انتخاب سایز پروتز سینه

موارد استفاده از عمل پروتز سینه

 • بزرگ‌تر کردن سینه
 • خوش‌فرم شدن سینه
 • رفع افتادگی سینه

عوامل مؤثر در انتخاب سایز پروتز سینه

 • شرایط جسمی بیمار
 • سبک زندگی بیمار
 • بارداری و شیردهی
 • سن
 • تناسب با دیگر اندام‌های بدن
 • ابعاد اولیه سینه‌ها
 • سلیقه و حجم درخواستی بیمار
 • میزان تحمل بافت و پوست سینه

انواع سایز پروتز سینه چیست؟

۲۵۰ سی سی، ۳۰۰ سی سی، ۳۵۰ سی سی، ۴۰۰ سی سی، ۴۵۰ سی سی و ۵۰۰ سی سی و…

بهترین سایز پروتز سینه کدام است؟

سایزهای مختلف پروتز سینه با توجه به شرایط بیمار و انتخاب او برگزیده می‌شود.

رایج‌ترین سایز پروتز سینه کدام است؟

در بازه ۳۰۰ تا ۵۰۰ سی سی

عوامل مؤثر در انتخاب سایز پروتز سینه چیست؟

 • شرایط جسمی بیمار
 • سبک زندگی بیمار
 • بارداری و شیردهی
 • سن
 • تناسب سایز پروتز سینه با بدن بیمار
 • اندازه اولیه سینه‌ها
 • میزان تحمل بافت و پوست سینه
 • حجم درخواستی بیمار

هزینه پروتز سینه چقدر است؟

هزینه‌ی جراحی پروتز سینه به سابقه و شهرت جراح، محل کلینیک یا بیمارستان، میزان تغییرات لازم و همچنین وسایل جراحی، نوع پروتز، و آزمایشات لازم بستگی دارد.

امروزه شکل و سایز سینه‌ یکی از ملاک‌های زیبایی در بین بانوان به شمار می‌رود. جراحی پروتز سینه، یکی از جراحی‌های زیبایی است که در بین بانوان بسیار رایج شده است. عموماً افرادی که از ظاهر سینه‌های خود راضی نیستند و به خاطر این موضوع دچار کمبود اعتماد به نفس شده‌اند به سراغ این عمل‌ها می‌روند. جراحی پروتز سینه با هدف افزایش سایز و اصلاح فرم سینه انجام می‌شود. یکی از فاکتورهای مهم برای این جراحی انتخاب سایز مناسب پروتز سینه است. انتخاب سایز در نتیجه‌بخشی عمل و پیشگیری از عوارض نیز نقش مهمی دارد. در این مطلب به موضوع انتخاب سایز پروتز و باید و نبایدهای آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

انتخاب سایز پروتز سینه

آنچه می خوانید

 • بهترین سایز پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه چیست؟

جراحی پروتز سینه با هدف افزایش سایز، تغییر فرم سینه و زیباتر شدن سینه‌ها انجام می‌شود. ایمپلنت یا پروتز سینه یک شیء خارجی است که اشکال و جنس‌های مختلفی دارد و داخل سینه بیمار قرار داده می‌شود. جراحی پروتز سینه یک عمل کم‌تهاجمی است و طی چند ساعت انجام می‌شود. انتخاب پزشک متخصص و ماهر و همچنین پروتز سینه‌ی مناسب، دو عامل مهمی است که نتیجه‌بخشی جراحی شما را تعیین می‌کند.  

انتخاب سایز پروتز سینه

جراحی پروتز سینه چگونه انجام می‌شود؟

بعد از وارد شدن به اتاق عمل اولین مرحله تزریق داروی بیهوشی است تا بیمار متوجه فرآیند عمل نشود. در گام بعد پزشک ابتدا برش‌های لازم را روی سینه‌ی بیمار ایجاد می‌کند. این برش‌ها با توجه به نوع پروتز ممکن است در زیر بغل، در راستای چین‌خوردگی زیر سینه یا در امتداد خط منحنی هاله‌ی تیره نوک سینه باشد.

در مرحله‌ی بعد پزشک از طریق این برش‌ها ایمپلنت را وارد سینه می‌کند و آن را در زیر یا روی عضله‌ی سینه قرار می‌دهد. انتخاب محل پروتز نیز با توجه به شرایط بدنی بیمار و صلاحدید پزشک جراح انجام می‌شود. پروتز در سینه فیکس می‌شود و در ادامه برش‌ها بسته می‌شود. اغلب از نخ‌های قابل جذب برای بخیه زدن سینه استفاده می‌شود. لوله‌هایی به نام درن در محل برش‌ها قرار می‌دهند تا خونابه‌ی زخم‌ها از طریق آن خارج شود. در نهایت زخم‌ها پانسمان می‌شود و فرآیند جراحی پروتز سینه به پایان می‌رسد.

انواع سایز پروتز سینه چیست؟

امروزه پروتزهای سینه در سایز و شکل‌های مختلف در بازار وجود دارد. شما باید پروتزی را انتخاب کنید که با بدن و علایق شما تناسب داشته باشد. معمولاً حجم مایع داخل پروتزهای سیلیکونی به صورت سی سی محاسبه می‌شود. ۲۵۰ سی سی، ۳۰۰ سی سی، ۳۵۰ سی سی، ۴۰۰ سی سی، ۴۵۰ سی سی و ۵۰۰ سی سی و… سایزهای مختلف پروتز سینه است که با توجه به شرایط بیمار انتخاب می‌شود. رایج‌ترین سایز پروتز در بازه 300 تا 500 سی سی است. پروتزهای بزرگ در محدوده 600-700 سی سی است و بزرگ‌ترین سایز به 1200 سی سی هم می‌رسد.

البته باید توجه داشت که سایز پروتز باید با بدن بیمار سنجیده شود و یک انتخاب شخصی است و به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. ممکن است پروتز 350 سی سی در بانوانی که اندام کوچک دارند بزرگ به نظر برسد، اما در بانوانی با اندام بزرگتر افزایش سایز متوسطی به وجود آورد. پروتز سینه سایز 75 رایج‌ترین درخواست بیماران است. در آخر فراموش نکنید که بعد از عمل جراحی سینه‌ها ورم دارد و نتیجه‌ی نهایی یک تا سه ماه بعد نمایان می‌شود که معمولاً 10 تا 15 درصد از بعد عمل کوچک‌تر می‌شود.

عوامل مؤثر در انتخاب سایز پروتز سینه چیست؟

انتخاب سایز پروتز مناسب بیمار از مهم‌ترین بخش‌های این جراحی زیبایی است. امروزه انواع پروتز سینه در سایزها و شکل‌های مختلف در بازار وجود دارد. واحد اندازه‌گیری پروتز سینه بر حسب سی سی محاسبه می‌شود. سایز پروتز مناسب بدن شما به توجه به انتظارات و اهدافی که از عمل دارید و البته به صلاحدید پزشک انتخاب می‌شود. شاید برایتان این سؤال پیش بیاید که پزشک چه فاکتورهایی را در نظر می‌گیرد و چه عواملی سایز پروتز سینه‌ی مناسب را تعیین می‌کنند. در ادامه به مهم‌ترین عوامل مؤثر در انتخاب سایز پروتز سینه می‌پردازیم:

شرایط جسمی بیمار

شرایط جسمانی بیمار در تعیین پروتز نقش دارد. اینکه وضعیت سلامتی او چطور است و میزان چربی و پوست بدن او چقدر است و آیا تحمل نگهداری پروتز را دارد یا خیر مهم است، زیرا استفاده از پروتزهای نامناسب باعث عوارضی مثل موج‌دار شدن، افتادگی و حتی جابه‌جایی پروتز سینه می‌شود.

سبک زندگی بیمار

یکی از سؤالات مهم در انتخاب پروتز درباره‌ی سبک زندگی بیمار و فعالیت‌های اوست. به عبارت دیگر سبک زندگی نقش مهمی در انتخاب اندازه‌ی ایمپلنت سینه دارد. برای مثال به بانوانی که فعالیت زیادی دارند و ورزشکار هستند، پروتزهایی پیشنهاد می‌شود که مانع از ورزش حرفه‌ای و فعالیت‌های سنگین یا دویدن نشود. بسیاری از بیماران اصرار به انتخاب پروتزهای بسیار بزرگ دارند و متوجه عواقب آن نیستند. پروتزهای نامناسب به مرور زمان باعث بدشکلی سینه، کمر درد و یا درد شانه می‌شوند.

 

بارداری و شیردهی

پزشک جراح مواردی مثل اینکه کیس مورد نظر مجرد است یا متأهل و قصد بارداری دارد یا خیر را در نظر می‌گیرد. به بانوانی که قصد بارداری و شیردهی دارند پروتزهایی پیشنهاد می‌شود که باعث اختلال در شیردهی نشود و تأثیر نوسانات وزن بر ناحیه‌ی سینه را تحمل کند.

راهنمای انتخاب سایز پروتز سینه

سن

بدن انسان در طول زمان و طی فرآیند پیری تغییرات زیادی را پشت سر می‌گذارد. در تمامی افراد افزایش سن باعث افتادگی سینه‌ها می‌شود. وضعیت پوست و ماهیچه‌های بدن با بالا رفتن سن تغییر می‌کند و تحلیل می‌رود به همین دلیل فشار ناشی از پروتزهای بزرگ باید در نظر گرفته شود.

تناسب سایز پروتز سینه با بدن بیمار

پروتز سینه با هدف دستیابی به زیبایی بدن انجام می‌شود و باعث افزایش حس رضایت و اعتماد به نفس بیماران می‌شود. پروتزی که انتخاب می‌کنید باید با سایر اندام‌های بدن شما تناسب داشته باشد، زیرا زیبایی در تناسب اندام است و نه ساخت بدنی غیرعادی و مصنوعی.

برای مثال استفاده از پروتزهای بسیار بزرگ نتیجه‌ی معکوس دارد و نه تنها زیبا نیست بلکه غیرطبیعی و ناخوشایند است. نتیجه‌بخشی عمل تا حد زیادی به تناسب اندام و حفظ تقارن سینه‌ها مربوط می‌شود. پس از این نکته غافل نشوید.

اندازه اولیه سینه‌ها

ابعاد و اندازه‌ی اولیه سینه‌ها نیز در انتخاب پروتز مؤثر است. پزشک در جلسه‌ی مشاوره سینه‌های بیمار را اندازه‌گیری می‌کند و با توجه به اندازه میان گردن و نوک سینه، ترقوه و نوک پستان و همچنین قطر بالا و پایین سینه، بازه‌ی مشخصی را برای انتخاب پروتز تعیین می‌کند. برای مثال اگر قطر سینه‌ی شما 10 سانتی‌متر است، نمی‌توانید از پروتز سیلیکونی با قطر بیشتر از 10 سانتی‌متر استفاده کنید.

میزان تحمل بافت و پوست سینه

با قرار گرفتن پروتز در سینه پوست بدن کش می‌آید و بافت سینه تحت تاثیر قرار می‌گیرد. یکی از نکات مهم در ارزیابی، بررسی وضعیت کشسانی پوست و بافت سینه است، زیرا بدن افراد منحصر به فرد است و هر فرد سیستم عضلانی و پوست خاص خود را دارد. به همین دلیل انتخاب پروتز با توجه به ویژگی‌های فردی بیماران انجام می‌شود.

حجم درخواستی بیمار

سلیقه‌ی بیمار و انتظاراتی که از جراحی پروتز سینه دارد نیز مهم است. برخی دوست دارند بدنشان حالت طبیعی داشته باشد و عده‌ای دوست دارند مثل مدل‌ها سینه‌هایی خیلی بزرگ و بعضاً غیرعادی داشته باشند. پزشک بازه‌ای که می‌تواند سایز انتخاب کند را برای بیمار تعیین می‌کند و در نهایت اختیار با بیمار است که کدام را انتخاب کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

چه کسانی کاندیدای مناسب جراحی پروتز سینه هستند؟

قبل از تصمیم‌گیری برای انجام جراحی پروتز سینه باید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای این کار هستید یا خیر؟ برای پاسخ به این سؤال باید توسط پزشک جراح زیبایی معاینه شوید و شرایط شما سنجیده شود. اما به طور کلی می‌توان گفت اگر این شرایط را دارید کاندید مناسبی برای عمل پروتز سینه هستید:

 • اگر بعد از بارداری و شیردهی سینه‌هایتان تحلیل رفته است

دوران بارداری و به خصوص شیردهی باعث تغییراتی در شکل و ظاهر سینه می‌شود. پس از پایان این دوران و قطع شیردهی مادران، کم کم حجم سینه‌ها کم می‌شود و شکل ظاهری آن تغییر می‌کند. تحلیل رفتن سینه باعث شل‌شدگی پوست نیز می‌شود و با قرار دادن یک پروتز داخل سینه می‌توان آن را رفع کرد. در صورتی که مقدار این پوست اضافی زیاد باشد ابتدا پوست برداشته می‌شود و سپس پروتز در سینه قرار داده می‌شود.

 • اگر سایز سینه‌هایتان بسیار کوچک است و از آن ناراضی هستید

شاید شما هم جزو آن دسته افرادی باشید که با افزایش سن سینه‌هایتان به طور کامل رشد نکرده و یا قفسه‌ی سینه‌تان صاف است. در این موارد و به خصوص افرادی با سایز سینه 75 می‌توان از پروتز سینه برای شکل‌دهی و بزرگتر شدن سایز سینه کمک گرفت. البته توجه داشته باشید که چون سینه‌ها رشد نکرده و یا اندازه آن‌ها بسیار کوچک است، نمی‌توان از پروتزهایی با سایز خیلی بزرگ استفاده کرد، زیرا خاصیت کشسانی پوست محدود است و فقط تا حدی کش می‌آید. معمولاً برای این دسته از بیماران از سیلیکون ۲۵۰ سی ‌سی یا سیلیکون ۳۰۰ سی ‌سی استفاده می‌شود تا نتیجه‌ی جراحی مطلوب باشد.

 • اگر می‌خواهید سایز سینه‌هایتان بزرگتر از حد نرمال باشد

شاید شما جزو آن دسته بیمارانی باشید که سایز سینه‌هایشان بسیار کوچک نیست و حالت طبیعی و نرمال دارد. اما تمایل دارید که افزایش سایز داشته باشید و در ظاهرتان تغییراتی ایجاد کنید. در این گونه موارد نیز استفاده از پروتز سینه راهگشاست. البته این نکته را فراموش نکنید که استفاده از پروتزهای خیلی بزرگ در بلندمدت باعث بروز عوارضی مثل افتادگی و بدشکلی سینه و همچنین احساس درد می‌شود.

چطور بهترین سایز پروتز سینه را تشخیص دهیم؟

یکی از دغدغه‌های بیماران این است که چطور بتوانم بهترین سایز ممکن را تشخیص دهم؟ باید گفت که خوشبختانه علم پیشرفت کرده و امروزه از روش‌های کامپیوتری ۳ بعدی برای انتخاب سایز استفاده می‌شود. با استفاده از این تکنولوژی تصویر پیش‌نمایشی از بیمار بعد از جراحی پروتز سینه ساخته می‌شود. با استفاده از این روش می‌توانید انواع سایز پروتز سینه را روی سینه خود مشاهده کنید و آنچه به شکل دلخواهتان نزدیک‌تر است را انتخاب کنید.

برای انتخاب سایز روش قدیمی‌تری هم وجود دارد که همان پرو کردن پروتز سینه است. شما با مراجعه به مطب پزشک انواع پروتز را خواهید دید. سایز‌های مختلف پروتز را در زیر یک لباس تنگ قرار می‌دهید و امتحان می‌کنید. تا در نهایت بدانید کدام شکل برای شما زیباتر است و چه سایزی را باید انتخاب کنید. با استفاده از این دو روش دورنمای کلی از تصویر خود بعد از عمل خواهید داشت و می‌توانید بهتر و واقع‌بینانه‌تر تصمیم‌گیری کنید.

سایز پروتز سینه

نامناسب بودن سایز پروتز چه عوارضی دارد؟

انتخاب بهترین سایز و بهترین پزشک دو عامل مهم در نتیجه‌بخشی و ماندگاری عمل پروتز سینه شما هستند و احتمال بروز عوارض را به حداقل خواهند رساند. درباره‌ی انتخاب سایز صحبت کردیم و عوامل مهم در انتخاب سایز متناسب را برشمردیم. حالا سؤالی که پیش می‌آید این است که اگر سایز پروتز نامناسب باشد چه عوارضی رخ می‌دهد؟

در انتخاب سایز باید به توصیه‌های پزشک گوش دهید. شاید دوست داشته باشید از سایز پروتز بزرگ‌تر استفاده کنید، اما بدن و پوست شما توانایی تحمل آن را نداشته باشد. در این مواقع دچار آسیب و عوارض گاهاً جبران‌ناپذیری خواهید شد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • _ افتادگی سینه شایع‌ترین عارضه‌ی جراحی‌های پروتز سینه است. مهم‌ترین شرط برای استفاده از پروتزهای سایز بزرگ داشتن وضعیت جسمانی مناسب و پوستی با قابلیت کشسانی بالا است. استفاده از پروتز سایز بزرگ در افرادی که پوست سینه‌شان شل است با پتوز و افتادگی سینه همراه خواهد بود.
 • _ آتروفی نسج پستان یکی دیگر از عوارضی است که به علت نامتناسب بودن پروتز و فشار بیش از حد به بافت پستان اتفاق می‌افتد.
 • _ استفاده از پروتز نامناسب باعث ایجاد چین و چروک روی بافت سینه می‌شود که روی سینه پیدا و قابل لمس است.
 • هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارض است. برای مشاوره‌ی بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو کنید.

چه عواملی در افتادگی پروتز سینه نقش دارند؟

افتادگی پروتز سینه شایع‌ترین عارضه‌ای است که برخی بانوان دو تا چند سال بعد از عمل با آن مواجه می‌شوند. افتادگی و پتوز سینه بعد از جراحی پروتز دلایل مختلفی دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 • استفاده از پروتز با وزن بالا
 • کیفیت پوست و بافت سینه بیمار
 • اندازه‌ی اولیه‌ سینه‌ی بیمار
 • میزان تحمل بافت‌های اطراف پستان
 • حجم پروتز درخواستی توسط بیمار
 • عدم رعایت مراقبت‌ها بعد از جراحی
 • انتخاب پروتز سینه بزرگتر از حد نرمال

هزینه پروتز سینه چقدر است؟

یکی از سؤالات شایع در میان زیباجویان در خصوص هزینه‌های جراحی پروتز سینه است. در پاسخ به این پرسش، قیمت مشخصی را نمی‌توان ارائه داد، زیرا هزینه پروتز به عوامل مختلفی بستگی دارد و متغیر است. عواملی مثل شهری که کلینیک یا بیمارستان در آن قرار دارد، میزان تغییرات لازم، جنس پروتز و سایز آن، دستمزد پزشک در افزایش یا کاهش قیمت جراحی شما مؤثر است. معمولاً هزینه‌ی جراحی‌های زیبایی در تهران از شهرستان‌ها بیشتر است. برای اینکه از هزینه‌ی دقیق جراحی پروتز سینه‌تان آگاه شوید باید به مطب پزشک مراجعه کنید. پزشک بعد از معاینه و بررسی شرایط و ظاهر دلخواهتان قیمت نهایی را به شما اعلام می‌کند.

سخن پایانی

تغییر شکل سینه و همچنین افتادگی آن در طول زمان باعث آزار بسیاری از خانم‌هاست. جراحی پروتز سینه به منظور ایجاد شکل بهتر و افزایش سایز سینه انجام می‌شود. همه بیماران نمی‌توانند از یک سایز یکسان پروتز سینه استفاده کنند. انتخاب سایز پروتز مناسب از مهم‌ترین بخش‌های عمل جراحی است. اینکه چه جنس یا شکل و اندازه‌ای از پروتزهای سینه برای شما مناسب است در جلسه‌ی مشاوره با پزشک و پس از ارزیابی شرایط بدنی شما مشخص می‌شود. نکته‌ی مهم در عمل‌های زیبایی این است که باید در انتخاب پزشک دقت کنید. رزومه و نمونه‌کارهای او را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که تخصص و مهارت لازم برای این کار را دارید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

پرسش‌های متداول

بله، انتخاب پروتز مناسب یکی از عوامل مهم تأثیرگذار در عمل شماست. پروتز باید با مشورت پزشک و متناسب با بدن و شرایط ویژه‌ی بیمار انتخاب شود. انتخاب پروتزهای بیش از حد بزرگ، علاوه بر اینکه ظاهر شما را مصنوعی می‌کند باعث بروز عوارضی مثل افتادگی یا درد نیز خواهد شد.

 

انتخاب پروتز سینه با توجه به شرایط بدنی بیمار و صلاحدید پزشک انجام می‌شود. پروتزهای سینه روي پوست فشاری دائمي ایجاد مي‌كنند كه در طول سالیان باعث کشیده شدن سينه‌ها به سمت پایین می‌شود. هر چقدر وزن پروتز بیشتر باشد سرعت پایین آمدن سینه‌ها بیشتر است. براي مثال اگر وزن پروتز سینه 500 سی سی باشد دو برابر پروتز سینه با وزن 400 سی سی باعث افتادگي مي‌شود. البته باید توجه کرد که افتادگی سینه به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد.

یکی از نگرانی و پرسش‌های متداول درباره‌ی پروتز سینه این است که نیاز به تعویض دارد یا خیر؟ در صورتی که به پروتز سینه آسیبی وارد شود یا پاره شود باید آن را عوض کنید. یا اینکه بعد از چند سال و با شروع روند پیری و افتادگی سینه‌ی بیمار از ظاهر سینه‌های خود رضایت نداشته باشد و بخواهد آن را تغییر دهد. به طور کلی عمر پروتزها بین 15 تا 20 سال گفته می‌شود و چکاپ سالیانه برای بررسی شرایط آنها ضروری است.

بعد از جراحی و جای‌گذاری پروتز، سینه‌ها ورم دارند و فرم ظاهری آنها هنوز به ثبات نرسیده است. نتیجه‌ی واقعی بعد از 1 تا 3 ماه قابل مشاهده است و معمولاً از آنچه در روزهای اول مشاهده می‌شود کمی کوچکتر است.

برخی بیماران پروتزهای بسیار بزرگ را می پسندند و عده‌ای دوست دارند شکل سینه‌هایشان بعد از عمل طبیعی باشد. انتخاب پروتز بزرگ برای بیماری که سینه‌های کوچک دارد صحیح نیست و باعث بروز عوارض می‌شود. معمولاً به این افراد سیلیکون ۲۵۰ سی‌سی یا سیلیکون ۳۰۰ سی‌سی پیشنهاد می‌شود تا نتیجه‌ی جراحی رضایت‌بخش باشد.

استفاده از پروتز سینه‌ی بسیار بزرگ برای افرادی که سینه‌های کوچک یا معمولی دارند به مرور زمان باعث افتادگی سینه و احساس درد می‌شود. در این موارد هاله و نوک سینه بالا قرار می‌گیرد و پروتز به سمت پایین سینه کشیده می‌شود و ظاهر نازیبایی ایجاد می‌کند.

 

هر دو. در جلسه‌ی مشاوره با پزشک وضعیت بدنی شما ارزیابی می‌شود. پزشک معالج با توجه به شرایطی که دارید بازه‌ی معینی برای انتخاب سایز پروتز به شما معرفی می‌کند. سپس شما با توجه به علایق و انتظاراتی که از عمل دارید، شکل و سایز پروتز مورد نظرتان را انتخاب می‌کنید.

 

برای انجام جراحی پروتز سینه باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و دوران بلوغ را به پایان رسانده باشید. افراد مسن نیز باید از سلامت کامل برخوردار باشند و توانایی تحمل بیهوشی و جراحی را داشته باشند. باید البته ویژگی‌های طبیعی بدن هر شخص منحصر به خود اوست و برای بررسی بیشتر باید توسط پزشک معاینه شوید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد