لیفت سینه کرج

لیفت سینه چیست؟

از لیفت سینه برای جوانسازی و زیباتر کردن سینه ها استفاده می شود. این عمل شل شدگی و افتادگی سینه را برطرف می کند.

موارد استفاده از عمل

افتادگی و شل شدگی سینه ها

انواع روش های جراحی لیفت سینه در کرج کدام است؟

 • جراحی با برش هلالی
 • جراحی با برش ابنباتی
 • جراحی با برش دوناتی
 • جراحی با برش لنگری

مزایای عمل

 • خوش فرمی سینه ها
 • اصلاح چین و چروک پوست و قرینگی

عوارض احتمالی عمل

 • حساسیت بیهوشی
 • عفونت
 • ماندگاری جای زخم

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه چیست؟

در جراحی پروتز سینه از پروتزهایی با جنس های سیلیکونی به منظور حجم دهی استفاده می شود اما هدف از لیفت سینه به هیچ عنوان تغییر سایز پستان ها نبوده و تنها برای از بین بردن افتادگی سینه ها استفاده می شود.

هزینه لیفت سینه در کرج چقدر است؟

هزینه لیفت سینه در کرج با توجه به دستمزد پزشک جراح، دستمزد تکنسین‌های حاضر در اتاق عمل، هزینه دارو و آزمایش، هزینه استفاده از تجهیزات پزشکی، هزینه بیمارستان، موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب تعیین می‌شود.

سن مناسب یا توصیه شده

۱۸ سال به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

دارد

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

۲ الی ۳ ساعت

احتمال موفقیت

صد درصد

مدت دوران نقاهت

یک هفته

اگر شما هم از جمله بانوانی هستید که دوست ندارند با لباس هایی اندامی و چسبان خود را در آینه تماشا کنند زیرا از دیدن سینه هایی افتاده رنج می برند این محتوا برای شماست. افتادگی سینه را می توان یکی از شایع ترین مشکل زنان در فرم بدن دانست که معمولا با افزایش سن و وزن خود را نشان می دهد.

جراحی لیفت سینه که نام تخصصی آن عمل ماستوپکسی است تنها حالت افتادگی و موقعیت قرار گیری سینه ها را تغییر داده و دخالتی در کاهش یا افزایش اندازه آن ها ندارد. با این وجود در بسیاری موارد بالا کشیدن سینه و از بین بردن حالت افتادگی آن موجب می‌شود که سینه ها در ظاهر سایز بهتری داشته باشند. اگر شما هم از افتادگی سینه های خود رنج می برید تا انتهای این محتوا خواهید دانست که آیا جراحی لیفت سینه گزینه مناسبی برای شما هست یا خیر!

لیفت سینه در کرج

آنچه می خوانید

لیفت سینه چیست؟

حتی اگر هیچ گونه آشنایی با عمل لیفت سینه نداشته باشید با دقت به اسم آن احتمالا حدس های خوبی خواهید زد. لیفت در زبان انگلیسی به معنای بالا کشیدن است. بنابراین عمل لیفت سینه در کرج به معنای بالا کشیدن سینه ها می باشد که موجب از بین رفتن حالت افتادگی و سفت شدن توده آن ها می گردد.

توجه داشته باشید که لیفت سینه نمی تواند سایز سینه های شما را کوچک کرده و چربی جمع شده در آن ها را کاهش دهد تنها با بالا کشیدن سینه ها حالت افتاده و اویزان آن ها را از بین برده و موجب می شود که نوک سینه ها (نیپل) در موقعیت بهتری قرار بگیرند. همچنین در برخی موارد متخصصان بنا بر درخواست بیماران پس از بالا کشیدن سینه ها و تغییر موقعیت نیپل ها هاله تیره اطراف نوک پستان (آرئول) را کاهش می دهند تا با فرم جدید سینه ها هماهنگی پیدا کند. علاوه بر این، بالا کشیدن سینه حالت چین و چروک و تیره پوست را تغییر می دهد زیرا پوست نیز به همراه توده پستان به سمت بالا کشیده شده و دفرمگی آن اصلاح می شود.

در حال حاضر لیفت سینه در کرج بهترین و راحت ترین روش برای بازگرداندن شادابی و جوابی به سینه ها و از بین بردن حالت نامتناسب آن ها می باشد که تاثیر به سزایی در زیبایی فرم کلی بدن دارد. بسیاری از افراد اعلام می کنند که پس از انجام لیفت سینه نسبت به سایز و فرم شکم خود نیز رضایت بیشتری پیدا کرده اند.

بنابراین اگر از افتادگی سینه های خود رنج می برید و هیچ لباس زیبایی انگونه که باید بر تن شما نمی نشیند جراحی لیفت سینه می تواند راه حلی کم خطر با نتیجه صد درصدی باشد. تیم ما بسیار مفتخر است که یکی از بهترین جراحان زیبایی و پلاستیک را در طول عمل لیفت سینه با شما همراه سازد. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در حال حاضر یکی از برترین جراحان لیفت سینه در کرج و تهران است.

اگر یکی از ساکنین کلانشهر کرج و شهرهای های اطراف آن هستید می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن یک وقت مشاوره اولیه را از تیم جراحی دکتر کامبیز ایزد پناه در محدوده سعادت آباد غرب تهران دریافت نمایید. کلینیک جراحی زیبایی دکتر ایزد پناه برای رفاه حال مردم سراسر ایران از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری ۱۴ الی ۱۷ پاسخگوی شما عزیزان می باشد.

فیلم واقعی جراحی لیفت سینه توسط دکتر ایزدپناه

هدف انجام عمل لیفت سینه چیست؟

تا به اینجا فهمیدیم که منظور از عمل ماستوپکسی یا جراحی لیفت سینه در کرج چیست. حال می خواهیم دیدگاه شما نسبت به انجام این عمل را به واقعیت نزدیک کنیم زیرا وجود توقع منطقی از انواع جراحی های زیبایی مانند لیفت سینه است که نتیجه رضایت بخش را به ارمغان می آورد.

به یاد داشته باشید که در اکثر موارد یک جراحی زیبایی و پلاستیک با هدف بهبود ظاهر و افزایش زیبایی انجام شده و اولویت آن درمان یک بیماری نیست. این مورد در خصوص جراحی لیفت سینه نیز صدق می کند.

عمل لیفت سینه با هدف از بین بردن حالت افتادگی پستان ها، سفت کردن توده و پوسته آن ها، جا به جایی هاله و نوک پستان، برداشتن پوست اضافی و از بین بردن چین چروک آن صورت می گیرد که در نهایت موجب خوش فرمی و سر بالا شدن سینه ها می گردد.

تجربه بهترین عمل لیفت سینه در کرج

هرگز بدن خود را بدون تحقیق و بررسی به دستان کسی نسپارید زیرا مسئولیت مراقبت از سلامت جسمتان در درجه اول بر دوش خود شماست. نتیجه مطلوب از یک جراحی زیبایی مانند لیفت سینه تنها زمانی به دست می آید که با در نظر گرفتن شرایط و امکانات درست ترین مسیر را طی کنید.

 اگر می خواهید یک تجربه لذت بخش همراه با رضایت از عمل زیبایی لیفت سینه های خود داشته باشید و درگیر عوارض خطرناک پس از عمل یا نیاز به جراحی ترمیمی نشوید این مراحل را به دقت دنبال کنید:

مزایای لیفت سینه

انتخاب پزشک متخصص لیفت سینه در کرج

چند نفر را می شناسید که تا کنون بر اثر اشتباهات پزشکی سلامتی خود را از دست داده اند؟ انتخاب پزشک متخصص که از تجربه و مهارت کافی برخوردار باشد اولین و مهم ترین گام پیش از رفتن زیر تیغ جراحی زیبایی است. امروزه با بالا گرفتن تب جراحی های زیبایی هر روز به تعداد پزشکان یا حتی پزشک نماهایی که دانش و صلاحیت کافی برای انجام جراحی های این چنینی را ندارند افزوده می شود.

کسانی که با وعده هزینه کمتر افراد را جذب نموده و جان و مال آن ها را به خطر می اندازند. بنابراین اگر متقاضی انجام جراحی لیفت سینه هستید پیش از هر چیز  باید زمانی را صرف تحقیق و پرس و جو برای انتخاب یک پزشک متخصص قابل اعتماد و با تجربه نمایید که در ارتباط با بیماران خود متعهد و صادق باشد اینگونه ریسک مخاطرات و عوارض جراحی خود را به حداقل خواهید رساند.

به لطف وجود فضای مجازی به ویژه سایت های فارسی زبان و اینستاگرام دیگر کسب اطلاع در خصوص مهارت و تجربه یک جراح زیبایی کار چندان دشواری نمی باشد. در اکثر موارد حتی می توانید با مراجعه به سایت یا صفحه اینستاگرام پزشک مد نظر خود میزان رضایت و بازخوردهای افرادی که پیش از شما همان عمل جراحی را  انجام داده اند مشاهده کنید.

همچنین عکس هایی که معمولا با عنوان تصاویر قبل و بعد از عمل در فضای مجازی به عنوان نمونه کار یک پزشک متخصص منتشر می شوند می توانند تصویر ذهنی درستی از نتیجه عمل در ذهن مخاطب ایجاد کنند که این در میزان رضایت روانی پس از عمل تاثیر قابل توجهی دارد.

جلسه مشاوره پیش از عمل لیفت سینه در کرج

حال اگر با در نظر گرفتن تمام موارد فوق در نهایت پزشک جراح مورد نظر خود را انتخاب کردید لازم است که گوشی تلفن را برداشته و یک وقت برای ملاقات حضوری دریافت کنید زیرا زیبایی و تناسب اندام شما ارزش مشورت کردن را دارد.

همچنین در صورتی که هنوز میان دو یا سه پزشک مردد هستید می توانید از تمام آن ها به ترتیب یک وقت برای مشاوره پیش از عمل لیفت سینه گرفته و نظرات آن ها را با یکدیگر مقایسه کنید. با کمی تحقیق پیش از شرکت در جلسه مشاوره و دقت احتمالا به راحتی متوجه خواهید شد که کدام پزشک می تواند بهترین گزینه برای انتخاب نهایی باشد.

توجه داشته باشید که خروجی نهایی جلسه مشاوره تا حد بسیار زیادی به عملکرد خود شما بستگی دارد. اینکه بدانید با چه هدفی در جلسه شرکت می کنید و پیش از حضور در اتاق پزشک پرسش های احتمالی خود را مرور کرده باشید.

شما می توانید در جلسه مشاوره در خصوص مزایا و معایب جراحی لیفت سینه از پزشک سوال نموده و هر آنچه که برای شما ابهام دارد را در ارتباط مستقیم با او شفاف نمایید. برگزاری جلسات مشاوره و ارائه اطلاعات روشن و دقیق به بیمار در خصوص نتیجه مورد انتظار عمل و تمامی عوارض احتمالی آن همراه با صداقت کامل وظیفه هر پزشک معتمد و مسئولیت پذیری می باشد.

تمام دغدغه های ذهنی و نگرانی های شما در خصوص عمل لیفت سینه در کرج باید طی همین جلسات مشاوره به طور کامل برطرف شود. اگر هنوز ایده دقیقی برای پرسش های احتمالی خود از پزشک در جلسه مشاوره قبل عمل ندارید می توانید از این لیست کمک بگیرید:

 • به طور مشخص چه تخصصی دارید که این عمل جراحی را انجام می دهید؟
 • تا کنون تجربه انجام چه تعداد جراحی لیفت سینه را داشته اید؟
 • بیشترین عوارض در عمل های جراحی لیفت سینه که توسط شما انجام شده اند چه بوده اند؟
 • آیا می توانم عکس های بدون ادیت از نمونه جراحی لیفت سینه توسط شما را ببینم؟
 • حدود هزینه انجام این عمل توسط تیم شما چقدر است؟
 • جراحی های خود را معمولا در کدام مراکز درمانی انجام می دهید؟
 • آیا خدماتی برای مراقبت های بعد از عمل هم دارید؟
 • چه نکاتی را باید پیش از عمل رعایت کنم؟
 • دوره نقاهت جراحی لیفت سینه چقدر است؟
 • چه مدت پس از جراحی می توانم به روال عادی زندگی خود بازگردم؟
 • آیا می توانم در بیمارستان مورد نظر خودم جراحی کنم؟
 • آیا لیفت سینه تاثیری در قدرت شیردهی من خواهد داشت؟
 • آیا لیفت سینه سایز آن را نیز تغییر می دهد؟
 • چه اقدام خاصی برای برداشتن پوست اضافی در عمل لیفت سینه انجام می دهید؟
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مزایای لیفت سینه در کرج

جراحی لیفت سینه یا همان ماستوپکسی یکی از بهترین و نتیجه بخش ترین جراحی های زیبایی است که علی رغم تغییر سریع و چشمگیر می تواند کمترین خطر را برای فرد داشته باشد. برخی از مزایای انجام لیفت سینه در کرج عبارتند از:

 • از بین رفتن حالت افتادگی و اویزانی سینه ها
 • خوش فرمی حالت سینه ها به شکل گرد و سربالا
 • شادابی و جوان تر شدن سینه ها
 • از بین بردن عوارض ناشی از تغییر وزن زیاد، بارداری و شیردهی که موجب افتادگی و چین و چروک در سینه می گردد
 • از بین رفتن حالت شل شدگی بافت و پوست سینه ها
 • کمک به تناسب اندام در کل بدن
 • افزایش اعتماد به نفس افراد نسبت به زیبایی اندام خود

عوارض و معایب لیفت سینه در کرج

جراحی لیفت سینه در مقایسه با بسیاری از جراحی های زیبایی عوارض بسیار کمی داشته و وجود همین مزایای قابل توجه در برابر معایب اندک موجب استقبال گسترده از این عمل جراحی در میان بانوان گردیده است. جراحی لیفت سینه یک عمل غیر تهاجمی با حداقل مداخله در بافت بدن می باشد که درد و خونریزی آن کاملا قابل تحمل است.

با تمام این اوصاف نمی توان ادعا کرد که جراحی لیفت سینه هیچ عیب و عارضه ای ندارد. به طبع این عمل نیز مانند هر جراحی دیگری می تواند عوارضی به همراه داشته باشد که به عوامل مختلفی از جمله گستردگی تغییر و مداخله در عمل جراحی، روش انجام لیفت، سن و وضعیت سلامت جسمی بیمار، رعایت نکات پیش از عمل و مراقبت های پس از آن بستگی دارد.

علاوه بر تمام موارد فوق، مهارت و تخصص پزشکی که جراحی لیفت سینه را انجام می دهد نقشی کلیدی در کیفیت جراحی و کاهش عوارض احتمالی آن خواهد داشت. به هر میزان که پزشک انتخابی شما در حوزه جراحی های پلاستیک تخصص بالاتر و تجربه بیشتری داشته باشد به همان میزان نسبت به دانش روز این نوع جراحی در جهان اگاه تر بوده و جراحی را با تسلط بیشتری انجام می دهد.

شیوه انجام جراحی لیفت سینه در کرج می تواند بر عوارض احتمالی ان تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر این جراحی با لیزر انجام شود احتمالا باید با یک جای زخم دست و پنجه نرم کنید که کمی درد و خونریزی نیز دارد. در روش لیفت با نخ عوارض بسیار محدود بوده و تنها کمی تورم در ناحیه بخیه ها ازار دهنده خواهد بود. در لیفت از طریق تزریق ژل نیز تورم و کبودی از عوارض شایع می باشد.

در ادامه به برخی از عوارض احتمالی که ممکن است پس از جراحی لیفت سینه با آن مواجه شوید اشاره می کنیم:

عوارض بیهوشی:

این مورد برای آن دسته از بیماران اتفاق می افتد که نسبت به داروهای بیهوشی حساسیت دارند. در صورتی که بیماری زمینه ای خاصی دارید یا در جراحی های قبلی نیز به داروهای بیهوشی الرژی داده اید حتما ان را در جلسات مشاوره پیش از عمل با پزشک خود در میان بگذارید.

خونریزی:

خونریزی یا هماتوم یکی دیگر از عوارض احتمالی جراحی لیفت سینه است که برای جلوگیری از آن باید مراقبت های پیش از عمل و پس از آن را به دقت رعایت کنید.

اثر جای زخم:

باقی ماندن جای زخم می تواند یکی از اثرات ناراحت کننده جراحی لیفت سینه برای بانوان باشد اما این اثرات ماندگار نبوده و تا حداکثر دو سال پس از جراحی، اثر زخم بسیار کمرنگ خواهد شد. همچنین می توانید از ژل ها و کرم های مخصوص برای کمرنگ کردن اسکار پوستی استفاده کنید.

عفونت:

این عارضه همان دلیلی است که به شما تاکید می کند حداقل دو هفته پیش از عمل و تا دو هفته پس از ان از استعمال دخانیات به ویژه سیگار خودداری کنید. جراح برای پیشگیری از عفونت انتی بیوتیک تجویز می کند که باید به طور مرتب و به موقع مصرف شود.

عدم تقارن در پستان ها:

پستان زنان در حالت طبیعی خود نیز صد درصد قرینه نبوده و کمی تفاوت دارد. در برخی موارد ممکن است که پس از انجام جراحی لیفت سینه این عدم تقارن بیشتر خود را نشان دهد.

بی حسی نوک پستان:

بی حس شدن موقتی یا دائمی نوک پستان ها می تواند یکی از عوارض جراحی لیفت سینه باشد. این بی حسی معمولا موقتی بوده و پس از مدتی باز می گردد.

از بین رفتن نوک پستان یا هاله اطراف آن :

این عارضه از جمله عوارض بسیار نادر جراحی لیفت سینه است. به شکلی که ممکن است تمام یا بخشی از نوک پستان در طی جراحی از بین برود که این اغلب در افراد سیگاری اتفاق می افتد. این عارضه به دلیل قطع خون رسانی به ناحیه مورد نظر در حین عمل مشاهده می شود.

حساسیت پوستی:

اگر کسی هستید که سیستم بدنی پر حساسیتی دارید ممکن است که به ژل تزریق شده برای عمل، محصولات خونی یا انواع چسب ها، بانداژ ها و پمادهای موضعی که در دوران نقاهت به کار برده می شود حساسیت نشان دهید.

مشکل در شیردهی:

به طور کلی انجام جراحی لیفت سینه مانع شیردهی نمی شود اما در برخی موارد مشاهده شده که زنان پس از این جراحی دچار مشکل تولید شیر کافی برای تغذیه فرزند خود شده اند.

عوارض لیفت سینه

درد بعد از عمل لیفت سینه در کرج

تقریبا تمامی روش های انجام جراحی لیفت سینه با حداقل درد و خونریزی همراه هستند. بنابراین اگر ترس از درد کشیدن مانع اقدام شما برای انجام این جراحی است با خیال راحت به استقبال آن بروید. درد اندک پس از جراحی با داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک کاملا کنترل می شود.

بعد از عمل لیفت سینه در چه صورت به پزشک مراجعه نماییم؟

اگرچه جراحی لیفت سینه یک عمل غیر تهاجمی با کمترین عارضه است اما همچنان باید در طول دوران نقاهت نسبت به انچه که در حال اتفاق افتادن است هوشیار باشید. در صورت مشاهده این علائم پس از جراحی لیفت سینه در کرج خیلی زود با پزشک جراح خود تماس بگیرید:

 • خروج ترشحات بدبو و عفونی از محل زخم
 • درد شدید و غیر قابل تحمل
 • تغییر رنگ در محل زخم
 • احساس گرمای غیر طبیعی در پستان ها و قرمزی پوست ان ها
 • احساس درد در قفسه سینه همراه با تنگی نفس
 • تب بالای ۳۸ درجه و ضعف شدید

دلایل افتادگی سینه چیست؟

چرا پستان ها افتاده می شوند؟ بسیاری از افراد پیش از آن که جراحی لیفت سینه را انجام دهند می خواهند بدانند که علت افتادگی پستان های ان ها چیست و ایا راهی برای پیشگیری وجود دارد؟ مهم ترین و شایع ترین عامل را می توان افزایش سن دانست. همراه با بالا رفتن سن، حالت کشسانی پوست کاهش یافته و افتادگی رخ می دهد.

این کاهش خاصیت الاستیسیته پوست تنها ویژه پوست پستان ها نیست بلکه در تمام سطح بدن رخ می دهد اما در سینه ها به دلیل حجیم و اویزان بودن این حالت بیشتر مشهود است.  کاهش خاصیت کشسانی پوست از یک سو و انرژی پرقدرت گرانش زمین از سویی دیگر موجب شل شدگی و افتادگی سینه ها در گذر زمان می گردد که این سرعت افتاده شدن با توجه به سایز سینه ها، زمینه ژنتیکی و ویژگی های پوست هرکس می تواند متفاوت باشد.

علاوه بر این، دوران بارداری و شیردهی نیز از جمله کاتالیزورهای قدرتمند برای افتاده شدن پستان ها هستند. بسیاری از مادران اعلام می کنند که تا پیش از شیر دادن به فرزندان خود سینه هایی سفت و سربالا داشتند اما اکنون سینه های ان ها افتاده شده است. بنابراین اگر همچنان تصمیم به بارداری و شیردهی مجدد دارید بهتر است که جراحی لیفت سینه خود را تا پایان این دوران به تعویق بیندازید.

همچنین اگر هنوز برنامه لاغری خود را به اتمام نرسانده تا تصمیم قاطع برای ثابت نگه داشتن وزن خود ندارید گزینه مناسبی برای جراحی لیفت سینه در کرج نخواهید بود زیرا نوسانات وزن یعنی چاق و لاغر شدن های متعدد از جمله عواملی است که موجب کاهش خاصیت الاستیسیته پوست و افتادگی سینه ها می گردد.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

چه نوع سینه‌هایی نیاز به عمل ماستوپکسی دارند؟

اگرچه انجام جراحی های زیبایی شخصی بوده و هر فردی می تواند مطابق میل و نظر خود برای انجام ان ها اقدام نماید اما توجه به دو نکته اهمیت دارد اول اینکه هر نوع جراحی برای هر شخصی مناسب نیست و می تواند عواقب منفی به همراه داشته باشد دوم اینکه برخی افراد گزینه مناسب تری برای نوع خاصی از جراحی زیبایی مانند لیفت سینه هستند.

به طور کلی اگر یکی از موارد زیر در مورد شما صدق می کند احتمال زیاد می توانید گزینه مناسبی برای جراحی ماستوپکسی باشید:

 • عدم تقارن میان نوک سینه ها
 • سینه هایی بد فرم شده با حالتی اویزان و افتاده
 • سینه های تیز یعنی سینه هایی که شدیدا دچار انقباض شده به طوری که نوک پستان و هاله ان از وضعیت طبیعی خود خارج شده باشند
 • کسانی که به دلایل مختلف مانند افزایش سن، ژنتیک، شیردهی و … سینه های آن ها تحلیل رفته و نوک پستان و هاله اطراف ان در مقایسه با اندازه سینه کاهش یافته است.
 • وجود چین و چروک و کشیدگی در پوست سینه ها
 • پایین بودن نوک سینه ها

جراحی لیفت سینه چگونه انجام می‌شود؟

پس از انتخاب پزشک قابل اعتماد و مجرب و پشت پر گذاشتن جلسات مشاوره قبل از عمل حال زمان انجام جراحی ماستوپکسی فرا می رسد. در این مرحله با انتقال به اتاق عمل پزشک متخصص بیهوشی با توجه به نظر کارشناسی خود و متخصص جراحی زیبایی و ملاحظات جسمی بیمار یکی از انواع بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی را برای انجام جراحی لیفت سینه انتخاب می کند.

متخصص جراحی زیبایی پیش از اغاز عمل ابتدا با ماژیک، فرمی مد نظر را بر روی بدن بیمار کشیده و قسمت هایی که نیاز به بالا کشیدن و اصلاح پوست دارند مشخص می کند. پس از اطمینان از بیهوشی بیمار، برش لازم برای انجام لیفت زده می شود. این برش معمولا به شکل لنگری بوده و پزشک از طریق ان نوک پستان و هاله اطراف را جدا می کند تا در پایان ان ها را در موقعیت جدید قرار دهد. منظور از برش لنگری یک برش دور هاله سینه و برشی دیگر عمود بر آن در قسمت پایین سینه می باشد.

پس از بالا کشیدن بافت سینه، برداشت پوست های اضافی و قرار دادن نوک و هاله پستان در موقعیت مناسب، پزشک برش های ایجاد شده را طوری به دقت بخیه می زند که کمترین جای اسکار و زخم روی پوست باقی بماند. این جراحی به طور معمول حدود ۲ الی ۳ ساعت طول می کشد. معمولا لوله های باریکی به نام درن برای خروج ترشحات و خونابه های پس از جراحی در قسمت های برش زده شده تعبیه می گردند که پس از چند روز توسط پزشک برداشته می شوند.

هزینه لیفت سینه

چند نکته برای آگاهی از عمل لیفت سینه در کرج

هرچه نسبت به انچه که در یک عمل جراحی زیبایی اتفاق می افتد بیشتر اگاهی پیدا کنید به همان اندازه می توانید توقع منطقی تری از نتیجه عمل و عوارض احتمالی ان داشته باشید. برخی نکات مهم که باید پیش از اقدام برای انجام جراحی لیفت پستان به یاد داشته باشید عبارتند از:

 • لیفت سینه نمی تواند عامل ابتلا به سرطان پستان باشد
 • تنها در ۲۵ درصد موارد شیردهی زن پس از این جراحی دچار مشکل می شود.
 • این احتمال وجود دارد که با گذشت زمان فرم سینه دوباره کمی از ماه های ابتدایی جراحی فاصله بگیرد ولی قطعا هرگز به افتادگی روز اول نخواهد بود.
 • می توان در یک جراحی هم زمان با لیفت سینه، سایز پستان ها را نیز تغییر داد.
 • انجام جراحی لیفت پستان هیچ تاثیری در بارداری نخواهد داشت.
 • لیفت سینه یک جراحی غیر تهاجمی است که در اکثر موارد سرپایی تلقی شده و نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.

مراحل جراحی لیفت سینه در کرج

پزشک متخصص در جراحی لیفت سینه این مراحل را طی می کند:

علامت گذاری روی بدن:

پیش از آنکه پزشک تیغ به دست شود برای برش زدن ابتدا بنا بر صلاح دید پزشک و انچه که در جلسات مشاوره به توافق طرفین رسیده است با ماژیک علامت هایی بر روی بدن بیمار زده می شود که این علامت ها محل برش های مورد نیاز برای رسیدن به فرم نهایی را مشخص می کنند.

بیهوشی:

در این مرحله بیمار توسط متخصص بیهوشی، بیهوش می شود. در جراحی لیفت پستان در کرج معمولا از روش بیهوشی عمومی استفاده می کنند.

انسزیون ها:

منظور از این مرحله همان برش هایی است که در قسمت هاله تیره نوک پستان زده می شود که می تواند به سه شکل صورت گیرد: برش اطراف هاله، برش عمودی از هاله به سمت چین سینه، یک برش عمودی از هاله به سمت چین سینه و برشی افقی در امتداد چین سینه

فرم دادن به سینه:

پس از انکه برش ها زده شدند حال وقت بالا کشیدن بافت و پوست سینه است. در این مرحله پس از لیفت کردن پستان ها، نوک و هاله اطراف ان در موقعیت جدید خود قرار می گیرند. اگر بیمار هاله تیره بزرگی داشته باشد پزشک معمولا بخشی از ان را برش می زند تا با فرم جدید سینه ها هماهنگی بیشتری پیدا کند. در پایان پوست اضافی نیز برداشته می شود.

بستن هاله نوک سینه:

در این مرحله پزشک انسزیون ایجاد شده را بسته و بخیه می زند.

بانداژ کردن:

پس از اتمام مراحل جراحی، پزشک از پانسمان استریل و بانداژهای الاستیکی برای بستن سینه ها استفاده می کند.

انواع لیفت سینه

انواع روش‌های لیفت سینه در کرج

اگر به دنبال پاسخ این پرسش هستید که آیا می توان بدون جراحی نیز لیفت سینه را انجام داد یا خیر، پاسخ مثبت است. بله لیفت سینه با دو روش جراحی و بدون جراحی قابل انجام است. با وجود این که جراحی لیفت سینه یک عمل غیر تهاجمی با کمترین عوارض است همچنان برخی از زنان به دلیل ترس از عوارض و دوره نقاهت جراحی همچنان از روش لیفت سینه بدون جراحی استقبال می کنند.

توجه داشته باشید که بهترین روش لیفت سینه همان گزینه ای است که در جلسات مشاوره با پزشک متخصص  بر سر ان به نتیجه می رسید زیرا پزشک در روش پیشنهادی تمامی عوامل موثر در نتیجه پایانی و کم خطرترین راه برای بیمار را در نظر می گیرد. گزینه پیشنهادی یکی از این ده روش لیفت سینه خواهد بود:

لیفت سینه با نخ:

در این روش از نخ های کوچک خاردار برای بالا کشیدن سینه ها استفاده می شود. جراح متخصص با استفاده از سوزن هایی بسیار ریز و زیر پوستی این نخ ها را وارد بافت سینه نموده و با محکم کردن ان ها، سینه ها را بالا نگه می دارد. این نخ ها جذبی بوده و پس از یک الی دو سال جذب می شوند. در این روش هیچگونه برش و زخمی وجود ندارد اما معمولا پس از جذب شدن نخ ها نیاز به ترمیم لیفت هست.

لیفت سینه با لیزر

در لیزر درمانی با استفاده از اشعه لیزر تحریک برای کلاژن سازی مجدد اتفاق می افتاد که این کلاژن سازی باعث بازگشت خاصیت کشسانی پوست می گردد. در این روش، لیفت سینه ها موقتی بوده و نتایج ان خیلی مشهود نمی باشد. گذشته از اینکه لیفت سینه با لیزر درمانی نیاز به تکرار طولانی مدت در جلسات مکرر دارد.

لیفت سینه با روش Caci

در این روش پزشک متخصص با استفاده از یک دستگاه که با قدرت دست کار می کند پالس های الکتریکی را به ماهیچه ها و عضلات قفسه سینه انتقال می دهد که این پالس ها موجب سفت شدن ماهیچه ها و عضلات می گردند. در نتیجه حالت شل و افتاده سینه ها کاهش می باید. روش Caci یک راهکار نسبتا بلند مدت است که باید برای مدت چند هفته به طور مداوم انجام شود.

لیفت سینه با طب سوزنی

این یکی از قدیمی ترین روش های بالا کشیدن سینه ها است که کاملا طبیعی و بدون نیاز به هیچ برش یا زخمی می باشد. تغییرات حاصل از لیفتینگ با طب سوزنی خیلی زود مشاهده نشده و نیاز به پشت سر گذاشتن جلسات بسیار متعدد دارد. این جلسات گاهی تا ۴۵ بار نیز تکرار می شوند.

لیفت سینه با تزریق ژل

این روش مشابهت زیادی با لیفت پوست صورت دارد زیرا در اینجا نیز از ژل های حاوی اسید هیالورونیک استفاده می شود که در لیفت صورت کاربرد دارند. علاوه بر این نوع ژل، انواع دیگری از ژل های لیفتینگ سینه هستند که بر پایه پلی لاکتیک اسید بوده و از طریق تحریک پوست برای کلاژن سازی عمل سفت کردن و بالا کشیدن پستان ها را انجام می دهند. نتایج این روش معمولا چند ماه پس از تزریق ژل خود را نشان داده و در اکثر موارد اثربخشی طولانی مدتی ندارد.

لیفت سینه با تزریق بوتاکس

احتمالا اکثر شما با عملکرد بوتاکس اشنایی دارید. در این روش مقدار مشخصی از سم بوتولونیوم وارد بدن می شود که با فلج کردن موقت عصب و ماهیچه های زیر پوستی، حرکت ان ها را کاهش داده و باعث ایجاد سطحی صاف بر روی پوست می گردد. نتایج استفاده از بوتاکس برای لیفت سینه، جزئی همراه با ماندگاری کوتاه مدت بوده و این روش توسط FAD تایید نشده است.

لیفت سینه با ترماژ

از این روش برای از بین بردن افتادگی های خفیف استفاده می شود. در لیفت سینه با ترماژ از امواج رادیویی تولید شده توسط دستگاه ترماکول استفاده می کنند که موجب تحریک برای کلاژن سازی و سفت شدن فیبرهای پروتئینی پوست سینه ها می گردد. نتیجه این عملا جزئی و کاملا موقتی می باشد.

لیفت سینه با پلاسما

در این روش انرژی پلاسمای سرد را با هدف انقباض پوست و تولید کلاژن به لایه های پوست سینه ها منتقل می کنند. در این روش نیز مانند روش لیفت با ترماژ، دستگاه بر روی پوست سینه ها قرار گرفته و انرژی را با قدرت به لایه های پوستی انتقال می دهد. نتایج چشمگیر این روش معمولا پس از چند ماه تولید کلاژن مجدد، خود را به خوبی نشان می دهد.

لیفت سینه با روش VBL

در این روش از پلاسمای غنی شده پلاکت که از خون خود فرد به دست می آید برای سفت کردن سینه ها استفاده می کنند. روش VLB به طور مستقیم موجب لیفت سینه ها نمی شود بلکه با افزایش گردش خون در ان ها چین چروک را کاهش داده و بافت را سفت تر می کند. نتایج این روش چند ماه پس از انجام قابل مشاهده بوده و تا چند سال باقی می ماند. با توجه به خطرات احتمالی، این روش برای زنان باردار و شیرده و کسانی که سرطان سینه دارند گزینه مناسبی نمی باشد.

لیفت سینه با روش جراحی

پس از برشمردن ۹ روشی که می توان از طریق ان ها بدون جراحی عمل لیفت سینه را انجام داد حال نوبت به لیفت سینه با روش جراحی یا همان ماستوپکسی می رسد. اگرچه در این روش نیاز به بیهوشی عمومی و برش زدن بر روی بدن هست که می تواند درد و عارضه به همراه داشته باشد اما همچنان جراحی بهترین، سریع ترین و موثر ترین روش برای لیفت سینه به ویژه در افتادگی های شدید می باشد.

این روش به طور همزمان سینه ها را بالا کشیده، موجب جوانی و شادابی پوست ان ها شده و چین و چروک ناشی از وجود پوست اضافی را نیز از بین می برد. تغییر ناشی از لیفتینگ سینه با عمل جراحی، بلافاصله پس از انجام ان قابل مشاهده بوده و نتایج بسیار طولانی مدت می باشد.

دوران نقاهت لیفت سینه

انواع روش جراحی لیفت سینه در کرج

اگر در میان تمام روش هایی که در بخش قبل به ان ها اشاره شد انجام لیفت سینه از طریق جراحی انتخاب شماست خوب است بدانید که جراحی لیفت سینه بنابر صلاح دید پزشک متخصص می تواند به روش های مختلفی انجام شود.

۴ روش جراحی لیفت سینه عبارت است از:

۱. جراحی با برش هلالی

این روش را می توان یکی از متداول ترین روش های جراحی لیفت سینه دانست که از طریق یک برش هلالی کوچک به دور هاله تیره نوک پستان انجام می شود. جراحی لیفت سینه با برش هلالی معمولا همراه با پروتز سینه صورت گرفته و برای کسانی مناسب است که افتادگی سینه ان ها شدید نباشد.

۲. جراحی با برش ابنباتی

در این روش که یکی از بهترین روش های جراحی لیفت سینه است ابتدا یک برش گرد دورتادور هاله تیره نوک پستان زده شده سپس یک برش دیگر عمود بر ان از هاله تا قسمت پایین سینه ها زده می شود. به دلیل گستردگی برش، جراح می تواند به راحتی سینه ها را بالا کشیده و ان ها را سفت کند.

جراحی لیفت سینه با برش ابنباتی برای کسانی مناسب است که سینه هایی بسیار شل و افتاده دارند و می خواهند که فرم سینه خود را به طور کلی تغییر دهند. از معایب این روش بر جای ماندن یک اسکار پوستی به دلیل استفاده از دو برش نسبتا بزرگ می باشد که البته با گذشت زمان کم رنگ شده و محو می گردد.

۳. جراحی با برش دوناتی

از این روش نیز مانند روش هلالی برای کسانی استفاده می شود که افتادگی سینه ان ها خفیف است. در برش دوناتی درست مشابه شکل یک دونات، برشی در ناحیه کاملا تیره هاله دور نوک پستان به بزرگی کل هاله زده می شود که محل ورود جراح برای بالا کشیدن سینه ها است.

۴. جراحی با برش لنگری

اگر فرد سینه های بسیار اویزان و افتاده ای داشته باشد طوری که نیاز به برداشتن حجم زیادی پوست اضافه باشد معمولا پزشکان از این نوع برش برای لیفت سینه استفاده می کنند زیرا بیشترین امکان تغییر و مداخله را ایجاد می نماید.

در برش لنگری که به آن برش T شکل نیز گفته می شود سه برش وجود دارد. برش اول در اطراف هاله تیره پستان زده شده و پس از ان برشی دیگر مشابه حالت ابنباتی به شکل عمودی تا زیر سینه زده می شود. برش سوم نیز باید در یک سوم پایینی دور سینه باشد.

عمل لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است؟

مقابل اینه بایستید و کمی به وضعیت سینه های خود دقت کنید. ایا شما کاندید مناسبی برای انجام لیفت سینه هستید؟ منظور از کاندید مناسب کسی است که بتواند از این جراحی بهترین نتیجه را بگیرد.

بر اساس نظر پزشکان متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، کاندید های مناسب برای انجام لیفت سینه زنانی هستند که:

 • به دلیل افزایش سن و تغییر وزن افتادگی و شل شدگی شدید در پستان های خود دارند.
 • به دلیل بارداری و شیردهی های متعدد دچار افتادگی سینه شده اند.
 • از ابتدا در فرم و قرینگی سینه های خود دچار مشکل بودند.
 • محل قرار گیری نوک پستان ان ها قرینه نیست.

سن مناسب برای انجام عمل لیفت سینه در کرج

پزشکان بر این باور هستند که نمی توان سن خاصی را به عنوان بهترین زمان برای انجام لیفت سینه مشخص کرد اما به طور کلی بهتر است زمانی برای انجام این جراحی اقدام شود که سینه های به فرم تثبیت شده خود رسیده باشند. به طور میانگین معمولا زنان ۴۰ تا ۵۰ ساله که به دلیل بارداری، افزایش سن و تغییر وزن از افتادگی سینه های خود رنج می برند برای جراحی لیفت پستان اقدام می کنند اما این عمل در سنین پایین تر و بالاتر نیز کاملا امکان پذیر است.

گر نمی دانید که ایا در موقعتی زمانی مناسبی برای انجام این جراحی قرار دارید یا نه کافیست با یکی از بهترین جراحان زیبایی و پلاستیک ایران در این زمینه مشورت کنید. دکتر کامبیز ایزد پناه می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای مشاوره باشد کافیست با کلینیک ایشان در محدوده سعادت آباد غرب تهران تماس بگیرید.

دکتر ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی در بیمارستان‌های مختلفی از جمله بیمارستان ۱۵خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران) و بیمارستان سینا مشغول به فعالیت است. بنابراین می توانید عمل خود را با خیالی آسوده در بهترین و مجهزترین بیمارستان های تهران انجام دهید.

عمل لیفت سینه برای چه کسانی مناسب نیست؟

پیش از این گفتیم که جراحی لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است و زنانی با کدام شرایط می توانند کاندید خوبی برای این عمل زیبایی باشند. حال می خواهیم بدانیم برعکس چه کسانی کاندید مناسبی برای لیفت پستان نیستند و باید در مشورت با پزشک متخصص راه های دیگری را برای حل مشکل خود دنبال کنند.

جراحی لیفت پستان برای این افراد مناسب نیست:

 • کسانی که به دنبال بزرگ یا کوچک کردن سایز و حجم سینه های خود هستند.
 • کسانی که می خواهند فرمی کاملا گرد به سینه های خود بدهند. (وضعیتی مشابه حالت جاگذاری پروتز گرد)
 • کسانی که تصمیم به بارداری و شیردهی دارند.
 • کسانی که به دنبال لاغری بالاتنه هستند.

توجه داشته باشید که جراحی لیفت پستان نمی تواند تنها با هدف کاهش یا افزایش سایز سینه ها انجام شود زیرا اتفاقی که در این عمل می افتد تنها محدود به بالا کشیدن سینه ها و اصلاح چین و چروک پوست شل شده می باشد. بنابراین اگر علاوه بر اصلاح افتادگی پستان های خود به دنبال تغییر سایز آن ها نیز هستید باید با پزشک متخصص مشورت نموده و در صورت امکان دو جراحی را هم زمان یا جداگانه انجام دهید.

هزینه لیفت سینه

مراقبت‌های قبل از عمل لیفت سینه در کرج

همانطور که پیشتر نیز تاکید کردیم نخستین گام قبل از عمل لیفت سینه انتخاب یک جراح زیبایی ماهر و قابل اعتماد است که بتواند با کمترین خطر و عارضه ممکن با استفاده از بهترین روش جراحی سینه های شما را به فرم دلخواه برساند.

پس از ان برگزاری جلسات مشاوره با همان پزشک است که شما را با روند جراحی آشنا نموده و دیدی منطقی نسبت به نتیجه عمل ایجاد می کند. در این جلسات پیش از عمل، پزشک مجرب سابقه پزشکی شما را بررسی نموده و با انجام انواع ازمایشات اطمینان می یابد که انجام این جراحی هیچ خطری برای شما نخواهد داشت.

سایر نکاتی که باید پیش از جراحی لیفت سینه در نظر داشته باشید عبارتند از:

 • به هیچ وجه در دوران شیردهی و بارداری برای انجام این عمل اقدام نکنید.
 • حداقل از چهار هفته پیش از جراحی استعمال هرگونه دخانیات به ویژه سیگار و مصرف الکل را کنار بگذارید.
 • اطلاعات کاملی در خصوص داروهایی که مصرف می کنید، هرگونه حساسیت و بیماری زمینه ای و سابقه جراحی در گذشته را در اختیار پزشک جراح خود قرار دهید.
 • حداقل یک هفته پیش از عمل جراحی مصرف داروهای رقیق کننده خون را با مشورت پزشک خود کنار بگذارید. مصرف مواد غذایی با اثر این چنینی نیز ممنوع است.
 • تمامی ازمایشات و ماموگرافی تجویز شده از سوی پزشک متخصص را با دقت انجام دهید.سیاهرگی عمقی

روز قبل از عمل جراحی لیفت سینه چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

رعایت این نکات را در شب قبل از جراحی فراموش نکنید:

 • سعی کنید بدون استرس یک خواب کامل و ارام داشته باشید.
 • اخرین وعده های غذایی را سبک میل نموده و ۶ تا ۸ ساعت قبل از عمل کاملا ناشتا باشید.
 • بهتر است که سر و بدن خود را با یک شامپوی انتی باکتریال ضدعفونی نمایید.

دوران نقاهت عمل لیفت سینه در کرج

لیفت پستان عملی غیر تهاجمی و تقریبا ساده است که با انجام ان توسط یک تیم پزشکی مجرب و حرفه ای مانند تیم جراحی پلاستیک دکتر کامبیز ایزد پناه در غرب تهران می توانید این جراحی را با کمترین عوارض و کوتاه ترین دوره نقاهت تجربه کنید.

توجه داشته باشید که حتما ۲ الی ۳ روز پس از جراحی برای بررسی وضعیت عمل به پزشک جراح خود مراجعه نموده و داروهای تجویز شده را به دقت و سر ساعت مصرف کنید. به طور معمول شما یک هفته پس از جراحی دیگر این توانایی را دارید که به زندگی عادی و روزمره خود بازگردید اما عوارضی مانند تورم و درد در ناحیه زخم ممکن است که به مدت ۴ تا ۶ هفته همچنان ادامه داشته باشد.

فراموش نکنید که تا چند روز پس از عمل لیفت سینه اصلا نباید به شکم و بر روی سینه های خود بخواهید و انجام هرگونه ورزش پرفشار یا فعالیت سنگین برای مدت ۲ الی ۴ هفته ممنوع است زیرا نباید هیچ فشاری به سینه ها و محل زخم ها وارد شود. در صورت مشاهده هر یک از مواردی که پیشتر در تیتر “بعد از عمل لیفت سینه در چه صورت به پزشک مراجعه نماییم؟” ذکر کردیم باید هرچه زودتر به پزشک خود مراجعه کنید.

درد لیفت سینه

دوره بستری بعد از عمل لیفت سینه چقدر است؟

جراحی لیفت سینه از جمله جراحی های سرپایی است که می تواند در کلینیک و بیمارستان انجام شود. بر همین اساس نیازی به بستری بیمار نبوده و فرد می تواند چند ساعت پس از به هوش امدن در صورت تایید پزشک جراح مرخص شده و به خانه بازگردد.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت سینه در کرج

رعایت نکاتی که پزشک در جلسات مشاوره پیش از عمل ذکر نموده و مراقبت های بعد از جراحی از جمله مهم ترین عواملی هستند که می توانند نتیجه عمل را تحت تاثیر خود قرار دهند. اجرای دقیق دستورالعمل مراقبت های پس از جراحی لیفت سینه موجب می شود تا عوارض کمتری را تجربه نموده و دوره نقاهت کوتاه تری داشته باشید.

مراقبت های پس از عمل لیفت سینه را جدی بگیرید! این دستورالعمل ها معمولا توسط پزشک جراح و پرستاران تیم جراحی به فرد بیمار و همراه او اموزش داده می شوند. از جمله مهم ترین نکات مراقبت های بعد از جراحی لیفت سینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در دو روز اول پس از جراحی بازوهای خود را بی رویه حرکت نداده و به دست های خود فشار نیاورید.
 • در صورتی که لوله های تخلیه خونابه و ترشحات در محل زخم ها وجود دارد بهتر است که ۴۸ ساعت پس از دراوردن ان ها حمام کنید.
 • در صورت عدم وجود درن حداقل دو روز پس از جراحی استحمام کنید تا ان زمان می توانید از پارچه های حوله ای مرطوب برای تمیز کردن بدن خود استفاده نمایید.
 • در زمان استحمام به هیچ وجه اب را با فشار مستقیم سمت زخم های خود نگیرید.
 • حداقل تا ۶ هفته پس از جراحی وارد استخر و وان نشوید.
 • به مدت یک سال در معرض افتاب مستقیم نمانید و حمام افتاب نگیرید.
 • در حالتی بخوابید که سرتان کمی بالاتر از سایر قسمت های بدن باشد.
 • لازم است که محل جراحی را روزانه مطابق دستورالعمل پزشک به خوبی ضدعفونی نموده و پانسمان ان را تعویض کنید.
 • به هیچ وجه محل زخم ها را دستکاری نکنید.
 • باید طبق توصیه پزشک برای مدت حداقل دو ماه از سوتین های مخصوص و طبی استفاده کنید که تنها در زمان استحمام مجاز به دراوردن ان ها هستید.
 • در صورت مشاهده ورم و کبودی نگران نشوید. این دو مورد از جمله عوارض شایع جراحی لیفت سینه هستند که با گذشت زمان از بین می روند. می توانید از کمپرس سرد برای کاهش ورم استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده به خصوص انتی بیوتیک ها را به دقت مصرف کنید در غیر این صورت ریسک عفونت وجود خواهد داشت.
 • رعایت رژیم غذایی مانند کاهش مصرف مواد غذایی چرب و شور به کاهش ورم کمک می کند.
 • به هیچ وجه تا حداقل ۶ هفته از سوتین های فنردار و غیر طبی استفاده نکنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین تا حداقل ۶ ماه پس از جراحی خودداری کنید.

از چه نوع سوتین‌هایی بعد از لیفت سینه استفاده نماییم؟

به یاد داشته باشید که عدم رعایت مراقبت های پس از جراحی از جمله انجام کارهای سنگین در طول دوران نقاهت و نپوشیدن سوتین طبی مخصوص می تواند اثر جراحی لیفت سینه شما را از بین ببرد.

پس از اتمام دوره پوشیدن سوتین مخصوص نیز تا کاهش کامل تورم و بهبودی صد درصد از سوتین هایی استفاده کنید که بزرگتر از سایز سینه شما نباشند زیرا سوتین گشاد می تواند موجب حرکت سینه ها شده و افتادگی و شل شدگی ایجاد نماید. سوتین باید کاملا اندازه باشد

سوتین بعد از لیفت سینه

انجام عمل لیفت سینه به همراه پروتز سینه

پیش از این گفتیم که جراحی لیفت سینه انتخاب مناسبی برای تغییر سایز یعنی کوچک یا بزرگ کردن پستان ها نبوده و تنها در فرم ظاهری ان ها تغییر ایجاد می کند. برای بزرگ کردن سینه ها معمولا از عمل پروتز سینه استفاده می شود که در طی ان با استفاده از پروتزهایی سیلیکونی یا سالینی (سرم نمکی) حجم سینه را افزایش می دهند. حال سوال این است که ایا می توان دو عمل پروتز سینه و لیفت سینه را هم زمان و در طی یک جراحی انجام داد؟

اکثر پزشکان توصیه می کنند که این دو عمل همزمان صورت نگیرد زیرا می تواند ریسک عوارض شدیدی مانند کاهش خون رسانی به ناحیه نوک سینه ها و هاله تیره اطراف ان در زمان جا به جایی پروتز را به همراه داشته باشد که در این صورت بافت دچار نکروز یعنی مردگی می گردد. بر همین اساس پزشکان متخصص و مجرب معمولا این دو جراحی را هم زمان انجام نمی دهند.

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه

اگر پیش از این فکر می کردید که دو جراحی لیفت سینه و پروتز سینه یکسان هستند حال دیگر دچار این اشتباه نخواهید شد. در جراحی پروتز سینه از پروتزهایی با جنس های سیلیکونی یا سرم نمکی برای افزایش حجم پستان ها استفاده شده و این کار از طریق ایجاد برش بر روی سینه برای جاگذاری پروتز در بالا یا زیر عضله سینه صورت می گیرد در حالی که هدف از لیفت سینه به هیچ عنوان تغییر سایز پستان ها نبوده و تنها برای از بین بردن افتادگی سینه ها بدون هیچ تغییری در حجم کاربرد دارد.

ماندگاری عمل لیفت سینه در کرج

جراحی لیفت سینه در مقایسه با سایر روش های غیر جراحی که در بخش های قبلی به ان اشاره کردیم بیشترین ماندگاری را دارد به طوری که در صورت رعایت مراقبت های پس از عمل و در پیش گرفتن سبک زندگی سالم، یکبار انجام ان می تواند برای تمام طول عمر فرد کافی باشد. اگر می خواهید جراحی لیفت پستان ماندگاری بیشتری داشته باشد رعایت این موارد را فراموش نکنید:

 • زمانی برای جراحی اقدام کنید که دیگر تصمیم به بارداری و شیردهی نداشته باشید.
 • مراقبت های دوران نقاهت را به خوبی انجام دهید.
 • از سوتین مناسب استفاده کنید.
 • کاهش یا افزایش شدید وزن نداشته باشید.
 • یک جراح متخصص و باتجربه را برای انجامجراحی خود انتخاب نمایید که به دانش روز جراحی های پلاستیک اگاه باشد.

ماندگاری لیفت سینه

هزینه لیفت سینه در کرج

جراحی لیفت در مقایسه با روش های غیر جراحی قطعا هزینه بیشتری دارد که این هزینه به دلیل اثر قابل توجه و ماندگاری این روش کاملا قابل درک است. هزینه جراحی لیفت سینه در کرج به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از ان ها به توافق جراح و بیمار در جلسات مشاوره قبل از عمل بر می گردد. همچنین به یاد داشته باشید که اگر لیفت سینه تنها با هدف زیبایی انجام شود تحت پوشش بیمه درمانی نخواهد بود.

از جمله عوامل موثر بر هزینه جراحی لیفت سینه عبارتند از:

 • محل انجام انواع ازمایشات قبل از عمل که توسط پزشک تجویز می شود
 • هزینه تیم جراحی
 • بیمارستان یا کلینیک محل انجام جراحی
 • دستمزد جراح که برای جراحان عمومی و جراحان متخصص متفاوت است
 • مراقبت های پس از عمل مانند هزینه دارو، سوتین مخصوص، تزریقات و …

نتایج جراحی لیفت سینه در کرج

نتایج انجام جراحی لیفت سینه بلافاصله پس از پایان عمل قابل مشاهده بوده و دارای بالاترین ماندگاری در میان تمام روش های لیفت سینه می باشد اما ذکر این نکته ضروری است که نمی توان ادعا کرد نتیجه با گذشت زمان به همان کیفیت روز اول باقی خواهد ماند زیرا عوامل اجتناب ناپذیری مانند افزایش سن و باز هم جاذبه زمین می توانند کمی تغییر در فرم سینه ها ایجاد کنند اما قطعا سینه ها هرگز به حالت اولیه پیش از جراحی لیفت باز نخواهند گشت.

ورزش بعد از عمل لیفت سینه در کرج

سبک زندگی سالم مانند رعایت رژیم غذایی و ورزش منظم از جمله مهم ترین عوامل موثر در افزایش ماندگاری نتیجه جراحی لیفت سینه می باشد که توسط تمام پزشکان متخصص نیز توصیه می شود. ورزش بعد از لیفت سینه پس از بهبودی کامل امکان پذیر بوده و انجام ورزش های پرفشار تا دو هفته بعد از عمل مطلقا ممنوع می باشد. در طول دوران نقاهت فرد تنها مجاز به انجام پیاده روی آهسته خواهد بود و نباید خیلی به دستا ها و قفسه سینه خود فشار بیاورد.

پس از گذشته دو هفته، فرد می تواند تا پایان هفته های ششم الی هشتم بعد از جراحی فعالیت های سبک ورزشی را دنبال کند. توجه داشته باشید در صورتی که سینه ها در فرم جدید خود تثبیت پیدا نکرده باشند انجام حرکات ورزشی زود هنگام می تواند فرم ان ها را خراب کند و موجب افتادگی مجدد گردد بنابراین از ورزش کردن پیش از صدور مجوز توسط پزشک خودداری نمایید.

در هفته های ۶ تا ۸ بعد از عمل فرد، می تواند فعالیت های سبک ورزشی را انجام دهد و در صورت نبود مشکل مجاز است که پس از دو ماه بعد از عمل فعالیت های ورزشی نرمال را اغاز نماید.

جمع بندی

افتادگی و شل شدگی پستان ها شاید در ظاهر مسئله رایج و ساده ای به نظر برسد اما همین مشکل به ظاهر کوچک می تواند برای بسیاری از زنان تبدیل به دغدغه ای بزرگ شود که موجب کاهش اعتماد به نفس شده و سلامت روان ان ها را نشانه می رود. جراحی لیفت سینه به عنوان یک عمل سرپایی با کمترین درد و خونریزی که نیاز به بستری نیز نداشته و با هزینه ای معقول قابل انجام است می تواند بهترین راه برای خروج از این بن بست باشد.

در این محتوا تلاش کردیم تا شما را با انواع جراحی لیفت سینه، مراحل، نتایج و عوارض ان اشنا کنیم. احتمالا اکنون تا حدودی دریافته اید که ایا کاندید مناسبی برای انجام این جراحی هستید یا خیر! در این بخش به پاسخ برخی از پرسش های پرتکرار متقاضیان جراحی زیبایی لیفت سینه از زبان دکتر کامبیز ایزد پناه، فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک می پردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و هماهنگی یک جلسه مشاوره تخصصی کافیست با کلینیک دکتر ایزد پناه در محدوده سعادت اباد تهران تماس حاصل نمایید.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سؤالات متداول

اگرچه تاثیر عواملی مانند افزایش سن و نیروی گرانش زمین غیر قابل اجتناب است با این حال نکاتی وجود دارد که رعایت ان ها می تواند روند افتادگی سینه را کند نماید. برای مثال استفاده از سوتین های متناسب با سایز سینه که خیلی شل نباشند از جمله این نکات هستند. همچنین مصرف مواد غذایی و مولتی ویتامین های دارای ویتامین E  و C موجب حفظ خاصیت کشسانی پوست می گردند. انجام ماساژ با انواع روغن های طبیعی و ژل های مخصوص که کلاژن سازی را تقویت می کنند در کنار انجام منظم ورزش های قدرتی می توانند به سفت شدن سینه ها کمک کنند.

قطعا بارداری از جمله مواردی است که می تواند تاثیر منفی بر روی نتیجه حاصل از جراحی لیفت پستان داشته باشد زیرا در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی و فعال شدن غدد شیری، سینه ها به طور مجدد حجیم شده و فرم قبلی خود را از دست می دهند. افزایش وزن و حجیم شدن سینه ها در دوران بارداری موجب افتادگی سینه و ایجاد چین و چروک به دلیل کاهش وزن پس از زایمان می باشد. به همین دلیل بنا بر توصیه متخصصان بهتر است زمانی که دیگر تصمیم به بارداری مجدد ندارید برای لیفت سینه اقدام کنید.

متخصصان تاکید دارند که بهتر است جراحی لیفت سینه پس از تثبیت فرم سینه ها یعنی حدودا از ۱۸ سالگی به بعد انجام شود. همچنین به دلیل تاثیر منفی بارداری و شیردهی بر فرم سینه ها توصیه می شود که انجام لیفت سینه را به پایان سال های بارداری و شیردهی زندگی خود موکول نمایید.

از جمله ویژگی های جراحی لیفت این است که در طی ان پزشک می تواند محل نوک سینه و حاله تیره اطراف ان را تغییر دهد و یا حتی بخشی از این هاله را بردارد بنابراین جراحی لیفت این قابلیت را دارد که موجب قرینگی سینه های شما شود. در صورتی که مشکل افتادگی سینه نداشته و تنها از عدم قرینگی پستان های خود رنج می برید لازم است که با متخصص برای حل مشکل خود مشورت نمایید.

بدون شک به دلیل برش هایی که در این جراحی زده می شود اسکار پوستی پس از عمل وجود خواهد داشت اما با توجه به این که در روش هایی مانند لیفت با برش دوناتی این اسکار پوستی در هاله تیره پستان زده می شود معمولا دید چندانی ندارد. همچنین مهارت و دقت پزشک متخصص در بخیه زدن نیز نقش بسیار موثری در میزان اثر این اسکار خواهد داشت. در روش جراحی لیفت با برش آبنباتی یا T شکل احتمالا با اسکار پوستی بزرگتری مواجه خواهید بود که این نیز با استفاده از کرم های مخصوص به مرور زمان بسیار کمرنگ خواهد شد. همچنین می توان با استفاده از تکنولوژی لیزر این اسکارهای پوستی را تا حد محو شدن کمرنگ کرد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد