لیفت سینه چیست؟

از لیفت سینه برای جوانسازی و زیباتر کردن سینه استفاده می شود. این عمل شل شدگی و افتادگی سینه را برطرف می کند.

موارد استفاده از عمل

 • شل و افتاده بودن سینه‌ها
 • سینه‌های نامتقارن

مزایای عمل

 • جوانسازی و زیبایی سینه‌ها
 • رفع چروک‌های روی سینه

انواع روش های لیفت سینه در تهران کدام است؟

 • لیفت سینه با نخ
 • لیفت سینه به روش Caci
 • لیفت سینه با لیزر درمانی
 • لیفت سینه با ترماژ
 • لیفت سینه با پلاسما
 • لیفت سینه به روش VBL
 • لیفت سینه با تزریق ژل
 • لیفت سینه با تزریق بوتاکس
 • لیفت سینه با روش هلالی
 • لیفت سینه با برش دوناتی
 • لیفت سینه با برش آب نباتی
 • لیفت سینه با برش لنگری یا T شکل
 • لیفت سینه با طب سوزنی

عوارض احتمالی عمل

 • قرمزی و تورم محل جراحی
 • عفونت

سن مناسب برای انجام عمل لیفت سینه در تهران کدام است؟

بعد از 18 سالگی

بهترین جراح لیفت سینه در تهران کیست؟

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین ها در منطقه 2 تهران است.

هزینه لیفت سینه در تهران چقدر است؟

هزینه لیفت سینه در تهران با توجه به دستمزد پزشک جراح، دستمزد تکنسین‌های حاضر در اتاق عمل، هزینه دارو و آزمایش، هزینه استفاده از تجهیزات پزشکی، هزینه بیمارستان، موقعیت جغرافیایی کلینیک یا مطب تعیین می‌شود.

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

1 تا 2 شب

مدت زمان عمل

2 تا 4 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

بستگی به هر فرد دارد اما یک هفته بعد از عمل جراحی می‌توانید فعالیت روزانه را شروع کنید.

بانوان با افزایش سن، تغییر در سایز سینه به دلایل هورمونی و شیردهی همچنین جاذبه زمین با افتادگی سینه‌ها مواجه  می‌شوند که در مواردی نیز فرم نامتناسبی را در سینه‌ها ایجاد می‌کند. جراحی لیفت سینه راهکاری است که با انجام آن می‌توانید افتادگی سینه را درمان کنید و زیبایی را به سینه‌ها بازگردانید. لیفت سینه یا ماستوپکسی جراحی است که در آن سینه به سمت بالا کشیده می‌شود و سینه‌ها را سفت نشان می‌دهد. با انجام عمل لیفت سینه اندازه هاله اطراف نوک سینه نیز کاهش پیدا می‌کند.

لیفت سینه در تهران

آنچه می خوانید

لیفت سینه چیست ؟

عمل لیفت سینه جزء جراحی‌های زیبایی است که از سوی پزشک متخصص برای جوانسازی و زیبا کردن سینه انجام می‌شود. با این عمل جراحی استایل سینه‌ها ی پیر، شل و آویزان به سینه جوان تبدیل می‌شود. در طی عمل لیفت سینه چروک‌های سینه نیز برطرف می‌شود و بافت داخل سینه نیز تغییر می‌کند. در طی عمل لیفت سینه اشکال در نوک سینه هم برطرف خواهد شد. نوک سینه وقتی در وضعیت زیبایی قرار دارد که در موازات خط زیر سینه قرار گرفته باشد. یعنی وقتی انگشت اشاره را زیر سینه و مماس با خط زیر سینه قرار می‌دهید و انگشت شست روی نوک سینه قرار می‌گیرد این دو انگشت باید در موازات یکدیگر قرار گرفته باشند. هر اندازه که نوک سینه از خط زیر سینه پایین‌تر باشد مقدار افتادگی بیشتر است. عمل لیفت سینه جزء عمل‌های موفق زیبایی بانوان است.

مزایای لیفت سینه در تهران

هدف انجام عمل لیفت سینه چیست ؟

جراحی لیفت سینه با هدف زیبایی ظاهر بانوان انجام می‌شود. بانوانی که به دلایل گفته شده از شکل ظاهری سینه‌های خود رضایت ندارند با انجام عمل لیفت سینه می‌توانند شاهد سینه‌های زیبا و بدون نقص باشند.

 • تجربه بهترین عمل ماستوپکسی در تهران

برای انجام عمل لیفت سینه لازم است در مورد این عمل جراحی و نتایج آن تحقیق کنید و مراحل زیر را انجام بدهید تا بهترین نتیجه را از عمل لیفت سینه دریافت کنید:

 • تحقیق در حوزه انتخاب پزشک متخصص در تهران

طبق تحقیقات انجام شده از سوی انجمن زیبایی آمریکا، انجام عمل لیفت سینه وقتی نتایج رضایت‌بخشی را به همراه دارد که از سوی پزشک متخصص و با تجربه انجام شده باشد در غیر این صورت با عوارض احتمالی یا لیفت نشدن صحیح سینه، بیمار علاوه بر هدر دادن هزینه از انجام عمل جراحی ناامید خواهد شد. بررسی سوابق، شماره نظام پزشکی، مشاهده عکس نمونه جراحی و نظر کاربران در مورد پزشک، راهنمای بسیار خوبی برای انتخاب است.

 • جلسه مشاوره حضوری قبل از عمل لیفت سینه در تهران

در مراجعه حضوری به مطب پزشک اطلاعات لازم را در مورد عمل لیفت سینه به دست می‌آورید. سعی کنید برای روزی وقت بگیرید که بتوانید با آرامش خاطر در مورد عمل با پزشک صحبت کنید و سوالات خود را بپرسید. برای اطمینان از تجربه و مهارت پزشک حتما از اشخاصی که سابقه عمل لیفت سینه از سوی پزشک مورد نظر را داشته‌اند سوال کنید زیرا برخی از پزشکان عکس‌های نمونه را ادیت می‌کنند.

 • سوالاتی که باید در جلسه مشاوره بپرسید

اگر در مورد عمل لیفت سینه نگران هستید این سوالات را از پزشک بپرسید:

پس از طرح این سوالات برای انجام عمل لیفت سینه تصمیم بگیرید.

 • برای انجام عمل بالا بردن سینه آماده شوید

آمادگی قبل از عمل یکی از مراحل مهم برای دریافت نتیجه رضایت‌بخش است. آزمایش‌های لازم برای قبل از عمل از سوی پزشک تجویز می‌شود. برای روزهای بعد از عمل لیفت سینه نیز ساپورت مخصوص تهیه کنید. این ساپورت بعد از عمل جراحی با توجه به سایز نهایی سینه تعیین می‌شود. برای بعد از عمل لازم است یک هفته استراحت داشته باشید پس لازم است به فکر مرخصی بعد از عمل جراحی باشید. محل خواب برای روزهای بعد از عمل جراحی باید کمی شیب‌دار باشد تا درد و تورم کم‌تری داشته باشید.

عوارض لیفت سینه

مزایای لیفت سینه در تهران

عوارض و معایب لیفت سینه

لیفت سینه جزء عمل‌های جراحی غیر تهاجمی است که عوارض بسیار کمی دارد و در واقع می‌توان گفت عوارض آن طبیعی است:

درد بعد از عمل لیفت سینه

بعد از عمل لیفت سینه درد بسیار کمی را تجربه خواهید کرد. این عمل زیبایی هیچ تاثیری بر باروری فرد ندارد و برای خانم‌های متأهل و مجرد انجام می‌شود. همچنین خطر ابتلا به سرطان سینه نیز وجود ندارد. توجه به توصیه‌های پزشکی و انجام مراقبت‌های قبل از عمل باعث می‌شود با کم‌ترین درد پس از جراحی، نتایج رضایت‌بخش لیفت سینه را در کوتاه‌ترین زمان پس از عمل جراحی مشاهده کنید.

عوارض لیفت سینه

بعد از انجام عمل لیفت سینه در چه صورت به پزشک مراجعه کنیم ؟

اگر بعد از عمل جراحی با موارد زیر مواجه شدید به پزشک مراجعه کنید:

دلایل افتادگی سینه چیست ؟

دلایل متعددی را برای افتادگی سینه می‌توان نام برد:

چه نوع سینه هایی نیاز به عمل ماستوپکسی دارند ؟

در مراجعه حضوری به مطب، پزشک سینه‌ها را معاینه کرده و در مورد لیفت سینه یا انجام سایر عمل‌های جراحی نظر خود را صادقانه مطرح می‌کند. اگر با یکی از اختلال‌های زیر در سینه مواجه باشیدکاندید مناسبی برای عمل لیفت سینه هستید:

 

مراقبت های غذایی بعد از عمل لیفت سینه

جراحی لیفت سینه در تهران چگونه انجام می‌شود؟

روزی که برای عمل لیفت سینه در بیمارستان پذیرش و بستری می‌شوید؛ پزشک قبل از هدایت شما به اتاق عمل جراحی، شرح حالتان را در اختیار متخصص بیهوشی قرار می‌دهد سپس با ماژیک بخش‌هایی را که قرار است جراحی در آن انجام شود همچنین محل‌های برداشت پوست و انتقال هاله نوک سینه را مشخص می‌کند.

سپس با توجه به شرایط جسمانی و سابقه آلرژی، متخصص بیهوشی از بیهوشی عمومی یا موضعی استفاده می‌کند. در مرحله بعدی برش‌ها برای لیفت سینه ایجاد می‌شوند. برش‌ها لنگری شکل هستند که در طی آن حاله اطراف سینه نیز برداشته می‌شود و بعد با دقت در محل جدید قرار می‌گیرد. در مرحله آخر محل‌ برش، بخیه می‌‌شود و اگر پزشک صلاح بداند برای تخلیه خونابه‌ها و جلوگیری از درد و تورم، در یک طرف سینه لوله درن قرار می‌گیرد. جراحی لیفت سینه معمولا بین 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد. یک روز پس از جراحی نیز درن‌ها خارج می‌شوند.

چند نکته برای آگاهی از عمل لیفت سینه در تهران

هزینه لیفت سینه

مراحل جراحی لیفت سینه در تهران

 • علامت‌گذاری

قبل از عمل لیفت سینه، جراح علامت‌هایی را که نشان‌دهنده محل برش هستند روی سینه مشخص می‌کند.

 • بیهوشی

قبل از شروع عمل جراحی، بیمار بیهوش می‌شود یا به تشخیص پزشک از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

 • ایجاد برش

در جراحی لیفت سینه از 3 مدل برش استفاده می‌شود:

بعد از برش زدن سینه اقدامات زیر انجام می‌شود:

لیفت سینه

انواع روش های لیفت سینه در تهران

پزشک لیفت سینه را به دو روش جراحی و بدون جراحی انجام می‌دهد. در لیفت سینه از طریق جراحی یا ماستوپکسی با برداشتن پوست اضافه سینه‌ها جوان‌تر به نظر می‌رسند اما در روش بدون جراحی، بیمار بیهوش نمی‌شود و برشی هم در سینه ایجاد نمی‌شود. به طور کلی پزشک از روش‌های زیر برای لیفت سینه استفاده می‌کند:

 • لیفت سینه با نخ

در این روش، با استفاده از نخ‌های کوچک خاردار، پوست اطراف سینه بالا کشیده می‌شود. نخ‌ها با استفاده از سوزن زیر پوستی وارد بافت پوست شده و سپس محکم می‌شوند. در مرحله بعدی، نخ‌ها به سمت بالا و استخوان ترقوه کشیده می‌شوند. در این روش هیچ زخم یا برشی در سینه ایجاد نخواهد شد اما باید برای ترمیم نخ‌ها 1 تا 2 سال بعد مراجعه کنید زیرا در این مدت نخ‌ها خود به خود جذب می‌شوند.

 • لیفت سینه به روش Caci

در لیفت سینه به روش Caci، تمرکز جراح بر قفسه سینه برای لیفت کردن سینه‌هاست. در این روش، از طریق دستگاه به ماهیچه‌های اطراف سینه پالس الکتریکی وارد می‌شود. در نتیجه ماهیچه‌ها سینه تحریک و سفت می‌شوند. تاثیر روش لیفت سینه از طریق Caci به زمان استفاده از دستگاه و مقدار فرکانس‌های منتقل شده به عضله سینه بستگی دارد. برای دریافت نتیجه مطلوب، معمولا چند جلسه  برای بیمار تجویز می‌شود. تاثیر این روش برای لیفت سینه بلند مدت است.

 • لیفت سینه با لیزر درمانی

لیزر درمانی باعث می‌شود سلول‌های مرده پوست از طریق اشعه لیزر از بین بروند و پوست برای تولید کلاژن تحریک شود. در این روش برای مشاهده نتایج مطلوب لازم است چند جلسه لیزردرمانی به تشخیص پزشک انجام شود. لازم است این حقیقت را بدانید که رباط‌ها در قفسه سینه مانند رگ‌ها در سایر اندام‌ها نیستند به همین دلیل لیزر درمانی یک روش کاملا موقتی برای لیفت سینه است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
 • لیفت سینه با ترماژ

روش دیگر برای تحریک پوست سینه و تولید کلاژن استفاده از ترماژ است. در این روش، امواج رادیویی موجب سفت شدن فیبرهای پروتئینی در پوست می‌شوند. دستگاه ترماکول امواج رادیویی را به لایه‌های زیرین پوست ارسال می‌کند. لیفت سینه با دستگاه ترماکول نیز نیاز به تکرار دارد و معمولا برای رفع افتادگی‌های خفیف استفاده می‌شود. در این روش نتایج درمان بلافاصله مشاهده می‌شود.

 • لیفت سینه با پلاسما

لیفت سینه با پلاسما یکی از روش‌های نوین است که در آن دستگاه ترماژ روی پوست قرار می‌گیرد و انرژی پلاسمای سرد به لایه‌های پوست فرستاده می‌شود. پلاسمای سرد، پوست را منقبض می‌کند و در نتیجه کلاژن تولید می‌شود. بعد از لیفت سینه با پلاسما تا حدودی نتایج آن قابل مشاهده است اما چند ماه بعد متوجه نتایج اصلی خواهید شد.

 • لیفت سینه به روش VBL

در این روش با استفاده از پلاسمای غنی شده از پلاکت، لیفت سینه انجام می‌شود. پلاسما از خون متقاضی لیفت گرفته می‌شود و با ایجاد گردش خون در سینه‌ها چین و چروک در این ناحیه برطرف می‌شود. روش VBL در کنار تزریق پی آر پی به تولید کلاژن، جوانسازی و سفت شدن سینه‌ها کمک می‌کند. لیفت سینه به روش VBL مانند سایر روش‌های لیفت سینه از سوی پزشک متخصص جراحی زیبایی انجام می‌شود و اثر آن پس از چند ماه قابل مشاهده است. این روش تاثیری طولانی مدت دارد اما انجام آن به خانم‌های باردار، شیرده و مبتلا به سرطان سینه توصیه نمی‌شود.

 • لیفت سینه با تزریق ژل

استفاده از ژل لیفت سینه نیز یکی دیگر از روش‌های بالا بردن سینه است. ژل‌های لیفت سینه حاوی اسید هیالورونیک هستند و معمولا از دو برند معروف آن یعنی   Juvéderm و Restylane استفاده می‌شود. البته ژل Sculptra نیز برای لیفت سینه استفاده می‌شود که حاوی ماده‌ای به نام پلی‌لاکتیک اسید است که پوست سینه را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند. لازم به ذکر است که ژل‌های گفته شده، از FDA برای تزریق در سینه مجوز ندارند.

نتیجه تزریق ژل برای لیفت سینه معمولا چند ماه بعد قابل مشاهده است و به عنوان یکی از روش‌های غیرتهاجمی با عوارض کم برای لیفت سینه شناخته می‌شود اما چون امکان مطالعه در مورد اثربخشی این روش برای مدت طولانی فراهم نیست پزشکان از لیفت سینه با تزریق ژل در کنار سایر روش‌ها استفاده می‌کنند.

 • لیفت سینه با تزریق بوتاکس

در این روش از سم بوتولونیوم برای لیفت سینه استفاده می‌شود. این سم، عصب و ماهیچه‌ها را در زیر پوست فلج می‌کند و در اثر حرکت کم‌تر ماهیچه‌ها سطح پوست صاف به نظر می‌رسد. ماندگاری روش بوتاکس برای لیفت سینه حدود 4 ماه است.

لیفت سینه
 • لیفت سینه با روش هلالی

در این روش برش هلالی شکل اطراف سینه ایجاد می‌شود و اغلب برای اشخاصی با افتادگی کم در سینه کاربرد دارد. لیفت هلالی شکل به دلیل برش کوچکی که در سینه به وجود می‌آورد همراه پروتز استفاده می‌شود

 • لیفت سینه با برش دوناتی

در این روش همان‌طور که از اسم آن مشخص است برشی شبیه به دونات در هاله اطراف نوک سینه ایجاد می‌شود و تقریبا بخش زیادی از این قسمت سینه را در برمی‌گیرد. از برش دوناتی وقتی استفاده می‌شود که افتادگی سینه بسیار کم است و پزشک بیشتر قصد اصلاح هاله اطراف نوک سینه را دارد.

 • لیفت سینه با برش آب نباتی

در این روش یک برش گرد در اطراف هاله نوک سینه و یک برش عمودی از هاله تا چین سینه ایجاد می‌شود. در این روش پزشک به طور کامل قادر به لیفت سینه خواهد بود و همان نتایجی را به همراه دارد که خانم‌ها به دنبال آن هستند. در لیفت سینه با برش آبنباتی، فرم سینه به طور کامل تغییر می‌کند و بهترین نوع لیفت سینه شناخته می‌شود. اسکار ایجاد شده در اثر برش‌ها نیز با استفاده از پمادهای مخصوص پس از مدتی بسیار کم‌رنگ خواهند شد.

 • لیفت سینه با برش لنگری یا T شکل

اگر سینه افتادگی خیلی زیاد داشته باشد لازم است مقدار زیادی از پوست سینه برداشته شود به همین دلیل از برش T شکل استفاده می‌شود. در این روش یک برش در اطراف هاله سینه، برش دیگر از هاله سینه تا چین سینه و برش سوم نیز زیر سینه ایجاد می‌شود. برش سوم بیشترین کاربرد را برای لیفت دارد و برای اشخاصی استفاده می‌شود که سینه آن‌ها با افتادگی بسیار شدید مواجه شده است.

 • لیفت سینه با طب سوزنی

لیفت سینه از طریق طب سوزنی روشی قدیمی است و بدون ایجاد برش در سینه انجام می‌شود. تاثیر لیفت سینه در این روش بعد از 15 تا 45 جلسه مشاهده می‌شود و نتیجه آن با توجه به سن و میزان افتادگی سینه متغیر است.

عمل لیفت سینه برای چه اشخاصی مناسب است ؟

برای اشخاصی که قصد انجام عمل لیفت سینه را دارند این سوال مطرح می‌شود که آیا کاندید مناسبی برای عمل لیفت سینه هستند یا خیر. اشخاص زیر از انجام عمل لیفت سینه نتیجه مطلوبی می‌گیرند:

متقاضیان عمل جراحی لیفت سینه باید توجه داشته باشند که لیفت سینه باعث گرد یا بزرگ شدن سینه نمی‌شود و به این منظور باید عمل پروتز سینه را انجام بدهند. همچنین توصیه می‌شود اشخاص پس از دوران بارداری، شیردهی و تکمیل تعداد فرزندان برای لیفت سینه اقدام کنند زیرا با بارداری مجدد تاثیر عمل لیفت سینه از بین می‌‌رود. عمل لیفت، در مورد سینه‌های بزرگ، نتایج مطلوب‌تری خواهد داشت.

کاندیدای مناسب لیفت سینه

سن مناسب برای انجام عمل لیفت سینه در تهران

سن مشخصی برای عمل لیفت سینه وجود ندارد و خانم‌ها معمولا بعد از کامل شدن رشد سینه و بعد از 18 سالگی می‌توانند عمل لیفت سینه را انجام بدهند. اما اکثر خانم‌ها در سن 40 تا 50 سال متقاضی انجام عمل مذکور هستند.

عمل لیفت سینه برای چه اشخاصی مناسب نیست ؟

اشخاصی که تصور می‌کنند با عمل لیفت، سینه‌ها گردتر یا بزرگ‌تر می‌شوند نتیجه عمل لیفت برای آن‌ها رضایت‌بخش نخواهد بود. برای افزایش حجم سینه و گردتر شدن آن باید لیفت سینه به طور ترکیبی با سایر جراحی‌های زیبایی به تشخیص پزشک انجام شود.

مراقبت های قبل از عمل لیفت سینه در تهران

مراقبت های بعد از لیفت سینه

روز قبل از عمل جراحی لیفت سینه چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

دوران نقاهت عمل لیفت سینه در تهران

بعد از یک هفته از عمل لیفت سینه می‌توانید فعالیت روزمره خود را شروع کنید. از برداشتن اشیای سنگین و فعالیت‌هایی که به محل جراحی فشار وارد می‌کنند بپرهیزید. همچنین لازم است از 4 تا 6 هفته بعد از عمل جراحی بالاتنه ورزشی بپوشید. این لباس مخصوص از تورم سینه جلوگیری می‌کند و باعث فرم‌دهی زیبا به سینه‌ها خواهد شد. به طور کلی زمان شروع فعالیت‌ بعد از عمل لیفت سینه باید با تشخیص پزشک باشد. البته دوره نقاهت در هر بیمار با بیمار دیگر می‌تواند متفاوت باشد و ممکن است سینه‌ها تا چند ماه بعد از جراحی نیز متورم باشند که این کاملا طبیعی است و با گذشت زمان بهبود می‌یابد. بعد از عمل جراحی از خوابیدن روی سینه‌ها خودداری کنید چون نباید هیچ فشاری به محل بخیه‌ها وارد شود.

 

توصیه می شود 2 تا 3 روز بعد از عمل جراحی برای معاینه به پزشک مراجعه کنید و داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید. 

دوره بستری بعد از عمل لیفت سینه در تهران چه قدر است ؟

برای عمل لیفت سینه معمولا نیاز است یک یا دو شب در بیمارستان یا کلینیک بستری شوید. در محل بستری تجهیزات لازم برای مراقبت از بیمار در نظر گرفته شده است.

دوران نقاهت بعد از لیفت سینه

اقدامات لازم بعد از جراحی لیفت سینه در تهران

برای مشاهده نتیجه دلخواه از عمل لیفت سینه موارد زیر را پس از عمل جراحی رعایت کنید:

مراقبت های لازم بعد از لیفت سینه

از چه سوتین هایی بعد از لیفت سینه استفاده کنیم ؟

بعد از عمل جراحی از سوتین متناسب با سایز سینه استفاده کنید. سوتین اگر بزرگ‌تر باشد باعث حرکت سینه و در نتیجه افتادگی آن خواهد شد. بنابراین بعد از عمل جراحی مهم‌ترین زمان برای حفظ فرم زیبای ایجاد شده در سینه‌ها است.

انجام عمل لیفت سینه به همراه پروتز سینه در تهران

اگر همزمان با عمل لیفت سینه پروتز سینه را نیز انجام بدهید پس از عمل جراحی شاهد نتیجه دلخواه خود خواهید بود. زیرا پروتز سینه از جنس سیلیکون و سالین است و قرار گرفتن آن داخل سینه فرم زیبا به سینه می‌دهد و تا حد زیادی به درمان افتادگی سینه کمک می‌کند اما مشکلات مربوط به هم‌زمانی این دو عمل جراحی را نیز مد نظر داشته باشید. به طور کلی انجام همزمان دو عمل لیفت و پروتز سینه توصیه نمی‌شود در این صورت جراح بهتر می‌تواند روی تقارن سینه‌ها کار کند.

تفاوت لیفت سینه و پروتز سینه

در جراحی لیفت سینه پزشک با ایجاد برش در سینه و برداشتن پوست و بافت اضافه اقداماتی را به طور تخصصی برای جوان شدن و بالا کشیدن سینه انجام می‌دهد اما در عمل پروتز سینه با ایجاد برش، پروتز در سینه گذاشته می‌شود. خانم‌هایی که تمایل به  بزرگ شدن حجم سینه دارند می‌توانند عمل پروتز را انجام بدهند.

ماندگاری عمل لیفت سینه در تهران

ماندگاری عمل لیفت سینه به موارد زیر بستگی دارد:

لیفت سینه

هزینه لیفت سینه در تهران

عوامل متعددی در تعیین هزینه لیفت سینه تاثیر دارند. اگر پزشک از روش‌های غیرجراحی برای لیفت سینه استفاده کند هزینه کم‌تری پرداخت خواهید کرد اما این نکته را هم بدانید که استفاده از روش‌های غیرجراحی ماندگاری کم دارند و در  آینده لازم است برای تمدید آن هزینه بپردازید. اما در لیفت سینه با استفاده از روش‌های جراحی، هزینه با توجه به موارد زیر تعیین می‌شود:

نتایج جراحی لیفت سینه در تهران

نتیجه عمل لیفت سینه برای مدت زمان طولانی باقی‌می‌ماند اما دائمی نیست چون فرایند افزایش سن و تاثیر جاذبه زمین را نمی‌توان از بین برد. البته سن بیمار و سلامت او نیز در میزان ماندگاری نتیجه عمل تاثیرگذار است.

ورزش بعد از عمل لیفت سینه در تهران

فعالیت ورزشی بعد از عمل لیفت سینه به بهتر شدن نتیجه عمل و ماندگاری طولانی‌تر لیفت سینه کمک می‌کند.  تا 48 ساعت بعد از عمل جراحی استراحت کامل داشته باشید و از هرگونه حرکت بدنی به صورت شتابزده خودداری کنید.

مراقبت های ورزشی بعد از لیفت سینه

ورزش در هفته اول بعد از عمل لیفت سینه در تهران

در هفته بعد از عمل جراحی بیرون آمدن از بستر به نوعی ورزش محسوب می‌شود. در این زمان فعالیت سبک داشته باشید. پیاده‌روی آرام به گردش خون و اکسیژن‌رسلنی به بدن کمک می‌کند.

ورزش دو هفته بعد از عمل لیفت سینه در تهران

دو هفته بعد از عمل لیفت سینه، فعالیت‌های روزمره را می‌توانید انجام بدهید. در این زمان به آرامی فعالیت ورزشی انجام بدهید و بازوهای خود را حرکت بدهید. لازم است در زمان ورزش، از گن مخصوص استفاده کنید.

 • ورزش یک ماه بعد از عمل ماستوپکسی

در این زمان انجام فعالیت‌های سنگین کاملا به وضعیت بیمار و تجویز پزشک بستگی دارد. به هنگام ورزش از گن مخصوص استفاده کنید در غیر این صورت پوست کشیده خواهد شد.

از فعالیت های ورزشی که همراه با احساس درد و فشار در سینه باشد خودداری کنید.

جمع بندی

عمل جراحی لیفت سینه یکی از عمل‌های زیبایی است که در ناحیه بسیار حساس اندام بانوان انجام می‌شود به همین دلیل برای انجام آن متقاضی باید مراقبت‌های قبل از عمل جراحی و مراقبت‌های پس از ان را جدی بگیرد. انتخاب پزشک متخصص در حوزه جراحی زیبایی یکی از توصیه‌های بسیار مهم برای حفظ سلامت بیمار و ایجاد نتایج مطلوب از عمل جراحی است. با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

جراحی لیفت سینه جزء عمل‌های زیبایی است که با انجام آن، بانوان اشتیاق زیادی به مشاهده نتایج عمل دارند و احتمال موفقیت آن نیز بسیار زیاد است. با انجام لیفت سینه و مراقبت‌های بعد از آن با عوارض بعد از عمل جراحی مواجه نمی‌شوید و معمولا در محل جراحی مشکلاتی مانند ایجاد قارچ، سوزش و عرق‌سوز شدن مشاهده نمی‌شود.

سبک زندگی سالم یعنی مصرف ویتامین‌ها به خصوص ویتامین A و E، استفاده از سوتین مناسب همچنین انجام فعالیت‌های ورزشی قدرتی برای قوی کردن ماهیچه سینه کمک زیادی به پیشگیری از افتادگی سینه‌ها می‌کند. روغن‌های گیاهی در دوران بارداری از ایجاد چروک در سینه جلوگیری می‌کند.

طبق نظر پزشکان آمریکایی، جراحی لیفت سینه هیچ تاثیر منفی در شیردهی ندارد زیرا پزشک با مهارت می‌داند که در زمان عمل جراحی نباید هیچ آسیبی به بافت سینه و عصب‌های آن به خصوص در ناحیه اطراف نوک سینه وارد شود. اگر قبل از لیفت سینه قابلیت شیردهی داشته‌اید بعد از عمل جراحی نیز خواهید داشت.

پروتز باعث افزایش حجم سینه می‌شود و برای جوان شدن سینه موثر است اما در موارد استفاده از پروتز هم امکان افتادگی سینه به مرور زمان وجود دارد. اگر افتادگی سینه زیاد نباشد پروتز می‌تواند تا حد زیادی باعث لیفت سینه شود.

اگر پزشک بخیه‌ها را با دقت و ظریف زده باشد جای اسکار قابل مشاهده نخواهد بود. به خصوص اسکار اطراف هاله نوک سینه که در این قسمت محو می‌شود. به طور کلی در برش دوناتی جای اسکار تا حد زیادی از بین می‌رود اما در برش آب نباتی احتمال باقی ماندن جای اسکار وجود دارد. اگر جای اسکار بعد از گذشت مدتی از زمان جراحی قابل مشاهده است از لیزر استفاده کنید.

 عمل لیفت سینه برای قرینه کردن سینه‌ها نیز کاربرد دارد

عمل لیفت سینه را بعد از 18 سالگی می‌توانید انجام بدهید. پزشکان توصیه می‌کنند عمل لیفت سینه را به بعد از تکمیل تعداد فرزندان موکول کنید.