مینی لیفت شکم

مینی لیفت شکم چیست؟

مینی به میزان چربی و پوست برداشته شده اشاره دارد بنابراین مینی لیفت شکم همان روش تامی تاک است که فقط بر روی کاندیداهای زیبایی با چربی و پوست کمتر برای برداشتن انجام می شود.

موارد استفاده از عمل

شکم و پهلو

مزایای عمل

 • کوتاه بودن دوره نقاهت
 • حذف کامل توده های چربی از شکم و پهلو
 • کم بودن میزان خونریزی
 • از بین رفتن محل برش ها بعد از مدتی
 • برداشتن چربی های اضافی و پوست شل شده بدن

عوارض احتمالی عمل

 • کبودی
 • عفونت
 • عدم قرینگی
 • تغییر رنگ پوست

سن مناسب یا توصیه شده

بیهوشی دارد یا خیر؟

18 به بالا

بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا بیمار ظرف 48 ساعت مرخص می شود.

هزینه مینی لیفت شکم چقدر است؟

هزینه مینی لیفت شکم به عواملی مثل هزینه بیمارستان، هزینه بیهوشی، هزینه لباس و گن بعد از عمل، هزینه دارو، دستمزد جراح و… بستگی دارد.

مدت زمان عمل

بسته به عمل می تواند 1 تا 5 ساعت به طول بینجامد.

احتمال موفقیت

بالا

مدت دوران نقاهت

دو هفته

هنگامی که به جراحی پلاستیک برای سفت کردن شکم خود فکر می کنید، احتمالاً انجام یک عمل جراحی زیبایی شکم به ذهن شما خطور می کند. این یک روش محبوب است، به ویژه برای زنانی که پوست شل دارند یا در خلاص شدن از شر چربی شکم مشکل دارند.

اگر از نظر بدنی در وضعیت مناسبی هستید و فقط مقدار کمی چربی یا پوست اضافی دارید، ممکن عمل تامی تاک کامل برای شما مناسب نباشد. در این حال عمل مینی تامی تاک یا همان مینی لیفت شکم یک گزینه مناسب برای شماست.

مینی لیفت شکم

آنچه می خوانید

مینی لیفت شکم چیست؟

مینی تامی تاک همان روش تامی تاک کامل است که فقط بر روی بیمارانی با چربی و پوست کمتر برای برداشتن انجام می شود. («مینی» به میزان چربی و پوست برداشته شده اشاره دارد.) در طول مینی لیفت شکم، دکتر کامبیز ایزد پناه برش کوچکی مشابه برش ایجاد شده در حین سزارین ایجاد می کند. از طریق این برش، ماهیچه های شل را سفت می کند، چربی اضافی را از بین می برد و پوست اضافی را جدا می کند تا دیواره شکم شما صاف شود.

این برش، معمولاً فقط چند اینچ طول دارد و در امتداد خط بیکینی شما ایجاد می شود. جای زخم های این روش کوچک است و به راحتی با لباس زیر و لباس شنا پنهان می شود. همچنین جای زخم کمتری وجود دارد زیرا بر خلاف تامی تاک کامل، محل قرارگیری ناف شما تغییری نمی کند.

مینی لیفت شکم

آیا مینی لیفت شکم برای من مناسب است؟

اگر از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید، قصد بچه دار شدن در آینده را ندارید، پوست اضافه حداقل تا متوسط دارید و مقدار کمی چربی شکم دارید، احتمالاً کاندیدای مناسبی برای مینی لیفت شکم هستید.

همچنین مهم است که انتظارات واقع بینانه در مورد این عمل داشته باشید. باید به خاطر داشته باشید که عمل زیبایی شکم، چه تامی تاک کامل چه مینی تامی تاک، روشی برای کاهش وزن نیست. آن ها روش‌ های کانتورینگ بدن هستند که برای صاف ‌تر کردن شکم شما طراحی شده ‌اند. شما نباید انتظار داشته باشید که با هر عمل جراحی شکم مقدار قابل توجهی وزن کم کنید.

اولین اقدام برای انجام مینی لیفت شکم

اولین قدم برای انجام مینی لیفت شکم، برنامه ریزی برای مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه است. در این مشاوره، او اهداف و روش مناسب عمل را با در میان می‌گذارد تا به شما کمک کند مطمئن شوید که این انتخاب برای شما مناسب است. او به هر سوالی که دارید پاسخ می ‌دهد و قیمت کل هزینه عمل شما را به شما اطلاع می دهد.

در روز جراحی، باید برنامه ریزی کنید که به مدت 3 و نیم تا 4 ساعت در جراحی باشید. این روش معمولاً 1 تا 3 ساعت طول می کشد و زمان باقی مانده صرف آماده سازی شما برای جراحی و سپس آماده سازی شما برای رفتن به خانه پس از جراحی می شود.

شما باید ترتیبی دهید که کسی بعد از جراحی شما را از کلینیک به خانه برساند. شما به دلیل اثرات بیهوشی عمومی نمی توانید خودتان رانندگی کنید.

بهبودی مستلزم این است که به مدت 2 هفته از به حالت خمیده بمانید و کاملا صاف نایستید. به مدت یک هفته یک لوله درن خواهید داشت و به مدت 6 هفته لباس فشاری می پوشید. پس از 2 هفته باید بتواند صاف بایستد. ما توصیه می کنیم که اکثر بیماران حداقل دو هفته از کار خود مرخصی داشته باشند و فعالیت بدنی خود را برای حدود 6 هفته محدود کنند.

شما تقریبا سه قرار بعد از عمل با دکتر کامبیز ایزد پناه خواهید داشت تا بهبودی شما را زیر نظر داشته باشد و در زمان مناسب به شما اجازه از سرگیری فعالیت های بدنی را بدهد.

 

مزایای مینی لیفت شکم

حقایقی در خصوص مینی لیفت شکم

 • حقایق کلی مینی لیفت شکم:

 • مینی لیفت شکم، محدوده بین ناف و ناحیه شرمگاهی را سفت می کند.
 • برای افرادی که در محدوده وزنی توصیه شده خود هستند اما نمی تواند به طور کامل از شر چربی های اضافی شکم خلاص شوند - شاید به دلیل بارداری یا افزایش سریع وزن – موثر است.
 • حقایقی در خصوص امنیت مینی لیفت شکم

 • مینی لیفت شکم معمولاً ایمن در نظر گرفته می شود.
 • با این حال، خطرات شامل عفونت، جای زخم نامنظم، یا تجمع مایع در زیر پوست شما است.
 • حقایقی در خصوص راحتی مینی لیفت شکم

 • مینی تامی تاک یک عمل صورت گرفته در مرکز جراحی یا بیمارستان است که فقط باید توسط یک جراح پلاستیک خبره انجام شود.
 • بهبودی می تواند 6 هفته یا بیشتر طول بکشد.
 • حقایقی در خصوص هزینه مینی لیفت شکم

هزینه جراحی به موارد زیر بستگی دارد:

 • مرکز جراحی
 • هزینه داروها
 • بیهوشی
 • دستمزد جراح
 • لباس ها
 • آزمایشات شما
 • محل زندگی
 • حقایقی در خصوص اثرات ناشی از مینی لیفت شکم

 • مینی لیفت شکم روشی موثر برای صاف و سفت کردن شکم است.
 • نتایج معمولاً دائمی هستند.
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مینی لیفت شکم به چه صورت انجام می شود؟

مینی لیفت شکم، پایین شکم را صاف می کند و می تواند چربی قسمت پایین شکم را از بین ببرد. در طول این عمل، ماهیچه های زیر شکم شما ممکن است به هم بخیه شوند، اما از بیرون قابل مشاهده نیست. پوست اضافی کوتاه می شود و صاف می شود. در برخی موارد، لیپوساکشن برای از بین بردن چربی اضافی انجام می شود.

Diastasis recti، جدا شدن عضلات شکم، اغلب در دوران بارداری رخ می دهد. این موضوع شکل شکم شما را در بالا و پایین ناف شما تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین یک عمل جراحی تامی تاک کامل روش بهتری برای اصلاح آن است.

روش انجام مینی لیفت شکم

در طی یک روش مینی لیفت شکم، برشی به طول حدود 4 تا 8 اینچ در قسمت پایین شکم شما ایجاد می شود.  اگر شما سزارین کرده اید، احتمالاً از همان برش برای مینی لیفت شکم استفاده می کنند، اگرچه ممکن است برش آن طولانی تر باشد.

جراح ممکن است عضله شل را سفت کند و پوست اضافی را جدا کند و در نتیجه شکم صاف ‌تری ایجاد کند. اگر به وزن ایده آل خود نزدیک باشید و قصد بارداری مجدد نداشته باشید، نتایج بهتر است.

مناطق مورد نظر برای درمان در مینی لیفت شکم

همانطور که احتمالاً از نام آن حدس زده اید، یک مینی لیفت شکم، شکم شما را هدف قرار می دهد، به ویژه قسمت پایین شکم شما بین ناف و ناحیه شرمگاهی.

ناف شما با مینی لیفت شکم تغییر نمی کند، در حالی که موقعیت ناف شما با یک تامی تاک کامل تغییر می کند. اگر به دنبال صاف کردن کل شکم خود از قفسه سینه به پایین هستید، احتمالاً انجام تامی تاک کامل برای شما مناسب تر باشد. بعد از عمل، فوراً نتایج اولیه را خواهید دید، اما پس از کاهش تورم، در حدود 6 هفته، نتایج کامل را خواهید دید.

عوارض مینی لیفت شکم

آماده شدن برای مینی لیفت شکم

چند روز قبل از مینی لیفت شکم، احتمالا باید یک آزمایش خون انجام دهید.

همچنین ممکن است به شما گفته شود:

از حداقل دو هفته قبل از عمل سیگار نکشید.

از الکل استفاده نکنید.

از مصرف داروهای ضد التهابی (مانند آسپرین) و برخی مکمل های گیاهی خودداری کنید چرا که ممکن است خونریزی را بدتر کند یا از لخته شدن خون جلوگیری کند.

مقایسه کلی مینی لیفت شکم و تامی تاک کامل

در طول یک تامی تاک کامل، پزشک بیهوشی عمومی را برای شما اعمال می کند. سپس یک برش افقی بالای خط موی شرمگاهی شما ایجاد می کنند. اگر عضلات شما کشیده شده اند، به هم دوخته می شوند تا سفت شوند. گاهی اوقات لیپوساکشن نیز برای از بین بردن چربی اضافی انجام می شود. سپس پوست اطراف شکم شما کشیده می شود تا شکمی صاف ایجاد شود. پوست اضافی بریده می شود. در برخی موارد، جراح ناف شما را تغییر می دهد.

یک تامی تاک کامل شکم می‌تواند دیاستاز رکتی، شکاف ماهیچه‌ های شکم را که اغلب در دوران بارداری اتفاق می ‌افتد، بهتر اصلاح کند.

تفاوت این است که مینی لیفت شکم فقط در قسمت پایین شکم انجام می شود، در حالی که تامی تاک کامل در ناحیه بزرگ تری از شکم انجام می شود.

اهمیت شرکت در مشاوره پیش از مینی لیفت شکم

از آنجایی که جراحی مینی لیفت شکم شامل برداشتن پوست اضافی است، این عمل متناسب با نیازهای هر فرد انجام می شود. به عنوان مثال، هنگامی که رسوبات زیادی از چربی های سرسخت وجود دارد، مینی لیفت شکم را می توان با لیپوساکشن ترکیب کرد تا نتایج بهتری به دست آورد. نتایج دلخواه شما تا زمانی به دست می‌آید که در جلسه مشاوره با جراح خود صادق باشید، در خصوص انتظارات خود صحبت کنید و هر گونه سابقه پزشکی را به جراح خود اطلاع دهید.

همچنین سوالاتی در مورد سلامتی و سبک زندگی شما پرسیده می شود تا به انجام مینی لیفت شکم شما مطابق با نیازهای شما و جلوگیری از خطرات احتمالی کمک کند. این جلسه همچنین به تأیید اینکه آیا یک این عمل برای شما مناسب است یا خیر کمک می کند.

آماده شدن برای انجام مینی لیفت شکم

برای اینکه شما را به بهترین شکل ممکن برای جراحی مینی لیفت شکم آماده کنیم، بهترین روش های آماده شدن را قبل از مینی لیفت شکم مورد بحث قرار خواهیم داد. مجموعه ای از اقدامات احتیاطی وجود دارد که به شما توصیه می کنیم آن ها را رعایت کنید.

اگر بیش از حد سیگار می کشید، توصیه می کنیم تقریباً چند هفته قبل از عمل آن را ترک کنید زیرا این کار به جلوگیری از هرگونه عارضه در بهبودی شما کمک می کند.

برای اطمینان از بهترین نتایج، ما به شما اکیداً توصیه می کنیم که قبل از مینی لیفت شکم، وزن اضافی خود را کاهش دهید.

همچنین مهم است که از مصرف آسپرین، برخی مکمل‌ های گیاهی و داروهای ضدالتهاب خودداری کنید. می ‌توانیم در جلسه مشاوره مینی لیفت شکم در مورد آن ها با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

حدود شش ساعت قبل از مینی لیفت شکم از نوشیدن یا خوردن غذا خودداری کنید زیرا قرار است بیهوشی عمومی برای شما اعمال شود. انتظار می رود مدت کوتاهی پس از مینی لیفت شکم، با از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی کمی درد داشته باشید، اما در صورت نیاز می توانیم از طریق دارو این درد را تسکین دهیم.

اگرچه بهبودی هر فردی پس از جراحی متفاوت است، اما ما همچنان به شما توصیه می کنیم که حداقل دو هفته از کار خود مرخصی بگیرید تا بهبودی کامل پیدا کنید.

در طول مینی لیفت شکم چه انتظاری می رود؟

مدت زمانی که عمل مینی لیفت شکم شما طول می کشد بستگی به مقدار پوست اضافی برای برداشتن دارد. از آن جایی که در طی یک جراحی مینی لیفت شکم باید مقدار کمی از پوست برداشته شود، می‌توان انتظار داشت که این عمل حدود یک ساعت و نیم طول بکشد.

در ابتدای جراحی، یک برش در اطراف ناحیه شرمگاهی شما ایجاد می کنیم و اینکه چه مقدار بافت باید برداشته شود، در نهایت طول برش را تعیین می کند.

مراقبت های بعد از مینی لیفت شکم

بلافاصله بهد از اتمام عمل مینی لیفت شکم، ما شما را به بخش می ‌بریم تا به هوش آیید. موارد زیر برای مراقبت های بعد از مینی لیفت شکم اهمیت زیادی دارد:

با شخصی هماهنگ کنید تا شما را بعد از عمل به خانه برساند و حداقل تا 24 ساعت بعد از عمل همراه شما باشد.  

در هفته اول بهبودی باید از هرگونه فشار غیر ضروری در ناحیه شکم خودداری کنید.

پس از مینی لیفت شکم برای شما یک لباس فشاری اعمال می شود و شما باید این لباس را حدود 4 تا 6 هفته پس از جراحی بپوشید تا به بهبودی شما کمک کند.

ورزش سبک پس از یک یا دو هفته، مانند پیاده روی، می تواند از سر گرفته شود.

می‌ توانید حدود سه تا چهار هفته پس از مینی لیفت شکم ورزش سبک را شروع کنید.

هنگامی که جای زخم شما بهبود یافت، شروع به ماساژ صحیح آن کنید.

انواع لیفت شکم

نتایج حاصل از مینی لفت شکم

برخی از نتایج خاصی که بیماران پس از عمل مینی لیفت شکم مشاهده می کنند عبارتند از:

برداشتن پوست اضافی

عضلات سفت شده

برداشتن بخش های سرسخت چربی شکم

شکم تغییر شکل یافته

انواع مختلف ابدومینوپلاستی

ما گزینه ها و انتخاب های زیادی را برای شما در خصوص جراحی زیایی شکم در نظر گرفته ایم. در طول مشاوره، دکتر کامبیز ایزد پناه به شما کمک می کند تا موردی که برای شما مناسب است را براستان توضیح دهد.

تامی تاک کامل

یک عمل تامی تاک کامل می تواند نتایج قابل توجهی را ارائه دهد. این عمل شامل یک برش افقی در ناحیه بین خط موی شرمگاهی و ناف است. سپس دکتر کامبیز ایزد پناه، هر ماهیچه ضعیف شده را ترمیم می کند و در عین حال چربی و بافت اضافی را از بین می برد.

این روش برای بیمارانی که عضلات شل یا پوست اضافی قابل توجهی دارند، بهترین است. بیمارانی که باردار بوده اند یا کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کرده اند ممکن است این عمل بیشتر برایشان کاربردی تر باشد.

بسته به وسعت کار برای جراحی و چربی مورد نیاز برای برداشتن، تامی تاک کامل ممکن است 2 تا 5 ساعت طول بکشد.

مینی تامی تاک / مینی لیفت شکم

مینی تامی تاک، برای بیمارانی است که مقدار کمتری پوست اضافی یا رسوبات چربی دارند. اگرچه دوره نقاهت کوتاه‌ تر است، اما روش مینی ابدومینوپلاستی فقط قسمت پایین شکم را درمان می‌کند. چربی های مربوط به بالای شکم را برطرف نمی کند یا آن را اصلاح نمی کند.

در طی یک مینی ابدومینوپلاستی، تکنیکی که دکتر کامبیز ایزد پناه استفاده می‌کند شبیه به جراحی تامی تاک کامل است اما در مقیاس کاهش یافته است. این پوست به سمت پایین کشیده می شود، پوست اضافی برداشته می شود و پوست باقی مانده به جای خود بخیه می شود.

بهبودی کامل بعد از مینی لیفت شکم

پس از جراحی، برش ‌های شما بسته می‌ شوند و با یک نوار محکم و الاستیک بانداژ می ‌شوند تا از زخم های شما مراقبت شود. به طور کلی، جراحی مینی لیفت شکم یک عمل سرپایی است. بنابراین پس از 2-3 ساعت استراحت در اتاق ریکاوری ما، شما آزاد خواهید بود که به خانه بازگردید. با این حال، به کسی نیاز دارید که شما را به خانه برساند. 

در طول نقاهت اولیه، برای چند روز به کسی نیاز دارید که به شما کمک کند. اجتناب از هرگونه فشار فیزیکی و تمرکز بر درمان بسیار مهم است. دستورالعمل های کاملی در مورد چگونگی اطمینان از اینکه بهبودی شما به خوبی پیش می رود، دریافت خواهید کرد. این ها شامل نکاتی در مورد یافتن بهترین موقعیت در هنگام نشستن یا دراز کشیدن است. همچنین به شما داروی ضد درد برای کمک به کاهش هر گونه ناراحتی داده می شود. ممکن است درجاتی از بی حسی را در ناحیه شکم تجربه کنید.

پس از جراحی، شما باید فعالیت بدنی شدید را برای حداقل شش هفته محدود کنید. طول دوره بهبودی دقیق به بدن شما برای بهبودی بستگی دارد. به طور معمول، اکثر بیماران برای اطمینان از بهبودی مناسب تا یک ماه کامل از کار خود مرخصی می گیرند. برای اطمینان از نتایج طولانی مدت، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم مهم خواهد بود.

هزینه مینی لیفت شکم

مینی لیفت شکم بیشتر برای چه افرادی مناسب است؟

بهترین کاندیدها برای مینی تامی تاک بیمارانی هستند که از سلامت کلی خوبی برخوردارند اما از چربی های سرسخت ناراضی هستند. ما مینی لیفت شکم را برای موارد زیر توصیه نمی کنیم:

افرادی که قصد کاهش وزن قابل توجهی دارند.

مردان یا زنان با اهداف یا انتظارات غیر واقعی

زنانی که قصد دارند در آینده باردار شوند

افراد دارای اسکار ناشی از جراحی قبلی شکم

اولین قدم این است که برای مشاوره اقدام کنید. دکتر کامبیز ایزد پناه به اهداف شما گوش می دهد و به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که چه روش هایی برای شما مناسب تر است. او اطلاعات کاملی در مورد روش های موجود ما ارائه می دهد و به هر یک از سوالات شما پاسخ می دهد.

اگر دکتر کامبیز ایزد پناه معتقد است که شما کاندیدای مناسبی برای مینی لیفت شکم هستید، در مورد جراحی شما با جزئیات بیشتری صحبت خواهد کرد. مانند هر عمل جراحی، مینی لیفت شکم درجاتی از خطر را به همراه دارد. هنگام مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه در مورد هر گونه روش جراحی های گذشته و داروهای فعلی که مصرف می کنید، صادق باشید.   

 • پاسخ به سوالات پرتکرار
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

مینی ابدومینوپلاستی، مینی تامی تاک، یک عمل جراحی پلاستیک است که برای برداشتن چربی و پوست اضافی در قسمت تحتانی شکم، زیر ناف، برای بازگرداندن شکل ظاهری شکم به حالت قبل و دستیابی به ظاهر زیبایی طبیعی انجام می‌شود.

 

مینی ابدومینوپلاستی، مینی تام تاک، به منظور کاهش سنگینی وزن و چربی زیر شکم  انجام می شود تا بتوانید لباس مورد نظر خود را بپوشید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. به خصوص برای بازیابی فرم بدن خود پس از زایمان مناسب است. مینی لیفت شکم می‌تواند شکم صاف، بعد از بارداری، پس از زایمان یا کاهش وزن را به شما بازگرداند. مینی ابدومینوپلاستی نسبت به تامی تاک کامل کمتر تهاجمی است دارد و زمان بهبودی کوتاهی دارد. بهبود شکل بدن می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و شما را قادر می سازد تا به طور موثر برای حفظ وزن و فرم بدن خوب ورزش کنید.

اگر به دلیل شلی پوست و چربی اضافی در ناحیه پایین شکم خود که با رژیم غذایی و ورزش خوب کاهش نمی‌یابد، شرایط پزشکی جدی ندارید و اضافه وزن قابل توجهی ندارید، می‌خواهید شکل بدن خود را بهبود ببخشید، مینی ابدومینوپلاستی شکم به احتمال زیاد برای شما مناسب است.

توصیه می کنیم قبل از انجام جراحی مینی لیفت شکم تا حد امکان به وزن ایده آل خود نزدیک شوید. مهم است که قبل از جراحی رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و وزن خود را کاهش دهید.

 

جراحی مینی لیفت شکم بیهوشی معمولا به بیهوشی عمومی نیاز دارد و سرپایی است یعنی شما در همان روز به خانه می روید.

 

مینی لیفت شکم به طور معمول تقریباً 1 و نیم ساعت طول می کشد.

 

متأسفانه انجام عمل مینی لیفت شکم بدون برش و درنتیجه بدون اسکار امکان پذیر نیست، اما جراحان تمام تلاش خود را می کنند تا جای اسکار به حداقل برسد و تا حد امکان نامحسوس باشد. هدف دستیابی به جای زخمی است که تا حد امکان کوتاه باشد و پس از بهبودی کامل به سختی قابل مشاهده باشد. وسعت اسکار با توجه به مقدار پوست اضافی که باید برداشته شود تعیین می شود.

کشش عضلات پایین شکم در دوران بارداری و همچنین با افزایش سن رخ می دهد. بنابراین در زمان انجام مینی ابدومینوپلاستی، در صورت لزوم، عضلات زیر شکم سفت می شوند.

ما معتقدیم که هر گونه خون یا مایع زیر پوست شکم منجر به التهاب و زخم می ‌شود و می‌تواند بهبودی را طولانی ‌تر کرده و کیفیت نتیجه عمل شما را کاهش دهد. بنابراین، در صورت لزوم، در زمان جراحی مینی شما، درن ‌ها قرار داده می‌ شود. این درن ها معمولا قبل از خروج از بیمارستان برداشته خواهند شد.

بله به طور معمول، لیپوساکشن VASER، در زمان مینی ابدومینوپلاستی انجام می شود. مینی لیفت شکم را می توان با جراحی سینه مانند بالا لیفت سینه، ماستوپکسی یا جراحی ایمپلنت سینه نیز انجام داد. همه چیز به اهداف و شرایط فردی شما بستگی دارد.

درد/ناراحتی خفیف تا متوسط برای 3 تا 5 روز انتظار می رود. بیماران می توانند پس از 3 روز به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردند، اما به مدت 6 هفته از ورزش/فعالیت شدید خودداری کنند. پوشیدن لباس فشاری در 3 هفته اول شبانه روز و 3 هفته دوم در روز ضروری خواهد بود. اکثر تورم ها طی 3 تا 4 هفته برطرف می شود، اما ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا به حالت عادی برگردد.

نتایج اول از همه طبیعی است. اهداف جراحی مینی لیفت شکم بازگرداندن تناسب شما برای دستیابی به ظاهر زیبایی طبیعی است. نتیجه باید اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. به شما اجازه می دهد لباسی را که می خواهید بپوشید و احساس راحتی بیشتری کنید.

در همه روش های جراحی، همیشه خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد. با این حال، جراحی مینی لیفت شکم زمانی که توسط یک جراح پلاستیک / زیبایی کاملاً ماهر و آموزش دیده در بیمارستان ها با مراقبت های بالا انجام شود، یک روش ایمن است. خطرات رایج عبارتند از خونریزی (کمتر از 0.5٪)، عفونت (کمتر از 0.5٪) تأخیر در بهبود پوست و جمع آوری سروما (مایع زیر پوست). هر یک از این خطرات ممکن است به جراحی مجدد نیاز داشته باشد. سایر خطراتی که ممکن است رخ دهد عبارتند از: اسکار ضعیف – هیپرتروفیک یا کلوئید، لخته شدن خون  DVT و PE (0.5٪)، عدم تقارن، بی حسی پوست.

مینی لیفت شکم بر برنامه ریزی های شما برای بارداری آینده تاثیری نخواهد داشت و هیچ مشکلی در دوران بارداری یا بعد از آن ایجاد نخواهد کرد. باید توجه داشته باشید که بارداری باعث کشیدگی بیشتر شکم شما می‌شود و احتمالاً بعد از زایمان نیاز به جراحی مجدد داشته باشید.

یک عمل جراحی تامی تاک کامل یا ابدومینوپلاستی استاندارد، پوست اضافی و چربی های زیرین را از کل ناحیه شکم برداشته تا ظاهری محکم به آن بدهد.

مینی لیفت شکم، پوست اضافی را که افتاده است از بین می برد. فقط ناحیه خاصی را در زیر ناف در قسمت تحتانی شکم هدف قرار می دهد.

بسته به ماهیت بارداری و تعداد فرزندانی که در یک بارداری داشته اید، می توانید سه تا شش ماه پس از زایمان یک مینی لیفت شکم انجام دهید.

اگر تجربه زایمان و بارداری شما آسیب زا بود یا دوقلو به دنیا آوردید، ممکن است لازم باشد بیشتر صبر کنید تا بتوانید مینی لیفت شکم را انجام دهید.

هیچ برشی در اطراف ناف وجود ندارد، بنابراین، نه، هیچ جای زخم قابل مشاهده ای بعد از عمل وجود نخواهد داشت.

نتایج روش مینی لیفت شکم ممکن است پس از شش هفته پس از بهبودی بدن و کاهش تورم آشکار شود. این تورم نتایج را پوشش می دهد و در بیشتر مدت مرحله بهبودی وجود دارد.

نتایج مینی لیفت شکم دائمی است مگر اینکه باردار شوید یا افزایش وزن زیادی داشته باشید که می تواند نتایج را تغییر دهد.

مینی لیفت شکم یک روش جراحی است که میزان رضایت بیمار بسیار بالایی دارد. این عمل یک زخم کوچک از خود به جای می گذارد که می تواند به راحتی با لباس زیر شما پوشانده شود. روش مینی لیفت شکم همچنین باعث سفت شدن و بهبود ظاهر شکم شما می شود، به خصوص اگر از  افتادگی پوست در ناحیه شکم رنج می برید. در مجموع، ارزش آن را دارد که تمام جوانب عمل را در نظر گرفته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

حدود 10-14 روز برای بهبودی نیاز دارید.

این عمل کاهش وزن قابل توجهی ندارد. مهم است که به یاد داشته باشید که مینی تامی تاک یک روش کاهش وزن نیست بلکه یک درمان کانتورینگ بدن است.

در حالی که تامی تام کامل معمولاً حدود دو تا سه ساعت طول می کشد، مینی لیفت شکم را می توان با سرعت بیشتری انجام داد، زیرا ناحیه درمان به زیر ناف محدود می شود.

بله، در جراحی مینی لیفت شکم از بیهوشی استفاده می شود. جراح شما می تواند در مورد گزینه های بیهوشی شما صحبت کند و به سوالات مرتبط پاسخ دهد.

مینی لیفت شکم می‌ تواند شکمی صاف‌ تر وبهتر برای بیماران فراهم کند. همچنین می تواند به بهبود ظاهر علائم کشش و اسکارهای حاملگی قبلی کمک کند. گاهی اوقات، ممکن است برای اصلاح دیاستاز رکتی (جداسازی عضلات شکم) نیز استفاده شود.

اکثر بیماران گزارش می دهند که به اندازه کافی خوب هستند و می توانند در عرض یک تا دو هفته پس از جراحی به سر کار و سایر فعالیت های عادی بازگردند. با این حال، ضروری است که حداقل به مدت چهار تا شش هفته از فعالیت های شدید خودداری کنید تا برش ها زمان لازم برای بهبودی صحیح را داشته باشند.

مانند هر جراحی دیگری، خطرات خاصی با مینی لیفت شکم همراه است. این خطرات معمولاً شامل خونریزی، عفونت، جای زخم و واکنش های نامطلوب به بیهوشی است. همچنین خطر اندکی سروما (کیسه های پر از مایع) یا هماتوم (کیسه های پر از خون) زیر پوست وجود دارد.

شایع ترین عارضه جانبی مینی لیفت شکم، تورم و کبودی موقت در اطراف محل برش است. این عوارض کاملا طبیعی است و معمولا در عرض چند هفته برطرف می شود. سایر عوارض جانبی بالقوه شامل بی حسی، تحریک پوست و درد است. همه اینها باید با گذشت زمان بهبود یابد.

اکثر بیماران اغلب از نتایج خود پس از مینی لیفت شکم راضی هستند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که این جراحی از افزایش وزن یا بارداری در آینده جلوگیری نمی کند. اگر در آینده وزن اضافه کنید یا باردار شوید، ممکن است نتایج شما تحت تاثیر قرار گیرد.

جراحی زیبایی مینی لیفت شکم برای بهبود ظاهر ناحیه زیر شکم طراحی شده است که اغلب به دلیل شلی، پوست اضافی و شل شدن عضلات شکم ایجاد می شود. در بسیاری از موارد، رسوبات سرسخت چربی در داخل و اطراف شکم را نیز می توان از بین برد.

اگرچه این روش برای رفع نیازها و اهداف منحصر به فرد هر بیمار طراحی می شود، اما ابدومینوپلاستی به طور کلی شامل سفت کردن عضلات شکم، برداشتن پوست اضافی و برداشتن چربی از طریق لیپوساکشن است. در طی یک تامی تاک کامل، معمولاً یک برش در پایین شکم ایجاد می‌شود که از یک مفصل به مفصل دیگر کشیده می‌شود. به طور مشابه، برش برای مینی لیفت شکم در پایین شکم پنهان می شود، اگرچه طول آن اغلب کمی کوتاه تر است. بسته به تکنیک و وسعت کار، عمل معمولاً تقریباً دو تا چهار ساعت طول می کشد.

پس از جراحی شکم، لوله های درن یا همان روز برداشته می شود یا  باید حدود یک هفته در جای خود باقی بمانند. اکثر بیماران مقداری کبودی و/یا تورم را تجربه می‌کنند، اگرچه این علائم باید در طی چند هفته فروکش کنند. اکثر افراد می توانند پس از حدود یک تا دو هفته به مشاغل یا فعالیت های غیر سخت بازگردند. با این حال، از بلند کردن اجسام سنگین و/یا کار فیزیکی شدید باید حداقل به مدت شش تا هشت هفته اجتناب شود. برای کمک به تسهیل بهبودی، بیماران اغلب تشویق می‌شوند به محض اینکه احساس راحتی کردند، قدم بزنند.

ناراحتی خفیف تا متوسط ممکن است در روزهای بعد از ابدومینوپلاستی امکان پذیر باشد، اما هر دردی را اغلب می توان با دارو کنترل کرد و حتی آن را کاهش داد.

برش‌های جراحی شکم در پایین شکم ایجاد می‌شوند – اغلب نزدیک ناحیه شرمگاهی – بنابراین هر جای زخم احتمالی را اغلب می‌توان با اکثر لباس‌ ها، از جمله لباس ‌های شنا و اکثر انواع لباس‌ های زیر، پنهان کرد.

دکتر کامبیز ایزد پناه در مورد اهداف شما و همچنین میزان ضعف عضلات دیواره شکم، پوست اضافی و چربی زیر جلدی اطراف دیواره شکم صحبت خواهد کرد. او همچنین در مورد نوع جراحی شکم که برای شما ایده آل است و اینکه چه نوع نتایجی را می توانید انتظار داشته باشید، صحبت خواهد کرد.

بسیاری از بیماران در مورد تفاوت بین تامی تاک و لیپوساکشن سؤالاتی دارند. تامی تاک عضلات زیرین را بازسازی می کند و پوست اضافی را از بین می برد، لیپوساکشن فقط چربی اضافی را از بین می برد. لیپوساکشن باعث حذف یا کاهش پوست شل، آویزان یا اضافی نمی شود.

دکتر کامبیز ایزد پناه در حین انجام عمل جراحی مینی لیفت شکم از بخیه های دائمی برای سفت کردن عضلات شکم استفاده می کند. این بخیه ها از نایلون درجه پزشکی ساخته شده اند و به مرور زمان جذب نمی شوند (در داخل ماهیچه های شما قرار دارند و قابل مشاهده نیستند).

به طور کلی، کاندیدهای خوب برای مینی لیفت شکم که می‌خواهند کانتور شکم خود را بهبود بخشند، از سلامت کلی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه دارند می توانند به انجام این جراحی فکر کنند.


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد