تخلیه چربی سینه آقایان

موارد استفاده از عمل

سینه

مزایای عمل

 • چهره شما را مردانه می کند.
 • اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد.
 • نتایج طولانی مدت.
 • بهبودی شما در درمان سریع اتفاق می افتد.
 • به طور موثر بافت بزرگ سینه را حذف می کند.
 • امکان حفظ وزن را برای شما فراهم می کند.

عوارض احتمالی عمل

 • ممکن است بیمار تقریباً تا یک سال پس از جراحی احساس سوزش یا درد کند.
 • احتمال تجمع مایع در زیر سینه ها وجود دارد که به دلیل سهل انگاری جراح صورت می گیرد.
 • ممکن است به دلیل جراحی، جای زخم شما همیشگی باشد.
 • بیمار ممکن است واکنش آلرژیک به بیهوشی انجام شده داشته باشد.
 • برداشتن ناهموار بافت پستان در حین جراحی، می تواند منجر به عدم تقارن بعد از عمل شود که برای اصلاح به روش جراحی دیگری نیاز دارید.
 • ممکن است بیمار در نواحی اطراف نوک سینه ها بی حس شود.

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا خیر

مدت زمان عمل

2 ساعت

احتمال موفقیت

بالا

مدت دوران نقاهت

۱ روز استراحت کامل  و همچنین نیاز به ۳ تا ۵ روز مرخصی از محل کار

ژنیکوماستی یا بزرگ شدن بافت سینه مردانه یک بیماری شایع است – تخمین زده می شود که 70 درصد از همه مردان در مقطعی از زندگی خود بزرگ شدن بافت سینه را تجربه کنند. برای بسیاری از این مردان، این وضعیت موقتی مربوط به بلوغ یا رژیم غذایی و ورزش نامناسب است. برای دیگران، این یک بیماری مزمن است که فقط از طریق جراحی ژنیکوماستی قابل حل است.

تخلیه چربی سینه آقایان، یک راه حل موثر و ایمن برای این مشکل است اما نکته ای که وجود دارد این است که باید توسط یک پزشک ماهر و با تجربه صورت گیرد. برخی از مردان یک یا هر دو سینه شان به طور غیر طبیعی بزرگ هستند.

این بیماری، می تواند ناشی از عدم تعادل هورمونی یا اضافه وزن باشد که می تواند باعث افزایش سطح استروژن و رشد بافت سینه شود. جراحی کوچک کردن سینه یک گزینه برای مردان مبتلا به ژنیکوماستی است. همچنین ممکن است برای سفت کردن ناحیه سینه پس از کاهش وزن قابل توجه که باعث افتادگی پوست شده است استفاده شود. با این حال، جراحی برای مردانی که به دلیل اضافه وزن سینه های بزرگ دارند، مناسب نیست.

در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه در خصوص تخلیه سینه آقایان نیاز است بدانید را برای شما توضیح دهیم. 

آنچه می خوانید

همه چیز درمورد ژنیکو ماستی از زبان دکتر ایزد پناه

جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چیست؟

جراحی ژنیکوماستی که به عنوان کوچک کردن سینه مردانه یا تخلیه چربی سینه نیز شناخته می شود، چربی اضافی در قفسه سینه و همچنین بافت غده مشکل ساز را از بین می برد. همچنین می تواند اندازه هاله ها و نوک سینه ها را کاهش دهد. هدف از جراحی این است که قفسه سینه صاف تر، محکم تر و به طور خاص مردانه تر شود.

مردان ممکن است به دلایل مختلفی از جمله استفاده از برخی داروها، بی نظمی های هورمونی و عادات بد دچار ژنیکوماستی شوند. مردان در هر سنی می توانند به این عارضه مبتلا شوند و جراحی تخلیه چربی سینه آقایان را می توان هم در نوجوانان و هم در مردان بالغ با خیال راحت انجام داد.

کوچک کردن سینه مردان موثرترین درمان شناخته شده برای ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه مردان است. این عمل جراحی زیبایی چربی اضافی و بافت غدد را از بین می برد تا کانتور صاف تر، محکم تر و مردانه تر به قفسه سینه بازگردد.

به دلیل ژنتیک، استفاده از برخی داروها، یا دلایل نامشخص دیگر، برخی از مردان ظاهر سینه های بزرگ شده دارند.. ژنیکوماستی می تواند در هر سنی ظاهر شود و کوچک کردن سینه مردان را می توان با خیال راحت و با موفقیت در نوجوانان و مردان بالغ انجام داد.

تخلیه چربی سینه آقایان

چرا مردان باید به تخلیه چربی سینه مردان فکر کنند؟

نیاز پزشکی به کوچک کردن سینه مردان وجود ندارد. با این حال، اکثر مردان مبتلا به ژنیکوماستی از ظاهر قفسه سینه خود به درجات مختلف آزار می بینند. زمانی که بیمار احساس می‌کند که ظاهر قفسه سینه ‌اش مشکل‌ سازتر از بهبودی ناشی از جراحی است، تخلیه چربی سینه آقایان احتمالاً انتخاب خوبی است.

به جز گزینه جراحی، رژیم غذایی، ورزش، حذف برخی داروها و ترک سیگار می تواند به کاهش بافت بیش از حد سینه مردان در برخی افراد کمک کند. زمانی که این روش ها جواب نداد، زمان آن فرا رسیده است که به جراحی فکر کنید.

در حالی که کاهش وزن می تواند به کاهش ظاهر سینه های مردانه برای برخی از مردان کمک کند، اغلب اوقات بافت غدد اضافی نیز وجود دارد که باعث می شود حتی بیماران بسیار لاغر متوجه بزرگ شدن سینه ها شوند. در حال حاضر، کوچک کردن سینه مردان تنها درمان مداوم موثر برای ژنیکوماستی است که نتایج طولانی مدت دارد.

چگونه برای تخلیه چربی سینه آماده شویم

اگر جراحی روش مناسبی برای شما باشد، گام بعدی یادگیری نحوه آماده شدن برای تخلیه چربی سینه آقایان است. در حالی که جراح پلاستیک شما باید راهنمای اصلی شما باشد، نکاتی وجود دارد که برای هر مردی که قصد کوچک کردن سینه را دارد تقریباً جهانی است.

مشخص کنید که چه اهدافی از تخلیه چربی سینه دارید

در حالی که کاهش بافت سینه هدف اصلی تخلیه چربی آقایان است، ممکن است بخواهید در طول جراحی به مسائل دیگری نیز بپردازید. نگرانی های رایج مرتبط شامل برداشتن پوست اضافی، تغییر موقعیت نوک سینه ها و کاهش اندازه آرئول ها و نوک سینه ها است. همچنین ممکن است بخواهید رویه ‌های دیگری را نیز اضافه کنید تا در همان زمان تکمیل شوند.

علاوه بر این، بیش از یک راه برای کاهش بافت سینه وجود دارد. لیپوساکشن، برداشتن غدد، برداشتن پوست و برداشتن بافت همگی روش ‌هایی هستند که می ‌توان در جراحی تخلیه چربی سینه آقایان استفاده کرد.

انتخاب جراح پلاستیک مناسب برای جراحی

مهم ترین مرحله در نحوه آماده سازی برای جراحی ژنیکوماستی، انتخاب یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی است. با افزایش محبوبیت کوچک کردن سینه مردان، جراحان بیشتری آن را ارائه می دهند. اما هر جراحی ممکن است تجربه کافی در انجام این روش نداشته باشند.

برای محدود کردن انتخاب های خود، به دنبال جراحی باشید که:

دارای بورد تخصصی باشد

دانش عمیقی از علل زمینه ای ژنیکوماستی دارد

عکس قبل و بعد از بیماران قبلی تخلیه سینه اقایان را داشته باشد

چندین عمل جراحی کوچک کردن سینه مردانه را با استفاده از تکنیک های مورد نیاز برای عمل خود انجام داده است.

جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

تخلیه چربی سینه آقایان یکی از ساده‌ ترین روش‌ های جراحی زیبایی است، اما نتایج عالی نیاز به رویکردی ماهرانه دارد که فقط از طریق آموزش و تجربه ‌ی تخصصی حاصل می‌ شود. شما باید پزشکان بالقوه را به دقت بررسی کنید تا جراح زیبایی را پیدا کنید که بتواند این عمل را با خیال راحت انجام دهد و به نتایج دلخواه شما دست یابد. هنگام انتخاب جراح زیبایی برای عمل کوچک کردن سینه مردان به 3 عامل کلیدی توجه کنید:

 • مهارت و تجربه: مطمئن شوید که جراح زیبایی شما به طور منظم کوچک کردن سینه مردان را انجام می دهد. از او بپرسید که چند عمل انجام داده است، بخواهید تصاویر بیماران قبلی را ببینید و مطمئن شوید نتیجه ای را که می بینید دوست دارید - این نشان می دهد که سبک زیبایی شناختی جراح زیبایی با شما همخوانی دارد.
 • بورد تخصصی در جراحی زیبایی: جراحان زیبایی دارای بورد تخصصی، در تمام زمینه های جراحی زیبایی، از جمله لیپوساکشن و کانتور کردن قفسه سینه، آموزش دیده اند. همچنین، با انتخاب یک جراح زیبایی با بورد تخصصی، خیالتان از نتیجه جراحی راحت خواهد بود.
 • ارتباط شما با یک جراح زیبایی: باید با جراح زیبایی خود در مورد نگرانی ها و سابقه پزشکی خود صادق باشید.

در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید

ژنیکوماستی شما ممکن است به هیچ یک از انتخاب های سبک زندگی شما مرتبط نباشد. با این حال، اگر پس از جراحی انتخاب مناسبی برای سبک زندگی نداشته باشید، وضعیت ممکن است بازگردد.

برخی از تغییرات سبک زندگی که باید انجام دهید عبارتند از:

خوردن میوه و سبزیجات بیشتر

کاهش مصرف شکر

کاهش مصرف الکل

ورزش منظم، به ویژه ورزش های قلبی عروقی

اجتناب از مصرف مکمل های هورمونی یا استروئیدها

عدم کشیدن تنباکو یا فرآورده های ماری جوانا

برای دوره نقاهت آماده شوید

سخت ترین قسمت جراحی بعد از آن زمانی اتفاق می افتد که شما نیاز به استراحت و بهبودی دارید. برای رفتن به محل کار و استراحت به خودتان وقت بدهید. احتمالاً تا چند روز پس از جراحی به کمک نیاز خواهید داشت، بنابراین از دوستان و خانواده بخواهید که در مورد کارهای اطراف خانه، مانند پخت و پز و تمیز کردن، به شما کمک کنند.

برخی از کارهایی که احتمالاً در مورد آن ها به کمک نیاز خواهید داشت عبارتند از:

 • رفتن از بیمارستان به خانه
 • در 48 ساعت اولی که در خانه هستید، در خانه راه بروید
 • خرید مواد غذایی
 • شستن لباس
 • شستن ظروف

تخلیه چربی سینه آقایان با استفاده از لیپوساکشن

امروزه جراحان زیبایی قادر به درمان تعداد فزاینده ای از بیماران ژنیکوماستی با استفاده از لیپوساکشن هستند. این تا حدی به دلیل پیشرفت در فناوری لیپوساکشن است که منجر به انتخاب گسترده ‌تری از تکنیک‌ های کمتر تهاجمی شده است. با این حال، مهارت جراح نیز نقش مهمی ایفا می کند و انتخاب جراح زیبایی که در زمینه لیپوساکشن آموزش دیده و تجربه خاصی در انجام کوچک کردن سینه مردان با استفاده از لیپوساکشن داشته باشد، مهم است.

روش درمان تخلیه چربی سینه آقایان با لیپوساکشن معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش یا بیهوشی عمومی انجام می شود و شامل یک برش کوچک در هر طرف قفسه سینه است. بسته به نیاز شما و روش ترجیحی جراح زیبایی، برش ها ممکن است در امتداد بخشی از لبه هاله یا در زیر بغل قرار گیرند. از طریق این برش ‌ها، جراح زیبایی شما چربی اضافی و/یا بافت غده ‌ای را از بین م ی‌برد و در عین حال یک کانتور قفسه سینه جدید که برای بدن شما طبیعی به نظر می‌رسد، می‌سازد.

روند بهبودی پس از لیپوساکشن معمولاً کاملاً قابل تحمل است. به بیماران اغلب یک لباس فشاری داده می شود تا در چند هفته اول پس از جراحی بپوشند. این به کاهش تورم کمک می کند و از بافت های در حال بهبودی حمایت می کند. در حالی که ورزش شدید معمولاً برای حدود 3 هفته ممنوع است، بسیاری از مردان در طی چند روز پس از عمل به محل کار باز می گردند. با این حال، درک این نکته مهم است که همه افراد با سرعتی منحصر به فرد بهبود می یابند. جراح زیبایی شما دستورالعمل های فردی را برای بهبودی به شما می دهد.

تخلیه چربی سینه آقایان با برداشت بافت

تخلیه چربی سینه آقایان با برداشتن بافت

موارد شدیدتر ژنیکوماستی ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب نیاز به برداشتن بافت با جراحی داشته باشد. علاوه بر این، بیمارانی که دارای پوست کشیده و آویزان در اطراف سینه هستند معمولاً به این روش نیاز دارند. برداشتن بافت به جراح زیبایی اجازه می دهد تا مقدار بیشتری از بافت غدد و/یا پوستی را که با لیپوساکشن به تنهایی قابل درمان نیست، بردارد.

محل و طول برش ها به وسعت جراحی مورد نیاز بستگی دارد، اما معمولاً در اطراف لبه هاله (برش اطراف آرئول) یا در داخل چین های طبیعی قفسه سینه قرار دارند. یک جراح زیبایی آموزش دیده و واجد شرایط برش ها را به گونه ای قرار می دهد که اسکارهای حاصل تا حد امکان نامشخص باشند.

تخلیه چربی سینه آقایان با برداشتن بافت معمولاً به عنوان یک روش سرپایی با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی همراه با آرام ‌بخش انجام می‌ شود. روند بهبودی مانند لیپوساکشن است. با این حال، برای بیماران شایع است که درد و مقداری تورم را تجربه کنند. به طور معمول، بیماران در عرض 1 هفته پس از جراحی احساس می کنند که آماده اند به سر کار بازگردند و بازگشت تدریجی به ورزش معمولاً پس از دو هفته اول مجاز است.

زندگی پس از تخلیه چربی سینه آقایان

پس از جراحی ژنیکوماستی، باید متوجه بهبودی فوری در شکل و ظاهر قفسه سینه خود شوید. در حالی که ممکن است برای چند روز احساس درد کنید، درد معمولاً کم است. در حالی که جراح زیبایی شما احتمالاً داروهای ضد درد تجویز می کند، اگر لباس فشرده به شما می دهند، آن را بپوشید. این کار راحتی شما را افزایش می دهد و به بهبود بهینه سینه شما کمک می کند.

در حالی که روند بهبودی هر بیمار منحصر به فرد است، اکثر بیماران بسته به ماهیت کارشان، تنها چند روز پس از کوچک کردن سینه مردان احساس آمادگی می کنند که به سر کار بازگردند. برخی از مردان پس از کوچک کردن سینه مردانه احساس از دست دادن حس در نواحی تحت درمان را تجربه می کنند، اما این تقریباً همیشه موقتی است. هر گونه از دست دادن حس باید به تدریج طی ماه ‌های پس از عمل بازگردد.

اقدامات پیش از نهایی کردن تصمیم برای انجام جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

 • به این فکر کنید که چرا می خواهید تخلیه چربی سینه آقایان را انجام دهید.
 • با یک پزشک عمومی در خصوص انجام دادن یا انجام ندان این عمل صحبت کنید.
 • زمانی را به فکر کردن در خصوص نتایجی که از این عمل می خواهید اختصاص دهید.
 • یک نوبت مشاوره با یک جراح معتبر رزرو کنید تا ببینید آیا کاندید مناسبی برای انجام این جراحی هستید یا خیر.

سوالاتی که باید از جراح خود در خصوص تخلیه چربی سینه آقایان بپرسید

 • در مورد صلاحیت ها و تجربه آن ها.
 • چند عمل کوچک کردن سینه مردان انجام داده اند.
 • چه تعداد عمل کوچک کردن سینه مردان در مواردی که عوارض داشته اند انجام داده اند.
 • در صورت بروز مشکل باید منتظر چه نوع پیگیری باشید.
 • میزان رضایت بیماران آن ها چقدر است.

تخلیه چربی سینه آقایان شامل چه چیزی است

جراحی تخلیه چربی سینه آقایان معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در برخی موارد ممکن است از بی حس کننده موضعی همراه با آرامبخش استفاده شود. اگر چه روش مورد استفاده برای بیماران ممکن است متفاوت باشد اما در کل این عمل شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش در اطراف نوک پستان
 • برداشتن بافت چربی اضافی با چاقوی جراحی (چاقوی جراحی) یا استفاده از لیپوساکشن برای مکش آن (ترکیبی از هر دو روش ممکن است استفاده شود)
 • در صورت نیاز به برداشتن مقدار زیادی از بافت، نوک پستان ها را تغییر موقعیت دهید.
 • روی زخم ها پانسمان می شود.
 • عمل حدود 1.5 ساعت طول می کشد. معمولاً باید یک شب در بیمارستان بمانید.

تخلیه چربی سینه اقایان با لیپوساکشن

بهبودی بعد از تخلیه چربی سینه آقایان به چه صورت است؟

بهبودی کامل پس از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان ممکن است چندین هفته طول بکشد. ممکن است لازم باشد چند روز از کار خود مرخصی بگیرید. ممکن است برای چند هفته سینه ‌های شما دردناک، متورم و کبود شده باشد.

به مدت 1 تا 2 هفته پس از عمل، باید روز و شب از یک لباس فشرده کش دار استفاده کنید. این به حمایت از سینه شما در حین بهبودی کمک می کند.

مدت زمانی که باید پانسمان را روی پانسمان نگه دارید به سرعت بهبود زخم بستگی دارد. بعد از 1 تا 2 هفته، بخیه های شما یا جذب می شوند یا برداشته می شوند.

تا حدود 3 هفته پس از عمل از انجام حرکات کششی، ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. حدود 6 هفته طول می کشد تا بتوانید به طور کامل به فعالیت های عادی خود بازگردید.

هنگامی که بستن کمربند ایمنی دیگر دردناک نیست، که ممکن است چندین هفته بعد از عمل باشد، می توانید دوباره رانندگی کنید.

ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی خود را ببینید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

جای زخم حاصل از تخلیه چربی سینه آقایان

اکثر مردان فقط یک جای زخم در اطراف نوک سینه خود دارند. اما تحلیه چربی سینه اقایان ممکن است منجر به یک اسکار عمودی و یک اسکار افقی در سراسر چین سینه شود.

ممکن است چند ماه طول بکشد تا جای زخم شما محو شود.

عوارض ناشی از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

جراحی تخلیه چربی سینه آقایان گاهی اوقات می تواند منجر به مشکلاتی شود، از جمله:

جای زخم ضخیم و آشکار

سینه ها یا نوک سینه ها به شکل ناهموار

مشکلات ترمیم زخم

از دست دادن حس نوک پستان

خونریزی داخل بافت پستان (هماتوم) – این معمولاً در 24 ساعت اول پس از عمل اتفاق می افتد.

ایجاد توده، کبودی یا تورم

همچنین، هر نوع عملی با خطرات کوچکی همراه است:

خون ریزی بیش از حد

عفونت

واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی

تشکیل لخته خون در وریدهای عمقی

جراح شما باید توضیح دهد که احتمال این خطرات و عوارض چقدر است و در صورت داشتن آن ها چگونه درمان می شوند.

ژنیکوماستی وضعیتی است که باعث بزرگ شدن بافت سینه مردانه می شود. این اغلب منبع بزرگ شرم و خجالت برای مردان است. تعداد مردانی که به دنبال جراحی برای ژنیکوماستی هستند در طول سال ها افزایش یافته است. من همچنان مردان بیشتری را می بینم که می خواهند ظاهر قفسه سینه خود را با جراحی بهبود بخشند.

در دوران بلوغ، افزایش هورمونی می تواند منجر به رشد بافت سینه مردانه شود. در برخی موارد، این بافت سینه پس از بلوغ کوچک می شود، اما در بسیاری از موارد، سینه ها بزرگ می شوند. شیوع ژنیکوماستی بدون علامت در کودکان 60 تا 90 درصد، در نوجوانان 50 تا 60 درصد و در مردان 50 تا 69 سال تا 70 درصد است.

علل شایع ژنیکوماستی شامل بلوغ، افزایش وزن بیش از حد، استفاده از استروئیدهای آنابولیک در بدنسازان و مصرف ماری جوانا است. تعدادی از داروهای دیگر نیز باعث بزرگ شدن سینه مردان می شوند.

چگونه بفهمم ژنیکوماستی دارم؟

ژنیکوماستی معمولا در هر دو سینه رخ می دهد، اما بیماران ممکن است دارای سینه های نامتقارن باشند. خودآزمایی پستان معمولاً بافتی قابل لمس، حساس، سفت و متحرک را نشان می دهد که به سختی سرطان سینه نیست و در مرکز زیر مجموعه نوک سینه-آرئولار قرار دارد.

هنگامی که توده های قابل لمس یک طرفه، سخت، ثابت، محیطی نوک پستان و همراه با ترشحات نوک سینه، تغییرات پوستی یا بزرگ شدن غدد لنفاوی هستند، باید به سرطان سینه مشکوک شد و ارزیابی کامل از جمله عملکرد ماموگرافی و MRI توصیه می شود.

عوارض تخلیه چربی سینه اقایان

دکتر ایزدپناه درمورد علائم و نشانه های ژنیکوماستی توضیح می دهد:

جراحی برای اصلاح ژنیکوماستی

هنگامی که بیماران با شکایت ژنیکوماستی مراجعه می کنند، معمولاً از وجود توده های سینه با یا بدون چربی اضافی در سینه ها شکایت دارند. جراحی برای برداشتن بافت ‌های سینه معمولاً شامل لیپوساکشن چربی اضافی، برداشتن بافت غده اضافی سینه از طریق برش در حاشیه کمپلکس نوک پستان-آرئولار و/یا برداشتن پوست (در سینه‌ های بسیار بزرگ مردان) است. مهم است که جراح شما معاینه فیزیکی مناسبی از سینه ‌های شما انجام دهد تا ژنیکوماستی را تأیید کند و احتمال سرطان سینه مردانه را رد کند.

آمادگی برای جراحی شامل اطمینان از قطع داروهایی است که خطر خونریزی را افزایش می دهند، ترک سیگار و افزایش تغذیه مناسب برای حمایت از بهبودی پس از جراحی لازم است. اکثر جراحان این عمل را تحت بیهوشی عمومی انجام می دهند، اما این روش با انجام بی حسی موضعی نیز مناسب است. بسیاری از جراحان پس از جراحی برای کاهش احتمال تجمع مایعات از درن استفاده می کنند. استفاده از جلیقه های فشاری و یخ نیز برای کمک به کنترل درد، کاهش تورم و کنترل کبودی رایج است.

بهبودی پس از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

در بیمارانی که فقط برای اصلاح سینه های مردانه خود به لیپوساکشن نیاز دارند، بازگشت به ورزش و کار معمولا کمتر از یک هفته است. برای بیمارانی که نیاز به برداشتن بافت اضافی پستان با جراحی دارند، ممکن است بین دو تا چهار هفته طول بکشد تا به اندازه کافی بهبود یابد تا فعالیت های معمول را از سر بگیرند. در مطب من، بیماران من می توانند پس از جراحی در 7-10 روز بعد از عمل به سر کار برگردند.

خطرات ناشی از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

به طور کلی، جراحی تخلیه چربی سینه آقایان فوق العاده ایمن است و اکثر بیماران بهبودی خوبی دارند. با این حال ممکن است عوارضی رخ دهد. عوارض شایع عبارتند از کبودی، خونریزی، جمع شدن مایعات، بی نظمی خطوط، از دست دادن پوست نوک پستان، جای زخم قابل مشاهده، بی حسی نوک سینه ها، نوک سینه های معکوس، شل شدن پوست سینه و عدم تقارن. توجه به تکنیک های جراحی دقیق و مدیریت قبل/پیش/بعد از عمل برای نتایج خوب ضروری است.

خطرات تخلیه چربی سینه آقایان

جراحی ژنیکوماستی (جراحی کوچک کردن سینه مردان) چقدر رایج است؟

سالانه حدود 20000 نفر این جراحی را انجام می دهند. تخلیه چربی سینه آقایان بسیار شایع است. این بیماری بیش از نیمی از افرادی را که در بدو تولد مرد هستند در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد.

قبل از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چه اتفاقی می افتد؟

قبل از جراحی، جراح شما گزینه ها، اهداف و سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار می دهد. جراح شما ممکن است یک شمارش کامل خون (CBC) یا آزمایش ‌های دیگر را برای ارزیابی سلامت شما و تعیین اینکه چه چیزی باعث ژنیکوماستی می‌شود توصیه کند.

آن ها شما را معاینه می کنند، بافت سینه شما را اندازه گیری می کنند و از نظر سرطان سینه مردانه غربالگری می کنند. آن ها همچنین ممکن است از سینه های شما عکس بگیرند.

ممکن است لازم باشد قبل از جراحی مصرف برخی داروها مانند رقیق کننده های خون را متوقف کنید. اگر سیگار می کشید، قبل از عمل از پزشک خود در مورد ترک سیگار سوال کنید. استفاده از تنباکو می تواند روند بهبودی را کند کند. یک روز قبل از جراحی، پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی باید خوردن و آشامیدن را متوقف کنید. هنگام رسیدن به مرکز جراحی یا بیمارستان باید لباس های گشاد بپوشید.

در طول جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چه اتفاقی می افتد؟

در برخی موارد، جراحان فقط از لیپوساکشن برای برداشتن بافت سینه استفاده می کنند. آن ها یک شلنگ مکش را از طریق چندین برش کوچک وارد می کنند تا چربی را از بین ببرند.

اگر پوست، چربی و بافت اضافی دارید، پزشک ممکن است برداشتن را توصیه کند. در این روش از برش های بزرگتر برای برداشتن بافت سینه استفاده می شود. جراح شما همچنین می‌تواند نوک پستان و آرئول شما را در طی یک عمل اکسیزیون (برداشتن با جراحی) تغییر موقعیت دهد. الگوهای برش، طول و محل برش به اندازه سینه و ظاهر دلخواه شما بستگی دارد.

ممکن است به ترکیبی از اکسیزیون و لیپوساکشن نیاز داشته باشید. جراح شما تکنیکی را که برای شما مناسب است توصیه می کند. قبل از هر دو روش، بیهوشی عمومی را از طریق ورید بازوی خود دریافت خواهید کرد. شما در طول عمل خواب خواهید بود و در طول جراحی احساس درد نخواهید کرد.

مزایای تخلیه چربی سینه آقایان

بعد از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چه اتفاقی می افتد؟

جراحی ژنیکوماستی معمولاً یک عمل سرپایی است، یعنی همان روز به خانه می روید. باید ترتیبی دهید که شخصی شما را پس از جراحی به خانه برساند. جراح شما به شما می گوید که چگونه از خود مراقبت کنید و وقتی به خانه می روید چگونه از برش های خود مراقبت کنید.

در حین بهبودی، بانداژ و لباس حمایتی در اطراف سینه خود خواهید داشت. این لباس از سینه شما حمایت می کند و تورم را کاهش می دهد. جراح شما داروهایی برای تسکین درد به شما می دهد. این داروها همچنین تورم را کاهش داده و خطر عفونت را کاهش می دهند.

جراح شما ممکن است در حین جراحی لوله های نازکی را زیر پوست شما قرار دهد. لوله ها مایع و خون را در طول فرآیند بهبود تخلیه می کنند. مایع در پایین لوله در یک ظرف  جمع می شود. جراح شما لوله ها را زمانی که دیگر به آن ها نیاز ندارید، خارج می کند.

خطرات یا عوارض جراحی ژنیکوماستی چیست؟

مانند هر روش جراحی دیگری، جراحی ژنیکوماستی نیز خطراتی دارد. عوارض عبارتند از:

 • لخته شدن خون یا خونریزی بیش از حد.
 • سینه هایی که اندازه یا شکل یکسانی ندارند.
 • کبودی و جای زخم.
 • عفونت.
 • از دست دادن حس، بی حسی یا کاهش حساسیت در ناحیه سینه شما.
 • دردی که از بین نمی رود.

تمام روش های کوچک کردن سینه جای زخم های کوچک کردن سینه را به جا می گذارند. به مرور زمان محو خواهند شد. اما آن ها هرگز به طور کامل از بین نمی روند.

در برخی موارد، ممکن است برای اصلاح مشکل یا کمک به دستیابی به نتایج مورد نظر، به جراحی دیگری نیاز داشته باشید. جراح گزینه ها و خطرات شما را با شما در میان خواهد گذاشت.

نقاهت پس از تخلیه چربی سینه آقایان

زمان نقاهت پس از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان چقدر است؟

می توانید انتظار داشته باشید که در چند روز اول پس از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان احساس درد شدیدی داشته باشید. ناراحتی و حساسیت باید ظرف یک هفته یا بیشتر بهبود یابد. به احتمال زیاد، حدود دو هفته دیگر می توانید به سر کار خود بازگردید.

در حالی که در حال بهبودی هستید، دستورالعمل های جراح خود را به دقت دنبال کنید. از بلند کردن یا حمل چیزهای سنگین و بالا بردن بازوها به بالای سر خودداری کنید.

به خاطر داشته باشید که ممکن است تا حدود سه تا شش ماه پس از جراحی، نتایجی را مشاهده نکنید. بهبود بافت سینه و کاهش تورم زمان می برد. نتایج دائمی هستند اما ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود به بیش از یک عمل جراحی نیاز داشته باشید.

چه زمانی باید با پزشک تماس گرفت

پس از انجام تخلیه چربی سینه آقایان، اگر موارد زیر را دارید، فوراً با جراح خود تماس بگیرید:

خونریزی یا چرک از محل برش یا در صورت باز شدن برش.

درد یا تورم شدید.

تب، قرمزی و تورم در نزدیکی محل برش (اینها علائم عفونت هستند).

اگر دچار تنگی نفس، درد قفسه سینه یا تپش قلب هستید، فوراً کمک پزشکی دریافت کنید. اینها ممکن است علائمی از عوارض ناشی از بیهوشی باشد.

انتظارات جلسه مشاوره برای تخلیه چربی سینه آقایان

شما در جلسه مشاوره قبل از جراحی، در خصوص موارد زیر صحبت خواهید کرد:

 • در مورد تکنیک های موجود بحث کنید
 • سابقه پزشکی شما
 • انتظارات شما از جراحی
 • جراح شما را معاینه کرده و هر گونه مشکل را یادداشت می کند.
 • درمان مناسب برای نیازهای شما و رسیدن به اهداف شما توصیه می شود.
 • جزئیات خطرات و عوارض جراحی کوچک کردن قفسه سینه مردان به شما توضیح داده می شود.

اقدامات قبل از عمل تخلیه چربی سینه اقایان

اقدامات قبل از عمل تخلیه چربی سینه آقایان

به منظور ایمنی بیمار، همه بیماران ما بر اساس معیارهای انتخاب بیمار ما ارزیابی می شوند. پس از مشاوره کاهش قفسه سینه مرد، سابقه پزشکی شما بررسی می شود و پرستار قبل از عمل در مورد آزمایشات قبل از عمل توصیه می کند.

بیشتر ارزیابی های کاهش قفسه سینه مردان قبل از عمل شامل آزمایش خون، آزمایش ادرار و آزمایش فشار خون است.

آنها همچنین به شما در مورد هر گونه اقدامات احتیاطی که در روزها یا هفته های منتهی به عمل کوچک کردن تخلیه چربی سینه آقایان باید انجام دهید، توصیه می کنند و در مورد هر دارویی که باید قبل از عمل خود مصرف آن را متوقف کنید، توصیه می کنند.

روز جراحی تخلیه چربی سینه آقایان

معمولاً یک ساعت زودتر از زمان برنامه ریزی شده برای جراحی به بیمارستان می رسید. زمان صرف شده برای جراحی و نوع بیهوشی مورد استفاده بسته به تکنیک مورد استفاده از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

روز جراحی:

 • تیم پرستاری فشار خون شما را ثبت می کند و شما را برای جراحی آماده می کند.
 • شما با جراح یا دکتر لیپوساکشن ملاقات خواهید کرد که دوباره این عمل را مرور می کند و به هر سوالی پاسخ می دهد.
 • عکس های قبل از عمل گرفته خواهد شد.
 • قفسه سینه شما برای جراحی آماده خواهد شد.

انجام عمل:

چندین تکنیک وجود دارد که جراح یا پزشک لیپوساکشن می تواند از آن ها استفاده کند، اما به طور کلی این عمل شامل موارد زیر است:

 • اعمال بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی همراه با آرامبخش.
 • جراح یک برش در اطراف نوک پستان ایجاد می کند
 • لیپوساکشن برای مکیدن بافت چربی اضافی استفاده می شود.
 • در صورت وجود بافت غدد اضافی، این باید با جراحی برداشته شود و ممکن است نیاز به برش بزرگتری داشته باشد.
 • پوست اضافی قفسه سینه برداشته می شود.
 • نوک پستان و آرئول ممکن است جابجا شوند تا متناسب با قفسه سینه باشند.
 • برش ها با بخیه های قابل جذب بسته می شوند و برای محافظت از آنها نوار چسب در محل قرار می گیرد.
 • ممکن است یک لباس فشاری روی آن ناحیه اعمال شود.
 • سپس به بخش منتقل می شوید، جایی که ممکن است از شما خواسته شود که یک شب برای تحت نظرماندن در بیمارستان بمانید.

مراقبت های بعد از تخلیه چربی سینه آقایان

هنگامی که جراح شما را از بیمارستان مرخص می کند، یک برگه دستورالعمل بعد از عمل به شما داده می شود که در آن توضیح می دهد که چه کاری باید انجام دهید و از چه کارهایی باید بعد از عمل خودداری کنید. همچنین جزئیات نحوه تماس با ما در صورت نگرانی یا نگرانی در هر مرحله از بهبودی به شما داده خواهد شد، ما 24 ساعت و 7 روز هفته در دسترس هستیم.

توصیه می کنیم حداقل یک هفته از محل کار خود مرخصی داشته باشید تا به خوبی در این بازه زمانی استراحت کنید. ورزش را می توان از 2 تا 3 هفته پس از جراحی به تدریج افزایش داد، اما باید از تمرینات بالای بدن به مدت 6 هفته اجتناب شود.

 همچنین باید طبق توصیه جراح به پوشیدن لباس پشتیبانی فشاری خود ادامه دهید. قرار ملاقات بعدی با یک پرستار کلینیک برای بررسی زخم‌ های شما گرفته می ‌شود که معمولاً 4 تا 14 روز پس از عمل جراحی یا لیپوساکشن شما انجام می‌شود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

روش های کوچک کردن  سینه مردان یک جراحی زیبایی است. دکتر کامبیز ایزد پناه در زمینه تخلیه چربی سینه آقایان، بسیار باتجربه هستند و می توانند پس از مشاوره به شما احساس خوبی در مورد گزینه هایتان بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های تخلیه چربی سینه آقایان یک مشاوره با دکتر ایزد پناه رزرو کنید.

 

به طور متوسط، تخلیه چربی سینه آقایان ممکن است بین 1 تا 2 ساعت طول بکشد. این زمان ‌ها بسته به نوع روشی که انجام می‌دهید، مقدار بافت/چربی که برداشته می‌ شود و نوع بیهوشی مورد استفاده متفاوت است.

پس از مشاوره، جراح شما می‌تواند به شما در مورد مناسب ‌ترین درمان برای شما توصیه کند. هنگامی که تصمیم گرفتید ادامه دهید، جزئیات کامل در مورد این روش از جمله مدت زمانی که تخمین زده می شود عمل طول بکشد به شما ارائه می شود.

هنگامی که عمل تخلیه چربی سیه آقایان را انجام دهید، مطمئناً می توانید بلافاصله نتایج اولیه را ببینید. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که شما باید مدتی از بهبودی را طی کنید که ممکن است تورم وجود داشته باشد. نتایج نهایی شما پس از 1 تا 2 ماه پس از عمل، پس از بهبودی کامل، بهتر دیده می شود.

تخلیه چربی سینه آقایان یک عمل جراحی زیبایی است که هدف آن کاهش چربی اضافی و بافت غدد است تا برای بیماران  خطوطی سفت ‌تر، صاف ‌تر و مردانه ‌تر در قفسه سینه‌ ها به ارمغان بیاورد.

روش‌ های کوچک کردن سینه مردان برای مردانی مناسب است که از ژنیکوماستی یا بزرگ شدن سینه ‌های مردانه رنج می‌برند و درمان‌ ها شامل لیپوساکشن یا درمان با جراحی است.

ژنیکوماستی، یک بیماری شایع است که باعث می شود بافت قفسه سینه متورم شود و بزرگتر از حد طبیعی به نظر برسد. بافت اضافی ممکن است حالت لاستیکی یا سفت داشته باشد و اغلب از مرکز نوک سینه ها به سمت بیرون کشیده می شود و بر یک یا هر دو سینه تأثیر می گذارد.

 

ممکن است کاندیدای خوبی باشید اگر:

 • از نظر جسمی سالم هستید.
 • وزن مناسبی دارید.
 • شما بیش از حد الکل نمی نوشید، ماری جوانا نمی کشید، یا استروئیدهای آنابولیک مصرف نمی کنید (همه اینها با ایجاد ژنیکوماستی مرتبط هستند)

مردانی که اضافه وزن دارند ابتدا باید سعی کنند وزن خود را کاهش دهند، زیرا این کار ممکن است بافت را به اندازه ای کاهش دهد که نیازی به جراحی نباشد.

 

در بیشتر موارد، تخلیه چربی سینه آقایان تحت پوشش بیمه نیست. با این حال، در مواردی که معیارهای خاصی رعایت می شود، استثناهایی وجود دارد. همیشه بهتر است در مورد سؤالات پوشش هزینه با شرکت بیمه خود صحبت کنید.

مانند هر جراحی دیگری، جراحی ژنیکوماستی نیز خطراتی را به همراه دارد. این موارد ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عوارض بیهوشی
 • خونریزی
 • آسیب به ساختارهای عمیق تر، مانند اعصاب، عروق خونی یا ماهیچه ها
 • مرگ بافت چربی (نکروز)
 • تجمع مایعات (سروما)
 • عفونت
 • از دست دادن حس یا بی حسی
 • تغییرات دائمی رنگدانه
 • درد مداوم
 • جای زخم ضعیف
 • امکان جراحی تجدید نظر
 • اندکی ناهماهنگی سینه ها یا نوک سینه ها

قبل از جراحی، ممکن است از شما خواسته شود که آزمایش خون انجام دهید. اگر سیگار می‌کشید، ترک آن به شما کمک می‌کند سریع‌ تر بهبود پیدا کنید و بهتر از عوارض جلوگیری کنید.

همچنین باید ترتیب حمل و نقل و بازگشت به عمل را در روز جراحی ترتیب دهید و شب بعد از جراحی شخصی در کنار شما بماند.

ژنیکوماستی به دلیل عدم تعادل هورمونی بین هورمون های تستوسترون و استروژن ایجاد می شود. هنگامی که یک مرد فاقد تستوسترون است، افزایش استروژن باعث رشد بافت سینه می شود. ژنیکوماستی در نوزادان پسر، بلوغ و سن بالاتر به دلیل تغییر هورمون ها شایع است. در موارد نادر ژنیکوماستی می تواند به عنوان یک عارضه جانبی از دارو، داروهای غیرقانونی، مصرف بیش از حد الکل و ناهنجاری های سلامتی مانند نارسایی کلیه یا بیماری کبد ایجاد شود.

ما طیف وسیعی از درمان ‌های تخلیه چربی سینه آقایان را در کلینیک برای اصلاح ظاهر ژنیکوماستی ارائه می‌کنیم. روش هایی که ما ارائه می دهیم عبارتند از: لیپوساکشن ویزر، میکرو لیپوساکشن و لیپوساکشن/حذف جراحی.

هنگامی که با دکتر کامبیز ایزد پناه مشورت کردید، وی می توانند بهترین روش درمانی را که به شما در رسیدن به نتایج دلخواه شما کمک می کند، توصیه کند. تصمیم معمولاً به شدت وضعیت شما بستگی دارد.

تمام جراحی ها درجاتی از خطر را به همراه دارند. برخی از عوارض احتمالی کوچک کردن سینه عبارتند از:

 • خطرات بیهوشی، از جمله واکنش آلرژیک، که (به ندرت) ممکن است کشنده باشد
 • خطرات جراحی، مانند خونریزی یا عفونت
 • لخته شدن خون، مانند ترومبوز ورید عمقی، که منجر به آمبولی ریه یا سکته مغزی می شود، که می تواند کشنده باشد.
 • عوارض قلبی عروقی کشنده، مانند حمله قلبی
 • تغییرات در احساس سینه و نوک پستان
 • نواحی موقت یا دائمی بی حسی
 • در جایی که لیپوساکشن انجام شده است، پوست موجدار یا گشاد شده است
 • اسکارهای ملتهب و خارش دار
 • عدم تقارن (ناهمواری) سینه ها
 • فرورفتگی نوک پستان یا نواحی آرئولار
 • مرگ پوست (نکروز) در امتداد زخم
 • مرگ بافت نوک پستان
 • مرگ بافت های عمیق تر، مانند چربی (نکروز چربی)
 • جراحی بیشتر برای درمان عوارض.

این فهرست کامل نیست. به عنوان مثال، سابقه پزشکی یا سبک زندگی شما ممکن است شما را در معرض افزایش خطر عوارض خاص قرار دهد. برای اطلاعات بیشتر باید با پزشک خود صحبت کنید.

شما باید توسط پزشک خود هدایت شوید، اما توصیه های کلی خود مراقبتی پس از جراحی کوچک کردن سینه عبارتند از:

 • تمام دستورالعمل های مربوط به مراقبت از زخم های خود را دنبال کنید.
 • انتظار داشته باشید که بهبودی از لیپوساکشن تنها چند روز طول بکشد. بهبودی پس از جراحی اکسیزیون ممکن است چند هفته طول بکشد.
 • در صورت انجام عمل جراحی اکسیزیون به مدت یک ماه از بلند کردن و ورزش خودداری کنید. احتمالاً برای چند هفته کمی درد و تورم خواهید داشت.
 • برای دستیابی به بهترین نتایج و به حداقل رساندن جای زخم به مدت یک تا چهار هفته یک لباس فشاری بپوشید.
 • هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیرعادی را به پزشک خود گزارش دهید.

تمام اسکارها دائمی هستند. با این حال، جای زخم باید به مرور زمان به رنگ طبیعی پوست شما محو شود. نتایج جراحی تخلیه چربی سینه آقایان ممکن است به بهبود شکل و فرم و اعتماد به نفس شما کمک کند. نتایج نهایی در بسیاری از موارد دائمی است، اما افزایش وزن، عدم تعادل هورمونی یا استفاده از برخی داروها (از جمله استروئیدهای آنابولیک) ممکن است باعث بزرگ شدن مجدد سینه ها شود.

جایگزین های کوچک کردن سینه برای مردان به علت این بیماری بستگی دارد. شما باید با پزشک خود مشورت کنید، اما گزینه ها عبارتند از:

 • استفاده از هر دارویی را که باعث این بیماری شده است متوقف کنید.
 • رژیم غذایی سالم یا ورزش منظم – این ممکن است به مردانی که ناحیه سینه آنها به دلیل چاقی، مصرف بیش از حد الکل یا سلامت ضعیف بزرگ شده است کمک کند.
 • خود را بپذیرید – صحبت با یک مشاور یا روانشناس ممکن است به شما کمک کند بر نگرانی های خود غلبه کنید و ممکن است تصمیم بگیرید که خودتان را آنگونه که هستید دوست دارید.

اگر بافت غده سینه برداشته شده باشد، احتمال بازگشت آن کم است. این در مورد سلول‌ های چربی نیز مشابه است، اما تنها راه برای اطمینان از اینکه نتایج شما حفظ می‌شود، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی است.

توصیه می کنیم تا 6 هفته پس از عمل از ورزش شدید و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. اگر خیلی زود بعد از عمل شروع به ورزش کنید، می توانید خطر عوارض بعد از عمل مانند تورم، درد و در موارد شدید هماتوم را افزایش دهید، بنابراین بهتر است به توصیه جراح خود گوش دهید.

پس از انجام اقدامات اصلاحی ژنیکوماستی به شما توصیه می شود که فعال باشید، بنابراین پیاده روی و ورزش های ملایم سبک باید در هفته بعد از عمل جراحی خوب باشد. سپس می‌توانید تمرینات سبک کاردیو را 2 هفته پس از جراحی شروع کنید و می‌توانید دوباره 3 هفته پس از عمل، دوباره به روال ورزشی خود بازگردید. ما توصیه می کنیم که پس از آن به مدت 6 هفته از انجام تمرینات بالاتنه خودداری شود مگر اینکه جراح شما توصیه دیگری کرده باشد.

مدت زمانی که باید پس از جراحی  تخلیه چربی سینه لباس فشرده بپوشید، بین بیماران و روشی که انجام داده اند متفاوت است. در بیشتر موارد، توصیه می شود که لباس را همیشه به مدت 3 هفته و سپس در طول روز برای 3 هفته دیگر بپوشید، اما این موضوع توسط جراح شما در برنامه مراقبت های بعدی تایید می شود. لباس فشرده به کنترل تورم کمک می کند، از ایجاد سروما جلوگیری می کند، جریان خون را تحریک می کند و اجازه می دهد تا انقباض پوست باعث بهبودی بهتر شود.

توصیه می کنیم حداقل یک هفته برای بهبودی از عمل ژنیکوماستی خود استراحت کنید. بسته به ماهیت نقش شغلی شما، ممکن است نیاز باشد که یک هفته بیشتر وقت بگذارید زیرا باید در چند هفته اول بهبودی از بلند کردن اجسام سنگین و کشش خودداری کنید.

بعد از عمل مقداری تورم و کبودی وجود خواهد داشت، اما باید ظرف چند هفته از بین برود. ما به شما لباس فشرده‌سازی خاصی می‌دهیم تا بعد از درمان بپوشید که به کاهش تورم و کبودی کمک می‌کند. مثل همیشه خطراتی در هر روشی وجود دارد، اما تجربه تیم پزشکی ما تضمین می‌کند که این خطرات به حداقل می‌رسد و همیشه در طول مشاوره به طور کامل برای شما توضیح داده می‌شود.

خطرات مرتبط با جراحی تخلیه چربی سینه آقایان به ویژه شامل عفونت زخم، سروما، بی حسی موقت و زخم است. جراح شما در مشاوره شما در مورد خطرات صحبت خواهد کرد.

اسکار بعد از جراحی تخلیه چربی سینه آقایان بسته به روشی که انجام داده اید متفاوت است. برای کسانی که با لیپوساکشن درمان می شوند، زخم های کوچک 3 میلی متری در محل برش روی سینه و نواحی زیر بغل خواهید داشت، اما این زخم ها نیازی به بخیه ندارند و به مرور زمان بهبود می یابند و به تدریج محو می شوند. اصلاح ژنیکوماستی جراحی ممکن است شامل مقداری اسکار در اطراف نوک پستان باشد و در موارد شدیدتر زمانی که بافت یا پوست اضافی باید برداشته شود، برش ممکن است از ناحیه قفسه سینه پایین بیاید، اما این اتفاق نادر است. بهترین گزینه این است که وارد شوید و در مورد پرونده خود با یک جراح زیبایی صحبت کنید که می تواند بهترین گزینه ها را برای شما راهنمایی کند.

پس از جراحی، ممکن است انتظار داشته باشید:

 • یک لوله درن در زخم برای کمک به جلوگیری از تجمع مایع
 • کبودی و تورم
 • بی حسی احتمالی
 • درد و ناراحتی
 • پانسمان یا بانداژ. اگر از لیپوساکشن استفاده می شود، انتظار داشته باشید که لباس فشرده سازی بپوشید
 • نتایج جراحی کوچک کردن سینه بلافاصله قابل مشاهده باشد.

مطمئناً می توانید بلافاصله نتایج اولیه را ببینید. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که شما باید مدتی از بهبودی را سپری کنید که ممکن است تورم وجود داشته باشد. نتایج نهایی شما بهتر است پس از 1-2 ماه پس از عمل و پس از بهبودی کامل مشاهده شود.

برخی از مسائل مهمی که باید در نظر داشت عبارتند از:

 • هر گونه درمان جراحی برای اصلاح ژنیکوماستی به برش نیاز دارد. در حالی که بیشتر برش ‌ها در خطوط طبیعی یا در ناحیه آرئول سینه‌ها پنهان می‌شوند، ممکن است برخی از اسکارها قابل مشاهده باشند و اینها نتیجه اجتناب‌ناپذیر هرگونه جراحی کوچک کردن سینه هستند.
 • اگر ژنیکوماستی در نتیجه استفاده از برخی داروها یا داروهای تجویزی، از جمله استروئیدها یا افزایش وزن ایجاد شده باشد، برای حفظ نتایج جراحی خود باید کاملاً از این مواد عاری بوده و وزن ثابتی داشته باشید.
 • به هزینه مالی فکر کنید. جراحی تخلیه چربی سینه آقایان برای درمان ژنیکوماستی ممکن است تا حدی تحت پوشش بیمه درمانی Medicare و خصوصی باشد. از پزشک خود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های پرداختی بخواهید.
 • افراد سیگاری در معرض افزایش خطر عوارض هستند. اگر در مورد انجام جراحی زیبایی جدی هستید، باید سعی کنید سیگار را ترک کنید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد