موارد استفاده از عمل

شکستگی بینی

مزایای عمل

ترمیم ساختار بینی و رفع نقص ایجاد شده

عوارض احتمالی عمل

 • خونریزی
 • کبودی و ورم

سن مناسب یا توصیه شده

این جراحی در موارد شکستگی بینی بدون محدودیت سنی به صلاحدید پزشک انجام می شود

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

با توجه به شرایط جسمانی بیمار 1 شب

مدت زمان عمل

2 تا 3 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

2 تا 3 هفته

آنچه می خوانید

 • لینک های مفید

جراحی بینی شکسته چیست؟

اگر در غضروف یا استخوان بینی ترک ایجاد شود بینی دچار شکستگی شده و در بیشتر موارد عمل جراحی برای رفع ناهنجاری ضروری است. شکستگی بیشتر در پل بینی یا دیواره بینی ایجاد می شود یعنی جایی که بینی به دو بخش تقسیم شده است. در چنین وضعیتی پزشک با توجه به نوع و محل شکستگی جراحی را انجام می دهد.

جراحی بینی شکسته

دلایل شکستگی بینی

بینی ممکن است به دلایل زیر بشکند:

علائم شکستگی بینی

هر یک از علائم زیر به دنبال ضربه به بینی می تواند نشانه شکسته شدن بینی باشد:

جراحی بینی شکسته

تشخیص شکستگی بینی در کرج

در مواردی که شخص درد زیادی را در بینی احساس می کند به احتمال زیاد دچار شکستگی شده است و با انجام سی تی اسکن پزشک متوجه نوع آسیب وارده به بینی خواهد شد. اگر آسیب جدی به بینی وارد نشده باشد پزشک درخواست می کند پس از چند روز برای معاینه مجدد به مطب مراجعه کنید.

روش های درمان شکستگی بینی در کرج

دو روش درمانی برای شکستگی بینی وجود دارد:

 • مراقبت های اولیه در منزل

اگر آسیب وارد شده به بینی جدی نباشد با درمان عادی می توان مشکل را برطرف کرد. به طور مثال در صورت خونریزی از دهان نفس بکشید تا از ورود خون به گلو جلوگیری شود. اگر خونریزی ندارید سر را کمی خمیده به سمت بالا نگه دارید تا درد و تورم کاهش پیدا کند. همچنین گذاشتن کمپرس یخ روی بینی برای 2 تا 3 مرتبه در طول روز به کاهش تورم بینی کمک می کند. توصیه می شود در صورت ورود آسیب به بینی به پزشک مراجعه کنید زیرا تاخیر در درمان ممکن است مشکلاتی را برای فرد ایجاد کند.

 • جراحی

اگر شکستگی بینی خفیف و جزئی باشد پزشک از داروهای ضد درد استفاده می کند.

 ممکن است پزشک اقدام به جا انداختن بینی کند

اگر خونریزی بینی ادامه پیدا کند؛ پزشک پانسمان نرمی را داخل بینی قرار می دهد که بعد از 2 یا 3 روز باید برداشته شود.

اگر شکستگی بینی خفیف باشد پزشک با جا انداختن و گچ گرفتن بینی اقدامات درمانی را انجام می دهد. گچ بینی با نظر پزشک ظرف 1 هفته برداشته می شود.

جراحی بینی شکسته
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

جراحی بینی شکسته در کرج

اگر ظرف 14 روز پس از ورود آسیب به بینی، درد و تورم آن بهبود پیدا نکند بیمار نیاز به جراحی دارد که در طی آن پزشک اقدام به ترمیم ساختار بینی می کند.

انواع شکستگی بینی

شکستگی بینی را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

جراحی بینی شکسته

مراحل جراحی بینی شکسته در کرج

 • 1 . بیهوشی: در مرحله اول بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.
 • 2.ایجاد برش: برای اصلاح ساختار بینی و درمان شکستگی آن، پزشک سطح خارجی پوست بینی را برش می زند و در طی عمل جراحی قطعات شکسته شده بینی را ترمیم می کند.
 • 3. بخیه زدن: در پایان، پزشک محل جراحی را با ظرافت بخیه می کند و در صورت لزوم برای تخلیه خونابه و مایع لوله کوچکی را روی محل جراحی قرار می دهد.

مزایای جراحی بینی شکسته در کرج

جراحی بینی شکسته

چه اشخاصی در معرض شکستگی بینی قرار دارند؟

مراقبت های قبل از جراحی بینی شکسته در کرج

جراحی بینی شکسته

مراقبت های بعد از جراحی بینی شکسته در کرج

جراحی بینی شکسته

عوارض جراحی بینی شکسته در کرج

برخی از عوارض برای پس از جراحی بینی شکسته طبیعی هستند اما اگر با عوارض شدید مواجه شدید به پزشک مراجعه کنید. افرادی عوارض شدید را تجربه می کنند که برای جراحی در کرج به اشخاص غیر متخصص مراجعه کرده باشند. پزشک کاردان با مهارت زیاد جراحی را انجام می دهد و بیمار نیز پس از جراحی بینی شکسته با کم ترین عوارض دوره نقاهت را سپری می کند.

جراحی بینی شکسته

بهترین پزشک جراحی بینی شکسته در کرج

جراحی بینی جزء جراحی های سخت و پیچیده است و زمانی که بینی شکسته باشد جراحی به مراتب سخت تر خواهد شد. با توجه به حساسیت این جزء از صورت و تاثیر شکستگی آن بر زیبایی، توصیه می شود برای درمان، پزشک متبحری را انتخاب کنید که بتواند ناهنجاری ایجاد شده در بینی را به طور کامل برطرف کند طوری که علاوه بر ترمیم ساختار بینی، زیبایی ظاهری آن نیز حفظ شود.

متأسفانه امروزه با تبلیغات زیادی که در کرج از سوی اشخاص فریبکار انجام می شود برخی بدون آگاهی در دام آن ها گرفتار می شوند و سلامت خود را به مخاطره می اندازند. برای انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی شکسته نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

جراحی بینی شکسته

جلسه مشاوره جراحی بینی شکسته در کرج

قبل از جراحی بینی شکسته در کرج لازم است پزشک بینی را معاینه کند. در این جلسه پزشک را از سابقه ابتلا به بیماری های خاص مطلع کنید و لیست داروهای مصرفی را در اختیار او قرار بدهید. در جلسه مشاوره هر سوالی در مورد جراحی بینی شکسته دارید از پزشک بپرسید تا بدون استرس جراحی بینی را پشت سر بگذارید .

دوره نقاهت جراحی بینی شکسته در کرج

طول دوره نقاهت به شرایط جسمانی و آناتومی بدن هر شخص بستگی دارد. اگر پس از جراحی از مواد غذایی حاوی پروتئین استفاده کنید و تغذیه سالم داشته باشید دوره نقاهت کوتاه می شود. اما به طور کلی افراد پس از 2 هفته از جراحی بینی شکسته بهبود پیدا می کنند.

جراحی بینی شکسته

هزینه جراحی بینی شکسته در کرج

هزینه جراحی بینی شکسته با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

جراحی بینی شکسته
 • جمع بندی

اگر شدت ضربه وارد شده به بینی زیاد باشد به تشخیص پزشک جراحی برای درمان شکستگی انجام می شود در غیر این صورت پزشک با روش های غیر جراحی درمان را انجام می دهد. با توجه به حساسیت ساختار بینی و تاثیر کوچک ترین اشتباه در حین جراحی بر سلامت و زیبایی شخص، توصیه می شود قبل از جراحی پزشک کاردان و متبحر را انتخاب کنید. با رعایت نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی بینی شکسته، سلامت خود را به دست می آورید و دوره نقاهت را سریع تر سپری می کنید.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

درد پس از جراحی بینی شکسته با موردی که فرد برای جراحی زیبایی به پزشک مراجعه می کند تفاوت چندانی ندارد زیرا در هر صورت پس از جراحی به دلیل اقدامات ترمیمی انجام شده درد خفیفی را احساس می کنید که با داروهای مسکن قابل کنترل است.

با توجه به شرایط جسمانی بیمار و تشخیص پزشک امکان انجام جراحی به طور هم زمان وجود دارد.

جای برش بعد از جراحی به مرور زمان کم رنگ می شود طوری که خود فرد نیز پس از مدتی ان را مشاهده نمی کند اما اگر تمایل به محو کامل جای اسکار دارید از روش لیزر درمانی استفاده کنید.

خیر این احتمال بعید است مگر این که جراحی را به شخص غیر متخصص سپرده باشید یا نکات مراقبتی مربوط به قبل و بعد از جراحی را رعایت نکنید.

اگر شغلتان اداری است بعد از 7 الی 10 روز می توانید به محل کار بازگردید در غیر این صورت بازگشت به محل کار باید با تجویز پزشک با توجه به شرایط جسمانی بیمار انجام شود.

بله. اگر به موقع به پزشک کاردان و متبحر مراجعه کنید درمان به طور کامل انجام می شود.

این موضوع بستگی به تبحر و مهارت پزشک دارد اما به طور کلی احتمال موفقیت جراحی زیاد است.

ممکن است با تغییر آب و هوا یا مرطوب شدن آن، استخوان های ترمیم شده کمی متورم شوند و شما احساس درد داشته باشید.

در اکثر موارد با دقت و مهارت پزشک جراح، بینی به شکل اولیه خود باز می گردد.