بزرگ کردن سینه به عنوان ماموپلاستی نیز شناخته می شود. این یک روش جراحی زیبایی انتخابی است که برای بزرگ کردن یا ایجاد تقارن سینه ‌های شما طراحی شده است. بزرگ کردن سینه می تواند از طریق تزریق چربی از ناحیه ای از بدن شما یا معمولاً از طریق جراحی پروتز  سینه انجام شود.

نامزد های دیگر شامل افرادی هستند که می خواهند تعادل تناسب بدنی خود را یکسان کنند. به عنوان مثال، فردی که سینه های کوچکتر و باسن بزرگ تری دارد ممکن است بخواهد سینه های خود را بزرگ کند. افرادی که سینه های نامتقارن دارند نیز ممکن است بخواهند اندازه سینه های خود را از طریق بزرگ کردن یکسان کنند. نامزدهای دیگر شامل افرادی هستند که سینه‌ هایشان آن طور که انتظار می ‌رفت رشد نکرده است.

در این مقاله همراه ما باشید تا به هر اطلاعاتی که در خصوص بزرگ کردن سینه با عمل به آن نیاز دارید بپردازیم.

بزرگ کردن سینه با عمل

آنچه می خوانید

انواع روش های عمل سینه برای بزرگ کردن سینه

دو نوع روش اصلی بزرگ کردن سینه وجود دارد:

بزرگ کردن سینه با پروتز سینه و بزرگ کردن با تزریق چربی.

در این دو دسته، چندین گزینه مختلف وجود دارد که بر اساس اینکه می‌خواهید سینه ‌هایتان چگونه به نظر برسد و چه احساسی داشته باشید، وجود دارد. برخی از پروتزهای سینه فقط برای سنین خاص مورد تایید FDA هستند. مهم است که به طور کامل درباره مزایا و معایب هر گزینه تحقیق کنید و بدانید که مزایا و معایب آن ‌ها چیست و قبل از انتخاب جراحی بزرگ کردن سینه، با یک جراح پلاستیک دارای مجوز صحبت کنید.

بزرگ کردن سینه با عمل

پروتز سینه رایج ترین نوع بزرگ کردن سینه است. گزینه های ایمپلنت سینه عبارتند از:

 • پروتز سینه نمکی: این ایمپلنت ها با نمک استریل (آب نمک) پر می شوند. اگر ایمپلنت در داخل سینه شما شکسته شود، بدن شما این نمک را جذب کرده و به طور طبیعی از شر آن خلاص می شود.
 • پروتزهای سینه نمکی ساختاریافته: این ایمپلنت ها با نمک استریل (آب نمک) پر شده اند و دارای ساختار داخلی هستند که به ایمپلنت کمک می کند طبیعی تر شود.
 • پروتز سینه سیلیکونی: این پروتزها از ژل سیلیکون ساخته شده اند. اگر ایمپلنت مخدوش شود، ژل ممکن است در پوسته خود بماند یا به سینه شما نشت کند. اگر از ایمپلنت های سیلیکونی استفاده می کنید، ممکن است مجبور شوید به طور منظم به جراح پلاستیک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که ایمپلنت های شما به درستی کار می کنند.
 • ایمپلنت های سینه با ثبات فرم: این ایمپلنت ها از ژل سیلیکونی ضخیم تر ساخته شده اند و از ایمپلنت های محکم تر هستند. ایمپلنت های سینه با ثبات فرم نیاز به برش جراحی طولانی تری در پوست شما دارند.
 • پروتز سینه گرد: این پروتزها معمولا سینه ها را پرتر نشان می دهند. از آن جایی که ایمپلنت‌ ها سرتاسر گرد هستند، اگر از جای خود بچرخند معمولاً ظاهر سینه شما را تغییر نمی‌دهند.
 • پروتز سینه صاف: این ایمپلنت‌ ها نرم‌ ترین حس را در بین انواع مختلف پروتز دارند. پروتز سینه صاف معمولا باعث می شود حرکت سینه طبیعی تر از سایر ایمپلنت ها به نظر برسد.

صفر تا صد پروتز سینه

بزرگ کردن سینه با تزریق چربی:

 در روش بزرگ کردن سینه با تزریق چربی، جراح شما از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از ناحیه دیگری از بدن و سپس تزریق آن چربی به سینه ها استفاده می کند. این نوع بزرگ کردن سینه معمولا برای افرادی است که خواهان افزایش نسبتا کمی در سایز سینه خود هستند. در بیشتر موارد، جراح شما بافت چربی را از یکی از مناطق زیر می گیرد:

 • شکم
 • پهلوها (کناره ها و قسمت پایینی شکم).
 • ران های شما

کدام روش های جراحی زیبایی سینه برای شما مناسب است؟

بدن خانم ها در طول زندگی دچار تغییرات زیادی می شود. بارداری، نوسانات وزن و افزایش سن، همه این ها در واقع می توانند روی سینه خانم ها تأثیر بگذارند. این موضوع همچنین می تواند منجر به از دست دادن اعتماد به نفس خانم ها شود. در حال حاضر بسیاری از زنان تصمیم به جراحی سینه برای بازگرداندن سینه های خود به فرم قبلی خود می گیرند. جراحی سینه می تواند یک تجربه تغییر دهنده زندگی برای زنان باشد و به آن ها کمک کند تا اعتماد به نفس و عزت نفس خود را بازگردانند!

 

انواع مختلفی از جراحی سینه وجود دارد. بنابراین، چگونه می دانید کدام یک برای شما مناسب است؟ در این مقاله، انواع مختلف جراحی، آن چه را که باید انتظار داشته باشید و نحوه انتخاب مورد مناسب برای شما را ذکر خواهیم کرد.

بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه

آرزوی هر خانمی داشتن سینه های متناسب و متقارن است. با این حال، بسیاری از خانم ها سینه های بسیار کوچک، ناهموار یا نامتناسب دارند که با تیپ بدنی آن ها تناسب ندارد.

بزرگ کردن سینه، همچنین به عنوان “ماموپلاستی ” شناخته می شود که می تواند اندازه و ظاهر سینه شما را افزایش دهد و سینه شما را پر کند. این عمل زیبایی هم برای اهداف زیبایی و هم برای بازسازی قابل انجام است. برخی از زنان برای بهبود فرم سینه و افزایش اعتماد به نفس خود، بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند، در حالی که برخی دیگر برای اصلاح عدم تقارن سینه یا بازگرداندن حجم سینه پس از کاهش وزن یا بارداری، این عمل را انجام می دهند.

این روش جراحی شامل قرار دادن ایمپلنت در زیر بافت سینه است تا ظاهری کانتور به سینه شما بدهد. نوع ایمپلنت مورد استفاده برای بزرگ کردن سینه بسته به ظاهر و احساس مورد نظر بیمار متفاوت است. با این حال، دو نوع اصلی ایمپلنت وجود دارد: سالین و سیلیکون. ایمپلنت های سالین با آب نمک استریل پر می شوند در حالی که ایمپلنت های سیلیکونی با ژل پر می شوند.

پروتزهای سینه‌ای که ما در کلینیک زیبایی من استفاده می‌کنیم، می‌توانند بدون توجه به اندازه‌ای که انتخاب می‌کنید، سینه‌هایی طبیعی داشته باشند. در مشاوره اولیه شما با ما، در مورد مناسب ترین روش برای قرار دادن ایمپلنت سینه صحبت خواهیم کرد.

کوچک کردن سینه

 تعداد زنانی که جراحی کوچک کردن سینه را انتخاب می کنند در سال های اخیر رو به افزایش بوده است. بسیاری از زنان با سینه های بزرگ و سنگین به دلیل درد گردن، کمر و شانه ناشی از سنگینی سینه ها تحت این عمل جراحی زیبایی قرار می گیرند.

ماموپلاستی کوچک کردن یا کاهش سینه شامل برداشتن بافت و پوست اضافی سینه برای دستیابی به خط سینه کوچک تر و متناسب‌ تر است. از مزایای این جراحی می توان به تسکین درد کمر و گردن، بهبود فرم بدنی خود و افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد.

لیفت سینه

اگر از ظاهر افتاده سینه خود ناراضی هستید، لیفت سینه ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. با این روش می‌توانید ظاهری جوان ‌تر و جذاب ‌تر داشته باشید.

لیفت سینه که به نام ماستوپکسی نیز شناخته می شود شامل ایمپلنت نمی شود، بلکه بافت های موجود سینه را بالا برده و سفت می کند تا سینه ها سفت تر و جوان تر به نظر برسند. پس از این روش، سینه ها می توانند پری و شکل اولیه خود را بازیابند. همچنین، موقعیت بهتری برای نوک سینه ها و آرئول های کوچکتر شما ایجاد می کند.

به طور کلی، لیفت سینه می تواند جایگزینی عالی برای زنانی باشد که می خواهند شکل سینه خود را بدون پروتزسینه تقویت کنند.

 

بازسازی سینه

بازسازی سینه

جراحی بازسازی سینه اغلب پس از ماستکتومی در زنانی که سرطان سینه تشخیص داده شده است انجام می شود. با این روش زیبایی، شکل، حجم و ظاهر سینه مورد نظر بازسازی می شود. علاوه بر این، نوک پستان و آرئول نیز بازسازی می شوند.

ایمپلنت یا پیوند به عنوان بخشی از این روش استفاده می شود. بسته به نیاز شما، ایمپلنت ها سفارشی می شوند. این امکان وجود دارد که جراح شما از بافت های گرفته شده از سایر قسمت های بدن شما مانند قسمت پایین دیواره شکم در صورت نیاز به پیوند استفاده کند.

 

 

تعویض ایمپلنت سینه

 اگر می خواهید نتایج جراحی قبلی بزرگ کردن سینه را بهبود ببخشید یا اندازه سینه های خود را افزایش یا کاهش دهید، تعویض ایمپلنت سینه می تواند گزینه عالی باشد.

در طول مشاوره تعویض ایمپلنت سینه، گزینه های مختلفی برای ایمپلنت به شما پیشنهاد می شود و نه فقط ایمپلنت های استاندارد سالین یا ژل. فناوری در زمان امروزی پیشرفت زیادی در زمینه ایمپلنت سینه داشته است.

در نهایت، بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع جراحی زیبایی سینه برای شما مناسب است، مشورت با یک جراح پلاستیک دارای مجوز است. آ نها می توانند به شما کمک کنند تا مزایا و معایب هر گزینه را بسنجید و به شما کمک کنند تا بهترین تصمیم را برای نیازهای فردی خود بگیرید.

 

عمل جراحی سینه چیست؟

به جدول زیر در خصوص این موضوع که عمل جراحی سینه چیست توجه کنید:

فاکتور

توضیحات

در مورد عمل جراحی سینه

 •  بزرگ کردن سینه به بزرگ شدن سینه ها از طریق قرار دادن ایمپلنت های نمکی یا سیلیکونی گفته می شود.
 • ایمپلنت ها در پشت بافت سینه یا عضله قفسه سینه قرار می گیرند.
 • کاندیدها شامل افرادی هستند که می خواهند سینه های بزرگتری داشته باشند، می خواهند  شکل و تناسب بدن خود خوبی داشته باشند، یا به دلیل کاهش وزن یا بارداری حجم سینه خود را از دست داده اند.

امنیت

 • مانند همه جراحی ها، بزرگ کردن سینه خطراتی دارد. این موارد شامل جای زخم، عفونت، پارگی ایمپلنت، چروک شدن پوست اطراف محل ایمپلنت، درد سینه و غیره است.
 • این روش معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
 • تضمینی برای ماندگاری ایمپلنت سینه برای همیشه نیست، بنابراین انتخاب این روش شما را در معرض خطر اقدامات جراحی بعدی برای اصلاح مشکلات ایمپلنت قرار می دهد.

راحتی عمل

 • بزرگ کردن سینه به راحتی قابل امکان پذیر است.
 • مهم است که یک جراح پلاستیک دارای مجوز را پیدا کنید تا بهترین نتیجه ممکن را برای عمل بزرگ کردن سینه با عمل برای شما رقم بزند.
 • بهبودی اولیه می تواند تا یک هفته ادامه داشته باشد. بهبودی طولانی مدت می تواند چندین هفته یا بیشتر طول بکشد.
 • برای بررسی بهبودی و ارزیابی سینه‌ ها از نظر جای زخم و عوارض احتمالی، قرار ملاقات‌ های بعدی لازم است.

اثرگذاری عمل بزرگ کردن سینه

 • پروتز سینه برای مدت طولانی دوام می آورد، اما نه برای همیشه.
 • ممکن است در آینده برای اصلاح مسائلی مانند پارگی ایمپلنت به جراحی های دیگری نیاز داشته باشید.
 • اگر بهبودی ضعیف یا سایر مشکلات مربوط به ایمپلنت خود را تجربه کردید، ممکن است جراحی را دیگری مورد نیاز باشد.

عمل جراحی سینه

عمل بزرگ کردن سینه چگونه انجام می شود؟

در بزرگ کردن سینه، یک ایمپلنت یا چربی از بدن شما با جراحی در پشت هر یک از سینه ها قرار می گیرد. ایمپلنت ها یا پشت ماهیچه های قفسه سینه یا پشت بافت سینه های طبیعی شما قرار می گیرند. این کار می تواند اندازه سینه شما را یک فنجان یا بیشتر افزایش دهد.

شما می توانید یک پروتز سینه کانتور یا گرد انتخاب کنید. مواد ایمپلنت برای افزایش اندازه سینه ‌ها و همچنین شکل دادن به قسمت‌ هایی که ممکن است قبلاً احساس «خالی بودن» داشته باشند، کار می کند.

به خاطر داشته باشید که عمل بزرگ کردن سینه مانند لیفت سینه نیست. لیفت برای اصلاح افتادگی سینه ها عمل می کند.

ایمپلنت ها عموماً مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده از سیلیکون هستند که با نمک یا سیلیکون پر شده اند. در حالی که در مورد استفاده از ایمپلنت های سیلیکونی اختلاف نظر وجود دارد، اما هنوز هم در بین افرادی که جراحی بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند، محبوبیت زیادی دارند.

چرا افراد عمل بزرگ کردن سینه را انجام می دهند؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید یا انتخاب کنید که تحت عمل جراحی بزرگ کردن سینه قرار بگیرید، از جمله:

 • برای تغییر ظاهر سینه های خود اگر فکر می کنید کوچک هستند.
 • برای تغییر تقارن سینه ها در صورتی که یکی از آن ها کوچک تر از دیگری باشد.
 • برای کاهش سایز سینه پس از بارداری یا کاهش وزن قابل توجه.
 • برای اصلاح هر گونه ناهمواری یا مشکل در سینه های خود پس از جراحی سینه برای سایر شرایط.
 • برای افزایش اعتماد به نفس.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی سینه هستند؟

آیا بزرگ کردن سینه برای شما مناسب است؟ برای تصمیم گیری صحیح، ابتدا مشخص کنید که آیا معیارهای زیر را دارید یا خیر:

 • شما باردار نیستید.
 • شما شیر نمی دهید.
 • شما از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید.
 • سینه های شما کاملا رشد کرده است.
 • سینه های نا متقارن دارید.
 • یک یا هر دو سینه شما به درستی رشد نکرده اند.
 • یک یا هر دو سینه شما شکل کشیده ای دارند.
 • شما باردار بوده اید و از ظاهر سینه های خود پس از بارداری ناراضی هستید.
 • شما وزن کم کرده اید و از ظاهر سینه های خود به دلیل کاهش وزن ناراضی هستید.
 • شما مسن تر هستید و به دلیل افزایش سن از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید.
 • شما از ظاهر سینه های خود ناراضی هستید زیرا احساس می کنید آن ها خیلی کوچک هستند.

برخی از فاکتورهای دیگر که باعث می شود یک کاندیدای خوب بزرگ کردن سینه باشید:

سلامت جسمانی

جراحان پلاستیک بر سلامت جسمانی تاکید دارند زیرا تمام جراحی ها از جمله بزرگ کردن سینه خطراتی را به همراه دارند. در حالت ایده آل، برای محدود کردن خطرات جراحی، نباید یک بیماری جدی، سرطان درمان نشده یا هرگونه عفونت فعالی داشته باشید.

سلامت روان

اکثر زنانی که بزرگ کردن سینه را انتخاب می کنند از تصمیم خود راضی هستند  اما این تصمیمی است که شما باید در وضعیت ذهنی سالم بگیرید. این روش ظاهر شما را برای همیشه تغییر می دهد، چیزی که باید قبل از انجام آن مطمئن شوید که می خواهید حتما انجام دهید.

رعایت شرایط سنی

 برای کاشت ایمپلنت نمکی باید 18 سال و برای کاشت ایمپلنت سیلیکون 22 سال سن داشته باشید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.

تزریق چربی به سینه ها

تزریق چربی در سینه‌ها

تزریق چربی به سینه به زنان این امکان را می دهد که سینه های خود را به طبیعی ترین شکل ممکن پر کرده و کانتور کنند. برای خانم هایی که می خواهند سینه های خود را بزرگ کنند و همچنین دارای چربی اضافی در جای دیگر بدن هستند ایده آل است. برای به دست آوردن نتایج خوب از تزریق چربی، سینه های شما باید از قبل فرم و رنگ پوست خوبی داشته باشند و باید توجه داشته باشید که فقط افزایش اندکی در حجم مشاهده خواهید کرد.

برای برداشت چربی که به عنوان پرکننده طبیعی برای سینه ‌ها استفاده می ‌شود، پزشک از لیپوساکشن استفاده می‌کند تا به آرامی چربی را از نواحی مختلف بن شما بردارد. این قسمت ها می تواند کمر، ران ها یا حتی بالای بازوها یا ترکیبی از چندین ناحیه باشد. این چربی اضافی از طریق دستگاهی منتقل می شود که کیفیت آن را بالا نگه می دارد و از آلودگی ها محافظت می کند. سپس می‌توان چربی را مستقیماً در سینه ‌های شما قرار داد تا آن‌ ها را پر کرده و به دلخواه شکل دهید.

تزریق چربی روشی است که برای زنانی که ایده ایمپلنت را دوست ندارند، به دنبال زمان بهبودی سریع ‌تر هستند یا در مورد رفتن زیر تیغ جراحی مردد هستند، ایده آل است. همچنین می توان آن را با ایمپلنت سینه ترکیب کرد تا ناهنجاری های کوچک را برطرف کند. با این حال، یک نکته خیلی مهم وجود دارد و آن هم این است: بسیاری از زنان کاندیدای ایده آلی برای عمل تزریق چربی به سینه نیستند و با پروتز سینه به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

خواه به بزرگ کردن سینه با ایمپلنت، لیفت سینه یا تزریق چربی علاقه مند باشید، اولین قدم شما برای زیبا جلوه دادن سینه هایتان، برنامه ریزی برای مشاوره با جراح پلاستیک است. برای شروع گفتگو، همین امروز با مطب دکتر کامبیز ایزدپناه تماس بگیرید!

جایگذاری پروتز سینه

عمل بزرگ کردن سینه‌ با کاشت پروتز

اگر تصمیم به انجام جراحی بزرگ کردن سینه دارید، به احتمال زیاد آن را در یک مرکز جراحی سرپایی یا مرکز مشابه انجام خواهید داد. بیشتر اوقات، افراد می توانند همان روزی که عمل انجام می شود به خانه بروند.

این روش به احتمال زیاد تحت بیهوشی عمومی انجام می شود تا دردی احساس نکنید. دستورالعمل های جراح خود را دنبال کنید تا در 24 ساعت قبل از عمل آماده شوید.

در طی جراحی بزرگ کردن سینه چه اتفاقی می افتد؟

مراحل زیادی در جراحی بزرگ کردن سینه وجود دارد. در اینجا توضیحی در مورد مراحل آورده شده است:

بیهوشی

جراح شما جراحی را در حالی که تحت بیهوشی عمومی هستید (به خواب می روید) یا از طریق آرامبخشی IV انجام می دهد. شما و جراحتان با هم این موضوع را تعیین خواهید کرد.

برش

بزرگ کردن سینه را می توان به یکی از چندین روش انجام داد. جراح شما می تواند این روش را انجام دهد:

 • از طریق چین زیر سینه (معروف به چین زیر پستانی).
 • در امتداد لبه هاله آرئول شما
 • از طریق زیر بغل

جراح شما این روش ‌های احتمالی را قبل از جراحی با شما در میان می‌گذارد و شما با هم تعیین می‌کنید که کدام برش برای شما مناسب تر است.

کاشت ایمپلنت

دو روش مختلف برای قرار دادن ایمپلنت توسط جراح وجود دارد: زیر بافت سینه و جلوی عضله یا پشت عضله سینه (عضله سینه ای). قرار دادن ایمپلنت ها به چند عامل بستگی دارد، از جمله نوع ایمپلنتی که انتخاب می کنید و میزان افزایش سایز سینه ها. شما می توانید مزایای هر روش را با جراح خود در میان بگذارید و آن تصمیم را با هم بگیرید.

 

بستن برش

پس از اینکه جراح شما ایمپلنت های شما را قرار داد، محل های برش را به هم نزدیک می کند تا آن ها را ببندد. جراح شما ممکن است از درن نیز استفاده کند. شما باید دستورالعمل های مراقبتی بعدی جراح خود را برای محل برش دنبال کنید. سینه های شما با یک باند گازی پوشانده می شود و ممکن است با پوشیدن سوتین جراحی به خانه فرستاده شوید.

پروتز سینه

آیا خطرات یا عوارض جانبی برای پروتز سینه وجود دارد؟

یک خطر رایج در جراحی بزرگ کردن سینه، نیاز به روش های جراحی بعدی برای اصلاح هر گونه عارضه ای است که ممکن است ایجاد شود. برخی از افراد نیز بعداً تمایل به کاشت ایمپلنت با اندازه های متفاوت یا لیفت دارند زیرا پوست آن ها در طول زمان کشیده می شود.

سایر خطرات و عوارض جانبی عبارتند از:

 • خونریزی و کبودی
 • درد در سینه های شما
 • عفونت در محل جراحی یا اطراف ایمپلنت
 • پارگی یا نشت ایمپلنت
 • تغییر احساس در سینه ها (اغلب بعد از جراحی موقتی)
 • تجمع مایع در اطراف ایمپلنت
 • مشکلاتی در خصوص در بهبود در محل برش
 • ترشح از پستان یا در محل برش
 • اسکار شدید پوست
 • تعریق شدید شبانه

در موارد زیر فوراً با جراح خود تماس بگیرید:

 • تب خیلی شدید
 • قرمزی زیادی را در سینه یا اطراف آن مشاهده کنید، به خصوص رگه های قرمز روی پوست
 • احساس گرما در اطراف محل برش

همه این ها می تواند نشان دهنده عفونت باشد.

پس از بهبودی، هرگونه درد در سینه یا زیر بغل یا تغییر در اندازه یا شکل سینه باید توسط جراح شما ارزیابی شود. این ها می تواند نشان دهنده پارگی ایمپلنت باشد. تشخیص فوراً پارگی همیشه آسان نیست، زیرا ایمپلنت ‌ها به کندی نشت می‌کنند.

سایر عوارض نادر شامل درد قفسه سینه و تنگی نفس است. این ها فوریت های پزشکی هستند که ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند.

بیمارانی که پروتز سینه دارند باید برای هرگونه تغییر، تورم یا درد به پزشک مراجعه کنند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

لیفت سینه‌ ها یا ماستوپکسی

سینه ها ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری و تغییرات وزن، قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و به مرور زمان آویزان شوند. لیفت سینه یا ماستوپکسی، یک جراحی برای بالا برن سینه ها ، تغییر شکل و سفت کردن آن هاست. همچنین می تواند عدم تقارن و سایر نواقص را بهبود بخشد. لیفت سینه را می توان با بزرگ کردن یا کوچک کردن سینه ترکیب کرد. نتایج بلافاصله قابل توجه است، اما خطراتی وجود دارد.

لیفت سینه که ماستوپکسی نیز نامیده می شود، جراحی برای تغییر شکل و ظاهر سینه های شماست. در طی ماستوپکسی، جراح پلاستیک می تواند:

 • سینه های شما را بالاتر ببرد.
 • سینه های شما را با یکدیگر متقارن یا یکسان کند.
 • اندازه آرئول شما را کاهش دهید (ناحیه تیره اطراف نوک پستان)
 • پوست اضافی را که ممکن است در طول زمان کشیده شده باشد بردارد.
 • سینه شما را به شکلی گردتر تغییر شکل دهد.
 • بافت سینه شما را سفت کند.

معایب جراحی لیفت سینه

چرا افراد عمل جراحی لیفت سینه را انجام می دهند؟

با افزایش سن سینه های خانم ها تغییر می کند. آن ها ممکن است خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهند و باعث کشیده شدن یا افتادگی سینه شما شوند. علل عبارتند از:

 • افزیش سن
 • شیردهی
 • ژنتیک یا سابقه افتادگی سینه ‌ها در خانواده وجود داشته باشد
 • جاذبه زمین
 • بارداری
 • کاهش وزن قابل توجه

ماستوپکسی می تواند سینه های شما را سفت تر و جوان تر نشان دهد. لیفت سینه همچنین می تواند عیوب درک شده را اصلاح کند، مانند:

 • آرئول هایی که رو به پایین هستند.
 • نوک سینه هایی که به جهات مختلف کشیده شده اند.
 • سینه های ناهموار یا نامتقارن.

قبل از جراحی لیفت سینه چه اتفاقی می افتد؟

قبل از انجام ماستوپکسی، با یک جراح پلاستیک ملاقات خواهید کرد. شما و جراح، در خصوص موارد زیر صحبت خواهید کرد:

 • اهداف شما از جراحی
 • سابقه پزشکی شما، از جمله شرایط سلامتی، آلرژی، جراحی های قبلی و نتایج ماموگرافی.
 • اگر شما یا یکی از اعضای خانواده تان سابقه سرطان سینه داشته باشید.
 • هر دارویی که مصرف می کنید، از جمله رقیق کننده های خون، ویتامین ها و داروهای بدون نسخه.
 • استفاده از الکل، تنباکو یا مواد مخدر

جراح شما همچنین موارد زیر را انجام دهد:

 • سینه های شما را معاینه کرده و اندازه بگیرد.
 • با یک نشانگر یا خودکار روی آن ناحیه خط بکشید.
 • از سینه های شما عکس بگیرد.
 • گزینه های در دسترس را برای ماستوپکسی مرور کند و توصیه هایی ارائه دهد.
 • در مورد بیهوشی برای کنترل درد صحبت کند و در مورد خطرات جراحی صحبت کند.

اگر کاندیدای خوبی برای لیفت سینه هستید و تصمیم به انجام آن دارید، تیم جراح از شما می‌خواهد که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید. با امضای آن، به جراح خود اجازه انجام عمل را می دهید. شما همچنین موافقت می کنید که از خطرات این روش آگاهی هستید و انتظارات واقع بینانه دارید.

قبل از جراحی، جراح پلاستیک شما ممکن است از شما بخواهد:

 • آزمایش خون یا معاینه فیزیکی انجام دهید.
 • ماموگرافی انجام دهید.
 • سیگار کشیدن و استفاده از مشتقات آن را کنار بگذارید.
 • مصرف برخی داروها (به عنوان مثال، آسپرین، NSAID ها و مکمل های گیاهی) را متوقف کنید.

در طول ماستوپکسی چه اتفاقی می افتد؟

بیشتر لیفت سینه در یک مرکز جراحی یا بیمارستان انجام می شود. این روش بسته به میزان کاری که انجام می شود معمولا یک یا دو ساعت طول می کشد،.

ماستوپکسی

اقدامات تیم جراحی:

 • لباس بیمارستانی به شما می‌ دهد تا برای عمل آماده شوید.
 • روی تخت جراحی دراز خواهید کشید.
 • برای کنترل درد، بیهوش می شوید.
 • پوست شما را تمیز می کنند تا برای جراحی همه چیز محیا باشد.
 • محل عمل و خطوط با یک ماژیک مخصوص علامت گذاری می شود.
 • برش هایی (برش) در اطراف آرئول ها و احتمالاً از آن جا به سمت پایین یا خارج ایجاد می شود.
 • بافت و چربی اضافی را برش خورده ، تغییر موقعیت خواهند یافت یا شکل می گیرند تا ظاهری که می خواهید به وجود آید.
 • ماهیچه های بافت سینه به طرف بالا کشیده می شوند.
 • هاله و نوک پستان شما بالاتر می رود.
 • پوست، بافت یا ماهیچه اضافی در صورت نیاز کوتاه می شودو
 • پس از اتمام عمل، برش ها بخیه زده می شود.
 • بانداژ و احتمالاً یک سوتین جراحی برای شما اعمال می شود.

بعد از جراحی لیفت سینه چه اتفاقی می افتد؟

اکثر افرادی که عمل ماستوپکسی انجام می دهند، همان روز به خانه می روند. باید از کسی بخواهید که شما را به خانه برساند و شب اول پیش شما بماند. ممکن است یک لوله نازک در نزدیکی یک یا چند برش برای تخلیه مایع و جلوگیری از تورم داشته باشید.

تیم جراحی شما دستورالعمل های بهبودی را به شما می دهد. این مراقبت ها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • مراقبت از درن ها و تعویض بانداژ.
 • تیم پزشکی ممکن است از شما بخواهند که بازوهای خود را بالای سر خود نبرید. نگه داشتن آرنج ‌ها در کناره‌ ها به شما این امکان را می‌دهد تا فعالیت‌ های روزانه خود را با حداقل درد انجام دهید.
 • گزارش هر گونه عارضه
 • به پشت خوابیدن.
 • استفاده از داروها (به عنوان مثال، پماد یا قرص) برای کنترل درد یا جلوگیری از عفونت.
 • پوشیدن یک سوتین مخصوص برای کاهش تورم در حین بهبودی

بازسازی سینه

بازسازی سینه جراحی برای بازسازی سینه ها پس از ماستکتومی است. انواع مختلفی از بازسازی سینه وجود دارد. برخی از تکنیک ها از ایمپلنت استفاده می کنند. برخی دیگر از بافت بدن شما (مانند شکم) برای تشکیل سینه استفاده می کنند. بازسازی سینه می تواند بلافاصله بعد از ماستکتومی یا خیلی بعدتر اتفاق بیفتد. ممکن است طی چند ماه به چندین عمل جراحی نیاز داشته باشید.

گاهی اوقات بازسازی به چندین عمل جراحی نیاز دارد. تکنیک های زیادی برای بازسازی سینه وجود دارد. برخی از پروتز سینه سیلیکونی یا نمکی استفاده می کنند. سایر تکنیک‌ ها از بافتی از بدن شما (مانند بافت پایین شکم) استفاده می‌کنند.

بازسازی سینه می تواند درست پس از جراحی سرطان سینه (بازسازی فوری) اتفاق بیفتد. یا ممکن است ماه ها یا سال ها بعد اتفاق بیفتد (تأخیر در بازسازی). ممکن است برای بازسازی هر دو سینه جراحی انجام دهید. جراح شما ممکن است یک سینه را جایگزین کرده و آن را به گونه ای تغییر دهد که با دیگری مطابقت داشته باشد. جراح شما ممکن است چندین جراحی را در چندین مرحله توصیه کند.

برخی از افراد بعد از ماستکتومی بازسازی سینه را انتخاب می کنند، اما بسیاری این کار را نمی کنند. تصمیم برای بازسازی سینه بسیار شخصی است.

عوارض بزرگ کردن سینه

آیا می توان نوک سینه را بازسازی کرد؟

برخی از انواع ماستکتومی نوک پستان و آرئول را در جای خود باقی می گذارند (ماستکتومی با حفظ نوک پستان). آرئول پوست تیره ای است که نوک سینه را احاطه کرده است. در صورت لزوم، جراح شما می توانند یک نوک پستان جدید ایجاد کند. او این کار را با انتقال پوست از قسمت دیگری از بدن شما (پیوند پوست) یا پوست موضعی روی سینه به شکل نوک سینه انجام می دهند.

چگونه می توانم بدانم چه نوع جراحی بازسازی سینه باید برای من انجام شود؟

پزشک شما مناسب ترین تکنیک را برای شما بر اساس موارد زیر توصیه می کند:

 • سن، سلامت کلی و سبک زندگی شما.
 • نوع ماستکتومی که انجام داده اید و مقدار بافتی که باقی مانده است.
 • این که آیا به درمان های اضافی برای سرطان سینه (مانند شیمی درمانی یا پرتودرمانی) نیاز دارید.
 • جراحی هایی که در گذشته انجام داده اید.
 • اهداف و ظاهر دلخواه شما

قبل از جراحی بازسازی سینه چه اتفاقی می افتد؟

بازسازی سینه پس از ماستکتومی اتفاق می افتد. اگر سرطان سینه دارید، ممکن است قبل از جراحی بازسازی سینه نیز به شیمی درمانی یا پرتودرمانی نیاز داشته باشید. جراح شما از شما در مورد اهدافتان می پرسد و گزینه های جراحی شما را با شما در میان می گذارد.

ابتدا جراح شما یک معاینه جامع انجام می دهد. آن ها سینه های شما را اندازه می گیرند و از آن ها عکس می گیرند. در مورد سلامتی خود، داروهایی که مصرف می کنید و هر عمل جراحی که انجام داده اید به پزشک خود بگویید. ممکن است پزشک شما از شما بخواهد که مصرف برخی داروها را قبل از انجام عمل متوقف کنید.

مراقبت های بعد از بزرگ کردن سینه

در جراحی بازسازی سینه چه اتفاقی می افتد؟

جراح، جراحی بازسازی سینه شما را در بیمارستان انجام می دهد. شما تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید به همین دلیل در طول جراحی هیچ دردی احساس نمی کنید. جراح شما بازسازی سینه را انجام می دهد. اگر در حال انجام بازسازی ایمپلنت هستید، ایمپلنت را در قفسه سینه شما قرار می دهند.

در حین جراحی، پزشک ممکن است یک درن (لوله نازک) را زیر پوست شما وارد کند. یک سر لوله از قفسه سینه شما بیرون می آید. در حین بهبودی، لوله مایع و خون را تخلیه می کند. زمانی که دیگر به لوله‌ ها نیاز ندارید، پزشک یا پرستار شما لوله ‌ها را برمی‌دارد.

بعد از جراحی بازسازی سینه چه اتفاقی می افتد؟

پس از جراحی، ممکن است لازم باشد تا یک هفته در بیمارستان بمانید. تیم جراحی شما برای اطمینان از بهبودی شما را زیر نظر خواهند داشت. ممکن است سوتین جراحی بپوشید. با بهبودی سینه ‌ها، سوتین از سینه ‌ها مراقبت می‌کند و تورم را کاهش می‌دهد. هنگامی که زمان رفتن به خانه فرا می رسد، پزشک شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از خود به شما می دهد.

پزشک به شما کمک می کند تا درد پس از جراحی را مدیریت کنید. تیم پزشکی ممکن است داروهای مسکن را با توصیه کنند. هنگام مصرف دارو دستورالعمل های پزشک خود را به دقت دنبال کنید.

عمل کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهشی

کوچک کردن سینه که گاهی به آن ماماپلاستی کوچک نیز می‌گویند، نوعی جراحی سینه است که شامل کاهش بافت ‌های اضافی در سینه‌ ها مانند پوست بیش از حد، بافت ‌های غدد و چربی است. ماموپلاستی کاهشی بیشتر برای بیمارانی پیشنهاد می شود که از اندازه سینه خود راحت نیستند.

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

دلایل مختلف انجام ماموپلاستی چیست؟

اگرچه کاهش سایز سینه برای بیماران با سایز بزرگ سینه انجام می شود، اما بیشتر به عنوان راه حلی برای این عوارض انجام می شود:

 • اندازه بیش از حد سینه که می تواند باعث درد مزمن در شانه، پشت و گردن شود. برخی از بیماران برای افزایش راحتی خود نیاز به مصرف مسکن دارند.
 • خارش پوست تحریک زیر سینه ها
 • درد عصبی ناشی از فشار بیش از حد بر نخاع و اعصاب محیطی
 • اکثر این بیماران در انتخاب لباس و سوتین با مشکل مواجه هستند.
 • محدودیت در برخی از فعالیت های عادی
 • داشتن مشکلات روانی مانند اعتماد به نفس ضعیف و محدودیت در فعالیت های اجتماعی
 • برخی از بیماران ممکن است این جراحی را فقط برای ایجاد فرم بهتر بدن درخواست کنند

چه کسانی داوطلبان مناسب برای عمل کوچک کردن سینه نیستند؟

 • بیماران سیگاری
 • بیماران مبتلا به بیماری های خاص مانند فشار خون بالا، دیابت و ...
 • بیماران با BMI بسیار بالا
 • بیمارانی که از ایجاد اسکار روی سینه ها می ترسند

کدام گروه از بیماران باید عمل کوچک کردن سینه خود را به تعویق بیندازند؟

جراح پلاستیک شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که این نوع عمل را در صورت داشتن هر یک از موارد زیر به تعویق بیندازید:

زایمان روی سینه ها بسیار موثر است. اکثر جراحان پلاستیک می گویند کوچک کردن سینه را تا زمانی به تعویق بیندازید که مطمئن شوید بارداری دیگری ندارید. اگرچه برخی از روش‌ های جراحی حتی پس از کوچک کردن سینه به شیردهی کمک می‌کنند، اما توصیه می‌شود در صورت امکان بچه دار شدن از شیردهی خودداری شود.

اگر به رژیم غذایی یا ورزش خاصی برای کاهش وزن فکر می کنید، قبل از عمل ماماپلاستی کاهش وزن آن را امتحان کنید. زیرا کاهش وزن روی سایز سینه بسیار موثر است.

هزینه بزرگ کردن سینه

خطرات احتمالی عمل کوچک کردن سینه چیست؟

مانند هر نوع جراحی، عمل کوچک کردن سینه با برخی از خطرات جراحی همراه است. کوچک کردن سینه می تواند منجر به عفونت، واکنش های غیر معمول به بیهوشی، خونریزی و… شود. سایر عوارض جانبی خاص کوچک کردن سینه عبارتند از:

 • کبودی موقت
 • جای زخم سینه
 • بی حسی در اطراف محل برش ها
 • مشکلات شیردهی
 • عدم تقارن در سینه ها (اندازه، شکل و ...)

چگونه بیماران می توانند برای عمل کوچک کردن سینه آماده شوند؟

فرآیند آماده سازی بیماران قبل از عمل شامل این مراحل است:

 • اول از همه جراح پلاستیک شما در مورد سابقه پزشکی گذشته و وضعیت سلامت عمومی شما می پرسد. سابقه پزشکی گذشته، سابقه دارویی و سابقه جراحی بسیار مهم است و در نتیجه نهایی عمل موثر است.
 • جراح شما ممکن است آزمایش های مختلف کامل و یک ماموگرافی را بخواهد. جراح از شما می خواهد که قبل و بعد از جراحی برای مدت معینی سیگار نکشید زیرا می تواند روند بهبودی را کندتر کند. سعی کنید هیچ دارویی را بدون نظر پزشک خود مصرف نکنید، داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل های گیاهی. این داروها می توانند باعث خونریزی شدید شوند.
 • در این جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی می توانید اطلاعاتی در مورد خطرات احتمالی، مزایا و معایب عمل، روش های مختلف و ... صحبت کنید. همانطور که مشخص است با مشاوره با جراح پلاستیک می توانید تصمیم نهایی را راحت تر بگیرید.
 • سینه های شما ممکن است ارزیابی و معاینه شود و سپس باید چند عکس بگیرید. در نهایت اگر تصمیم نهایی شد که عمل کنید، باید در مورد روش بیهوشی مناسب مشورت کنید

عمل کوچک کردن سینه چگونه است؟

زمان انجام پروسه و مدت بستری بستگی به شرایط شما دارد، گاهی اوقات این عمل یک عمل سرپایی است و پس از کوچک کردن سینه می توانید به خانه بروید. در برخی موارد دیگر، جراح ترجیح می دهد حداقل یک شب شما را در بیمارستان نگه دارد.

در بیشتر مواقع به دنبال بیهوشی عمومی که کاملاً خواب بودید، حتی یک شب بستری در بیمارستان توصیه می شود.

اگرچه طول مدت عمل به عوامل زیادی مانند مهارت جراح، نوع فرآیند، وضعیت سلامتی شما و … بستگی دارد، اما به طور متوسط حدود دو تا پنج ساعت طول می کشد.

عمل کوچک کردن سینه مردان

کوچک کردن سینه‌ ی مردان

بدیهی است که کاهش وزن یکی از گزینه‌ های کاهش سین ه‌های مردانه است. مقداری از حجم اضافی ناشی از چربی است و از دست دادن چربی بدن به طور کلی بر روی سینه نیز تاثیر خواهد داشت. استراتژی ‌های کاهش وزن پایدار شامل تعیین اهداف واقع بینانه، نگه‌داشتن یک رژیم غذایی و حذف غذاهایی با کالری بالا و ارزش غذایی کم مانند نوشابه و تنقلات شیرین است.

در حالی که هدف قرار دادن کاهش چربی در یک ناحیه خاص از بدن دشوار است، می توانید تمرینات خاصی را برای تقویت عضلات در نقاط خاص انجام دهید. احتمالاً بهتر است از ورزش های قلبی عروقی برای کمک به کاهش وزن به طور کلی استفاده کنید، همراه با ورزش هایی برای تقویت عضلات سینه. اگر به باشگاه ورزشی دسترسی ندارید، ورزش‌های ساده مانند کشش و تمرین ‌های مختلف با استفاده از باندهای الاستیک می‌توانند کمک زیادی به شما کنند.

در برخی موارد، کاهش وزن با رژیم غذایی و ورزش برای کاهش بزرگی سینه مردان کافی نیست. اغلب اوقات، مقصر نه تنها چربی، بلکه بافت غدد اضافی نیز هست. حتی در غیر این صورت بیماران لاغر می توانند سینه های بزرگ شده داشته باشند. در چنین مواردی، یک عمل زیبایی به نام کوچک کردن سینه مردان تنها درمان موثر با نتایج طولانی مدت است.

کوچک کردن سینه مردان شامل چه چیزی است

جراحی کوچک کردن سینه معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. در برخی موارد ممکن است از بی حسی موضعی همراه با آرامبخش استفاده شود.

عمل جراحی کوچک کردن سینه مردانه شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش در اطراف نوک پستان
 • برداشتن بافت چربی اضافی با چاقوی جراحی یا استفاده از لیپوساکشن برای مکش آن (ترکیبی از هر دو روش ممکن است استفاده شود)
 • در صورت نیاز به برداشتن بسیاری از بافت ها، نوک سینه ها تغییر می کند.
 • روی زخم ها پانسمان خواهد شد.
 • عمل حدود 1.5 ساعت طول می کشد. معمولاً باید یک شب در بیمارستان بمانید.

بهبودی بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه مردانه

 • بهبودی کامل پس از جراحی کوچک کردن سینه ممکن است چندین هفته طول بکشد. ممکن است لازم باشد چند روز از کار خود مرخصی بگیرید. ممکن است برای چند هفته سینه‌ های شما دردناک، متورم و کبود شده باشد.
 • به مدت 1 تا 2 هفته پس از عمل، باید روز و شب از یک لباس فشرده کش دار استفاده کنید. این لباس، به نگهداری از سینه شما در حین بهبودی کمک می کند.
 • مدت زمانی که باید پانسمان را روی زخم نگه دارید به سرعت بهبود زخم بستگی دارد. بعد از 1 تا 2 هفته، بخیه های شما یا جذب می شوند یا کشیده می شوند.
 • تا حدود 3 هفته پس از عمل از انجام حرکات کششی، ورزش های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. حدود 6 هفته طول می کشد تا بتوانید به طور کامل به فعالیت های عادی خود بازگردید.
 • هنگامی که بستن کمربند ایمنی دیگر دردناک نیست، که ممکن است چندین هفته بعد از عمل باشد، می توانید دوباره رانندگی کنید.
 • ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج کامل جراحی خود را ببینید.

کوچک کردن سینه مردان

جای زخم بعد از عمل جراحی کوچک کردن سینه مردانه

ممکن است چند ماه طول بکشد تا زخم های شما محو شوند.

جراحی کوچک کردن سینه گاهی اوقات می تواند منجر به مشکلاتی شود، از جمله:

 • جای زخم ضخیم و آشکار
 • سینه ها یا نوک سینه ها به شکل ناهموار
 • مشکلات ترمیم زخم
 • از دست دادن حس نوک پستان
 • خونریزی داخل بافت پستان (هماتوم) - این معمولاً در 24 ساعت اول پس از عمل اتفاق می افتد.
 • ایجاد توده، کبودی یا تورم

همچنین، هر نوع عملی با خطرات کوچکی همراه است:

 • خون ریزی بیش از حد
 • عفونت
 • یک واکنش آلرژیک به ماده بیهوشی
 • یک لخته خون در وریدهای عمیق تشکیل می شود

جراح شما باید توضیح دهد که احتمال این خطرات و عوارض چقدر است و در صورت داشتن آن ها چگونه درمان می شوند.

جراحی برداشتن پروتز سینه

برداشتن ایمپلنت سینه جراحی برای بیرون آوردن ایمپلنت های سیلیکونی یا نمکی است. شما ممکن است این عمل را انجام دهید زیرا دیگر نیازی به ایمپلنت ندارید. یا ممکن است این جراحی را انتخاب کنید زیرا ایمپلنت های شم عوارض دارد. اغلب، افراد برداشتن ایمپلنت را انتخاب می کنند زیرا بافت اسکار در اطراف ایمپلنت سخت شده است و باعث انقباض کپسولی می شود.

برداشتن ایمپلنت سینه چیست؟

برداشتن ایمپلنت سینه جراحی برای بیرون آوردن ایمپلنت سینه است. در طول عمل، جراح ممکن است بافت اسکار یا سیلیکون را از نشت ایمپلنت حذف کند.

ممکن است بخواهید که جراح شما ایمپلنت های قدیمی را برداشته و آن ها را با ایمپلنت های جدید جایگزین کند. یا ممکن است دیگر اصلاً ایمپلنت نخواهید. گاهی اوقات، افراد به دلیل داشتن عوارض ایمپلنت نیاز به جراحی دارند.

برداشتن ایمپلنت سینه

چرا برداشتن ایمپلنت سینه انجام می شود؟

ایمپلنت سینه یک عمر دوام نمی آورد. انجمن جراحان پلاستیک آمریکا توصیه می کند که افرادی که پروتز سینه دارند هر 10 تا 15 سال یک بار آن را برداشته یا تعویض کنند. با این حال، اگر هیچ عارضه ای نداشته اید، جراح پلاستیک شما ممکن است توصیه نکند که آن ها را بردارید.

برخی از افراد برای برداشتن ایمپلنت سینه انتخاب می‌کنند زیرا شکل سینه‌ هایشان پس از بزرگ کردن سینه تغییر کرده است. ظاهر سینه ممکن است به دلایل زیر تغییر کند:

 

 • سن
 • شیر دادن
 • بارداری
 • وزن تغییر می کند

چه کسانی نیاز به برداشتن ایمپلنت سینه دارند؟

در برخی موارد، برداشتن یا جایگزینی ایمپلنت سینه از نظر پزشکی ضروری است. رایج ترین دلیل برای برداشتن ایمپلنت این است که بافت اسکار در اطراف ایمپلنت ها سفت می شود. این سخت شدن به انقباض کپسولی معروف است. این می تواند باعث درد، ناراحتی یا سینه هایی شود که ظاهر متفاوتی نسبت به قبل داشتند.

قبل از برداشتن ایمپلنت سینه چه اتفاقی می افتد؟

قبل از برداشتن ایمپلنت سینه، پزشک دستورالعمل ‌های خاصی را به شما می‌دهد تا به شما در آماده ‌سازی کمک کند. ممکن است لازم باشد:

 • داروهای فعلی را مصرف کنید یا داروهای جدید را شروع کنید.
 • از داروهایی که خطر خونریزی را افزایش می دهند، مانند داروهای ضد التهابی یا برخی مکمل های گیاهی خودداری کنید.
 • سیگار کشیدن یا استفاده از محصولات تنباکو را متوقف کنید.

معمولاً برداشتن ایمپلنت سینه یک عمل جراحی سرپایی است، به این معنی که می توانید همان روز بیمارستان را ترک کنید. قبل از عمل، باید ترتیب حمل و نقل را برای بازگشت به خانه ترتیب دهید.

برداشتن ایمپلنت سینه

در حین برداشتن ایمپلنت سینه چه اتفاقی می افتد؟

وقتی زمان جراحی فرا می رسد، یک پزشک متخصص (متخصص بیهوشی) شما را بیهوش می کند. این بیهوشی به شما کمک می کند در طول جراحی بی حس بمانید. دو گزینه زیر برای شما ممکن است در نظر گرفته شود:

 • آرام بخش داخل وریدی (IV) برای کمک به احساس آرامش
 • بیهوشی عمومی برای قرار دادن شما در حالت خواب مانند.

در طول عمل، جراح شما:

 • یک برش در اطراف دایره پوست تیره تر در اطراف نوک پستان (آرئولا) یا زیر چین پایین سینه شما (چین زیر پستانی) ایجاد می کند.
 • ایمپلنت ها و بافت اسکار را از برمی دارد.
 • اگر به دنبال جایگزین ایمپلنت هستید، ایمپلنت های جدیدی را برای شما قرار می دهد.
 • از بخیه ها، نوارها یا چسب های پوستی برای بستن برش ها استفاده می کند.

بعد از برداشتن ایمپلنت سینه چه اتفاقی می افتد؟

پس از جراحی، دستورالعمل های خاصی برای بهبودی دریافت می کنید. پزشک موارد زیر را شما به شما می گوید:

 • چگونه از برش های خود مراقبت کنید.
 • محدودیت های فعالیت.
 • چه داروهایی مصرف کنید.
 • چه زمانی باید برای معاینه به مطب پزشک خود بروید.

برای چند هفته، ممکن است برای کاهش تورم، از یک سوتین مخصوص یا یک لباس فشرده استفاده کنید. همچنین ممکن است لوله های کوچکی به نام درن در زیر پوست شما قرار داده شود. این لوله ها تخلیه مایعات یا خون اضافی را تضمین می کنند. این درن ها معمولاً بعد از چند روز برداشته می شوند اما ممکن است تا 10 روز یا بیشتر در جای خود باقی بمانند.

عوارض ایمپلنت سینه

مزایای برداشتن ایمپلنت سینه چیست؟

برداشتن ایمپلنت سینه چند مزیت دارد:

 • درد: اگر انقباض کپسولی دارید، برداشتن ایمپلنت ها می تواند تقریباً سریع درد را تسکین دهد. برداشتن ایمپلنت های بزرگ ممکن است درد گردن یا کمر را کاهش دهد.
 • جایگزینی و خطرات پارگی: اگر بافت اسکار به اندازه کافی سفت شود، می تواند منجر به پارگی ایمپلنت شود. برداشتن ایمپلنت خطر پارگی ایمپلنت را از بین می برد.

خطرات برداشتن ایمپلنت سینه چیست؟

بسیاری از افراد جراحی برداشتن ایمپلنت سینه را با حداقل تا بدون عارضه انجام می دهند. اما همه جراحی ها دارای خطراتی هستند. با برداشتن ایمپلنت سینه، یکی از شایع ترین خطرات احساس نارضایتی از ظاهر سینه های خود پس از جراحی است.

سایر عوارض برداشتن ایمپلنت می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خون ریزی
 • عدم تقارن
 • جمع شدن سروما یا مایع بدن در فضایی که ایمپلنت قرار داشت
 • عفونت
 • پوست شل
 • بی حسی یا تغییر در حس نوک پستان
 • جای زخم
 • بازیابی و چشم انداز

مراقبت های بعد از ایمپلنت سینه

نقاهت پس از برداشتن ایمپلنت سینه چقدر است؟

برای یک تا دو هفته اول پس از جراحی، باید از برخی از فعالیت های معمول خود مانند رانندگی اجتناب کنید. در طول ریکاوری، باید فعالیت های شدید و بلند کردن اجسام سنگین را محدود کنید. بسیاری از افراد تا شش هفته حساسیت یا درد دارند.

نکاتی برای بهبودی سریعتر بعد از انجام انواع جراحی زیبایی سینه

1. آمادگی برای سلامتی

اگر تصمیم گرفته ‌اید که می ‌خواهید سینه ‌های خود را بزرگ کنید، چند کار وجود دارد که می ‌توانید از قبل انجام دهید تا به عمل بهتر صورت گیرد. اول، اگر سیگاری هستید، این زمان خوبی برای ترک آن است. مهم نیست که تحت چه عمل جراحی قرار می گیرید، سیگار توانایی بدن شما را برای بهبودی مختل می کند.

از گردش خون گرفته تا بازسازی بافت، سیگار بر آن ها تأثیر منفی می گذارد. علاوه بر این، ترک سیگار یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت کلی خود انجام دهید. بنابراین اگر این انگیزه ای است که نیاز دارید، زمان خوبی برای شماست.

به جز سیگار کشیدن، اگر دارویی مصرف می‌کنید یا از قبل بیماری دارید، دکتر کامبیز ایزدپناه سلامت قبل از عمل شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که قبل از عمل در بهترین حالت ممکن قرار دارید.

2. از قبل برنامه ریزی کنید

در طول مشاوره اولیه شما با ما، ما تعیین می‌کنیم که کدام نوع بزرگ کردن سینه برای شما بهترین کارایی را دارد و این به کنترل روند بهبودی شما کمک می‌کند.

اگر ایمپلنت های سیلیکونی را انتخاب می کنید، باید یک برش در امتداد چین زیر پستانی شما ایجاد کنیم، بنابراین باید روی مدتی برای بهبود این ناحیه حساب کنید.

ما به طور کامل هر روش را بررسی می‌کنیم تا از محدودیت ‌هایی که ممکن است پس از جراحی داشته باشید آگاه باشید تا برنامه ‌ریزی از قبل را برای شما آسان‌ تر کند. به عبارت دیگر، اگر در بحبوحه رنگ آمیزی اتاق هستید، بهتر است که آن پروژه را زودتر از موعد به پایان برسانید، زیرا بعد از جراحی برای یک یا دو هفته دستان خود را بالای سرتان نباید بلند کنید.

 

 

3. راحت باشید

در روز عمل و چند روز پس از آن، باید ترتیبی دهید که احساس راحتی داشته باشید. هر چند این جراحی تهاجمی است، و اگرچه ما تمام تلاش خود را برای استفاده از به ‌روزترین تکنیک ‌های جراحی کم تهاجمی انجام می‌دهیم، بدن شما هنوز برای بهبودی به زمان نیاز دارد.

این بدان معنی است که شما نباید خیلی زود باشگاه برگردید. در عوض، راحت باشید و به بدن خود اجازه دهید بازسازی و ترمیم را انجام دهد. همانطور که بدن شما به ایمپلنت‌ های جدید عادت می‌کند، بافت اطراف آن ‌ها را می‌سازد و آن‌ ها را به طور ایمن در جای خود نگه می‌دارد، بنابراین شما باید زمان بگذارید تا بدنتان این کار را انجام دهد.

زمان دقیق بهبودی شما بستگی به نوع روشی دارد که انجام می‌دهید. ما دستورالعمل‌ های بهبودی کامل را برای شرایط منحصر به فرد شما به شما ارائه می‌دهیم.

 

 

4. بلند و محکم

پس از عمل بزرگ کردن سینه، ما یک سوتین پس از جراحی را در اختیار شما قرار می دهیم که باید طبق دستورالعمل ما آن را بپوشید. این لباس از حرکت ایمپلنت ها در اطراف جلوگیری می کند و تورم را به حداقل می رساند. سوتین پس از جراحی گامی مهم در بهبودی شماست. پس از بهبودی، زمان زیادی برای لباس ‌های بهتر وجود خواهد داشت تا شکل جدید شما را نشان دهند.

5. صبر کلید بهبودی شما است

به احتمال زیاد مدتی است که در فکر بزرگ کردن سینه بوده اید، پس پس از اتمام آن صبور باشید. ممکن است تا چند هفته بعد از عمل بزرگ کردن سینه احساس درد و تورم داشته باشید. شکیبایی در این زمان کلید بهبودی شما است. بدن شما با سرعت خودش شروع به بهبودی می کند، اما صبر و شکیبایی شما با شروع به جا افتادن و شکل گرفتن سینه های جدید شما نتیجه می دهد.

اگر در مراحل اولیه بیش از حد به آن فشار بیاورید، سوتین جراحی را کنار بگذارید و به باشگاه بروید، ممکن است در نهایت به خودتان آسیب برسانید.

علائم عفونت بزرگ کردن سینه پس از جراحی

شما باید در 20 روز اول پس از عمل مراقب علائم عفونت باشید. این درست زمانی است که دو سوم عفونت های بزرگ کردن سینه پس از جراحی رخ می دهد. علائم ممکن است به صورت زیر ظاهر شوند:

 • تب خیلی شدید
 • لرز
 • تورم
 • التهاب
 • ترشح از زخم یا محل اطراف

در حال حاضر، مواردی از عفونت بعد از عمل بزرگ کردن سینه وجود دارد که در آن تب وجود نداشته است، بنابراین تنها به تب اعتماد نکنید.

عفونت پس از بزرگ کردن سینه

جدول زمانی عفونت پس از جراحی بزرگ کردن سینه

عفونت زودرس

عفونت اولیه در هر زمان در عرض 20 روز پس از بزرگ کردن سینه رخ می دهد، اما این محدوده زمانی متوسط ​​است:

2-3 روز پس از جراحی – اگر عفونت پس از بزرگ کردن سینه شما رخ داده باشد، عفونت شما احتمالاً پس از چند روز ظاهر می شود.

5-7 روز پس از جراحی - اگر عفونت قبل از عمل بزرگ کردن سینه یا در زمان جراحی رخ داده باشد، عفونت شما احتمالاً در 5 تا 7 روز ظاهر می شود.

عفونت دیررس

عفونت دیرهنگام دلیل بزرگ کردن سینه شما نخواهد بود.

20-280 روز پس از جراحی - از یک عفونت کنترل نشده یا شرایطی که در بدن شروع شده است، مانند ذات الریه یا ویروس روده، یا از یک عمل جراحی جداگانه که پس از جراحی بزرگ کردن سینه انجام شده است.

در صورت ایجاد عفونت پس از بزرگ کردن سینه چه باید کرد؟

اگر یک یا چند مورد از علائم ذکر شده در بالا را دارید، باید فوراً با جراح پلاستیک خود تماس بگیرید. درمان عفونت های درمان نشده که وارد سینه و ایمپلنت می شوند سخت تر هستند و تا 2.5 درصد از درمان را پیچیده تر می کنند.

عفونت بعد از بزرگ کردن سینه چقدر شایع است؟

عفونت یک عارضه نادر و غیر معمول پس از جراحی بزرگ کردن سینه است که بین 1 تا 24 درصد متغیر است.

اکثر افرا کاندید بزرگ کردن سینه در محدوده 1 درصد قرار می گیرند. اما میزان عفونت به سمت محدوده بالاتر حرکت می کند اگر:

 • شما پرتودرمانی و شیمی درمانی کرده اید.
 • درمان سرطان شما نزدیک به زمان بازسازی با کاشت است.

عفونت یک عارضه احتمالی است که ممکن است بعد از هر جراحی اتفاق بیفتد و مواردی که می تواند منجر به عفونت بعد از بزرگ کردن سینه شود عبارتند از:

 • محلول سالین آلوده که برای پر کردن ایمپلنت های سالین استفاده می شود.
 • باکتری هایی که از طریق پوست بیمار وارد محل جراحی می شوند.
 • عفونت از قبل در بیمار قبل از جراحی
 • خود جراحی
 • محیط جراحی
 • ایمپلنت پستان آلوده
 • نوع برش

تعویض ایمپلنت سینه

نحوه درمان عفونت های بزرگ کردن سینه پس از جراحی

خوشبختانه، بیشتر عفونت ‌ها سطحی و مرتبط با برش هستند، بنابراین می‌توان آن ‌ها را با آنتی‌بیوتیک در طول 10 روز درمان کرد.

اگر عفونت شما به آنتی بیوتیک ها پاسخ نمی دهد و وارد بدن شده و ایمپلنت شما را آلوده کرده است، باید تا زمانی که عفونت به طور کامل از بین برود، از خود مراقبت کنید.

بازه زمانی کاشت مجدد بسته به شدت عفونت می تواند از چند هفته تا چند ماه متغیر باشد. اغلب یک ایمپلنت جدید را می توان پس از حدود چهار ماه دوباره قرار داد.

برداشتن ایمپلنت سینه پس از عفونت پروتز سینه

اگر ایمپلنت سینه عفونی شما برداشته شد، توجه داشته باشید که عدم تقارن سینه شما از بین می رود و در صورت ایجاد برش زیر پستانی، جای زخم بزرگ کردن سینه شما قابل مشاهده خواهد بود. همچنین از آنجایی که پوست و ماهیچه‌ های شما در حین جراحی کشیده شده‌اند، ممکن است متوجه شوید که پوست سینه‌ تان شل‌ تر است و سینه ‌تان کم ‌تر یا کم‌ حجم افتاده است. این موضوع ممکن است شما را از نظر ذهنی، عاطفی و جسمی ناراحت کند.

آماده شدن برای عمل پروتز سینه

برای آماده شدن برای عمل خود، باید دستورالعمل های قبل از عمل جراح خود را دنبال کنید. احتمالاً به شما توصیه می ‌شود که از نیمه‌ شب شب قبل از عمل، غذا یا نوشیدنی نخورید.

در هفته های قبل از عمل بزرگ کردن سینه، جراح به شما توصیه می کند که سیگار را ترک کنید. سیگار کشیدن خطر عوارض را افزایش می دهد و جریان خون را در بدن محدود می کند. این می تواند بهبودی پس از جراحی را طولانی تر کند. همچنین ممکن است سیگار کشیدن ایمنی شما را کاهش دهد، که خطر ابتلا به عفونت را افزایش می دهد.

در آماده سازی برای جراحی بزرگ کردن سینه، جراح شما ممکن است موارد زیر را انجام دهد:

 • آزمایش خون انجام دهید
 • داروهای خاصی مصرف کنید
 • سیگار نکشید
 • از برخی غذاها یا نوشیدنی ها خودداری کنید.
 • از مصرف آسپرین و برخی داروهای ضد التهابی خودداری کنید، زیرا می توانند خونریزی را افزایش دهند.
 • مصرف داروهای تفریحی را متوقف کنید.

پیروی از دستورالعمل هایی که جراح قبل از جراحی به شما می دهد بسیار مهم است. پیروی از دستورالعمل های آن ها کمک می کند تا جراحی راحت تر انجام شود و به شما کمک می کند تا به درستی بهبود پیدا کنید.

باید ترتیبی دهید که کسی بعد از عمل جراحی شما را به خانه برساند و همچنین از کسی بخواهید که حداقل شب اول در کنار شما بماند. شما باید حداقل سه روز از محل کار خود مرخصی بگیرید، پس بر این اساس برنامه ریزی کنید. اگر شغل پر زحمتی دارید، احتمالاً باید حداقل سه هفته کار کنید.

انواع برش در عمل بزرگ کردن سینه

انواع برش در عمل بزرگ کردن سینه با پروتز

جراح شما ایمپلنت های سینه را با استفاده از یکی از سه نوع برش قرار می دهد:

 • زیر پستان
 • زیر بغل
 • در بافت اطراف نوک سینه شما

اگر پروتز سالین را انتخاب کرده اید، پس از اینکه پروتز با موفقیت سرجای خود قرار گرفت، جراح شما آن ها را با محلول سالین استریل پر می کند. اگر سیلیکون را انتخاب کنید، از قبل پر شده اند.

پس از اینکه جراح شما ایمپلنت های شما را با موفقیت در جای مناسب قرار داد، برش های شما را با بخیه می بندد و سپس آن ها را با چسب جراحی محکم می بندد. در دوران نقاهت تحت نظر خواهید بود، و پس از اتمام بیهوشی برای رفتن به خانه آماده خواهید شد.

نقاهت بعد از عمل پروتز سینه

بلافاصله پس از جراحی بزرگ کردن سینه، زمانی که به اندازه کافی هشیار شدید، می‌توانید بیمارستان را ترک کنید. این معمولا حدود یک ساعت طول می کشد.

قبل از خروج، جراح دستورالعمل‌ های خاصی را برای بهبود جراحی بزرگ کردن سینه به شما می‌دهد و یک قرار ملاقات بعدی را تعیین می‌کند. در صورت لزوم، جراح شما برای کنترل درد، نسخه ای برای شما تجویز می کند. اگر لوله ‌های درن دارید، جراح به شما می‌گوید چه زمانی باید برای برداشتن آن‌ ها برگردید و همچنین دستورالعمل‌ هایی را درباره زمان برداشتن باند های گازی به شما می‌گوید.

جراح شما احتمالا بخیه های شما را در حدود یک هفته بعد از عمل خواهد کشید. برای حداقل چهار هفته نباید هیچ گونه وزنه برداری انجام دهید. اگر از نظر بدنی در ورزش فعال هستید، ممکن است تا شش هفته طول بکشد تا بتوانید به آن فعالیت ها بازگردید.

اقدامات پس از عمل پروتز سینه

پس از عمل بزرگ کردن سینه، جراح احتمالاً به شما توصیه می کند که از بانداژی استفاده کنید که سینه های شما را فشرده می کند یا یک سوتین ورزشی در طول بهبودی بپوشید. پزشک شما همچنین ممکن است برای درد نیز دارو تجویز کند.

جراح شما همچنین توصیه هایی در مورد زمان بازگشت به کار معمولی و فعالیت های تفریحی ارائه خواهد کرد. بیشتر افراد ممکن است چند روز دیگر به سر کار برگردند، اما ممکن است برای بهبودی به یک هفته استراحت نیاز داشته باشید. اگر شغل شما فیزیکی تر است، ممکن است برای بهبودی به مرخصی طولانی تری نیاز داشته باشید.

وقتی صحبت از ورزش و فعالیت بدنی به میان می آید، باید حداقل به مدت دو هفته از هر کاری شدید اجتناب کنید. پس از جراحی تهاجمی، باید از افزایش فشار خون یا نبض خود جلوگیری کنید. جدای از آن، حرکت بیش از حد برای سینه شما بسیار دردناک خواهد بود.

ممکن است لازم باشد بخیه های خود را بکشید. در برخی موارد، جراحان ممکن است لوله‌ های درن را در نزدیکی محل‌ های جراحی قرار دهند. اگر آن ها را دارید، آن ها نیز باید برداشته شوند.

فوراً نتایج عمل خود را خواهید دید. تورم و حساسیت ممکن است ارزیابی نتایج نهایی را تا زمانی که فرصتی برای شروع درمان داشته باشید دشوار کند.

در حالی که نتایج باید طولانی مدت باشند، اما تضمینی برای ماندگاری پروتز سینه برای همیشه نیست. ممکن است برای جایگزینی ایمپلنت در آینده به جراحی های بعدی نیاز داشته باشید.

پس از جراحی، سبک زندگی سالمی داشته باشید. اگر سیگار می کشید، آن را ترک کنید. سیگار کشیدن می تواند بهبود را به تاخیر بیندازد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

 بهبودی هر فردی متفاوت است، بنابراین زمان بهبودی جراحی بزرگ کردن سینه بسته به نوع عمل بزرگ کردن سینه و سلامت کلی شما می تواند متفاوت باشد. به طور متوسط، بهبودی کامل حدود شش تا هشت هفته طول می کشد.

جراح پلاستیک دستورالعمل‌ های خاصی را برای برنامه بهبودی و زمانی که می‌توانید به فعالیت‌ های بدنی بازگردید، به شما می‌دهد. حتما آن ها را دنبال کنید. جراح شما احتمالاً شما را تشویق می کند که به آرامی به روال عادی روزانه و ورزش سبک خود پس از هفته اول جراحی خود بازگردید.

 تا زمان بهبودی کامل باید از فعالیت ‌های بدنی شدید مانند دویدن، اسب‌ سواری یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. در بیشتر موارد، جراحان توصیه می کنند که افرادی که مشاغل سختی دارند باید حداقل سه هفته برای بازگشت به کار صبر کنند.

اگر هر یک از علائم زیر را تجربه کردید، فوراً با مطب پزشک خود تماس بگیرید:

 • تب.
 • ترشحات غیر طبیعی، مانند چرک، از محل برش شما.
 • پارگی بخیه های شما
 • افزایش بزرگ شدن یا سفت شدن یک یا هر دو سینه که با درد و فشار همراه است.

بله، یک جراح پلاستیک می تواند ایمپلنت های شما را از طریق جراحی برداشتن ایمپلنت سینه خارج کند. از آنجایی که پروتز سینه تضمینی برای مادام العمر نیست، بسیاری از افرادی که جراحی ایمپلنت سینه را انجام داده اند در آینده به روش دیگری برای کاشت سینه نیاز خواهند داشت. این رویه ها عبارتند از:

 • برداشتن ایمپلنت های اصلی سینه و جایگزینی آن ها با ایمپلنت های جدید.
 • تغییر موقعیت ایمپلنت های سینه موجود
 • برداشتن ایمپلنت سینه بدون تعویض

جراحی بزرگ کردن سینه می تواند بر روی اعصاب و مجاری سینه تأثیر بگذارد که می تواند شیردهی را تحت تأثیر قرار دهد. ایمپلنت ‌های سینه ‌ای که زیر عضله شما قرار می‌گیرند معمولاً بر تولید شیر کمتر از ایمپلنت ‌هایی که بالای عضله شما هستند تأثیر می‌گذارند. برش های جراحی در اطراف هاله شما بیشتر باعث کاهش تولید شیر می شود. اگر قصد شیردهی در آینده را دارید قبل از انجام عمل بزرگ کردن سینه، مهم است که با جراح پلاستیک خود صحبت کنید.

پروتز سینه نوعی عمل بزرگ کردن سینه است که یک جراحی است که اندازه و شکل سینه شما را افزایش می دهد. نوع دیگر بزرگ کردن سینه، بزرگ کردن سینه با تزریق چربی است که این چربی از دیگر نقاط بدن گرفته می شود.

مانند هر عمل جراحی، خطرات بازسازی سینه شامل عفونت و خونریزی است. نتایج بسته به نوع روش و مقدار بافت باقی مانده پس از جراحی سرطان سینه و پرتو درمانی متفاوت است.

پس از جراحی، احتمالاً در سینه های تازه بازسازی شده خود بی حسی کمی خواهید داشت یا اصلاً احساسی نخواهید داشت. ب

عوارض جراحی بازسازی سینه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • لخته شدن خون.
 • سینه هایی که اندازه یا شکل متفاوتی دارند. ممکن است یکی از دیگری محکم تر احساس شود. نوک سینه ها و آرئول ها ممکن است متقارن نباشند.
 • کبودی یا زخم در اطراف سینه های بازسازی شده. تمام جراحی های بازسازی سینه جای زخم دارند. ممکن است به مرور زمان محو شوند.
 • نکروز (مرگ) بافت پیوندی پس از جراحی
 • مشکلات ایمپلنت (برای بازسازی ایمپلنت). این مشکلات می تواند شامل چروک شدن، موج دار شدن و پارگی (پارگی) در ایمپلنت باشد.
 • ضعف، درد یا حساسیت در محل

بهبودی هر فردی پس از جراحی متفاوت است. زمان بهبودی شما به عوامل مختلفی بستگی دارد. ای نها شامل سلامت کلی شما و نوع عمل شما می شود.

شما باید برای مدتی از بلند کردن، ورزش یا انجام برخی فعالیت‌ ها خودداری کنید تا به بدن خود فرصت دهید تا بهبود یابد. با پزشک خود در مورد اینکه چه زمانی می توانید به فعالیت های مورد علاقه خود بازگردید صحبت کنید.

سرطان می تواند پس از جراحی بازسازی سینه بازگردد. برای چکاپ های منظم به پزشک خود مراجعه کنید. اگر یک سینه را بازسازی کرده اید، برای بررسی سرطان به ماموگرافی منظم روی سینه دیگر نیاز دارید.

اگر علائم زیر را دارید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:

 • علائم عفونت، مانند تب.
 • درد شدید یا دردی که با داروها بهتر نمی شود.
 • خونریزی یا مایع (چرک) ناشی از برش ها.
 • تغییر رنگ در سینه یا نزدیکی برش ها.

همانطور که مشخص است، در اکثر موارد بیهوشی عمومی در طول عمل داده می شود، اما باید انتظار داشت که دو تا سه روز بعد از عمل احساس درد داشته باشید. پزشک شما ممکن است برخی مسکن ها را تجویز کند و جراح ممکن است توصیه کند برای کمک به کاهش درد و تورم، کیسه های یخ پیچیده شده را به آرامی روی نواحی دردناک قرار دهید.

در میان انواع جراحی های زیبایی، جراحی کوچک کردن سینه از میزان رضایت بالایی برخوردار است، زیرا داوطلبان عمدتاً از تسکین درد آن راضی هستند. اغلب، اگر از درد جسمانی رنج می برید، هر چه زودتر عمل کوچک کردن سینه را انجام دهید، بهتر است تا بتوانید کیفیت زندگی بهتری را تجربه کنید.

بیشتر به سایز سینه ها و فریم بستگی دارد. به طور متوسط، چیزی حدود دو تا هشت پوند از سینه ها در طی جراحی کوچک کردن سینه برداشته می شود.