گن بعد از لیپوماتیک غبغب

دلایل بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

 • کم کردن تورم ناشی از جراحی
 • جلوگیری از تجمع چربی ها در ناحیه جراحی
 • بهبود شکل ظاهری غبغب
 • بهبود سریع تر زخم

عوارض نپوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

 • افتادگی پوست
 • بروز عفونت
 • افزایش تورم در ناحیه تحت درمان
 • طولانی شدن دوره نقاهت

مدت زمان پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

بین 2 تا 4 هفته باید گن بپوشید. البته در هفته اول باید در تمام اوقات شبانه روز از گن استفاده کنید. زمان برداشتن گن را پزشک معالج تعیین می کند.

ناحیه بستن گن

 • ناحیه غبغب
 • چانه و گردن

مزایای بستن گن بعد از عمل لیپوماتیک غبغب

 • کاهش تورم و جلوگیری از تجمع ترشحات و مایعات در ناحیه جراحی شده و غبغب
 • جلوگیری از افتادگی پوست
 • تسریع بهبود جای زخم
 • جلوگیری از ایجاد عفونت
 • کمک به فرم گرفتن پوست

طریقه بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

گن غبغب از دو حلقه از جنس پارچه تشکیل شده است. حلقه اول به صورت عمودی قرار می گیرد و از زیر چانه تا قسمت بالایی سر بسته می شود. حلقه دوم از قسمت چانه به پشت گردن بسته می شود.  در هر دو حالت فرد می تواند به راحتی و با چسبی که تعبیه شده است گن را در محل های مربوطه محکم کند.

مدت زمان بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

بین 2 تا 4 هفته باید گن بپوشید. البته در هفته اول باید در تمام اوقات شبانه روز از گن استفاده کنید. زمان برداشتن گن را پزشک معالج تعیین می کند.

زمان بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

به توصیه پزشک و بعد از انجام لیپوماتیک

لیپوماتیک غبغب یک روش بسیار مطمئن و ماندگار برای خلاص شدن از شر چربی های انباشته در ناحیه غبغب است. همان طور که می دانید، غبغب و ناحیه گردن در ظاهر فرد نقش تعیین کننده ای دارد و به همین علت فرم آن بسیار مهم است.

متاسفانه آب کردن چربی های این ناحیه به وسیله ورزش یا رژیم غذایی بسیار سخت و در بعضی از مواقع غیر ممکن است. به همین دلیل تنها راه حل بیمار لیپوماتیک خواهد بود. اگر با جراحان زیبایی صحبت کنید، همگی بر این باور هستند که لیپوماتیک جزو ایمن ترین جراحی های پیکرتراشی است. البته در صورتی که نکات بعد و قبل از عمل را رعایت کنید، نتیجه دلخواه را به دست خواهید آورد.

بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب، یکی از موارد مهم و حیاتی برای گرفتن نتیجه دلخواه از این جراحی محسوب می شود. در این مقاله در مورد بستن گن بعد از عمل لیپوماتیک غبغب و نکات مرتبط با آن صحبت می کنیم. سعی کرده ایم تا به تمام سوالاتی که در این زمینه ممکن است برایتان شکل گرفته باشد، پاسخی کاملا علمی و کاربردی داده شود.

 • لینک های مفید

لیپوماتیک غبغب چیست؟

قبل از شروع بحث و صحبت در رابطه با استفاده از گن، بهتر است بسیار مختصر شما را با لیپوماتیک غبغب آشنا کنیم. در لیپوماتیک غبغب، برشی کوچک در ناحیه محل جراحی ایجاد می شود. جراح لول کانولا را از طریق این برش به زیر پوست هدایت می کند. دستگاه لیپوماتیک با استفاده از ارتعاشات فیزیکی (که در برخی از موارد از طریق امواج صوتی ایجاد می شود) ذرات چربی ها را خرد می کند.

در آخر از طریق ساکشن چربی های خرد شده از زیر پوست خارج می شوند. نتایج حاصل از این نوع پیکرتراشی دائمی هستند؛ البته همان طور که گفتیم باید به دقت توصیه های پزشک برای بعد از عمل رعایت کنید. یکی از نکات مهم بعد از لیپوماتیک بستن گن است که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

لیپوماتیک غبغب

گن غبغب چیست

کار اصلی گن، فشرده کردن ماهیچه ها و پوست ناحیه غبغب و سفت شدن چانه است و باعث می شود تا فرم دلخواه غبغب سریع تر شکل بگیرد. گن غبغب از دو حلقه از جنس پارچه تشکیل شده است. حلقه اول به صورت عمودی قرار می گیرد و از زیر چانه تا قسمت بالایی سر بسته می شود. حلقه دوم از قسمت چانه به پشت گردن بسته می شود.

این ویژگی گن غبغب، باعث می شود که این ناحیه کاملا فیکس شود. گن پوست را به صورتی کارآمد در ناحیه جراحی شده فشرده می کند. معمولا گن های غبغب از پارچه ضخیم ساخته می شوند.

مدت بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

ممکن است برایتان سوال پیش آمده باشد که چند وقت بعد از لیپوماتیک غبغب باید گن بست و تا چه مدتی باید به بستن گن ادامه داد؟ این موضوع به تشخیص جراح نیاز دارد و باید با او مشورت کنید. به طور کلی بلافاصله بعد از جراحی باید اقدام به بستن گن کنید و این کار را باید بین یک تا 4 هفته ادامه دهید.

معمولا در هفته اول باید همیشه گن داشته باشید و فقط برای حمام رفتن و غذاخوردن آن را بردارید. در هفته های دوم و بیشتر می توانید به مدت خاصی (معمولا یک ساعت در روز) گن خود بردارید. به صورت معمول بعد از لیپوماتیک غبغب، بهتر است 4 هفته از گن غبغب استفاده کنید. توجه داشته باشید که فقط با مشورت پزشک باید گن را کنار بگذارید.

اطلاعات تکمیلی و دقیق تری را می توانید در این صفحه پیدا کنید.

لیپوماتیک غبغب

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

دلایل استفاده از گن طبی بعد از لیپوماتیک غبغب

شما بعد از لیپوماتیک غبغب باید به مدت حداقل یک هفته و در برخی مواقع تا 4 هفته گن داشته باشید. پزشکان دلایل مختلفی برای تجویز استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب دارند که مهم ترینشان این موارد هستند:

گن بعد از لیپوماتیک غبغب

کم کردن تورم ناشی از جراحی

مایعات میان بافتی و فشاری که بر آن ها وارد می شود، عامل اصلی ایجاد تورم است. توجه داشته باشید که در لیپوماتیک غبغب مانند تمام جراحی ها تورم ایجاد می شود؛ ولی می توانید با استفاده از گن تا حد زیادی از این تورم بکاهید. گن علاوه بر کاهش تورم، از گسترش آن در نواحی مجاور جلوگیری خواهد کرد.

جلوگیری از تجمع چربی ها در ناحیه جراحی

در لیپوماتیک غبغب، چربی های زیر پوست را خارج می کنند و به همین علت یک فضای خالی شکل می گیرد که می تواند محل تجمع مایعات باشد. اگر این اتفاق بیفتد، پزشک مجبور است که مجدد مایعات را خارج کند. وجود این مایعات ممکن است باعث ایجاد عفونت شوند. فشار خارجی که گن در محل جراحی وارد می کند، این فضای خالی را از بین می برد و از تجمع مایعات در زیر پوست جلوگیری می کند.

بهبود شکل ظاهری غبغب

با استفاده از گن و فشاری که در ناحیه چانه و غبغب ایجاد می کند، پوست به صورت یکنواخت و صاف می شود و جلوی ایجاد چین و چروک در ناحیه جراحی شده را می گیرد.

بهبود سریع تر زخم

فشاری که گن بر روی ناحیه غبغب و چانه وارد می کند، باعث می شود تا زخم های ناشی از جراحی سریع تر بهبود پیدا کنند. علاوه بر این استفاده از گن باعث می شود تا جای زخم نیز در مدت زمان کمتری از بین برود.

اطلاعات بیشتر را می توانید در این سایت پیدا کنید.

مزایای پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک غبغب مزایای زیادی دارد و به همین علت گن اولین توصیه پزشکان در دوره نقاهت است. مهم ترین مزایای پوشیدن گن غبغب موارد زیر هستند:

 • کم کردن و کنترل کبودی های حاصل از جراحی
 • جلوگیری از تورم و گسترش آن در ناحیه جراحی شده
 • التیام سریع تر زخم ها
 • تسریع بهبودی
 • بهتر کردن ظاهر غبغب و فرم گرفتن پوست
 • جلوگیری از ایجاد ناهنجاری های سطحی و پوستی
 • جلوگیری از ایجاد چین و چروک بر روی پوست
 • جلوگیری از تجمع مایعات در ناحیه جراحی شده
 • جلوگیری از افتادگی پوست

عوارض نبستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

عوارض نبستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

مهم ترین کاری که گن می کند، ایجاد فشار استاندارد در ناحیه جراحی شده است. همین فشار باعث می شود تا ناحیه غبغب بعد از لیپوماتیک زودتر و سریع تر بهبود پیدا کند. البته توجه داشته باشید که استفاده از گن باید زیر نظر پزشک انجام شود و این جراح شماست که باید بهترین نوع گن را به شما پیشنهاد دهد.

بعد از لیپوماتیک غبغب، اگر به توصیه پزشک خود توجه نکنید و گن نپوشید این عوارض گریبان گیر شما خواهد گرفت:

 • اگر گن نپوشید دچار افتادگی پوست خواهید شد. گن با فشاری که ایجاد می کند، فضای خالی ایجاد شده در اثر خروج چربی ها را از بین می برد و باعث می شود پوست صاف و یکنواخت بهبود پیدا کند.
 • اگر گن نپوشید، در اثر تجمع مایعات در ناحیه جراحی شده، ممکن است دچار عفونت شوید.
 • اگر گن نپوشید شاهد افزایش ورم در ناحیه جراحی شده خواهید بود.
 • اگر گن نپوشید، دوره نقاهت طولانی تر خواهید داشت و دیرتر بهبود پیدا می کنید. در این حالت دیرتر نتایج جراحی را مشاهده خواهید کرد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید این صفحه را بخوانید.

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

چگونه گن بعد از لیپوماتیک غبغب مناسبی انتخاب کنیم؟

همان طور که گفته شد فشاری که گن در ناحیه جراحی ایجاد می کند مهم ترین کارکرد آن است. در عین حال حواستان باشد که تازه جراحی شده اید و نباید گن به ناحیه جراحی شده آسیبی برساند. علاوه بر این می خواهید گن را به مدت طولانی بپوشید و باید در آن احساس راحتی کنید. به همین دلیل باید در انتخاب گن بعد از لیپوماتیک غبغب دقت زیادی به خرج دهید.

در هنگام خرید گن به این معیارها دقت کنید:

اندازه گن طبی

گن را باید به اندازه انتخاب کنید. گن شما نباید بسیار کوچک یا بسیار بزرگ باشد. قبل از جراحی اندازه گیری های لازم را انجام دهید تا بتوانید به راحتی بعد از آن، گن مورد نیازتان را تهیه کنید. یکی از مواردی که نشان می دهد گن غبغب اندازه است، توانایی صحبت کردن در حین پوشیدن آن است. باید انگشت دستتان بتواند در زیر گن جای بگیرد و احساس فشار بیش از اندازه بعد از پوشیدن گن غبغب نکنید.

جنس پارچه گن

شما مدت زمان طولانی گن را می پوشید و شبانه روز با آن درگیر هستید. به این خاطر باید در آن احساس راحتی کنید و گن پوست شما را اذیت نکند. جنس گن عامل بسیار مهمی است که باید توجه ویژه ای به آن کنید. بهتر است از گن هایی با جنس الاستین یا لیکرا استفاده کنید. این مدل گن ها علاوه بر سبک بودن خاصیت ارتجاعی و دوام خوبی دارند.

باز و بسته شدن گن

بهتر است بتوانید تسمه های گن را تنظیم کنید. به همین علت بهتر است از گن هایی استفاده کنید که قابلیت تنظیم تسمه های بازو بسته کردن آن ها را داشته باشید. با این ویژگی می توانید فشار وارد شده گن را کنترل کنید.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید این صفحه را مطالعه کنید.

انتخاب گن بعد از لیپوماتیک غبغب

روش بستن گن بعد از لیپوماتیک غبغب

گن غبغب جزو گن هایی است که به راحتی می توانید آن را ببندید و نیازی به تخصص خاصی نیست. فقط باید روش آن را به خوبی بدانید. در این مورد می توانید از پزشک خود بخواهید تا شیوه بستن گن را به شما آموزش دهد. یکی از ویژگی های گن غبغب این است که ساختار پیچیده ای ندارد.

این گن از دو بخش تشکیل شده است. بخشی که روی سر محکم می شود و بخشی که پشت گردن بسته می شود. در هر دو حالت بیمار می تواند به راحتی و با چسبی که تعبیه شده است گن را در محل های مربوطه محکم کند.

این صفحه را برای اطلاعات بیشتر بخوانید.

راهنمای نگه داری گن بعد از لیپوماتیک غبغب

هنگامی که گن را خریداری کردید، باید بتوانید از آن به خوبی نگهداری کنید تا کارایی خود را از دست ندهد. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که با انجام آن ها می توانید بهتر از گن غبغب نگهداری کنید:

 • برای شستشوی گن باید از آبی با دمای کمتر از 30 درجه استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان برای شستشوی گن از پودر، سفیدکننده و نرم کننده استفاده نکنید. برای شستن گن می توانید از صابون، صابون بچه یا شامپوی بچه استفاده کنید.
 • بعد از شستشو، فشار زیادی برای خروج کف به گن وارد نکنید؛ زیرا ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد.
 • برای خشک کردن گن آن را مستقیم در نور خورشید یا روبه روی بخاری قرار ندهید. سعی کنید گن را در سطحی صاف بگذارید تا خشک شود.
 • گن را اتو نکنید.
 • گن های طبی جنسی نرم و آسیب پذیر دارند و به همین علت باید در استفاده از آن ها احتیاط کنید. حواستان باشد که ناخن تیز یا قسمت های تیز لباس به آن ها گیر نکند.

گن طبی بعد از لیپوماتیک غبغب

جمع بندی

اگر بخواهید بهترین نتیجه را از لیپوماتیک غبغب بگیرید، باید توصیه های پزشک برای دوره نقاهت را به صورت کامل اجرا کنید. یکی از مواردی که جراح به شما خواهد گفت، استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب است. با بستن گن می توانید سریع تر به بهبودی دست پیدا کرده و نتایج لیپوماتیک را مشاهد کنید.

البته گن مخصوصی برای لیپوماتیک باید استفاده کنید و به همین دلیل حتما باید اطلاعات دقیق در رابطه با آن داشته باشید. در این مقاله در مورد مزایای، معایب و اهمیت پوشیدن گن غبغب صحبت کردیم. علاوه بر این نکاتی که باید در انتخاب گن بعد از لیپوماتیک به آن ها دقت کنید، بررسی شدند. با خواندن این مقاله می توانید با اطلاعات بهتری گن را انتخاب کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

معمولا پزشک از شما می خواهد تا حداقل به مدت یک هفته از گن بعد از لیپوماتیک غبغب استفاده کنید. این کار برای کاهش ورم و بهبودی سریع تر ضروری است. البته بسته به شرایط بیمار ممکن است دو هفته یا بیشتر نیاز به بستن گن داشته باشید. در رابطه با این موضوع حتما با جراح خود مشورت کنید.

مدل و جنس گن از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در خرید آن دقت کنید. علاوه بر این ممکن است نتوانید گن مناسب را در داروخانه ها پیدا کنید. معمولا تولیدکننده ها و شرکت های واردکننده ای هستند که می توانید گن را از آن ها تهیه کنید. در این زمینه تحقیق جامعی انجام دهید و حتما از افراد متخصص کمک بگیرید.

بعد از انجام لیپوماتیک غبغب باید به تمام توصیه های پزشک عمل کرده و تمام داروهای خود را سروقت و به دقت مصرف کنید. یکی از نکاتی که برای بهبودی لیپوماتیک غبغب حیاتی است، بستن گن مناسب است.

به صورت ایده آل گن باید راحت بسته شود و نباید زیاد کیپ باشد. گن را طوری ببندید که بتوانید به راحتی یک انگشت خود را بین چانه و گن قرار دهید. در این حالت علاوه بر بستن ناحیه جراحی شده، آن قدر راحت هستید که بتوانید دهان خود را باز کنید و حرف بزنید.

بستن گن بهبودی را تسریع کرده و از ایجاد ورم و خونریزی در ناحیه جراحی شده، جلوگیری می کند. علاوه بر این برای اینکه از لیپوماتیک نتایج دلخواه را به دست آورید حتما باید حداقل به مدت یک هفته گن غبغب ببندید.

 

 

قیمت گن به جنس و شرکت سازنده آن بستگی دارد و نمی توان عدد دقیق برایش مشخص کرد.

وقتی صحبت از حذف چربی غیر تهاجمی می شود، محبوب ترین روش CoolSculpting است که به عنوان انجماد چربی نیز شناخته می شود. حذف چربی غیر تهاجمی را می توان تقریباً در هر ناحیه ای از بدن استفاده کرد. شکم، پهلوها (دستگیره های عشق)، ران ها، چانه، گردن، پشت، بازوها و زانوها همه قابل درمان هستند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد