پروتز سینه و سولاریوم

موارد استفاده از عمل

 • بزرگ نمودن اندازه سینه
 • فرم دهی سینه
 • حجم دهی سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه

مزایای عمل

 • بالا رفتن اعتماد به نفس
 • افزایش سایز سینه
 • افزایش حجم سینه
 • پر به نظر رسیدن سینه
 • متقارن شدن سینه

عوارض احتمالی عمل

 • قرمزی پوست اطراف سینه
 • سوزش سینه
 • عفونت
 • نشت سیلیکون
 • انقضباض کپسولی

چه مدت بعد از پروتز سینه می توان سولاریوم انجام داد؟

حداقل 1 سال بعد از پروتز سینه

تاثیرات حاصل از سولاریوم روی اسکارها چگونه است؟

پوستی که روی آن اسکار ایجاد شده، مقاومت بسیار پایینی دارد به همین دلیل در هنگام سولاریم، مستعد سوختگی است.

آیا  اشعه ماوراء بنفش از پروتز سینه عبور می کند؟

خیر، فقط از پوست عبور می کند

آیا سولار برای پروتز سینه خطر آفرین است؟

با گذشت یکسال از پروتز سینه خیر

سن مناسب یا توصیه شده

17 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله بیهوشی از نوع عمومی خواهد بود

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر

مدت زمان عمل

45 دقیقه الی 1 ساعت

احتمال موفقیت

100 درصد

مدت دوران نقاهت

 • پروتز روی سینه: 3 تا یک هفته
 • پروتز زیر سینه: یکی دو روز بیشتر

انجام جراحی پروتز سینه امروزه یکی از محبوب ترین عمل های زیبایی هم در ایران و هم در خارج از ایران به شمار می رود. با این حال، یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از مراجعه کنندگان را به خودش مشغول می کند این است که  بدانند سولاریوم (Solarium) و حمام آفتاب (Sunbathing) چه تاثیری بر روی پروتز سینه دارد و آیا با انجام پروتز سینه، می توان سولار انجام داد یا خیر. در ادامه با ما همراه باشید تا هر آنچه در خصوص پروتز سینه و سولاریوم باید بدانید، بپردازیم. 

پروتز سینه و سولاریوم

 • صفر تا صد پروتز سینه | دکتر کامبیز ایزدپناه

چه مدت بعد از پروتز سینه می توان سولاریوم انجام داد؟

یک عمل موفقیت آمیز پروتز سینه فقط در صورتی میسر می شود که شما کلیه دستورالعمل های قبل و بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید. همه جراحان زیبایی به شدت توصیه می کنند که تا مدت زمانی بعد از عمل باید از برنزه کردن بدن خودداری کنند.

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی، توصیه می کند به مدت محافظت از اسکارهای حاصل از جراحی، تا 1 سال از این اسکارها در برابر اشعه های UV محافظت کنند. دکتر کامبیز ایزد پناه در این باره تاکید می کند که سولاریوم روی پروتز سینه تاثیری ندارد اما تاثیرات بسیار منفی روی اسکارها دارد.

پروتز سینه و سولاریوم

تاثیرات حاصل از سولاریوم روی اسکارها

جراحان در خصوص تاثیرات منفی سولاریوم روی اسکارهای حاصل از عمل این چنین می گویند که پوستی که روی آن اسکار ایجاد شده است، مقاومت بسیار پایینی دارد به همین دلیل در هنگام مواجهه با اشعه، مستعد سوختگی هستند. بروز این سوختگی مخصوصا در اوایل عمل، احتمال بیشتری دارد.

دکتر کامبیز ایزد پناه در خصوص پروتز سینه و سولاریوم می گوید که وقتی زودتر از یک سال بعد از عمل پروتز سینه، به دنبال برنزه شدن هستید، احتمالا اسکارهای شما رنگ تیره تری به خود می گیرند و این موضوع از لحاظ زیبایی شناختی خوشایند نیست.

شایعه ای در خصوص پروتز سینه و سولاریوم

یک شایعه در خصوص پروتز سینه و سولاریوم وجود دارد و آن هم این است که عده ای تصور می کنند اشعه ماوراء بنفش از پروتز سینه عبور می کند اما این موضوع صحت ندارد و اشعه ماوراء بنفش فقط روی پوست تاثیر می گذارد. به همین دلیل سولار برای پروتز سینه و بافت سینه خطرناک نیست.

برنزه کردن با نور آفتاب بعد از پروتز سینه بهتر است یا سولاریوم؟

قرار گرفتن زیر نور خورشید شما را در معرض آفتاب سوختگی قرار می دهد البته این سوختگی به معنای سوختگی شدید و بالا نیست بلکه منجر به قرمز شدن پوست شما و ایجاد لک روی پوست می شود. این امر باعث می شود تا پوست شما مستعد سرطان پوست باشد. همچنین آفتاب سوختگی می تواند منجر به خشک شدن پوست شود و چین و چروک پوست را افزایش دهد. بهترین کاری که در این باره می توانید انجام دهید این است که خیلی در معرض نور خورشید نباشید و حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

از طرف دیگر، سولار نیز خطر مبتلا شدن به سرطان را نیز افزایش می دهد. اثرات منفی سولار سریعا بعد از پروتز سینه، شامل قرمزی شدید پوست، تورم و قرمزی پوست و آفتاب سوختگی باشد.

چه کسی پروتز سینه می کند؟

کاشت ایمپلنت سینه یک تصمیم شخصی است.

برای در نظر گرفتن پروتز سینه، باید:

از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشید.

انتظارات واقع بینانه داشته باشید.

سیگاری نباشید

چرا افراد پروتز سینه می کنند؟

بسیاری از افرادی که از پروتز سینه استفاده می کنند مایلند اندازه سینه های خود را بزرگ تر کنند. ممکن است به دلایل زیادی بخواهید اندازه سینه های خود را بزرگ کنید، از جمله:

 • بازگرداندن اندازه قبلی سینه. سینه ها ممکن است پس از بارداری، کاهش وزن یا افزایش سن کاهش یابد.
 • اصلاح سینه های نامتقارن (با اندازه یا شکل متفاوت). عدم تقارن سینه رایج است، اما اگر قبل از بلوغ، آسیب به بافت یکی از سینه ‌ها را تجربه کنید، ممکن است بیشتر نمایان شود.
 • ترمیم سینه ها پس از ماستکتومی (برداشتن سینه). در زنانی که به دلیل سرطان یا هر بیماری جدی دیگری سینه های خود را برداشته اند، ایمپلنت سینه ویژگی های زنانه را بازیابی می کند و به آن ها کمک می کند احساس کامل بودن داشته باشند.
 • افزایش اعتماد به نفس. ایمپلنت سینه می تواند به بهبود عزت نفس و فرم بدنی شما کمک کند.

ایمپلنت های سینه جدید چه مدت دوام می آورند؟

کاشت سینه های جدید معمولاً همیشگی هستند اما تجربه شما ممکن است متفاوت باشد. هر چه سن پروتز سینه بیشتر شود، احتمال پارگی (از هم گسیختگی) بیشتر می شود.

علائم پارگی ایمپلنت سینه ممکن است شامل تغییر در اندازه یا شکل سینه، سفتی یا تورم باشد. با این حال، گاهی اوقات هیچ نشانه ای از وقوع پارگی وجود ندارد.

ذوام ایمپلنت های سینه

کدام نوع از ایمپلنت سینه طبیعی ترین احساس را دارد؟

پروتز سینه سیلیکونی نسبت به پروتز سینه نمکی احساس طبیعی تری دارد. با این حال، پروتز سینه سیلیکونی و نمکی بسته به اندازه سینه قبل از جراحی و موقعیت قرارگیری آن ها، هر دو می توانند طبیعی باشند.

در قرار دادن پروتز زیر عضلانی، ایمپلنت های سینه در زیر بافت سینه و ماهیچه های سینه شما قرار می گیرند. در نتیجه، شما فقط بافت طبیعی سینه خود را روی پروتز سینه خود احساس می کنید.

در قرار دادن پروتز زیر عضله ای، ایمپلنت های سینه بین بافت سینه و ماهیچه های قفسه سینه قرار می گیرند. اگر بافت سینه شما زیاد باشد، ایمپلنت سینه شما طبیعی خواهد بود. با این حال، اگر بافت سینه زیادی نداشته باشید، ممکن است ایمپلنت سینه شما به طور کامل توسط بافت سینه پوشانده نشود. در نتیجه، ایمپلنت سینه شما ممکن است احساس یا طبیعی به نظر نرسد.

نوع پوسته همچنین می تواند احساس پروتز سینه را تعیین کند. پوسته های ایمپلنت سینه صاف یا بافت هستند. پوسته‌ های صاف نازک ‌تر از پوسته ‌های بافت ‌دار هستند، بنابراین نسبت به پوسته‌ های بافت طبیعی ‌تر احساس می ‌شوند. پروتزهای سینه پوسته صاف نیز در طول فعالیت آزادانه حرکت می کنند و به نحوه حرکت بافت طبیعی سینه نزدیک تر است.

پوسته بافت دار ضخیم تر از پوسته صاف است. ایمپلنت‌ های بافت سینه در لمس درشت ‌تر هستند. بافت درشت به ایمپلنت ها کمک می کند تا به بافت سینه بچسبند و احتمال چرخش یا حرکت آن ها کاهش پیدا کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

قبل از پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

سینه ها در زنان تا اواخر سال های نوجوانی یا اوایل 20 سالگی به رشد خود ادامه می دهند. در نتیجه، برای کاشت پروتز سینه پر از نمک باید حداقل 18 سال داشته باشید. FDA توصیه می کند که حداقل 22 سال سن داشته باشید تا از پروتز سینه پر شده با سیلیکون استفاده کنید.

جراح شما عوامل بسیاری از جمله سلامت روانی و هر شرایط اجتماعی را ارزیابی می کند. جراح شما ممکن است سوالات زیر را بپرسد:

 • چرا پروتز سینه می خواهید؟
 • انتظارات شما چیست؟
 • آیا قبلا جراحی پلاستیک انجام داده اید؟
 • آیا در مورد کوچک بودن سینه های خود زیاد فکر می کنید؟
 • آیا همسر، شریک زندگی یا دوست شما را تشویق به کاشت پروتز سینه می کند؟

سلامت جسمی و نوع بدن شما نیز مهم است. جراح شما بدن شما را بررسی می کند تا به شما در انتخاب ایمپلنت مناسب کمک کند. آن ها قد و وزن شما را اندازه گیری می کنند و همچنین ساختار کلی بدن شما را مطالعه می کنند. برای مثال، کاشت‌ های بزرگ ‌تر اغلب برای بیمارانی که شانه‌ های پهن ‌تر یا باسن پهن ‌تری دارند، ضروری است. اگر ساختار بدن کوچک تری دارید، ایمپلنت های سینه بزرگ تر ممکن است باعث مشکلات سلامتی از جمله درد کمر، گردن و شانه شوند.

هنگامی که اندازه ایمپلنت سینه را تعیین می کنید، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه به نظر می رسید. به خرید لباس فکر کنید. ممکن است از ظاهر پیراهن روی چوب لباسی خوشتان بیاید، اما باید آن را در رختکن امتحان کنید. هنگامی که خود را از زوایای مختلف در مقابل آینه های تمام قد بررسی می کنید، ممکن است از ظاهر یا احساس پیراهن بر روی بدن خود خوشتان نیاید.

 از پزشک خود بپرسید که آیا پروتز سینه نمونه ای دارد که بتوانید آن را زیر پیراهن خود قرار دهید تا بتوانید خود را در آینه نگاه کنید (اندازه قبل از عمل را تعیین کنید). اندازه گیری قبل از عمل به شما این امکان را می دهد که اندازه ها و انواع پوسته های مختلف را امتحان کنید تا بهترین ایمپلنت سینه را برای خود انتخاب کنید. در نهایت، وقتی نوبت به انتخاب سایز مناسب می رسد، نظر یک جراح پلاستیک با تجربه بسیار ارزشمند است.

شما و جراحتان همچنین بررسی می‌کنید که کاشت سینه سالین یا سیلیکون برای شما مناسب است. شکل ایمپلنت سینه (گرد یا قطره ای شکل)، بافت پوسته و محل قرارگیری آن را نیز در نظر خواهید گرفت.

معمولاً دو محل وجود دارد که جراح شما ایمپلنت های سینه را در آن جا قرار می دهد. در قرار دادن زیر عضلانی، ایمپلنت های سینه در زیر ماهیچه های سینه شما قرار می گیرند. در قرار دادن زیر عضله ای، ایمپلنت های سینه بین ماهیچه های قفسه سینه و بافت سینه (پارانشیم غده سینه) قرار می گیرند. حتماً با جراح خود در مورد مزایا و معایب هر نوع کاشت ایمپلنت سینه صحبت کنید.

در حین انجام پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

در طول عمل کاشت سینه، شمار ا بیهوشی میکنند تا بیدار نباشید و دردی احساس نکنید.

هنگامی که شما خواب هستید، یک برش در یکی از چهار ناحیه مشخص بدن شما ایجاد می شود تا جای زخم های ایمپلنت سینه چندان قابل توجه نباشد. انواع برش ها عبارتند از:

 • • Periareolarبرشی در اطراف لبه خارجی هاله شما (ناحیه رنگی که نوک سینه شما را احاطه کرده است).
 • • Inframmaryبرشی در چین بین پایین سینه و سینه شما.
 • • Transaxillary برشی در زیر بغل شما.
 • • Transumbilicalیک برش در ناف شما.

هر نوع برش مزایا و معایبی دارد. با جراح خود در مورد بهترین نوع برش برای شما صحبت کنید.

سپس ایمپلنت های سینه شما از طریق برش وارد می شوند و یا در زیر بافت سینه و ماهیچه های سینه یا بین ماهیچه های سینه و بافت سینه قرار می گیرند.

مزایای پروتز سینه

بعد از عمل پروتز سینه چه اتفاقی می افتد؟

پس از تکمیل پروسه ایمپلنت سینه، پزشک سینه ‌های شما را در یک سوتین یا بند فشاری حمایتی خاص می ‌پیچد. شما به اتاق ریکاوری منتقل خواهید شد، جایی که پرستاران منتظر شما هستند تا از خواب بیدار شوید و سلامت کلی شما را بررسی کنند.

هنگامی که از خواب بیدار می شوید، ممکن است احساس گیجی کنید، سینه هایتان احساس درد کرده و سینه شما ممکن است احساس سفت شدن داشته باشید. جراح شما تا چند ساعت به نظارت بر سلامت کلی شما ادامه می دهد. هنگامی که آن ها تشخیص دادند که دیگر نیازی به مراقبت ندارید، شما را ترخیص می کنند (به شما اجازه می دهند به خانه بروید). شما باید از یکی از اعضای خانواده یا دوستتان بخواهید که شما را به خانه برساند و در 24 ساعت اول پس از عمل ایمپلنت سینه از شما مراقبت کند.

به طور متوسط، بدن شما باید بین شش تا هشت هفته پس از عمل ایمپلنت سینه به طور کامل بهبود یابد.

مزایای پروتز سینه چیست؟

پروتز سینه مزایای زیادی دارد:

 • • ایمپلنت های سینه بادوام هستند. آن ها معمولاً 10 سال دوام می آورند.
 • • ایمپلنت سینه بی خطر است و جراحی ایمپلنت سینه یک روش نسبتاً ایمن است. خطر عوارض یا عوارض جانبی کم است.
 • • ایمپلنت سینه می تواند عزت نفس شما را افزایش دهد.

خطرات کاشت سینه چیست؟

کاشت پروتز سینه با خطراتی همراه است، از جمله:

 • عوارض ایمپلنت پستان: دو گروه از عوارض وجود دارد: عوارض کوتاه مدت و عوارض طولانی مدت. عوارض کوتاه مدت ممکن است در حین یا بعد از جراحی رخ دهد، مانند خونریزی. عوارض طولانی مدت بعدا اتفاق می افتد و ممکن است مواردی مانند سخت شدن ایمپلنت ها را شامل شود.
 • جراحی لیفت سینه: ایمپلنت سینه اندازه سینه شما را افزایش می دهد، اما سینه شما را بلند نمی کند. اگر می خواهید سایز سینه های خود را افزایش دهید و افتادگی را از بین ببرید، در مورد ترکیب لیفت سینه با ایمپلنت سینه صحبت کنید.
 • جراحی های اضافی: اگرچه ایمپلنت های سینه بادوام هستند، اما هر چه افراد طولانی تر آن را داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که دچار مشکلاتی شوند که نیاز به جراحی بیشتری دارند. جراحی های اضافی ممکن است شامل برداشتن / جایگزینی ایمپلنت، برداشتن بافت اسکار یا تغییر موقعیت ایمپلنت باشد.
 • لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک مرتبط با ایمپلنت پستان (BIA-ALCL): BIA-ALCL یک سرطان نادر سیستم ایمنی است. این سرطان سینه نیست، اما نوعی لنفوم است که در بافت کنار ایمپلنت ‌های سینه ایجاد می‌ شود. معمولاً با ایمپلنت‌ های سینه ‌ای که دارای پوسته بافتی هستند مرتبط است، اما کارشناسان همچنان در مورد این ارتباط بیشتر می‌آموزند.
 • عوارض شیردهی (تغذیه با سینه): بسیاری از افرادی که پروتز سینه انجام می دهند می توانند با موفقیت با سینه تغذیه کنند، اما برخی نمی توانند یا میزان شیری که می توانند تولید کنند تحت تاثیر قرار می گیرد.

زمان نقاهت بعد از پروتز سینه

زمان نقاهت بعد از جراحی ایمپلنت سینه چقدر است؟

چند روز اول پس از عمل ایمپلنت سینه شما اغلب دردناک ترین است.

سینه های شما ممکن است متورم و کبود شده باشد.

ممکن است عضلات قفسه سینه شما احساس درد کنند.

برش های شما ممکن است کمی خونریزی کند.

پس از پنج تا هفت روز، درد و ناراحتی شما باید کاهش یابد. برای مدیریت درد، برخی از افراد از داروهای مسکن تجویز شده یا استامینوفن بدون نسخه استفاده می کنند. مثل همیشه، آلرژی و سابقه پزشکی خود را کامل با جراح در میان بگذارید. پس از یک تا دو هفته، باید بتوانید به فعالیت های روزانه سبک، از جمله کار پشت میز، بازگردید. با این حال، باید از فعالیت بدنی، از جمله دویدن، بلند کردن اجسام سنگین یا حرکت بازوها بالای سر خودداری کنید.

پس از چند هفته، ممکن است کمی درد و تورم را تجربه کنید، اما باید خفیف باشد. ممکن است هنوز مقداری کبودی داشته باشید. در این مرحله، ممکن است بتوانید در تمرینات سبک شرکت کنید. با این حال، همچنان باید از بلند کردن اجسام سنگین یا هر فعالیت سنگین دیگری اجتناب کنید.

بدن شما باید بین شش تا هشت هفته پس از عمل ایمپلنت سینه به طور کامل بهبود یابد.

مهم است که به یاد داشته باشید که بدن شما منحصر به فرد است، بنابراین زمان بهبودی ممکن است متفاوت باشد. دستورالعمل های جراح خود را در مورد نحوه مدیریت درد و ناراحتی خود در طول دوره بهبودی دنبال کنید.

چه زمانی می توانم به سر کار برگردم؟

بسته به شغلتان، باید بتوانید بین دو تا شش هفته پس از عمل ایمپلنت سینه به سر کار خود بازگردید. اگر شغلی دارید که از نظر فیزیکی سخت است، ممکن است بتوانید زودتر به سر کار بازگردید. اگر از نظر جسمی شغل سخت تری دارید، باید حداقل شش هفته برای بهبودی قبل از بازگشت به کار برنامه ریزی کنید.

چه زمانی باید به جراح خود مراجعه کنم؟

قرار ملاقات های منظم پیگیری را با جراح خود برنامه ریزی کنید.

پس از یک تا دو هفته، پزشک شما بانداژها و احتمالا بخیه های شما را برمی دارد. آن ها همچنین برش های شما را بررسی می کنند.

سپس باید چهار تا شش هفته، سه ماه و شش ماه پس از عمل ایمپلنت سینه به پزشک مراجعه کنید.

سولاریوم بعد از پروتز سینه

چه سوالاتی باید از جراح خود بپرسم؟

 • کدام نوع پروتز سینه برای من بهتر است؟
 • چه اندازه ایمپلنت سینه را برای ساختار بدن من پیشنهاد می کنید؟
 • ایمپلنت سینه من چقدر دوام می آورد؟
 • اگر ایمپلنت سینه من پاره شود چه اتفاقی می افتد؟
 • لیست کامل خطرات و عوارض کوتاه مدت و بلند مدت چیست؟
 • چگونه باید تورم و درد را درمان کنم؟
 • چه زمانی می توانم دوباره در فعالیت ها و تمرینات عادی شرکت کنم؟

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

حداقل یک سال بعد از پروتز سینه باید به فکر انجام سولاریوم باشید تا اشعه ها تاثیر منفی روی اسکارهای بعد از عمل نداشته باشند.

 

پاسخ به این سوال ممکن است بیشتر به شما و سطح راحتی شما بستگی داشته باشد. یک چیز مسلم است: قبل از از سرگیری فعالیت های جنسی، باید صبر کنید تا سینه هایتان به اندازه کافی خوب شوند. توصیه می کنیم حداقل دو هفته بعد از عمل از رابطه جنسی پرهیز کنید. اگر همزمان با عمل بزرگ کردن سینه، لیفت سینه انجام دادید، ممکن است دوره انتظار شما طولانی تر شود.

اگرچه ما از شما می خواهیم به محض انجام عمل جراحی حرکت کنید، اما در خصوص تمرینات سخت قضیه متفاوت است. ضروری است که ضربان قلب خود را حداقل تا یک هفته پس از بزرگ کردن سینه افزایش ندهید. بعد از آن کم کم حرکات خود را افزایش دهید.

وقتی بعد از عمل بزرگ کردن سینه به شنا می روید، باید به دو نکته توجه کنید. اولی توانایی آب برای نفوذ به برش ها و ایجاد عفونت و بعدی کشش بیش از حد در محل درمان است.

ما به شما توصیه می کنیم در دوران نقاهت پس از جراحی سینه به پشت بخوابید، اما این برای بیماران ما که معمولا ترجیح می دهند به پهلو یا شکم بخوابند موقتی است. بعد از 10 روز می توانید وضعیت خواب عادی خود را از سر بگیرید.

 

اگرچه بلافاصله پس از جراحی متوجه تغییر در اندازه سینه خود خواهید شد، اما نتایج کامل شما مدتی طول خواهد کشید. پس از جراحی می ‌توانید مقداری تورم را انتظار داشته باشید که ممکن است چند هفته طول بکشد تا کاملاً فروکش کند. ایمپلنت‌ های شما نیز مدتی طول می‌کشد تا در موقعیت مطلوب خود قرار گیرند و مستقر شوند. به ندرت هر دو ایمپلنت همزمان این کار را انجام می دهند، بنابراین توجه داشته باشید که ممکن است یکی از ایمپلنت ها قبل از دیگری بیفتد.

اگر از برش های خود مراقبت کنید و دستورالعمل های بعد از عمل جراح خود را به طور کامل دنبال کنید، باید در عرض سه یا چهار ماه از نتایج کامل برخوردار شوید.

 

اگر ایمپلنت‌های سیلیکونی دارید، FDA توصیه می‌کند سه سال پس از بزرگ‌کردن اولیه سینه و سپس هر دو سال یک‌بار MRI انجام دهید. دلیل آن این است که مطمئن شوید که پارگی یا نشتی “خاموش” وجود ندارد. اگر سینه ‌های شما دچار تروما شده و مطمئن نیستید که ایمپلنت آسیب دیده است، باید برای اطمینان از MRI استفاده کنید.

با توجه به زمانی که برای بهبودی نیاز دارید، سفر پس از جراحی برای تحمل درد هر بیمار و جزئیات سفر شما منحصر به فرد خواهد بود. در بیشتر موارد، پس از دو هفته باید بتوانید به هر کجا که می خواهید سفر کنید. اگر سفر یک روزه کوتاه با ماشین باشد، شاید زودتر. اگر قصد پرواز دارید، باید حداقل دو هفته صبر کنید. اگر از قبل سفری بعد از جراحی برنامه ریزی کرده اید، می توانید در طول مشاوره با جراح خود در مورد آن صحبت کنید.

ما از بیماران خود می‌خواهیم تا قبل از شروع ماساژ سینه ‌ها پس از بزرگ کردن سینه، تا ویزیت بعد از عمل صبر کنند. ما می‌توانیم مطمئن شویم که برش‌های شما به درستی بهبود می‌یابند، بنابراین فشار ناخواسته ‌ای روی آن‌ ها وارد نمی‌ شود. با فشار دادن زودهنگام سینه ها، ممکن است خطر خونریزی را افزایش دهید و هر گونه درد را تشدید کنید.

پاسخ ساده است: در اسرع وقت. همه بیماران درد را متفاوت تحمل می کنند، اما ما احساس می کنیم که شما باید سعی کنید وابستگی خود را به داروهای ضد درد بلافاصله پس از بزرگ کردن سینه محدود کنید. اگرچه توصیه می کنیم در روز جراحی و روز بعد از آن بیشترین درد را حس کنید اما باید سعی کنید مصرف داروهای ضد درد خود را در عرض سه روز محدود کنید و بعد از پنج روز تا یک هفته به طور کامل مصرف آن ها را متوقف کنید. هر چه زودتر داروهای ضد درد خود را ترک کنید، سریعتر می توانید رانندگی کنید و تمرکز کامل روی بهبودی خود داشته باشید.

اگر قصد دارید به زودی پس از جراحی باردار شوید، شاید باید صبر کنید، زیرا بارداری ممکن است بر نتایج شما تأثیر بگذارد. با این حال، بارداری پس از بزرگ کردن سینه خطرناک نیست، بنابراین پاسخ در هر زمان ممکن است. این مکالمه خوب است که در طول مشاوره شما مطرح شود، بنابراین می توانید بر اساس آن برنامه ریزی کنید.

باز هم، پاسخ به این سوال به بهبودی سینه و همچنین وزن شما بستگی دارد. از آن جایی که برخی از مادران به زمان بیشتری نیاز دارند تا به وزن سالم خود برسند، آماده شدن برای جراحی زمان بیشتری می برد. همچنین اگر شیر می دهید، باید حداقل سه تا شش ماه پس از قطع شیردهی صبر کنید.

اگر به نوزاد خود شیر نمی دهید، باید حداقل سه ماه پس از زایمان صبر کنید و سپس عمل بزرگ کردن سینه خود را انجام دهید.

فشار ناشی از تورم ممکن است باعث بی حسی در بافت سینه شود. بعد از مدتی احساس طبیعی سینه شما باید برگردد. در عرض شش ماه تا یک سال به تدریج احساس طبیعی خود را احساس خواهید کرد.

اول، اگر از نتایج خود راضی نیستید، ممکن است به این دلیل باشد که هنوز فرم اصلی سینه های شما شکل نگرفته است. اگر بعد از جراحی سینه های خود را خیلی کوچک می بینید، احتمالاً به این دلیل است که ایمپلنت ها هنوز جا نیفتاده اند. اگر احساس می کنید سینه هایتان خیلی بزرگ است، ممکن است به این دلیل باشد که تورم هنوز فروکش نکرده است. با این حال، اگر چندین ماه از جراحی شما گذشته است و هنوز از نتایج راضی نیستید، می توانید پس از یک سال به دنبال جراحی مجدد باشید.

اگر به فکر بزرگ کردن سینه هستید، اما سؤالات زیادی دارید که می‌خواهید شخصاً توسط جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی به پاسخ آن ها برسید، دیگر منتظر نمانید. امروز برای مشاوره با دکتر کامبیز ایزد پناه برنامه ریزی کنید و برای مشاوره برنامه ریزی کنید.

عمل‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد