انواع ایمپلنت سینه کدام است؟

 • ایمپلنت سینه سیلیکونی
 • ایمپلنت سینه سالین
 • ایمپلنت سینه به شکل آناتومیک
 • ایمپلنت سینه گرد
 • ایمپلنت سینه صاف
 • ایمپلنت سینه بافت دار

چرا ایمپلنت سینه انجام می‌ شود؟

 • برای تغییر فرم سینه ها در صورتی که سینه ها کوچک است.
 • برای متقارن کردن سینه های نامتقارن
 • برای تغییر فرم سینه ها پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه
 • برای اصلاح هر گونه ناهمواری یا مشکل در سینه ها
 • برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

مزایای عمل

 • تقارن سینه ها
 • افزایش اعتماد به نفس
 • پری در سینه ها
 • خوش فرم شدن سینه ها

عوارض احتمالی عمل

 • بافت اسکار که شکل ایمپلنت سینه را تغییر می دهد – وضعیتی به نام انقباض کپسولی
 • درد سینه
 • عفونت
 • تغییر در احساس نوک پستان و سینه که اغلب موقتی است
 • نشتی یا پارگی
 • نیاز به عمل مجدد

ماندگاری ایمپلنت سینه چقدر است؟

در صورت مراقبت صحیح ایمپلنت سینه دائمی است و نتایج طولانی مدت دارد.

برای افزایش ماندگاری ایمپلنت سینه چه باید کرد؟

 • بازگشت به برنامه ورزشی اصولی بعد از بهتر شدن
 • خودداری از نوسانات وزنی شدید
 • پوشیدن سوتین مناسب
 • ماساژ سینه به طور منظم

تفاوت بین ایمپلنت سینه سالین و سیلیکونی چیست؟

پروتز سینه سالین و سیلیکون هر دو دارای پوسته سیلیکونی بیرونی هستند. اما ایمپلنت های سالین با آب نمک استریل و ایمپلنت های سیلیکونی با ژل سیلیکونی پر می شوند.

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بعد

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله معمولا بیهوشی عمومی مورد نیاز است.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا خیر

مدت زمان عمل

1 الی 2 ساعت

احتمال موفقیت

زیاد

مدت دوران نقاهت

یک الی دو هفته

بزرگ کردن سینه یک نوع رایج جراحی زیبایی است که از ایمپلنت سینه یا انتقال چربی برای افزایش اندازه و شکل سینه ها استفاده می کند. انواع مختلفی از ایمپلنت سینه و روش های جراحی وجود دارد، بنابراین مهم است که با جراح خود در مورد اینکه کدام ایمپلنت یا روش برای شما مناسب تر است صحبت کنید.

ایمپلنت سینه یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی است. اگرچه بزرگ کردن سینه بسیار محبوب است، دلایل انتخاب این روش می تواند از بیمار به بیمار دیگر متفاوت باشد. برخی از بیمارانی که به دنبال بزرگ کردن سینه هستند، از شکل سینه های خود راضی هستند، اما فقط می خواهند که سینه ها کمی پرتر باشند. 

ایمپلنت سینه

آنچه می خوانید

انواع ایمپلنت سینه

دو نوع ایمپلنت سینه موجود، رایج ترین انواع ایمپلنت سینه در جراحی بزرگ کردن سینه به شمار می روند: سیلیکون و سالین.

هر گزینه دارای مجموعه ای از مزایای خاص خود است، دکتر کامبیز ایزدپناه آن ها را به طور کامل با شما بررسی می کند تا مشخص کند کدام انتخاب به نفع شماست.

 • ایمپلنت سینه سیلیکونی

ایمپلنت سینه سیلیکونی دارای یک پوسته بیرونی سیلیکونی است که با ژل سیلیکونی منسجم پر شده است. ژل سیلیکون در مقایسه با ایمپلنت‌ های سالین، نرم‌ تر و شبیه بافت سینه واقعی است.

 • ایمپلنت سینه نمکی

ایمپلنت سینه سالین دارای یک پوسته بیرونی سیلیکونی است که با آب نمک استریل پر شده است. ایمپلنت های سالین شکل، استحکام و احساس یکنواختی را ارائه می دهند و برای بزرگ کردن سینه در زنان 18 سال یا بالاتر مورد تایید FDA هستند. پروتزهای سینه نمکی به دو شکل آناتومیک و گرد تولید می شوند.

 • ایمپلنت سینه به شکل آناتومیک

ایمپلنت های سینه شکل آناتومیک (همچنین به عنوان ایمپلنت های “خرس لثه ای” شناخته می شوند) از ایمپلنت های ژل سیلیکونی پایدار به شکل یک سینه واقعی هستند. قوام ژل سیلیکون داخل این ایمپلنت ها به منظور حفظ شکل، ضخیم تر و محکم تر است. این ها برای بازسازی سینه پس از ماستکتومی یا بیمارانی که بافت پستان واقعی بسیار کمی دارند ایده آل هستند. این ایمپلنت‌ ها در شکل‌ ها، پروفیل‌ ها و اندازه ‌های مختلفی وجود دارند، اما معمولاً در قسمت پایین برجسته ‌تر هستند و به سمت بالا باریک می‌شوند.

 • ایمپلنت سینه گرد

ایمپلنت های سینه گرد، ظاهری پرتر به سینه ها می دهند. ایمپلنت های گرد برای بیمارانی توصیه می شود که خودشان مقدار متوسطی از بافت واقعی سینه دارند و به دنبال افزایش پری و برون رفتگی سینه هستند. بافت سینه موجود به مخفی کردن و کانتور کردن ایمپلنت پس از قرار گرفتن در جای خود کمک می کند تا شکل گرد آن خیلی واضح به نظر نرسد.

 • ایمپلنت سینه صاف

ایمپلنت های سینه صاف دارای پوسته بیرونی صاف هستند و نرم ترین ایمپلنت ها هستند. این ایمپلنت ها ممکن است حرکت طبیعی تری داشته باشد. این ایمپلنت ها ممکن است دارای موج های قابل لمس یا قابل مشاهده باشند.

 • ایمپلنت سینه بافت دار

ایمپلنت‌ های بافت دار سینه دارای یک پوسته بیرونی بافت هستند، بنابراین بدن اسکار ایجاد می‌کند تا به ایمپلنت بچسبد و احتمال حرکت آن‌ ها در اطراف یا تغییر موقعیت را کاهش می‌دهد. اکثر پروتزهای سینه شکل آناتومیک دارای این پوسته بافت هستند تا از چرخش ایمپلنت در داخل سینه جلوگیری کند.

مزایای ایمپلنت سینه

چرا زنان ایمپلنت سینه انجام می‌دهند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است مردم بخواهند بزرگ کردن سینه را با عمل جراحی و ایمپلنت سینه انجام دهند که برخی از آن ها در زیر آورده شده است:

ایمپلنت سینه

جلسه مشاوره ایمپلنت سینه چگونه است؟

قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه، با جراح پلاستیک خود ملاقات خواهید کرد. شما باید با فکر کردن در مورد آن چه می خواهید در مورد سینه های خود تغییر دهید، برای این مشاوره آماده شوید. به یاد داشته باشید، شما به دنبال یک نتیجه خارق العاده نیستید، بلکه به دنبال بهبود هستید. همچنین، مطمئن باشید که به طور کلی از سلامت روحی و جسمی خوبی برخوردار هستید و انتظارات واقع بینانه از عمل داشته باشید.

جراح شما سوالات مهمی در مورد سابقه پزشکی شما می پرسد، از جمله:

پرسیدن سوالات زیر از جراح در طول مشاوره بزرگ کردن سینه با ایمپلنت ممکن است خیال شما را از عمل آسوده خاطر تر کند:

نتایج ایمپلنت سینه

نتایج ایمپلنت سینه

در حالی که عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه بلافاصله سینه‌ های بزرگ ‌تری را برای شما خواهد داشت، نتایج نهایی ممکن است چند هفته طول بکشد، زیرا تورم کاهش می‌یابد و پوست کشیده می‌شود. برخی از بیماران ممکن است نیاز به پوشیدن سوتین جراحی داشته باشند تا به شکل دهی سینه های خود کمک کند.

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه می تواند اندازه و شکل سینه های شما را تغییر دهد. این جراحی ممکن است فرم بدنی و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد. اما انتظارات خود را واقع بینانه نگه دارید و انتظار تغییرات خیلی افراطی نداشته باشید.

همچنین سینه های شما پس از جراحی بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه به پیر شدن ادامه می دهند. افزایش یا کاهش وزن ممکن است ظاهر سینه شما را نیز تغییر دهد. اگر از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید، ممکن است برای اصلاح این مسائل به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید.

بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه را می توان در یک مرکز جراحی یا مرکز سرپایی بیمارستان انجام داد. احتمالا همان روز به خانه می روید. این روش جراحی به ندرت نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد.

گاهی اوقات، بزرگ کردن سینه در طی بی حسی موضعی انجام می شود یعنی شما بیدار هستید و ناحیه سینه شما بی حس شده است. با این حال، اغلب موارد، بزرگ کردن سینه با ایمپلنت در طول بیهوشی عمومی انجام می شود که در آن شما برای جراحی در خواب هستید. جراح پلاستیک شما گزینه های مختلف بیهوشی را طی جلسه مشاوره با شما بررسی می کند.

آمادگی برای عمل ایمپلنت سینه

پیش از انجام عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه باید آمادگی لازم برای عمل را داشته باشید. در زیر به برخی از اقدامات مورد نیاز برای پیش از عمل اشاره می کنیم:

پیروی از دستورالعمل هایی که جراح قبل از جراحی به شما می دهد بسیار مهم است. پیروی از دستورالعمل های آن ها کمک می کند تا جراحی راحت تر انجام شود و به شما کمک می کند تا به درستی بهبود پیدا کنید.

باید ترتیبی دهید که کسی بعد از عمل جراحی شما را به خانه برساند و همچنین از کسی بخواهید که حداقل شب اول در کنار شما بماند. شما باید حداقل سه روز از محل کار خود مرخصی بگیرید، پس بر این اساس برنامه ریزی کنید. اگر شغل پر فعالیتی دارید، احتمالاً باید حداقل سه هفته کار کنید.

در طول عمل ایمپلنت سینه

مراحل زیادی در جراحی بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه وجود دارد. در اینجا توضیحی در مورد مراحل عمل آورده شده است:

 • بیهوشی توسط متخصص بیهوشی

جراح شما جراحی را در حالی که تحت بیهوشی عمومی هستید (به خواب می روید) یا از طریق آرامبخشی IV انجام می دهد. شما و جراحتان با هم این موضوع را در طی مشاوره قبل از عمل انجام می دهید.

 • برش در قسمت های تعیین شده

بزرگ کردن سینه را با استفاده از ایمپلنت سینه می توان به یکی از چندین روش انجام داد. جراح شما می تواند یکی از این سه  روش را انجام دهد:

 

 • از طریق چین زیر سینه (معروف به چین زیر پستانی).
 • در امتداد لبه هاله آرئول
 • از طریق زیر بغل

جراح شما این روش‌های احتمالی را قبل از جراحی با شما در میان می‌گذارد و شما با هم تعیین می‌کنید که کدام روش برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

 • قرار دادن ایمپلنت سینه در محل

دو روش مختلف برای قرار دادن ایمپلنت توسط جراح وجود دارد: زیر بافت سینه و جلوی عضله یا پشت عضله سینه.

قرار دادن ایمپلنت ها در سینه به چند عامل بستگی دارد. مثلا نوع ایمپلنتی که انتخاب می کنید و سایزی که برای سینه های خود مد نظر دارید در روش قرار دادن ایمپلنت موثر است. شما و جراحتان این موضوع را در جلسه مشاوره با هم بررسی خواهید کرد.

ایمپلنت سینه
 • بستن برش ها پس از جراحی بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه

پس از اینکه جراح شما ایمپلنت های شما را در محل قرار داد، محل های برش را به هم می چسباند تا آن ها را بخیه بزند. جراح شما ممکن است از لوله های درن نیز برای تخلیه مایع اضافی و خونابه ها استفاده کند. شما باید دستورالعمل های مراقبتی بعدی جراح خود را برای محل برش دنبال کنید. سینه های شما با یک باند گازی پوشانده می شود و ممکن است سوتین جراحی برای شما اعمال شود.

بعد از عمل ایمپلنت سینه

بلافاصله پس از جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه، به اتاقی منتقل می شوید تا به هوش بیایید. معمولا همان روز عمل می توانید به خانه بروید مگر اینکه بیماری خاصی داشته باشید که نیاز به مراقبت داشته باشید.

پزشک یا پرستار، دستورالعمل های مربوطه برای دوره نقاهت را به شما توضیح می دهد و قرار ملاقات بعدی را با شما هماهنگ می کند. در صورت لزوم برای کنترل درد بعد از عمل برای شما دارو تجویز می شود و اگر لوله های درن دارید، برای برداشتن آن ها با شما هماهنگ می شود.

جراح شما احتمالا بخیه های شما را در حدود یک هفته بعد از عمل خواهد کشید. برای حداقل چهار هفته نباید هیچ گونه وزنه برداری انجام دهید. اگر از نظر بدنی در ورزش فعال هستید، ممکن است تا شش هفته طول بکشد تا بتوانید به آن فعالیت ها بازگردید.

ماندگاری ایمپلنت سینه

آیا علاوه بر ایمپلنت سینه به لیفت سینه هم نیاز دارم؟

بسته به آناتومی بدنی شما و نگرانی‌ های زیبایی شناختی منحصر به فرد شما، دکتر کامبیز ایزد پناه می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که آیا بزرگ کردن سینه، لیفت سینه یا ترکیبی از این دو برای شما مناسب است یا خیر.

زنانی که ترکیبی از پتوز سینه (افتادگی) و کاهش حجم را تجربه می کنند، معمولاً کاندیدهای خوبی برای بزرگ کردن سینه-ماستوپکسی (BAM) در نظر گرفته می شوند. با ترکیب لیفت سینه با بزرگ کردن، می توان پوست اضافی را از بین برد و سینه ها را به فرم جوان تر رساند. با این حال، اگر کاهش حجم تنها نگرانی است، بزرگ کردن سینه به تنهایی ممکن است بهترین انتخاب باشد. اگر حجم سینه کافی وجود داشته باشد و بزرگ شدن آن مورد نظر نباشد، دکتر ایزد پناه ممکن است لیفت سینه بدون ایمپلنت را پیشنهاد کند.

ماندگاری ایمپلنت سینه

بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه یک روش موثر برای افزایش ظاهر سینه ها است. به طور متوسط ایمپلنت های امروزی به گونه ای طراحی شده اند که بیش از یک دهه دوام بیاورند و احتمال پارگی هر سال یک درصد افزایش می یابد. بنابراین، هر چه ایمپلنت شما قدیمی تر باشد، خطر پارگی یا سایر عوارض بیشتر است.

 

در بسیاری از موارد، ایمپلنت های سینه می توانند تا 20 سال یا بیشتر در حالت مناسب باقی بمانند. این امر در هر بیمار متفاوت است و عمر ایمپلنت شما به بدن شما و نحوه مراقبت از ایمپلنت بستگی دارد.

بسیاری از زنان می توانند مدت زمان بسیار طولانی ایمپلنت های خود را داشته باشند. بسیاری از بیماران آن ها را برای چندین دهه داشته اند. این خبر خوبی برای بسیاری از مردم است. اما، یکی از مهمترین چیزهایی که باید بدانید این است که ایمپلنت برای همیشه دوام نمی آورد. آن ها تاریخ انقضا مشخصی ندارند و محصولات مادام العمر محسوب نمی شوند. هیچ چارچوب زمانی دقیقی برای عوض کردن آن ها وجود ندارد. با این حال، درک این نکته مهم است که یک زن به احتمال زیاد در نهایت باید آن ها را حذف یا جایگزین کند.

ایمپلنت سینه

افزایش ماندگاری ایمپلنت سینه

افزایش ماندگاری ایمپلنت سینه کاملا به مراقبت های شما از ایمپلنت ها بستگی دارد. در زیر به برخی از راهکارهایی که بعد از عمل برای افزایش ماندگاری ایمپلنت سینه باید انجام دهید و راه هایی که در طولانی مدت باید رعایت کنید، اشاره می کنیم:

راه های افزایثش ماندگاری ایمپلنت سینه بلافاضله بعد از عمل

 • برای بهبودی زمان بگذارید

بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت معمولاً فقط به چند روز مرخصی از کار نیاز دارد. در حالی که دوره نقاهت کوتاه است، رعایت دقیق دستورالعمل ‌های جراح در این مدت بسیار مهم است.

شما باید:

بازگشت به ورزش بعد از بهتر شدن

اگرچه می‌توانید تنها چند روز پس از جراحی به بسیاری از فعالیت‌ ها بازگردید، اما باید از بلند کردن اجسام سنگین و ورزش‌ های سنگین برای مدتی طولانی ‌تر اجتناب کنید. در حالی که توصیه های مربوط به ورزش بعد از عمل از بیمار به بیمار دیگر متفاوت است، قوانین کلی در زیر آورده شده است:

نکته: اگر فردی فعال هستید، این دوره نقاهت می‌تواند به‌ویژه خسته‌کننده باشد، اما بسیار مهم است که صبور باشید و به بدن خود گوش دهید. این اقدامات تضمین می کند که از خطرات طولانی مدت و بالقوه خطرناک جلوگیری کنید و ماندگاری ایمپلنت سینه خود را برای مدت زمان طولانی افزایش دهید.

از نوسانات زیاد وزن خودداری کنید.

نوسانات زیاد در وزن شما می تواند باعث افتادگی بافت سینه شود، به همین دلیل است که پس از بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه، حفظ وزن ثابت اهمیت دارد. یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می تواند به این امر کمک کند.

اگر قصد بارداری دارید، مهم است که به خاطر داشته باشید که تغییرات در بدن شما ممکن است روی ایمپلنت شما تأثیر بگذارد. لیفت سینه ممکن است پس از کاهش وزن قابل توجه (از جمله پس از بارداری) برای بازیابی شکل و ظاهر سینه ها مورد نیاز باشد.

از سینه ها به خوبی مراقبت کنید.

راه های افزایش ماندگاری ایمپلنت سینه در درازمدت

پس از جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت، پزشک شما یک برنامه درمانی را برای اطمینان از اثربخشی و طول عمر این روش توصیه می کند. درک روش مناسب برای مراقبت از سینه های تازه عمل شده می تواند به شما کمک کند تا سال ها از نتایج خود خوشحال تر بمانید. در اینجا چهار دستورالعمل مهمی که باید بعد از عمل بزرگ کردن سینه رعایت کنید آورده شده است.

 • به خودتان سخت نگیرید

اکثر جراحان زیبایی توصیه می کنند که بیماران بزرگ کننده سینه با استفاده از ایمپلنت به مدت چهار تا شش هفته پس از جراحی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنند. علاوه بر این، برنامه ریزی یک یا دو هفته بعد از عمل می تواند به شما در جلوگیری از عوارض کمک کند و ممکن است درد ناشی از برش و کبودی را کاهش دهد.

با دادن زمان کافی برای ریکاوری و اجتناب از استرس فیزیکی بی مورد، می توانید بهترین نتایج ممکن را از عمل خود داشته باشید. همچنین شما در دراز مدت باید بیشتر رعایت حال خود را کنید و اجسام بسیار سنگین و خارج از توان خود را بلند نکنید.

ایمپلنت سینه
 • سوتین مناسب بپوشید

پزشک شما برای همیشه استفاده از یک سوتین نرم را توصیه می کند که باید حتما در ماه اول پس از عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه استفاده شود. این سوتین به روند بهبودی کمک می کند و به سینه های شما امکان می دهد سریع تر به شکل دلخواه خود برسند. حتی پس از ماه اول، باید از پوشیدن سوتین های زیر سیمی خودداری کنید. تکیه گاه های فلزی یا پلاستیکی در این لباس ها می تواند برش ها را تحریک کرده و زمان بهبودی را پس از این عمل های جراحی زیبایی را طولانی تر کند. با انتخاب سوتین‌ های نرم ‌تر در ماه ‌های بعد از عمل، می‌توانید روند بهبودی را سرعت بخشید و در عین حال بهترین نتایج را ببینید.

 • ماساژهای منظم را انجام دهید

برای سه تا شش ماه اول پس از جراحی، پزشک احتمالاً توصیه می‌کند که ناحیه اطراف و روی ایمپلنت ‌های خود را ماساژ دهید. این تکنیک‌ های ماساژ می‌توانند فواید زیادی داشته باشند، از جمله:

 • شل کردن عضلات قفسه سینه برای کاهش درد بر روی ایمپلنت های جدید سالین یا سیلیکون
 • اطمینان از اینکه ایمپلنت های شما به درستی سر جای خود قرار گرفته اند
 • کشش ایمپلنت ها برای ایجاد ظاهر طبیعی تر
 • کاهش اثرات بافت اسکار بر ظاهر سینه شما

جراح زیبایی شما ممکن است انواع تکنیک های ماساژ را برای اطمینان از بهترین نتایج بعد از عمل توصیه کند:

 • ماساژ داخلی به سینه‌ ها امکان حرکت بیشتر از پهلو به پهلو را می‌دهد و می‌تواند در برخی از بیماران شکاف را افزایش دهد.
 • ماساژ رو به پایین می تواند به قرار دادن ایمپلنت های جدید سینه و شل شدن عضلات سینه کمک کند.
 • تکنیک های ماساژ رو به بالا برای کاهش خطرات انقباض کپسولی طراحی شده اند، وضعیتی که ناشی از تجمع بافت اسکار است که می تواند باعث ایجاد فشار و تغییر شکل ایمپلنت های سینه شود.

با پیروی کامل از دستورالعمل های پزشک، می توانید اطمینان حاصل کنید که ایمپلنت های سینه شما تا حد امکان طبیعی به نظر می رسند. این تکنیک های ماساژ می تواند خطر ایجاد جای زخم را پس از بزرگ کردن سینه  کاهش دهد و به شما امکان می دهد به نتایج زیبایی برسید.

 • قرار ملاقات های خود را با پزشک فراموش نکنید

برنامه ریزی چکاپ های منظم برای یک یا دو سال اول پس از جراحی ایمپلنت سینه می تواند به پزشک شما اجازه دهد تا مشکلات را شناسایی کرده و به سرعت آن ها را برطرف کند. توصیه می شود که بیمارانی که ایمپلنت های سیلیکونی دارند، سه سال پس از جراحی تحت معاینه MRI قرار گیرند تا نشت یا آسیب آن بررسی شود. پس از این معاینه اولیه، باید هر دو سال یک بار برای مدت زمانی که ایمپلنت دارید، به پزشک خود مراجعه کنید. این معاینات منظم می‌تواند به شما کمک کند تا سال‌ ها از جراحی بزرگ کردن سینه خود راضی باشید و ماندگاری ایمپلنت های سینه را افزایش دهید.

تعویض ایملپنت سینه

هدف از جراحی تعویض ایمپلنت سینه، جایگزینی ایمپلنت های قدیمی سینه با ایمپلنت های جدید است. اغلب هدف تغییر یا بهبود ظاهر سینه ها است. برخی از اهداف در خصوص تعویض ایمپلنت سینه در زیر آورده شده است:

تمایل به انجام جراحی تعویض ایمپلنت سینه می تواند به دلایل زیر باشد:

با گذشت زمان، ایمپلنت ‌های سینه می‌توانند شکل یا اندازه را تغییر دهند و بافت پوشاننده سینه نیز می‌تواند تغییر کند و ظاهر یا احساسی در سینه ایجاد کند که کمتر از نتیجه اولیه مطلوب است. همچنین، بسیاری از ایمپلنت های سینه دارای گارانتی مادام العمر هستند، اما پس از ده سال هزینه های مربوط به جراحی برای جایگزینی ایمپلنت ها دیگر پوشش داده نمی شود. به همین دلیل، بسیاری از زنان تصمیم می گیرند که ایمپلنت سینه خود را در بازه زمانی 10 ساله یا حدوداً جایگزین یا به روز کنند.

جراحی اصلاح ایمپلنت سینه یک روش استاندارد یا معمول نیست و باید به طور خاص با اهداف و خواسته های بیمار طراحی شود. بنابراین، این جراحی باید توسط یک جراح پلاستیک دارای مجوز بورد انجام شود که در انواع جراحی سینه به خوبی آموزش دیده و با تجربه است و به اهداف و خواسته های بیمار گوش می دهد.

مزایای ایمپلنت سینه

در زیر به برخی از مزایای بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه اشاره می شود:

ایمپلنت سینه ایمن هستند و عوارض آنها کم است.

ایمپلنت سینه، به طور کلی، یک روش بی خطر با خطر عوارض کم است. تنها عوارض واقعی، عوارض ناشی از عفونت، مشکلات مربوط به نحوه بهبود زخم و احتمال تجمع خون در محل جراحی است. البته زمانی که شما یک جراح با مهارت را برای انجام جراحی خود انتخاب کنید، عوارض به حداقل می رسد.

ایمپلنت سینه برای مدت زمان طولانی ماندگاری دارد.

ایمپلنت سینه یک راه حل کوتاه مدت و برای چند سال نیست. ماندگاری ایمپلنت ‌های سینه طولانی است و بیشتر ایمپلنت ‌ها بین 10 تا 15 سال دوام دارند. در برخی موارد، ایمپلنت سینه می تواند تا آخر عمر باقی بماند. پزشکان در قرار ملاقات های مختلف طی سال ها، ایمپلنت ها را بررسی می کنند که ببینند پاره شده اند یا نه.

ایمپلنت سینه

ایملپنت سینه میتواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد

یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت سینه افزایش اعتماد به نفس بیماران پس از عمل است. بسیاری از زنانی که برای ایمپلنت سینه به جراح مراجعه می کنند، از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند. بنابراین ایمپلنت سینه می تواند این اعتماد به نفس را به آن ها بازگرداند.

بهبودی پس از ایملپنت سینه نسبتا سریع و آسان است.

در یک تا دو روز اول پس از جراحی، کمی درد و سفتی در ناحیه سینه حس می شود، اما پس از چند روز، بیماران رو به بهبودی می روندو

شما می توانید بعد از حدود یک تا دو هفته بعد از عمل به سر کار برگردید و زندگی روزمره خود را از سر بگیرید و حدود چهار تا شش هفته پس از عمل می توانید ورزش و فعالیت بدنی شدید را از سر بگیرید.

نتایج ایمپلنت سینه

ایمپلنت سینه باعث میشود بتوانید لباس های دلخواه خود را بپوشید.

بسیاری از زنان با سینه های کوچک در نوع لباسی که می توانند بخرند و بپوشند محدودیت دارند. اگر گزینه های لباس شما همیشه به دلیل اندازه سینه ها محدود بوده است، ایمپلنت سینه می تواند دنیای جدیدی از گزینه های کمد لباس را برای شما باز کند.

سینه ها و نوک سینه های متقارن داشته باشید.

اگر سینه های نامتقارن دارید که در آن یک سینه به وضوح کوچک تر از دیگری است، می تواند فرم بدنی شما را نا متعادل کند. ایمپلنت سینه می‌تواند سینه ‌های شما را کاملاً متقارن کند.

معایب ایمپلنت سینه

برخی از عوارض و معایب ایمپلنت سینه در زیر آورده شده است:

عوارض فوری جراحی ایمپلنت سینه، اگرچه نادر است، می تواند شامل موارد زیر باشد:

معایب ایمپلنت سینه

عوارض جراحی ایمپلنت سینه که ممکن است در طول زمان اتفاق بیفتد می تواند شامل موارد زیر باشد:

ملاحظات مهم دیگری که باید در نظر گرفته شوند عبارتند از:

تفاوت بین ایمپلنت سینه سالین و سیلیکونی چیست؟

پروتز سینه سالین و سیلیکون هر دو دارای پوسته سیلیکونی بیرونی هستند. ایمپلنت ها از نظر موادی که با آن پر شده اند و احساسشان متفاوت است.

 • ایمپلنت سینه نمکی

ایمپلنت های سالین با آب نمک استریل پر می شوند. آن ها معمولاً خالی در سینه قرار می گیرند و وقتی در جای خود قرار می گیرند پر می شوند.

پروتزهای سینه نمکی برای افراد 18 ساله و بالاتر برای بزرگ‌تر کردن سینه‌ ها در دسترس هستند.

 • ایمپلنت سینه سیلیکونی

ایمپلنت های سیلیکونی با پر کردن ژل سیلیکونی ساخته می شوند. اکثر مردم بر این باورند که پروتز سینه سیلیکونی بیشتر شبیه سینه های طبیعی است. ایمپلنت سینه سیلیکونی برای افراد 22 ساله و بالاتر برای بزرگ کردن سینه در دسترس است.

 • خطرات ایمپلنت سینه چیست؟

ایمپلنت سینه سالین و سیلیکون خطرات مشابهی برای عمل دارند، از جمله:

ممکن است برای هر یک از این مسائل جراحی بیشتری، چه برای برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت ها مورد نیاز باشد.

ایمپلنت سینه

اگر ایملپنت سینه پاره شود چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر ایمپلنت سینه پاره شود، نتیجه به این بستگی دارد که ایمپلنت شما از نوع سالین است یا سیلیکون.

 • پارگی ایمپلنت سالین

اگر ایمپلنت سینه نمکی پاره شود، ایمپلنت صاف می شود. این امر باعث تغییر اندازه و شکل سینه می شود.

نشت محلول نمک برای سلامتی خطری ندارد. اما برداشتن پوسته سیلیکونی نیاز به جراحی دارد. احتمالاً می‌توان همزمان با برداشتن آن، یک ایمپلنت جدید در سینه گذاشت.

 • پارگی ایمپلنت سالین

پارگی در ایمپلنت سیلیکونی ممکن است در ابتدا – یا هرگز – قابل توجه نباشد، زیرا سیلیکون تمایل دارد در بافت زخمی که در اطراف ایمپلنت ایجاد می‌شود محبوس بماند.

گمان نمی‌رود نشت ژل سیلیکون باعث مشکلات سلامتی شود، اما می‌تواند به سایر قسمت‌ های بدن برود. سیلیکون موجود در خارج از سینه اغلب به دلیل خطر آسیب رساندن به بافت های دیگر برداشته نمی شود.

پاره شدن ایمپلنت سینه سیلیکونی ممکن است باعث درد سینه، ضخیم شدن سینه یا تغییر در شکل سینه شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است نیاز به برداشتن ایمپلنت با جراحی باشد. معمولاً می‌توان ایمپلنت جدید را همزمان گذاشت.

آیا امکان پاره شدن پروتز سینه وجود دارد؟ دکتر ایزدپناه در این مورد توضیح میدهد:

آیا بزرگ کردن سینه با ایمپلنت مورد تایید هستند؟

هر دو پروتز سینه نمکی و سیلیکونی ایمن در نظر گرفته می شوند. تحقیقات در مورد اینکه هر دو نوع ایمپلنت چقدر ایمن هستند و چقدر خوب کار می کنند همچنان ادامه دارد.

ایمپلنت سینه

قبل از ایمپلنت سینه چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

هر چه اطلاعات بیشتری در خصوص ایمپلنت سینه داشته باشید، با خیال آسوده تری این عمل را انجام می دهید. در زیر به برخی از نکات مهم پیش از تصمیم نهایی برای انجام این عمل جراحی اشاره می کنیم:

ایمپلنت سینه

نتایج و بهبود سینه بعد از انجام ایمپلنت سینه

پس از انجام عمل ایمپلنت سینه، بهبودی هر فرد متفاوت است. توصیه می کنیم انتظارات واقع بینانه داشته باشید و به خودتان زمان کافی برای بهبودی بدهید.

در طول دوره نقاهت، احتمالاً 24 تا 48 ساعت استراحت پس از جراحی را تجربه خواهید کرد. در این مدت سطح فعالیت شما باید کاهش یابد، معمولاً کمی تورم، کبودی و درد موقتی را تجربه می کنید. در عرض حدود یک هفته، باید برای ویزیت به مطب دکتر برگردید و اگر بخیه های کشیدنی دارید، در این زمان کشیده می شود.

برای اطمینان از نتایج بهینه و جلوگیری از عفونت، مهم است که دستورالعمل‌های بعد از عمل را دنبال کنید و هیچ یک از آموزش ‌هایی را که پزشک توصیه می‌کند نادیده نگیرید.

عمل ایمپلنت سینه برای چه کسانی مناسب است؟

به طور کلی، زنانی که از سلامت کلی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقع بینانه ای در مورد عمل دارند، بهترین کاندیدها برای ایمپلنت سینه هستند.

هنگامی که در طول مشاوره خصوصی و انفرادی خود با دکتر ایزد پناه ملاقات می کنید، او در مورد اهداف زیبایی شناختی و تاریخچه پزشکی و سلامتی شما بحث بسیار کاملی با شما خواهد داشت و آناتومی فعلی سینه و بدن شما را ارزیابی می کند. دکتر ایزد پناه بر اساس عوامل متعدد دیگری تعیین خواهد کرد که عمل ایمپلنت سینه برای بهبود شکل سینه یا افزایش حجم یا برش سینه چقدر امکان پذیر است.

کاندیدای مناسب ایمپلنت سینه

شما ممکن است کاندیدای خوبی برای ایمپلنت سینه باشید اگر:

ایده آل ترین کاندیدها برای جراحی ایمپلنت سینه، بیماران سالمی هستند که از طریق آموزش، برنامه ریزی و درک صحیح از جراحی، مزایا و خطرات بالقوه و نتیجه آن، برای عملی که می تواند زندگی را متحول کند، آماده شده اند. دکتر ایزد پناه و کارکنانش آموزش دیده اند تا بسته به تاریخچه سلامت منحصر به فرد و اهداف زیبایی شناختی هر بیمار، شما را به سمت بهترین روش عمل بزرگ کردن سینه راهنمایی کنند.

چه دکتر ایزد پناه عمل جراحی شما را انجام دهد یا جراح دیگری که دارای مجوز باشد، داشتن انتظارات واقع بینانه و گفتگوهای صادقانه با جراح خود در مورد اینکه نتیجه عمل شما چگونه باشد، کمک زیادی به شما خواهد کرد. زمانی که بیماران کاندیدای خوبی باشند و انتظارات واقع بینانه داشته باشند، رضایت بیماران بسیار بیشتر است.

شما در حال حاضر کاندیدای مناسبی برای ایمپلنت سینه نیستید اگر:

سن مناسب برای عمل ایمپلنت سینه

ابتدا باید بدانید که ایمپلنت های سالین برای خانم های 18 سال یا بالاتر مورد تایید FDA هستند، در حالی که ایمپلنت های سیلیکونی برای خانم های 22 سال یا بالاتر مناسب اند. هنگامی که به محدودیت های سنی مناسب برای ایمپلنت های مورد نظر خود رسیدید، می توانید این عمل را انجام دهید..

کاندیدای مناسب ایمپلنت سینه

انواع برش در ایمپلنت سینه

چهار نوع برش برای ایمپلنت سینه موجود است:

transaxillary، زیربغلی (inframmary )، areolar و trans-umbilical (که به عنوان TUBA شناخته می شود.  Periareolar و inframammary دو برش رایج هستند و اکثر جراحان به خوبی در این دو نوع تسلط دارند.

در periareolar، جراح برشی را در نزدیکی نیمه پایینی آرئول ایجاد می کند که به نوبه خود جای زخم را پنهان می کند. این نوع برش در صورت ترکیب با لیفت سینه یا ماستوپکسی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد.

هنگام انجام یک برش زیر پستانی، جراح برشی را در چین زیر سینه ایجاد می‌کند و به جراح اجازه می‌دهد هنگام گذاشتن ایمپلنت‌ها حداکثر دسترسی را داشته باشد. این نوع برش برای ایمپلنت های سیلیکونی ایده آل است زیرا رابط بافت سینه-عضله سینه ای را بهتر نشان می دهد. این روش متداول‌ترین روشی است که در ایالات متحده انجام می‌شود و برای بیمارانی که چین‌های زیرزمینی به خوبی شکل گرفته‌ اند و دارای سابقه اسکار مطلوب هستند، مناسب‌تر است.

هر دو برش TUBA و transaxillaryبسیار کمتر رایج هستند و تنها با استفاده از ایمپلنت های سالین می توان آن ها را انجام داد. در برش transaxillary، جراح یک برش کوچک در زیر بغل ایجاد می‌کند، همچنین سوراخی را برای قرار دادن ایمپلنت در آن ایجاد می‌کند. این نوع روش هیچ زخمی روی سینه ایجاد نمی‌کند اما احتمال عدم تقارن ایمپلنت ‌ها را بیشتر می‌کند.

محل قرارگیری ایمپلنت سینه

هنگامی که صحبت از بزرگ کردن سینه به میان می‌آید، بیماران اغلب هنگام انتخاب ایمپلنت یا تحقیق در مورد تکنیک ‌های جراحی مختلف احساس سردرگمی می‌کنند. نتیجه نهایی هر عمل بزرگ کردن سینه با مجموعه ای از انتخاب هایی که بیمار (با مشورت جراح خود) انجام می دهد تعیین می شود.

در اینجا چند عامل اصلی که باید در مورد محل قرارگیری ایمپلنت در سینه در نظر گرفته شود آورده شده است:

 • اندازه

اندازه ایمپلنت سینه یکی از مهمترین ویژگی هایی است که محل قرارگیری ایمپلنت در سینه را تعیین می کند. اندازه ایمپلنت سینه بر حسب سی سی اندازه گیری می شود، معمولاً از 200 سی سی تا 600 سی سی.

بسیاری از زنان خواهان ظاهری زیبا هستند بدون اینکه ظاهری بیش از حد (غیر طبیعی) بزرگ داشته باشند. برای دستیابی به این نتیجهT یکی از بهترین راه ‌ها این است که بیمار اندازه‌ های مختلف ایمپلنت را امتحان کند و ببیند هر اندازه چگونه به نظر می‌رسد. علاوه بر این، بیماران می توانند تصاویر بیماران پیشین با این روش جراحی را مشاهده کنند.

 • سیلیکون و سالین

دومین تصمیم بزرگ در مورد ایمپلنت، انتخاب بین ایمپلنت سالین یا سیلیکون است. ایمپلنت های سالین با نمک استریل (آب نمک) پر می شوند که پس از قرار دادن توسط جراح پر می شود. این روش راحت است زیرا به جراح شما اجازه می‌دهد ایمپلنت‌ ها را برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیمار تنظیم کند. علاوه بر این، برش لازم برای قرار دادن در محل در مقایسه با آن چه برای ایمپلنت های سیلیکونی لازم است، کمی کوچکتر است.

ایمپلنت های سیلیکونی با ژل سیلیکونی ساخته می شوند که به گونه ای طراحی شده است که از نزدیک احساس چربی انسان را تقلید کند. اگرچه هیچ داده علمی محکمی در این باره وجود ندارد، تصور می شود سیلیکون ظاهر و احساس طبیعی تری دارد. بر خلاف پروتزهای سالین، پروتز سینه سیلیکونی در بدن به صورت کاملا پر شده قرار می گیرد. ایمپلنت های سیلیکونی معمولاً گران تر از ایمپلنت های سالین هستند.

 • سطح صافی ایمپلنت ها

خانم ها می توانند بین پروتز سینه با سطح صاف یا سطح بافتی شکل یکی را انتخاب کنند:

ایمپلنت های صاف در مقایسه با ایمپلنت های بافت دار احتمال بیشتری برای حرکت دارند.  ایمپلنت های صاف تمایل به پارگی کمتر دارند و ماندگاری بیشتری دارند. ایمپلنت های بافت دار پوسته ضخیم تری نسبت به ایمپلنت های صاف دارند و به طور کلی باعث می شود ایمپلنت های بافت دار سفت تر شوند.

ایمپلنت های بافتی برای به حداقل رساندن انقباض کپسولی طراحی شده اند. هنگامی که ایمپلنت ها در فضای زیر عضلانی قرار می گیرند، میزان انقباض کپسولی در هر دو ایمپلنت صاف و بافت یکسان است.

 • شکل ایمپلنت ها

دو نوع شکل برای ایمپلنت سینه وجود دارد: گرد یا آناتومیک.

شکل ایمپلنت سینه

ایمپلنت سینه گرد

پروتز سینه گرد دارای شکل گرد متقارن است. شکل گرد اهمیت زیادی در بزرگ کردن سینه دارد زیرا در صورت حرکت ایمپلنت در داخل بافت سینه، هیچ گونه ناهنجاری در شکل سینه وجود ندارد. پروتز سینه گرد در هر دو سطح بافت دار و صاف وجود دارد و نسبت به ایمپلنت های آناتومیک هزینه کمتری دارد.

یک تصور غلط رایج در مورد ایمپلنت های گرد این است که پس از کاشت غیرطبیعی به نظر می رسند. این درست نیست: ایمپلنت های گرد می توانند به همان اندازه طبیعی به نظر برسند که نوع آناتومیک و بالعکس. هنگامی که یک ایمپلنت گرد در موقعیت عمودی قرار می گیرد، همان شکل ایمپلنت آناتومیک را به خود می گیرد. مثل همیشه، نتیجه نهایی پروتز شما به عواملی مانند آناتومی، سطح تجربه جراح پلاستیک و تکنیک مورد استفاده برای کاشت ایمپلنت بستگی دارد.

مراقبت های قبل از عمل ایمپلنت سینه

برخی از نکاتی که باید قبل از عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت انجام دهید در زیر آورده شده است:

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
 • فضای استراحت خود را از قبل آماده کنید:

آماده کردن محل استراحت خود پیش از عمل یکی از اقدامات ضروری شما است. شما باید زمانی که در حال بهبودی پس از عمل هستید، فضایی آرام و تمیزداشته باشید. تا لحظه آخر قبل از عمل منتظر نمانید تا اتاق را آماده کنید. ممکن است کارهای مهم تری برای انجام دادن در لحظات آخر پیش از عمل داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که رختخواب شما راحت است و نگرانی در این باره ندارید.

 • مواد غذایی مورد نیاز خود را آماده کنید

این کار مهم دیگری است که باید قبل از جراحی بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه انجام دهید. تمام مواد غذایی (از جمله میوه ها و سبزیجات) را که نیاز دارید تهیه کنید. روی خرید دریافت مواد غذایی تمرکز کنید که در واقع به بهبودی کمک می کند.

 • لوازم مورد نیاز را در کنار تخت بگذارید

قرص هایی که پزشک تجویز می کند، وسایلی که لازم دارید، یک گوشی موبایل برای برقراری تماس ضروری و … را در کنار تخت خود بگذارید.

ماندگاری ایمپلنت سینه

 • تجدید نظری روی لباس های کمد خود داشته باشید

به خاطر داشته باشید که در چند هفته اول پس از جراحی باید با لباس های مورد علاقه خود خداحافظی کنید. چند تاپ گشاد و تی شرت راحت آماده کنید. بهتر است از لباس های دکمه دار یا لباس هایی که زیپ دارند استفاده کنید.

 • مصرف مکمل ها را متوقف کنید

جراح شما توصیه می کند که مصرف برخی داروها، مکمل ها و داروهای خاص مانند تنباکو یا الکل را حداقل دو هفته قبل از عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت متوقف کنید. دستورالعمل ها را به طور کامل دنبال می کنید تا مطمئن شوید که همه چیز به خوبی پیش می رود.

چیزهایی که باید قبل از ایمپلنت سینه بخرید.

ممکن است لازم باشد قبل از ایمپلنت سینه ملزومات خاصی خریداری کنید:

 • داروها یا مکمل های مورد نیاز

از جراح پلاستیک خود در مورد داروهای تجویزی یا مکمل هایی که ممکن است بعد از جراحی خود نیاز داشته باشید، بپرسید.

 • دماسنج دیجیتال

شما باید دمای بدن خود را بعد از جراحی ایمپلنت سینه بررسی کنید. تب در چند روز اول پس از عمل ممکن است نشانه عفونت باشد. در مورد علائم دیگری که باید مراقب آن ها باشد با جراح خود صحبت کنید.

 • مواردی که یک روز قبل از ایمپلنت سینه باید رعایت کنید

یک روز قبل از جراحی ایمپلنت سینه، لاک ناخن، لنز و جواهرات خود را بردارید.

ایمپلنت سینه
 • غذاهایی که باید یک روز قبل از ایمپلنت سینه از خوردن آن اجتناب کنید

جراح پلاستیک شما احتمالاً به شما می گوید که از مواد غذایی حاوی سالیسیلات (رقیق کننده های طبیعی خون) اجتناب کنید. این مواد غذایی شامل موارد زیر است:

 این لیست ممکن است بر اساس این که آیا شما از قبل شرایط سلامتی داشته اید یا نه، کمی متفاوت باشد، بنابراین مطمئن شوید که با جراح پلاستیک بزرگ کردن سینه خود در مورد آن صحبت کنید.

لوازم مورد نیاز بعد از بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه

 • کمپرس یخ

احتمالاً به کمپرس یخ برای کمک به تورم، درد یا ناراحتی در چند روز اول پس از جراحی بزرگ کردن سینه نیاز خواهید داشت. مطمئن شوید که چند بسته یخ در اندازه های مختلف در فریزر خود آماده دارید.

 • سوتین های بعد از جراحی

پس از جراحی زیبایی ایمپلنت سینه، جراح شما توصیه می کند که برای چند هفته از سوتین زیر سیمی خودداری کنید.

 • نی نوشیدنی

تهیه نی برای بهبودی پس از جراحی بسیار مهم است. یک نی نوشیدن مایعات را برای شما آسان تر می کند بدون اینکه به خودتان فشار بیاورید. اگر بتوانید آن ها را تهیه کنید، نی های خمیده بسیار بهتر هستند.

 • دستمال مرطوب

دستمال مرطوب یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز پس از جراحی بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت سینه هستند. تا زمانی که بخیه ها کشیده شوند، نمی توانید در چند روز اول پس از جراحی دوش بگیرید. چند دستمال مرطوب تهیه کنید تا از آن ها برای پاک کردن پوست خود از آن ها استفاده کنید.

مراقبت های بعد از ایمپلنت سینه

مراقبت های بعد از عمل ایمپلنت سینه

به جدول زیر در این باره توجه کنید:

حالت تهوع

مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه  بلافاصله پس از جراحی شروع می شود. از آن جایی که این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود، پس از جراحی باید بتوانید به خانه بازگردید.

هنگامی که اثرات بیهوشی شروع به از بین رفتن می کند، برخی از بیماران ممکن است حالت تهوع و استفراغ را تجربه کنند. به عنوان بخشی از مراقبت های پس از عمل بزرگ کردن سینه با استفاده از ایمپلنت، نسخه ای برای داروهای ضد تهوع دریافت خواهید کرد که می تواند هر شش ساعت یک بار برای کنترل علائم در 24 تا 48 ساعت اول مصرف شود.

درد

 هنگامی که بیهوشی از بین رفت، ممکن است با شروع بهبودی بدن، درد اطراف ناحیه جراحی را نیز تجربه کنید. برای اینکه درد شما کمتر شود، نسخه ای مسکن دریافت خواهید کرد. با این حال، برای مراقبت بهینه پس از عمل بزرگ کردن سینه، توصیه می کنیم که بیماران سعی کنند درد خود را با کمپرس سرد و داروهای بدون نسخه مانند استامینوفن یا ایبوپروفن کنترل کنند. اگر اینها تسکین کافی را ارائه نکردند، باید حداقل دوز داروی مسکن تجویزی را که برای کاهش علائم خود لازم است مصرف کنید.

 

در طول مراقبت های بعد از عمل ایمپلنت سینه، به یاد داشته باشید که در حین مصرف داروهای مسکن تجویزی، الکل مصرف نکنید یا رانندگی نکنید، زیرا ممکن است باعث ایجاد احساس خواب آلودگی یا سرگیجه در شما شود و ترکیب آن با الکل می تواند این اثرات را تشدید کند و احتمالاً به کبد شما آسیب برساند.

 

در نهایت، از مصرف محصولات حاوی آسپرین خودداری کنید زیرا آسپرین خون را رقیق می کند، در انعقاد خون اختلال ایجاد می کند و می تواند روند بهبودی را کند کند.

گرفتگی عضلانی

برای دردهای عضلانی و گرفتگی، مراقبت‌ های پس از عمل بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه شامل نسخه‌ای برای شل‌کننده ‌های عضلانی است که می‌تواند ناراحتی‌ های مربوط به عضله، به‌ویژه در پشت، گردن، قفسه سینه یا شانه ‌ها را تسکین دهد. اگر داروی ضد درد مصرف می کنید، قبل از مصرف شل کننده عضلانی، حداقل یک ساعت پس از مصرف آن صبر کنید. این به کاهش هر گونه خواب‌آلودگی یا گیجی که ممکن است تجربه کنید کمک می‌کند. هنگام مصرف این دارو رانندگی نکنید.

عفونت زخم

شما یک آنتی بیوتیک  برای جلوگیری از عفونت در محل جراحی یا اطراف آن دریافت خواهید کرد که بهترین روش برای مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن سینه است.

فعالیت

اگرچه باید سعی کنید تا عصر جراحی خود بنشینید، بایستید و راه بروید – انجام این کار به جلوگیری از لخته شدن خون کمک می کند – مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن سینه شما با ایمپلنت شامل هیچ فعالیتی فراتر از این در چند روز اول نمی شود.

همچنین باید حرکات بازو را محدود کنید، بنابراین اگر بچه ‌های کوچک دارید، ضروری است که کسی به شما کمک کند تا کارهای خانه را انجام دهید.

 تا پایان هفته، بسیاری از بیمارانی که دستورالعمل‌ های مراقبت‌ های پس از عمل ایمپلنت سینه را به دقت دنبال کرده ‌اند، می‌توانند به فعالیت‌ ها یا کار روزمره بازگردند، تا زمانی که کارشان به بلند کردن یا فعالیت بدنی شدید نیاز نداشته باشد. فقط جراح شما می تواند به شما اجازه از سرگیری ورزش را بدهد، بنابراین قبل از انجام این کار منتظر نظر او باشید.

خواب

برای بهبودی بهینه، به شما دستور داده می شود که برای چندین هفته به پشت بخوابید، نه به شکم یا پهلو.

بهداشت شخصی

مراقبت های بعد از عمل ایمپلنت سینه شما همچنین شامل دستورالعمل هایی در مورد حمام کردن و پوشیدن سوتین های جراحی است. در این زمان می توانید دوش بگیرید و بانداژها را با دقت خشک کنید. هیچ حمام، جکوزی یا شنا برای چندین هفته مجاز نخواهد بود. در طول دوران نقاهت، احتمالاً سوتین مخصوص ریکاوری بزرگ کردن سینه با ایمپلنت سینه را می پوشید که برای حمایت از ایمپلنت و کمک به بهبودی طراحی شده است.

تفاوت های لیفت و ایمپلنت سینه

نوع جراحی

ایمپلنت سینه

تعریف

این جراحی های زیبایی شامل قرار دادن ایمپلنت های سیلیکونی یا نمکی در سینه به منظور افزایش اندازه، شکل و حجم می باشد.

برای کیست

تمام ایمپلنت های سینه برای بیماران سالمی که حداقل شرایط سنی را دارند مورد تایید FDA هستند. بیماران سالمی که حداقل 18 سال سن دارند، ممکن است کاشت سالین را انتخاب کنند، اما تا زمانی که 22 سالگی نشوند، واجد شرایط استفاده از سیلیکون نیستند.

نتیجه عمل

نتیجه نهایی به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اندازه، شکل و ماده ای که برای ایمپلنت انتخاب می کنید و همچنین شکل کلی بدن شما. 

نوع جراحی

لیفت سینه

تعریف

جراح بافت سینه موجود را دستکاری می کند تا سینه را بلند و سفت کند. این به سینه‌ های شما کانتور طبیعی‌ تری می‌دهد و هرگونه افتادگی یا عدم تقارن خفیف را که ممکن است به دلیل عواملی مانند سن، بارداری یا بیماری تجربه کنید، بهبود می‌بخشد.

برای کیست

لیفت سینه برای زنانی که فقط به دنبال بازگرداندن جوانی طبیعی سینه های خود هستند بسیار مفید است. از آنجایی که این روش باعث افزایش حجم نمی شود، ظاهر و احساس بسیار طبیعی می دهد، که گزینه خوبی برای زنانی است که در حال حاضر مقدار مناسبی از بافت طبیعی سینه دارند. به سادگی باعث می شود سینه ها سفت تر و جوان تر به نظر برسند.

نتیجه عمل

نتیجه نهایی لیفت سینه بسیار ظریف تر و طبیعی تر از جراحی ایمپلنت است و سینه های شما را بالاتر می برد

ایمپلنت سینه

شیردهی بعد از ایمپلنت سینه

اکثر زنان دارای پروتز سینه قادر به شیر دادن هستند، اگرچه چند استثنا وجود دارد. اینکه آیا شما قادر به شیر دادن هستید بستگی به وضعیت اصلی سینه های شما قبل از جراحی و احتمالاً نوع برش استفاده شده دارد. ایمپلنت‌های سینه ممکن است بر میزان شیر مادری که می‌توانید تولید کنید تأثیر بگذارد. اما در برخی، عرضه شیر به هیچ وجه تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

همچنین ممکن است نگران تأثیر شیردهی روی ایمپلنت خود باشید. تغییر شکل و اندازه سینه ها در دوران بارداری و پس از شیردهی طبیعی است. شیردهی روی ایمپلنت شما تأثیری نمی گذارد، اما اندازه و شکل سینه ها به طور کلی ممکن است متفاوت باشد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

در حالت ایده‌آل، یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد با تجربه چندین ساله در انجام جراحی سینه معمولاً بهترین است. این جراح می داند که چگونه در مورد اینکه چه نوع ایمپلنتی برای شما بهترین است و در کجا باید قرار گیرد قضاوت کند.

تزریق چربی به سینه قابل انجام است. با این حال، آن ها باید تکرار شوند زیرا چربی اغلب از بین می رود. بهترین گزینه استفاده از ایمپلنت سینه است.

هیچ کس حساسیت واقعی به سیلیکون را گزارش نکرده است. سیلیکون یکی از ایمن ترین موادی است که در بدن قرار می گیرد. با این حال، برخی از افراد در اطراف ایمپلنت ‌ها بافت زخمی به نام کپسول ایجاد می‌کنند که به سینه احساس سفت شدن می‌دهد.

آنها کمی ارزان تر از ایمپلنت های سیلیکونی هستند. آنه ا فقط با آب شور پر شده اند، بنابراین در صورت شکستن، هیچ خطری برای سلامتی فرد وجود ندارد.

برای خانم‌هایی که می‌خواهند ظاهری غیرطبیعی داشته باشند و واقعاً می‌خواهند ظاهری گرد برای سینه داشته باشند، ایمپلنت‌ های سالین ظاهر غیرطبیعی‌تری ارائه می‌کنند، به طور خلاصه، هر دو ایمپلنت مزایای فوق العاده ای دارند.

استفاده از ایمپلنت سینه آزمایش شده ترین و واقعی ترین روش برای افزایش سایز سینه است. با ایمپلنت سینه، ما می توانیم به طور مداوم اندازه دقیق سینه مورد نظر بیمار را ارائه دهیم. می‌توانید ایمپلنت ‌ها را امتحان کنید، ما می‌توانیم از تصویربرداری سه‌بعدی استفاده کنیم، و حتی می‌توانیم از یک سیستم واقعیت مجازی استفاده کنیم تا دقیقاً به شما نشان دهیم که بعداً چه شکلی خواهید شد. پروتز سینه برای بیش از 45 سال مورد استفاده قرار گرفته است تا زنان را با ظاهری طبیعی بهبود بخشد.

در برخی از بیماران می توان با استفاده از لیپوساکشن برای بزرگ کردن سینه با انتقال چربی، چربی را از نواحی مختلف بدن خارج کرد. در این بیماران می‌توان از یک تکنیک تخصصی برای برداشت چربی و سپس انتقال آن به سینه برای افزایش سایز سینه استفاده کرد. این روش طبیعی ترین بزرگ کردن سینه ممکن را فراهم می کند.

مزیت بزرگ ایمپلنت های سیلیکونی این است که نرم ترین ایمپلنت های سینه موجود در بازار هستند. اگر به دنبال طبیعی ترین ایمپلنت سینه هستید، شکی نیست که از ایمپلنت سینه سیلیکونی راضی خواهید بود.

به طور کلی، قرار دادن پروتز سینه در زیر عضله به آن ها اجازه می دهد بسیار طبیعی تر به نظر برسند. میزان عفونت مرتبط با ایمپلنت را کاهش می دهد و میزان عوارض مرتبط با ایمپلنت را کاهش می دهد. این به ایمپلنت های سینه اجازه می دهد تا برای مدت طولانی تری بالاتر قرار گیرند و با گذشت زمان تمایل کمتری به افتادگی داشته باشند. همچنین بروز یا میزان انقباض کپسولی کمتر است. به عبارت دیگر، ایمپلنت های سینه تمایل دارند برای مدت طولانی تری در زیر عضله نرم تر از روی ماهیچه باقی بمانند.

این یکی از رایج ترین سوالاتی است که هنگام مراجعه بیماران به مطب ما دریافت می کنیم. پاسخ به این واقعا نیاز به یک معاینه حضوری بدارد.

در جلسه مشاوره، اندازه‌گیری‌ های خاصی را انجام می‌دهیم که به ما کمک می‌کند تعیین کنیم که آیا لیفت سینه یا فقط یک بزرگ کردن ساده سینه برای شما مناسب است. ما همچنین شبیه سازی های سه بعدی با و بدون لیفت سینه را اجرا خواهیم کرد تا بتوانید فواید و معایب لیفت سینه را شما مشاهده کنید.