست داشته باشند.

لیپوماتیک بازو در آقایان

لیپوماتیک غبغب در آقایان

لیپوماتیک غبغب نیز در میان اقایان بسیار پرطرفدار است و معمولا با افزایش سن تقاضا برای انجام ان بیشتر می شود. وجود این چربی بدقلق و اویزان در ناحیه زیر چانه برای هیچکس خوشایند نیست. حتی اگر بتوان با رژیم های غذایی صورت و غبغب را لاغر کرد احتمالا پوست اویزان به جا مانده از ان ازار دهنده خواهد بود. با لیپوماتیک می توانید با این چربی مزاحم به زیباترین حالت ممکن خداحافظی کنید.

 در صورتی که علی رغم رعایت رژیم های غذایی سرسخت و ورزش سنگین موفق به اب کردن چربی های شکم و پهلوهای خود نشده اید هیچ جایی برای ناامیدی نیست زیرا با انجام عمل لیپوماتیک در کمتر از یک روز از این چربی ها خلاص می شوید.

اگر به دنبال یک نتیجه رضایت بخش با کمترین عوارض و احتمال برگشت هستید باید بدن خود را به دستان پزشکی ماهر بسپارید که تجربه چندین عمل موفقیت امیز لیپوماتیک را در کارنامه تخصصی خود داشته باشد. جراحی لیپوماتیک درست مانند سایر عمل های زیبایی باید توسط پزشک متخصص که دارای بورد تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی است انجام شود.

لیپوماتیک غبغب در آقایان

 • باید ها و نباید های عمل لیپوماتیک از زبان دکتر ایزدپناه

عمل لیپوماتیک مردان چگونه انجام می‌شود؟

بیش از ۶۰ درصد مردان معمولا با افزایش سن و در میانه بزرگسالی احساس می کنند که از تناسب اندام خود راضی نیستند زیرا در برخی نواحی بدن ان ها چربی بیش از اندازه ای جمع شده است. برخی از ان ها به ورزش روی اورده و رژیم لاغری می گیرند اما همچنان بخشی از این چربی های کهنه شده سفت و سخت به شکم، پهلو، ران و بازوهای ان ها چسبیده اند.

نمی توان گفت که همیشه عدم رعایت رژیم غذایی و پرخوری علت جمع شدن چربی است بلکه در برخی موارد بر هم خوردن تعادل هورمونی ناشی از مصرف داروهای خاص یا ابتلا به یک بیماری می تواند باعث چاقی و اضافه وزن موضعی شود. اینجاست که لیپوماتیک می تواند یک معجزه را رقم بزند!

جراحی لیپوماتیک به طور کلی سه مرحله دارد. در مرحله اول بنا بر صلاح دید پزشک جراح و متخصص بیهوشی بیمار با یکی از روش های بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی بی حس می شود. پس از ان با توجه به محل انجام لیپوماتیک، یک یا چند سوراخ کوچک در ناحیه مورد نظر برای ورود لوله های کانولا ایجاد می شود.

سپس با استفاده از امواجی که دستگاه لیپوماتیک ایجاد می کند لوله کانولا درون بافت چربی به ارتعاش درآمده و موجب جدا شدن چربی می گردد. این چربی های خرد شده از داخل بدن ساکشن شده و به بیرون منتقل می شوند.

در صورتی که بنا بر صلاح دید و کسب مجوز از پزشک متخصص بخواهید از این چربی های خارج شده برای تزریق و حجم دهی به سایر نواحی بدن استفاده کنید چربی ها باید توسط دستگاه های مخصوص تصفیه شده و اماده تزریق مجدد گردند.

عمل لیپوماتیک مردان چگونه انجام می‌شود؟

شیوه بیهوشی برای عمل لیپوماتیک آقایان

 عمل لیپوماتیک مردان معمولا از طریق بیهوشی عمومی انجام شده و نیاز به بستری ندارد اما در موارد معدودی در صورتی که به دلیل حساسیت به داروهای بیهوشی یا وجود یک بیماری خاص استفاده از بیهوشی کامل برای فرد خطرناک باشد پزشک تشخیص می دهد که از بی حسی موضعی استفاده کند.

امکان استفاده از بی حسی موضعی به گستردگی مداخله و حجم چربی استخراج شده از بدن نیز بستگی دارد. معمولا به طور کلی اگر حجم چربی خروجی بیش از ۲ لیتر باشد از بیهوشی عمومی استفاده می کنند اما برای چربی های ۱ تا ۲ لیتر شانس بی حسی موضعی نیز وجود دارد.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

در لیپوماتیک از امواج اینفراسونیک با نوسان های ثابت برای خرد کردن سلول های چربی اضافه در بدن استفاده می شود. جهت ایجاد این امواج که فرکانس های بسیار پایینی دارند و برای گوش انسان قابل شنیدن نیستند از یک دستگاه مخصوص به نام دستگاه لیپوماتیک استفاده می شود.

کانولا لوله های بسیار ظریف و باریکی هستند که از ان ها برای انتقال خون و سایر مایعات بدن استفاده می شود. امواج تولید شده توسط دستگاه لیپوماتیک موجب ارتعاش کانولایی می شود که درون بافت چربی اضافه قرار گرفته و کانولا را به چرخش در می آورد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که تنها چربی های اضافه را خرد کرده و هیچگونه اسیبی به بافت های همجوار و عروق وارد نمی کند.

دستگاه لیپوماتیک چگونه کار می‌کند؟

مزایای عمل لیپوماتیک آقایان

عمل لیپوماتیک مردان می تواند در طی یک شبانه روز بخش قابل توجهی از چربی موضعی بدن شما را کاهش داده و اندامی ایده آل را طراحی نماید اما ماندگاری اثرات لیپوماتیک به سبک زندگی شما بستگی دارد. ایا برنامه ای برای ورزش منظم دارید؟ ایا از یک رژیم غذایی سالم پیروی خواهید کرد؟

شما بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک می توانید تغییرات اولیه را در بدن خود مشاهده کنید و تا چند ماه بعد از جراحی نیز نتیجه به طور کامل ملموس خواهد بود اما حفظ این تغییرات به شما بستگی دارد. نتیجه سریع و اثربخش با کمترین عارضه مهم ترین مزیت جراحی لیپوماتیک در برابر سایر جراحی های لاغری است.

از دیگر مزایای لیپوماتیک مردان در مقایسه با سایر روش های لیپوساکشن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش ها دوره نقاهت کوتاهتری داشته و معمولا فرد بعد از دو هفته می تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد.
 • در لیپوماتیک احتمال اسیب رسیدن به پوست، عروق و سایر بافت های ناحیه جراحی بسیار کم است.
 • در این روش برای بیمارانی که شرایط بیهوشی کامل را ندارند می توان از بی حسی موضعی استفاده کرد.
 • در سایر روش ها به دلیل استخراج غیر یکنواخت چربی ها احتمال جمع شدن گلوله چربی زیر پوست و ایجاد ناهمواری در ان وجود دارد اما در لیپوماتیک به دلیل خرد کردن چربی ها با استفاده از ارتعاش، چربی ها کاملا یکنواخت استخراج می شوند.
 • مدت زمان استفاده از گن مخصوص در این روش معمولا کمتر از سایر روش های لیپوساکشن است.
 • تورم و کوفتگی پس از عمل در روش لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن می باشد زیرا پزشک در این روش مداخله فیزیکی مستقیم بر روی بدن بیمار ندارد.
 • احتمال بروز عفونت و خونریزی بسیار پایین است.
 • در روش لیپوماتیک این شانس را دارید که از چربی های بدن خود برای حجم دهی به بخش دیگری از بدن استفاده کنید.
مزایای عمل لیپوماتیک آقایان

چه کسانی از لیپوماتیک آقایان بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

برای انکه بهترین نتیجه را از عمل لیپوماتیک بگیرید ابتدا خود باید یک گزینه مناسب برای انجام این عمل باشید. بهترین کاندیدا برای انجام لیپوماتیک آقایانی هستند که:

 • از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند و بیماری مزمن خاصی ندارند.
 • رژیم غذایی و ورزش پرفشار برای اب کردن چربی های کهنه کمکی به ان ها نکرده است.
 • به دلایل ورزشی و یا سلامتی به دنبال از بین بردن چربی های یک ناحیه خاص از بدن در مدت زمان کوتاه هستند.
 • دیدگاه منطقی و توقع درستی از نتایج عمل لیپوماتیک دارند.
 • سیستم ایمنی بدن ان ها قوی است.
 • مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات را حداقل به طور موقت ترک کرده اند.

استعمال دخانیات به ویژه سیگار کشیدن می تواند موجب کندی روند بهبود زخم شده و به دلیل تضعیف سیتم ایمنی بدن ریسک عفونت را افزایش می دهد. بنابراین از حداقل دو هفته قبل از عمل لیپوماتیک و تا حداقل یک ماه پس از ان باید از مصرف الکل و سیگار کشیدن اجتناب شود.

همچنین کسانی که به دلیل مشکلات زمینه ای خاص مانند مشکلات قلبی و عروقی، داروهای رقیق کننده خون مانند اسپرین مصرف می کنند باید پس از مشورت با پزشک تا مدتی بعد از عمل، مصرف قرص را قطع کنند.

رعایت مراقبت های بعد از جراحی شکم نقش بسیار تعیین کننده ای در نتیجه دارد. در صورتی که دستورالعمل های مربوط به دوران نقاهت مانند رژیم غذایی، فعالیت بدنی و ورزش ، مصرف داروها و پوشیدن گن مخصوص را درست رعایت نکنید احتمال بروز عوارض بسیار افزایش خواهد یافت.

لیپوماتیک را می توان عملی با نتیجه صد درصدی دانست اما کیفیت نهایی این عمل تا حد بسیار زیادی به تجربه و مهارت پزشک جراح بستگی دارد. اگر تصمیم به انجام لیپوماتیک یا هر جراحی زیبایی دیگری دارید نخستین مسئولیت شما این است که تمام جوانب انتخاب یک پزشک را در نظر بگیرید.

امروزه با گسترش فضای مجازی این امکان فراهم شده است که بتوان نتیجه عمل های یک جراح زیبایی را از طریق پیج اینستاگرام و یا سایت بررسی نمود. همچنین رزومه تخصصی و میزان رضایت کسانی که پیشتر عمل خود را به پزشک مورد نظر سپرده اند معیار خوب دیگری برای یک انتخاب مطمئن می باشد.

چه کسانی از لیپوماتیک آقایان بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

 بهترین نتیجه را کسی خواهد گرفت که عمل خود را به بهترین جراح بسپارد. جلب اعتماد شما عزیزان مهم ترین هدف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و کم‌ترین عوارض ممکن عمل لیپوماتیک خود را توسط ایشان انجام دهید.برای مشاهده نمونه کارهای دکتر ایزد پناه کافیست پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

اگر با سایر روش های برداشتن چربی های شکم اشنا باشید احتمالا این سوال برایتان ایجاد خواهد شد که لیپوماتیک چه تفاوتی با لیپوساکشن و لیپولیز دارد. به طور کلی اینطور می توان گفت که لیپوماتیک در مقایسه با این دو روش، متدی جدیدتر داشته و با عوارض کمتری همراه است.

بر خلاف روش لیپولیز که در ان از گرمای لیزر برای سوزاندن چربی ها بهره می برند در روش لیپوماتیک از هیچگونه حرارتی برای جدا کردن چربی ها از بافت بدن استفاده نمی شود به همین دلیل هیچ خطری عروق ناحیه جراحی و بافت های همجوار را تهدید نمی کند.

در روش لیپوساکشن معمولا پزشک به طور مستقیم دخالت داشته و از طریق نیروی مکانیکی چربی ها را به بیرون از بدن منتقل می کند اما در لیپوماتیک مداخله فیزیکی پزشک به حداقل رسیده و تمام فرایند تخلیه چربی ها از طریق ارتعاش امواج صورت می گیرد.به همین دلیل عوارضی همچون کبودی، درد و تورم در عمل لیپوماتیک بسیار کمتر از لیپوساکشن است. طول دوره نقاهت ان نیز کوتاه تر می باشد.

همچنین در لیپوساکشن معمولا چربی ها به طور یکنواخت برداشته نمی شوند بنابراین در برخی نواحی چربی اضافه به شکل گلوله شده در زیر پوست باقی می ماند که موجب ناهمواری پوست می گردد اما لیپوماتیک به دلیل انکه از ارتعاش امواج با نوسان ثابت برای خرد کردن چربی ها استفاده می کند در نهایت تخلیه چربی را کاملا یکنواخت انجام داده و پوست صاف باقی می ماند.

یکی دیگر از مزایای مهم لیپوماتیک در برابر لیپوساکشن و لیپولیز این است که در این روش جدید می توان چربی های بدن بیمار را پس از استخراج با دستگاه های مخصوص تصفیه نمود و طی یک فرایند کاملا تخصصی به طور مجدد به بدن فرد تزریق کرد.

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

جلسه قبل از لیپوماتیک آقایان

فرایند جراحی لیپوماتیک شما از زمانی آغاز می شود که نخستین جلسه پیش از عمل را با پزشک متخصص برگزار می کنید. این جلسه می تواند سرنوشت نهایی جراحی زیبایی شما را تعیین کند. در جلسات مشاوره قبل از عمل است که فرد ابهامات خود را بر طرف نموده و دیدگاهی منطقی نسبت به نتیجه یک جراحی لاغری شکم پیدا می کند.

مراقبت های قبل و بعد از عمل، شرایط لازم برای انجام عمل، حساسیت دارویی، حساسیت به مواد بیهوشی، سابقه بیماری های خاص و …. موارد بسیار مهمی هستند که در جلسات مشاوره قبل از عمل، توسط پزشک و بیمار، به دقت مورد بررسی قرار می گیرند.

اگر هنوز نسبت به جلسه مشاوره دچار ابهام هستید بگذارید کمی کمکتان کنیم.

این ها چند مورد از پرسش های مهم و متداولی هستند که می توانید در جلسه قبل عمل با پزشک جراح خود مطرح کنید:

 • شما به دلیل داشتن چه تخصصی می توانید عمل لیپوماتیک را انجام دهید؟
 • آیا پیش از این هم سابقه عمل لیپوماتیک داشته اید؟ تمایل دارم که نمونه جراحی های شما را ببینم!
 • چرا فکر می کنید که عمل لیپوماتیک برای حل مشکل من بهترین گزینه است؟
 • طول دوره نقاهت چقدر است؟
 • عوارضی که احتمالا باید در انتظار ان باشم کدامند؟
 • چه مدت بعد از عمل لیپوماتیک می توانم سر کار بروم؟
 • چه زمانی مجاز به ورزش کردن خواهم بود؟
 • حتما باید عمل لیپوماتیک در بیمارستان انجام شود یا در کلینیک تخصصی هم امکان پذیر است؟
 • هزینه عمل لیپوماتیک من حدودا چقدر خواهد بود؟
 • آیا می توانم هزینه عمل را از بیمه دریافت کنم؟

جلسه قبل از لیپوماتیک آقایان

پزشک و تیم همراه او به شما کمک می کنند تا برای جراحی اماده شوید و تمام مراحل را با ارامش پشت سر بگذارید. مهمترین نکاتی که باید پیش از عمل لیپوماتیک در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • تمامی ابهامات خود را در جلسه مشاوره با پزشک برطرف کنید.
 • در صورت وجود بیماری خاص و یا مصرف دارو حتما ان را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • آزمایشات قبل از عمل را به دقت و به طور کامل انجام دهید.
 • برای مراقبت های بعد از جراحی اماده باشید و گن مخصوص را تهیه کنید.
 • از حداقل دو هفته پیش از جراحی نوشیدن مشروبات الکلی و سیگار کشیدن را کنار بگذارید.
 • در مشورت با پزشک خود مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند اسپرین را از چند روز پیش از عمل متوقف کنید.
 • اگر سابقه مشکل قلبی و عروقی دارید حتما ان را با پزشک در میان بگذارید.

هزینه عمل لیپوماتیک اقایان چقدر است؟

هزینه عمل لیپوماتیک مردان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • دستمزد جراح ماهر و متخصص
 • دستمزد تیم جراحی
 • نوع عمل لیپوماتیک و حجم چربی استخراج شده
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک تخصصی جراحی زیبایی
 • داروی بیهوشی

علاوه بر موارد فوق نباید هزینه مراقبت های بعد از جراحی را فراموش کنید. دارو و گن مخصوص از اصلی ترین هزینه های بعد از جراحی هستند. جهت کسب اطلاعات دقیق در خصوص هزینه عمل لیپوماتیک می توانید با مشاوران کلینیک دکتر ایزد پناه تماس بگیرید.

هزینه عمل لیپوماتیک اقایان چقدر است؟

عمل لیپوماتیک برای سیکس پک آقایان

اگر عمل لیپوماتیک به همین اندازه که می گوییم سریع و کم خطر است ایا می توان ان را همزمان با جراحی های دیگر انجام داد؟

بله در صورتی که پزشک امکان انجام ان را تایید کند می توان در طی یکبار بیهوشی، لیپوماتیک آقایان را همزمان با جراحی های دیگر مانند جراحی زیبایی صورت، جراحی بینی و یا ابدومینوپلاستی انجام داد.

منظور از ابدومینوپلاستی همان جراحی لیفت شکم است. در صورتی که اقایان علاوه بر تجمع چربی اضافه در شکم و پهلو مشکل اویزان بودن پوست ناحیه شکم هم داشته باشند در صورت صلاح دید پزشک می توان دو عمل لیپوماتیک و لیفت پوست شکم را همزمان انجام داد در این صورت تغییرات پس از عمل بسیار چشمگیر خواهد بود.

همچنین در صورتی که مردان بخواهند پس از تخلیه چربی ها به طور مجدد برای جحم دادن به نواحی دیگر مانند پاها، مچ دست، مچ پا و …. از ان ها استفاده کنند می توان دو عمل لیپوماتیک آقایان و تزریق چربی را به طور همزمان انجام داد.

ترکیب عمل لیپوماتیک با سایر عمل‌ها

عمل لیپوماتیک برای سیکس پک آقایان

داشتن یک شکم سیکس پک دار یعنی شکمی صاف که عضلاتی سفت و برجسته مانند ورزشکاران بدنسازی داشته باشد در میان مردان طرفداران بسیاری دارد. اگرچه می توان با رژیم غذایی و ورزش های سنگین طولانی مدت، در نهایت سیکس پک شکم را ایجاد نمود اما راه های اسان تری نیز وجود دارد.

با استفاده از انواع جراحی های لاغری و زیبایی شکم مانند لیپوساکشن، لیپولیز، ابدومینوپلاستی و …. می توان عمل سیکس پک شکم آقایان را انجام داد. در میان تمام این روش ها، عمل لیپوماتیک به دلیل تغیرات گسترده، ماندگاری طولانی مدت و عوارض بسیار کم بهترین روش برای رسیدن به شکمی صاف و زیبا می باشد. در این روش به دلیل استفاده از تکنولوژی ارتعاشی امواج، مداخله پزشک به کمترین مقدار خود رسیده و امکان خطای پزشکی نیز تا حد زیادی به صفر می رسد.  

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

عمل لیپوماتیک چقدر طول می‌کشد؟

لیپوماتیک آقایان به طور میانگین حدود ۱.۵ تا ۲.۵ ساعت به طول می انجامد. هرچه جراحی طولانی تر باشد عوارض بیهوشی های ان نیز بیشتر خواهد بود بنابراین با انجام عمل خود نزد یک پزشک ماهر و باتجربه که بتواند جراحی لیپوماتیک را در کوتاه ترین زمان ممکن به بهترین شکل انجام دهد می توانید عوارض پس از جراحی را به حداقل برسانید.

 

ورزش بعد از لیپوماتیک آقایان

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک آقایان

لیپوماتیک در مقایسه با سایر روش های لیپوساکشن دوره نقاهت بسیار کوتاه تری دارد. اکثر بیماران معمولا از یک هفته بعد از عمل می توانند فعالیت های روزمره خود را انجام دهند اما بهتر است که تا پایان مرخصی استعلاجی تجویز شده از سوی پزشک در محل کار حاضر نشده و استراحت کنند.

تخصص، مهارت و تجربه پزشک نقش بسیار پررنگی در کاهش عوارض و کوتاه شدن دوران نقاهت ایفا می کند.

با رعایت این نکات می توانید به سرعت بخشیدن روند بهبودی بعد از عمل لیپوماتیک کمک کنید:

 • پس از بازگشت به خانه به شکل استراحت مطلق نباشید بلکه باید حتما از یک روز بعد از عمل به ارامی در خانه راه بروید.
 • برای انکه به ناحیه جراحی فشار وارد نشده و پوست ان کشیده نشود بهتر است که در روزهای ابتدایی در هنگام راه رفتن حالت نیمه خمیده داشته باشید.
 • هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بین قرار داده و به حالتی بخوابید که هیچ فشاری به ناحیه جراحی و بخیه ها وارد نشود. بهتر است که تا دو هفته بعد از عمل به صورت طاق باز یعنی به پشت بخوابید.
 • تا حداقل یک ماه بعد از جراحی از مصرف مشروبات الکلی، استعمال دخانیات و سیگار کشیدن اجتناب کنید.
 • بهتر است که ۴۸ ساعت اول حمام نکنید. از روز سوم امکان استحمام وجود دارد اما به هیچ وجه ناحیه جراحی را با اب پرفشار خیلی گرم یا خیلی سرد نشویید.
 • گن مخصوص را حتما تا مدت زمان تعیین شده از سوی پزشک (معمولا ۶ تا ۸ هفته) حتما بپوشید.
 • تنها در زمان استحمام مجاز به دراوردن گن مخصوص هستید.
 • به هیچ وجه تا انتهای دوره نقاهت فعالیت سنگین انجام ندهید.
 • برای شروع ورزش باید مطابق برنامه زمانی پزشک عمل کنید.
 • در صورت انجام لیپوماتیک شکم و پهلو تا حداقل ۷۲ ساعت بعد از عمل نباید در حالتی بنشینید که پوست این ناحیه دچار چین و چروک شود.
 • سدیم و چربی باعث افزایش التهاب و تورم می شود بنابراین در طول دوران نقاهت از خوردن غذاهای چرب و شور اجتناب کنید.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک آقایان

ورم بعد از عمل لیپوماتیک آقایان

التهاب و تورم از جمله عوارض کاملا شایع و بی خطر جراحی لیپوماتیک می باشد که به وضعیت سلامت جسمی بدن بیمار و حجم چربی استخراج شده بستگی دارد. این ورم معمولا ظرف مدت یک هفته پس از جراحی تا اندازه بسیار زیادی کاهش می یابد اما برای انکه ورم به طور کامل از رفته و نتیجه جراحی صد درصد نمایان شود گاهی لازم است که تا ۶ ماه نیز صبر کنید.

راه های کاهش ورم بعد از عمل لیپوماتیک

با رعایت این نکات می توانید تا حد بسیار زیادی ورم را کاهش دهید:

 • زیاد در حالت خوابیده نمانید و از یک روز بعد از عمل به ارامی در خانه راه بروید.
 • مایعات زیاد بنوشید. آب و کرفس و اب اناناس می توانند برای کاهش التهاب مفید باشند.
 • تا حداقل یک هفته پس از عمل، مصرف مواد غذایی چرب و شور را به حداقل برسانید.
 • ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک را فراموش نکنید.
 • قلیان، سیگار و الکل را تا حداقل یک ماه بعد از جراحی ترک کنید.
 • هفته اول دوره نقاهت را تا جایی که ممکن است به حالت ۹۰ درجه ننشینید.
 • گن مخصوص را به طور مداوم بپوشید.
 • داروها را درست مطابق نسخه پزشک مصرف کنید.

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک اقایان

از جمله اقداماتی که می توانید بعد از جراحی لیپوماتیک برای کاهش درد و تورم انجام دهید ماساژ پس از عمل است. این ماساژ با به جریان انداختن خون کمک می کند تا کوفتگی و تورم پس از عمل زودتر کاهش یافته و بهبود زخم سریع تر اتفاق بیفتد. معمولا توصیه می شود که ماساژ را دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک اغاز کنید.

پزشک به بیمار و همراه او اموزش می دهد که چگونه به ارامی ناحیه جراحی را ماساژ دهد طوری که هیچ فشاری به ان وارد نشده و خونابه ها و مایعات جمع شده به ارامی تخلیه شوند. برای کاهش ورم می توانید زیر دوش حمام به ارامی ناحیه جراحی شده را ماساژ دهید.

 • فیلم عمل لیپوماتیک و مراقبت های ان

معایب عمل لیپوماتیک آقایان

اگرچه در حال حاضر لیپوماتیک یکی از بهترین جراحی های زیبایی شکم در جهان محسوب می شود که عوارض بسیار کمی دارد با این وجود نمی توان معایب و عوارض احتمالی ان را نادیده گرفت.

معایب و عوارض احتمالی عمل لیپوماتیک مردان عبارت است از:

 • درد، کبودی و تورم
 • خطر لخته شدن خون و امبولی
 • احتمال افتادگی و شل شدگی پوست با تغییر وزن و افرایش سن
 • بازگشت مجدد چربی ها در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و ورزش نکردن
 • آسیب دیدگی عروق در اثر شوک لرزشی کانولا
 • خونریزی و عفونت
 • به جا ماندن اسکار زخم جراحی
 • تجمع مایع در زیر پوست ناحیه جراحی
 • طولانی شدن دوره نقاهت و ترمیم زخم
 • حساسیت به داروی بیهوشی

در صورتی که گام نخست را درست بردارید هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. مراجعه به یک متخصص جراحی زیبایی و پلاستیک که در این حوزه تجربه و دانش به روز داشته باشد و رعایت صحیح مراقبت های بعد از عمل می تواند این عوارض را به حداقل برساند.

 

دوران نقاهت لیپوماتیک آقایان

عمل لیپوماتیک یا رژیم لاغری

حال که از معایب و عوارض جراحی های زیبایی شکم گفتیم ممکن است این پرسش ایجاد شود که ایا کاهش وزن از طریق رژیم های لاغری بهتر از تن دادن به تیغ جراحی نیست؟ پاسخ صحیح این است که انتخاب بهترین روش بستگی به هدف شما دارد. بدون شک نمی توان حجم بسیار زیادی از چربی های موضعی را از طریق رژیم غذایی از بین برد.

علاوه بر این، رژیم غذایی موجب لاغری تمام بدن به ویژه صورت می گردد در حالی که در بسیاری از موارد آقایان تنها از چاقی شکم و پهلو ها یا پاهای خود شکایت دارند. از سویی دیگر رعایت رژیم های لاغری سرسخت در طولانی مدت می تواند موجب ضعف سیستم ایمنی بدن شده و کاهش مواد معدنی و انواع ویتامین ها را به همراه داشته باشد که برای سلامتی خطرناک است.

بنابراین رژیم غذایی را می توان پشتیبان عمل لیپوماتیک مردان دانست. در صورتی که پس از جراحی لاغری، سبک زندگی خود را به سمت رژیم غذایی سالم و کم کالری همراه با ورزش منظم پیش نبرید احتمال آنکه چربی ها دوباره بازگردند وجود دارد.

عمل لیپوماتیک یا رژیم لاغری

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک آقایان : زمان شروع، نحوه انجام و تأثیر ورزش

عمل لیپوماتیک به هیچ وجه مانع فعالیت های ورزشی شما نخواهد شد. بسیاری از مردان اعلام نموده اند که پس از انجام جراحی لاغری شکم نه تنها توان ان ها برای ورزش کردن کم نشده بلکه اعتماد به نفس بالاتری برای ورود به جمع ورزشکاران پیدا کرده اند. نکته حائز اهمیت این است که ورزش را چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک اغاز کنید!

نخستین فعالیت بدنی شما در روزهای ابتدایی بعد از عمل به پیاده روی اهسته در محیط خانه محدود می شود اما با به پایان رسیدن دوران نقاهت می توانید به تدریج حرکات ورزشی را اغاز کنید. توجه داشته باشید که تا زمانی که پزشک اجازه نداده به هیچ وجه ورزش های پرفشار شکمی را انجام ندهید در غیر این صورت با عواقب خطرناکی رو به رو خواهید شد.

ورزش های هوازی و استقامتی، دو دسته اصلی ورزش هایی هستند که پزشک با به پایان رسیدن دوران نقاهت به شما مجوز انجام ان ها را خواهد داد. اگر می خواهید پس از تحمل روزهای نقاهت و صرف هزینه، دوباره به وضعیت قبل از عمل لیپوماتیک بازنگردید باید ورزش منظم را به عضوی ثابت از روتین زندگی خود تبدیل کنید.

 

سوالات متداول

بله مردانی که به دلیل اضافه وزن زیاد و یا به طور ژنتیکی بافت سینه حجیم دارند می توانند برای انجام عمل لیپوماتیک اقدام کنند. در این روش با ایجاد سوراخ های بسیار کوچکی در ناحیه مورد نظر، کانولا را وارد بافت سینه نموده و از طریق نیروی مکانیکی الکتریکی چربی های شکسته شده را تخلیه می کنند. پس از ان سینه های شما صاف خواهند بود و اسیبی به نوک سینه نیز وارد نمی شود.
در صورتی که هنوز نمی دانید ایا لیپوماتیک گزینه مورد نظر شما هست یا نه کافیست که در یک جلسه مشاوره پیش از عمل با یک جراح متخصص پلاستیک و زیبایی شرکت کنید. پزشک متخصص با توجه به حجم و نوع چربی های اضافه بهترین نوع جراحی لاغری را به شما پیشنهاد خواهد داد.
اینکه ادعا کنیم یک عمل جراحی هیچ خطر و عارضه ای به همراه ندارد احتمالا چندان صحیح و صادقانه نیست. لیپوماتیک نیز مانند هر جراحی دیگری می تواند عوارضی داشته باشد اما بدون شک این روش با توجه به اینکه با کمترین مداخله مستقیم و فیزیکی جراح انجام می شود عوارض بسیار کمی به همراه دارد. مهارت و تجربه جراح نیز نقش بسیار موثری در کاهش خطرات جراحی خواهد داشت.
بهترین فرد برای انجام یک جراحی زیبایی مانند لیپوماتیک در درجه اول کسی است که دارای تحصیلات تخصصی در زمینه جراحی پلاستیک و زیبایی باشد. پس از ان میزان تجربه و مهارت پزشک است که اهمیت دارد. صداقت پزشک در جلسات مشاوره پیش از عمل و همدلی او با بیمار از دیگر نکاتی است که باید هنگام انتخاب بهترین دکتر برای لیپوماتیک آقایان در نظر داشته باشید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان