مزایای استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

 • منجر به کاهش تورم می شود.
 • به کاهش کبودی ها کمک می کند.
 • جای زخم را سریع تر بهبود می بخشد.
 • نتایج دلخواه شما را سریع تر نمایان می کند.
 • منجر به جلوگیری از تجمع مایعات می شود.
 • پوست شما را صاف می کند.
 • منجر به کاهش عفونت می شود.

پیامدهای عدم استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

 • افزایش دوره نقاهت
 • تورم بیش از حد
 • زخم
 • کبودی
 • عفونت
 • فرو رفتگی پوست
 • مواج شدن پوست
 • برجستگی در پوست

مدت زمان استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

3 الی 4 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی

خرید گن بعد از ابدومینوپلاستی

 • از طریق سایت های معتبر
 • فروشگاه های لوازم پزشکی

قیمت گن ابدومینوپلاستی

500 هزار تومان تا 4 میلیون یا بالاتر

آیا سفت یا تنگ بودن گن بعد از ابدومینوپلاستی برای بدن مفید است؟

خیر، اگر فشار ناشی از گن بر بدن بیش از حد باشد، ممکن است در هنگام درآوردن گن، افراد دچار درد و ناراحتی شوند. احتمال بروز نکروز و همچنین تجمع مایع میان بافتی یعنی سروما در صورت فشار بیش از حد بر بدن بعد از ابدومینوپلاستی افزایش پیدا می کند.

چه مدت بعد از ابدومینوپلاستی می توان به زندگی و فعالیت های روزمره بازگشت؟

4 تا 6 هفته بعد از جراحی

گن بعد از ابدومینوپلاستی، نوعی لباس مخصوص بعد از جراحی شکم است که به شما کمک می کند خیلی زودتر بهبود پیدا کنید و تورم شکمی شما نیز سریع تر کاهش پیدا کند. استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی مزایای بی شماری دارد که در یک یا دو پاراگراف خلاصه نمی شود به همین منظور ما این مقاله را با کلیه نکاتی که در خصوص گن بعد از ابدومینوپلاستی نیاز دارید بدانید را برای شما شرح می دهیم.

آنچه می خوانید

گن بعد از ابدومینوپلاستی

لزوم استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی می تواند به کاهش تورم شما کمک کند تا هر چه سریع تر به روال عادی زندگی برگردید. گن ها می تواند مدت زمان نقاهت را کاهش دهند به همین دلیل پزشک احتمالا از شما می خواهد هم در روز و هم در هنگام شب برای مدت چند هفته از آن استفاده کنید.

گن طبی بعد از عمل ابدومینوپلاستی چیست؟

گن های پزشکی قالبا از جنس های محکم مثل نایلون و لیکرا درست شده اند و به دلیل فشاری که به بدن وارد می کنند، تورم را بعد از ابدومینوپلاستی کاهش می دهند. دقت داشته باشید که این گن ها استاندارد هستند و فشاری که به بدن وارد می شود مضر نیست.

مزایای استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

برخی از اصلی ترین مزایای استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی در زیر آورده شده است :

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی منجر به کاهش تورم می شود

گن طبی بعد از ابدومینوپلاستی باعث می شود تا راحت تر حرکت کنید. در هنگام بهبودی بدن مایعاتی تولید می کند که در میان بافت های شکم که ابدومینوپلاستی انجام شده است قرار می گیرد. این بافت ها روی هم جمع می شود و تورم ایجاد می کند. اگر در پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی کوتاهی کنید، دوره بهبودی شما طولانی تر می شود.

استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی باعث می شود تا یک فشار ملایم و یکنواخت در کل قسمتی که ابدومینوپلاستی انجام شده صورت بگیرد و مایعات در آن قسمت ها تجمع نکند.

گن بعد از ابدومینوپلاستی
 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی، به کاهش کبودی ها کمک می کند

داشتن کبودی بعد از ابدومینوپلاستی یک عارضه طبیعی است که تقریبا در همه بیماران اتفاق می افتد. اما رعایت برخی از نکات و به کارگیری برخی دستورالعمل ها می تواند به کاهش کبودی کمک کند. یکی از این دستورالعمل های مهم، استفاده از گن است.

این کبودی در حقیقت در پی آسیب رسیدن رگ های خونی به وجود می آید و شروع آن با قرمزی خواهد بود. سپس به مرور زمان طی روزها تغییر رنگ پیدا می کند و بنفش و سپس سبز می شود. پوشیدن گن به بیماران کمک می کند هم کبودی کاهش پیدا کند و هم خون کمتری به سطح پوست برسد.

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی، جای زخم را سریع تر بهبود می بخشد

بعد از عمل ابدومینوپلاستی، متوجه جای زخم ناشی از برش روی شکم خود خواهید شد. در صورتی که جراح شما ماهر و با تجربه باشد، این برش را به گونه ای در نظر می گیرد که در چین های طبیعی شکم پنهان شود. با این حال جای زخم ناشی از عمل ابدومینوپلاستی می تواند جای زخم را سریع تر خوب کند.

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی، نتایج دلخواه شما را سریع تر نمایان می کند

فشار ناشی از گن بر بردن به شما کمک می کند تا از عوارضی مانند خطر شل شدن پوست یا مواج شدن پوست مصون بدانید. استفاده از گن می تواند به شما کمک کند تا شکمی صاف تر، جذاب تر و محکم داشته باشید.

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی منجر به جلوگیری از تجمع مایعات می شود

هنگامی که چربی های اضافی از بدن طی عمل ابدومینوپلاستی از شکم خارج می شود، یک فضای خالی زیر پوست ایجاد می شود که خونابه زیر آن جمع می شود. اگر از گن بعد از ابدومینوپلاستی استفاده کنید، باعث می شود پوست قسمت بالایی به پوست قسمت پایینی بچسبد و مایع زیر آن جمع نشود.

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی، پوست شما را صاف می کند

پوست برخی از بیماران بعد از ابدومینوپلاستی دچار چین و چروک می شود یا حتی ممکن است چربی را زیر خود ذخیره کند. اگر در دوران طلایی نقاهت خود از گن استفاده کنید، باعث می شود بافت های زیرین پوست شما به هم جوش بخورد و پوستی صاف و یکدست بدون ناهمواری داشته باشید.

 • استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی، منجر به کاهش عفونت می شود

تجمع مایعات بعد از ابدومینوپلاستی می تواند منجر به التهاب و ورم می شود. در صورتی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی از گن استفاده کنید، شکم شما ورم نمی کند. هر چه شما از گن بهتر استفاده کنید، احتمال بروز عفونت نیز کاهش می یاید.

خصوصیات و ویژگی های گن بعد از ابدومینوپلاستی

فشار ناشی از ابدومینوپلاستی بر بدن نباید بیش از حد باشد. این فشار باید ملایم و متعادل باشد تا به شما آسیب نرسد. بیماران بعد از عمل به دلیل داشتن تورم زیاد ممکن است در هنگام درآوردن گن دچار ناراحتی و درد می شوند به همین دلیل باید مراقب باشید که فشار گن بر بدن بیش از حد نباشد چرا که احتمال نکروز افزایش پیدا می کند.

اگر گن شما خیلی سفت باشد یا طرح مناسبی متناسب با بدن شما نداشته باشد، می تواند منجر به تجمع مایع میان بافتی یعنی سروما شود.

پیامدهای عدم استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

اگر بعد از ابدومینوپلاستی از گن استفاده نکنید یا طبق دستورالعمل های پزشک آن را به کار نبرید، منجر به به وجود آمدن عوارض منفی می شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • افزایش دوره نقاهت
 • تورم بیش از حد
 • زخم
 • کبودی
 • عفونت
 • فرو رفتگی پوست
 • مواج شدن پوست
 • برجستگی در پوست

استفاده صحیح از گن بعد از ابدومینوپلاستی

در وهله اول شما باید به توصیه های جراح خودتان در خصوص پوشیدن گن بعد از ابدومینوپلاستی توجه کنید. پیروی از دستورالعمل های مربوط به استفاده از گن می تواند بهبودی شما را سریع تر پیش ببرد. گن ها در سایزها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند و شما متناسب با فرم بدنی تان آن را تهیه خواهید کرد. شما باید برای چندین هفته به طور مرتب از گن استفاده کنید.

جراحان در روزهای اولیه بعد از ابدومینوپلاستی به دلیل زیادی بودن تورم، توصیه می کنند که آن را سفت تر ببندید و در روزهای بعدی میزان سفت بودن آن را کاهش دهید.

نکته ای که در خصوص استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی باید به آن توجه کنید این است که هیچ کجای شکم شما نباید دیده شود چرا که احتمال بروز اسکار در همان قسمت افزایش پیدا می کند. بدن خود را به خوبی با گن بعد از جراحی بپوشانید.

گن بعد از ابدومینوپلاستی

مدت زمان استفاده از گن بعد از ابدومینوپلاستی

شما تقریبا باید تا 3 الی 4 هفته بعد از عمل ابدومینوپلاستی از گن استفاده کنید تا کبودی ها و تورم شما از بین برد. این مدت زمان به طور کلی بیان شده است و بسته به شرایط بدنی بیمار و صلاحدید پزشک می تواند کمتر یا بیشتر شود.

تفاوت گن بعد از ابدومینوپلاستی با گن لیپوماتیک

گن های بعد از جراحی لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی تفاوت جزئی با هم دارند. انجام لیپوماتیک برای افرادی با چاقی موضعی مناسب تر است و عمل آن ها به صورت سرتاسری است. گن های بعد از ابدومینوپلاستی به صورت گره های یک سره هستند. یعنی باید به گونه ای باشد که ران ها، بازوها و … را پوشش دهد.

عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی که شکم آویزان دارند مناسب است به همین دلیل گن باید به گونه ای باشد که شکم و پهلو را پوشش دهد.

خرید گن بعد از ابدومینوپلاستی

شما بلافاصله بعد از عمل ابدومینوپلاستی به استفاده از گن نیاز دارید. به همین دلیل لازم است تا پیش از عمل آن را تهیه کنید. خرید گن ابدومینوپلاستی می تواند هم به صورت اینترنتی و از طریق سایت های معتبر صورت گیرد و هم می توانید از فروشگاه های لوازم پزشکی آن را تهیه کنید.

قیمت گن ابدومینوپلاستی

گن های ابدومینوپلاستی می تواند در سایزها و اندازه های مختلف باشند و از آنجایی که شرکت های تولید کننده این لباس ها بسیار زیاد اند نمی توان قیمت مشخصی برای آن ها تعیین کرد. کیفیت و مرغوبیت گن ها نیز اهمیت زیادی در قیمت آن ها دارند. به یاد داشته باشید که هر چه گنی که می خرید، کیفیت بهتری داشته باشد، درمان شما بهتر پیش می رود. رنج قیمت آن ها از 500 هزار تومان تا 4 میلیون یا بالاتر متغیر است.

خلاصه ای از هفته بعد از ابدومینوپلاستی

 • بلافاصله بعد از عمل جراحی شکم

بلافاصله پس از جراحی، شکم شما سفت می شود. بیشتر بیماران در چند روز اول به دلیل این احساس تنگی، کمی خمیده راه می روند. چندین لایه بخیه در زیر پوست شما وجود دارد که برش را در کنار هم نگه می دارد. کشیدن یا کشش بیش از حد به دلیل تلاش برای وادار کردن خود به راست ایستادن یا دراز کشیدن صاف می تواند باعث باز شدن برش شما شود. این یک عارضه بسیار نادر است، اما یادآوری مهمی است که خیلی زود به خودتان فشار نیاورید.

 • هفته اول بعد از عمل جراحی شکم

سه تا پنج روز اول سخت ترین دوره بهبودی شکم است. بیشتر این زمان را در حالت دراز کشیدن سپری می کنید. ایجاد لخته های خون پس از بسیاری از جراحی ها، از جمله جراحی شکم، یک خطر نگران کننده است. این به دلیل طولانی شدن عمل جراحی و کاهش تحرک در دوران نقاهت است. یکی از راه های مهم برای کمک به به حداقل رساندن خطر تشکیل لخته خون، بلند شدن و حرکت پس از جراحی است.

 این به معنای راه رفتن در اطراف خانه یا دویدن نیست، بلکه به این معناست که 2 تا 3 بار در روز از رختخواب بیرون بیایید تا در داخل خانه قدم بزنید. علاوه بر این، بلند شدن برای رفتن به دستشویی و انجام تمرینات مخصوص پا در حالی که در رختخواب هستید، خطر لخته شدن خون را کاهش می دهد. از آنجایی که درد خواهید داشت و احتمالاً داروهای مسکن مصرف می‌کنید، مهم است که وقتی از تخت یا صندلی خود بلند و پایین می‌شوید و در خانه حرکت می‌کنید، شخصی در دسترس شما باشد تا به شما کمک کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
 • هفته 2 بعد از عمل جراحی شکم

پس از چند روز اول تا یک هفته، درد شما باید کاهش یابد. شما می توانید مصرف مسکن را متوقف کنید و به داروهای مسکن بدون نسخه روی بیاورید. حرکت در اطراف برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. با این حال، تورم قابل توجه تا هفته دوم باقی خواهد ماند، زیرا شما هنوز در حال بهبودی هستید.

گن بعد از ابدومینوپلاستی
 • هفته های 3-6 بعد از عمل جراحی شکم

اگر شغلی دارید که از نظر فیزیکی سخت نیست، احتمالاً اجازه بازگشت به کار را خواهید داشت و ممکن است دوباره شروع به رانندگی کنید. شما همچنین می‌توانید کمی ورزش کنید.

همانطور که وارد هفته سوم بهبودی خود می شوید، بیشتر تورم شروع به از بین رفتن می کند. این یک روند کند است که یک شبه اتفاق نمی افتد. بیماران تامی تاک معمولاً نگران باد شدن شکم بیش از حد در ناحیه تحتانی شکم خود در این هفته های اولیه هستند. علت این تورم طبیعی است و به دلایل مختلف می آید و می رود. معمولاً 2 ماه طول می کشد تا بیشتر تورم برطرف شود و 6 ماه طول می کشد تا همه آن از بین برود. یک لباس فشرده به کنترل تورم کمک می کند.

 این باعث می شود احساس بهتری داشته باشید و همچنین به حرکت در اطراف کمک می کند، اما باعث از بین رفتن تورم نمی شود. فقط زمان این کار را می کند. به یاد داشته باشید که تا پایان هفته دوم احساس بهتری خواهید داشت، اما تا 2 ماه پس از جراحی آنطور که می خواهید نخواهید بود. پس صبور باشید.

 • هفته 6 و بعد از عمل جراحی شکم

این زمانی است که می توانید شروع به بازگشت به زندگی عادی (جدید) خود کنید. بیشتر تورم شما از بین خواهد رفت و جراح احتمالاً اجازه از سرگیری فعالیت های عادی از جمله ورزش کردن و بازگشت به مشاغل فیزیکی را خواهد داد.

عمل جراحی شکم، مانند اکثر جراحی‌ ها، زمانی که جراح شما را بخیه می‌زند، تمام نمی‌شود. آنچه در طول روزها و هفته های بلافاصله پس از جراحی اتفاق می افتد، کلید دستیابی به بهترین نتایج و اجتناب از عوارض ناخوشایند است.

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. آقای دکتر ایزدپناه تمامی دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

عمل ابدومینوپلاستی که با نام تامی تاک نیز شناخته می شود، شامل برداشتن چربی و پوست اضافی شکم است که می تواند به دلایل مختلفی مانند بارداری، افزایش وزن یا چاقی روی هم انباشته شده باشد.

برخی از ویژگی هیا بهترین کاندید برای ابدومینوپلاستی عبارت است از:

 • فرد باید در سلامت کامل باشد
 • هیچ گونه بیماری فعال یا شرایط پزشکی جدی از قبل موجود نداشته باشد
 • و باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی خود داشته باشد.

تکنیک های مختلف مربوط به ابدومینوپلاستی شامل شکل های مختلف برش و محل قرارگیری آن است. اگرچه اکثر جراحان سعی می کنند برش ها را در نامحسوس ترین ناحیه قرار دهند، اما باید قبل از آن با جراح صحبت شود. برش به دنبال خط بیکینی برای اهداف پنهان بهترین گزینه است، اگرچه نیازهای بدن شما محل برش را تعیین می کند.

مانند هر عمل جراحی تحت بیهوشی، خطرات اولیه با بیهوشی همراه است.

ابدومینوپلاستی به دلیل نکروز شدن چربی و بافت های اطراف آن (بافت مرده) خطرات بیشتری دارد. اگر چربی به دلیل کمبود خون نکروزه شود، چربی تمایل به شفاف شدن مایل به نارنجی دارد و ممکن است کمی از برش خارج شود. اگر چه این بسیار طبیعی است که مایع این رنگ از برش خارج شود. آسیب چربی، احتباس مایعات و تخلیه خونی وجود خواهد داشت.