تزریق چربی به سینه یا پروتز

تفاوت بزرگ کردن سینه با تزریق چربی و بزرگ کردن سینه با پروتز چیست؟

در بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، از چندین ناحیه بدن چربی ساکشن شده و سپس به سینه ها تزریق می شود.

در بزرگ کردن سینه با پروتز، برای افزایش سایز سینه و بهبودی فرم سینه ها از پروتزها برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می شود.

آیا عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی بر خطر سرطان سینه تاثیر می گذارد؟

خیر بزرگ کردن سینه با تزریق چربی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد.

برای دست یابی به نتایج طبیعی تر برای بزرگ کردن سینه کدام است؟

انتقال چربی سینه

 

برای افراد لاغر و کسانی که می خواهند سایز سینه خود را زیاد افزایش دهند چه روشی پیشنهاد می شود؟

ایمپلنت سینه

هزینه کدام روش بیشتر است؟ تزریق چربی یا ایمپلنت سینه؟

ایمپلنت های سیلیکونی و ایمپلنت های سالین در مقایسه با روش های تزریق چربی می توانند گزینه های ارزان تری باشند.

طول عمر کدام روش بیشتر است؟ پروتز سینه یا ایمپلنت سینه؟

پروتز سینه

آنچه می خوانید

در طی عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، جراحان زیبایی از لیپوساکشن برای برداشتن سلول های چربی از بدن شما استفاده می کنند. سپس سلول های چربی تصفیه شده را به سینه های شما تزریق می کنند و اندازه سینه را افزایش می دهند. بزرگ کردن سینه با تزریق چربی خطرات کمتری نسبت به پروتز سینه دارد. همچنین ممکن است برای سفت کردن سینه هایی که افتادگی دارند، لیفت سینه انجام دهید.

ما در ادامه قصد داریم تا به تفاوت های مهم تزریق چربی و پروتز سینه که هر دو روش های پر طرفداری برای بزرگ کردن سینه هستند بپردازیم و آن ها را با هم مقایسه کنیم. 

تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چیست؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی از چربی بدن برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می کند. جراحان سلول های چربی را از چندین ناحیه بدن شما ساکشن می کنند. سپس سلول های چربی را به سینه های شما تزریق می کنند. سینه ‌های شما بزرگ‌ تر می ‌شوند در حالی که قسمت‌ هایی از بدن که سلول‌ های چربی از دست داده ‌اند کوچک ‌تر می‌ شوند.

بزرگ کردن سینه با پروتز چیست؟

بزرگ کردن سینه یک عمل جراحی زیبایی برای افزایش سایز سینه و بهبودی فرم سینه ها است. هدف از این نوع جراحی پلاستیک تغییر ظاهر سینه های شماست.  در این روش، جراح از پروتزها برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می کند و عمل شما تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

بزرگ سینه با پروتز

انواع بزرگ کردن سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه ممکن است با استفاده از موارد زیر انجام شود:

ایمپلنت های مخصوص (پروتز سینه)

انتقال چربی

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

تفاوت بین بزرگ کردن سینه و بازسازی سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه برای افراد سالمی است که می خواهند ظاهر سینه خود را بهبود بخشند و انجام آن از نظر پزشکی ضروری نیست. برای بزرگ کردن سینه می توانید از پروتز سینه یا انتقال چربی استفاده کنید.

 

بازسازی سینه پس از جراحی سرطان سینه انجام می شود. پس از ماستکتومی (برداشتن سینه) یک یا هر دو سینه را بازسازی می کند. برای بازسازی سینه باید پروتز سینه بگیرید.

آیا بزرگ کردن سینه باید با انتقال چربی انجام شود؟

انتخاب روش بزرگ کردن سینه یک تصمیم شخصی است. اگر می خواهید سینه های کمی بزرگ تر داشته باشید اما نمی خواهید پروتز سینه داشته باشید، می توانید این روش را در نظر بگیرید.

چه کسانی نباید عمل بزرگ کردن سینه را با تزریق چربی انجام دهند؟

افرادی که چربی بدن کمی دارند ممکن است کاندیدای خوبی برای تزریق چربی نباشند. جراح شما باید بتواند سلول های چربی بیشتری را نسبت به آن چه که به سینه تزریق می کند، بردارد. این موضوع به این دلیل است که برخی از سلول ها در طول فرآیند از بین می روند. افرادی که چربی بدنشان کم است ممکن است به جای آن نیاز به کاشت سینه داشته باشند.

افرادی که چاقی دارند، نوسانات شدید وزن را تجربه می کنند یا سیگار می کشند، ممکن است کاندیدای خوبی نباشند. در حالت ایده آل، شما باید از سلامتی خوبی برخوردار باشید، فردی غیر سیگاری باشید و بتوانید وزنی را که برای شما ایده آل است حفظ کنید.

تزریق چربی به سینه

چه کسی عمل بزرگ کردن سینه را با انتقال چربی انجام می دهد؟

جراحان زیبایی عمل بزرگ کردن سینه را با انتقال چربی انجام می دهند. این جراحان پلاستیک پزشکانی هستند که در روش ‌های زیبایی که ظاهر افراد را بهبود می ‌بخشند، تخصص دارند.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

در طول عمل بزرگ کردن سینه با انتقال چربی چه اتفاقی می افتد؟

بزرگ کردن سینه با انتقال چربی یک عمل سرپایی است. شما همان روز به خانه می روید. شما بیهوشی عمومی دریافت می کنید تا به شما کمک کند تا در طول جراحی بخوابید.

در طول جراح، موارد زیر را اعمال می کند:

 • از لیپوساکشن برای برداشت رسوبات چربی از چندین ناحیه بدن شما استفاده می کند.
 • سلول های چربی را از طریق دستگاه سانتریفیوژ هدایت می کند تا هرگونه ناخالصی را از بین ببرد.
 • از سرنگ ‌های مخصوص برای تزریق سلول ‌های چربی خالص شده به لایه ‌های بافتی داخل سینه ‌ها استفاده می‌کند.

عمل بزرگ کردن سینه با انتقال چربی چقدر طول می کشد؟

نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با انتقال چربی مادام العمر است. مشاهده نتایج نهایی ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در طول این مدت، سلول های چربی در مکان های جدید خود مستقر می شوند، جایی که برای همیشه در آن جا باقی می مانند. از آنجایی که برخی از سلول ها پس از تزریق می میرند، جراح شما سلول های چربی بیش از نیاز در طول انتقال تزریق می کنند.

اکثر افرادی که تحت عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی قرار می گیرند از نتایج راضی هستند. اگر ناراضی هستید، جراح شما ممکن است روش دیگری برای بزرگ کردن سینه توصیه کند.

خطرات بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چیست؟

خطرات بزرگ کردن سینه با تزریق چربی عبارتند از:

 • خونریزی و کبودی.
 • مرگ سلول های چربی (نکروز) یا حرکت سلول های چربی از سینه ها به قسمت های مختلف بدن.
 • عفونت.
 • کیست های غیر سرطانی (خوش خیم) پستان یا کلسیفیکاسیون پستان.

خطرات بزرگ کردن سینه با پروتز

مزایای بزرگ کردن سینه با تزریق چربی نسبت به پروتز سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش طبیعی برای افزایش شکل و اندازه سینه است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از شکم، باسن، پشت، پاها یا بازوها استفاده می کنند. این نواحی از بدن شما کوچک تر می شوند.

پزشک شما سلول های چربی را به سینه های شما تزریق می کند تا آن ها را بزرگ تر کند. از آن جایی که سینه ها دارای بافت چربی زیادی هستند، افزودن چربی بیشتر به سینه ها ظاهر و احساس طبیعی به آن می دهد.

بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه شامل پوسته های مصنوعی پر از ژل سیلیکون یا سالین (آب نمک استریل) است. یک جراح ایمپلنت ها را زیر پوست شما قرار می دهد.

استفاده از پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه، اسکار شدیدی به نام انقباض کپسولی می تواند در اطراف ایمپلنت ایجاد کند. این موضوع می تواند باعث درد شدید شود. همچنین خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.

ممکن است به لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان مبتلا شوید. این سرطان نادر بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد. سرطان سینه نیست درمان شامل برداشتن ایمپلنت سینه است. برخی از افراد به شیمی درمانی نیاز دارند.

معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چیست؟

برخی از معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی عبارتند از:

 • اندازه سینه کوچک تر: تزریق چربی اندازه سینه را کمی افزایش می دهد. اگر سینه های بزرگ تر می خواهید، به پروتز سینه نیاز دارید.
 • افتادگی سینه ها: انتقال چربی سینه ها را بزرگ تر می کند، اما سینه ها ممکن است همچنان آویزان شوند. برای داشتن سینه هایی سفت و محکم به لیفت سینه نیاز دارید.
 • تکرار عمل: ممکن است برای رسیدن به نتایج مورد نظر به چندین بار تزریق چربی نیاز داشته باشید.

بهبودی پس از عمل بزرگ کردن سینه

بهبودی پس از عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چگونه است؟

 

جراح شما یک باند الاستیک را دور سینه‌ تان می‌پیچد و یک سوتین جراحی برای شما قرار می‌ دهد. این کار به اتصالات رسوبات چربی در جای خود کمک می کند. باید برای یک هفته مرخصی از محل کار و سایر فعالیت های بدنی برنامه ریزی کنید.

ممکن است تا سه هفته در سینه ها و نواحی لیپوساکشن شده درد، کبودی، تورم و ناراحتی داشته باشید. تورم ممکن است تا شش ماه ادامه داشته باشد.

این مراحل می توانند بهبودی شما را تسهیل کنند:

 • به پشت بخوابید تا فشار بر سینه هایتان وارد نشود.
 • آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • لباس های گشاد بپوشید تا به سینه هایتان فشار وارد نشود.

چه زمانی باید با پزشک تماس گرفت

سوالی که برای بسیار از زیبا جویان ممکن است به وجود بیاید این است که کی باید با دکتر تماس بگیرم؟

اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، سریع با پزشک خود تماس بگیرید:

 • خونریزی زیاد، تورم یا کبودی.
 • تهوع و استفراغ.
 • درد شدید.
 • علائم عفونت مانند ترشحات زرد رنگ یا تب.

آیا عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی بر خطر سرطان سینه یا ماموگرافی تأثیر می گذارد؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش نمی دهد و ماموگرافی پس از این روش هنوز برای اکثر افراد خوب جواب می دهد.

سینه شما حاوی بافت چربی و بافت سینه است. بافت چربی در ماموگرافی تیره به نظر می رسد. تومورها در برابر این بافت تیره سفید به نظر می رسند. حتی زمانی که عمل بزرگ کردن، چربی بیشتری به سینه ‌های شما اضافه می‌کند، تومورها همچنان به راحتی قابل مشاهده هستند.

اما بزرگ کردن سینه با انتقال چربی می تواند باعث میکروکلسیفیکاسیون شود. این رسوبات کلسیم مانند لکه های کوچک سفید در ماموگرافی به نظر می رسند.

اکثر میکروکلسیفیکاسیون ها نشانه سرطان نیستند. اما گاهی اوقات میکروکلسیفیکاسیون ها به دلیل نوعی سرطان سینه به نام کارسینوم مجرای درجا (DCIS) در سینه شما جمع می شوند. برای رد کردن تشخیص سرطان، جراح شما ممکن است آزمایش ‌های بیشتری مانند سونوگرافی سینه، MRI یا بیوپسی سوزنی را توصیه کند.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک عمل زیبایی برای بزرگ کردن سینه ها است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشت سلول های چربی از شکم، باسن، ران، پشت یا بازوها استفاده می کنند. پس از آن، این مناطق باریک تر به نظر می رسند. جراهان، سلول های چربی را به سینه های شما تزریق می کنند، جایی که برای همیشه باقی می مانند. روش تزریق چربی نسبت به ایمپلنت سینه خطرات کمتری دارد. با این حال، فقط کمی سینه ها را بزرگ می کند و آن ها را سفت نمی کند. برای این اثرات، شما نیاز به لیفت سینه یا کاشت سینه دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

جنبه های مهم تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه

سال به سال، بزرگ کردن سینه به طور مداوم یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی است که در سراسر جهان انجام می شود. زنانی که علاقه مند به افزایش اندازه و شکل سینه های خود هستند، به زودی با یکی از حیاتی ترین و شخصی ترین تصمیماتی که باید در مورد جراحی خود بگیرند، مواجه می شوند: ایمپلنت سینه یا  تزریق چربی سینه.

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت یک روش آزمایش شده در زمان است که طی دهه ها توسط جراحان پلاستیک انجام شده است. انتقال چربی که پیوند چربی یا تزریق چربی نیز نامیده می‌شود، نوآوری جدیدتری است که اجازه می ‌دهد تا چربی ناخواسته از قسمت دیگری از بدن با استفاده از لیپوساکشن جمع‌آوری شده و به سینه ‌ها تزریق شود. هر دو روش می توانند نتایج زیبا و طولانی مدت را برای بیمار مناسب ایجاد کنند. پس کدام یک برای شما مناسب است؟

 • بزرگ کردن سینه از لحاظ طبیعی بودن

اگر به دنبال بزرگ کردن سینه در حد متوسط هستید و ظاهر و احساس طبیعی مهم است، تزریق چربی سینه روشی مناسب برای شماست. تزریق چربی یک جایگزین کم تهاجمی برای ایمپلنت است، خبر خوب در مورد تزریق چربی این است که نه تنها سینه‌ های شما بزرگ ‌تر می ‌شوند، بلکه قسمت‌ هایی که چربی از آن‌ ها خارج شده است، مانند ران ‌ها، پاها و شکم نیز کوچک تر می شوند.

با این حال، اگر به دنبال افزایش سایز قابل توجهی در اندازه، حمایت ساختاری بیشتر یا شکل دادن مجدد به سینه های خود هستید، ایمپلنت سینه ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. ایمپلنت ها می توانند افزایش قابل توجهی در حجم، برآمدگی و پری سینه داشته باشند. اگرچه گاهی اوقات ایمپلنت ها بیشتر از پیوند چربی قابل توجه هستند، اما هر یک از این روش ها می توانند با تکنیک های دکتر کامبیز ایزد پناه به نتیجه ای طبیعی دست پیدا کنند.

 • مقایسه طول عمر تزریق چربی و استفاده از ایمپلنت سینه

ایمپلنت سینه یکی از ابزارهای پزشکی است که به طور کامل مورد تحقیق قرار گرفته است. میزان رضایت بیماران بسیار بالاست. جراحان بر اساس فیزیک بدنی و نوع ایمپلنتی که انتخاب می کنند، درک بسیار خوبی از نتایجی که بیمار می تواند انتظار داشته باشد به دست آورد، دارند. حتی اگر ایمپلنت سینه «عمل مادام العمر» نباشد، اکثر زنان قادر خواهند بود از مزایای آن در بیشتر زندگی خود بهره مند شوند.

جنبه منفی تزریق چربی این است که نتایج عمل کمتر است. این یک تکنیک تخصصی است که با تجربه، تخصص و تجهیزات وابسته است، تعداد کمی از جراحان غیرپلاستیک با جزئیات پیوند چربی آشنا هستند. دکتر کامبیز ایزد پناه، یکی از معدود جراحان پلاستیک متخصص در ایران است که در تکنیک‌ های بازسازی سینه و بزرگ‌کردن سینه با استفاده از تمام بافت ‌ها (انتقال بافت، ماهیچه، چربی) و ایمپلنت‌ ها مهارت بالایی دارد.

نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه و استفاده از پروتز سینه

بسته به اهداف شما، ایمپلنت سینه یک تغییر بسیار قابل اعتماد و قابل پیش بینی در اندازه سینه ایجاد می کند که بیماران قادر به انتخاب آن هستند. هنگامی که قرار است از ایمپلنت استفاده شود، فرآیند مشاوره شامل طیف وسیعی از تصمیمات است که نتیجه نهایی عمل را تعیین می کند. شما به همراه جراح خود در مورد شکل، اندازه و ظاهر ایمپلنت ها و همچنین محل برش و روش قرار دادن آن صحبت خواهید کرد. نتایج را می توان متناسب با آناتومی و اهداف زیبایی شناختی منحصر به فرد شما تنظیم کرد.

اگر قصد دارید پروتز سینه را به جای تزریق چربی انجام دهید، بهترین راه برای تصمیم گیری این است که به مشاوره مراجعه کنید. بسته به ساختار بدن، نتایج مورد نظر و ترجیحات شخصی، جراح شما می تواند توضیح دهد که کدام یک از این دو روش برای شما بیشتر کاربرد دارد.

به طور کلی، اگر می خواهید سینه های خود را خیلی بزرگ کنید، ایمپلنت احتمالا گزینه سریع تری است. اگر ظاهر و احساس طبیعی و به حداقل رساندن سیلیکون مهم است، پیوند چربی یک رقیب قوی است. فراموش نکنید، شما می توانید یک رویکرد ترکیبی داشته باشید.

نیازهای هر فرد منحصر به فرد است، هر مورد متفاوت است، بنابراین افزایش حجم و ظاهر سینه تصمیمی است که بهتر است با مشاوره تعیین شود چرا که جراح در بسیاری از تکنیک ها ماهر است و می تواند نتیجه مورد نظر شما را برایتان ارمغان بیاورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مقایسه پزشکی تزریق چربی به سینه یا پروتز سینه

در سال های اخیر برای زنان به طور فزاینده ای محبوب شده است که راه هایی را که می توانند در ظاهر و فرم بدن خود تغییر دهند، کشف کنند. اغلب چنین تغییراتی به مسائل پزشکی مرتبط نیست. در عوض، این تغییرات همه به این است که یک زن چگونه خود را می بیند و چه احساسی دارد. به طور خاص، سینه ‌ها ناحیه ‌ای از بدن هستند که می‌توانند به شدت زنان را تحت تأثیر قرار دهند. اگر آن ها از اندازه و شکل سینه های خود ناراضی باشند، این می تواند منجر به احساس ناراحتی عمیق و همچنین عدم اعتماد به نفس آن ها شود.

جراحی زیبایی روشی آشکار برای ایجاد تغییرات در اندازه و شکل سینه های زنان است. بزرگ کردن سینه یا عمل سینه یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در ایران و جهان است. هنگامی که زنان به دنبال تغییر در سینه های خود هستند، بیش از یک روش وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. انتخاب بین تزریق چربی یا کاشت سینه وجود دارد. انتخاب بین این دو گزینه همیشه ساده نیست. هر دوی این روش ها مزایای خود را دارند و تصمیم گیری در مورد اینکه چه چیزی برای شما مناسب است می تواند زمان بر باشد. در اینجا، ما قصد داریم به این گزینه ها نگاهی عمیق تر بیندازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه کلی تزریق چربی در مقابل ایمپلنت

هدف هر دو روش این است که مراجعه کننده از فرم جدید سینه های خود که بزرگ تر شده اند راضی باشد. نتایج دقیق و روشی که هر دو به ارمغان می آورند متفاوت است. این بدان معناست که هنگام بررسی تزریق چربی در مقابل ایمپلنت، ضروری است که با متخصصی مشورت کنید که می‌تواند به شما توصیه کند که کدام روش با انتظارات شما مطابقت دارد. در اینجا یک مرور سریع از تفاوت های کلیدی بین این دو روش وجود دارد:

 • نکات کلیدی در خصوص تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه گاهی اوقات به عنوان یک عمل طبیعی سینه شناخته می شود زیرا از ایمپلنت استفاده نمی شود. از آن جایی که چربی خود شما استفاده می شود، اغلب این امر منجر به نتایج طبیعی می شود. این روش به خودی خود تهاجمی است و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. بسته به میزان چربی در حال انتقال، 1-3 ساعت طول می کشد تا عمل شما تکمیل شود.

اولین مرحله انتقال چربی شامل لیپوساکشن است. این کار برای حذف چربی های ناخواسته از سایر نواحی بدن استفاده می شود. هنگامی که چربی برداشت شود، در دستگاه مخصوص پاکسازی می شود تا اطمینان حاصل شود که خون و هر ماده دیگری از آن خارج می شود. هنگامی که چربی تمیز و آماده استفاده شد، به سینه ها تزریق می شود. چربی تزریق شده منجر به بزرگ شدن سینه ها می شود و همچنین می توان از آن برای تغییر شکل فرم سینه استفاده کرد.

 • نکات کلیدی در خصوص پروتز سینه

انجام عمل پروتز سینه تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد و این عمل بین 1 تا 1.5 ساعت طول می کشد. قبل از انجام عمل، جراح گزینه‌ های مربوط به ایمپلنت مورد استفاده را با شما در میان می‌گذارد. رایج ترین آن ها سالین و سیلیکون هستند. نوعی که بهترین نتیجه را برای شما به دست می آورد چیزی است که جراح شما در مورد آن توصیه می کند.

در طول این عمل، جراح شما باید برش هایی برای قرار دادن ایمپلنت ها ایجاد کند. ایمپلنت های سالین حاوی آب نمک استریل هستند اما تا زمانی که در بدن قرار نگیرند پر نمی شوند. این بدان معنی است که آن ها اغلب به یک برش کوچک تر نیاز دارند. جراح شما تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن هرگونه اسکار انجام می دهد و معمولاً برش هایی در اطراف نوک سینه ایجاد می کند.

مقایسه تزریق چربی و ایمپلنت

انتخاب بین تزریق چربی یا پروتز سینه

انتخاب بین تزریق چربی و پروتز سینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

 • اگر می خواهید سایز سینه های خود را فقط کمی بیشتر کنید و نتایج شما طبیعی باشد: انتقال چربی سینه

توسعه تکنیک های پیوند چربی سینه برای بیمارانی که به دنبال بهبودهای زیبا و طبیعی برای ظاهر خود هستند انقلابی بوده است. از آنجایی که این روش با استفاده از چربی گرفته شده از بدن خود شما انجام می شود، سینه های شما نرم هستند و حرکت طبیعی خواهند داشت. پیوند چربی سینه در دستیابی به ظاهری فوق طبیعی برتری دارد. با این حال، نمی تواند به نتایج چشمگیری که برخی از بیماران می خواهند دست یابد. زنانی که به دنبال افزایش اندک سایز سینه  هستند، بهترین کاندید برای بزرگ کردن سینه طبیعی هستند.

 • اگر به دنبال این هستید که سایز سینه خود را خیلی افزایش دهید: ایمپلنت سینه

یکی از مهم ترین عواملی که باید قبل از عمل بزرگ کردن سینه در نظر بگیرید، اهداف شخصی شماست. دکتر کامبیز ایزد پناه از شما می‌خواهد شکل بدن ایده‌آل خود را توصیف کنید و شما این فرصت را خواهید داشت که یک سوتین جراحی مجهز به ایمپلنت ‌های مختلف را امتحان کنید تا به فرآیند تصمیم‌گیری کمک کند.

اگر به دنبال افزایش قابل توجه سایز یا تاثیر بصری چشمگیرتر هستید، ایمپلنت سینه ممکن است بهترین انتخاب برای شما باشد. ایمپلنت ها می توانند بدون توجه به نوع بدن بیمار، افزایش قابل توجهی در حجم، برآمدگی و پری سینه داشته باشند. اگرچه گاهی اوقات ایمپلنت ها بیشتر از پیوند چربی قابل توجه هستند، هر یک از این روش ها می تواند با تکنیک های دکتر کامبیز ایزد پناه به نتیجه ای طبیعی دست یابد.

 • اگر می خواهید یک روش کاملاً طبیعی انجام دهید: انتقال چربی سینه

برخی از زنان نسبت به عواقب وجود یک وسیله پزشکی در داخل بدن خود ابراز نگرانی می کنند. پیوند چربی سینه از احتمال بروز عوارضی که می تواند همراه با ایمپلنت سینه باشد، مانند موج دار شدن، پارگی یا انقباض کپسولی جلوگیری می کند. همچنین احتمال نیاز به برداشتن یا تعویض ایمپلنت سینه را در آینده از بین می برد. با تزریق چربی، هیچ ماده خارجی به بدن وارد نمی شود. این روش بدون ایمپلنت و بسیار ایمن است.

 

 • اگر می خواهید گزینه های مختلف بزرگ شدن سینه را در نظر بگیرید: ایمپلنت سینه

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت بیشترین انعطاف را هم برای بیمار و هم برای جراح دارد. هنگامی که قرار است از ایمپلنت استفاده شود، فرآیند مشاوره شامل طیف وسیعی از تصمیمات است که نتیجه نهایی عمل را تعیین می کند. همراه با دکتر کامبیز ایزد پناه، نوع، شکل، اندازه و مشخصات ایمپلنت‌ های خود و همچنین محل برش و روش قرارگیری پروتز که در طول جراحی استفاده می‌ شود را انتخاب می‌کنید. نتایج را می توان متناسب با آناتومی و اهداف زیبایی شناختی منحصر به فرد شما تنظیم کرد. پیوند چربی سینه امکان انتخاب از میان گزینه های مختلف را فراهم نمی کند.

 • اگر می خواهید نواحی دیگر بدن خود را به طور همزمان شکل دهید: انتقال چربی سینه

تاثیر بزرگ کردن با ایمپلنت به سینه ها محدود می شود. با تزریق چربی، دو ناحیه از بدن به طور همزمان بهبود می یابد. این روش به طور طبیعی و ایمن سینه ‌ها را بزرگ می‌کند و در عین حال ناحیه اهداکننده چربی را لاغر می‌کند و در یک عمل راحت، فرم بهتری را در هر دو ناحیه ایجاد می‌کند. چربی برای بزرگ کردن سینه به طور معمول از شکم، پهلو یا ران برداشت می شود. موفقیت این رویکرد به انتخاب یک جراح با درک پیشرفته از هر دو روش و مهارت جراح  بستگی دارد.

 • اگر خیلی لاغر هستید: ایمپلنت سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی به تنهایی به مقدار قابل توجهی چربی (به طور متوسط 300-400 سی سی در هر طرف) نیاز دارد. بیماران بسیار لاغر ممکن است چربی اضافی کافی برای برداشت و تزریق به سینه نداشته باشند. برای این بیماران بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سیلیکونی بهترین گزینه است. ایمپلنت های سیلیکونی اغلب نتایج بهتری نسبت به ایمپلنت های سالین برای بیمارانی که لاغر هستند و بافت طبیعی سینه کمی دارند به دست می آورند. دکتر کامبیز ایزد پناه در طول مشاوره حضوری بررسی می کند که آیا شما مقدار کافی چربی برای عمل تزریق چربی به سینه دارید یا خیر.

 • اگر نمی توانید با اسکار حاصل از جراحی کنار بیایید: انتقال چربی سینه

هر زمان که برشی ایجاد شود، امکان اسکار وجود دارد. اینکه در نهایت چقدر اسکار قابل مشاهده است به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چقدر از دستورالعمل‌ های مراقبت ‌های پس از جراحی جراح خود پیروی می‌کنید. هنگامی که از ایمپلنت استفاده می شود، برش به دقت قرار می گیرد تا جای زخم به حداقل برسد و به راحتی در زیر اکثر لباس ها و لباس های شنا پنهان شود. با تزریق چربی، تقریباً هیچ جای زخمی وجود ندارد. فقط برش های کوچک برای وارد کردن کانول لیپوساکشن برای بخش برداشت چربی استفاده می شود.

 • اگر می خواهید قابل پیش بینی ترین نتایج را داشته باشید: ایمپلنت سینه

ایمپلنت سینه یکی از ابزارهای پزشکی است که به طور کامل مورد تحقیق قرار گرفته است. آن ها سابقه ای طولانی در زمینه ایمنی و میزان بسیار بالایی از رضایت بیماران دارند. جراحان بر اساس نوع بدن بیمار و نوع ایمپلنتی که انتخاب می کنند، درک بسیار خوبی از نتایجی که بیمار می تواند انتظار داشته باشد به دست آورد، دارند.

تزریق چربی سینه یک رویکرد پیشگام، اما جدیدتر است. نتایج آن کمتر قابل پیش‌بینی است، زیرا همه چربی‌ ها مصرف نمی‌شوند و چربی ‌هایی که می‌گیرند با توجه به نوسانات وزن بیمار رشد کرده و کوچک می‌شوند. علاوه بر این، جراحان کمتری با روش پیوند چربی آشنا هستند. دکتر کامبیز ایزد پناه یکی از معدود جراحان پلاستیک متخصص در ایران است که واجد شرایط استفاده از این تکنیک است.

بزرگ کردن سینه با پروتز

تزریق چربی سینه در مقابل پروتز: مزایا و معایب

هنگامی که به بزرگ کردن سینه یا بزرگ کردن سایر قسمت های بدن فکر می کنید، کاشت سینه سنتی دیگر تنها گزینه نیست. همچنین امکان استفاده از تکنیک های انتقال چربی برای بزرگ کردن طبیعی سینه وجود دارد. با انتخاب بین این دو، هر کسی که می خواهد یک روش بزرگ کردن سینه را در نظر بگیرد باید به این فکر کند که کدام گزینه ممکن است برای نتایج مورد نظرشان مناسب تر باشد. تزریق چربی همیشه انتخاب درستی نیست و بزرگ کردن سینه با ایمپلنت می تواند گزینه بهتری برای برخی افراد باشد. هم ایمپلنت و هم تزریق چربی دارای مزایا و معایبی هستند که باید قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه کدام روش برای بزرگ کردن سینه شما بهترین است بررسی شود.

پروتز سینه برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می شود، گاهی اوقات برای رسیدن به اندازه بزرگ تر یا بازیابی حجم پس از کاهش وزن یا زایمان مورد استفاده قرار می گیرد. بزرگ کردن سینه با ایمپلنت همچنین می تواند برای بازسازی سینه ها پس از ماستکتومی استفاده شود. ایمپلنت های مدرن انواع مختلفی دارند که با مواد مختلف ساخته شده اند.

ایمپلنت های سینه روی یا زیر عضله سینه قرار می گیرند. قبل از عمل جراحی، همچنین انتخابی برای محل ایجاد برش برای کاشت ایمپلنت وجود دارد، از جمله زیر بازو، زیر چین طبیعی سینه و اطراف آرئول.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یا بزرگ کردن سینه طبیعی چیست؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش جایگزین برای بزرگ کردن سینه ها با مواد پرکننده طبیعی از طریق برداشت چربی از قسمت دیگری از بدن شما است. تزریق چربی از چربی بدن خود بیمار استفاده می‌کند و بنابراین راهی طبیعی برای بزرگ‌کردن سینه ‌ها ارائه می‌دهد که می‌تواند نتایج طبیعی‌تری را ارائه دهد.

روش تزریق چربی با برداشت چربی با استفاده از تکنیک‌ های لیپوساکشن برای برداشت سلول ‌های چربی اهداکننده از ناحیه ‌ای از بدن با چربی اضافی شروع می ‌شود. سپس سلول ‌های چربی قبل از تزریق مجدد به سینه ‌ها (یا قسمت دیگری از بدن که می‌خواهید آن را بزرگ کنید) خالص می‌شوند تا آماده تزریق شوند. این بدان معناست که هم می ‌توانید چربی ‌های ناخواسته را از ناحیه ‌ای که نمی‌خواهید حذف کنید و هم سینه‌ ها یا قسمت دیگری از بدن (مانند باسن) را همزمان با تزریق چربی بزرگ کنید.

 

مزایای پروتز سینه در مقابل تزریق چربی

استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی یا ایمپلنت های سالین مزایای زیادی برای افزایش حجم دارد. این نوع می تواند بهترین انتخاب برای کسانی باشد که می خواهند سینه های خود را بزرگ کنند.

اندازه و شکل سینه

انتخاب پروتز سینه به این معنی است که شما می توانید اندازه سینه و شکل سینه را که مناسب شماست انتخاب کنید.

امنیت

وقتی صحبت از امنیت پروتز سینه می شود، این عمل، چیزی است که سال ها انجام و آزمایش شده است. اگرچه نگرانی ‌های ایمنی در رابطه با ایمپلنت‌ های سینه وجود داشته است، اما بیشتر به ایمپلنت‌ های بی‌کیفیت یا کاشت نادرست مربوط می‌شود. آن ها به طور کلی بسیار ایمن در نظر گرفته می شوند، به خصوص با انواع مختلفی از ایمپلنت های سینه برای انتخاب.

طول عمر

یکی دیگر از مزایای پروتز سینه ماندگاری آن هاست. در حالی که ایمپلنت‌ های سینه برای تمام عمر دوام نمی‌آورند، باید بین 15 تا 20 سال طول بکشد تا نیاز به تعویض داشته باشند. اگر هیچ عارضه ای را تجربه نکنید، ایمپلنت سینه نباید زودتر از این زمان تعویض شود. به علاوه، بهبودی پس از تعویض ایمپلنت در مقایسه با روش اولیه اغلب سریع‌ تر و کمتر ناراحت‌کننده است. دکتر کامبیز ایزد پناه در این باره می فرمایند که پروتزهای سینه که در سال های اخیر تولید می شوند حتی برای تمام زندگی دوام می آورند.

قیمت

ایمپلنت های سیلیکونی و ایمپلنت های سالین در مقایسه با روش های تزریق چربی می توانند گزینه های ارزان تری باشند. این به این دلیل است که تزریق چربی نیاز به دو روش دارد تا ابتدا سلول‌ های اهداکننده را برداشت شود و سپس آن ها را تزریق کرد، در حالی که ایمپلنت‌ ها فقط به یک روش نیاز دارند. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که ایمپلنت ها در نهایت باید تعویض شوند، که به کل هزینه می افزاید.

معایب ایمپلنت سینه در مقابل تزریق چربی

همچنین برخی از معایب پروتز سینه وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری بین ایمپلنت سینه و تزریق چربی در نظر گرفته شود.

 • 1. زمان بهبودی

به طور کلی، پروتز سینه در مقایسه با تزریق چربی به معنای زمان بهبودی طولانی‌تری است. با این حال، این تفاوت از نظر بازگشت به فعالیت های معمول خود تنها می تواند چند هفته باشد. احتمالاً باید حداقل دو هفته صبر کنید تا بتوانید به ورزش و فعالیت های دیگر بازگردید.

 • 2. ظاهر

امروزه می توان پروتز سینه را بسیار طبیعی جلوه داد، به خصوص زمانی که شما نوع مناسبی از ایمپلنت را انتخاب کنید. با این حال، برخی از افراد احساس می کنند که ایمپلنت سینه ظاهری کمتر طبیعی نسبت به تزریق چربی به سینه ایجاد می کند.

 • 3. خطرات

تمام جراحی ها با خطراتی همراه هستند، به خصوص زمانی که تحت بیهوشی عمومی انجام شوند. همچنین خطر پارگی یا خالی شدن پروتز سینه وجود دارد که باید در نظر گرفت. اگرچه این خطر زیاد نیست، اما با افزایش سن پروتز سینه بروز آن بیشتر می شود.

مزایای تزریق چربی به سینه

مزایای تزریق چربی در مقابل ایمپلنت سینه

پروتز سینه با تزریق چربی نیز مزایای بسیار خوبی دارد که ممکن است شما را وسوسه کند که آن را نسبت به روش سنتی بزرگ کردن پروتز سینه انتخاب کنید.

 • 1. طبیعی بودن

برای بسیاری از افراد، جذابیت پیوند چربی سینه این است که طبیعی تر است. نه تنها به این معنی است که شما هیچ ماده خارجی در بدن خود ندارید، بلکه می تواند نتایج طبیعی تری نیز ایجاد کند.

 • 2. دو روش در یک عمل

یکی دیگر از مزایای تزریق چربی این است که می تواند دو چیز را به طور همزمان برطرف کند. اگر می خواهید حجم یک ناحیه را افزایش دهید، اما در ناحیه دیگری چربی را نیز کاهش دهید، این روش می تواند کمک کننده باشد. می‌توانید چربی را از جایی که چربی ناخواسته وجود دارد بردارید و به سینه‌ ها یا ناحیه دیگری که می‌خواهید سایز و حجم آن را افزایش دهید تزریق کنید.

 • 3. کمتر تهاجمی است

تزریق چربی هنوز یک عمل اصلی است، اما در مقایسه با ایمپلنت کمتر تهاجمی است. تزریق چربی به بیهوشی عمومی یا برش های بزرگی که برای کاشت ایمپلنت سینه لازم است نیاز ندارد.

 • 4. ایده آل برای سینه های ناهموار یا پس از لامپکتومی

در شرایطی که ممکن است نیازی به ایمپلنت نباشد، تزریق چربی سینه می تواند انتخاب خوبی باشد. برای برطرف کردن سینه های ناهموار یا بازیابی شکل بافت سینه پس از سرطان سینه یا لامپکتومی ایده آل است.

معایب تزریق چربی در مقابل ایمپلنت سینه

تزریق چربی سینه دارای معایبی است که قبل از انجام این روش درک آن ها مهم است.

 • 1. محدودیت اندازه سینه

اگر به دنبال نتایج متوسطی هستید، تزریق چربی می تواند کارساز باشد. با این حال، اگر به افزایش اندازه سینه های خود بیش از متوسط فکر می کنید، احتمالاً ایمپلنت بهتر است. شما محدود به میزان چربی موجود در سایر قسمت های بدن خود هستید.

 • 2. طول عمر

در حالی که ایمپلنت‌ ها می‌توانند سال‌ ها دوام بیاورند، اما نتایج تزریق چربی ممکن است طولانی نباشد. سلول‌ های چربی پیوند شده اغلب تنها چند سال زنده می‌مانند، زیرا در صورت کاهش وزن می‌توانند جذب بدن شوند و تحت تأثیر قرار گیرند.

معایب تزریف چربی به سینه

 • 3. قیمت

ممکن است هزینه تزریق چربی بیشتر از ایمپلنت باشد. این شامل هر دو تکنیک لیپوساکشن و تزریق سلول های چربی برداشت شده به ناحیه مورد نظر است. در حالی که این کارها را می توان با بی حسی موضعی و به عنوان یک روش سرپایی انجام داد، تزریق چربی همچنان می تواند گرانتر از ایمپلنت باشد.

 • 4. برای همه مناسب نیست

روش تزریق چربی سینه ممکن است همیشه برای همه بیماران مناسب نباشد. این برای هر کسی که مقداری چربی اضافی دارد که می تواند در ناحیه دیگری از بدن خود استفاده کند بهترین کارایی را دارد. اگر به خصوص لاغر هستید، احتمالاً متوجه خواهید شد که چربی اضافی کافی برای برداشت ندارید. تزریق چربی نیز برای افرادی که می خواهند بیشتر از اندازه متوسط افزایش سایز پیدا کنند مناسب نیست.

 • 5. خطرات

پیوند چربی ممکن است به عنوان افزایش طبیعی شناخته شود، اما هنوز یک روش جدی با خطرات است. این یک روش جدیدتر در مقایسه با ایمپلنت است، بنابراین مسائل ایمنی به خوبی بررسی نشده است. این یک روش بی خطر است، اما هنوز هم جراحی است که با خطراتی همراه است.

خطرات پروتز سینه

چه زمانی از پروتز سینه باید استفاده کرد؟

چه زمانی باید ایمپلنت را برای بزرگ کردن سینه انتخاب کنید؟ اگر می خواهید اندازه سینه های خود را بیش از حد متوسط افزایش دهید، احتمالاً ایمپلنت بهترین انتخاب است. این امر با تزریق چربی دشوارتر است. اگر به دنبال نتایج بلندمدت بیشتری هستید، ایمپلنت ها نیز گزینه بهتری هستند. ایمپلنت ها برای مدت طولانی دوام خواهند داشت و حتی ممکن است تا آخر عمر دوام داشته باشند. انتخاب ایمپلنت همچنین می تواند در هزینه شما نیز صرفه جویی کند، به خصوص که برای مدت طولانی دوام می آورند.

چه زمانی از تزریق چربی به سینه باید استفاده کرد؟

تزریق چربی می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که می خواهند هم چربی یک ناحیه را از بین ببرند و هم ناحیه دیگری را بهبود بخشند و فرم دهی کنند. اغلب برای افرادی که می خواهند سینه های طبیعی یا تغییرات ظریف تری داشته باشند، بهتر است، زیرا برای ایجاد تغییرات کوچک تر استفاده می شود. همچنین ممکن است برای کسانی که می‌خواهند سینه‌ های ناهموار را متقارن کنند یا می‌خواهند تغییرات پس از لامپکتومی را بهبود بخشند، مناسب باشد. اگر ایمپلنت ‌ها تغییر بسیار بزرگی به نظر می‌رسند، تزریق طبیعی چربی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

مزایای تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

انتقال چربی از چربی بدن شما برای بزرگ کردن سینه ها استفاده می کند. همچنین یکی از ایمن ترین و طبیعی ترین مواد پرکننده سینه به حساب می آید. این بدان معناست که خطر واکنش های آلرژیک کمی وجود دارد. همچنین به این معنی است که سینه های شما طبیعی تر به نظر می رسند.

جای زخم و پیوند چربی

علاوه بر این، در مورد تزریق چربی عملاً هیچ جای زخمی وجود ندارد. همچنین خطر موج دار شدن یا نازک شدن طولانی مدت سینه، که معمولاً با ایمپلنت سینه همراه است، وجود ندارد.

 

همچنین در مقایسه با ایمپلنت سینه، پیوند چربی نیازی به نگهداری لازم ندارد. بیماران همچنین از مزایای کانتورینگ بدن به دلیل نحوه برداشت چربی برای این روش لذت می برند.

معایب تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

با این حال، خطرات کلسیفیکاسیون در سینه ها در اثر تزریق چربی وجود دارد. در نتیجه، برخی از جراحان نگران هستند که پیوند چربی می تواند در غربالگری سرطان سینه اختلال ایجاد کند. علاوه بر این، بیمارانی که به دنبال تغییر بزرگ در اندازه سینه هستند ممکن است نتوانند با یک روش پیوند چربی به نتایج خود دست یابند.

هزینه پیوند چربی اغلب بیشتر از بزرگ کردن سینه است. همچنین خطر ایجاد توده ها در سینه ها وجود دارد. اگر جراح شما بی تجربه باشد، تورفتگی یا بی نظمی نیز می تواند در محل برداشت چربی رخ دهد.

سایز معایب عبارت اند از:

 • کیست ها
 • میکروکلسیفیکاسیون
 • عفونت
 • این احتمال وجود دارد که برخی از سلول های چربی از ناحیه سینه خارج شوند
 • نکروز - مرگ – سلول های چربی

مزایای تزریق چربی به سینه

مزایای ایمپلنت سینه برای بزرگ کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

پروتزهای سینه به دلیل استفاده گسترده در طول سالیان، تغییرات قابل اعتماد و قابل پیش بینی در اندازه ایجاد می کنند. استفاده از پروتز سینه همچنین به بیماران امکان می دهد سایز سینه را بهتر تعیین کنند. علاوه بر این، ایمپلنت های سینه فعلی ایمن و طبیعی تر از همیشه هستند. ایمپلنت ها نیز مانند پیوند چربی نیازی به جراحی اضافی در سایر قسمت های بدن ندارند.

هزینه بزرگ کردن سینه با ایمپلنت نیز بسیار کمتر از تزریق چربی است. ایمپلنت ها به راحتی برداشته می شوند در حالی که برداشتن چربی پس از تزریق دشوار است.

معایب ایمپلنت سینه برای بزرگ کردن سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

پروتز سینه سیلیکون در مقایسه با تزریق چربی

برخلاف تزریق چربی، ایمپلنت ها خطر پارگی و نشت را دارند. این بدان معنی است که آن ها باید در طول عمر بیمار تغییر کنند. ایمپلنت ها همچنین خطر دید و موج دار شدن دارند، به خصوص زمانی که برای بافت سینه شما خیلی بزرگ باشند.

علاوه بر این، زمانی که بافت اسکار در اطراف ایمپلنت ضخیم می شود و منجر به سفت شدن و اعوجاج ایمپلنت می شود، ایمپلنت سینه خطر انقباض کپسولی را دارد. پروتز سینه همچنین بر خلاف پیوند چربی باعث ایجاد اسکارهای قابل مشاهده می شود. در حالی که هر دو سیلیکون و سالین برای بدن بی خطر هستند، اما هنوز به اندازه چربی بدن شما بی خطر نیستند.

تزریق چربی یا ایمپلنت سینه – کدام یک طبیعی تر به نظر می رسد؟

بیماران برای بزرگ کردن سینه در حال حاضر این فرصت را دارند که برای انجام عمل جراحی پلاستیک خود از بین محلول نمک، سیلیکون و تزریق چربی یکی را انتخاب کنند. با این حال، همه گزینه ها دارای معایب و محدودیت های خاص خود هستند.

انتخاب روش مناسب به عوامل زیادی بستگی دارد. ایمپلنت‌ های سیلیکونی و سالین در طی سال ‌ها بارها در پروسه‌ های بزرگ کردن سینه استفاده شده ‌اند. این ‌ها پروتزهای آزمایش‌ شده زمان هستند که امروزه هنوز به طور منظم استفاده می‌شوند. در نتیجه، گزینه مورد استفاده در جراحی شما اغلب کاملاً بر اساس آنچه شما و جراحتان تصمیم می گیرید بهترین نتایج را به شما ارائه می دهد است.

ایمپلنت سینه سیلیکونی یا نمکی؟

بسیاری از جراحان ایمپلنت های سیلیکونی را ترجیح می دهند زیرا ظاهر و احساس واقعی تر دارند. سیلیکون اغلب نرم تر است و وزن کمتری نسبت به سالین دارد. از طرف دیگر، سایر جراحان نمکی را ترجیح می دهند، زیرا آن ها جهش طبیعی بیشتری دارند، زمانی که دراز می کشید صاف می مانند، قابل تنظیم هستند و در صورت تجربه پارگی، بدن می تواند نمک را جذب کند. سالین همچنین اغلب نصف قیمت سیلیکون است و برای بیمارانی که از قرار دادن سیلیکون در بدن خود نگران هستند عالی است.

پیوند چربی یا ایمپلنت؟

از سوی دیگر، تزریق چربی به دنبال حل دو موضوع در یک زمان است. نه تنها برای از بین بردن چربی از نواحی مشکل دار با استفاده از لیپوساکشن مناسب است، بلکه می تواند برای بزرگ کردن سینه ها نیز استفاده شود. بسیاری از جراحان نیز احساس می کنند که طبیعی ترین نتیجه را ارائه می دهد. با این حال، علیرغم این مزیت، تزریق چربی به افزایش اندازه سینه به اندازه کم در هر عمل محدود می شود. ترکیب ایمپلنت سینه و پیوند چربی نیز می تواند نتایج طبیعی تری داشته باشد، در حالی که به طور قابل توجهی سایز را افزایش می دهد.

طول عمر و عوارض بالقوه

بسیاری از جراحان متوجه می شوند که تزریق چربی به اندازه ایمپلنت سینه عملی یا ایمن نیست. ایمپلنت ها سابقه ای 40 ساله دارند و جراحان مزایا و معایب آن را درک می کنند. تزریق چربی نیز نسبتاً جدید است، به این معنی که تحقیقات زیادی پشت این تکنیک وجود ندارد.

مزایای ایمپلنت سینه

محبوبیت تزریق چربی به سینه و استفاده از پروتز

برای افرادی که علاقه مند به افزایش سایز سینه های خود هستند، سوال بزرگ کردن سینه یا انتقال چربی – که گاهی اوقات به عنوان بزرگ کردن سینه طبیعی شناخته می شود – سوالی است که جراحان ما اغلب می شنوند. هر دو روش در مرکز جراحی ما ارائه می شوند و برخی از بیماران به دلایل مختلف یکی را بر دیگری ترجیح می دهند. بزرگ کردن سینه یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی در کشور است و دکتر کامبیز ایزد پناه در ارائه گزینه های ایمپلنت و تزریق چربی متخصص هستند. اگر در حال تحقیق در مورد روش های مختلف برای در نظر گرفتن سینه های بزرگ تر هستید، ما به شما کمک می کنیم تا شباهت ها و تفاوت های بین بزرگ کردن سینه و تزریق چربی را درک کنید.

عمل بزرگ کردن سینه به طور معمول چگونه انجام می شود؟

در بیشتر موارد، بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سیلیکون یا سالین برای افزایش اندازه سینه انجام می شود. این ایمپلنت ‌ها در اندازه ‌های مختلفی ارائه می‌شوند که هر چیزی از افزایش کوچک و طبیعی گرفته تا افزایش قابل توجه سایز سینه را ممکن می‌سازد. ایمپلنت ها مورد تایید FDA هستند و پروتز سینه عموماً یک عمل زیبایی ایمن و موفق است که هر ساله توسط صدها هزار زن انتخاب می شود.

برشی در یکی از سه محل مخصوص زده می شود تا کمترین اسکار را داشته باشد – چه در زیر سینه، در زیر بغل، یا در اطراف لبه آرئول – و ما ایمپلنت نرم را وارد سینه می کنیم. سپس برش را با بخیه می‌بندیم و شما را در باندهای نگهدارنده یا سوتین مخصوصی می‌پیچیم که در طول بهبودی می‌پوشید. این عمل جراحی معمولاً به بیماران اجازه می دهد در همان روز به خانه بروند.

تزریق چربی چه تفاوتی با بزرگ کردن سینه با ایمپلنت دارد؟

وقتی مردم در مورد بزرگ کردن سینه صحبت می کنند، به طور کلی به روشی اشاره می کنند که از ایمپلنت استفاده می کند. از سوی دیگر، تزریق چربی نوع خاصی از روش است که به ما اجازه می دهد تا سینه های شما را بدون هیچ گونه ایمپلنت نمکی یا سیلیکونی بزرگ کنیم. در عوض، جراحان ما چربی را از قسمت دیگری از بدن شما می گیرند و آن چربی را به سینه شما منتقل می کنند. هنگامی که فردی سینه های خود را با استفاده از انتقال چربی بزرگ می کند، ابتدا از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک قسمت از بدن استفاده می کنیم. به طور کلی ما از چربی شکم، باسن یا ران استفاده می کنیم. سپس آن چربی را تمیز می کنیم تا آماده تزریق شود. سپس آن چربی به سینه تزریق می‌شود که امکان افزایش سایز را فراهم می‌کند.


دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

نکروز چربی یک بیماری غیر سرطانی سینه است که زمانی رخ می دهد که ناحیه ای از بافت چربی سینه آسیب دیده باشد. این ممکن است منجر به کیست های چربی یا توده های سفت شده در سینه شود.

 

سینه با نکروز چربی دارای توده های منفرد یا متعدد است. پوست اطراف این توده ها ممکن است قرمز، کبود یا فرورفته به نظر برسد. این وضعیت سینه یکی از عوارض احتمالی انتقال چربی به سینه است.

نکروز چربی و کیست های چربی تقریباً همیشه نیازی به درمان ندارند. با این حال، ماساژ این ناحیه می‌تواند تا حدی استحکام را برطرف کرده و کاهش دهد.

نکروز چربی معمولاً خود به خود از بین می رود. اگر تا چند هفته بهبود نیافت، می توان آن را از طریق جراحی برداشت. این جراحی شامل وارد کردن یک سوزن نازک و توخالی در ناحیه آسیب دیده سینه برای تخلیه محتویات جربی است.

همه سلول‌های چربی منتقل‌شده زنده نمی‌مانند، بنابراین ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود نیاز به جلسات بیشتری داشته باشید. هیچ محدودیتی برای چند بار انجام پیوند چربی وجود ندارد. هر جلسه معمولا بین 6-12 هفته فاصله دارد.

 

 

بله، این روش بسیار محبوب است. این به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از سلول های چربی خودتان، چربی را به فضای روی ایمپلنت ها وارد کند. سپس این ناحیه برای دستیابی به کانتور سینه بهتر شکل می گیرد. برخی از بیماران نیز جراحی لیفت سینه را انجام می دهند.

بله، چربی بدن شما بهترین ماده پرکننده است، زیرا کمتر احتمال دارد که واکنش های آلرژیک یا عوارض ایجاد کند. همچنین سینه های شما در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکونی طبیعی تر به نظر می رسند. همچنین از هرگونه جراحی جایگزینی ایمپلنت در آینده اجتناب خواهید کرد.

اگر به دنبال افزایش اندک در سایز سینه خود هستید، تزریق چربی یک گزینه عالی برای شماست. از طرف دیگر، اگر می خواهید اندازه سینه بزرگ تر از متوسط داشته باشید، احتمالاً ایمپلنت سینه برای شما مناسب تر است. تزریق چربی به سینه ها نسبت به ایمپلنت های سینه برتری دارد زیرا آن ها از چربی بدن شما استفاده می کنند.

بله، لمس آن ها بسیار طبیعی است زیرا این روش از چربی بدن شما استفاده می کند.

شما باید پس از 6 ماه یا زمانی که تورم کاملاً فروکش کرده است، یک کانتور سینه کاملاً مشخص داشته باشید. با این حال، مهم است که در نظر داشته باشید که هر بیمار منحصر به فرد است. نتایج ممکن است بسته به نوع بدن، سبک زندگی و نتایج مورد نظر شما متفاوت باشد.

ممکن است یک زخم کوچک در ناحیه ای که چربی برداشت شده است ببینید. با گذشت زمان، این حالت روشن شده و کمتر قابل توجه خواهد بود. جراح شما برش هایی را در چین های طبیعی پوست یا در نواحی پنهان ایجاد می کند تا دید جای زخم را کاهش دهد. هر جای زخم باقی مانده پس از جراحی را می توان به راحتی با لباس پنهان کرد.

بله، درست مانند سایر چربی های بدن شما، چربی تزریق شده همچنان می تواند از طریق لیپوساکشن خارج شود. با این حال، مناطقی از بدن وجود دارد که در آنها حذف چربی منتقل شده دشوارتر است. اگر محل چربی در دسترس باشد، معمولا جراحان می توانند چربی اضافی را کاهش دهند.

این جراحی شامل برداشتن چربی اضافی از محل اهدا کننده از طریق لیپوساکشن است. چربی اضافی معمولاً از شکم، باسن یا ران شما برداشت می شود. پس از برداشت، چربی در سانتریفیوژ به منظور کاهش ناخالصی ‌ها مانند خون، روغن و مایع بافتی پردازش می‌شود. این فرآیند خطر تشکیل کیست چربی را کاهش می دهد و اطمینان می دهد که میزان چربی تزریق شده به سینه شما قابل اندازه گیری است. پس از پردازش، چربی به سینه‌ های شما تزریق می‌شود تا حجم و پُر شدن سینه ‌ها را افزایش دهد.

بله، شکم و ران اهداکنندگان رایج برای تزریق چربی هستند. با این حال، مهم است که این ناحیه باید حاوی مقادیر کافی چربی باشد تا نتیجه بالینی و نتیجه زیبایی شناختی خوبی حاصل شود.

این روش معمولاً بین 3 تا 4 ساعت طول می کشد. عمل به عوامل متعددی مانند اندازه ناحیه بدن که در آن چربی برداشت می شود، اندازه سینه ای که می خواهید به دست آورید و مهارت های جراح شما بستگی دارد.

شما ممکن است به 200 تا 400 سی سی چربی در هر سینه نیاز داشته باشید. با این حال، ممکن است برای دستیابی به اندازه سینه مورد نظر خود به عمل مجدد نیاز داشته باشید. جراح شما در طول مشاوره میزان چربی مورد نیاز شما را تعیین خواهد کرد.

زمان بهبودی ممکن است از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. به طور کلی، شما می توانید پس از 4-6 هفته انتظار بهبودی کامل داشته باشید.

هنگامی که عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی کامل شد، زمان اولیه بهبودی شما تقریباً 1-3 روز خواهد بود. در طی چند هفته آینده، هر گونه تورم و درد برطرف می شود. روند بهبودی ممکن است از چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

بیشتر تورم بین هفته اول و دوم برطرف می شود. تورم تا دو ماه پس از عمل بهبود می یابد. مدت زمان تورم سینه به سبک زندگی شما و نحوه مراقبت از سینه های جدید بعد از عمل بستگی دارد.

بله، استفاده از سوتین ورزشی به مدت چند هفته پس از عمل به شدت توصیه می شود. این کار از سینه های شما پشتیبانی می کند و به آن ها اجازه می دهد تا با اندازه و شکل جدید خود سازگار شوند.

پس از انتقال چربی سینه، باید به پشت بخوابید. این وضعیت از وارد شدن فشار اضافی به سینه های جدید جلوگیری می کند و به آن ها اجازه می دهد تا بهبود یابند.

بعد از 2 هفته، به پهلو می خوابید. با این حال، این به توانایی شما برای بهبودی بستگی دارد.

قبل از اینکه به پهلو بخوابید، ابتدا باید حداقل 2 هفته صبر کنید. این می تواند فشار بیشتری بر زخم های در حال بهبودی وارد کند و می تواند شکل سینه های شما را تغییر دهد.

ماساژ ملایم سینه ها به کاهش درد و کاهش تورم کمک می کند. جراح شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه صحیح ماساژ به شما ارائه می دهد.

هر گونه ناراحتی پس از تزریق چربی سینه ماهیت خفیفی دارد و اغلب مربوط به مناطقی است که لیپوساکشن انجام شده است. ناراحتی موضعی را می توان به راحتی با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح کنترل کرد.

چندین توصیه وجود دارد که بیماران برای کمک به به حداکثر رساندن میزان بقای سلول های چربی باید از آنها پیروی کنند، از جمله:

 • اجتناب از سیگار کشیدن
 • خوردن غذاهای مغذی با مقدار زیادی پروتئین بدون چربی
 • با نوشیدن آب زیاد بدن خود را هیدراته نگه دارید
 • پرهیز از ورزش شدید
 • حفظ وزن ثابت و جلوگیری از کاهش وزن
 • در روزهای اول بعد از عمل در حالی که سر خود را بالاتر از سطح سینه قرار داده اید بخوابید

سلول‌های چربی تزریق شده به سینه ‌ها پس از ادغام در بافت طبیعی سینه مانند چربی در هر ناحیه دیگری از بدن عمل می‌کنند. کاهش وزن قابل توجه می تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه ها با کاهش اندازه سینه تأثیر بگذارد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد