موارد استفاده از عمل

بینی گوشتی‌

مزایای عمل

 • بهبود و متناسب شدن با چهره فر
 • افزایش سلامتی ( ممکن است در ساختار بینی گوشتی مشکلات تنفسی وجود داشته باشد)
 • افزایش اعتماد به نفس
 • زیبایی

عوارض احتمالی عمل

 • درد ناشی از جراحی
 • عفونت
 • ورم پوست اطراف بینی و چشم
 • تشکیل اسکار در محل زخم
 • کبودی پوست چشم
 • کاهش قدرت بویایی

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

2 الی 3 ساعت

احتمال موفقیت

زیاد

مدت دوران نقاهت

1 الی 3 هفته

آنچه می خوانید

 • لینک های مفید

عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

اگر اهداف رینوپلاستی شامل آسان شدن تنفس بهتر و همچنین بهبود ظاهر باشد، این روش ممکن است شامل برداشتن قوز بینی، تغییر شکل نوک بینی، تغییر شکل یا تغییر اندازه پره های بینی یا افزایش و کاهش اندازه و برآمدگی کلی بینی باشد.

جراحی بینی معمولاً 1.5 تا 3 ساعت طول می کشد و معمولاً یک عمل سرپایی است. در “رینوپلاستی بسته”، برش هایی در سوراخ های بینی ایجاد می شود، تکنیکی که توانایی محدودی برای ایجاد تغییرات دارد. در “رینوپلاستی باز” یک برش در بافت بین سوراخ‌ های بینی و همچنین داخل سوراخ ‌های بینی ایجاد می‌شود. این برش ها بعدا بهبود می یابند و به سختی قابل مشاهده هستند.

اگر غضروف اضافی برای بزرگ کردن بینی نیاز باشد، اغلب از تیغه بینی بیمار گرفته می شود. در رینوپلاستی ثانویه یا اصلاحی – که برای اصلاح بدشکلی های ناشی از عمل قبلی انجام می شود – این غضروف ممکن است از گوش یا دنده گرفته شود. به دلیل نیاز به غضروف و پتانسیل ایجاد اسکار، جراحی زیبایی بینی اصلاحی روشی دشوارتر برای انجام است، بنابراین مهم است که توسط یک جراح پلاستیک ماهر انجام شود.

جراحی بینی گوشتی یکی از سخت ترین جراحی های بینی است. بینی با پوست و غضروف ضخیم که نازک و ضعیف باشد، بینی گوشتی نامیده می شود.

مشخصات بینی های گوشتی عبارتند از:

جراحی بینی گوشتی

عمل جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می‌شود؟

در گذشته زمانی که فردی عمل بینی انجام می داد و به نتیجه مطلوب نمی رسید، می شنیدیم که: بینی او گوشتی بوده و بعد از جراحی دچار شل شدن می شود. این گفته تا حد زیادی درست است. زیرا در گذشته بافت های غضروفی بینی و تفاوت بافت بینی در بینی های گوشتی و استخوانی، چندان مورد مطالعه قرار نمی گرفت. اما امروزه می دانیم که بخش بزرگی از جراحی بینی به ترمیم و اصلاح غضروف ها می پردازد. ممکن است لازم باشد جراح در حین جراحی بینی گوشتی با غضروف بسیار ضعیف، غضروف مصنوعی را به بافت بینی اضافه کند تا به نتیجه مطلوب برسد، کاری که در گذشته برای افراد دارای بینی های گوشتی انجام نمی شد! نتیجه این بود که به افرادی که بینی گوشتی داشتند هشدار داده شد که از جراحی بینی خودداری کنند.

تکنیک جراحی بینی گوشتی یک تکنیک باز است که در آن جراح تمام پوست بینی را بالا می کشد تا به بافت های داخلی دسترسی کامل داشته باشد و تغییرات لازم را به راحتی انجام دهد. در روش بسته محدودیت هایی برای انجام کارهایی مانند افزودن غضروف وجود دارد که برای جراحی بینی های گوشتی لازم است.

این جراحی با بیهوشی عمومی و گاهی موضعی انجام می شود و معمولاً دو یا سه ساعت طول می کشد. بیمار یک شب پس از جراحی ترخیص می شود و یا در صورت طبیعی بودن شرایط ، 8 ساعت بعد از جراحی ترخیص می شود.

یک نمونه عالی از بینی گوشتی، بینی آفریقایی است. پوست بینی آن ها ضخیم و غضروف آن ها نازک و ضعیف است. روش های قدیمی تر جراحی بینی گوشتی مفید نیستند، زیرا پس از مدتی غضروف تراشیده شده به شکل قبلی خود باز می گردد. امروزه احتمال عود یا افتادگی بینی ممکن است نزدیک به صفر باشد زیرا غضروف ها همزمان با ساختار بینی تقویت می شوند. در تکنیک های جدیدتر، جراح غضروف را از وسط سپتوم به سمت نوک بینی حرکت می دهد تا غضروف نوک بینی درست در جا قرار گیرد.

در جراحی بینی گوشتی، حفظ تناسب صورت بسیار مهم است. اگر بینی کوچک شود یا انحنای آن به میزان قابل توجهی افزایش یابد، می تواند باعث مشکل در تنفس شود.

همانطور که قبلا ذکر شد، پوست بینی گوشتی یا آفریقایی ضخیم است و دارای غدد چربی و غضروف ضعیف است. این ساختار ضعیف، جراحی بینی گوشتی را حساس تر می کند. به همین دلیل از این بیماران خواسته می شود که پانسمان خود را برای مدت طولانی تری نسبت به بینی های استخوانی پس از جراحی حفظ کنند. یکی دیگر از چالش های مهم جراحی بینی گوشتی بهبود نوک بینی است که جراح پلاستیک باید در این زمینه تجربه زیادی داشته باشد.

جراحی بینی گوشتی

در مورد جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بسیار سخت و دشوار است، بنابراین جراحان باید مهارت فوق العاده ای داشته باشند و تکنیک های مرتبط با این نوع جراحی بینی را بدانند. هدف از این بخش، تعریف کامل بینی های گوشتی، توضیح مشکلات آن ها و سایر جنبه های مهم است.

ابتدا باید تعریف بینی گوشتی را بدانیم. بینی هایی با پوست ضخیم و غدد چربی بزرگ و سوراخ های باز در پوست را بینی های گوشتی می گویند. در این نوع بینی معمولاً غضروف ضعیف است و قسمت اصلی بینی از پوست و چربی زیر آن و غدد زیر پوستی تشکیل شده است. در این نوع بینی معمولا نوک بینی آویزان و پره های بینی باز و ضخیم است.

 به دلیل هورمون های جنسی مردانه و پوست چرب، این نوع بینی در مردان بیشتر دیده می شود. در گذشته برای اصلاح این نوع بینی و رینوپلاستی قطعات بزرگی از غضروف برداشته می شد. در نتیجه این عمل به دلیل فضای خالی زیر پوست، فرورفتگی و جای زخم در پوست ایجاد می شد. معمولاً بیماران فکر می‌کنند که برداشتن پوست روشی مفید است، اما به نظر می‌رسد که برداشتن پوست باعث زخم ‌های شدیدتر می‌شود، بنابراین زیاد توصیه نمی‌شود. به نظر می رسد تقویت غضروف و استفاده از غضروف تیغه میانی یا سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروفی بیشترین تاثیر را دارد. جراح بخشی از غضروف تیغه بینی را زیر نوک بینی قرار می دهد و از این طریق سعی می کند نوک بینی را بلند کند.

همانطور که گفته شد در این نوع بینی غضروف اغلب ضعیف بوده و ساختار خوبی ندارد. بنابراین کاهش و ضعیف شدن غضروف باعث افتادگی و صاف شدن بینی می شود. در بینی های گوشتی، نوک بینی به شکل نیم دایره یا ذوزنقه ای شکل است که سر بالا و عقب است.

یکی از کارهای مفیدی که می توان با جراحی بینی انجام داد این است که لبه پره ها را با دقت برداشته تا کوچک تر شوند. بهترین روش برای جراحی بینی در افرادی که پوست ضخیم دارند، جراحی باز است. در جراحی بسته به دلیل اینکه نوک بینی خیلی خوب دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی چندان مناسب نیست. بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات معقولی از جراحی خود داشته باشند و باید توجه داشته باشند که بینی آن ها ممکن است آنطور که می خواهند نباشد.

سن مناسب برای جراحی بینی گوشتی

این جراحی مانند بسیاری از جراحی های زیبایی دیگر بهتر است تا پس از بلوغ کامل به تعویق بیفتد چرا که احتمال رشد اعضای صورت و بدن وجود دارد.

البته این موضوع به هدف شما از جراحی بستگی دارد. اگر دلایل شما عوامل پزشکی مانند پولیپ، مشکلات تنفسی، اختلالات خواب و مشکلات مادرزادی باشد، محدودیت سنی وجود ندارد.

جراحی بینی گوشتی

چگونه برای عمل جراحی بینی گوشتی آماده شویم؟

اولین قدم برای شما مطالعه دقیق موارد مربوط به درمان از جمله آشنایی با جراحی و روش های آن، انتخاب کشور مقصد، انتخاب جراح و … می باشد.

ما در مجموعه خود سعی می کنیم علاوه بر پاسخگویی به سوالات شما، تمامی امور احتمالی مرتبط با عمل را برای شما تسهیل کنیم. برای دریافت مشاوره های لازم از پزشکان متخصص، مدارک زیر را برای ما ارسال کنید:

پس از ارسال موارد فوق، مشاوران پزشکی ما با شما تماس گرفته و تمامی مراحل را برای شما شرح خواهند داد تا هرگونه سوال و ابهام در مورد روش جراحی، قیمت و موارد دیگر برطرف شود.

قبل از جراحی بینی گوشتی، باید با جراح خود ملاقات کنید تا در مورد عوامل مهمی که تعیین می کنند آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر صحبت کنید. این جلسه به طور کلی شامل موارد زیر است:

سابقه پزشکی شما: مهمترین سوالی که پزشک از شما می پرسد در مورد انگیزه شما برای جراحی و اهداف شما است. پزشک شما همچنین در مورد سابقه پزشکی شما سوالاتی می پرسد – از جمله سابقه انسداد بینی، جراحی ها و هر دارویی که مصرف می کنید. اگر یک اختلال خونریزی مانند هموفیلی دارید، ممکن است کاندیدای جراحی بینی نباشید.

یک معاینه فیزیکی: پزشک شما یک معاینه فیزیکی کامل، از جمله هر گونه آزمایش، مانند آزمایش خون، انجام خواهد داد. او همچنین ویژگی های صورت و داخل و خارج بینی شما را بررسی می کند. معاینه فیزیکی به پزشک کمک می کند تا تعیین کند که چه تغییراتی باید انجام شود و چگونه ویژگی های فیزیکی شما، مانند ضخامت پوست یا استحکام غضروف انتهای بینی، ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. معاینه فیزیکی نیز برای تعیین تاثیر جراحی بینی بر تنفس شما حیاتی است.

گرفتن عکس از بینی: شخصی از از زوایای مختلف از بینی شما عکس می گیرد. جراح شما ممکن است از نرم افزار کامپیوتری برای دستکاری عکس ها استفاده کند تا به شما نشان دهد چه نوع نتایجی ممکن صورت گیرد. پزشک شما از این عکس‌ ها برای ارزیابی ‌های قبل و بعد، منبع در حین جراحی و بررسی ‌های طولانی مدت استفاده می‌کند.

بحث در مورد انتظارات شما: شما و پزشکتان باید در مورد انگیزه ها و انتظارات خود صحبت کنید. او توضیح خواهد داد که جراحی بینی چه کاری می تواند برای شما انجام دهد و چه کاری را نمی تواند انجام دهد و چه نتایجی ممکن است داشته باشد. طبیعی است که در مورد ظاهر خود کمی خودآگاه باشید، اما بسیار مهم است که با جراح خود در مورد خواسته ها و اهداف خود برای جراحی صحبت کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
جراحی بینی گوشتی

روش های جراحی بینی گوشتی

برای جراحی موثر بینی باید از تکنیک های خاصی استفاده شود:

 • پیوند غضروف:

از آن جایی که پوست بینی ضخیم است، از پیوند غضروف برای بهتر نشان دادن ویژگی های بینی و کلوملا (تیغه ای که در زیر سپتوم بینی قرار داشته و سبب جدا کردن دو سوراخ بینی از یکدیگر می شود ) استفاده می شود.

 • کاهش چربی در بافت نرم:

چربی های سازنده بافت نرم، به ویژه در نوک بینی، به طرز ماهرانه ای نازک می شوند تا ویژگی های بینی را بهتر منعکس کنند.

 • کاهش متناسب اندازه بینی:

اگر در حین جراحی فاصله بین اسکلت پوست و بینی زیاد باشد، احتمال ایجاد زخم یا چربی اضافی وجود دارد که باعث تغییر شکل نامطلوب در بینی می شود.

 • مراقبت از ساختار بینی:

به دلیل وزن سنگین تر و پوست ضخیم تر، به ساختار قوی تری برای حمایت از بافت نیاز دارد. بنابراین باید نسبت صحیح بین اندازه بینی و ساختار آن در نظر گرفته شود. پس از بازگشت پوست بینی به حالت طبیعی، ساختار تقویت شده به پوست کمک می کند تا خود را بهتر قرار دهد. به طور کلی، رینوپلاستی با پوست ضخیم و گوشتی به تخصص و تجربه زیادی نیاز دارد، زیرا درک صحیح جراح از اندازه مناسب بینی برای دستیابی به نتیجه مناسب بسیار مهم است.

آیا جراحی بینی گوشتی ساده است؟

خیر. جراحی بینی گوشتی یک عمل چالش برانگیز است. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی بینی گوشتی اغلب بسیار کوچک است. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در ظاهر و عملکرد بینی ایجاد کند. از آنجایی که این تغییرات کوچک هستند، حاشیه خطا نیز کم است

تورم و قرار دادن بی حس کننده موضعی در پوست بینی را در حین جراحی منحرف می کند و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. جراحی بینی گوشتی همچنین برنامه استاندارد یا ترتیب مراحل مشخصی ندارد. پزشکان هر عمل را با توجه به نیازهای بیمار انجام می دهند.

جراحی بینی گوشتی

دوره نقاهت عمل جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

برای یک هفته مرخصی از محل کار، مدرسه یا سایر تعهدات برنامه ریزی کنید. در هفته اول هر روز احساس بهتری خواهید داشت. یک هفته پس از جراحی، افراد معمولاً احساس می کنند دوباره حالشان خوب است.

پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت. رفع تورم ممکن است چندین ماه طول بکشد، اگرچه اکثر افراد پس از چند ماه دیگر متوجه آن نمی شوند. افراد معمولاً پس از یک هفته به انجام بیشتر فعالیت‌ها برمی‌گردند و بعد از دو تا چهار هفته همه فعالیت‌ها را از سر می‌گیرند.

مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

برخی از مراقبت‌های پس از عمل جراحی بینی گوشتی در زیر آورده شده است:

جراحی بینی گوشتی

آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

سوالی که اغلب مطرح می شود این است که آیا بعد از جراحی بینی گوشتی بینی به حالت قبل از عمل باز می گردد؟ پاسخ این سوال این است که اگر نتیجه خوبی حاصل شود پس از شش ماه هیچ تغییر اساسی روی بینی ایجاد نمی شود و به همان صورت باقی می ماند. بسیاری از افراد فکر می کنند که این نوع جراحی بینی برگشت پذیر است و هرگز بهبود نمی یابد. اما این یک استدلال علمی نیست.

برخی بر این باورند که جراحی بینی ممکن است برگشت پذیر باشد، اما با تمام دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل، احتمال این اتفاق کمتر است. برش ممکن است قابل مشاهده باشد. به دلیل تورم طولانی مدت، احتمالاً بیمار مجبور است مدت طولانی تری از چسب استفاده کند. علاوه بر این، بینی گوشتی ورم بیشتری خواهد داشت، بنابراین بیمار باید مراقبت های بعد از عمل را به دقت دنبال کند.

بسیاری از جراحی های زیبایی قبلی نتیجه مطلوبی نداشتند و بیمار باید شرایط را می پذیرفت. اما این مشکل امروزه برطرف شده است و معمولاً در صورت انتخاب فرد ماهر در زمینه جراحی بینی و همچنین رعایت مراقبت های جراحی نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.

فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند.

آیا واجد شرایط جراحی بینی گوشتی هستید؟

فردی که با بینی گوشتی یا نوک بینی گوشتی سر و کار دارد ممکن است واجد شرایط رینوپلاستی بینی گوشتی باشد. دکتر کامبیز ایزد پناه برای بررسی صلاحیت بیمار برای انجام رینوپلاستی بینی گوشتی وقت مشاوره می دهد.

مشاوره بیمار تجربه ارزشمندی را ارائه می دهد، به ویژه برای فردی که می خواهد تا حد امکان در مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی و سایر درمان های جوانسازی صورت بیاموزد. دکتر کامبیز ایزد پناه از این مشاوره برای ارزیابی ویژگی های بینی و صورت بیمار و همچنین سابقه پزشکی وی استفاده می کند. او سپس تعیین می کند که آیا بیمار واجد شرایط انجام رینوپلاستی بینی گوشتی یا سایر روش های جوانسازی صورت است یا خیر.

طی مشاوره رینوپلاستی بینی گوشتی با دکتر کامبیز ایزد پناه ، بیمار تشویق به پرسیدن سوال می شود. دکتر ایزد پناه می‌خواهد تمام جنبه ‌های جراحی بینی گوشتی را به بیمار آموزش دهد و بینشی در مورد این روش و روند بهبودی آن ارائه دهد.

جراحی بینی گوشتی

خطرات عمل جراحی بینی گوشتی چیست؟

در این بینی ها به دلیل ضعف اسکلت، جراحان ابتدا اندازه بینی را کاهش می دهند، سپس غضروف هایی را که به درستی قرار گرفته اند برداشته و در نهایت از قسمت های ضعیف حمایت می کنند تا عرض آن کاهش یابد. برداشتن بیش از حد غضروف، احتمال ناهماهنگی را افزایش می دهد. این بینی ها نیز غضروف ضعیفی دارند، بنابراین برداشتن و کاهش غضروف ها باید با احتیاط انجام شود.

هر نوع جراحی خطراتی دارد. این خطرات شامل خونریزی، عفونت و واکنش آلرژیک به بیهوشی است. خطرات جراحی بینی عبارتند از:

رینوپلاستی بینی گوشتی در مقایسه با سایر انواع جراحی بینی چگونه است؟

در گذشته، رینوپلاستی بینی گوشتی اغلب شامل برداشتن غضروف بینی می شد. با این حال، گاهی اوقات منجر به فرورفتگی و زخم در پوست می شد و دستیابی به ظاهری متعادل و طبیعی را برای بیمار تقریبا غیرممکن می کرد. در حال حاضر با انجام رینوپلاستی بینی گوشتی توسط دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، بیمار می تواند ظاهر صورت خود را زیباتر کند و از بینی تکمیل کننده اجزای صورت لذت ببرد.

دکتر ایزدپناه به دلیل تخصص خود در جراحی پلاستیک و ترمیمی صورت شهرت جهانی دارد و عمل جراحی بینی گوشتی را برای بیمار خود انجام می دهد. او ابتدا بینی بیمار را بررسی می کند و چگونگی مطابقت بینی با چشم ها، گونه ها، چانه و سایر ویژگی های صورت را بررسی می کند. در مرحله بعد، دکتر ایزدپناه تعیین می کند که آیا جراحی بینی گوشتی یا نوع دیگری از جراحی بینی برای کمک به بیمار ضروری است یا خیر.

جراحی بینی گوشتی

بهبودی پس از جراحی بینی گوشتی چقدر زمان می‌برد؟

پس از جراحی، اکثر بیماران درد خفیف تا متوسطی را تجربه می کنند که با دارو قابل کنترل است. با این حال، بخش اول دوره نقاهت به دلیل کبودی احتمالی زیر چشم و استفاده از آتل می‌تواند تا حدودی در محل کار و محیط‌های اجتماعی ناخوشایند باشد. بیماران باید انتظار داشته باشند که برای محافظت از استخوان ها و غضروف بینی حدود یک هفته پس از جراحی بینی از آتل در داخل و خارج بینی استفاده کنند. علاوه بر این، بیماران باید از فعالیت های شدید مانند دویدن یا شنا به مدت دو تا سه هفته خودداری کنند و از عینک زدن به مدت چهار تا پنج هفته خودداری کنند.

بینی ساختار پیچیده ای است که از غضروف و استخوان ظریف ساخته شده است. یک تغییر کوچک در یک قسمت از ساختار، بقیه قسمت های بینی را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین جراحی زیبایی بینی برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی و کاربردی نیاز به تخصص دارد. بعد از عمل بینی گوشتی ، افراد معمولاً در هفته اول از آتل بینی استفاده می کنند. شما باید حداقل 24 ساعت پس از عمل سر خود را بالا نگه دارید.

پس از جراحی می توانید انتظار تورم و مقداری کبودی در اطراف چشم را داشته باشید که پس از روز سوم شروع به بهبود می کند. می تواند تا 2 هفته ادامه داشته باشد. انتظار داشته باشید بینی شما کمی تورم داشته باشد که احتمالا فقط شما و جراحتان متوجه آن خواهید شد. این در 6 ماه آینده از بین خواهد رفت. شکل نهایی بینی شما پس از بهبودی کامل مشخص خواهد شد.

قبل از عمل جراحی بینی گوشتی باید به چه مواردی توجه کرد؟

تغییر شکل بینی یک عمل پیچیده است. نتایج را نمی توان تضمین کرد، خطراتی برای در نظر گرفتن وجود دارد و ممکن است گران تمام شود. قبل از شروع، مطمئن شوید که چرا می خواهید شکل بینی را تغییر دهید. ابتدا با پزشک خود صحبت کنید و زمانی را به تصمیم خود اختصاص دهید.

جراحی بینی گوشتی

آنچه باید درباره جراحی بینی گوشتی بدانید

بیماران باید از سلامت کلی خوبی برخوردار باشند و نباید سیگار بکشند زیرا سیگار کشیدن می تواند منجر به جریان ضعیف ضربه و افزایش خطر آسیب بافتی شود.
جراحی بینی برای نوجوانانی که رضایت کامل والدین دارند امکان پذیر است. در حالت ایده آل، دختران باید حداقل 15 یا 16 سال باشند. پسران باید حداقل 17 یا 18 سال داشته باشند.
قبل از جراحی بینی، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار به طور کامل این عمل و خطرات و مزایای آن را درک کرده است. در حالی که جراحی بینی گوشتی یک روش بی خطر است، مهم است که جراحی توسط متخصص انجام شود. ما از تصویربرداری سه بعدی قبل از جراحی استفاده می‌کنیم تا به بیماران نشان دهیم که بینی آن ها بعد از عمل جراحی چگونه است. جراح پلاستیک می تواند مدل هایی از بینی را که قبل از جراحی به نظر می رسد در کنار ظاهر مورد انتظار بعد از جراحی چاپ کند. ما دریافته‌ایم که توانایی تجسم نتایج پیش‌بینی‌شده به بیماران کمک می‌کند تا احساس راحتی بیشتری در مورد جراحی داشته باشند. ما همچنین گزینه ای برای ارائه مدل های چاپ سه بعدی داریم که می توانند نتایج قبل و بعد را نشان دهند.

چه سوالاتی باید از پزشکم بپرسم؟

آیا جراحی بینی گوشتی دردناک است؟

بیمارانی که قصد جراحی بینی گوشتی را دارند سوالات و نگرانی های زیادی دارند. هیچ راهی برای دور زدن این واقعیت وجود ندارد که جراحی با سطحی از ناراحتی، ناخوشایند و درد فیزیکی همراه باشد. هر کسی که ادعا می کند هیچ نگرانی در مورد جراحی زیبایی بینی یا هر نوع جراحی آینده ندارد، احتمالاً بی انصاف است. حتی اگر این عمل روتین در نظر گرفته شود و جراح سابقه فوق العاده ای داشته باشد، همیشه احتمال وقوع اتفاق غیرقابل پیش بینی وجود دارد.

در حالی که ممکن است هرگز امکان کاهش همه خطرات در مورد جراحی وجود نداشته باشد، بیمارانی که بهترین نتایج را دارند همیشه کسانی هستند که بیشترین آگاهی را دارند و انتظارات واقع بینانه دارند. این ها کسانی هستند که سوال می پرسند تا جایی که می توانند آماده عمل شوند.

یکی از سوالاتی که در لیست افرادی که به فکر جراحی هستند قرار می گیرد، این است که در مورد درد چه چیزی را باید انتظار داشت. پاسخ همیشه آسان نیست. هر روش جراحی متفاوت است. حتی دقیقاً همان روش امروز به روشی کاملاً متفاوت با روشی که چند سال پیش انجام می شد صورت می گیرد. آنچه ممکن است شامل برش ‌های بزرگ و دوره‌ های بهبود طولانی ‌تر باشد، اکنون می‌توان با چند برش کوچک و ابزارهای به همان اندازه کوچک انجام داد. خبر خوب این است که این همچنین معادل کاهش قابل توجه زمان لازم برای بهبودی و همچنین کاهش درد است.

وقتی صحبت از جراحی زیبایی بینی می شود، روش بسته ترجیحی در حال حاضر با انجام تمام برش ها در داخل بینی، از طریق سوراخ های بینی انجام می شود. علاوه بر مزایای عدم وجود جای زخم قابل مشاهده، کبودی و تورم کمتر و دوره نقاهت کوتاه تر، درد بسیار کمی نیز وجود دارد. مجرب ترین جراحان زیبایی بینی که در روش بسته مهارت دارند، از باند یا مواد دیگر برای بستن بینی بعد از عمل بسیار کم استفاده می کنند که یکی از شایع ترین علل ناراحتی و درد است. برای این بیماران، معمولاً بلافاصله پس از عمل مقداری کبودی، تورم و ناراحتی وجود دارد، اما در واقع، حداقل مشکلات در تنفس و درد زیاد وجود ندارد.

برخی از بیماران ممکن است دوره های طولانی تورم و تغییر رنگ را تجربه کنند، اما برای بسیاری از بیماران، نتایج و “ظاهر جدید” تنها در عرض چند روز پس از جراحی قابل توجه خواهد بود. با گذشت زمان، پیشرفت‌ های زیبایی‌شناختی اصلاح ‌تر و آشکارتر می‌شوند و با ناپدید شدن تمام تورم ‌ها، عملکرد بهتر می‌شود. اکثر بیماران به زودی بدون درد و حتی آماده بازگشت به محل کار یا مدرسه در طی یک یا دو هفته هستند.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که نه تنها هر جراحی منحصر به فرد است، بلکه هر بیمار نیز منحصر به فرد است. آستانه درد و سطح تحمل به ندرت از فردی به فرد دیگر یکسان است. این چیزی است که باید در طول مشاوره اولیه با جراح بینی مورد توجه قرار گیرد و در طول فرآیند مورد بحث قرار گیرد. اغلب داروهایی وجود دارند که می توانند مفید باشند و همچنین پیشنهاداتی برای اقدامات پس از عمل که ممکن است کمک زیادی به بهبودی آسان تر و دلپذیرتر کند.

جراحی بینی گوشتی

مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی گوشتی

مهم ترین نکاتی که پس از جراحی بینی گوشتی باید در نظر گرفته شود شامل موارد زیر است:

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

بینی گوشتی دارای غضروف های نازک و ضعیفی است که با تکنیک های قدیمی جراحی غضروف (به اصطلاح تکنیک های کاهش) تراشیده و صیقل داده شده است. بینی برای مدتی کوچک تر و زیباتر به نظر می رسید، اما با گذشت زمان و در طی روند بهبودی، بینی کوچک شد و به سمت پایین متمایل شد.

اما امروزه از تکنیک های تقویت غضروف برای جراحی بینی های گوشتی استفاده می شود. با گذشت زمان و پس از بهبودی، بینی گوشتی یا برآمدگی های بینی گوشتی خیلی کم برمی گردد و ممکن است اصلا اتفاق نیفتد.

اغلب برای یک دوره چهار تا شش ماهه صبر می کنیم تا بعد از جراحی زیبایی به شکل نهایی بینی گوشتی برسیم.

شکل جدید بینی پس از عمل به دستورات و دستورات پزشک پس از عمل برای مدت طولانی ادامه دارد.

نوع بینی بر اساس نوع پوست، نسبت قسمت غضروف به استخوان و استحکام غضروف به سه قسمت معمولی، استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که پس از مشاوره اولیه مشخص می شود.

برای پاسخ به این سوال باید به صراحت گفت که این بستگی به این دارد که چه کسی جراحی شما را انجام می دهد و نظر شما در مورد جراحی چیست؟ اگر توسط جراح مجرب انجام شود، مطمئناً بینی بهتر می شود. هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارضی است. برای مشاوره بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو نمایید.

اگر هیچ آلرژی یا پولیپ آلرژیک نداشتید و عمل جراحی به درستی انجام شود، خیر.

بیشتر اوقات پاسخ مثبت است اما گاهی اوقات به دلیل کشش و قدرت عضلات اطراف بینی تفاوت های جزئی دیده می شود.

در جراحی بینی بسته تمام برش ها در قسمت داخلی بینی شما ایجاد می شود. اگر بیماران نیاز به رینوپلاستی باز داشته باشند، برشی نیز در امتداد لبه قابل مشاهده پایین تیغه بینی شما ایجاد می شود. رینوپلاستی باز می تواند دسترسی و کنترل بهتری را به جراح بدهد در حالی که جراحی بینی بسته هیچ جای زخم قابل مشاهده ای در زیر بینی ندارد.

بله، می تواند ظاهر کلی صورت شما را به شدت تغییر دهد. حتی یک بینی کمی نامتناسب و بزرگ می تواند تاثیر قابل توجهی روی صورت شما داشته باشد. بنابراین، عمل بینی یک راه عالی برای تغییر ظاهر شما برای همیشه است.