ترکیدن پروتز سینه

موارد استفاده از عمل

 • بزرگ نمودن اندازه سینه
 • فرم دهی سینه
 • حجم دهی سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه

مزایای عمل

 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش سایز سینه
 • افزایش حجم سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه
 • متقارن شدن سینه

عوارض احتمالی عمل

 • قرمزی پوست اطراف سینه
 • سوزش سینه
 • عفونت
 • نشت سیلیکون
 • انقضباض کپسولی

آیا احتمال ترکیدن پروتز سینه بالا است؟

خیر. ترکیدن پروتز سینه بسیار نادر است.

چه مشکلاتی در صورت ترکیدن پروتز سینه ایجاد می شود؟

 • درد
 • تورم
 • تغییر در اندازه و فرم سینه ها
 • تشکیل توده در سینه
 • سفت شدن سینه ها

از چه طریقی می توان ترکیدن پروتز سینه را تشخیص داد؟

 • ام آر آی
 • سونوگرافی

آیا ترکیدن پروتز سینه نیازمند اقدامات اورژانسی است؟

خیر، اما به دلیل به هم ریختن شکل سینه‌ها یا عوارض پس از آن باید پیگیری شود.

سن مناسب یا توصیه شده

17 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله بیهوشی از نوع عمومی خواهد بود.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

45 دقیقه الی 1 ساعت

احتمال موفقیت

100 درصد

مدت دوران نقاهت

 • پروتز روی سینه: 3 تا یک هفته
 • پروتز زیر سینه: یکی دو روز بیشتر

ترکیدن پروتز سینه سیلیکونی می تواند باعث درد سینه یا تغییر در کانتور یا شکل سینه شود. با این حال تصور نمی شود که ایمپلنت های سینه سیلیکونی پاره شده باعث سرطان سینه، مشکلات بارداری یا بیماری های بافت همبند مانند آرتریت روماتوئید شود.

هنگامی که یک پروتز سینه سیلیکونی پاره می شود، ممکن است مورد توجه قرار نگیرد زیرا سیلیکون تمایل دارد در بافت اطراف به دام بیوفتد. در ادامه به هر آن چه در خصوص ترکیدن پروتز سینه نیاز دارید بدانید اشاره می کنیم.

آنچه می خوانید

مشکلات به وجود آمده حاصل از ترکیدن پروتز سینه

با این حال، ممکن است بافت تحریک شده و متورم شود. بافت اسکار اضافی نیز ممکن است تشکیل شود. این امر می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در پستان شود، از جمله:

درد یا تورم

تغییر در اندازه یا شکل سینه ها

تشکیل توده ها

سخت شدن سینه ها

اگر پروتز سینه سیلیکونی دارید و شک دارید که ایمپلنت ممکن است پاره شده باشد، با جراح پلاستیک خود صحبت کنید. یک آزمایش تصویربرداری، مانند MRI یا سونوگرافی، می تواند نشان دهد که آیا ایمپلنت پاره شده است یا خیر.

اگر پارگی خاموش در ایمپلنت دارید – پارگی که علائمی ایجاد نمی کند – جراح پلاستیک شما گزینه های درمانی احتمالی را توضیح می دهد. برخی از زنان  ترجیح می دهند ایمپلنت پاره شده را خارج یا جایگزین کنند. از جراح خود بخواهید که به شما در سنجش مزایا و معایب کمک کند.

اگر یک ایمپلنت سیلیکونی پاره شده دارید، جراح شما احتمالاً برداشتن آن را با جراحی توصیه می کند. در صورت تمایل، معمولاً یک ایمپلنت جدید را می توان همزمان گذاشت. اگر دیگر تمایلی به کاشت سینه ندارید، ممکن است به لیفت سینه یا سایر جراحی های اصلاحی بخواهید.

به خاطر داشته باشید که پروتز سینه تضمینی برای ماندگاری مادام العمر نیست. به انجام معاینات بالینی پستان توسط پزشک خود ادامه دهید. اگر تغییرات جدیدی وجود دارد، برای نظارت و بررسی گزینه های درمانی به جراح پلاستیک مراجعه کنید.

ترکیدن پروتز سینه

توضیحاتی در خصوص ترکیدن پروتز سینه

نزدیک به 6 دهه است که از پروتز سینه سیلیکونی استفاده می شود. در این مدت آن ها دستخوش تغییرات قابل توجهی در طراحی و استفاده شده اند. آن ها از نظر ایمنی و اثربخشی، از جمله مهلت قانونی تقریباً 10 ساله استفاده از آن ها، تحت بررسی شدید قرار گرفته اند. نسل‌های فعلی ایمپلنت ‌ها از طریق مطالعات شرکت سازنده آن ها دنبال شده ‌اند تا داده‌ های بلند مدت در مورد ایمنی و عوارض به دست آید. نتایج مطالعات اخیر در این بررسی گرد آوری شده است. میزان پارگی در ابتدا بسیار کم است و پس از 6 تا 8 سال از کاشت شروع به افزایش می کند. پارگی ایمپلنت ممکن است با معاینه فیزیکی، سونوگرافی یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) تشخیص داده شود.

اکثر پارگی های ایمپلنت سیلیکونی از نظر بالینی قابل تشخیص نیستند. بیماران علامت دار ممکن است با انقباض کپسولی، توده های سینه یا تغییر در شکل سینه مراجعه کنند. شایع ترین علت پارگی ایمپلنت آسیب به پروتز در حین کاشت است. پارگی ایمپلنت ممکن است به کپسول اطراف پروتز محدود شود یا ممکن است به بافت پستان برود. بیماران مبتلا به ایمپلنت های پاره شده به دقت مورد مطالعه قرار گرفته اند و اجماع مقالات بیان می کند که هیچ خطری برای سلامتی مرتبط با ترکیدن پروتز سینه وجود ندارد.

آیا ایمپلنت های سینه پاره شده باید برداشته شوند؟

این یک سوال بسیار خوب است و اغلب هیچ پاسخ مستقیمی و صحیحی وجود ندارد.

پارگی ایمپلنت به دو نوع داخل کپسول و خارج کپسول طبقه بندی می شود. پارگی داخلی(IC)  به این معنی است که ایمپلنت در داخل کپسول بافتی که بدن در اطراف ایمپلنت تشکیل شده است پاره شده است. بنابراین تشخیص آن بسیار دشوار است، زیرا ایمپلنت اغلب طبیعی است و خود سینه نیز طبیعی به نظر می رسد. این معمولاً یک یافته تصادفی در سونوگرافی زمانی است که برای سایر اختلالات پستان تجویز شده باشد. سونوگرافی ها به طور کلی نرخ مثبت کاذب بسیار بالایی برای پارگی آی سی دارند (یعنی گزارش آن به عنوان پارگی آی سی در حالی که در واقع پاره نشده است). این به این دلیل است که گاهی اوقات چین های طبیعی در پوسته ایمپلنت وجود دارد که تحت سونوگرافی ممکن است ظاهر پارگی IC را تایید کند. برای تشخیص دقیق پارگی آی سی، MRI حساس ترین ابزار (اگرچه گران ترین) است.

از طرف دیگر پارگی خارج کپسول (EC) با سونوگرافی بسیار راحت تر و دقیق تر تشخیص داده می شود. اینجا جایی است که سیلیکون از طریق کپسول بافتی که بدن در اطراف ایمپلنت تشکیل شده است، شکسته است. این می تواند با توده های قابل لمس یا بی نظمی در اطراف ایمپلنت همراه باشد. گاهی اوقات درد یا ناراحتی خاص در یک محل خاص از پستان. همچنین ممکن است مانند پارگی آی سی، کاملاً بدون علامت باشد.

اگر ایمپلنت های پاره شده را رها کنید چه اتفاقی می افتد؟ پارگی آی سی در نهایت تبدیل به پارگی EC می شود. هنگامی که پارگی EC رخ می دهد، سیلیکون یا به بافت سینه یا عضله پوشاننده/زیر آن نفوذ می کند. در نهایت، چند چیز ممکن است رخ دهد: آن ها می توانند توسط بافت اسکار (واکنش بدن شما به مواد خارجی) جدا شده و “سیلیکوم” ایجاد کنند. با ایجاد انقباض کپسولی در تلاش برای جلوگیری از نشت بیشتر، ایمپلنت ممکن است بسیار سخت شود. آن ها همچنین می توانند از طریق بافت عضلانی/سینه نفوذ کنند. این زخم باز می تواند به مسیری برای عفونت به ایمپلنت زیرین تبدیل شود.

نگران کننده ترین نکته در مورد نشت سیلیکون از پارگی ایمپلنت این است که ممکن است بر غربالگری پستان برای سرطان سینه تأثیر بگذارد. رسوبات سیلیکونی در بافت سینه مانند توده های سفید نامنظم مات در ماموگرافی به نظر می رسند و گاهی ممکن است سرطان های زمینه ای سینه را پنهان کنند. خود ماموگرافی (زیرا سینه را فشرده می کند) همچنین ممکن است پارگی ایمپلنت را بدتر کند، گاهی اوقات به دلیل مقدار نیروی وارد شده به ایمپلنت، پارگی IC را به پارگی EC تبدیل می کند، به خصوص در زنانی که ایمپلنت های آنها بالای عضله است.

سیلیکون خود یکی از بی اثرترین مواد روی زمین است. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه سیلیکون ناشی از پارگی ایمپلنت باعث سرطان، بیماری های خودایمنی یا مشکلات سیستمیک شود وجود ندارد. بنابراین، از نظر تئوری، می‌توان آن را رها کرد، اما سینه ‌ها سفت‌ تر  می‌ شوند (به دلیل تشکیل سیلیکوما) و غربالگری سینه با توجه به خطر ابتلا به سرطان سینه در 1 زن از هر 8 زن، مؤثرتر می ‌شود.

کاشت ایمپلنت با پارگی آی سی بسیار راحت تر برداشته می شود و شانس بیشتری برای برداشتن اکثریت (اگر نه همه) سیلیکون وجود دارد. با این حال، سرعت پیشرفت پارگی آی سی به پارگی EC اصلا قابل پیش بینی نیست (مخصوصاً زمانی که در نظر بگیریم که پارگی آی سی ممکن است برای مدت طولانی بدون شناسایی وجود داشته باشد). برداشتن ایمپلنت با پارگی EC می تواند مشکل باشد و در بیشتر مواقع، تمام مواد سیلیکونی برداشته نمی شوند، به خصوص آنهایی که به طور گسترده به دیواره قفسه سینه یا بافت سینه نفوذ کرده اند. با این حال، ماموگرافی های پشت سر هم (پس از برداشتن ایمپلنت) اغلب می توانند بین سیلیکوما و سرطان سینه تمایز قائل شوند زیرا الگوهای پستان در هر غربالگری مقایسه می شوند.

بنابراین، توصیه من این است که بهترین زمان برای برداشتن آنها زمانی است که پارگی آی سی تشخیص داده شود. با این حال، هیچ فوریت قابل توجهی در ارتباط با این روش وجود ندارد. اغلب زمانی وجود دارد که فرد در مورد گزینه های خود و زمان انجام عمل خود در مورد سایر تعهدات زندگی فکر کند.

ترکیدن پروتز سینه سالین

هر ساله صدها زن را می بینم که علاقه مند به اصلاح ایمپلنت سینه هستند. تغییرات در سینه ها در طول زمان توسط اکثر خانم ها به دلیل از دست دادن طبیعی قابلیت ارتجاعی در طول فرآیند پیری، استعداد ژنتیکی و تغییرات وزن تجربه می شود. زنان ممکن است به دلایل دیگری مانند شیردهی یا کاهش وزن نیز «پتوز» یا افتادگی سینه را تجربه کنند. در طول مشاوره های معاینه ایمپلنت سینه با بیمارانم، متوجه شدم که بسیاری از آن ها می خواهند در مورد احتمال پارگی ایمپلنت سینه بیشتر بدانند. اگرچه پارگی های ایمپلنت در کوتاه مدت نادر است، اما این پروتزها برای مادام العمر نیستند و پارگی ممکن است رخ دهد و اتفاق می افتد و من می خواهم که بیمارانم در مورد این موضوع آموزش ببینند.

ترکیدن پروتز سینه سالین

نشانه های ترکیدن پروتز سینه

برخی از رایج ترین نشانه های ترکیدن پروتز سینه در زیر آورده شده است:

کاهش سایز سینه (پارگی ایمپلنت سالین)

اگر پروتز سینه نمکی دارید و دچار پارگی پروتز می شوید، بلافاصله متوجه آن خواهید شد. نمک از پوسته سیلیکونی خارجی ایمپلنت شما نشت می کند. هنگامی که یک پارگی رخ می دهد، سینه (های) شما بلافاصله، معمولاً در عرض یک یا دو روز، تخلیه می شود و اندازه سینه به طور محسوسی تغییر می کند. محلول نمک توسط بدن شما جذب می شود. با این حال، سلامت کلی شما را تهدید نمی کند.


تغییر شکل سینه (پارگی ایمپلنت سیلیکونی)

از طرف دیگر، اگر پروتز سینه سیلیکونی داشته باشید و دچار پارگی پروتز شوید، اندازه سینه ‌های شما تغییر نمی‌کند. این به این دلیل است که ماده سیلیکونی داخل این نوع ایمپلنت یک ماده ژل ضخیم تر است. با این حال، ممکن است متوجه تغییر جزئی در شکل سینه خود شوید، اما برخی از زنان اصلاً متوجه هیچ چیز نمی شوند.

به همین دلیل است که پارگی های ایمپلنت سیلیکونی "پارگی های خاموش" نامیده می شوند. با گذشت زمان، پارگی سیلیکون ممکن است بافت زخم اضافی در اطراف ایمپلنت ایجاد کند که می تواند منقبض شود و باعث شود سینه شما سفت شود. به همین دلیل است که توصیه می‌کنم بیماران بزرگ‌کننده سینه سیلیکونی هر چند سال یک بار MRI انجام دهند تا مطمئن شوند که ایمپلنت سینه آن ها پارگی ندارند.MRI تنها راه برای تایید قطعی پارگی ایمپلنت سیلیکون است و جراح معمولا نمی تواند تنها با معاینه حضوری آن را تایید کند.


درد و حساسیت سینه

صرف نظر از نوع پروتز سینه شما، پارگی احتمالاً باعث حساسیت و احتمالاً کمی درد در سینه شما خواهد شد. برای بیماران مبتلا به پارگی پروتز آب نمکی، درد ممکن است در نتیجه از دست دادن شکل و در نتیجه افتادگی پوست سینه رخ دهد. من به بیماران مبتلا به پارگی ایمپلنت سالین توصیه می‌کنم از آسپرین و ایبوپروفن برای ناراحتی خودداری کنند، زیرا این داروها رقیق‌کننده خون هستند و برنامه ‌ریزی تعویض ایمپلنت ‌های شما را برای دو تا سه هفته متوقف می‌کنند.


توده یا موج در سینه شما

پارگی ایمپلنت های سالین ممکن است باعث ایجاد توده ها یا موج های کوچک در سینه آسیب دیده شود. این امواج در واقع خود ایمپلنت هستند که باد کرده و گاهی اوقات روی خود تا می ‌شوند.

برای زنانی که دچار پارگی ایمپلنت سینه سیلیکونی می ‌شوند، موج‌ ها و توده ‌ها ممکن است در داخل و اطراف سینه یا در ناحیه زیر بغل قابل توجه باشند. اما به یاد داشته باشید، چون پارگی ایمپلنت سیلیکونی به کندی اتفاق می‌افتد، این توده ‌ها و برجستگی‌ ها ممکن است بلافاصله قابل مشاهده نباشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر روی این لینک کلیک کنید.

راهکارهای جلوگیری از ترکیدن پروتز سینه

وقتی ایمپلنت سینه می ترکد چه اتفاقی می افتد؟

پروتز سینه یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی است که هر ساله انجام می شود. آن ها می توانند تفاوت زیادی در اعتماد به نفس و رضایت افراد از ظاهرشان ایجاد کنند. با این حال، این رویه ها دارای خطراتی هستند و هر کسی که علاقه مند است باید زمان بگذارد تا عواقب احتمالی را در نظر بگیرد.

پارگی ‌های ایمپلنت سینه زمانی که اتفاق می‌ افتد جدی هستند، اما خبر خوب این است که معمولاً می‌توان آن‌ ها را قبل از ایجاد هر گونه عارضه جدی شناسایی و برطرف کرد. اگر در مورد اینکه چه اتفاقی در هنگام پاره شدن ایمپلنت سینه می افتد، سؤالی دارید، یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی مانند دکتر کامبیز ایزد پناه می تواند به شما در انتخاب گزینه هایتان کمک کند.

چرا ایمپلنت سینه می ترکد؟

ایمپلنت هایی که برای بزرگ کردن سینه استفاده می شوند برای همیشه دوام ندارند. دکتر کامبیز ایزد پناه به بیماران خود توصیه می کند که اکثر زنان طی 10 تا 20 سال پس از کاشت ایمپلنت خود به جراحی ترمیمی سینه نیاز دارند. FDA غربالگری دوره ای با MRI را برای تشخیص پارگی خاموش ایمپلنت توصیه می کند. اینکه ایمپلنت های سینه پس از تحمل ضربه های فیزیکی شدید مانند تصادف رانندگی پاره شوند خیلی رایج نیست. شایع ترین دلیل پارگی ایمپلنت، شکسته شدن پوسته سیلیکونی بیرونی در طول زمان است.

ایمپلنت های سالین دارای یک پوسته بیرونی سیلیکونی هستند که می تواند سوراخ شود و یک دریچه ای که ممکن است از کار بیفتد یا باعث نشتی شود. معمولاً زمانی که یک ایمپلنت سینه نمکی پاره می شود، آشکار می شود زیرا بدن به سرعت آب نمک را جذب می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، سینه به سرعت تخلیه می شود و به طور قابل توجهی کوچک تر می شود.

تشخیص پارگی ایمپلنت سینه سیلیکونی اغلب دشوارتر است. ایمپلنت های سیلیکونی مدرن خرس لثه ای بسیار منسجم هستند و به ندرت کپسول اسکار اطراف ایمپلنت را شکسته اند. علائم پارگی ایمپلنت سیلیکونی به تدریج در طول زمان ایجاد می شود. نمونه هایی از عوارض جانبی رایج شامل درد، تورم یا تغییر در شکل سینه است که ممکن است نشان دهنده انقباض کپسولی باشد.

با این حال، برخی از پارگی های سیلیکونی به عنوان “خاموش” شناخته می شوند زیرا هیچ علامتی ندارند. به همین دلیل، (FDA) توصیه می‌کند که افرادی که ایمپلنت ‌های سیلیکونی دارند، به‌ طور منظم MRI انجام تا از نظر پارگی پنهان ایمپلنت غربالگری شوند. اگر یک بیمار آینده نگر اطلاعات بیشتری در مورد علائم شایع پارگی ایمپلنت سینه می خواهد، دکتر کامبیز ایزد پناه می تواند به شما اطمینان خاطر و پاسخ دهد.

خطرات ناشی از شکستگی ایمپلنت

هیچ خطر سیستمیک با پارگی ایمپلنت سینه وجود ندارد. با کاشت سالین، بدن به سادگی نمک را جذب می کند و پوسته سیلیکونی داخل کپسول اسکار که به طور طبیعی در اطراف هر وسیله خارجی ایجاد می شود، باقی می ماند. با پارگی ایمپلنت سیلیکونی، سیلیکون بسیار منسجم تقریباً همیشه در داخل کپسول باقی می ماند. این ممکن است باعث سفت شدن کپسول اسکار شود که به عنوان انقباض کپسولی شناخته می شود. علائم معمولی شامل درد، قرارگیری نامناسب ایمپلنت، سفتی سینه و تغییر شکل سینه است.

 در حالی که این موضوع نادر است، انتشار خارج کپسولی سیلیکون به بافت پستان ممکن است باعث ایجاد گره ‌های قابل لمس در پستان با احتمال تورم غدد لنفاوی در زیر بغل شود. برداشتن ایمپلنت و کپسول اسکار با امکان قرار دادن ایمپلنت جدید توصیه می شود.

نشانه های ترکیدن پروتز سینه

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

ترکیدن پروتز سینه به چه صورت تعریف می شود؟

پارگی ایمپلنت می تواند با کاشت سالین یا سیلیکون رخ دهد و نیاز به برداشتن و جایگزینی ایمپلنت سینه دارد (در صورت تمایل نصب ایمپلنت جدید). در حالی که جراحی اضافی ممکن است دلهره آور به نظر برسد، جراحی ترمیمی سینه یا اصلاح سینه یک روش ساده و ایمن است که به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که بدن و سینه شما به بهترین شکل خود هستند.

اگر قصد دارید با دکتر کامبیز ایزد پناه، عمل بزرگ کردن سینه را انجام دهید، ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا اقدامات احتیاطی مناسب را برای دستیابی به نتایج طولانی مدت و موفقیت آمیز انجام دهید. برای شروع، این بدان معنی است که بدانید یک پارگی چگونه به نظر می رسد.

یک ایمپلنت زمانی که پوسته بیرونی آن پاره می شود، می ترکد و در نتیجه محتویات ایمپلنت به بیرون نشت می کند. با ایمپلنت های سالین، این نشت به راحتی قابل شناسایی خواهد بود، زیرا محلول سالین استریل توسط بدن جذب شده و به طور طبیعی پردازش می شود. بیشتر ایمپلنت های سالین طی چند ساعت یا چند روز تخلیه می شوند.

در ایمپلنت های سیلیکونی، نشتی معمولاً بسیار تدریجی است و اغلب در ابتدا مورد توجه قرار نمی گیرد.

چه چیزی باعث پارگی ایمپلنت می شود؟

ایمپلنت ممکن است به دلایل مختلفی پاره شود.

یکی از شایع ترین علل انقباض کپسولی است که در آن رشته های کلاژن (بافت اسکار) در اطراف ایمپلنت منقبض می شوند. تشکیل کپسول در اطراف ایمپلنت یک پاسخ طبیعی پس از تقویت است و این الیاف اغلب بدون مشکل رشد می کنند. با این حال، با گذشت زمان، سفت شدن بافت ها ممکن است منجر به پارگی شود.

ایمپلنت ها همچنین می توانند در اثر استرس ضعیف یا فرسوده شوند. حرکات روزانه و مکرر یک زن می تواند یکپارچگی پوسته ایمپلنت را تضعیف کند، به خصوص در نواحی که ممکن است تا شوند، مانند کناره های بیرونی. ایمپلنت های بافت دار نیز به دلیل داشتن اصطکاک بیشتر روی سینه، احتمال پارگی بیشتری دارند.

آسیب یکی دیگر از دلایل احتمالی پارگی است، زیرا نیروی مستقیم به ایمپلنت می تواند باعث شکستگی آن شود. حتی در این شرایط، اگر بیمار به دنبال آن نباشد، ایمپلنت سیلیکونی پاره شده ممکن است بلافاصله قابل تشخیص نباشد.

آیا پارگی ایمپلنت خطرناک است؟

پارگی ایمپلنت سالین خطر کمی دارد. از آن جایی که سالین اساساً آب نمک استریل است، به سرعت توسط بدن جذب می شود و هیچ خطری برای سلامتی فرد ایجاد نمی کند.

با این حال، هنگامی که ایمپلنت پاره شود، فیبرهای کلاژن در فضای خالی شروع به رشد خواهند کرد. هر چه مدت زمان بیشتری به این بافت اجازه داده شود تا پستان را پر کند، در هنگام تعویض ایمپلنت، تعداد بیشتری باید برداشته شود. بنابراین ایده خوبی برای جایگزینی ایمپلنت های پاره شده در اسرع وقت برای جراحی و بهبودی آسان تر است. البته اکثر خانم ها به دلایل زیبایی تمایل به تعویض ایمپلنت دارند، زیرا پاره شدن ایمپلنت سالین اثرات زیبایی قابل مشاهده ای خواهد داشت.

ایمپلنت ‌های سیلیکونی قدیمی‌تر از یک ژل منسجم کمتر ساخته شده‌ اند که در موارد پارگی می‌تواند از سینه خارج شود. این امر در مورد ایمپلنت های سیلیکونی مدرن یا ایمپلنت های خرس لثه ای که از ژل ضخیم تر و منسجم تر تشکیل شده اند، محتمل نیست.

در حالی که ایمپلنت های سیلیکونی پاره شده باید در اسرع وقت جایگزین شوند، شواهد کمی وجود دارد که نشان دهنده خطرات جدی سلامتی آن ها باشد.

علائم اصلی ترکیدن پروتز سینه

علائم اصلی ترکیدن ایمپلنت سالین

خوشبختانه اکثر پارگی های ایمپلنت سالین بلافاصله آشکار می شوند. حتی اگر بیماران با پارگی ‌ها آشنا نباشند، احتمالاً متوجه خواهند شد که ظاهر پستان ناگهان تغییر کرده است.

از علائم هشدار دهنده زیر برای شناسایی پارگی و متعاقباً جستجوی درمان استفاده کنید:

 • باد کردن: با خروج محلول نمکی از ایمپلنت پاره شده، حجم ایمپلنت را از دست می دهد و ظاهر آن خالی شده است. این شایع ترین و قابل تشخیص ترین اثر است و بلافاصله پس از ایجاد پارگی رخ می دهد.
 • تغییر شکل: حتی اگر سینه خالی به نظر نرسد، پارگی ایمپلنت اغلب منجر به تغییر شکل سینه می شود. سینه ممکن است کوچکتر، کج ‌تر یا به طور مشابه نسبت به دیگری نامتقارن به نظر برسد. اگرچه این تغییر معمولاً سریع است، اما ممکن است به تدریج از نشت های بسیار کوچک در ایمپلنت رخ دهد.
 • حساسیت: پس از پاره شدن ایمپلنت، پوسته آن ممکن است به قسمت داخلی سینه ساییده شود و باعث تحریک یا حساسیت شود.

اگر فکر می کنید ایمپلنت پاره شده است و احساس تب و بیماری می کنید، این ممکن است نشانه عفونت باشد. در صورتی که فکر می کنید ممکن است عفونت داشته باشید، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید تا درمان مناسب انجام شود.

علائم اصلی ترکیدن ایمپلنت سیلیکونی

در حالی که پارگی ‌های سالین اغلب بلافاصله قابل تشخیص هستند، ایمپلنت‌ های سیلیکونی معمولاً منجر به پارگی‌های «خاموش» می‌شوند. یعنی ممکن است ظاهر یا احساس متفاوتی نسبت به حالت عادی نداشته باشند.

این به این دلیل است که ژل سیلیکون چسبناک تر است و شکل کلی خود را حفظ می کند. نشتی ها در ابتدا آهسته و نسبتاً غیر قابل توجه هستند. با این وجود، در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده وجود دارد که نشان می دهد ایمپلنت سیلیکونی پاره شده است:

 • درد یا حساسیت: اگر سیلیکون به سینه نشت کرده باشد، بافت مجاور ممکن است ملتهب شود. این ممکن است منجر به درد یا حساسیت در ناحیه شود.
 • تغییر شکل: ایمپلنت های سیلیکونی پاره شده می توانند بر اندازه یا شکل سینه تأثیر بگذارند، اما تغییر ظریف و تدریجی خواهد بود. اگر به نظر می رسد ایمپلنت از نظر حجم کاهش یافته یا شکل ناهمواری پیدا کرده است، ممکن است نتیجه از دست دادن سیلیکون باشد.
 • توده های داخل یا نزدیک سینه: اگرچه سیلیکون می تواند نشت کند، اما در توده های کوچک این کار را انجام می دهد. این ها ممکن است قابل مشاهده باشند و به صورت توده هایی در زیر پوست ظاهر شوند. اگرچه در ابتدا آن ها احتمالاً نزدیک سینه می مانند، اما تکه های سیلیکون می توانند به مناطق دیگر نیز حرکت کنند. در چنین مواردی، سیلیکون باید حذف شود، زیرا توسط بدن جذب نمی شود.
 • سینه های نرم یا سفت: اگر سینه ها به طور غیرعادی نرم یا سفت شوند، ممکن است نشان دهنده پارگی باشد. همانطور که ایمپلنت حجم خود را از دست می دهد، سینه می تواند تسلیم تر شود. اما با تشکیل کپسول های بافتی در فضای خالی، می تواند سفت تر شود.

اگرچه اکثر زنان در ده سال اول نیازی به جراحی تجدید نظر ندارند، موارد پارگی ایمپلنت یا انقباض کپسول به اندازه کافی رایج است که ارزش بحث را دارد. و در حالی که ایمپلنت های سیلیکونی معمولاً از نظر زیبایی برتر هستند، تشخیص پارگی آنها نیز دشوارتر است.

دانستن علائم پارگی ایمپلنت مفید است، اما بهترین راه برای تشخیص پارگی (به ویژه پارگی سیلیکون) از طریق اسکن MRI است.

بنابراین FDA پیشنهاد می کند که بیماران دارای ایمپلنت های سیلیکونی سه سال پس از جراحی و هر دو سال بعد از آن تحت اسکن MRI قرار گیرند. از طریق تشخیص زودهنگام پارگی، ایمپلنت ها را می توان به راحتی جایگزین کرد و سیلیکون را برداشت.

ایمپلنت های پاره شده خود را جایگزین کنید

اجازه ندهید پارگی منجر به عوارض غیر ضروری شود. اگر تحت عمل بزرگ کردن سینه قرار گرفته اید و فکر می کنید که ایمپلنت شما ممکن است نیاز به تعویض یا اصلاح داشته باشد، فوراً با جراح پلاستیک خود تماس بگیرید.

اصلاح سینه برای برداشتن ایمپلنت پاره شده و در صورت لزوم هرگونه بافت اسکار دردسرساز یا سیلیکون شل در سینه انجام می شود. در آن زمان می توان ایمپلنت جایگزین اضافه کرد و در صورت افتادگی می توان لیفت سینه را انجام داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

علائم اصلی ترکیدن ایمپلنت سیلیکونی

دیدگاه دکتر کامبیز ایزد پناه در خصوص ترکیدن پروتز سینه

ترکیدن ایمپلنت سینه یکی از رایج ترین ترس هایی است که بیماران ما در طول مشاوره اولیه برای بزرگ کردن سینه خود ابراز می کنند. این عارضه، اگرچه نادر است، اما ممکن است پس از جراحی بزرگ کردن سینه، که به عنوان ماموپلاستی بزرگ کردن سینه نیز شناخته می شود، رخ دهد. پارگی ایمپلنت می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، از جمله ضربه به سینه، خطای جراحی، ترک هایی که در طول زمان ایجاد می شوند یا به ندرت فشار وارد شده در طول ماموگرافی. هر دو ایمپلنت سالین و سیلیکون به یک اندازه در برابر پارگی ایمپلنت آسیب پذیر هستند، اگرچه پیامدها برای هر نوع متفاوت است.

دکتر کامبیز ایزد پناه، در خصوص انجام عمل پروتز سینه مهارت بالایی دارد و اهمیت تشخیص زودهنگام پارگی ایمپلنت را درک می کند، بنابراین برای کمک به بیماران برای درک این عارضه احتمالی و یادگیری شناسایی علائم و نشانه های پارگی ایمپلنت زمان زیادی صرف می کند. سلامت شما و رضایت شخصی شما نیروی محرکه عمل جراحی پلاستیک ما است.

اگرچه هر دو پروتز سینه نمکی و سیلیکونی ممکن است پاره شوند یا ترک بخورند، روشی که ما یک ایمپلنت را شناسایی و درمان می کنیم بسته به نوع ایمپلنت سینه متفاوت است:

 • پارگی ایمپلنت سالین

تشخیص پارگی ایمپلنت سالین معمولاً آسان است زیرا مایع نمکی در مدت کوتاهی به بیرون نشت می کند، بنابراین ظاهر سینه به سرعت و به طور قابل توجهی تغییر می کند. سینه آسیب دیده به طور ناگهانی کوچکتر و خالی به نظر می رسد، و اغلب به دلیل از دست دادن حجم، موج می زند یا حتی تا می شود. برخی از بیماران درد سینه، تغییر در حس نوک سینه یا حساسیت پوست را تجربه می کنند. آن ها حتی ممکن است علائم انقباض کپسولی را نشان دهند. از آن جایی که محلول نمکی استریل و طبیعی است، بدن به طور معمول بیشتر آن را جذب می کند و خطرات ناچیزی برای سلامتی به همراه دارد.

اما این بدان معنا نیست که اقدام فوری ضروری نیست. برعکس، ما به تمام بیمارانی که مشکوک به پارگی ایمپلنت سالین هستند توصیه می کنیم که برای تشخیص مشکل و درمان آن در اسرع وقت وقت بگذارند. این معمولاً به معنای برداشتن و تعویض پروتز است. انجام عمل تعویض اندکی پس از پارگی اولیه ایمپلنت، احتمال تشکیل بافت اسکار در اطراف پوسته خالی ایمپلنت را کاهش می دهد.

 • پارگی ایمپلنت سیلیکونی

متأسفانه، تشخیص پارگی ایمپلنت سیلیکون دشوارتر است زیرا ژل سیلیکون به سرعت از ایمپلنت نشت نمی کند. در عوض، سیلیکون به تدریج در سینه نفوذ می کند و در بدن باقی می ماند و گاهی اوقات به غدد لنفاوی مجاور سرایت می کند. برخی از زنان درد یا حساسیت در سینه آسیب‌دیده یا تغییر در کانتور سینه را تجربه می‌کنند که نشانه‌ای برای ارزیابی بیشتر توسط MRI، تنها راه برای تایید پارگی ایمپلنت سیلیکونی است.

با این حال، اگر بیمار علائمی را تجربه نکند، تشخیص نشت بسیار دشوار است – برای بیماران و پزشکان به طور یکسان. به همین دلیل، دکتر کامبیز ایزد پناه از توصیه های FDA پیروی می کند و توصیه می کند زنانی که ایمپلنت های سیلیکونی دارند، سه سال پس از بزرگ کردن سینه و هر دو سال پس از آن MRI انجام دهند.

اگر MRI پارگی ایمپلنت سیلیکونی را تایید کرد، چه گزینه هایی وجود دارد؟ هنگامی که بیماران دچار «پارگی خاموش ایمپلنت» می‌شوند، یا پارگی ایمپلنتی که باعث ناراحتی فیزیکی نمی‌ شود، معمولاً به آن‌ ها این امکان داده می ‌شود که بلافاصله ایمپلنت را جایگزین کنند. اگر آن ها علائم فیزیکی را تجربه می کنند، جراح پلاستیک آن ها احتمالاً برداشتن ایمپلنت آسیب دیده و جایگزینی آن را با یک ایمپلنت جدید توصیه می کند. برخی از بیماران ترجیح می‌دهند هر دو ایمپلنت را بدون تعویض آن ‌ها بردارند، اما اغلب برداشتن ایمپلنت را با لیفت سینه یا جراحی ماستوپکسی ترکیب می‌کنند تا به زیبایی سینه ‌هایشان کمک کنند.

چقدر احتمال پاره شدن ایمپلنت پروتز سالین وجود دارد؟

توسعه ایمپلنت های سالین در طول سال ها باعث ضخیم تر شدن پوسته ها شد تا از پارگی های خود به خود جلوگیری شود. در حال حاضر، با مراقبت مناسب، موارد پارگی تنها 1 درصد است. برای قرار دادن ایمپلنت های شما در معرض خطر نشتی، ضربه های جدی لازم است. این شامل تصادفات (در صدر فهرست تصادفات با وسیله نقلیه است)، سوراخ‌ های تصادفی ایجاد شده در پروتز در حین اقدامات پزشکی در منطقه مانند نمونه‌برداری، یا سوء استفاده در حین عمل است.

با این وجود، با وجود یک دکتر با تجربه مانند دکتر کامبیز ایزد پناه، نیازی به نگرانی در مورد هیچ یک از این موارد نخواهید داشت، به خصوص در مورد پر کردن بیش از حد یا کمتر از حد ایمپلنت ها که می تواند باعث پارگی شود. در حین کاشت ایمپلنت، نیازی به فکر کردن به احتمال نقص، استفاده نادرست یا سوراخ شدن تصادفی ایمپلنت ها نخواهید داشت. یک پزشک برتر می‌تواند همه این ‌ها را با شما در میان بگذارد و به شما اطمینان دهد که نباید دلیلی برای نگرانی باشد.

علائم پارگی پروتز سینه سالین

علائم پارگی پروتز سینه سالین از دید دکتر کامبیز ایزد پناه چیست؟

چند نشانه واضح وجود دارد که به راحتی شما را مجبور می کند بگویید: “ایمپلنت سینه نمکی من نشت می کند.” این نشانه ها عبارت اند از:

 • کاهش تدریجی یا شدید سایز سینه
 • کاهش پری سینه ها
 • کاهش سفتی سینه ها
 • تغییر شکل یا کج بودن

باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که جدای از علائم آشکار، هنوز چند علامت دیگر وجود دارد که باید به آن توجه کنید. این علائم شامل سردرد، حالت تهوع و مقداری ناراحتی (حتی درد احتمالی) فقط چند روز پس از نصب ایمپلنت است.

اکنون که در این قسمت هستیم، ممکن است اکنون به این فکر کنید که آیا نشت ایمپلنت سالین می تواند به سلامت شما آسیب برساند یا خیر. پاسخ منفی است. فرمولاسیون این ایمپلنت ها خطرناک نیستند، غیر سمی هستند و اگر بدنتان در معرض این محلول قرار گرفت، نیازی به نگرانی نیست.

در صورت پارگی ایمپلنت سینه سالین چه باید کرد؟

اولین کاری که باید بعد از اینکه متوجه نشتی ایمپلنت هایتان شد انجام دهید این است که وحشت نکنید. به یاد داشته باشید که این هیچ خطری برای سلامتی شما ندارد، اما به این معنی نیست که نیازی به رفع آن در اسرع وقت ندارید. بدانید که کاشت سینه نمکی قرار نیست برای همیشه دوام داشته باشد. این ها معمولاً برای حداکثر 10 سال خوب هستند – با فرض اینکه هیچ حادثه یا ضربه ای نمی تواند باعث نشتی یا پارگی شود.

شما دو راه دارید: اگر دیگر نمی‌خواهید ایمپلنت ‌های خود را نگه دارید، جراحی جایگزینی ایمپلنت را انجام دهید یا جراحی برداشتن ایمپلنت.

اگر می خواهید تصمیم بگیرید که ایمپلنت های خود را به طور کامل بردارید، باید این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا بتواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند. این راهنمایی شامل ارائه توصیه‌ هایی به شما می‌ شود که فوراً آن را انجام ندهید، بدون اینکه ابتدا بفهمید اگر بعد از عمل لیفت سینه انجام ندهید، چه اتفاقی می‌افتد. اگر این کار را انجام ندهید، در نهایت با پوست اضافی روی سینه‌ هایتان مواجه می‌شوید که توسط ایمپلنت‌ ها کشیده شده‌ اند و دیگر به جای خود باز نمی‌گردند.

آیا ایمپلنت سینه شما پاره شده است؟ علائم هشدار دهنده پارگی ایمپلنت سینه

پارگی ایمپلنت سینه جایی است که یک پروتز سینه نمکی یا سیلیکونی به دلایل مختلفی پارگی یا سوراخ ایجاد می کند. این پارگی ایمپلنت سینه نامیده می شود و تشخیص علائم احتمالی به منظور شناسایی زودهنگام مشکل و درخواست کمک مناسب بسیار مهم است.

مواد پرکننده ایمپلنت (مایع یا ژل) ممکن است به بافت سینه اطراف نشت کند.

اکثر ایمپلنت ‌های سینه طوری طراحی شده ‌اند که هر 10 تا 20 سال یکبار تعویض می‌ شوند، اما می‌ توانند تا آخر عمر بدون ایجاد هیچ مشکلی دوام بیاورند. ایمپلنت‌ های قدیمی ‌تر به دلیل محدودیت ‌های طراحی اولیه و فرسودگی طولانی‌ مدت در طول زمان بیشتر احتمال دارد پاره شوند.

علائم پارگی ایمپلنت سینه بسته به برند، سن و نوع ایمپلنت سینه ‌ای که کاشته‌ اید و روشی که جراح در طول جراحی سینه شما کاشته است، می‌تواند متفاوت باشد. هنگامی که تشخیص داده شد، می توانید گزینه های مختلف درمانی را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید – معمولاً برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت. علائم پارگی برای ایمپلنت های سالین در مقایسه با ایمپلنت های سیلیکونی به طور قابل توجهی متفاوت است.

پارگی ایمپلنت سینه

چه چیزی می تواند باعث پارگی ایمپلنت سینه شود؟

ایمپلنت های سینه معمولاً بسیار انعطاف پذیر هستند و به راحتی پاره نمی شوند. با این حال، در برخی موارد غیر معمول، ایمپلنت ممکن است به دلایل زیر پاره شود:

 • پیری طبیعی انواع خاصی از ایمپلنت ها در نهایت می تواند منجر به ساییدگی و پارگی ایمپلنت شود. این ممکن است با انتخاب نادرست یا قرار دادن ایمپلنت توسط برخی جراحان تسریع شود
 • ضربه های فیزیکی شدید به سینه، مانند تصادف رانندگی می تواند منجر به پارگی ایمپلنت سینه شود. بعید است که فعالیت بدنی معمولی باعث پارگی شود.
 • تصور می شود که سوراخ شدن تصادفی در طول جراحی اولیه ایمپلنت مسئول نیمی از موارد پارگی ایمپلنت پستان باشد. ایمپلنت می تواند سوراخ میکروسکوپی را در حین قرار دادن تجربه کند که به نوبه خود بزرگتر می شود و بعداً منجر به پارگی می شود.
 • سوراخ شدن تصادفی در طول بیوپسی سینه به دلایل غیر مرتبط با ایمپلنت پستان، مانند زمانی که پزشک شما در حال بررسی یک توده پستان خاص است.
 • فشرده سازی در طول ماموگرافی ممکن است یکی از دلایل موثر باشد، اما برای ایمپلنت های سیلیکونی مدرن بعید است.
 • برخی از ایمپلنت های اولیه دارای پوسته (پوشش) نرم تری بودند که احتمال پارگی آن ها بیشتر بود.
 • تماس فیزیکی و دستکاری که شدید یا آسیب زا نیست و مواردی مانند سرفه یا عطسه معمولا باعث پارگی ایمپلنت سینه نمی شود. انرژی بسیار بیشتری برای ایجاد پارگی مورد نیاز است.

علائم پزشکی پارگی ایمپلنت سینه چیست؟

علائم ممکن است بر اساس اینکه شما یک ایمپلنت سینه سیلیکونی یا نمکی دارید متفاوت باشد، با این حال، بسیاری از آنها مشابه هستند:

 • از دست دادن اندازه سینه: این امر به ویژه در مورد ایمپلنت های نمکی قابل توجه است، جایی که ایمپلنت ها می توانند در عرض 2 یا 3 روز پس از ایجاد سوراخ کاملاً تخلیه شوند و محلول نمکی نشت کرده و کاملاً توسط بافت اطراف جذب شود. این کاهش ناگهانی سایز سینه بلافاصله به شما هشدار می دهد که ایمپلنت سینه شما پاره شده است. محلول نمکی فقط آب نمک است و در صورت جذب توسط بدن مشکلی ایجاد نمی کند.
 • درد یا درد مداوم در سینه: درد می تواند به دلیل فشار دادن مواد به بافت طبیعی سینه و عضله زیرین، التهاب، یا کشیدگی پوست پوشاننده به دلیل از دست دادن اندازه سینه و افتادگی سینه ایجاد شود.
 • بدشکلی سینه: اگر ایمپلنت سیلیکونی پاره شده باشد، ممکن است برای مدت طولانی متوجه کاهش سایز نشوید. دلیل آن این است که سیلیکون یک ماده ژل مانند ضخیم است که توسط بدن شما جذب نمی شود، بنابراین تمایل دارد در جای خود باقی بماند حتی اگر ایمپلنت پاره شده باشد. با این وجود، بدن شما سعی می کند با ایجاد یک بافت اسکار در اطراف آن، هرگونه ژل سیلیکونی که در بافت سینه شما نفوذ می کند، داشته باشد. با گذشت زمان، این بافت زخمی که در اطراف سیلیکون آزاد رشد می‌کند، می‌تواند یک کپسول یا انقباض سخت ایجاد کند و باعث شود شکل سینه‌ تان به‌طور قابل‌توجهی تغییر کند و تغییر شکل غیرعادی و قابل توجهی در شکل سینه به شما بدهد.
 • توده های سینه: به ویژه در مورد ایمپلنت های سیلیکونی، حتی اگر شکل و اندازه سینه بدون تغییر باشد، کشف یک توده جدید می تواند نشانه پارگی ایمپلنت باشد و ارزش بررسی دارد.
 • آیا امکان پاره شدن پروتز سینه وجود دارد؟| دکتر کامبیز ایزدپناه

بهترین روش تشخیص ترکیدن پروتز سینه

اگر مشکوک هستید که ایمپلنت سینه شما پاره شده است، باید فوراً با جراح پلاستیک متخصص خود تماس بگیرید و آنها را از نگرانی های خود مطلع کنید. جراح از شما می‌خواهد که برای یک مشاوره مراجعه کنید تا تحت معاینه فیزیکی کامل قرار بگیرید.

برای کمک به تشخیص یا تایید پارگی ایمپلنت سینه، جراح پلاستیک شما ممکن است شما را برای MRI از سینه‌ها معرفی کند. MRI یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی بهترین روش تصویربرداری برای ارزیابی ایمپلنت پستان در نظر گرفته می شود. متأسفانه این روش ممکن است گران باشد و به ندرت ممکن است سوراخ های ایمپلنت را تشخیص دهد، به خصوص اگر کوچک باشند. سایر گزینه‌ های تشخیصی سونوگرافی است، اما این گزینه‌ ها خیلی خوب نیستند و می ‌توانند نشانه ‌های نادرستی ارائه دهند.

تشخیص پارگی پروتز سینه

گزینه های جراحی برای پارگی ایمپلنت سینه

اگر ایمپلنت سینه شما پاره شده است، باید برای جراحی اصلاحی سینه به یک جراح پلاستیک متخصص با تجربه مراجعه کنید. جراحی پارگی ایمپلنت سینه می تواند پیچیده تر و از نظر تکنیکی بیشتر از جراحی اولیه ایمپلنت زمان لازم باشد.

شما می توانید یکی از جراحی های برداشتن ایمپلنت سینه یا جایگزینی ایمپلنت سینه را انتخاب کنید.

در حین جراحی برداشتن ایمپلنت سینه، جراح شما برشی در سینه شما ایجاد می کند و ایمپلنت پاره شده را خارج می کند. اگر ایمپلنت سیلیکونی داشته اید، جراح ژل سیلیکون آزاد، گرانولوم ها و هرگونه بافت اسکار (کپسول) را که پس از پارگی ایجاد شده است را نیز از بین می برد. اکثر جراحان ایمپلنت را در سینه دیگر شما نیز برمی دارند.

جراح شما ممکن است تمام یا فقط بخشی از کپسول ایمپلنت شما را بردارد. گزینه دیگر برداشتن کل کپسول و بافت اطراف آن است.

جراح پلاستیک شما ممکن است انتخاب کند که در طول همان جراحی، ایمپلنت ‌های جدیدی را به شما پیشنهاد دهد که معمولاً طراحی مدرن ‌تری دارند. برخی از جراحان ترجیح می دهند ایمپلنت را برداشته و چند ماه قبل از تعویض آن صبر کنند. شما همچنین می توانید در مورد سایر گزینه های جراحی سینه مانند لیفت سینه یا انتقال چربی اضافی به سینه ها صحبت کنید.


دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

ایمپلنت سینه از یک پوسته الاستومری سیلیکونی (سیلیکون جامد) تشکیل شده است که معمولاً با نمک (آب و نمک) یا ژل سیلیکون پر شده است.

شکل ایمپلنت به طور کلی گرد است، اما در برخی موارد می توان از ایمپلنت های به اصطلاح “آناتومیک” با شکل قطره اشک استفاده کرد.

پوسته ایمپلنت می تواند صاف یا  بافت دار باشد که در این حالت خطر تشکیل پوسته در اطراف ایمپلنت کاهش می یابد.

 

هیچ محدودیت سنی برای گذاشتن پروتز سینه وجود ندارد. در جراحی پلاستیک، پروتز سینه را می توان بعد از بلوغ انجام داد، به خصوص در موارد عدم تقارن قابل توجه سینه.

در دختران جوان، تغییرات هورمونی و استفاده احتمالی از داروهای ضد بارداری عواملی هستند که می توانند اندازه سینه ها را تغییر دهند. بهتر است تا پایان بلوغ صبر کنید.

بعد از سرطان، در اکثر موارد، بازسازی سینه با پروتز ساده ‌ترین و سریع ‌ترین روش بازسازی است. محدودیت سنی وجود ندارد، فقط وضعیت عمومی بیمار که اجازه بیهوشی عمومی را می دهد عامل محدود کننده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد