ماندگاری تزریق چربی به سینه

ماندگاری تزریق چربی به سینه

دائمی

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی به سینه

 • وزن
 • سن

چگونگی ماندگاری تزریق چربی به سینه

 • ورزش
 • خواب کافی
 • نوشیدن آب

بهترین کاندیدها برای تزریق چربی به سینه

 • در سلامتی خوب
 • با وزن ثابت و سالم
 • از نتایج خود انتظارات واقع بینانه داشته باشند
 • چربی اضافی کافی برای انتقال در دسترس داشته باشند

چه زمانی نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه را می توان دید؟

یک تا سه ماه بعد از تزریق چربی به سینه

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق چربی به سینه چقدر است؟

دو تا سه هفته

ماندگاری تزریق چربی به سینه برای اکثر افرادی که این روش را برای بزرگ کردن سینه انتخاب می کنند، یک روش دائمی است. با این حال، حفظ این نتایج مستلزم کمی تلاش از جانب بیمار است. در ادامه، نتایجی را که می توانید از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی انتظار داشته باشید و کارهایی که می توانید برای حفظ آن انجام دهید، مورد بحث قرار خواهیم داد.

آنچه می خوانید

 • لینک های مفید

نتایج پس از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

بلافاصله پس از جراحی، سینه ‌های شما ممکن است بزرگ ‌تر از حد انتظار به نظر برسند، زیرا جراح چربی اضافی تزریق می‌کند تا 30 تا 50 درصد چربی در نهایت جذب بدن شما شود. حدود 3 تا 6 ماه طول می کشد تا نتیجه کامل عمل خود را مشاهده کنید.

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی به لیپوساکشن برای برداشت گرافت چربی نیاز دارد. در نتیجه، جراحی می‌تواند با لیپوساکشن نواحی که چربی زیادی دارد، تزریق چربی به سینه را انجام دهد. به طور معمول، حدود 6 تا 12 هفته طول می کشد تا نتایج لیپوساکشن به طورکامل مشخص شود.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

چرا بدن مقداری از چربی را جذب می کند؟

بدن شما سلول های چربی مرده منتقل شده را جذب می کند و معمولاً شامل 30 تا 50 درصد از پیوندهای چربی تشکیل شده است. این سلول های چربی به دلیل آسیب دیدن در حین لیپوساکشن می میرند.

از آن جایی که جراحان نمی توانند بین سلول های چربی زنده و مرده تفاوت قائل شوند، پس از پردازش و تصفیه، چربی استخراج شده را منتقل می کنند. پس از آن، بدن چربی مرده را دور می اندازد و سلول های زنده را در ناحیه تزریق شده می پذیرد.

عوامل موثر بر ماندگاری تزریق چربی به سینه

عوا مل مختلفی در ماندگاری تزریق چربی به سینه موثر هستند که عبارت اند از:

وزن

از آن جایی که حجم تزریق چربی توسط بافت چربی زنده تامین می شود، نوسانات وزن پس از جراحی بر نتایج شما تأثیر می گذارد. کاهش وزن با کوچک شدن سلول ‌های چربی، حجم آن را کاهش می‌ دهد، در حالی که افزایش وزن با بزرگ شدن سلول‌ های چربی، حجم آن را افزایش می‌دهد.


سن

با افزایش سن، پوست ما ضعیف تر می شود و به تدریج دچار افتادگی می شود. سینه‌ ها ناحیه ‌ای از بدن هستند که با افزایش سن می‌توان انتظار افتادگی را برای آن داشت. در نتیجه، شکل و اثرات بزرگ کردن سینه با تزریق چربی ممکن است با افزایش سن کاهش یابد. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، لیفت سینه می ‌تواند آویزان بودن سینه ‌ها را برای طولانی ‌تر کردن نتایج درست کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

چگونگی ماندگاری تزریق چربی به سینه

رعایت برخی از نکات می تواند به ماندگاری تزریق چربی به سینه کمک کند:

 • ورزش

برای حفظ پیوندهای چربی، قبل از از سرگیری ورزش های شدید، باید صبر کنید تا پس از عمل بزرگ کردن سینه به طور کامل بهبود پیدا کنید. پس از آن، توصیه می کنیم حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید تا به حفظ اندام خود و سینه های جدید کمک کنید. علاوه بر این، باید اطمینان حاصل کنید که ورزش کردن شما خیلی زیاد نباشد تا گرافت های چربی کوچک نشود.

 • از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید

یک رژیم غذایی متعادل و سالم برای جلوگیری از نوسانات وزن حیاتی است. اگر برای حفظ وزن خود تلاش می کنید، ممکن است لازم باشد از برنامه های کاهش وزن شخصی که توسط متخصصان تغذیه ارائه می شود بهره مند شوید. یافتن یک رژیم غذایی که نیازهای منحصر به فرد بدن شما را برآورده کند و بتوانید آن را حفظ کنید، کلید ماندگاری تزریق چربی به سینه است.

 • به اندازه کافی خوابیدن

خواب عامل کلیدی است که بر وزن ما تأثیر می گذارد. کمبود خواب با افزایش اشتها، میل به غذا، کاهش متابولیسم و اختلال در سایر عملکردهای بدن مرتبط است. بنابراین، باید سعی کنید هر شب ۷ تا ۹ ساعت بخوابید تا به شما کمک کند وزن خود را حفظ کنید و در نتیجه ماندگاری تزریق چربی به سینه بیشتر شود.

 • آب زیاد بنوشید

نوشیدن زیاد آب عامل دیگری است که می تواند بر افزایش وزن تأثیر بگذارد و شما باید حداقل 6 تا 8 لیوان آب در روز بنوشید. تحقیقات نشان داده شده است که آب کالری سوزی را افزایش می دهد و می تواند اشتهای شما را سرکوب کند تا از پرخوری جلوگیری کنید. علاوه بر این، نقش کلیدی در تنظیم تمام عملکردهای بدن ما ایفا می کند.

کاندیدای ایده آل برای تزریق چربی به سینه

برای تایید صلاحیت خود برای این عمل، می توانید یک نوبت مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه رزرو کنید تا خیالتان از بابت مناسب بودن عمل برای شما راحت باشد. به طور کلی، زنانی که از سلامت خوبی برخوردار هستند و BMI زیر 35 دارند، معمولا واجد شرایط این عمل هستند. همچنین توصیه می کنیم که پس از رسیدن به وزن ایده آل، دستورالعمل های جراحی را دنبال کنید تا بتوانید نتایج خود را حفظ کنید.

تزریق چربی به سینه

تزریق چربی به سینه چه میزان سایز سینه را افزایش می دهد؟

به طور متوسط، تزریق چربی حجم سینه ها را تا حد متوسط افزایش می دهد. بنابراین، این یک روش ایده آل برای زنانی است که به دنبال بزرگ کردن سینه در حد متوسط هستند.

با این حال، بسته به میزان چربی اضافی که بیمار دارد، می توان این روش را تکرار کرد تا حجم بیشتری اضافه شود. از طرف دیگر، زنانی که به دنبال افزایش بیشتر حجم سینه هستند و در عین تزریق چربی به سینه را هم دوست دارند، می‌توانند این روش را با کاشت سینه ترکیب کنند.

آیا تزریق چربی به سینه ها ارزش انجام دادن را دارد؟

تزریق چربی به سینه ‌ها می‌ تواند برای بسیاری از خانم ‌هایی که می ‌خواهند سینه‌ های خود را بزرگ کنند و چربی اضافی نواحی دیگر بدن را بردارند، یک روش ارزشمند باشد، به خصوص که نتایج دائمی و طبیعی را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، این روش می‌تواند سینه‌ های ناهموار را اصلاح کند و در عین حال کمترین جای زخم را از خود به جای بگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

محبوبیت تزریق چربی به سینه

بزرگ کردن سینه یکی از اصلی ترین بخش های جراحان زیبایی برای چندین دهه بوده است. از زمان معرفی پروتز سینه، بسیاری از زنان به دنبال راه هایی برای افزایش اندازه و شکل سینه خود بوده اند و در عین حال می خواهند ظاهر طبیعی سینه خود را حفظ کنند.

با این حال، ایمپلنت ها معایبی دارند. آن ها همیشه طبیعی به نظر نمی رسند و ایمپلنت ها گاهی اوقات ممکن است افتادگی داشته باشند یا موج دار شوند. جراحان به دنبال راهی برای بزرگ کردن طبیعی سینه‌ های زنان بودند تا اینکه متوجه شدند می ‌توانند سلول‌ های چربی را از یک ناحیه از بدن گرفته و در سینه‌ ها تزریق کنند.

روش ساده است: از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک ناحیه از بدن مانند شکم یا ران استفاده می شود و سپس چربی به نواحی دیگر بدن مانند سینه ها تزریق می شوند. نتایج طبیعی به نظر می رسند زیرا  از چربی های خود بدن که از ناحیه دیگری از بدن گرفته شده اند استفاده می شود.

در نتیجه، روش ‌های بزرگ کردن سینه با تزریق چربی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، به ویژه در میان زنانی که فقط می‌خواهند اندازه سینه هایشان کمی افزایش پیدا کند. اما عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چقدر طول می کشد؟

نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی دائمی است …البته با چندین هشدار. اگر چه عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش طبیعی و ایمن است، اما چندین چیز می تواند بر نحوه عمل جراحی تاثیر بگذارد.

سینه های شما به همان اندازه باقی نمی ماند

در طی جراحی، سلول های چربی پیوند شده به سینه وارد می شوند. برخی از این سلول های چربی به طور طبیعی به عنوان بخشی از فرآیندهای بیولوژیکی معمولی در بدن بازجذب می شوند.

به همین دلیل، سینه‌ های شما در روزهای بلافاصله پس از جراحی بزرگ ‌تر می ‌شوند و با گذشت زمان شروع به کوچک شدن می‌کنند. این کوچک شدن پس از حدود سه ماه متوقف می شود و در این زمان آن ها به اندازه و شکل دائمی تبدیل می شوند.

با این حال، این تنها چیزی نیست که بر اندازه و شکل سینه تأثیر می گذارد. به یاد داشته باشید: پیوند چربی از سلول های چربی بدن شما استفاده می کند، بنابراین سینه های بزرگ شده جدید شما کم و بیش طبیعی هستند. در نتیجه، آن ها در معرض فرآیندهای طبیعی بدن مانند افزایش سن و افزایش یا کاهش وزن هستند.

اگر وزن اضافه کنید، سینه های شما رشد می کند. پس از آن، اگر وزن کم کنید، سینه های شما کوچک می شود.

مزایای تزریق چربی به سینه


سینه های شما هنوز در معرض تاثیرات پیری هستند

سینه های شما، پس از تزریق چربی، همچنان سینه های طبیعی شما خواهند بود. در نتیجه، آن ها در معرض اثرات پیری هستند.

افزایش سن می تواند بر اندازه سینه شما تأثیر بگذارد، اما به طور عمده بر خاصیت ارتجاعی پوست اطراف تأثیر می گذارد که باعث افتادگی سینه های شما می شود. این لزوماً دلیلی برای هشدار نیست و نتیجه جراحی نیست. البته، عمل لیفت سینه می تواند به بهبودی سینه های شما کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا زنان به فکر انجام تزریق چربی به سینه افتادند؟

اگر چه پروتزهای سینه سیلیکونی و نمکی به طور گسترده ای بی خطر در نظر گرفته می شوند و مورد تایید FDA هستند، برخی از زنان علاقه مند به امکان بزرگ کردن طبیعی سینه هستند. برای این بیماران، تزریق چربی به سینه یک جایگزین هیجان انگیز برای کاشت سینه ارائه می دهد که همچنان می تواند نتایج خیره کننده و طولانی مدت ایجاد کند.

تزریق طبیعی چربی سینه برای بزرگ کردن سینه چیست؟

تزریق چربی به سینه یک روش بسیار سودمند پیوند چربی برای زنانی است که امیدوارند اندازه سینه خود را افزایش دهند و/یا شکل سینه خود را بدون استفاده از پروتزهای مصنوعی سینه بهبود دهند. به طور کلی، تزریق چربی به سینه شامل برداشت چربی از یک ناحیه از بدن بیمار – مانند شکم، پهلوها یا باسن – و تزریق آن به سینه است. این امر نه تنها خطر واکنش نامطلوب یا آلرژیک به ایمپلنت سینه را از بین می ‌برد، بلکه باعث می ‌شود سینه‌ هایی با احساس طبیعی ‌تر در مقایسه با بزرگ کردن سینه‌ ها با ایمپلنت ‌ها داشته باشد.

نتایج تزریق چربی به سینه

آیا واجد شرایط تزریق چربی به سینه هستم؟

بهترین راه برای تعیین دقیق اینکه آیا عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی برای شما مناسب است یا خیر، مراجعه به یک جراح پلاستیک واجد شرایط و دارای بورد تخصصی و با تجربه در پیوند چربی سینه است. به طور کلی، کاندیدای ایده آل برای انتقال چربی به سینه باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • در سلامتی خوب
 • با وزن ثابت و سالم
 • از نتایج خود انتظارات واقع بینانه داشته باشند
 • چربی اضافی کافی برای انتقال در دسترس داشته باشند

در طول مشاوره اولیه شما برای تزریق چربی به سینه، دکتر کامبیز ایزد پناه، سینه های شما را به دقت معاینه می کند، نگرانی ها و اهداف شما را مورد بحث قرار می دهد و تعیین می کند که آیا چربی کافی برای انتقال دارید یا خیر. علاوه بر این، دکتر ایزد پناه از نظر افتادگی سینه یا شلی پوست، سینه شما را ارزیابی خواهد کرد. در برخی موارد، بیماران ممکن است برای جراحی لیفت سینه یا ترکیبی از لیفت سینه به همراه انتقال چربی مناسب تر باشند.

بزرگترین اندازه سینه ممکن با پیوند چربی چیست؟

بیمارانی که به انتقال چربی به سینه فکر می کنند باید بدانند که اگرچه نتیجه خیره کننده مطمئناً امکان پذیر است، اما محدودیت هایی برای مقدار چربی قابل برداشت و انتقال در طول عمل وجود دارد. نتایج بالقوه هر بیمار ممکن است بسته به میزان چربی اضافی در دسترس، اندازه فعلی سینه او و سایر عوامل متفاوت باشد. در بیشتر موارد، بیمارانی که به دنبال افزایش چشمگیر اندازه هستند ممکن است بزرگ کردن سینه با پروتز سینه برای آن ها گزینه مناسب تری باشد.

ماندگاری تزریق پربی به سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

نتایج حاصل از انتقال چربی به سینه می ‌تواند سال‌ ها یا حتی برای همیشه باقی بماند. مهمترین عامل در تعیین مدت زمان انجام عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، ثبات وزن شماست. سلول ‌های چربی که در طول عمل به سینه ‌های شما منتقل می ‌شوند، در معرض کوچک شدن هستند. بنابراین، بیمارانی که پس از انتقال چربی وزن کم می کنند، ممکن است در نهایت سینه های کوچک تری داشته باشند، در حالی که بیمارانی که وزن اضافه می کنند اغلب متوجه افزایش سایز سینه خود می شوند. برای حفظ نتایج اجتناب از نوسانات وزن قابل توجه، از جمله نوسانات مرتبط با بارداری، ضروری است. به همین دلیل، بیماران تشویق می شوند که تا زمانی که دیگر قصد بارداری ندارند، عمل خود را به تعویق بیاندازند.

علاوه بر این، بیماران باید در نظر داشته باشند که جراحی زیبایی نمی تواند به طور کامل روند پیری را متوقف کند. حتی پس از تزریق چربی به سینه، بزرگ کردن سینه یا لیفت سینه، بیماران همچنان ممکن است در طول زمان تغییراتی را در سینه‌ های خود تجربه کنند. این ها می تواند شامل افتادگی و کاهش حجم باشد. خوشبختانه، یک عمل مجددا یا بعدی اغلب می تواند به از بین بردن نگرانی های مربوط به سن و بازیابی نتایج اولیه بیمار کمک کند.

چرا ماندگاری تزریق چربی به سینه زیاد است؟

به بیان ساده، سلول ‌های چربی به‌ طور باورنکردنی سرسخت هستند، بنابراین وقتی محلی در جایی پیدا می‌کنند، احتمالاً آن جا را ترک نمی‌کنند. سلول ‌های چربی بسته به میزان ذخیره چربی رشد می‌کنند و کوچک می‌ شوند، بنابراین سلول‌ های چربی که در سینه ‌ها قرار می‌گیرند معمولاً تا زمانی که وزن زیادی از دست ندهید دوام خواهند داشت.

شما می توانید انتظار داشته باشید که نتایج یک عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی تا آخر عمر باقی بماند. بله درست است – نتایج این روش می تواند برای دهه ها باقی بماند. بر خلاف پروتز سینه که هر 10 تا 20 سال یکبار (یا در صورت بروز عارضه ایمپلنت زودتر) نیاز به تعویض دارند، برای دستیابی به نتایج طولانی مدت با این درمان بزرگ کردن، فقط باید یک بار انتقال چربی داشته باشید.

اهمیت ماندگاری تزریق چربی به سینه

چه زمانی نتایج حاصل از تزریق چربی به سینه را خواهید دید؟

اکثر زنان می توانند نتایج این روش تزریق چربی را حدود یک ماه پس از جراحی مشاهده کنند. در این مرحله، نتایج اولیه شما پیش نمایشی از نتایج نهایی شما خواهد بود که پس از بهبودی کامل بدن از درمان و جا افتادن سلول های چربی جدید در سینه شما، چگونه به نظر می رسند.

بسته به اینکه چقدر چربی منتقل شده و سلول‌ های چربی جدید با چه سرعتی در محل جدید خود قرار می‌گیرند، احتمالاً می‌توانید نتایج نهایی درمان خود را ظرف یک تا سه ماه مشاهده کنید. در طول این مدت، دستور العمل های جراح خود را به خوبی گوش دهید.

پروسه تزریق چربی به سینه به چه صورت است؟

فرایند تزریق چربی به طور کلی یک فرآیند دو قسمتی است، بنابراین ممکن است تکمیل پروسه شما کمی بیشتر از بزرگ کردن سینه سنتی با ایمپلنت طول بکشد. اولین بخش از درمان شما لیپوساکشن خواهد بود. مقدار کمی چربی از ناحیه اهداکننده بدن شما، معمولاً ناحیه ای از بدن که چربی در آن فراوان است، مانند شکم، باسن یا ران ها برداشته می شود.

سپس چربی بعد از تصفیه آماده می شود و به سینه ها تزریق می شود تا شکل و حجم سینه را افزایش دهد. تزریق‌ ها روی سایر نواحی چربی بافت سینه قرار می‌گیرند و به گونه‌ ای انجام می‌شوند که شکل یا اندازه سینه را به طور طبیعی اصلاح کند. در این درمان هیچ برشی روی سینه ها وجود ندارد.

چرا جراحان بیش از حد نیاز چربی به سینه تزریق می کنند؟

دلیل پر شدن بیش از حد فقط به این دلیل است که تا 20٪ از بافت چربی اهدایی در ماه اول پس از درمان شما از بین می رود.

برای اکثر افراد، حدود 60 تا 80 درصد از بافت چربی اهدایی پس از عمل در سینه ها باقی می ماند. این بدان معناست که سلول های چربی اهدایی به بافت های سینه و چربی موجود در سینه ها می چسبند. تکمیل این فرآیند چندین هفته طول خواهد کشید. با پر کردن بیش از حد سینه‌ ها با چربی اهداکننده، دیگر نیازی به انجام این روش برای دستیابی به اهداف زیبایی شناختی خود نخواهید داشت.

امادگی برای تزریق چربی به سینه

آماده شدن برای تزریق چربی به سینه

این روش بزرگ کردن سینه نوعی عمل جراحی به شمار می رود، بنابراین با وجود اینکه این روش کم تهاجمی است، شما هنوز باید آماده سازی هایی را انجام دهید. به عنوان مثال، حدود یک هفته قبل از عمل جراحی، باید استفاده از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و مکمل های رقیق کننده خون مانند ویتامین E را متوقف کنید.

بعد از عمل باید ترتیب حمل و نقل را بدهید. برخی از بیماران ممکن است نیاز داشته باشند یک شب در بیمارستان بمانند. شب قبل از جراحی، باید حداقل 8 ساعت قبل از عمل، غذای سبک و ناشتا بخورید تا از هر گونه حالت تهوع ناشی از استفاده از بیهوشی عمومی جلوگیری کنید. ما به شدت بیماران را به پوشیدن لباس های راحت و گشاد تشویق می کنیم.

مراقبت های بعد بعد از تزریق چربی به سینه

دستورالعمل های مراقبت های بعد از تزریق چربی به سینه شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از سینه ها و نحوه مراقبت از مناطقی از بدن است که در آن لیپوساکشن صورت گرفته است. استفاده از لباس‌ های فشرده در محل‌ های اهداکننده و گاهی اوقات سینه ‌ها برا بهبودی سریع تر و یکنواخت ‌تر شدن بافت‌ ها، به ویژه در مناطقی که از لیپوساکشن استفاده می‌شود، رایج است. برخی از دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های بعدی شما ممکن است شامل اجتناب از آب داغ، فعالیت شدید و سایر نکات خاص باشد که به بهبود سریع‌ تر شما کمک می‌کند.

مدت زمان بهبودی بعد از تزریق چربی به سینه چقدر است؟

در مقایسه با سایر روش های بزرگ کردن سینه، مانند ایمپلنت، زمان بهبودی شما با تزریق چربی بسیار کوتاه تر و راحت تر خواهد بود. به طور کلی می توانید انتظار داشته باشید که زمان بهبودی فوری شما حداقل دو تا سه هفته طول بکشد. پس از یک تا دو هفته، اکثر افراد می توانند به کار و سایر فعالیت های روزانه بازگردند. پس از سه هفته، می‌توانید فعالیت‌ های شدید از جمله ورزش را از سر بگیرید.

در طول دوره نقاهت اولیه، به شما توصیه می‌ شود که با دقت حرکت کنید و تمام دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های پس از آن را که به شما داده شده است، دنبال کنید. به طور کلی، شغل شما تعیین می کند که چه زمانی می توانید به کار خود بازگردید. برخی از افرادی که در ادارات کار می کنند ممکن است در کمتر از یک هفته به سر کار برگردند و برخی دیگر که از لحاظ فیزیکی مشاغل فعال تری دارند ممکن است به بیش از یک هفته زمان برای بهبودی فوری نیاز داشته باشند.

چرا تزریق چربی به سینه را انتخاب کنیم؟

بسیاری از خانم ها بزرگ کردن سینه با تزریق چربی را انتخاب می کنند زیرا زمان بهبودی کلی بسیار آسان تر از پروتز سینه است. اما دلایل دیگری وجود دارد که چرا تزریق چربی ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد.

بدون عوارض ایمپلنت سینه

ایمپلنت های سینه می توانند به طور چشمگیری اندازه سینه ها را افزایش دهند، اما خطرات خاصی نیز دارند. به عنوان مثال، نشتی، کاهش تورم و انقباض کپسولی همگی از عوارضی هستند که ممکن است با ایمپلنت سینه اتفاق بیفتند( صرف نظر از اینکه سیلیکون یا سالین را انتخاب کنید). بسیاری از زنانی که می خواهند از این عوارض جلوگیری کنند، به جای آن، روش تزریق چربی را انتخاب می کنند.

تزریق چربی به طور کلی از نظر عوارض بالقوه کم خطر است. نه تنها هرگز نیازی به جایگزینی یک ایمپلنت نخواهید داشت، بلکه سیستم ایمنی بدن شما نیز تلاشی برای رد ایمپلنت یا ایجاد بافت زخم دردناک در سینه‌ ها که نیاز به جراحی دیگری دارد، نخواهد داشت. پس از تزریق چربی به سینه ‌ها، تنها باید روی بهبودی تمرکز کنید.


آسیب زایی کمتر

گذاشتن ایمپلنت سینه تا حدودی برای بدن آسیب زا است. با ایمپلنت سینه، ایجاد برش های متعدد روی سینه یا زیر بافت سینه معمول است تا به جراح شما فضای کافی برای قرار دادن پروتز و حجیم کردن بافت سینه داده شود. با این روش، تزریق چربی برای سینه ها آسیب بسیار کمتری دارد.

خطرات تزریق چربی به سینه


نتایج طبیعی بیشتر

ایمپلنت ‌های سینه مانند کاشت خرس لثه ‌ای سعی در ایجاد حس و ظاهر طبیعی دارند، اما برخی از زنان هنوز از ظاهر مصنوعی این پروتزها ناراضی هستند. با این حال، با تزریق چربی، می ‌توانید از نتایجی لذت ببرید که ظاهر و احساس طبیعی دارند. نه تنها شکل سینه های شما به طور طبیعی گردتر به نظر می رسد، بلکه خود بافت سینه نیز مانند بافت طبیعی سینه شما نرم خواهد بود.


نتایج ماندگارتر

نتایج این روش برای چندین دهه - یا حتی یک عمر باقی خواهد ماند. این یک پیشرفت بزرگ نسبت به سایر روش های بزرگ کردن سینه است که ممکن است نتایج طولانی مدتی به همراه نداشته باشد. برای مثال، معمولاً ایمپلنت ‌های سینه دارای عوارضی هستند که به این معنی است که باید تعویض شوند. از آن جایی که تزریق چربی با بافت طبیعی سینه شما پیوند می یابد، می توانید به طور دائم از نتایج خود لذت ببرید.

کاندیداهای ایده آل برای تزریق چربی به سینه از دید دکتر کامبیز ایزد پناه چه کسانی هستند؟

اکثر زنانی که از اندازه، شکل یا ظاهر کلی سینه های خود راضی نیستند، کاندیدهای بالقوه خوبی برای این روش تزریق چربی هستند. بیشتر اوقات، داوطلبان بین 20 تا 40 سال سن دارند. معمولاً برای زنانی که اخیراً شیردهی را متوقف کرده ‌اند، از این روش درمانی برای اصلاح اندازه و شکل سینه ‌ها استفاده می‌کنند. علائم دیگری که ممکن است کاندیدای ایده آل برای این روش باشید عبارتند از:

 • بیماران سالم

برای شما بیهوشی عمومی به منظور تکمیل فرآیند لیپوساکشن و تزریق چربی استفاده می شود. داوطلبان باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند تا واجد شرایط این درمان باشند.

 • بیمارانی که خواهان افزایش اندازه متوسط سینه هستند

این روش برای خانم هایی ایده آل است که می خواهند اندازه سینه های خود را به طور متوسط ​​افزایش دهند یا نگرانی های فرم سینه را به طور ظریف اصلاح کنند. اگر می خواهید اندازه سینه خود را به شدت افزایش دهید، ممکن است کاندیدای این درمان نباشید.

 • بیماران با اهدای چربی کافی

بیماران همچنین باید مقدار کافی چربی برای اهدا به سینه ها داشته باشند. در طول مشاوره شما، ما مکان‌ های اهداکننده بالقوه را بررسی خواهیم کرد تا مشخص کنیم آیا شما کاندید مناسبی برای پیوند چربی هستید یا خیر.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

ماندگاری تزریق چربی به سینه از نظر پزشکی چقدر است؟

نتایج حاصل از بزرگ کردن سینه با تزریق چربی مادام العمر است. مشاهده نتایج نهایی ممکن است تا شش ماه طول بکشد. در طول این مدت، سلول های چربی در مکان های جدید خود مستقر می شوند، جایی که برای زندگی همیشگی خود باقی می مانند. از آنجایی که برخی از سلول ها پس از تزریق می میرند، جراحان، سلول های چربی بیش از نیاز در طول انتقال تزریق می کنند.

اکثر افرادی که تحت عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی قرار می گیرند از نتایج راضی هستند. اگر ناراضی هستید، جراح شما ممکن است روش دیگری برای شما توصیه کند.

خطرات بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

خطرات بزرگ کردن سینه با تزریق چربی عبارتند از:

 • خونریزی و کبودی.
 • مرگ سلول های چربی (نکروز) یا حرکت سلول های چربی از سینه ها به قسمت های مختلف بدن.
 • عفونت.
 • کیست های غیر سرطانی (خوش خیم) پستان یا کلسیفیکاسیون پستان.

مزایای بزرگ کردن سینه با تزریق چربی نسبت به ایمپلنت سینه چیست؟

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی یک روش طبیعی برای افزایش شکل و اندازه سینه است. جراحان از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از شکم، باسن، پشت، پاها یا بازوها استفاده می کنند. این نواحی از بدن شما کوچک تر می شوند.

پزشک شما سلول های چربی را به سینه های شما تزریق می کند تا آن ها را بزرگ تر کند. از آن جایی که سینه ها دارای بافت چربی زیادی هستند، افزودن چربی بیشتر به سینه ها ظاهر و احساس طبیعی می دهد.

بزرگ کردن سینه با استفاده از پروتز سینه شامل پوسته های مصنوعی پر از ژل سیلیکون یا سالین (آب نمک استریل) است. یک جراح ایمپلنت ها را زیر پوست شما قرار می دهد.

با ایمپلنت سینه:

 • هر 10 تا 15 سال یکبار نیاز به جراحی تعویض دارید.
 • در خطر سخت شدن یا پارگی ایمپلنت هستید. در این صورت، برای برداشتن و جایگزینی ایمپلنت به جراحی نیاز خواهید داشت.
 • اسکار شدیدی به نام انقباض کپسولی می تواند در اطراف ایمپلنت ایجاد شود. این می تواند باعث درد شدید شود. همچنین خطر لخته شدن خون را افزایش می دهد.
 • ممکن است به لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان مبتلا شوید. این سرطان نادر بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد. درمان این عارضه شامل برداشتن ایمپلنت سینه است. برخی از افراد به شیمی درمانی نیاز دارند.

معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی

معایب بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چیست؟

برخی از معایب بزرگ کردن سینه با انتقال چربی عبارتند از:

 • اندازه سینه کوچک تر: انتقال چربی اندازه سینه را به اندازه متوسط افزایش می دهد. اگر سینه های بزرگ تر می خواهید، به پروتز سینه نیاز دارید.
 • افتادگی سینه ها: انتقال چربی سینه ها را بزرگ تر می کند، اما سینه ها ممکن است همچنان آویزان شوند. برای داشتن سینه هایی سفت و محکم به لیفت سینه نیاز دارید.
 • تکرار عمل: ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظر به چندین روش تزریق چربی نیاز داشته باشید.

چه عواملی می تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه تأثیر بگذارد؟

یکی از عوامل مهمی که می تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه تأثیر بگذارد، میزان چربی است که می توان با موفقیت برداشت و پیوند زد. حجم چربی قابل برداشت و پیوند به بدن فرد و ناحیه خاصی که چربی از آن گرفته می شود بستگی دارد. جراح باید میزان چربی قابل برداشت و پیوند را برای دستیابی به نتایج مطلوب ارزیابی کند.

یکی دیگر از عوامل مهمی که می تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه ها تأثیر بگذارد، میزان چربی است که می تواند در فرآیند پیوند زنده بماند. همه چربی های پیوندی زنده نمی مانند و میزان چربی زنده می تواند بسته به فرد متفاوت باشد. میزان چربی باقیمانده نیز می‌تواند به تکنیک مورد استفاده جراح در طول عمل بستگی داشته باشد.

کیفیت چربی نیز در نتیجه نهایی نقش دارد. سلول‌ های چربی که سالم و دارای عروق خوب هستند، احتمالاً در فرآیند پیوند زنده می‌مانند.

وضعیت سلامتی و رفاه کلی بیماران نیز نقش مهمی در نتیجه عمل دارد. بیمارانی که از سلامت خوبی برخوردارند، وزن و شاخص توده بدنی ثابتی دارند و هیچ گونه بیماری زمینه ای ندارند، احتمال بیشتری برای دستیابی به نتایج مطلوب دارند.

یکی دیگر از عوامل مهمی که می‌تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه ‌ها تأثیر بگذارد، کیفیت و قابلیت ارتجاعی پوست بیمار است. اگر پوست بیمار شل باشد و خاصیت ارتجاعی ضعیفی داشته باشد، چربی پیوندی ممکن است نتواند شکل خود را حفظ کند و نتایج مطلوب را ارائه نکند.

به طور کلی، داشتن انتظارات واقع بینانه از این روش مهم است، زیرا نتایج فردی می تواند متفاوت باشد. همچنین مهم است که یک جراح واجد شرایط و با تجربه را انتخاب کنید که بتواند عوامل فردی بیمار را ارزیابی کند و یک برنامه درمانی شخصی ارائه دهد.

بهبودی پس از عمل بزرگ کردن سینه با تزریق چربی چگونه است؟

جراح شما یک باند الاستیک را دور سینه ‌تان می‌پیچد و یک سوتین جراحی برای شما قرار می ‌دهد. این امر در اتصالات رسوبات چربی در جای خود کمک می کند. باید برای یک هفته مرخصی از محل کار و سایر فعالیت های بدنی برنامه ریزی کنید.

ممکن است تا سه هفته در سینه ها و نواحی لیپوساکشن شده درد، کبودی، تورم و ناراحتی داشته باشید. تورم ممکن است تا شش ماه ادامه داشته باشد.

این مراحل می توانند بهبودی شما را تسهیل کنند:

به پشت بخوابید تا فشار بر سینه هایتان وارد نشود.

آنتی بیوتیک ها و مسکن ها را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

لباس های گشاد بپوشید تا سینه هایتان فشرده نشود.

چه زمانی باید با دکتر تماس بگیرم؟

در صورتی که یکی از موارد زیر را تجربه کردید با جراح خود تماس بگیرید:

 • خونریزی، تورم یا کبودی زیاد.
 • تهوع و استفراغ.
 • درد شدید.
 • علائم عفونت مانند ترشحات زرد رنگ یا تب.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی دارای مزایای زیادی است که آن را به گزینه ای جذاب برای بسیاری از خانم ها تبدیل می کند. برخی از مزایای این روش عبارتند از:

 • بدون مواد مصنوعی: اگر می خواهید به جای استفاده از ایمپلنت از چربی خود بدن برای بزرگ کردن سینه استفاده کنید، این روش می تواند برای شما مناسب باشد.
 • احساس طبیعی: چربی شما طبیعی تر از ایمپلنت سیلیکون یا سالین است.
 • اجتناب از عوارض ایمپلنت سینه: برخی از رایج ترین مسائل عبارتند از انقباض کپسولی، موج دار شدن و نشت ایمپلنت.
 • بدون اسکار: اسکارهای ایمپلنت سینه معمولا جزئی هستند، اما وجود دارند. اسکارهای ناشی از انتقال چربی بسیار ریز هستند که ممکن است پس از بهبودی متوجه آن ها نشوید.
 • نتایج قابل تطبیق: می توانید مقدار چربی را بر اساس نیاز و دلخواه خود تنظیم کنید.
 • از بین بردن چربی از سایر نواحی: شما با یک تیر دو نشان خواهید زد – لیپوساکشن و انتقال چربی سینه. بنابراین، می توانید همزمان چربی را از شکم یا پشت خود حذف کنید.

 

 

اینکه این روش چقدر خوب عمل می کند به میزان زنده ماندن سلول های چربی شما بستگی دارد. برخی از سلول ها هنگام تزریق می میرند، اما بیشتر آن ها زنده می مانند. به یاد داشته باشید که در صورت افزایش یا کاهش وزن، اندازه سلول های چربی تغییر می کند.

برای اکثر افراد، تزریق چربی به سینه ها موثر و طولانی مدت است. ضروری است که یک جراح بسیار ماهر این روش را برای انتقال مقدار مناسب چربی انجام دهد.

اکثر زنان با این روش نتایج بسیار خوبی خواهند گرفت اما هر جراحی خطراتی دارد. خطرات انتقال چربی سینه عبارتند از:

 • عفونت
 • کیست
 • مرگ سلول های چربی
 • مقداری چربی منتقل شده از سینه ها خارج می شود
 • ماکروکلسیفیکاسیون

انتقال چربی به سینه ها برای مدت طولانی در نظر گرفته شده است. اما مهم است که به یاد داشته باشید که بافت زنده را به سینه های خود منتقل می کنید، بنابراین ممکن است همه چربی ها زنده نمانند. همچنین می تواند پس از چند ماه دوباره توسط بدن جذب شود.

به همین دلیل است که جراح پلاستیک شما ناحیه درمان را با دقت بیش از حد پر می کند، زیرا می داند که برخی از سلول های چربی در نهایت جذب می شوند. اما پس از حدود شش ماه، باید نتایج بلند مدتی را مشاهده کنید که می توانید روی آن ها حساب کنید.

اکثر روش های بزرگ کردن سینه می توانند اندازه سینه شما را افزایش دهند. اما برخی از افراد تزریق چربی را به دلیل طبیعی بودن آن بر خلاف پروتز سینه ترجیح می دهند.

با این حال، شما فقط می توانید اندازه سینه خود را تا حد متوسط در یک جلسه افزایش دهید. این امر برای بسیاری از زنان کافی است، اما کسانی که می خواهند افزایش قابل توجهی در حجم و اندازه سینه داشته باشند ممکن است نیاز به بررسی گزینه های دیگر داشته باشند.

 

این روش معمولاً با بیهوشی عمومی به صورت سرپایی انجام می شود. بنابراین، به طور کلی می توانید همان روز به خانه بروید. ممکن است در سینه ها و ناحیه ای که با لیپوساکشن درمان کرده اید درد داشته باشید.

خبر خوب این است که درد و ناراحتی معمولاً خفیف است و پس از یک هفته یا بیشتر از بین می رود.

 

بله چربی از شکم می تواند به سینه ها منتقل شود. این بدان معنی است که می توانید سینه های بزرگ تر و شکمی صاف داشته باشید. نتایج بر خلاف پروتز سینه مدت طولانی باقی می ماند و طبیعی است.

اینکه کدام نوع برای شما مناسب است به جراح شما بستگی دارد، اما استاندارد طلایی فعلی برای انتقال چربی لیپوساکشن تامسنت است. این روش شامل تزریق لیدوکائین، محلول سالین و اپی نفرین به ناحیه اهداکننده است. استفاده از این مایعات قبل از حذف چربی باعث کاهش تورم و خونریزی می شود.

همچنین این شکل از لیپوساکشن کمترین میزان مرگ و میر سلول های چربی و ضربه را به همراه دارد.

تمام روش های جراحی پلاستیک، از جراحی شکم گرفته تا بزرگ کردن سینه، احتمال عوارض دارند.

اگر جراح دارای بورد تخصصی باشد  ودر انتقال چربی با تجربه باشد، عوارض جدی نادر است. به طور خاص، شدیدترین عوارض، مانند لخته شدن خون و عفونت، به ندرت در بیماران سالم با جراح بسیار ماهر اتفاق می افتد.

یکی دیگر از عوارض احتمالی نکروز چربی یا مرگ سلولی است که می تواند باعث ایجاد توده های کوچک و جامد در سینه شود. اما این موضوع بسیار نادر است.

بله. ای نامر می تواند در بازسازی سینه بعد از ماستکتومی بسیار موثر باشد. این برای زنانی که نمی خواهند ایمپلنت انجام دهند محبوب است. با این حال، تزریق چربی همچنین می تواند با ایمپلنت سینه برای بازسازی سینه استفاده شود.

انتقال چربی به سینه ابتدا شامل برداشتن چربی اضافی از نواحی ناخواسته بدن با استفاده از لیپوساکشن است. رایج ترین مناطق برای برداشت چربی شکم، ران یا باسن است. سپس چربی برداشت شده با دقت پردازش می شود تا ناخالصی ها از جمله خون، محلول بی حس کننده موضعی و چربی حذف شود. این کمک می کند تا خطر ایجاد کیست های چربی پس از تزریق چربی به حداقل برسد. سپس چربی فرآوری شده دقیقاً به نواحی مورد نظر سینه تزریق می شود تا پری و حجم سینه افزایش یابد.

تزریق چربی به سینه ها تقریباً 2 تا 3 ساعت طول می کشد. مدت زمان به تعداد مناطقی که چربی از آن ها برداشته می شود و اندازه سینه مورد نظر شما بستگی دارد.

دستیابی به نتایج قابل توجه به 300 سی سی تا 400 سی سی چربی برای هر سینه نیاز دارد. در برخی موارد، ممکن است نیاز به روش دوم برای تزریق چربی بیشتر به سینه ها باشد، زیرا تمام چربی هایی که تزریق می شود باقی نمی ماند و برخی از آن ها باز جذب می شود.

رایج ترین مناطق برای برداشت چربی عبارتند از: شکم، ران، پهلو، باسن و پشت.

روند بهبودی پس از انتقال چربی به سینه بسته به فرد و میزان جراحی متفاوت است.

بلافاصله پس از عمل، سینه های بیمار ممکن است متورم و کبود شود. درد و ناراحتی را معمولاً می توان با داروهای مسکن بدون نسخه کنترل کرد. بیمار باید حداقل برای چند هفته از هرگونه فعالیت شدید یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کند تا امکان بهبودی مناسب فراهم شود.

بیمار باید به مدت چند هفته از سوتین جراحی استفاده کند تا از سینه ها حمایت کند و آن ها را در موقعیت مناسب نگه دارد. همچنین ممکن است جراح استفاده از لباس فشرده‌کننده مخصوص را برای کمک به تورم توصیه کند.

معمولاً سینه ‌ها تا چند هفته پس از عمل احساس برآمدگی و ناهمواری می‌کنند، زیرا چربی شروع به ته نشین شدن می‌کند. نتیجه نهایی ممکن است تا چند ماه قابل مشاهده نباشد زیرا بدن مقداری از چربی پیوند شده را جذب می کند.

برخی از عوارض جانبی رایج این روش شامل تورم، کبودی و درد است. با این حال، اکثر بیماران می توانند در عرض چند هفته به فعالیت های عادی خود بازگردند.

پیروی از دستورالعمل های بعد از عمل جراح برای اطمینان از بهبودی مناسب و به حداقل رساندن خطر عوارض بسیار مهم است. بیمار همچنین باید قرار ملاقات های بعدی را با جراح برای نظارت بر پیشرفت بهبودی تعیین کند.

به طور کلی، روند بهبودی پس از انتقال چربی به سینه ‌ها می‌ تواند چند هفته تا چند ماه طول بکشد، اما نتایج می‌ تواند طولانی‌ مدت باشد و جایگزینی طبیعی‌ تر برای روش‌ های سنتی بزرگ کردن سینه ارائه دهد.

مانند هر روش جراحی، خطرات و عوارض جانبی بالقوه مرتبط با پیوند چربی به سینه ها وجود دارد.

برخی از عوارض جانبی بالقوه پیوند چربی به سینه عبارتند از:

 • درد و ناراحتی: بیماران ممکن است کمی درد و ناراحتی را در سینه ها و ناحیه ای که چربی برداشته شده است تجربه کنند. این مشکل معمولاً با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل است.
 • کبودی و تورم: کبودی و تورم بعد از عمل شایع است و می تواند تا چند هفته ادامه یابد.
 • بی حسی: بی حسی موقت در سینه ها و ناحیه ای که چربی برداشته شده است ممکن است رخ دهد.
 • عدم تقارن: سینه ها ممکن است بعد از عمل ناهموار یا نامتقارن باشند. این معمولا موقتی است و با ته نشین شدن چربی در موقعیت نهایی خود برطرف می شود.
 • نکروز چربی: نکروز چربی یک عارضه نادر است که می تواند پس از انتقال چربی به سینه رخ دهد. زمانی اتفاق می ‌افتد که برخی از سلول ‌های چربی پیوندی می ‌میرند یا نکروز می ‌شوند، که می ‌تواند منجر به تشکیل توده‌ های سخت و قابل لمس در پستان شود.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید که نتایج انتقال چربی به سینه ها ممکن است بلافاصله قابل مشاهده نباشد. نتایج نهایی ممکن است چندین ماه طول بکشد تا به طور کامل ایجاد شود زیرا بدن مقداری از چربی پیوند شده را جذب می کند.

مهم است که در مورد خطرات بالقوه و عوارض جانبی این عمل با جراح صحبت کنید و انتظارات واقع بینانه از این روش داشته باشید. یک جراح واجد شرایط و با تجربه می تواند یک برنامه درمانی شخصی را ارائه دهد و شما را از خطرات و عوارض جانبی احتمالی این روش آگاه کند.

تقریباً شش هفته پس از پیوند چربی به سینه ها می توان انتظار بهبودی کامل داشت.

دوره نقاهت اولیه تقریباً یک هفته طول می کشد و در طی آن کبودی و تورم قابل مشاهده خواهد بود. کبودی در اکثر موارد تا دو هفته پس از جراحی ناپدید می شود. ورم می تواند تا 3 ماه طول بکشد تا به طور کامل برطرف شود.

تورم پس از پیوند چربی به سینه ها بسته به وسعت جراحی بین 6 تا 8 هفته طول می کشد تا از بین برود. قسمت اعظم تورم تا دو هفته پس از جراحی ناپدید می شود.

شما باید به مدت شش هفته پس از پیوند چربی به طور مداوم از یک سوتین ورزشی مناسب استفاده کنید. این به حمایت از سینه ها در موقعیت جدید و بهینه سازی نتایج نهایی کمک می کند.

توصیه می کنیم بعد از انتقال چربی سینه به پشت بخوابید. این به کاهش فشار بیش از حد روی سینه ها در حین بهبودی کمک می کند.

تقریباً دو هفته پس از جراحی می توانید به پهلو بخوابید، اگرچه این به بهبودی شما بستگی دارد و بهتر است ابتدا از جراح خود بپرسید.

ماساژ سینه زمانی مفید است که به آرامی به کاهش تورم کمک کند. دستورالعمل های دقیق در مورد نحوه انجام ماساژ سینه به شما داده خواهد شد. اگر شک دارید، برای مشاوره و پشتیبانی بیشتر با ما تماس بگیرید.

برای جلوگیری از جذب مجدد مقادیر بیش از حد چربی تزریق شده توسط بدن، باید حداقل به مدت شش هفته پس از جراحی از انجام ورزش های شدید اجتناب کنید. چربی تزریق شده به سینه ها به چندین هفته نیاز دارد تا در بافت گیرنده ادغام شود.

هنگامی که سلول های چربی در بافت پستان گیرنده ادغام شدند، نتایج انتقال چربی دائمی در نظر گرفته می شود. درصد معینی از سلول ‌های چربی توسط بدن بازجذب می‌شوند و این بخشی طبیعی از هر روش انتقال چربی است. چربی تازه تزریق شده نیاز به یک منبع خونی برای تشکیل در ناحیه دارد. عوامل خاصی می توانند بر میزان چربی سینه تأثیر بگذارند، از جمله تغییرات قابل توجه در وزن، بارداری و روند پیری.

انتقال چربی پستان به عنوان یک روش دائمی با نتایج طولانی مدت زمانی در نظر گرفته می شود که سلول های چربی خون رسانی به ناحیه تزریق شده ایجاد کنند. مهم است که به خاطر داشته باشید که بین 30 تا 40 درصد چربی ممکن است توسط بدن بازجذب شود. چربی باقی مانده در بافت طبیعی سینه شما ادغام می شود و سپس در هر جای دیگر بدن مانند چربی رفتار می کند. این بدان معنی است که با نوسانات وزن یا بارداری ممکن است تغییر کند.

این روش یک جایگزین کمتر تهاجمی برای بزرگ کردن سینه سنتی با استفاده از ایمپلنت سینه در نظر گرفته می شود. ماندگاری نتایج حاصل از انتقال چربی به سینه ها به هر مورد و میزان چربی منتقل شده بستگی دارد.

توجه به این نکته مهم است که تمام چربی های منتقل شده زنده نمی مانند و نتیجه نهایی می تواند متفاوت باشد. بدن با گذشت زمان مقداری از سلول های چربی را دوباره جذب می کند و سلول های چربی باقی مانده ممکن است کوچک شوند که می تواند به مرور زمان منجر به کاهش اندازه سینه ها شود. علاوه بر این، شکل سینه ممکن است در نتیجه افزایش سن و نوسانات وزن تغییر کند.

علاوه بر این، ممکن است نیاز به تکرار این روش برای رسیدن به اندازه و شکل دلخواه باشد. مهم است که با یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه در مورد نتیجه مورد انتظار عمل، خطرات و مزایای بالقوه و همچنین داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتایج صحبت کنید.

در اینجا برخی از خطرات مرتبط با انتقال چربی به سینه ها آورده شده است:

 • بازجذب چربی: همه سلول های چربی پس از انتقال زنده نمی مانند و بدن به مرور زمان بخشی از سلول های چربی را دوباره جذب می کند. این می تواند به مرور زمان به کاهش اندازه سینه ها منجر شود.
 • عدم تقارن: مانند هر روش جراحی، خطر عدم تقارن وجود دارد که در آن یک سینه ممکن است کمی بزرگتر یا شکل متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد.
 • عفونت: مانند هر روش جراحی، خطر عفونت وجود دارد که می توان با تمیز نگه داشتن محل برش و مصرف آنتی بیوتیک طبق تجویز، این خطر را به حداقل رساند.
 • جای زخم: جای زخم یکی از عوارض شایع هر جراحی است و با انتقال چربی به سینه ها بیشتر قابل مشاهده است. با تمیز نگه داشتن محل برش و محافظت در برابر آفتاب، جای زخم را می توان به حداقل رساند.
 • بی حسی یا سوزن سوزن شدن: خطر بی حسی یا گزگز موقت یا دائمی پوست اطراف محل برش وجود دارد.
 • نتایج نامطلوب: همیشه خطر عدم رضایت از نتایج جراحی وجود دارد و این می تواند با انتقال چربی به سینه ها نیز اتفاق بیفتد.

گفتگوی صریح با یک جراح پلاستیک واجد شرایط و با تجربه برای بحث در مورد خطرات و عوارض احتمالی جراحی و همچنین داشتن انتظارات واقع بینانه در مورد نتیجه جراحی بسیار مهم است.

زمانی که توسط یک جراح پلاستیک متخصص انجام می شود، پیوند چربی سینه یک روش بی خطر است، زیرا از چربی بدن شما برای بزرگ کردن سینه استفاده می کند، برخلاف کاشت سینه سیلیکونی. ایمپلنت سینه در مقایسه با انتقال چربی با خطر بیشتری از عوارض همراه است.

هر گونه ناراحتی پس از تزریق چربی سینه ماهیت خفیفی دارد و اغلب مربوط به مناطقی است که لیپوساکشن انجام شده است. ناراحتی موضعی را می توان به راحتی با داروهای مسکن تجویز شده توسط جراح کنترل کرد.

نتایج تزریق چربی به سینه زمانی طولانی مدت و حتی دائمی در نظر گرفته می شود. سلول های چربی می توانند به اندازه کافی با مواد مغذی ضروری تغذیه شوند. با این حال، باید به خاطر داشت که تقریباً 30 تا 40 درصد چربی می تواند توسط بدن بازجذب شود.

چندین توصیه وجود دارد که بیماران برای کمک به به حداکثر رساندن میزان بقای سلول های چربی باید از آنها پیروی کنند، از جمله:

 • اجتناب از دخانیات
 • خوردن غذاهای مغذی با مقدار زیادی پروتئین بدون چربی
 • با نوشیدن آب زیاد بدن را هیدراته نگه دارید
 • اجتناب از ورزش شدید
 • حفظ وزن ثابت و اجتناب از کاهش وزن
 • در ابتدا در حالی که سر خود را بالاتر از سطح سینه قرار داده اید بخوابید
 • پیروی از تمام دستورالعمل های بعد از عمل جراح.

انتقال چربی ممکن است گاهی خطر تشکیل کیست های چربی را به همراه داشته باشد. این توده ها اغلب در زیر پوست احساس می شود، اگرچه به تدریج با گذشت زمان ناپدید می شود. نکروز چربی و گرانولوما نیز از علل شناخته شده توده سینه هستند و اگر به خودی خود ناپدید نشدند، با جراح خود مشورت کنید تا در مورد گزینه های درمانی احتمالی صحبت کنید. کلید به حداقل رساندن توده های پوستی پس از انتقال چربی سینه این است که اطمینان حاصل شود که چربی به درستی قبل از تزریق به سینه ها تصفیه شده است.

سلول ‌های چربی تزریق شده به سینه‌ ها پس از ادغام در بافت طبیعی سینه مانند چربی در هر ناحیه دیگری از بدن عمل می‌کنند. کاهش وزن قابل توجه می تواند بر نتایج انتقال چربی به سینه ها با کاهش اندازه سینه تأثیر بگذارد.

نکروز چربی پستان یک عارضه نادر است که می تواند پس از انتقال چربی به سینه رخ دهد. زمانی اتفاق می‌افتد که برخی از سلول‌ های چربی پیوندی می‌میرند یا نکروز می‌شوند، که می ‌تواند منجر به تشکیل توده‌ های سخت و قابل لمس در پستان شود. این توده ها می توانند در هنگام لمس دردناک یا حساس باشند و ممکن است مانند یک توده سینه احساس شوند.

نکروز چربی می تواند به دلایل مختلفی رخ دهد، از جمله ضربه به چربی پیوندی در طول عمل، خون رسانی ضعیف به چربی پیوندی، یا یک بیماری زمینه ای مانند دیابت.

علائم نکروز چربی سینه بسته به اندازه و محل چربی نکروزه می تواند متفاوت باشد. برخی از علائم رایج عبارتند از:

 • درد یا حساسیت در سینه
 • یک توده سخت و قابل لمس در سینه
 • قرمزی یا تغییر رنگ سینه
 • گرمی یا گرمای سینه

در بیشتر موارد، نکروز چربی پستان خوش خیم است و نیازی به درمان ندارد. چربی نکروزه در نهایت توسط بدن جذب می شود و توده از بین می رود. با این حال، در برخی موارد، توده ممکن است عفونی شود یا ممکن است باعث نگرانی زیبایی شود، در این صورت جراح ممکن است برداشتن چربی نکروزه را با جراحی توصیه کند.

مهم است که در صورت داشتن هر یک از علائم بالا به جراح خود اطلاع دهید، زیرا ممکن است با سرطان سینه اشتباه گرفته شود. اگر توده ای تشخیص داده شود، ممکن است برای تایید تشخیص نکروز چربی پستان، به معاینات بیشتری مانند تصویربرداری نیاز باشد.

نکروز چربی اغلب به صورت یک یا چند توده در زیر پوست احساس می شود.

اگرچه درمان مهمی به طور کلی برای کیست های چربی یا نکروز چربی لازم نیست، ماساژ ملایم سینه می تواند به صاف کردن پوست و کاهش سختی بافت نرم کمک کند.

نکروز چربی به طور کلی خود به خود و بدون درمان فعال از بین می رود. اگر پس از شش هفته همچنان ادامه داشت، می‌توان آن را با یک عمل جراحی جزئی شامل قرار دادن کانولا در ناحیه آسیب‌دیده برداشت. جراح می تواند محتویات کیست را تخلیه کند.

نتایج افزایش سینه با استفاده از روش انتقال چربی به اندازه استفاده از ایمپلنت قابل پیش بینی نیست. یک ایمپلنت 300 سی سی سینه بزرگتر 300 سی سی تزریق را به همراه خواهد داشت. با انتقال چربی، نتایج شما بستگی به این دارد که چه مقدار از چربی منتقل شده در محل جدید خود زنده بماند.

انتقال چربی به سینه برای تقویت سینه بیمارانی که مایلند اندازه سینه خود را به طور متوسط ​​افزایش دهند یا تغییرات نسبتاً جزئی در شکل سینه خود انجام دهند، مناسب تر است. همچنین، شما باید به اندازه کافی چربی بدن داشته باشید تا با این روش سازگار شوید. زنان لاغر اندام ممکن است در ناحیه اهداکننده خود چربی بدن کافی نداشته باشند.

به طور کلی، در نظر گرفتن نکات زیر بعد از تزریق چربی به سینه اهمیت دارند:

 • مرخصی از محل کار حداثل به مدت 1 هفته
 • رانندگی نکردن به مدت 1 هفته
 • 4-6 هفته پوشیدن لباس های حمایتی
 • شروع نکردن ورزش های سنگین تا زمانی که پزشک اجازه نداده

بقای چربی منتقل شده و نتایج شما تا حد زیادی به مهارت، تجربه و تخصص جراح شما بستگی دارد. چربی ها برای زنده ماندن در محل جدید خود، باید یک منبع خون جدید برای دریافت تغذیه مورد نیاز برای زنده ماندن ایجاد کنند. در صورت برداشت چربی و تزریق صحیح، نتایج روش انتقال چربی باید دائمی باشد. طبیعی است که درصدی از چربی منتقل شده وجود داشته باشد که زنده نمی ماند، به همین دلیل است که گاهی اوقات انجام ماساژ ضروری است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد