ال پی جی بعد از لیپوماتیک

کاربردهای ال پی جی بعد از لیپوماتیک

 • درمان سلولیت
 • درمان ضد پیری، ضد چروک یا سفت کننده پوست
 • شکل دادن به بدن

مدت زمانی که نتایج ال پی جی بعد از لیپوماتیک را خواهم دید.

3 ماه

ال پی جی بعد از لیپوماتیک چیست؟

یک تکنیک غیر تهاجمی است که از مکش و ماساژ ملایم برای بهبود و کاهش تورم، درد و ناراحتی استفاده می کند. همچنین به بازیابی سیستم لنفاوی، درمان بی ‌نظمی‌ های پوست، سلولیت، به حداقل رساندن کبودی ‌ها و تخلیه مایع کمک می‌کند و به نتایج بهتر و کاهش احتمال عوارض بعد از لیپوماتیک  کمک می‌کند.

هدف از انجام ال پی جی چیست؟

 • انجام ال پی جی قبل از شروع لیپوماتیک باعث می ‌شود که چربی‌ های انباشته شده نرم ‌تر شده و حذف آنها برای جراح راحت ‌تر باشد.
 • این روش به کاهش تورم و کبودی و همچنین سفتی و بی نظمی هایی که معمولاً پس از لیپوماتیک رخ می دهد کمک می کند.

چه مواردی باید قبل از انجام ال پی جی به اطلاع پزشک برسد؟

 • بارداری
 • شیردهی
 • مصرف داروهای ضد انعقادی یا آنتی بیوتیک
 • مشکلات پوستی
 • مشکلات وریدی
 • ناراحتی های عصبی یا عضلانی دارید
 • اگر اخیرا بوتاکس یا فیلر انجام داده اید
 • اگر اخیراً جراحی کرده اید

هر جلسه ال پی جی چقدر طول می کشد؟

معمولا هر جلسه بین 15 تا 45 دقیقه طول می کشد.

چند جلسه ال پی جی نیاز است؟

تعداد جلسات بر اساس صلاح دید پزشک متفاوت است اما می تواند تا 10 جلسه ادامه یابد.

فاصله جلسات ال پی جی بهتر است قبل از عمل لیپوماتیک چگونه باشد؟

توصیه می شود که ال پی جی هفته ای 2 بار انجام شود.

چه مدت قبل از لیپوماتیک باید ال پی جی انجام شود؟

معمولا دو هفته پیش از جراحی

اندرمولوژی LPG از یک تکنیک ماساژ عمیق پوست استفاده می کند. در این روش، سلول ها تحریک می شوند و تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک افزایش می یابد. این امر باعث می شود پوست درخشان تر، محکم تر و جوان تر به نظر برسد. ال پی جی بعد از لیپوماتیک، می تواند بی نظمی های پوست شما را بر طرف کند. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه در خصوص ال پی جی بعد از لیپوماتیک باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

 

ال پی جی بعد از لیپوماتیک

هدف از ال پی جی بعد از لیپوماتیک

ال پی جی، یک درمان بهینه قبل و بعد از لیپوماتیک است. این روش، قبل از لیپوماتیک به کاهش تورم و کبودی که بعد از عمل ظاهر می شود کمک می کند. پس از عمل، به کاهش سفتی و بی نظمی هایی که معمولاً پس از لیپوماتیک رخ می دهد، کمک می کند. همچنین به حفظ شکلی هماهنگ در پوست کمک می کند و ظاهری محکم تر به پوست می بخشد.

کاربردهای ال پی جی بعد از لیپوماتیک

در زیر به برخی از کاربردهای LPG بعد از لیپوماتیک اشاره میکنیم:

 • درمان سلولیت:

بسیاری از زنان از سلولیت رنج می برند. متاسفانه رژیم غذایی و فعالیت بدنی برای مبارزه موثر با این پدیده کافی نیست. ال پی جی باعث آزاد شدن آب و چربی اضافی می شود و در عین حال پوست را صاف می کند و LPG را به یک درمان موثر ضد سلولیت تبدیل می کند.

ای پی جی بعد از لیپوماتیک

 • درمان ضد پیری، ضد چروک یا سفت کننده پوست:

بسیاری از عوامل مانند سن، بارداری یا تغییر وزن می توانند منجر به افتادگی پوست شوند. تحریک سلولی LPG باعث تشکیل کلاژن و الاستین می شود و در نتیجه بافت پوست سفت تر می شود.

 • شکل دادن به بدن:

با LPG، می توان قسمت های خاصی از بدن (مثلاً شکم و باسن) را به صورت ترکیبی پس از درمان لیپوماتیک شکل داد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

قبل از اقدام برای ال پی جی بعد از لیپوماتیک

در اولین مشاوره برای LPG Endermologie، کاندیدا با دستگاه ما آشنا می شوند و می توانند ایده ها، خواسته ها و سوالات خود را با ما در میان بگذارند. ما مطمئن هستیم که LPG Endermologie درمانی است که انتظارات شما را برآورده می کند. ما یک برنامه درمانی متناسب با نیازها و انتظارات شما ایجاد خواهیم کرد.

برای این منظور، ما یک ارزیابی از بدن و بافت شما انجام خواهیم داد. لطفاً قبل از جلسه LPG، اگر باردار هستید، در دوران شیردهی هستید، داروهایی مانند ضد انعقاد یا آنتی بیوتیک مصرف می کنید، مشکلات پوستی، سوراخ در پوست، مشکلات وریدی، ناراحتی های عصبی یا عضلانی دارید، بوتاکس یا فیلر انجام داده اید یا اخیراً جراحی کرده اید، به ما اطلاع دهید.

مزایای ال پی جی بعد از لیپوماتیک

در طول روش ال پی جی بعد از لیپوماتیک

به طور کلی، اولین درمان LPG Endermologie را در همان روز مشاوره اول انجام می دهیم مگر اینکه خودتان بخواهید به روز دیگری آن را موکول کنید. اگر برای درمان پس از لیپوماتیک می آیید، مهم است که لباس فشرده سازی خود را به همراه داشته باشید. اگر برای نوع دیگری از درمان می آیید، لباسی به نام ENDERMOWEAR در اختیار شما قرار می دهیم. مدت زمان درمان بستگی به اندیکاسیون دارد. معمولا بین 15 تا 45 دقیقه طول می کشد. تعداد جلسات شش تا ده جلسه معمول است. درمان به صورت سرپایی انجام می شود.

بعد از روش ال پی جی بعد از لیپوماتیک

اگر ال پی جی را اگر قبل از درمان لیپوماتیک انجام داده اید، حفظ وزن ثابت و رژیم غذایی متعادل برای دستیابی به نتیجه نهایی بسیار مهم است. به طور کلی توصیه می شود بین جلسات 48 ساعت صبر کنید. نتیجه نهایی تنها چند هفته تا 3 ماه پس از عمل قابل ارزیابی است.

نکات مهم در خصوص ال پی جی بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک، یک روش جراحی است که به کاهش چربی های ناخواسته و بهبود فرم بدن کمک می کند. دوره نقاهت پس از لیپوماتیک می تواند 4 تا 6 هفته طول بکشد و نتایج کامل می تواند تا 3 ماه طول بکشد. برای بهبودی، جراحان پلاستیک LPG را در برنامه های مراقبتی قبل و بعد از عمل خود قرار می دهند.

LPG یک تکنیک غیر تهاجمی است که از مکش و ماساژ ملایم برای بهبود و کاهش تورم، درد و ناراحتی استفاده می کند. همچنین به بازیابی سیستم لنفاوی، درمان بی ‌نظمی‌ های پوست، سلولیت، به حداقل رساندن کبودی ‌ها و تخلیه مایع کمک می‌کند و به نتایج بهتر و کاهش احتمال عوارض بعد از لیپوماتیک  کمک می‌کند.

LPG یک درمان مفید قبل از عمل است که با بهبود گردش خون و کاهش تورم، فرد را برای جراحی آماده می کند.

فرد باید منتظر درد خفیف تا متوسط، تورم، کبودی و حرکات محدود در دوره بلافاصله پس از عمل باشد. جراح پلاستیک شما دارو، لباس های فشاری و باندهای الاستیک را تجویز می کند. فرد باید استراحت کند و دستورالعمل های بعد از عمل را دنبال کند تا از عوارض جلوگیری شود.

بفرد ممکن است در هفته اول تورم و کبودی را تجربه کند، اما می تواند شروع به حرکت و پیاده روی کوتاه کند. تا هفته سوم، بیشتر تورم باید فروکش کند و متقاضی می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. تا پایان هفته چهارم، کاندید باید به طور کامل بهبود یافته و نتایج عمل لیپوماتیک قابل مشاهده باشد.

برای بهترین نتیجه، کاندید باید هفته ای دو بار و به مدت چهار جلسه در جلسات ماساژ LPG قبل از عمل لیپوماتیک شرکت کند که باید دو هفته قبل از جراحی انجام شود. پس از جراحی، فرد باید سه بار در هفته به مدت 12 جلسه در ماه اول در جلسات ماساژ LPG شرکت کند.

در نتیجه، گنجاندن ماساژ LPG در برنامه‌ های مراقبت قبل و بعد از عمل لیپوماتیک می‌ تواند مزایای متعددی را به همراه داشته باشد. CELLU M6 ALLIANCE® یک راه حل پیشرفته و مؤثر برای بازیابی و نتایج بهینه ارائه می دهد. دوره نقاهت پس از لیپوماتیک معمولاً 4 تا 6 هفته طول می کشد، اما پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل و استفاده از ماساژ LPG می تواند نتیجه را بهبود بخشد و روند بهبود را تسریع کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

هیچ رژیم غذایی خاصی بعد از عمل لیپوماتیک لازم نیست، اما بدن شما در حال بهبودی پس از جراحی است و بنابراین باید برای کمک به روند بهبودی بدن، خوب غذا بخورید. غذاهای ضد التهابی برای کاهش خطر التهاب پس از عمل توصیه می شود و باید از مصرف نمک اجتناب شود زیرا باعث التهاب می شود. برای حفظ نتایج خود باید بعد از عمل یک رژیم غذایی سالم داشته باشید، زیرا امکان افزایش وزن بعد از لیپوساکشن وجود دارد.

 

اگرچه فیبروز پس از لیپوماتیک از نظر ظاهری کمی ترسناک است، اما معمولاً یک بیماری جدی یا تهدید کننده زندگی نیست. در واقع، اکثر افرادی که پس از لیپوماتیک به فیبروز مبتلا می شوند، تنها ناراحتی یا تورم خفیفی را در مناطقی که بافت اسکار تشکیل شده تجربه می کنند.

بهترین راه برای کاهش خطر فیبروز پس از لیپوماتیک این است که از قبل با جراح خود صحبت کرده و این روش تحقیق کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب یک جراح، مطمئن شوید که آن ها دارای بورد تخصصی هستند و تجربه انجام لیپوماتیک را دارند. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که این روش در یک محیط استریل و ایمن انجام می شود.

شما می توانید به محض بهبود زخم ها، یعنی 4 تا 6 هفته پس از جراحی، به برنامه ورزشی خود بازگردید. با این حال، شما باید به مدت شش ماه از ورزش های سنگین اجتناب کنید زیرا می توانند نتایج عمل شما را تغییر دهند.

بسته به تکنیک جراحی، تعداد نواحی هدف و میزان چربی برداشته شده، تورم لیپوماتیک دو تا شش ماه طول می کشد تا کاهش یابد. در همین حال، استفاده از کمپرس سرد، نوشیدن شش لیوان آب و پوشیدن لباس فشرده‌کننده می ‌تواند به کاهش سریع ‌تر تورم کمک کند.

 

ضروری است که پس از لیپوماتیک، لباس های فشرده سازی خود را به جز برای دوش گرفتن یا سایر فعالیت های ضروری در نیاورید، مگر اینکه جراح شما توصیه دیگری کرده باشد. همچنین نباید بلافاصله بعد از لیپوماتیک ورزش شدید انجام داد و تا 3 تا 6 هفته بعد از جراحی نباید سیگار کشید.

توده ها بخشی طبیعی از فرآیند بهبودی برای لیپوماتیک هستند، اما اغلب می توان با استفاده از روش های مهم مانند گذاشتن درن باز یا پوشیدن لباس مخصوص بعد از عمل، آن ها را به حداقل رساند. اگر نگرانی در مورد باقی ماندن توده ها پس از لیپوماتیک دارید، می توانید این تکنیک ها را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید.

گاهی اوقات، توده‌ ها پس از لیپوماتیک باقی می ‌مانند، زیرا این روش یک نتیجه کاملاً صاف را تضمین نمی‌کند، بنابراین انتظارات نباید خیلی غیر واقعی باشد. با این حال، بیشتر توده ها معمولا کوتاه مدت هستند یا اغلب با یک جلسه دیگر لیپوماتیک قابل درمان هستند.

برخی از ورزش‌ های سبک مانند پیاده ‌روی توصیه می‌ شود، اما تنها حدود 25 درصد از تمرینات عادی برای شروع توصیه می ‌شود و بسته به ریکاوری فردی می ‌توان این میزان را افزایش داد.

زمان دقیق قبل از شروع مجدد ورزش بستگی به ناحیه ای دارد که تحت درمان قرار گرفته و زمان بهبودی شخصی بدن شما. پس از جراحی باید از انجام هر گونه ورزش شدید اجتناب شود و باید به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد و به خود فشار نیاورید.

هیچ دوره زمانی مشخصی برای انجام لیپوماتیک پس از بارداری وجود ندارد. با این حال، توصیه می شود قبل از انجام هر گونه عمل جراحی زیبایی، به بدن خود اجازه دهید تا بهبود یابد. همچنین توصیه می کنیم قبل از هر گونه درمان تهاجمی با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید.

پس از بارداری، بدن شما تغییرات هورمونی و همچنین نوسانات مایعات و وزن را تجربه خواهد کرد. زندگی با یک نوزاد پر هیجان و از نظر جسمی و احساسی سخت است که می تواند بر توانایی شما برای بهبودی پس از یک عمل جراحی تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است رژیم غذایی و ورزش بعد از بارداری شما را قادر می سازد بدون هیچ گونه درمان زیبایی به وزن سالم خود برگردید.

لیپوماتیک را می توان در مطب پزشک، مرکز جراحی سرپایی و یا در بیمارستان انجام داد. یک مرکز جراحی ایمن برای لیپوماتیک باید بتواند خطرات عفونت های جراحی را به حداقل برساند. جراحی ها باید در اتاق های عمل انجام شود که استانداردهای بالایی را برای تمیزی رعایت کنند.

اکثر جراحان توصیه می کنند در چند هفته اول همیشه لباس های فشرده سازی خود را بپوشید. پس از آن، شما باید به پوشیدن لباس های فشرده خود برای حدود 12 ساعت در روز، یا زمانی که می خواهید حمایت یا راحتی بیشتری در آن ناحیه داشته باشید، برای چند هفته دیگر ادامه دهید.

برخی از جراحان پوشیدن لباس های فشرده سازی را به صورت 24 ساعته و 7 روزه برای چند ماه اول پس از جراحی توصیه می کنند در حالی که برخی دیگر اصلاً پوشیدن لباس های فشرده را توصیه نمی کنند.

اگر ناحیه وسیعی با لیپوماتیک تحت درمان قرار گرفت و مقدار زیادی چربی برداشته شد، ممکن است نیاز داشته باشید که لباس فشرده‌کننده خود را برای مدت طولانی ‌تری نسبت به زمانی که یک برش و برداشت جزئی ایجاد شده باشد، بپوشید. بنابراین مهم است که با جراح خود صحبت کنید و توصیه های او را در مورد بهترین و ایمن ترین کار برای شما دنبال کنید.

لیپوماتیک معمولا توسط جراحانی انجام می شود که آموزش های ویژه ای در زمینه تکنیک های لیپوماتیک دیده اند. جراحانی که لیپوماتیک یا سایر جراحی های زیبایی را انجام می دهند، جراحان زیبایی نامیده می شوند.

التهاب یکی از پاسخ های طبیعی بدن به جراحی لیپوماتیک است که مدت زمان آن بسته به شرایط جسمانی فرد متفاوت است. معمولاً یک یا دو روز پس از جراحی لیپوماتیک شاهد تورم خواهید بود، اما تورم به تدریج در طی چند هفته از بین می‌رود.

به طور کلی، جراحان به کسانی که می خواهند عمل جراحی لیپوماتیک را انجام دهند، توصیه می کنند که بعد از آن بچه دار شوند، زیرا بارداری بر نتایج جراحی شما تأثیر می گذارد.

مواردی وجود دارد که ممکن است فردی در سنین پایین صاحب فرزند شده باشد و در آینده ‌ای دورتر صاحب فرزند شود که مایل است در این مدت جراحی لیپوماتیک انجام دهد که کاملاً ممکن است. اگر قصد دارید بعد از عمل جراحی لیپوماتیک باردار شوید، پزشکان به شدت توصیه می کنند حداقل 5 تا 6 سال بعد از عمل صبر کنید، اما اگر فرد 6 ماه پس از عمل لیپوماتیک باردار شود، یک بارداری سالم (برای مادر و کودک) ممکن است رخ دهد. با جراح خود مشورت کنید.

لیپوماتیک که روند بهبودی بسیار سریع ‌تری را نسبت به تمام روش‌ های حذف چربی قبل از لیپوماتیک ارائه می ‌دهد، تضمین می‌کند که چربی از نواحی مثلا شکم به طور همگن و یکسان برداشته می‌ شود. از طرفی از آنجایی که عمل با دستگاه حساس انجام می شود، بافت هایی مانند رگ ها، ماهیچه ها و اعصاب آسیب نمی بینند.

به طور طبیعی، این یک روش فوق العاده موفق و راحت است. لیپوماتیک که باعث افزایش میزان کلاژن زیر پوست می شود، افتادگی بدن را به حداقل می رساند. لیپوماتیک یکی از فناوری هایی است که کمترین عوارض را در مردان و زنان دارد.

لیپوماتیک برای چاقی نیست و این یک تصور غلط است که لیپوماتیک یک درمان کاهش وزن است. در عوض، این یک روش کاهش چربی است. مقدار چربی که می توانید برداشته کنید به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله ارزیابی جراح از سلامتی و اهداف بدن شما.

فرد معمولاً می تواند در عرض چند روز به سر کار خود بازگردد و فعالیت های ورزشی عادی را در عرض 2-4 هفته یا کمتر از سر بگیرد. احتمالاً از شما خواسته می شود تا چند هفته لباس فشرده سازی جراحی بپوشید و بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک روی شما گذاشته می شود. ریکاوری و مراقبت های پس از جراحی بسته به ناحیه(های) درمان شده و میزان چربی برداشته شده ممکن است متفاوت باشد. دستورالعمل های مراقبت های بعد از جراح را دنبال کنید تا درد و مدت آن را به حداقل برسانید. استراحت، نوشیدن آب کافی و عدم استعمال دخانیات به زمان بهبودی و رفع عوارض کمک می کند.

شایع ترین اثرات پس از جراحی می تواند شامل مقداری تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه عمل باشد. تیم جراحی گزینه ‌هایی را در مورد تسکین درد پس از جراحی و همچنین فهرستی از مسکن‌ هایی که باید از آن اجتناب کرد، ارائه می‌کنند.

لیپوماتیک یکی از روش های کانتورینگ بدن است که خطرناک نیست. تجمع انبوه چربی در بدن ممکن است شما را دچار بیماری هایی مانند کلسترول و کبد چرب کند که با استخراج این چربی کمتر در خطر ابتلا به این بیماری ها خواهید بود. با این حال، زیبایی اعتماد به نفس شما را در لیپوماتیک افزایش می دهد و هیچ دردی را احساس نمی کنید. پس از انجام این جراحی سبک زندگی و ورزش بهتر و سالم تری داشته باشید تا همیشه زیبا و سالم بمانید.

روش لیپوماتیک عمل بسیار جدیدتری نسبت به لیپوساکشن لیزری است. در حالی که دوره نقاهت در لیزر لیپوساکشن طولانی است، در لیپوماتیک بسیار کوتاهتر است. علاوه بر این، مقدار چربی حذف شده در لیزر لیپوساکشن محدود است. علاوه بر این، عوارض جانبی مانند خونریزی، جای سوختگی و کبودی در لیزر لیپوساکشن دیده می شود. اما خطر هیچ گونه اثر یا عارضه ای در لیپوماتیک وجود ندارد.

مناطقی که معمولا تحت عمل لیپوماتیک قرار می گیرند عبارتند از:

 • شکم
 • کمر
 • ران
 • پشت
 • باسن

علت اصلی تورم بعد از جراحی لیپوماتیک آسیب به سلول های اطراف سلول های چربی است. اما علاوه بر این عوامل دیگری نیز در درماتیت (التهاب) پس از لیپوماتیک موثر است.

با توجه به اینکه چربی به طور ناگهانی در حین عمل برداشته می شود، طبیعی است که بدن به روش خاصی واکنش نشان دهد. بدن با تجمع آب در ناحیه جراحی به این شرایط پاسخ می دهد. در نتیجه، تورم رخ می دهد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد