لیفت سینه با لیزر

مزایای لیفت سینه سنتی

 • سینه های متقارن و پر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • توانایی کنار گذاشتن سوتین
 • تناسب بهتر بدن

مزایای لیفت سینه با لیزر

 • روش کم تهاجمی
 • جای زخم های ریز
 • زمان بهبودی کوتاه ‌تر – ممکن است پس از آن مقداری تورم و کبودی ایجاد شود.

عوامل افتادگی سینه

 • شیر دادن
 • نوسانات وزن
 • سن

بهترین کاندیدها برای لفت سینه با لیزر

 • خودتان دوست دارید این عمل را انجام دهید.
 • داشتن سلامت روانی خوب
 • داشتن سلامت جسمانی خوب
 • داشتن انتظارات واقع بینانه
 • نداشتن دیابت
 • ترک سیگار

آیا لیفت سینه با لیزر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد؟

معمولا خیر

مدت زمان نقاهت برای لیفت سینه با لیزر چقدر است؟

نیاز به استراحت ندارد.

هزینه لیفت سینه با لیزر چقدر است؟

هزینه لیفت سینه با لیزر با توجه به دستمزد پزشک جراح، دستمزد تکنسین‌های حاضر در اتاق عمل، هزینه دارو و آزمایش، هزینه استفاده از تجهیزات پزشکی، هزینه بیمارستان، موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب تعیین می‌شود.

جراحی کوچک کردن و لیفت سینه سنتی بهترین گزینه برای خانم هایی است که می خواهند سینه های خود را لیفت کرده و مقدار زیادی از بافت سینه خود را بردارند. معرفی جراحی «لیفت سینه با لیزر» در سال های اخیر نیز بسیار رایج شده است و تحولاتی را در لیفت سینه ب وجود آورده است. ما در این بخش به مواردی مانند این که لیفت سینه با لیزر چیست و چه تفاوتی با لیفت سینه سنتی دارد خواهیم پرداخت. دانستن این اطلاعات می تواند به شما در انتخاب روش جراحی مناسب برای رسیدن به نتایج دلخواه کمک کند.

 

لیفت سینه با لیزر

آنچه می خوانید

 • فیلم واقعی جراحی لیفت سینه | دکتر کامبیز ایزدپناه

توضیحاتی کلی در خصوص لیفت سینه با لیزر

جراحی لیفت سینه با لیزر معمولاً به عنوان بخشی از لیفت سینه سنتی انجام می شود، به این معنی که جای زخم تقریباً یکسان است، با برشی در اطراف نوک پستان، سپس از نوک پستان به چین زیر سینه و در سراسر چین زیر سینه. این اسکار شبیه به ” anchor scar” کوچک کردن سینه است. هیچ مطالعه علمی برای مقایسه تکنیک لیفت سینه با لیزر با روش لیفت سنتی وجود ندارد. تا زمانی که چنین مطالعاتی انجام نشوند، فرد قادر به ارزیابی عینی دو روش نیست.

علاوه بر لیفت سینه، اگر بیمار به دنبال کوچک کردن سینه نیز باشد، می توان آن را همزمان انجام داد. کوچک کردن سینه، سینه‌ ها را تغییر شکل داده و اندازه آن ‌ها را کاهش می‌دهد تا شکل و ظاهری جوان ‌تر برای سینه ایجاد کند. باز هم جای زخم تقریباً مشابه جراحی لیفت سینه با لیزر است. برش های افقی در چین زیر سینه ایجاد می شود که به صورت عمودی تا نوک سینه و اطراف آن کشیده می شود.

وقتی نوبت به یافتن روش مناسب برای سینه ‌هایتان می‌رسد، چه لیفت یا کوچک کردن یا هر دو باشد، مهم است که از یک جراح پلاستیک خبره مشاوره بگیرید. آن ها به شما کمک می کنند تا همه گزینه ها را بررسی کنید و موثرترین رویکردی را که اهداف خاص شما را برآورده می کند، تعیین کنید.

لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه سنتی چیست؟

لیفت سینه سنتی (ماستوپکسی) روشی است که برای اصلاح افتادگی سینه ها با برداشتن پوست اضافی و سفت کردن بافت اطراف آن طراحی شده است. این تغییرات با هم، سینه را تغییر می‌ دهند و کانتورینگ یکنواخت و جذاب‌ تری برای آن ایجاد می‌کنند. همچنین برای زنانی که نوک سینه ‌هایشان رو به پایین است، گزینه خوبی است – زیرا بالا بردن سینه این مشکل زیبایی را اصلاح می‌کند.

اگرچه این نوع عمل شکل سینه‌ ها را بهبود می‌بخشد، اما با بزرگ کردن سینه متفاوت است زیرا اندازه سینه‌ ها را افزایش نمی‌دهد. در واقع، معمول است که عمل لیفت سینه باعث کوچکتر شدن سینه شود.

لیفت سینه سنتی با انجام سه برش روی هر سینه انجام می شود – یکی در اطراف نوک پستان، دیگری از قسمت پایینی نوک پستان تا چین سینه و برش سوم در امتداد چین سینه. پس از ایجاد برش‌ ها، می ‌توان سینه را تغییر شکل داد و بخش بالاتری تغییر مکان داد.

مزایای لیفت سینه سنتی

انجام لیفت سینه سنتی مزایای متعددی دارد. رایج ترین آن ها عبارتند از:

 • سینه های متقارن و پر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • توانایی کنار گذاشتن سوتین
 • تناسب بهتر بدن

زمان نقاهت برای لیفت سینه سنتی

پس از اتمام عمل، پزشک به شما دستور می دهد که از یک سوتین پشتیبانی جراحی استفاده کنید. طبیعی است که سینه های شما تا دو هفته متورم و کبود شود. در طول این مدت، احتمالاً باید داروهای ضد درد مصرف کنید و باید دستورالعمل‌ های مربوط به دوش گرفتن، وضعیت‌ های خواب و سطح فعالیت روزانه را دنبال کنید. همچنین باید تا زمان بهبودی از داشتن رابطه جنسی خودداری کنید. جراح شما دستورالعمل ‌های دقیقی در مورد اینکه چه کارهایی می‌ توانید انجام دهید و نمی‌ توانید انجام دهید و چه مدت برای از سرگیری روال عادی خود صبر کنید، به شما می ‌دهد.

در برخی موارد، ممکن است برای تخلیه مایعات اضافی، به لوله‌ های درن در نزدیکی برش‌ ها نیاز داشته باشید. در مورد بخیه ها، برخی از آن ها خود به خود جذب می شوند، در حالی که برخی دیگر نیاز به مراجعه بعدی به پزشک برای برداشتن آن ها دارند. اگر نیاز به برداشتن آن ها باشد، حدود دو هفته پس از عمل انجام می شود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

لیفت سینه با لیزر از دید دکتر کامبیز ایزد پناه چیست؟

لیفت سینه با لیزر شامل استفاده از پرتوهای لیزر پرقدرت برای سفت کردن بافت سینه است. این روش با تابش مستقیم لیزر به سینه ها عمل می کند. گرمایش حرارتی ابتدا پوست سینه را سفت می کند، سپس بافت های داخلی سینه را سفت می کند. این نوع لیزر ایمن و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) است.

قبل از به وجود آمدن درمان لیزری برای لیفت سینه، جراحی تنها گزینه لیفت سینه بود. مانند بسیاری از عمل های جراحی، جراحی لیفت سینه نیازمند زمان استراحت، هزینه های بالا و جای زخم است که در سطح پوست سینه بسیار قابل مشاهده است. اکنون با روش لیفت سینه با لیزر می توان از جای زخم ناشی از روش های جراحی جلوگیری کرد.

لیفت سینه با لیزر مزایای زیادی نسبت به جراحی دارد زیرا غیر تهاجمی است، نیازی به استراحت ندارد و منجر به ایجاد اسکار بدون عمل روی سینه می شود.

بیمارانی که به لیفت سینه با لیزر علاقه دارند ممکن است سوالات جدیدی در مورد این درمان جدید در دنیای زیبایی شناختی روش های غیرتهاجمی زیبایی بدن داشته باشند. نگرانی های رایج برای بیماران شامل ایمنی درمان، درد همراه در طول درمان، مراقبت پس از عمل و اثربخشی کلی روش است.

لیفت سینه سنتی

آیا لیفت سینه با لیزر نیاز به مراقبت بعد از عمل دارد؟

روش های لیفت سینه با لیزر نیازی به مراقبت پس از عمل ندارد. با این حال، برخی از بیماران ممکن است خشکی  پوست را تجربه کنند که احساس سفت شدن دارد. این علائم پس از درمان ‌های لیفت سینه با لیزر کاملاً طبیعی هستند. بیماران باید به طور مداوم سینه های خود را مرطوب کنند تا از خشکی سینه خود جلوگیری کنند.

مزایای لیفت سینه با لیزر

مزایای لیفت سینه با لیزر بسیار است. چشمگیرترین آن ها عبارتند از:

روش کم تهاجمی

جای زخم های ریز

زمان بهبودی کوتاه ‌تر – ممکن است پس از آن مقداری تورم و کبودی ایجاد شود

مدت زمان نقاهت برای لیفت سینه با لیزر

از آنجایی که لیفت سینه با لیزر نیازی به جراحی ندارد، پس از اتمام عمل، زمان استراحت لازم را نخواهید داشت. با این حال، برخی از بیماران ممکن است ناراحتی خفیف و/یا احساس سفتی در اطراف سینه‌ های خود را تجربه کنند. همچنین معمول است که بلافاصله پس از آن خشکی پوست را تجربه کنید. این دو علامت به تدریج از بین خواهند رفت. در این بین می توانید از مرطوب کننده برای سینه های خود استفاده کنید.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای لیفت سینه است؟

لیفت سینه جایگزین بسیار خوبی برای زنانی است که سفتی سینه را از دست داده اند. این مشکل اغلب نتیجه رویدادهای عادی زندگی است، مانند:

شیر دادن

نوسانات وزن

سن

همچنین برای زنانی که به طور طبیعی سینه ‌های آویزان دارند، سینه ‌هایشان ناهموار است، اندازه آرئول‌ ها با هم نامتناسب به نظر می‌ رسد، یا اگر نوک سینه‌ های شما رو به زمین است، گزینه خوبی است.

کاندیدای ایده آل برای لیفت سینه با لیزر فردی است که از ظاهر افتادگی سینه ها، اندازه سینه های ناهموار و/یا نوک سینه هایی که به دلیل نوسانات وزن، شیردهی یا سن به سمت پایین هستند، ناراضی باشد. با این حال، عناصر اضافی وجود دارد که مورد نیاز است. این شامل:

خودتان دوست دارید این عمل را انجام دهید.

داشتن سلامت روانی خوب

داشتن سلامت جسمانی خوب

داشتن انتظارات واقع بینانه

نداشتن دیابت

سن

دلایل انجام لیفت سینه با لیزر

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک فرد به لیفت سینه فکر می کند. رایج ترین آن ها شامل کاهش وزن زیاد، شیردهی و نیروی جاذبه به دلیل سن است. صرف نظر از دلیل، انجام چنین عمل زیبایی می تواند برای عزت نفس و احساس اعتماد به نفس افراد معجزه کند. با این حال، فکر رفتن به زیر چاقو می تواند یک گزینه  ترسناک باشد. خوشبختانه، لیفت سینه با لیزر می تواند نگرانی افراد را در این باره برطرف کند.

هزینه لیفت سینه با لیزر

هزینه لیفت سینه با لیزر به مقدار بافتی که باید سفت شود و همچنین اینکه آیا این روش را با سایر روش های زیبایی اضافی ترکیب می کنید یا خیر  بستگی دارد. پس از تکمیل مشاوره اولیه، ما می توانیم برآوردی را بر اساس نیازهای خاص شما به شما ارائه دهیم.

هزینه لیفت سینه با لیزر

شروع لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر بدون اسکار یک تکنیک منحصر به فرد و پیشگام است که در سال 2006 ایجاد شد. این روش شامل استفاده از لیزر برای لیفت سینه بدون درد و کبودی است.

قبل از لیفت سینه با لیزر، جراحی تنها گزینه برای لیفت سینه ها بود و مانند اکثر عمل های جراحی، جراحی لیفت سینه نیاز به زمان استراحت و اسکار قابل مشاهده دارد که هم برای بیماران و هم برای جراحان چالش برانگیز است.

مناسب بودن لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر برای خانم هایی مناسب است که سینه هایشان به دلیل زایمان، افزایش سن یا کاهش وزن کمی افتاده است. لیفت سینه با لیزر، پوست بالای سینه‌ ها را سفت می‌کند، در اکثر موارد تا 4 تا 5 سانتی‌متر بلند می‌شود، بدون درد، کبودی یا تورم، بدون توقف و نتایج فوری خواهد بود، که در عرض چند هفته پس از عمل بهبود می‌یابد. با این حال، این درمان برای سینه های خیلی بزرگ مناسب نیست.

فناوری لیزر شامل استفاده از لیزر ضربان دار با دو طول موج است که با هم کار می کنند تا پوست را در بالا و اطراف بافت سینه لیفت و سفت کند. این درمان در کاهش افتادگی سینه و بافت اطراف آن موثر و ایمن است.

انرژی لیزر بافت را منعقد می کند، در نتیجه خطوط بدن را شکل می دهد و پوست را سفت می کند که به نوبه خود اثر لیفت سینه را فراهم می کند. این درمان همچنین تولید کلاژن را افزایش می‌دهد و منجر به سفت ‌تر شدن سینه ‌ها و بهبود رنگ پوست می‌شود. این روش به طور کلی بدون خونریزی و به ندرت حداقل ناراحتی ایجاد می کند.

روش انجام لیفت سینه با لیزر

لیفت سینه با لیزر شامل یک فرآیند دو مرحله ای است که باعث سفت شدن سطحی و سفت شدن عمیق بافت بالا و اطراف سینه می شود.

فناوری Smartlipo MPX با وارد کردن انرژی لیزر پالسی از طریق یک کانول زیر پوست بالای ناحیه سینه کار می‌کند. انرژی لیزر بافت را منعقد می‌کند، در نتیجه خطوط بدن را شکل می‌ دهد و پوست را سفت می‌کند که به نوبه خود اثر لیفتینگ و با افزایش تولید کلاژن ایجاد می‌کند و منجر به سفت ‌تر شدن سینه ‌ها و بهبود رنگ پوست می‌ شود. همچنین در صورت نیاز می توان رسوبات چربی را به طور همزمان از ناحیه بازو حذف کرد.

این درمان می تواند باعث ناراحتی خفیف در برخی از بیماران در طول جلسه آنها شود. اکثر بیماران گزارش می دهند که درد بلافاصله پس از اتمام درمان از بین می رود. روش های لیفت سینه با لیزر Smartlipo غیر تهاجمی هستند و به طور کلی به خوبی تحمل می شوند. حدود 1 ساعت طول می کشد تا کل فرآیند درمان تحت بی حسی موضعی انجام شود که منجر به حداقل زمان استراحت برای بیمار می شود.

پس از عمل لیفت سینه با لیزر، برخی از بیماران ممکن است خشکی پوست را تجربه کنند که احساس سفت شدن دارد. این علائم پس از درمان‌های لیفت سینه با لیزر کاملاً طبیعی هستند بیماران باید به طور مداوم سینه های خود را مرطوب کنند تا از خشکی سینه خود جلوگیری کنند. بیماران می توانند در عرض 2 روز به سر کار خود بازگردند و پس از دو هفته یا بیشتر به باشگاه بروند.

نتایج حاصل از لیفت سینه با لیزر

در اکثر موارد نتایج قابل مشاهده بلافاصله مشاهده می شود، با این حال، 1-2 ماه طول می کشد تا نتایج قابل توجهی از اثر لیفتینگ پوست شروع شود و نتایج معمولا تا 2-3 سال باقی می مانند.

از مزایای Smartlipo MPX می توان به استفاده از پیشرفته ترین و پیچیده ترین تکنولوژی لیزر، هدف قرار دادن بافت و چربی پوست، با قابلیت سفت کردن پوست و انعقاد عروق خونی کوچک (قطع و جلوگیری از خونریزی) اشاره کرد. علاوه بر این، برش های کوچکی به طول 1-2 میلی متر روی پوست ایجاد می شود که پس از 2-3 ماه از بین می رود. بیماران می توانند روز بعد یا روز بعد از عمل سر کار بروند و بعد از ده روز می توانند به باشگاه بروند.

مضرات لیفت سینه با لیزر

ایمنی بودن لیفت سینه با لیزر

عمل لیفت سینه با لیزر معمولاً باعث خونریزی، تورم یا کبودی نمی شود. Smartlipo MPX به دو ویژگی مهم SmartSense و ThermaGuide مجهز شده است.

با استفاده از فناوری لیزر Smartlipo MPX یا Smartlipo Triplex، ما می‌توانیم به نتایج ایمن سریع و موثر برای بیماران خود دست یابیم، زیرا هر دو سیستم مجهز به دو ویژگی منحصر به فرد مهم SmartSense و ThermaGuide هستند که پیشرفته ‌ترین و پیچیده‌ترین فناوری لیزر را ارائه می‌کنند. بدون خونریزی، تورم یا کبودی و در نتیجه عوارض کمتر و زمان بهبودی سریع.

سیستم SmartSense حاوی یک ریزتراشه پیشرفته به نام شتاب‌سنج است که در قطعه دستی هوشمند قرار داده می‌شود. بر اساس تنظیمات جراح (بالا، متوسط یا کم) و حرکت دستگاه هوشمند، توان لیزر دقیق اندازه‌گیری و تحویل داده می‌شود.

ThermaGuide بازخورد دما را برای ارائه سطح مناسب انرژی لیزر فراهم می کند و کانول ThermaGuide حاوی سنسوری است که دمای بافت را اندازه گیری می کند، بنابراین انرژی لیزر تا رسیدن به دمای هدف برای درمان ایمن تر و یکنواخت تر تحویل داده می شود. نرم افزار پیچیده امکان انتخاب تنظیمات دما را برای هشدار دادن به جراح و سپس کاهش انرژی لیزر در زمانی که دمای زیر پوستی از دمای هدف فراتر رفت، می دهد.

عمل لیفت سینه با لیزر مانند سایر روش های جراحی لیزری می تواند عوارض و عوارض جانبی از جمله سوختگی پوست یا بافت چربی داشته باشد.

همچنین عدم تقارن، خونریزی، هماتوم، بی حسی ناحیه تحت درمان برای چند روز-هفته، توده های موقتی زیر پوست به مدت یک هفته و فرورفتگی نیز شاید برای شما پیش بیاید. با این وجود، این وظیفه جراح است که عوارض، خطرات و عوارض احتمالی را به حداقل برساند، حتی اگر نتوان آن ها را از بین برد.

مقایسه کلی لیفت سینه با لیزر و لیفت سینه جراحی از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

لیفت سینه با لیزر با لیفت سینه معمولی متفاوت است، زیرا این روش به طور کلی بدون خونریزی، تورم یا کبودی در نتیجه بهبودی سریع و بدون نیاز به استراحت است و منجر به ایجاد اسکار بدون عمل روی سینه می شود. بعد از عمل لیفت سینه با لیزر بدون جراحی، لیفت و سفت کردن سینه بلافاصله قابل مشاهده است.

جراحی لیفت سینه به طور معمول تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و بسته به وسعت و اندازه عمل شامل یک شب بستری شدن در بیمارستان است. لیفت سینه با لیزر نیازی به بستری شدن در بیمارستان بعد از درمان ندارد. بیماران حتی می توانند در عرض 2 روز به سر کار بازگردند و بعد از حدود یک هفته یا بیشتر به باشگاه بروند. البیته همه چیز بستگی به شرایط جسمانی شما و نظر جراح دارد.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیفت سینه با لیزر، یک جایگزین جدید و ابتکاری غیر جراحی برای بهبود ظاهر سینه است. بزرگ کردن سینه سنتی و لیفت سینه، روش های جراحی هستند که برای رفع این مشکلات طراحی شده اند. اگرچه جراحی نتایج برجسته و طولانی مدتی را ارائه می دهد، اما با خطراتی همراه است. لیفت سینه با لیزر، یک درمان غیر تهاجمی برای بهبود ظاهر سینه ها بدون بیهوشی، اسکار یا زمان نقاهت است.

 

درمان لیزری لیفت سینه با گرم کردن آرام و ملایم پوست به مدت حدود 15 دقیقه عمل می کند. این امر سینه ها را سفت و بلند می کند و پری و برآمدگی را فراهم می کند.

ممکن است بلافاصله پس از درمان قرمزی خفیفی را در ناحیه تحت درمان تجربه کنید و این باید در عرض چند دقیقه به حالت عادی بازگردد. بسیاری از زنان فورا بهبود می یابند. می توانید بلافاصله پس از درمان، فعالیت های منظم خود را از سر بگیرید.

بر خلاف جراحی که در آن افزایش قابل توجهی در اندازه امکان پذیر است، نتایج حاصل از لیفت سینه با لیزر طبیعی تر است.


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد