موارد استفاده از عمل

 

خارج کردن چربی های انباشته از نواحی ران، شکم، پهلو، بازو و…

مزایای عمل

 

ایمن ترین روش پیکرتراشی که چربی ها را به طور یکنواخت و بدون آسیب واردکردن به عروق و نواحی دیگر، از زیر پوست خارج می کند.

عوارض احتمالی عمل

 

در صورت بی توجهی به توصیه های پزشک یا انتخاب جراح نامناسب، طولانی شدن دوره درمان، عفونت یا ایجاد کبودی و زخم در ناحیه جراحی شده

سن مناسب یا توصیه شده

30 تا 50 سال

بیهوشی دارد یا خیر؟

 

با توجه به نظر پزشک، هم می توان از بیهوشی استفاده کرد و هم از بی حسی موضعی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

 

لیپوماتیک به بستری بعد از عمل، نیاز ندارد.

 

مدت زمان عمل

 

به شرایط فرد بستگی دارد و جراحی می تواند بین 2 تا 4 ساعت طول بکشد.

احتمال موفقیت

 

در صورت انتخاب درست پزشک متبحر، موفقیت این نوع عمل 100 درصد است.

مدت دوران نقاهت

 

دوره نقاهت به شرایط زندگی و بدنی فرد بستگی دارد و می تواند بین 3 تا 7 روز طول بکشد. در این رابطه باید با پزشک معالج خود مشورت کنید.

بهترین پزشک لیپوماتیک در تهران

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین ها در منطقه 2 تهران است.

اگر می خواهید اندامی زیبا داشته باشید و با وجود گرفتن رژیم های غذایی متعدد و روش های متداول کم کردن وزن، نتوانسته‌اید به تناسب اندام ایده آل خود برسید؛ عمل لیپوماتیک انتخاب مناسبی برای شماست. با لیپوماتیک می توانید از چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن مانند ران، شکم، پهلو و بازو خلاص شوید.

در لیپوماتیک با استفاده از دستگاه های پیشرفته و مجهز، چربی های اضافی را از بدن خارج می کنند. این نوع جراحی یکی از ایمن ترین روش هایی است که می توان چربی را از بدن خارج کرد. شما می توانید هر آنچه را که نیاز است تا در مورد لیپوماتیک بدانید؛ در این مقاله پیدا کنید. سعی کرده‌ایم تا به تمام سوال های شما در این زمینه پاسخی دقیق و واقع بینانه دهیم.

لیپوماتیک در سعادت آباد

آنچه می خوانید

 • انیمیشن جذاب پیکرتراشی با لیپوماتیک

لیپوماتیک در سعادت آباد چیست؟

لیپوماتیک یا  Power Assisted Liposuction (PAL)، یکی از موثرترین و آسان‌ترین روش ها برای لاغری و حذف چربی های انباشته به حساب می آید. در این جراحی، برشی کوچک (3 تا 5 میلیمتر) بر روی پوست ایجاد می شود و چربی های انباشته و اضافی توسط کانول خارج می شوند. در لیپوماتیک با ایجاد ارتعاش، بافت چربی در زیر پوست نرم شده و عمل خروج چربی بهتر و آسان تر انجام می شود.

به عبارت دیگر، لیپوماتیک روشی مدرن تر و پیشرفته تر از لیپوساکشن است و در آن چربی های انباشته در زیر پوست به صورت موضعی و انتخابی از بدن فرد خارج می شوند. در این شیوه می توان تا 12 لیتر چربی را از بدن خارج کرد و نسبت به سایر روش های دیگر تاثیر ماندگارتری دارد.

لیپوماتیک را می توان بر روی اندام های مختلفی از بدن انجام داد. به دلیل استفاده از تجهیزات پیشرفته در این نوع جراحی، آسیبی به اندام های مختلف وارد نمی شود و عوارض بسیار کمی دارد. 

لیپوماتیک

برای چه نقاطی از بدن می‌توان از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد استفاده کرد؟

شما می توانید به صورت گزینشی و کاملا موضعی، چربی های انباشته قسمت هایی از بدن خود را از طریق لیپوماتیک خارج کنید. نتیجه این نوع جراحی، چند روز بعد از انجام آن قابل مشاهده است. بخش هایی از بدن که می توان عمل لیپوماتیک را در آن انجام داد، شامل موارد زیر می شوند:

لیپوماتیک در سعادت آباد - شکم و پهلو

شکم و پهلو بخش هایی از بدن هستند که خلاص شدن از چربی های آن ها سخت است. یکی از راه هایی که می توانید از چربی های این قسمت از بدن خلاص شوید، عمل لیپوماتیک است. این نوع جراحی از طریق بی حسی موضعی انجام می شود و به این خاطر عوارض کمتری نسبت به جراحی های با بیهوشی دارد.

با عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، می توانید مقداری زیادی از چربی های انباشته این نواحی را خارج کنید و اندامی خوش فرم و زیبا داشته باشید. با انجام این جراحی، شکم کوچک نیز تبدیل به شکمی صاف و تخت می شود.

لیپوماتیک در سعادت آباد - بازو

 به دلایل مختلفی مانند افزایش وزن، افزایش سن و… ممکن است بازوهای شما شل و آویزان شوند. این پدیده در زنان بیشتر از مردان رایج است. یکی از روش هایی که بتوانید بازوهایی خوش فرم داشته باشید و از بازوهای شل شده خلاص شوید، انجام عمل لیپوماتیک بازو است.

ابتدا باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا از نبود منعی برای انجام عمل لیپوماتیک بازو مطمئن شوید. با استفاده از دستگاه های پیشرفته، چربی های انباشته در این ناحیه توسط کانول از زیر پوست شما خارج می شوند. مدت زمان این عمل بین 2 تا 3 ساعت است. با این روش می توانید برای همیشه با بازوهای شل شده، خداحافظی کنید.

لیپوماتیک در سعادت آباد

لیپوماتیک در سعادت آباد - باسن

یکی از ویژگی های مهم لیپوماتیک این است که می توان از چربی های خارج شده در نقاط دیگر بدن استفاده کرد. این امکان وجود دارد تا چربی های خارج شده از ناحیه شکم در جراحی لیپوماتیک، به قسمت باسن تزریق شود. با این کار می توانید به اندام دلخواه خود دست پیدا کنید. البته این روش نیاز به یک ماه مراقبت های بعد از جراحی دارد تا فرم باسن حفظ شود. 

لیپوماتیک در سعادت آباد - غبغب

ناحیه زیر چانه یکی از قسمت هایی است که به سختی می توان چربی آن را از بین برد. وجود غبغب باعث می شود که سن فرد بیشتر دیده شود. یکی از بهترین روش هایی که می توانید از دست چربی های انباشته در زیر چانه خود خلاص شوید، استفاده از عمل لیپوماتیک غبغب است. در این جراحی چربی های این قسمت توسط دستگاه های مجهز خارج می شوند.

لیپوماتیک در سعادت آباد - ران

متاسفانه ران قسمتی از بدن است که آب کردن چربی از طریق رژیم غذایی و ورزش در آن بسیار مشکل است. تجمع چربی ها در این ناحیه باعث می شود که ران ها بزرگ دیده شوند و ظاهر مناسبی نداشته باشند.

اگر می خواهید پاها و به خصوص ناحیه ران ظاهری متناسب و زیبا پیدا کند باید از دست چربی های انباشته این قسمت خلاص شوید. یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای این کار، انجام عمل لیپوماتیک ران است.  در این عمل ابتدا بی حسی موضعی انجام می شود و سپس چربی های اضافی در زیر پوست توسط کانول خارج می شوند. 

عمل لیپوماتیک در سعادت آباد چگونه انجام می‌شود؟

عمل لیپوماتیک یکی از ایمن ترین جراحی های زیبایی به حساب می آید و برای خلاص شدن از چربی های انباشته در قسمت خاصی از بدن بسیار کارآمد است. به صورت کلی این نوع جراحی دارای دو مرحله اصلی زیر است:

 • مرحله اول: بیهوشی یا بی حسی موضعی

برای انجام جراحی لیپوماتیک، هم می توان بیمار را بیهوش کرد و هم از روش بی حسی موضعی استفاده کرد. عوامل زیادی بر روی این انتخاب تاثیر دارند که می توان به سن بیمار، وضعیت جسمانی، مدت زمان عمل و… اشاره کرد. به عنوان مثال اگر پزشک بخواهد 1 تا 2 لیتر چربی را از زیر پوست ناحیه مور نظر تخلیه کند، معمولا در این نوع جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود و برای مقادیر بیشتر از این بیمار را بیهوش می کنند. توجه داشته باشید که انتخاب استفاده از بیهوشی یا بی حسی موضعی، توسط پزشک معالج و متخصص بیهوشی صورت می گیرد.

 • مرحله دوم: خارج کردن چربی ها از بدن

ابتدا برشی بسیار کوچک (3 تا 5 میلیمتر) در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود. سپس چربی های انباشته توسط لوله کانولا از زیر پوست فرد خارج می شوند. توجه داشته باشید که توسط امواج صوتی، چربی های زیر پوست خرد می شوند و از طریق ساکشن توسط دستگاه خارج می شوند. جراحی لیپوماتیک با کمترین جراحات ممکن انجام می شود و مدت زمان بهبودی و نقاهت آن کم است.

مزایای لیپوماتیک سعادت آباد

دستگاه لیپوماتیک در سعادت آباد چگونه کار می‌کند؟

همان طور که گفته شد، دستگاه لیپوماتیک امواج صوتی تولید می کند که باعث ایجاد ارتعاش در چربی ها و خرد کردن آن ها می شود؛ به نحوی که چربی های انباشته به صورت مایع درآمده و توسط لوله کانولا و به شیوه ساکشن از بدن فرد و از زیر پوست خارج می شوند. توجه داشته باشید که دستگاه های لیپوماتیک مجهز هستند و به هیچ عنوان ارتعاشات ایجاد شده، به عروق و اعضای دیگر بدن فرد آسیب نمی رساند.

در نهایت توجه داشته باشید که لیپوماتیک مانند هر جراحی دیگری باید توسط پزشک متبحر انجام شود. به همین دلیل است که انتخاب پزشک معالج و جراح متبحر از اولین کارهایی است که باید برای این جراحی انجام دهید.

مزایای عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

لیپوماتیک به دلیل نحوه اجرایی که دارد، نسبت به سایر روش های پیکرتراشی و عمل های دیگری مانند لیپوساکشن مزایای زیر را دارد:

 • با ارتعاشی که در لیپوماتیک ایجاد می شود، چربی ها خرد شده و به شکل مایع در می آیند. در این نوع جراحی چربی ها به صورت یکنواخت از زیر پوست خارج می شوند.
 • در لیپوماتیک چربی خارج شده تخریب نمی شود و به این دلیل می توان آن را به نقاط دیگر بدن مانند باسن تزریق کرد.
 • در روش های دیگر باید به مدت طولانی از گن استفاده کنید تا پوست شما فرم بگیرد. اما در لیپوماتیک تنها نیاز دارید تا به مدت 2 تا 4 هفته از گن استفاده کنید..
 • به دلیل شیوه انجام این نوع از جراحی، آسیب بسیار کمتری به پوست وارد می شود.
 • این نوع جراحی را می توان با بی حسی موضعی انجام داد و به این خاطر عوارض جانبی بیهوشی را برای بیمار ندارد.
 • این نوع جراحی امکان عفونت و ایجاد زخم کمتری نسبت به سایر روش ها دارد.

عوارض لیپوماتیک سعادت آباد

چه کسانی از لیپوماتیک در سعادت آباد بهترین نتیجه را می‌گیرند؟

همه افراد می توانند با استفاده از لیپوماتیک، چربی های انباشته در قسمت های مشخصی از بدن مانند ران، شکم و… را خارج کنند. البته قبل از انجام عمل لیپوماتیک به موارد زیر توجه کنید:

 • مصرف دخانیات و هر نوع مواد مخدر، در روند جراحی اختلال ایجاد می کند و ریسک آن را بالا می برد. به این دلیل، تمامی پزشکان توصیه می کنند که حداقل یک ماه قبل از انجام عمل و یک ماه بعد از آن، از مصرف هر گونه دخانیات یا مواد مخدر خودداری کنید.
 • یکی از شرایط مهم برای انجام عمل لیپوماتیک، عدم مصرف داروهای خاص و به خصوص داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین است.
 • بهترین سن برای انجام لیپوماتیک بین 30 تا 50 سال است. این نوع جراحی برای افرادی با سن خیلی کم یا سن زیاد توصیه نمی شود.
 • اگر در دوران شیردهی هستید، بهتر است این عمل را انجام ندهید؛ زیرا داروی بی حسی ممکن است وارد شیر شما شود.
 • در نهایت باید هدفمند و با برنامه ریزی برای انجام این نوع جراحی اقدام کنید.
 • فیلم عمل لیپوماتیک و مراقبت های آن با دکتر کامبیز ایزدپناه

تفاوت لیپوماتیک و لیپوساکشن و لیپولیزر

لیپوماتیک با ایجاد ارتعاش، چربی های انباشته را خرد می کند و به صورت مایع درمی آید. همین ویژگی سبب شده است که این نوع جراحی نسبت به روش های دیگری مانند لیپوساکشن یا لیپولیز موثرتر و موفق تر باشد. از تفاوت های لیپوماتیک با سایر عمل های زیبای چربی زدا، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در لیپوماتیک چربی های انباشته به صورت یکنواخت خارج می شوند؛ در حالی که در دو روش دیگر، ممکن است که قسمتی از چربی به صورت گلوله‌ای باقی بماند.
 • در لیپوماتیک چربی خارج شده تخریب نمی شود؛ ولی در سایر روش ها به دلیل چربی های خارج شده و تخریب شدن آن ها، برای نقاط دیگر بدن قابل استفاده نیستند.
 • لیپوماتیک نسبت به سایر روش ها، تورم و ترشح کمتری دارد. علاوه بر این، خطر التهاب و میزان کوفتگی بعد از جراحی در لیپوماتیک بسیار کمتر است.
 • بیمار در عمل لیپوماتیک نیاز به بستری شدن ندارد و می توان این جراحی را به صورت سرپایی انجام داد.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک سعادت آباد

جلسه قبل از لیپوماتیک در سعادت آباد

قبل از انجام عمل لیپوماتیک، پزشک معالج در مورد جراحی و روند آن با شما صحبت خواهد کرد. علاوه بر این، باید سوابق پزشکی شما به دقت و به طور کامل بررسی شود تا در روند جراحی مشکلی برای شما پیش نیاید. جراح از شما در مورد سوابق پزشکی سوال خواهد کرد و باید برای تیم جراحی اطلاعات دقیقی در زمینه  داروهایی که مصرف می کنید، به داروی ها یا موادی که حساسیت دارید و حتی رژیم غذایی که دارید، ارائه دهید.

این اطلاعات به پزشک معالج و تیم جراحی کمک می کند تا تصمیمات درست و منطقی در حین جراحی بگیرند و در صورت نیاز داروهای مناسبی را برای شما تجویز کنند. از جمله موارد کلی که باید رعایت شود موارد زیر هستند:

 • یک ماه قبل از عمل لیپوماتیک از مصرف دخانیات، مواد مخدر یا مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • قبل از انجام عمل، شام کم و سبک بخورید و روزی که قرار است جراحی شوید، ناشتا باشید. توجه داشته باشید که معده شما 12 ساعت قبل از جراحی، باید خالی باشد.
 • دو تا سه هفته قبل از انجام عمل لیپوماتیک، از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین خودداری کنید.
 • توصیه های پزشک خود را در زمینه فعالیت های روزانه و داروهای مصرف به دقت رعایت کنید. علاوه بر این تمامی آزمایش های خواسته شده را انجام دهید و نتایج آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

اما مهم ترین موردی که باید رعایت کنید، انتخاب مرکز درمانی و پزشک معالج است. همان طور که در ابتدای این مقاله گفته شد، پزشک و تبحر او برای موفقیت و کم شدن عوارض این جراحی بسیار اهمیت دارد. در این زمینه باید با تحقیق و اطلاعات کامل پزشک خود را انتخاب کنید.

 

لیپوماتیک در سعادت آباد

هزینه عمل لیپوماتیک در سعادت آباد چقدر است؟

شرایط این نوع جراحی برای هر بیمار متفاوت است. هزینه لیپوماتیک بر اساس شرایط بدنی فرد و مدت زمان عمل جراحی و همچنین تعداد پرسنل در اتاق عمل، مشخص می شود.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه عمل لیپوماتیک و انواع جراحی‌های زیبایی، به این سایت مراجعه کنید و یا در ساعات مشخص با این شمار …  تماس بگیرید.

ترکیب عمل لیپوماتیک در سعادت آباد با سایر عمل‌ها

شما می توانید هم‌زمان با انجام عمل لیپوماتیک، جراحی زیبایی دیگری نیز انجام دهید. لیپوماتیک را می توانید با متدهای دیگری مانند جراحی زیبایی صورت، بینی یا ماموپلاستی ترکیب کنید. با این کار به اصطلاح با یک تیر دو نشان می زنید.

لیپوماتیک در سعادت آباد

ترکیب ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک در سعادت آباد

هنگامی که لیپوماتیک را انجام می دهید، به دلیل خروج چربی های انباشته شده از زیر پوست و خالی شدن آن ها، ممکن است پوست در آن ناحیه شل و آویزان شود. در این حالت می توانید هم‌زمان با لیپوماتیک، عمل لیفت پوست یا ابدومینوپلاستی انجام دهید.

ترکیب تزریق چربی با لیپوماتیک در سعادت آباد

از آن جا که چربی خارج شده در عمل لیپوماتیک تخریب نمی شوند؛ می توان آن ها را به نواحی مختلف بدن تزریق کرد. به عنوان مثال از این روش می توانید برای پر کردن نواحی خاصی از بدن مانند باسن استفاده کنید.

عمل لیپوماتیک در سعادت آباد برای آقایان

آقایان نیز می توانند در نواحی مختلف بدن مانند ران، سینه و به خصوص شکم، عمل لیپوماتیک را انجام دهند. ورزشکاران و آقایان می توانند برای به وجود آمدن سیکس پک در ناحیه شکم، چربی های انباشته آن را از طریق لیپوماتیک خارج کنند و به اندام دلخواه خود دست یابند.

در این آدرس می توانید اطعات خوبی در زمینه استفاده از لیپوماتیک برای داشتن سیکس پک به دست آورید.

عمل لیپوماتیک در سعادت آباد چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان عمل لیپوماتیک به عوامل گوناگونی مانند مقدار چربی خارج شده، مناطق مورد جراحی و… بستگی دارد. با توجه به حجم چربی خارج شده، لیپوماتیک معمولاً بین 2 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد. اگر بخواهید که در مناطق گوناگونی مانند ران، شکم، پهلو و بازو، این جراحی انجام شود؛ مدت زمان مورد نیاز آن بیشتر خواهد شد. در برخی از موارد، ممکن است که هم‌زمان با لیپوماتیک بیمار قصد داشته باشد تا عمل های دیگر مانند ابدومینوپلاستی نیز انجام دهد که در این حالت ممکن است عمل جراحی 6 ساعت طول بکشد. در این موارد پزشک توضیحات کافی و لازم را در زمینه مدت زمان جراحی به بیمار خواهد داد.  

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

دوران نقاهت جراحی لیپوماتیک طولانی نیست و بین 5 تا 7 روز زمان نیاز دارد. البته این مدت زمان بسته به شرایط جسمی و محیطی بیمار ممکن است بیشتر شود. در این دوره، باید به توصیه های پزشک معالج خود عمل کنید تا دچار عوارض بعد از جراحی نشوید.

از مهم ترین مواردی که باید در دوران نقاهت عمل لیپوماتیک به آن ها توجه کنید، شامل موارد زیر می شوند:

 • بعد از مدت زمان کوتاهی (2 روز بعد از جراحی)، پیاده روی بسیار سبک انجام دهید تا از لخته شدن خون جلوگیری کنید. تا بهبودی کامل، ورزش و فعالیت های سنگین برای بیمار ممنوع است.
 • بعد از انجام عمل لیپوماتیک، حتما باید رژیم غذایی سالم و مناسبی را انتخاب کنید تا افزایش وزن نداشته باشید.
 • یک ماه پس از پیکرتراشی لیپوماتیک، نباید هیچ گونه دخانیات یا نوشیدنی الکلی مصرف کنید.
 • در صورتی که در ناحیه شکم عمل لیپوماتیک را انجام داده باشید، تا سه روز نباید بنشینید.
 • موارد بهداشتی را در نگهداری محل زخم رعایت کنید تا دچار عفونت در آن ناحیه نشوید.
 • از رفتن به استخر تا چند هفته بعد از انجام لیپوماتیک خودداری کنید.
 • در هنگام خوابیدن بر روی محل زخم دراز نکشید. بهتر است تا بهبودی کامل، بالاتنه شما زاویه 45 درجه نسبت به بدن داشته باشد. می توانید در هنگام خوابیدن، زیر زانوهای خود بالشت قرار دهید تا به بخیه های شما آسیبی وارد نشود.
 • در دوره مشخصی بعد از عمل لیپوماتیک، باید از گن استفاده کنید تا از افتادگی پوست جلوگیری شود و زخم های جراحی سریع تر بهبود پیدا کنند.

در این صفحه می توانید اطلاعات دقیق تر و کامل تری در این زمینه پیدا کنید.

لیپوماتیک ساعت شنی

ورم بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

ورم کردن ناحیه جراحی شده، امری عادی است و نباید نگران آن شوید. بخش زیادی از ورم ایجاد شده، بعد از 6 الی 8 روز از بین  می رود. البته ابن موضوع به شکل زندگی بیمار، شرایط بدنی و محیط زندگی او بستگی دارد. ورم ایجاد شده در ناحیه جراحی،  بعد از 6 ماه به صورت کامل از بین می رود.

اگر بخواهید مقدار ورم ایجاد شده را کنترل کنید و مدت زمان بهبود آن را سرعت بخشید، به این نکات توجه کنید:

 • با پزشک خود مشورت کنید و مدت زمان مشخصی بعد از جراحی، پیاده روی سبک انجام دهید.
 • حداقل یک ماه پس از جراحی، از مصرف انواع دخانیات مانند سیگار یا قلیان خودداری کنید.
 • با هماهنگی و مشورت با پزشک معالج خود، می توانید ناحیه جراحی شده را ماساژ دهید.
 • بهتر است در دوران نقاهت، مصرف چربی و نمک را به دلیل تاثیر آن ها در افزایش ورم، کاهش دهید.
 • داروهایی که پزشک معالج برای شما تجویز کرده است را به طور کامل و سر وقت مصرف کنید.
 • می توانید با مشورت با جراح، از گن مخصوص استفاده کنید.
 • مواردی که باید در رابطه با لیپوماتیک بدانید

ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

اکثر پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند تا محل جراحی را ماساژ دهند. این کار به کاهش ورم حاصل از جراحی، بهبود سریع تر زخم ها و افزایش گردش خون در ناحیه جراحی شده کمک می کند. البته به این موضوع توجه کنید که بلافاصله نمی توانید ماساژ را شروع کنید و باید با مشورت پزشک معالج خود آن را انجام دهید.

 معمولا باید حداقل دو هفته از جراحی گذشته باشد تا شما بتوانید ماساژ را شروع کنید. از پزشک خود بخواهید تا نحوه صحیح ماساژ را به شما آموزش دهد و سعی کنید دقیقا طبق دستورات او، اقدام به ماساژ دادن ناحیه جراحی شده کنید. به خاطر داشته باشید که نباید به محل جراحی فشار زیادی وارد شود و باید ماساژ به آرامی انجام شود.

خطرات لیپوماتیک

معایب عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

لیپوماتیک جزو روش های کم خطر حذف چربی انباشته در بدن است. با این حال این نوع عمل مانند سایر جراحی ها ممکن است عوارضی داشته باشد که برخی از آن ها را در ادامه معرفی می کنیم:

 • آسیب به عروق بدن

با استفاده از لرزش و ارتعاشاتی که دستگاه لیپوماتیک ایجاد می کند، چربی ها تجزیه و خارج می شوند. این باور اشتباه وجود دارد که این ارتعاشات باعث صدمه به عروق و خونریزی خواهند شد. اما دستگاه های لیپوماتیک پیشرفته و مجهز هستند و در صورت تماس با رگ ها و عروق بدن، متوقف می شوند.

در این جراحی، فقط در صورتی عروق بدن آسیب می بینند که بیمار به توصیه های پزشک معالج قبل از انجام عمل، دقت نکرده باشد و آن ها را نادیده بگیرد. به عنوان نمونه می توان به مصرف آسپرین در دو هفته قبل از جراحی اشاره کرد که ممکن است باعث ایجاد خونریزی بعد از لیپوماتیک شود.

 • زخم و طولانی بودن دوره درمان

در کل، نسبت به عمل های دیگری مانند لیپوساکشن، لیپوماتیک دوره نقاهت کوتاه تری دارد و در مدت زمان کمتری (تا 5 روز) فرد می تواند به محل کار خود برگردد. برای انجام این عمل، برشی بسیار کوچک در قسمت جراحی ایجاد می شود و به این خاطر جای زخم بسیار کمی دارد و پس از چند روز کاملا بهبود پیدا می کند.

 • حساسیت به لیدوکائین

برای انجام این عمل، از لیدوکائین برای بی حس کردن محل جراحی استفاده می شود. ممکن است برخی از افراد به آن حساسیت داشته باشند. در این مورد به دقت با پزشک معالج خود مشورت کنید.

عفونت بعد از لیپوماتیک

عفونت ناشی از جراحی لیپوماتیک در سعادت آباد

اگر در مراکز مناسب که از تجهیزات استرلیزه استفاده می کنند و تحت نظر پزشک متخصص، این عمل را انجام دهید؛ بعد از جراحی دچار عفونت نخواهید شد. از طرفی دیگر به دلیل کوچکی زخم این نوع جراحی، مراقبت و رسیدگی به آن آسان است.

تغییرات بدن شما بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

شما به محض تمام شدن عمل لیپوماتیک، می توانید اثرات آن را مشاهده کنید. بلافاصله بعد از عمل، می توانید تغییر واضحی را در اندام جراحی شده مشاهده کنید و شاهد حذف چربی ها در آن ناحیه باشید. در مواردی به دلیل از بین رفت چربی های اضافی، ممکن است پوست شما افتاده یا چروک شود که با استفاده از گن یا در برخی مواقع  ترکیب لیپوماتیک هم‌زمان با ابدومینوپلاستی، می توانید آن را برطرف کنید.

به دلیل نوع عمل لیپوماتیک، ممکن است شاهد کبودی در نواحی مورد جراحی باشید که بعد از چند هفته کاملا از بین خواهند رفت. نکته مهم در مورد عمل لیپوماتیک، دائمی بودن حذف چربی ها در ناحیه مورد نظر و تغییرات بدن بعد از انجام آن است. البته توجه داشته باشید که برای تحقق این موضوع داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن و داشتن زندگی سالم الزامی است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

عمل لیپوماتیک یا رژیم لاغری

هنگامی که عمل لیپوماتیک در سعادت آباد را انجام می دهید، به صورت موضعی و در مناطق خاصی از بدن چربی های اضافی را خارج می کنید. با این تعریف، لیپوماتیک تاثیری بر کاهش وزن برای کل بدن ندارد و می توان گفت برای افرادی که اضافه وزن زیادی دارند، مناسب نیست. توصیه می شود که این افراد، روش و شیوه زندگی خود را تغیر دهند و با استفاده از رژیم های مناسب ،وزن بدن خود را کاهش دهند.

در نهایت می توانید برای حفظ تناسب اندام و برداشتن چربی های اضافی در مواضع خاصی از بدن مانند شکم و ران ها، از  لیپوماتیک کمک بگیرید. به عبارت دیگر، می توان گفت که عمل زیبایی لیپوماتیک روش طلایی و کمکی برای داشتن اندامی زیبا و لاغر است و نباید ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب و سالم را کنار بگذارید.

دوران نقاهت لیپوماتیک

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

به صورت کلی هدف اکثر افراد از انجام عمل لیپوماتیک، لاغر شدن و داشتن اندامی مناسب است. ورزش کردن هم برای سلامتی لازم است و هم برای داشتن بدنی خوش فرم و زیبا. به این خاطر توصیه می شود که بعد از انجام این عمل، بیمار ورزش را ادامه دهد.

شما می توانید بعد از انجام این جراحی، کماکان ورزش کنید و منعی برای آن وجود ندارد. برای شروع ورزش بعد از انجام لیپوماتیک در سعادت آباد، باید نکاتی را که در ادامه توضیح خواهیم داد، رعایت کنید.

 • کاهش وزن لیپوماتیک

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد

بهترین توصیه ما این است که حتما ورزش را بعد از مشورت با پزشک معالج خود شروع کنید. شما بعد از عمل لیپوماتیک، مانند هر نوع جراح دیگری باید دوره نقاهت را بگذرانید و مدت زمان مشخصی را به بدن خود استراحت دهید تا آماده انجام حرکات سنگین ورزشی شوید.

توجه داشته باشید که بدن هر فرد با دیگری متفاوت است و شرایط محیطی و زندگی نیز بر مدت زمان بهبودی کامل بعد از جراحی تاثیر می گذارد. به صورت کلی بعد از 2 تا 3 روز استراحت کامل، می توانید با ورزش های بسیار سبک مانند پیاده روی آرام شروع کنید. 2 تا 3 هفته بعد از عمل، می توانید ورزش های سنگین تر را آغاز کنید.

تاثیر ورزش بعد از لیپوماتیک در سعادت آباد

 • انجام ورزش بعد از عمل لیپوماتیک در سعادت آباد مزایای زیر را دارد:

 • بعد از این عمل انجام ورزش و فعالیت های بسیار سبک مانند پیاده روی، به بهبودی کامل شما کمک می کند و باعث می شود تا از لخته شدن خون و ایجاد زخم های احتمالی جلوگیری شود.
 • ورزش کردن روحیه شما را بالا می برد، مخصوصا اگر قبل از انجام عمل، به صورت مستمر و حرفه ای ورزش می کردید. برای فعالیت های ورزشی سنگین؛ بهتر است که فقط با 25 درصد شدت، ورزش را شروع کنید و کم‌کم میزان آن را افزایش دهید تا فشار به بدن شما کاهش پیدا کند.

ورزش ‌های مناسب بعد از لیپوماتیک در سعادت آباد

اگر می خواهید بدانید که چه ورزش هایی برای بعد از این نوع عمل مناسب است؛ در جدول زیر می توانید اطلاعات کاملی در این زمینه پیدا کنید:

هوازی سبک

این نوع ورزش را می توانید بعد از 2 تا 3 روز استراحت، شروع کنید و همان طور که گفته شد به شما در جهت جلوگیری از لخته شدن خون در بدن کمک می کند. در این بخش می توان به پیاده روی سبک اشاره کرد.

هوازی سنگین

دوچرخه سواری، دویدن، پیلاتس و ایروبیک جزو این دسته از ورزش های هوازی به حساب می آیند و بهتر است پس از یک ماه استراحت و با تایید پزشک معالج، انجام آن ها را شروع کنید.

ورزش های استقامتی

برای انجام تمرین ها و ورزش های استقامتی (به خصوص آن هایی که در ورزشگاه ها و باشگاه ها انجام می شوند)، باید حداقل 3 تا یک ماه استراحت کنید. توصیه می شود که تنها با مشورت پزشک این ورزش ها را آغاز کنید. بعد از عمل لیپوماتیک، این نوع ورزش ها به سفت شدن پوست و زیباتر شدن اندام شما کمک خواهند کرد.

سوالات متداول

همان طور که در مقاله نیز توضیح داده شد، عمل لیپوماتیک برای تغییر سایز و خارج کردن چربی از یک نقطه مشخص از بدن انجام می شود. به این خاطر می توان از این نوع عمل برای مناطقی مانند شکم، ران، پهلو، چانه و باسن استفاده کرد.

برای انجام این عمل، باید توسط پزشک متخصص به دقت معاینه شوید. پزشک شما بعد از معاینه تعیین خواهد کرد که شدت و نوع چاقی شما برای انجام این نوع عمل مناسب است یا متقاضی باید روش دیگری را برای درمان چاقی خود انتخاب کند.

عمل لیپوماتیک عوارض زیادی ندارد. توجه داشته باشید که بیشتر عوارض بعد از این نوع عمل، به دلیل اشتباهات جراح به وجود می آیند. اگر پزشک خود را با دقت انتخاب کنید و موارد زیر را رعایت کنید، عمل لیپوماتیک بسیار راحت انجام می شود و عوارض بسیار کمی برایتان خواهد داشت.

این عمل باید توسط پزشک و جراح پلاستیک انجام شود.

مراقبت های اختصاصی بعد از این جراحی، به درستی انجام شده باشند.

از آنجا که این نوع عمل برای هر نوع چاقی مناسب نیست، از طریق مشورت با پزشک آن را انتخاب کرده باشید.

در مناطق محدودی از بدن این عمل انجام شود.

عمل با بی حسی موضعی انجام شود و فرد بیهوش نشود.

عمل لیپوماتیک در سعادت آباد مانند هر نوع جراحی دیگری، خطرات مخصوص به خود مانند خونریزی و حساسیت به بیهوشی را دارد.

این موضوع به بیمار و وضعیت جسمانی او بستگی دارد. به صورت کلی نتایج قابل مشاهده این نوع عمل را می توانید بعد از گذشت یک سال مشاهده کنید. برخی از افراد نتیجه لیپوماتیک را می توانند بعد از 3 تا 6 ماه پس از عمل مشاهده کنند.

از طریق عمل لیپوماتیک سلول های چربی از بین می روند و دوباره به بدن بیمار باز نخواهند گشت. با این حساب می توان گفت که نتایج عمل لیپوماتیک دائمی است.

در حال حاضر جراحی لیپوماتیک در سعادت آباد توسط به روزترین و مجهزترین دستگاه ها انجام می شود و به این خاطر مقدار کبودی و زخم پس از آن بسیار کم است. بعد از گذشت دو هفته از عمل، تمامی کبودی های کمی که به وجود آمده اند، ناپدید خواهند شد.

افراد مختلف وضعیت متفاوتی را تجربه می کنند و مدت زمان استراحت برای هر شخص فرق می کند. این مدت زمان می تواند بین چند روز تا دو هفته متغیر باشد. البته افراد معمولا می توانند بعد از 3 تا 7 روز، سرکار خود حاضر شوند. بهتر است در این زمینه با پزشک معالج خود مشورت کنید.

مدت زمان لازم برای انجام جراحی لیپوماتیک به نوع آن (قسمتی که عمل بر روی آن انجام می شود) بستگی دارد. در این زمینه بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنید.

می توان این عمل را با بی حسی موضعی انجام داد که در این صورت فرد عوارض جانبی حاصل از بیهوشی را تجربه نخواهد کرد.

این موضوع به تخصص و مهارت پزشک و واکنش بدن شما بستگی دارد. به صورت کل برای لیپوماتیک خطر بروز نکروز وجود دارد.

در این جراحی با استفاده از دستگاه های مخصوص چربی از زیر پوست خارج می شود و به دلیل اینکه سینه خانم ها پر از عصب و عدد شیری است، توصیه نمی شود که از این نوع جراحی برای کم کردن چربی این ناحیه استفاده کنید.

شرکت های بیمه فعال در ایران، هزینه های عمل لیپوماتیک را مانند سایر جراحی های زیبایی پوشش نمی دهند. به این خاطر توصیه می کنیم که با پزشک خود مشورت کنید و به دقت میزان دقیق هزینه لازم برای این نوع جراحی را تخمین بزنید.

در این نوع جراحی برش بسیار کوچکی در ابعاد 2 تا 5 میلیمتر ایجاد می شود و پس از آن کانولا از طریق این برش به زیر پوست می رود تا چربی ها را از آن خارج کند. این نوع جراحی خونریزی کمی دارد و خطر عفونت در آن بسیار پایین است.

این نوع عمل بر روی بارداری تاثیر منفی ندارد و خانم ها پس از انجام آن، می توانند بدون نگرانی و به راحتی باردار شوند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان