لیپوماتیک پشت گردن

موارد استفاده از عمل

 • از بین بردن چربی در ناحیه پشت گردن
 • فرم دهی به صورت
 • تخلیه چربی صورت

مزایای عمل

 • روند جراحی آسان تر (نسبت به سایر روش ها)
 • نتیجه کم ریسک
 • نتیجه سریع در زیبایی صورت

عوارض احتمالی

 • قرمزی پوست
 • حساسیت
 • عفونت
 • خارش

سن مناسب

30 تا 50 سال

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

خیر

هزینه عمل لیپوماتیک پشت گردن چقدر است؟

اگرچه لیپوماتیک پشت گردن از جراحی های مقرون به صرفه محسوب می شود اما با این حال برای تعیین قیمت دقیق باید به پزشک خود مراجعه کنید. زیرا شرایط بدنی، میزان گستردگی چربی، تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی کمک خواهند کرد، زمان عمل و … می تواند در تعیین مبلغ نهایی جراحی بسیار تاثیرگذار باشد.

مدت زمان عمل

دو ساعت

احتمال موفقیت

احتمال موفقیت

مدت زمان نقاهت

تا یک هفته

بهترین پزشک لیپوماتیک پشت گردن

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین ها در زمینه عمل لیپوماتیک پشت گردن در منطقه 2 تهران است.

پشت گردن، یکی از نواحی بدن است که چربی ذخیره شده در آن به سختی از بین می رود. ورزش و رژیم غذایی ممکن است اصلاْ نتیجه ای برای شما به همراه نداشته باشد. این مسئله دغدغه بسیاری افراد است که چربی پشت گردن آنها مقاوم است و به راحتی از بین نمی رود. شما در صورت تمایل می توانید با عمل لیپوماتیک پشت گردن تنها در طی 3 تا 5 ساعت چربی های پشت گردن خود را خارج کنید. برای این که همه چیز را درباره لیپوماتیک پشت گردن بدانید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

لیپوماتیک پشت گردن

 • لینک های مفید

عمل لیپوماتیک پشت گردن چطور انجام می شود؟

این جراحی از طریق ارسال لوله‌ای مخصوص به نام لوله کانولا و دستگاه لیپوماتیک به بدن شما انجام می شود. برای این کار، پزشک اول منافذی کوچک به قطر دو تا پنج میلی متر روی پوست پشت گردن شما ایجاد می کند. لوله ای مخصوص با نام لوله کانولا، از این سوراخ های کوچک وارد می شود و دستگاهی را به داخل قسمت پشت گردن شما هدایت می کند. این دستگاه، با ایجاد ارتعاشات جدید بافت های چربی را از هم باز می کند و سبب می شود چربی ها با حرارت زیادی ذوب شوند. همچنین این دستگاه به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن مجهز است. دستگاه لیپوماتیک به عضلات یا سایر بافت های داخلی بدن شما آسیبی نمی رساند.

لیپوماتیک پشت گردن

شیوه بیهوشی برای عمل

پزشکان مختلف شیوه های متفاوتی برای بی حس کردن پشت گردن هنگام جراحی لیپوماتیک پیشنهاد می کنند. ممکن است پزشک شما از روش بی حسی موضعی (آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره) استفاده کند و یا با توجه به وضعیت شما بیهوشی عمومی را انتخاب نماید. در صورتی که مقدار چربی استخراج شده بین یک تا دو لیتر باشد، جراحی شما، این یک جراحی سبک به حساب می رود؛ به همین خاطر می توانید بدون بیهوشی آن را انجام دهید. ولی از آن جا که بی حسی موضعی در طولانی مدت سبب تنگی نفس و مشکلات دیگر می شود، بیهوشی عمومی برای عمل هایی تجویز می شود که چربی خارج شده از آنها بیش از 2 لیتر باشد. بنابراین، شما قادر هستید با مشورت پزشک خود، بدون بیهوشی عمومی و تنها با بی حسی موضعی، اقدام به جراحی لیپوماتیک پشت گردن نمایید.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، یک وسیله الکتریکی است که با لرزش زیاد و سریع کار می کند و از این ارتعاش های پشت سر هم برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. ممکن است برای شما سوال شود که این دستگاه، چه ویژگی هایی دارد که سبب می شود موثرترین و سریع ترین روش لاغری باشد؟

 • دستگاه چربی ها را نمی سوزاند و تنها با لرزش باعث آب شدن آنها می شود.
 • این دستگاه بسیار کوچک است و نیازی به برش های عمیق و طویل در بدن شما نیست. تنها حفره ای کوچک برای ورود دستگاه کافی است که جای جراحت آن نیز خیلی زود از بین می رود.
 • چربی های ذوب شده توسط دستگاه ساکشن خارج می شود. این چربی ها را می توانید مجدداً به لب ها، گونه ها، پشت دست ها و زیر چشم ها تزریق کنید.
 • این دستگاه به شکلی طراحی شده که به پوست پشت گردن، عضلات این ناحیه و سایر اندام های داخلی شما آسیبی وارد نکند.
 • ترومبوز سیاهرگی عمقی
 • عمل شما بدون سر و صدا خواهد بود زیرا امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه دارای فرکانس بسیار پایینی است و به همین دلیل، صدای آن با گوش انسان شنیده نمی شود.

مزایای عمل لیپوماتیک پشت گردن چیست؟

در این روش افتادگی پوست پس از عمل لیپوماتیک به حداقل می رسد. پشت گردن به سرعت فرم می گیرد و نتیجه عمل بلافاصله پس از جراحی قابل مشاهده است. این عمل هم برای کسانی که پشت گردن آنها به دلیل چاقی شکل گرفته و هم برای افرادی که به دلایل ژنتیکی، چربی های ذخیره شده در پشت گردن دارند اما نمی خواهند لاغر شوند مناسب است. عمل جدا سازی چربی از این ناحیه در این روش بدون درد و خونریزی انجام می شود و مدت استراحت پس از آن از سایر روش های لاغری کوتاه تر است. مزایای دیگر این روش عبارت است از:

 • پوست گردن به سرعت جمع می شود و فرم گیری نسبت به سایر روش ها بهتر است
 • در این روش از بی حسی موضعی به جای بیهوشی استفاده می شود
 • احتمال عفونت و آمبولی چربی در این عمل بسیار پایین خواهد بود
 • از چربی های خارج شده می توان برای تزریق به نقاط مختلف بدن استفاده کرد
 • در این روش نسبت به سایر روش ها ورم و کبودی کمتری در بدن ایجاد می شود

مراقبت های بعد از لیپوماتیک پشت گردن

چه کسانی از لیپوماتیک پشت گردن بهترین نتیجه را می گیرند؟

هر فردی با هر نوع بدن، نمی تواند عمل لیپوماتیک را انجام دهد. ممکن است روش مناسب شما برای لاغری روش طبیعی مبتنی بر رژیم غذایی و ورزش باشد. در عین حال ممکن است شما از آن دسته چاقی هایی را تجربه کنید که لیپوماتیک پشت گردن برای آن بهترین روش لاغری است. بهتر است قبل از مراجعه به پزشک bmi بدن خود را اندازه گیری کنید. اگر عدد bmi شما بین 25 تا 31 باشد، می توانید این عمل را انجام دهید. در صورتی که این عدد کمتر از 25 یا بیش از 31 باشد، بهتر است با مشورت پزشک مورد نظر خود، روش دیگری را برای فرم دهی به پشت گردن خود خود انتخاب کنید. در صورتی که پزشک شما تائید کند، می توانید حتی با یک bmi متوسط اقدام به جراحی لیپوماتیک پشت گردن نمایید.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک پشت گردن را انجام دهند؟

برخی افراد، نباید لیپوماتیک پشت گردن را انجام دهند، زیرا ممکن است این عمل برای آنها بی نتیجه یا حتی مضر باشد. این افراد عبارتند از:

 • کسانی که به استعمال دخانیات عادت دارند
 • کسانی که به استعمال دخانیات عادت دارند
 • کسانی که در سن بلوغ قرار دارند یا سن آنها بالای 50 سال است (برای زیر 20 سال اصلاً توصیه نمی شود.)
 • افرادی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی قرار دارند.
 • کسانی که می خواهند لاغری دائمی بدون هیچگونه فعالیت بدنی داشته باشند و به هیچ عنوان حاضر به ورزش منظم نیستند
 • کسانی که از بیماری های خاص رنج می برند.
 • کسانی که از داروهای بر پایه کورتون یا داروهای خاص دیگر استفاده می کنند و نمی توانند مصرف آن را متوقف کنند

کاندیدای مناسب لیپوماتیک پشت گردن

انتخاب دکتر خوب برای لیپوماتیک پشت گردن

احتمالاً شما هم می خواهید عمل لیپوماتیک را برای زیباتر شدن انجام دهید و نتیجه این عمل برای شما بسیار مهم است. به همین دلیل دقت کنید که اگر اشتباهی در انتخاب پزشک خود مرتکب شوید و جراحی را برای خود انتخاب کنید که تبحر و تخصص کافی را در جراحی زیبایی، ترمیم و لیپوماتیک نداشته باشد، ممکن است آسیب های غیر قابل جبرانی به زیبایی شما وارد شود. کسانی که جراحی لیپوماتیک پشت گردن خود را بدون تحقیقات کافی و تحت نظر پزشک غیر متخصص انجام داده اند؛ حالا پشیمان هستند که به میزان کافی در انتخاب پزشک معالج خود حساسیت به خرج نداده اند. برای آن که یک پزشک قابل اعتماد پیدا کنید و صورت خود را به او بسپارید قبل از هر کاری مراحل زیر را انجام دهید:

 • نمونه های موفقیت آنها را ببینید
 • در صورتی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید
 • نتایج پزشک خود را با سایر پزشک های زیبایی مورد نظرتان مقایسه کنید

مزایای لیپوماتیک پشت گردن

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک پشت گردن

این روزها کمتر پزشک حرفه ای پیدا می شود که شبکه اجتماعی نداشته باشد و یا نمونه جراحی های لیپوماتیک خود را از طریق پلتفرم های اینترنتی در اختیار شما قرار ندهد. بنابراین، راحت ترین قدم برای پیدا کردن بهترین پزشک برای جراحی لیپوماتیک پشت گردن، دیدن نمونه کارهای پزشک مورد نظر و مقایسه آن با چیزی است که در ذهن دارید. شما می توانید پیش از صرف وقت و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، ابتدا نمونه کارهای او را در فضای مجازی ببینید. 

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

سوالی که بیشتر مراجعین ما می پرسند این است که شب قبل از عمل چه کاری باید انجام دهیم و صبح چگونه در محل جراحی حاضر باشیم؟ دکتر کامبیز ایزدپناه چند روز قبل از عمل لیپوماتیک پشت گردن، به شما یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در این جلسه می توانید هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از ایشان بپرسید. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

 • در شب قبل از عمل خود، یک شام سبک میل کنید. قبل از عمل خود چیزی میل نکنید.
 • توصیه های دارویی پزشک خود را دقیق و با جدیت به کار ببندید
 • قبل از عمل خود دوش بگیرید
 • از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات جداً خودداری کنید
 • داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید
 • شب قبل از عمل خوب بخوابید و از استرس دوری کنید
 • لباس های مناسب برای بعد از عمل تهیه کنید و به همراه ببرید

البته با توجه به وضعیت سلامتی و داروهایی که مصرف می کنید، دکتر ممکن است توصیه هایی منحصر به فرد هم به شما داشته باشد. بنابراین در جلسه مشاوره پیش از عمل، یک خودکار و کاغذ به همراه داشته باشید که این توصیه ها را یادداشت کنید. می توانید از قبل سوالات خود را یادداشت کنید که در جلسه مشاوره نکته ای از دید شما دور نماند.

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن پشت گردن یا لیپولیزر پشت گردن

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

هزینه عمل لیپوماتیک پشت گردن چقدر است؟

لیپوماتیک پشت گردن به تنهایی یکی از جراحی هایی محسوب می شود که قیمت مناسبی دارد و کاملاً به نتایج آن می ارزد. با این حال برای تعیین قیمت دقیق باید به پزشک خود مراجعه کنید زیرا شرایط بدنی شما، میزان گستردگی چربی هایی که می خواهید حذف کنید، تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی شما کمک خواهند کرد، زمان عمل و متغیرهایی مانند این در تعیین مبلغ نهایی جراحی بسیار تاثیرگذار است. شما می توانید جهت اطلاع از قیمت دقیق عمل لیپوماتیک پشت گردن، از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید. 

هزینه لیپوماتیک پشت گردن

ترکیب عمل لیپوماتیک پشت گردن با دیگر عمل ها

بسیاری از مراجعین ما می خواهند که عمل لیپوماتیک پشت گردن را با جراحی های زیبایی دیگری همراه کنند. زمان بر بودن انجام لیپوماتیک باعث می شود در صورتی که پزشک شما تبحر و تجربه کافی را نداشته باشد، قادر به انجام صحیح آن نباشد. اما دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی نگپشت گردن نتیجه عمل لیپوماتیک خود نباشید. ایشان به انجام چند عمل زیبایی به همراه یکدیگر به نحوی که همه عمل ها بهترین نتیجه را داشته باشند، تسلط کافی دارند. بسیاری از بیماران ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند:

لیپوماتیک پشت گردن همزمان با ابدومینوپلاستی

اگر می خواهید ناحیه شکم خود را هم مورد جراحی قرار دهید، می توانید ابدومینوپلاستی هم انجام دهید. لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در صورتی که چربی زیادی از قسمت شکم و پهلوی شما به یک باره خارج شود، ممکن است برای گرفتن بهترین نتیجه لازم باشد شما هم جراحی خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک پشت گردن

شما می توانید از چربی هایی که از ناحیه پشت گردنتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. البته چربی به دست آمده از پشت گردن به تنهایی ممکن است برای تزریق به چند نقطه دیگر بدن کافی نباشد. برای سنجش این امر، پیش از عمل پزشک خود را در جریان تصمیم خود برای استفاده از چربی های خارج شده در سایر نقاط بدنتان قرار دهید.

دوران نقاهت لیپوماتیک پشت گردن

عمل لیپوماتیک پشت گردن برای آقایان

بسیاری از متقاضیان لیپوماتیک پشت گردن ما آقایانی هستند که چربی های بدن آنها در پشت گردن ها ذخیره شده است و موفق نشده اند این چربی های مقاوم را از طریق رژیم غذایی و ورزش سخت گیرانه از بین ببرند. لیپوماتیک پشت گردن برای آقایان هم روش بسیار متداولی برای خارج کردن چربی طی یک جلسه است. آقایانی که عمل لیپوماتیک پشت گردن را انجام دهند و سپس به رژیم غذایی و ورزش خود وفادار بمانند، می توانند در زمانی مشخص فرم بدنی را داشته باشند که همیشه می خواسته اند. بنابراین شما تنها با یک جلسه جراحی بدون بیهوشی می توانید از چربی های پشت گردن خود خلاص شوید.

عمل لیپوماتیک پشت گردن چقدر طول می کشد؟

بسیاری از بیماران هستند که از چاقی رنج می برند و به همین دلیل؛ تنها برای عمل لیپوماتیک پشت گردن خود به ما مراجعه نمی کنند. این دست بیماران می خواهند سایر اندام های خود را جراحی کنند و لیپوماتیک ران، شکم و پهلو، بازو و غیره را با لیپوماتیک صورت و پشت گردن خود همراه نمایند. بنابراین مدت زمان عمل شما با توجه به اندام های دیگر و میزان چربی که می خواهید از بدن خارج کنید معلوم می شود. مثلاً اگر بخواهید به همراه پشت گردن، عمل لیپوماتیک کمر یا بازو را هم انجام دهید، مدت زمان جراحی شما طولانی تر خواهد شد. این عمل عموماً بین سه تا پنج ساعت طول می کشد و در برخی موارد ممکن است جراحی تا 6 ساعت هم به طور بینجامد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد، به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید بهتر است این کار را در چند نوبت مختلف انجام دهید.

دوران نقاهت لیپوماتیک پشت گردن

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک پشت گردن

دوران نقاهت این عمل به کوتاه بودن مشهور است زیرا حداکثر یک هفته طول می کشد. عمل لیپوماتیک پشت گردن یکی از آسان ترین اندام ها برای جراحی است و در صورتی که تنها پشت گردن خود را جراحی کنید ممکن است طی چند روز به سرعت زخم های شما مداوا شوند. البته مهارت پزشک در نتیجه نهایی این عمل بسیار مهم است. برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است مراقبت های زیر را در دوران نقاهت خود انجام دهید:

 • محل بخیه را به طور روزانه شسته و با گاز استریل پانسمان کنید. این کار باید تا رسیدن به بهبود کامل ادامه داشته باشد. دقت کنید که در صورت عدم پانسمان به موقع و رعایت نکردن بهداشت ممکن است محل بخیه دچار عفونت شود.
 • تا مدتی پس از عمل لیپوماتیک پشت گردن هیچ گونه فعالیت سنگین انجام ندهید. ورزش سخت نکنید، وسایل سنگین را بلند نکنید و از فریاد زدن یا به کار گیری عضلات صورت به نحوی که به زیر چانه شما فشار بیاید جداً خودداری نمایید.
 • همان طور که دکتر به شما توصیه می کند از گن فرم دهنده استفاده کنید و تلاش کنید حرکات گردن و صورت را به حداقل برسانید.
 • تورم و کبودی که روی پوست شما ایجاد می شود ممکن است تا مدتی همراه شما باشد و بعد به صورت خود به خود، از بین می رود. در این مورد صبور باشید.
 • دستور العمل هایی که هر پزشک به شما می دهد، با توجه به وضعیت شخصی شما ممکن است متفاوت باشد. با دقت به این توصیه ها عمل کنید زیرا عدم رعایت آنها ممکن است نتیجه ای که از عمل می خواهید را به شما ندهد و حتی جراحی شما را با پیچیدگی هایی همراه کند.

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

برای این که محل زخم های شما دچار درد نشود و فرم بدنتان مشکلی پیدا نکند باید تا مدتی مراقب باشید که به محل زخم ها فشار وارد نشود. برای خوابیدن بعد از عمل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • موقعیت خود را به نحوی تنظیم کنید که پشت گردن تحت فشار قرار نگیرد. بهتر است برای مدتی به حالت روی شکم بخوابید. بالش خود را نیز به نحوی تنظیم کنید که سر شما بیش از حد بالا یا پایین قرار نگیرد.
 • تلاش کنید به نحوی بخوابید که گردن شما کمترین حرکت را داشته باشد.
 • برای این که وقتی خواب هستید حالت خواب خود را تغییر ندهید، دو طرف خود بالش بچینید.
 • بهتر است برای مدتی زاویه 45 درجه بالای بدن خود را رعایت کنید. این شیوه خوابیدن باعث می شود ورم اندام های شما هرچه سریع تر از بین برود و زخم ها زودتر بهبود پیدا کند.
 • پوشیدن گن در زمان خواب یکی از سخت ترین و البته مهم ترین قسمت های این عمل است. باید صبور باشید و برای حدود دو تا سه هفته، گن فرم دهی را حتی در خواب نیز بر تن خود نگه دارید.
 • مراحل استفاده از گن پشت گردن را از پزشک خود بپرسید و به دقت اجرایی کنید.

ورم بعد از لیپوماتیک پشت گردن

ورم بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

تجربه ورم در محل جراحی، تجربه ای مشترک میان همه کسانی است که عمل لیپوماتیک را انجام می دهند و چاره ای جز صبر و مرور زمان هم ندارد. اینکه میزان تورم در پشت گردن افراد ایجاد شده چقدر خواهد بود و چه زمانی تورم به طور کامل از بین می رود، با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی مشاوره دریافت کنید.

در طی 6 الی 8 روز بیشتر تورمی که به واسطه جراحی در بدن شما ایجاد شده، از بین می رود. ممکن است میزان خیلی کمی از ورم تا 6 ماه در بدن شما باقی بماند، اما اگر روتین ورزشی و رژیم غذایی خود را با جدیت دنبال کنید و در کنار آن ماساژ بگیرید، بعد از رفع کامل ورم و مشاهده نتیجه قطعی عمل خود غافلگیر خواهید شد!

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

ماساژ بعد از لیپوماتیک پشت گردن

جراحان زیبایی اعتقاد دارند اضافه کردن ماساژ به مراقبت های پس از لیپوماتیک پشت گردن بسیار مفید است و به بهبود سریع تر شما کمک می کند. ماساژ دادن ناحیه جراحی شده، علاوه بر این که می تواند به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک کند، حس سطحی شما را نیز باز می گرداند. خونابه و مایعاتی که زیر پوست تجمع یافته هم خود به خود و با مرور زمان، به صورت طبیعی از بین خواهند رفت ولی ماساژ دادن می تواند به خروج سریع تر این مایعات کمک زیادی بکند. البته به یاد داشته باشید که نمی توانید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ بگیرید، بلکه بهترین زمان برای شروع روتین ماساژ، دو هفته پس از انجام جراحی لیپوماتیک پشت گردن است.

معایب عمل لیپوماتیک پشت گردن

 • از دست دادن حالت ارتجاعی پوست برای مدتی پس از عمل
 • قرمزی پوست
 • احتمال مسمومیت با ماده بی حسی
 • احتمال ضعیف عفونت

این را هم فراموش نکنید که انتخاب پزشک با تجربه و متخصص می تواند به راحتی از تمام این خطرات و معایب جلوگیری کند. کافی است شما نکات انتخاب پزشک خوب برای لیپوماتیک پشت گردن را رعایت کنید.

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

شما بعد از عمل بلافاصله تغییرات صورت خود را احساس می کنید و از بین رفتن چربی های پشت گردن را می بینید. با وجود این که بدن شما فرم می گیرد باید به یاد داشته باشید که این نتیجه اصلی جراحی لیپوماتیک شما نیست. بعد از عمل شما ورم بعد عمل خواهید داشت وس این تورم حدود 6 هفته زمان نیاز دارد تا به طور کامل درمان شود. برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید لازم است یک رژیم غذایی با پروتئین بالا داشته باشید و آب فراوان بنوشید. ورزش سبک مثل قدم زدن در کم کردن ورم و خروج مایعات باقی مانده از بدن موثر است.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

برای گرفتن نتیجه دلخواه از عمل لیپوماتیک پشت گردن لازم است که شما یک روتین ورزشی و رژیم غذایی سالم و منظم را رعایت کنید. در روش لیپوماتیک پشت گردن، چربی زیر پوست چانه شما خارج می شود. بنابراین اگر عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را کنار نگذارید و همان شیوه زندگی قبل عمل خود را پیش بگیرید، چربی ها مجدداً بازگشت خواهند داشت. جراحان زیبایی توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل هیچگونه فعالیت بدنی شدید انجام ندهید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این زمان باشد. شش هفته پس از لیپوماتیک پشت گردن، شما به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید. تا آن زمان سختی ورزش خود را آهسته و به مرور بالا ببرید.

عوارض لیپوماتیک پشت گردن

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک پشت گردن

برای این که چربی های پشت گردن شما بازنگردد و بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید، باید یک روتین ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی صورت می شود را رعایت کنید. بهترین ورزش های ترکیبی برای شما عبارتند از:

 • شنا
 • ایروبیک
 • دوچرخه سواری
 • حرکات موضعی برای عضلات گردن و شانه ها

دقت داشته باشید که از زمانی مجاز به انجام حرکات موضعی پشت گردن یا رفتن به استخر و تماس با آب هستید که جراحات و زخم های ناشی از عمل تا حد قابل قبولی بهبود یافته باشد.

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک پشت گردن

لازم است که شما پس از عمل خود یک رژیم غذایی سالم هم داشته باشید، زیرا ورزش به تنهایی نمی تواند نتیجه عمل لیپوماتیک شما را حفظ کند. رژیم غذایی شما باید متعادل باشد. یعنی شامل میزانی متناسب از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها باشد و در عین حال شما را گرسنه نکند. همچنین حواستان باید به کالری های مصرفی تان هم باسد. تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید و مصرف میوه و سبزیجات تازه را در اولویت قرار دهید. سعی کنید در غذاهای خود نمک کمتری استفاده کنید و در صورت توان نمک را به طور کامل حذف کنید. نوشیدن آب فراوان، علاوه بر این که به پوست شما برای جمع شدن کمک می کند، باعث از بین رفتن سموم و چربی های اضافی بدن هم می شود.

مضرات لیپوماتیک پشت گردن

قبل از عمل لیپوماتیک پشت گردن چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مدتی قبل از این که عمل خود را انجام دهید، ملزم به رعایت برخی نکات هستید که عبارتند از:

 • داروهایی که بر پایه هورمون هستند مانند داروهای پیشگیری از بارداری راتحت نظر پزشک مصرف نمایید.
 • هرگونه مصرف دارو و یا حساسیت دارویی را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • سابقه پزشکی خود را صادقانه با جراح خود در میان بگذارید.
 • از 14 روز قبل از عمل مصرف داروهایی مانند ایبوبروفن و آسپرین را متوقف کنید و در صورتی که نیاز به استفاده یکی از این دو داشتید، موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • از حداقل 2 هفته پیش از عمل خود، استعمال هرگونه دخانیات (سیگار، قلیان و...) و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید.
 • از دو هفته پیش از عمل مصرف نمک را کم کنید.
 • داروهای دارای کورتون باید از چند ماه قبل از عمل قطع شوند و یا تحت نظر پزشک و با توجه به تصمیم عمل مصرف گردند.

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک پشت گردن

مهم ترین اقدام مراقبتی شما بعد از عمل بستن گن گردن است. پزشک شما حتماً در مورد استفاده از گن به شما آموزش خواهد داد. تا زمانی که پزشک به شما توصیه می کند از گن استفاده کنید، حتی اگر احساس می کنید که دیگری نیازی به آن ندارید. این وسیله برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. گن با قرار دادن نوعی فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران گردن آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از پشت گردن خود، پزشک را قبل از عمل در جریان قرار دهید.

 

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.

لیپوماتیک برای کاهش چربی موضعی در یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک پشت گردن هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک پشت گردن به حداقل می رسد:

 • این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.
 • عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.
 • مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.
 • از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.
 • مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.
 • بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک پشت گردن نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک پشت گردن ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.

 

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

 

پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد