موارد استفاده از عمل

 • فرم دهی به زانو
 • تخلیه چربی زانو
 • از بین بردن چربی در ناحیه زانو
 • لاغر کردن چاقی ژنتیکی زانو

مزایای عمل

 • نتیجه کم ریسک
 • روند جراحی آسان تر (نسبت به سایر روش ها)
 • نتیجه سریع تر
 • زیبایی زانو در یک جلسه

عوارض احتمالی

 • عفونت
 • قرمزی پوست
 • خارش
 • حساسیت

سن مناسب

25 تا 50 سال

هزینه لیپوماتیک زانو

قیمت لیپوماتیک زانو با توجه به شرایط بدنی افراد، میزان گستردگی چربی ها، تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی مشغولند، زمان عمل و … متغیر است.

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

خیر

مدت زمان عمل

دو ساعت

احتمال موفقیت

بسیار بالا

مدت زمان نقاهت

تا یک هفته

بهترین دکتر لیپوماتیک زانو

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی یکی از بهترین جراحان لیپوماتیک زانو در تهران است که می توانید از ساعت 14 الی 17 در روزهای شنبه تا سه شنبه به مطب ایشان مراجعه فرمایید.

انجام لیپوماتیک زانو دلایل مختلفی دارد: ممکن است شما بخواهید به یک باره از تمام چربی های تجمع یافته در بدنتان خلاص شوید، یا ممکن است سایر اندام های شما لاغر باشد اما به صورت ژنتیکی زانو پری داشته باشید. خیلی از افراد آرزو دارند زانو هایی با فرم زیبا و زاویه دار داشته باشند اما چربی انباشته در گونه ها، چانه و غبغب به آنها اجازه نمی دهد. هرچند حالا پیشرفت جراحی های زیبایی شما را قادر می سازد که تنها در یک جلسه زانوی داشته باشید که همیشه می خواستید. برای دانستن همه چیز درباره لیپوماتیک زانو با ما همراه باشید:

لیپوماتیک زانو

آنچه می خوانید

عمل لیپوماتیک زانو چطور انجام می شود؟

ابتدا پزشک حفره هایی کوچک به قطر 2 تا 5 میلی متر روی پوست  زانوی شما ایجاد می کند. لوله کانولا لوله مخصوصی است که وارد این سوراخ ها می شود. دستگاه لیپوماتیک با ایجاد لرزش داخلی در زانو باعث از بین رفتن بافت چربی شده و ذوب شدن چربی ها با حرارت شدید ناشی از لرزش می شود. به علاوه، این دستگاه حاوی ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن است. دستگاه لیپوماتیک جوری طراحی شده که به بافت هایی به جز بافت چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل در این روش خطر آسیب زدن به اندام های داخلی بدن کمتر خواهد بود.

لیپوماتیک زانو

شیوه بیهوشی برای عمل

پزشکان می تواند شیوه های متفاوتی برای بی حس کردن زانو انتخاب کند، روش هایی مثل حسی موضعی (آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره) یا بیهوشی عمومی. عموماً پزشکان زیبایی برای جراحی های که میزان چربی استخراج شده آن بین یک تا دو لیتر باشد، بی حسی موضعی را انتخاب می کنند اما به این دلیل که بی حسی موضعی در طولانی مدت سبب مشکلات جدی می شود، بیهوشی عمومی برای عمل هایی تجویز می شود که چربی خارج شده از آنها بیش از 2 لیتر باشد. در بیشتر موارد لیپوماتیک زانو با بی حسی موضعی انجام می شود.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، با لرزش سریع کار می کند و از ارتعاش های متناوب برای از بین بردن چربی های ذخیره شده در زانو کمک می گیرد. به این دلیل که امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه دارای فرکانس پایینی است، صدای آن با گوش انسان شنیده نمی شود. با این وجود، دستگاه لیپوماتیک با شدت زیادی چربی های ناخواسته بدن شما را با شکستن سلول های آن از بین می برد. این دستگاه به گونه ای طراحی شده که به پوست زانوی شما آسیبی نزند.

لیپوماتیک زانو

مزایای عمل لیپوماتیک زانو چیست؟

چه کسانی از لیپوماتیک زانو بهترین نتیجه را می گیرند؟

بهترین نتیجه از این عمل را کسانی می گیرند که عدد bmi آنها بین 25 تا 31 باشد. بنابراین شما قبل از انجام عمل باید عدد bmi خود را اندازه گیری کنید. اگر شاخص توده چربی شما بیش از این باشد ممکن است پزشک روش های دیگری برای لاغری به شما پیشنهاد کند. در زانوی که تنها دچار چاقی زانو هستید و نمی خواهید سایر قسمت های بدنتان لاغر شود، بهتر است برای دانستن نتیجه احتمالی عمل خود از قبل با پزشک مشورت کنید. در زانو تائید پزشک حتی با عدد bmi کمتر از 25 نیز می توانید این عمل را انجام دهید.

لیپوماتیک زانو

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک زانو را انجام دهند؟

انتخاب دکتر خوب برای لیپوماتیک زانو

هیچ قسمتی از بدن به اندازه زانو در زیبایی تاثیر ندارد و دلیل شما برای انجام این عمل زیباتر شدن است. بنابراین باید برای انتخاب پزشک خود، دقت به خرج بدهید. پزشکی که تبحر و تخصص کافی را در جراحی زیبایی، ترمیم و لیپوماتیک نداشته باشد، ممکن است آسیب های غیر قابل جبرانی به زیبایی شما وارد کند. همه کسانی که به دلیل انتخاب پزشک اشتباه زیبایی خود را از دست داده اند، از این که زمان بیشتری برای آن صرف نکرده اند پشیمان هستند. برای انتخاب پزشک لیپوماتیک زانو، این موارد را رعایت کنید:

 • نمونه های موفقیت آنها را ببینید.
 • در زانوی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید.
 • نتایج پزشک خود را با سایر پزشک های زیبایی مورد نظرتان مقایسه کنید.

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک زانو

اکثر جراحان زیبایی در حال حاضر از طریق پلتفرم های اینترنتی نمونه های عمل خود را در اختیار شما قرار می دهند. شما می توانید پیش از صرف وقت و هزینه برای مراجعه به مطب پزشک، ابتدا نمونه لیپوماتیک های زانو پزشک مورد نظر خود را در فضای مجازی ببینید. جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می توانید با خیالی آسوده و با کم ترین عوارض عمل جراحی لیپوماتیک زانوی خود را به ایشان بسپارید. همچنین می تونید برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیچ اینستاگرام ایشان را ببینید و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت ما مراجعه کنید.

مزایای لیپوماتیک زانو

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که قبل از عمل لیپوماتیک خود چه کارهایی باید انجام دهید؟ دکتر ایزدپناه چند روز قبل از جراحی به شما یک جلسه مشاوره اختصاصی می دهد که شما می توانید در این جلسه هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از ایشان خود بپرسید. به یاد داشته باشید که دکتر با توجه به سابقه پزشکی و دارویی شما توصیه هایی مخصوص خود شما خواهد کرد. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن زانو یا لیپولیزر زانو

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

هزینه عمل لیپوماتیک زانو چقدر است؟

لیپوماتیک زانو با توجه به نتیجه سریع و موثر آن، قیمت مناسبی دارد. ممکن است این جراحی از بسیاری فعالیت های ورزشی یا رژیم غذایی بدون نتیجه کمتر هم باشد. البته قیمت دقیق این عمل با توجه به شرایط بدنی شما، میزان گستردگی چربی هایی که می خواهید حذف کنید، تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی شما کمک خواهند کرد، زمان عمل و متغیرهایی مانند این مشخص می شود. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی امکان پرسیدن قیمت دقیق و مشاوره را از ساعت 14 الی 17 روزهای شنبه تا سه شنبه فراهم کرده است. برای دانستن قیمت نهایی عمل خود با ما تماس بگیرید.

ترکیب عمل لیپوماتیک زانو با دیگر عمل ها

بسیاری از افرادی که از چاقی رنج می برند می خواهند به همراه عمل لیپوماتیک زانو، برخی جراحی های زیبایی دیگر را هم انجام دهند. از آنجا که لیپوماتیک عملی زمان بر است، پزشک شما باید به قدری تبحر و تجربه داشته باشد که بتواند همه جراحی های مورد نظر شما را به نحو احسنت انجام دهد. با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی دیگر لازم نیست نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود و همراهی آن با جراحی های زیبایی دیگر باشید. بسیاری از مراجعین ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند:

لیپوماتیک زانو

لیپوماتیک زانو همزمان با ابدومینوپلاستی

یکی از عمل هایی که می توانید بعد از لیپوماتیک انجام دهید، ابدومینوپلاستی یا لیفت شکم است. این جراحی زمانی تجویز می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در شرایطی که چربی زیادی از زیر پوست شکم شما خارج شود ممکن است شما هم افتادگی پوستی را تجربه کنید. در این زانو می توانید تحت نظر پزشک، عمل ابدومینوپلاستی را هم انجام دهید تا یک لاغری زیبا و کاملاً طبیعی را تجربه کنید. این جراحی مناسب کسانی است که لیپوماتیک شکم و پهلو را هم انجام می دهند.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک زانو

آیا می توان چربی های خارج شده در لیپوماتیک را به قسمت های دیگر بدن تزریق کرد؟ این سوال بسیاری از مراجعین ماست. پاسخ این است که بله، شما می توانید از چربی هایی که از زانوتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. برای تزریق چربی های به دست آمده را به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. البته چربی به دست آمده از زانو به تنهایی ممکن است برای تزریق به چند نقطه دیگر بدن کافی نباشد. برای استفاده از چربی های خارج شده، قبل از انجام عمل هماهنگی های لازم را با پزشک خود انجام دهید.

عمل لیپوماتیک زانو برای آقایان

لیپوماتیک زانو برای آقایان و خانم ها تفاوت چندانی ندارد. آقایان هم می توانند از این عمل استفاده کرده و در یک جلسه به زانوی خود فرم زیبایی دهند. آقایانی که عمل لیپوماتیک زانو را انجام دهند و سپس به رژیم غذایی و ورزش خود وفادار بمانند، می توانند در زمانی مشخص فرم چهره ای را داشته باشند که همیشه می خواسته اند. بنابراین داشتن زانوی زیبا و لاغر با زاویه های مورد نظر خودتان؛ دیگر یک رویا نیست و تنها با یک جلسه جراحی بدون بیهوشی می توانید از چربی های زانوی خود رها شوید. این جراحی به رویش مجدد موهای زانو آقایان هم آسیبی وارد نمی کند.

عمل لیپوماتیک زانو چقدر طول می کشد؟

بسیاری از بیماران که در تمام اندام های خود چاقی را تجربه می کنند، به جز زانوی خود سایر اندام هایشان را هم جراحی لیپوماتیک می نمایند. بنابراین مدت زمان عمل لیپوماتیک با توجه به این که می خواهید کدام اندام های خود را جراحی کنید مشخص می شود. به طور مثال در زانوی که بخواهید به همراه زانو، عمل لیپوماتیک کمر یا بازو را هم انجام دهید، مدت زمان جراحی شما طولانی تر خواهد بود. این عمل اغلب بین دو و نیم تا پنج ساعت و حداکثر 6 ساعت به طول می انجامد. البته بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد. پس اگر تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید بهتر است این کار را در چند نوبت مختلف انجام دهید.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک زانو

دوران نقاهت این عمل کمتر از بقیه روش های جراحی لاغری است و حداکثر یک هفته طول می کشد. زانو، یکی از آسان ترین اندام ها برای جراحی است و بهبودی هرچه سریع تر پس از عمل حاصل می شود. زخم هایی که در اثر وارد کردن دستگاه لیپوماتیک در زانوی شما ایجاد شده به سرعت مداوا می شود و تورم و کبودی از بین می رود. در زانوی که مراقبت های بعد از عمل را با دقت انجام دهید، خیلی زود زانوی شما فرم نهایی خود را می گیرد و می توانید بدون نگرانی به زندگی روزمره خود بپردازید و از زیبایی خود لذت ببرید. برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است مراقبت های زیر را در دوران نقاهت خود انجام دهید:

لیپوماتیک زانو

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک زانو

برای این که محل زخم های شما دچار درد نشود و فرم بدنتان مشکلی پیدا نکند باید تا مدتی مراقب باشید که به محل زخم ها فشار وارد نشود. برای خوابیدن بعد از عمل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

ورم بعد از عمل لیپوماتیک زانو

اگر بعد از عمل، زانوی شما دچار تورم شد، اصلاً نگران نباشید. ورم بعد از عمل لیپوماتیک واکنش طبیعی بدن است و برای همه اتفاق می افتد. تنها کاری که شما باید انجام بدهید صبر است. این که ورم شما چقدر خواهد بود و چه زمانی از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه با تایپ بدنی شما و گستردگی عمل مشخص می گردد اما اصولاً بیشتر این تورم طی 6 الی 8 روز از بین می رود و در ماه ششم جراحی، دیگر هیچ اثری از ورم در بدن شما نیست. وفاداری به یک روتین ورزشی و رژیم غذایی به شما کمک می کند که سریع تر از ورم خلاص شوید. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

ماساژ بعد از لیپوماتیک زانو

باید به یاد داشته باشید که یکی از بهترین مراقبت های بعد از عمل لیپوماتیک، ماساژ گرفتن است. این کار باید دو هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک انجام شود. ماساژ گرفتن، از روش های بسیاری به شما برای رسیدن به هدف نهایی کمک می کند، مانند:

معایب عمل لیپوماتیک زانو

لیپوماتیک زانو هم مانند هر جراحی دیگری مزایا و معایبی دارد. برخی از عوارض این عمل می تواند این موارد باشد:

این را هم فراموش نکنید که انتخاب پزشک با تجربه و متخصص می تواند به راحتی از تمام این خطرات و معایب جلوگیری کند. کافی است شما نکات انتخاب پزشک خوب برای لیپوماتیک زانو را رعایت کنید و یا با دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم تماس بگیرید.

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک زانو

چه زمانی تغییرات حاصل از لیپوماتیک زانو را می بینیم؟ خیلی زود. شما به محض پایان عمل می توانید ببینید که چطور چربی های زانوتان از بین رفته و لاغر شده است. با این حال به یاد داشته باشید که این نتیجه اصلی جراحی لیپوماتیک شما نیست. ورم حاصل از عمل به حدود 6 هفته زمان نیاز دارد تا به طور کامل درمان شود.

برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید باید یک رژیم غذایی با پروتئین بالا داشته باشید و آب فراوان بنوشید. ورزش سبک مثل قدم زدن در کم کردن ورم و خروج مایعات باقی مانده از بدن موثر است. با گذر زمان، شما متوجه خواهید شد که زانوی شما در حال کوچک تر شدن و و زانوی شما در حال لاغر شدن و زاویه گرفتن است.

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک زانو

برای این که چربی های زانوی شما دچار بازگشت نشود، باید سعی کنید نتیجه عمل را ثابت نگه دارید. ورزش یکی از بهترین راه ها برای نگه داشتن نتیجه جراحی ورزش کردن است. جراحان زیبایی توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل هیچگونه فعالیت بدنی شدید انجام ندهید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این زمان باشد. 6 هفته پس از لیپوماتیک زانو، شما به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید. تا آن زمان سختی ورزش خود را آهسته و به مرور بالا ببرید و از هرگونه ورزش شدید که به زخم ها فشار وارد کند دوری کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک زانو

اگر می خواهید چربی های زانوی شما بازنگردد و بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید، لازم است یک برنامه ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی زانو می شود را پیش بگیرید. بهترین ورزش های ترکیبی برای شما عبارتند از:

البته توجه کنید که از زمانی می توانید حرکات یوگای زانو را انجام دهید یا به استخر بروید که جراحات و زخم های ناشی از عمل تا حد قابل قبولی بهبود پیدا کرده باشد.

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک زانو

قدم مهم بعدی برای ثابت نگه داشتن نتیجه عمل لیپوماتیک زانو، همراه کردن ورزش با یک رژیم غذایی متعادل است. یعنی رژیم شما باید شامل میزانی متناسب از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها باشد و در عین حال شما را گرسنه نکند. همچنین کالری شماری هم تکنیک مناسبی برای رعایت میزان غذای دریافتی است. همچنین نباید موادی که قند افزوده یا نمک زیاد دارند مصرف کنید. مصرف میوه و سبزیجات تازه را در اولویت قرار دهید. نوشیدن آب فراوان، علاوه بر این که به پوست شما برای جمع شدن کمک می کند، باعث از بین رفتن سموم و چربی های اضافی بدن هم می شود.

قبل از عمل لیپوماتیک زانو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برای مدتی قبل از عمل لیپوماتیک خود، شما باید برخی مراقبت ها را انجام دهید تا یک جراحی امن و بدون دردسر داشته باشید. این مراقبت ها عبارتند از:

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک زانو

برای مدتی بعد از عمل لیپوماتیک شما باید از گن استفاده کنید تا زانوتان فرم بگیرد. پزشک شما حتماً استفاده از گن را به شما آموزش خواهد داد. این یکی از مهم ترین مراقبت های بعد از عمل است که باید حتماً به درستی و تا زمان لازم اجرا شود. این گن در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. گن با قرار دادن فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن ریسک آن را به شدت کاهش می دهد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.

لیپوماتیک برای کاهش چربی موضعی در یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از زانوی خود، پزشک را قبل از عمل در جریان قرار دهید.

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک زانو هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک زانو به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک زانو نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک زانو ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.