موارد استفاده از عمل

 • بزرگ کردن سینه ها
 • کوچک کردن سینه ها
 • بازسازی سینه ها

انواع جراحی زیبایی سینه در مشهد کدام اند؟

 • لیفت سینه
 • پروتز سینه
 • تزریق چربی به سینه
 • عمل کوچک کردن سینه
 • جراحی های هم ‌زمان زیبایی سینه

مزایای عمل

 • داشتن فرم دلخواه سینه
 • جوانسازی سینه ها
 • بزرگ کردن اندازه سینه ها
 • کوچک کردن سینه ها
 • برطرف کردن افتادگی سینه ها

عوارض احتمالی عمل

در صورت انتخاب پزشک نامناسب یا رعایت نکردن دستورالعمل های جراح:

 • ورم و زخم در ناحیه سینه
 • عفونت در اثر جراحی
 • عدم تقارن سینه ها
 • حساسیت به داروی بیهوشی
 • کاهش قدرت شیردهی

بهترین جراحی زیبایی سینه در مشهد کیست؟

یک جراح زیبایی سینه در مشهد باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • دارای مهارت زیاد در جراحی
 • دارای تجربه کافی در زمینه جراحی زیبایی سینه
 • دارای تبحر در بررسی سلامت عمومی و جسمی بیمار
 • دارای تبحر در بررسی آناتومی بدن بیمار و تشخیص بهترین روش جراحی سینه برای وی
 • دارای صداقت و وجدان کاری در جلسات مشاوره با بیمار
 • با صبر و حوصله
 • پاسخگوی تمام سوال ها و نگرانی های بیمار
 • مطلع ساختن بیمار از عوارض و مزایای جراحی

مدت ماندگاری جراحی زیبایی سینه در مشهد چقدر است؟

این جراحی معمولا از نوع جراحی های دائمی است و اثرات آن معمولا تا 15 سال ماندگاری دارد.

چه مدت بعد از جراحی زیبایی سینه در مشهد می توان ورزش را از سر گرفت؟

1 تا 2 هفته بعد از جراحی، انجام ورزش های سبک توصیه می شود. در هفته 4 تا 6 طبق نظر پزشک می توان فعالیت های سنگین ورزشی را از سر گرفت.

هزینه جراحی زیبایی سینه در مشهد چقدر است؟

هزینه‌ی جراحی زیبایی سینه با توجه به نوع جراحی و مواردی مثل موقعیت جغرافیایی مرکز درمانی و مطب پزشک، هزینه‌ی تجهیزات اتاق عمل، هزینه‌ بیهوشی، هزینه‌ لباس مخصوص عمل، آزمایش‌های ضروری قبل از عمل، هزینه‌ی داروها، دستمزد پزشک متخصص و … متغیر است.

سن مناسب یا توصیه شده

حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی سینه در مشهد، 18 سال است.

بیهوشی دارد یا خیر؟

به نوع جراحی زیبایی سینه بستگی دارد و توسط پزشک مشخص می شود.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا جراحی زیبایی سینه نیاز به بستری ندارد. در این مورد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

مدت زمان عمل

جراحی زیبایی سینه انواع مختلف دارد و به همین دلیل مدت زمان جراحی در هر یک از آن ها متفاوت است.

احتمال موفقیت

با انتخاب کلینیک مناسب و جراح خبره و متخصص، احتمال موفقیت جراحی زیبایی سینه در مشهد زیاد است.

مدت دوران نقاهت

برای هر فرد بسته به وضعیت جسمانی و محیط زندگی متفاوت است. مدت نقاهت بین دو هفته تا دو ماه متغیر است.

آنچه می خوانید

جراحی زیبایی سینه در مشهد چیست؟

جراحی سینه نوعی جراحی زیبایی است که به وسیله آن شما می توانید سینه های خود را به فرم دلخواه در آورید. خیلی از افراد به دلایل مختلفی مانند بزرگی یا کوچکی سینه و افتادگی پستان ها، فرم سینه خود را نمی پسندند و به این دلیل برای داشتن سینه هایی با فرم دلخواه به این نوع جراحی نیاز خواهند داشت. علاوه بر این اگر به دلیل بیماری خاص، سینه های خود را از دست داده اید؛ می توانید از طریق جراحی سینه دوباره آن ها را به حالت اول خود برگردانید.

جراحی زیبایی سینه انواع گوناگونی دارندکه باید متناسب با نیاز خود یکی را انتخاب کنید. اگر پزشک خوب و متخصصی را انتخاب کرده باشد و نکات قبل و بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید، جراحی سینه عوارض زیادی ندارد و نتیجه آن دائمی است.

جراحی زیبایی سینه در مشهد

چه کسانی برای عمل جراحی زیبایی سینه در مشهد مناسب هستند؟

همان طور که گفته شد تمامی خانم ها و آقایان که از فرم سینه های خود رضایت ندارند، می توانند با جراحی سینه آن ها را به فرم دلخواه خود تغییر دهند.

به صورت کلی افرادی با شرایط زیر می توانند عمل جراحی زیبایی سینه در مشهد را انجام دهد:

جراحی زیبایی سینه در مشهد چیست؟

البته توجه داشته باشید که شرایط جسمی و سبک زندگی شما، در این جراحی نقش تعیین کننده ای دارند و به همین دلیل ممکن است جراحی سینه برای همه افراد مناسب نباشد. بعد از انتخاب پزشک متبحر و خبره، با جلسات مشاوره که برای بیمار در نظر گرفته می شود، جراح و پزشک معالج تمامی اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و به دقت شرایط جسمی و سلامت فرد را ارزیابی می کند.

در نهایت اگر مشکلی برای انجام این نوع جراحی نداشته باشید، جراح و پزشک معالج برنامه درمانی کاملی به شما پیشنهاد می دهد. علاوه بر این نحوه انجام عمل، مزایا و عوارض احتمالی به شما گفته خواهد شد و جراح به تمامی سوال هایی که در این زمینه دارید، پاسخ می دهد.

سن مناسب برای انجام انواع جراحی زیبایی سینه در مشهد

بهتر است برای انجام جراحی سینه، حداقل سن متقاضی 18 سال باشد. برای به دست آوردن نتایج مطلوب از جراحی سینه، باید پستان ها رشد خود را کامل کرده باشند. البته بسته به شرایط جسمی خانم ها، ممکن است سینه های بعضی از افراد در سن هایی کمتر از 18 سال کامل شود. در این صورت باز هم توصیه می شود که جراحی سینه را حتما بعد از 18 سال انجام دهید.

نوع جراحی سینه در تعیین حداقل سن برای انجام آن تاثیر دارد. به عنوان نمونه اگر برای جراحی سینه قصد استفاده از پروتز سیلیکونی داشته باشید، باید تا 22 سالگی منتظر بمانید؛ زیرا برای افراد کمتر از 22 سال این نوع عمل انجام نمی شود.

معمولا افراد از 35 سالگی به بعد برای جراحی لیفت سینه به پزشک مراجعه می کنند؛ زیرا در اکثر موارد خانم های زیر 35 سال دچار افتادگی سینه نمی شوند.

جراحی زیبایی سینه در مشهد

شرایط لازم برای انجام عمل جراحی زیبایی سینه در مشهد

همان طور که گفته شد، پزشک شرایط بیمار را به دقت بررسی می کند تا مشخص شود که برای انجام جراحی سینه مشکلی دارد یا خیر. در ادامه شرایط لازم برای انجام عمل جراحی سینه در مشهد را بررسی می کنیم:

انواع جراحی زیبایی سینه در مشهد

جراحی زیبایی سینه انواع مختلفی دارد و بیمار بسته به نیاز خود می تواند یکی را انتخاب کند. آشنایی با این روش ها به شما کمک می کند تا آگاهانه و به درستی نوع جراحی سینه مناسب خود را انتخاب کنید.

جراحی زیبایی سینه در مشهد
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

پروتز سینه

اگر بخواهید سینه های خود را بزرگ کنید یا آن ها را به فرم دلخواه خود درآورید، می توانید پروتز سینه یا ماموپلاستی را انتخاب کنید. افراد به دلایل مختلفی اقدام به انجام پروتز سینه می کنند که می توان به کوچکی و کامل نشدن رشد سینه ها و عدم تقارن آن ها اشاره کرد.

با استفاده از پروتز سینه می توانید سینه های بزرگ و با فرمی دلخواه داشته باشید. در این نوع جراحی، ایمپلنت انتخابی (ایمپلنت ها جنس های مختلفی دارند) در زیر عضله سینه یا روی آن قرار می گیرد تا پستان ها به شکل مورد نظر بیمار در آیند. ایمپلنت را به وسیله برشی که در زیر بغل یا ناحیه اطراف نوک سینه ایجاد می شود، در محل مورد نظر قرار می دهند.

معمولا ایمپلنت هایی که در پروتز سینه استفاده می شوند، پوسته ای سیلیکونی دارند. ایمپلنت ها اندازه های گوناگونی دارند که بیمار بسته به فرم سینه مورد نظر خود و با مشورت پزشک، ایمپلنت مناسب خود را انتخاب می کند. برخلاف باور عموم، پروتز سینه دائمی است و اگر بیمار وزن خود را کم یا زیاد کند، در اندازه سینه تغییری ایجاد نخواهد شد.

نحوه انجام جراحی پروتز سینه

اگر قصد دارید تا از طریق پروتز سینه اقدام به بزرگ کردن سینه های خود کنید، باید از جزئیات این نوع جراحی آگاه شوید. پروتز سینه به دو روش انجام می شود. روش یک مرحله‌ای و روش دو مرحله‌ای.

در جدول زیر می توانید اطلاعات کاملی در مورد نحوه انجام هر روش پیدا کنید.

روش یک مرحله‌ای

در این روش، ایمپلنت از طریق جراحی در ناحیه سینه قرار می گیرد.

از آن جا که جراحی در یک مرحله انجام می شود، سینه های بیمار باید پوست کافی برای پوشاندن سینه بزرگ‌ شده از طریق پروتز را داشته باشند.

روش دو مرحله‌ای

مدت زمان انجام این روش طولانی تر است.

در پروتز سینه دو مرحله‌ای، ابتدا یک بادکنک سیلیکونی در زیر سینه قرار داده می شود. با این روش به مدت یک تا شش هفته و به تدریج (با تزریق آب نمک در آن) سینه را به اندازه مورد نظر در می آورند.

در نهایت ایمپلنت را جایگزین بادکنک سیلیکونی می کنند. در این حالت به تدریج پوست سینه کش می آید و ناحیه بزرگ شده مورد نظر را می پوشاند.

انتخاب نوع جراحی پروتز سینه توسط پزشک و با بررسی سوابق و شرایط بیمار انجام می شود.

چه کسانی برای پروتز سینه مناسب هستند؟

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، کاندید مناسبی برای انجام پروتز سینه هستند:

معایب پروتز سینه چیست؟

به این نکته توجه کنید که پروتز سینه جزو جراحی های زیبایی کم تهاجم به حساب می آید و عوارض آن کم است. اگر پزشک متبحر و مناسبی را انتخاب نکنید یا به توصیه های جراح خود قبل و بعد از عمل توجه نکنید؛ ممکن است دچار این عوارض شوید:

با رعایت دقیق و مو به موی دستورات پزشک قبل و بعد از عمل، این عوارض معمولا به ندرت رخ می دهند.

جراحی زیبایی سینه در مشهد

لیفت سینه

اگر به دلیل ژنتیکی، بالارفتن سن، شیردهی، بارداری و… فرد دارای سینه های بزرگی باشد که موجب کمردرد و گردن درد او شوند، از طریق لیفت سینه می تواند اندازه آن ها را کوچک کرده و به فرم دلخواه خود در آورد. علاوه بر این می توان افتادگی سینه و ایجاد چروک در ناحیه پوست سینه که ممکن است بر اثر بالارفتن سن یا کاهش وزن ایجاد شوند، توسط لیفت سینه برطرف کرد.

در این نوع جراحی، پوست اضافی و چربی انباشته در سینه برداشته شده و بافت اطراف سینه کشیده می شود. با این روش، سینه ها به سمت بالا کشیده می شوند و به فرم دلخواه بیمار در می‌آیند.

مزایا و معایب لیفت سینه

همان طور که قبلا نیز گفته شد، برای انتخاب این نوع جراحی باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید. در جدول زیر می توانید مزایا و معایب جراحی زیبایی لیفت سینه را مشاهده کنید:

مزایای لیفت سینه

از مهمترین مزایای لیف سینه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •         جوان سازی سینه ها
 •         افراد از طریق جراحی لیفت سینه، سینه های محکمی خواهند داشت.
 •         کشیده شدن سینه ها به سمت بالا و زیبا شدن ظاهر آن ها
 •         تغییر شکل سینه ها به فرم دلخواه

عوارض و معایب لیفت سینه

از مهمترین معایب لیفت سینه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •         ممکن است در احساس سینه های تغییر ایجاد شود.
 •         ممکن است در تعداد کمی از افراد، باعث ناتوانی در شیردهی یا کم شدن شیر شود.
 •         ایجاد آثاری از زخم و کبودی در اثر جراحی
 •         عدم تقارن سینه ها در برخی از بیمارها

البته در این نوع جراحی، اگر لیفت سینه توسط جراحی متبحر انجام شود و تمامی توصیه های او توسط بیمار به درستی رعایت شوند؛ این عوارض به مقدار زیادی کاهش پیدا می کند.

چه کسانی برای لیفت سینه مناسب هستند؟

افرادی که کاندید مناسبی برای انجام این نوع جراحی سینه هستند باید شرایط زیر را داشته باشند:

جراحی زیبایی سینه در مشهد

تزریق چربی به سینه

در این روش از جراحی زیبایی، چربی های انباشته در نواحی دیگر بدن مانند شکم، پهلو و ران ها توسط جراحی لیپوساکشن یا لیپوماتیک خارج شده و به سینه های فرد تزریق می شوند. از این طریق پستان به فرم دلخواه و مورد نظر بیمار در می آید.

چربی های خارج شده، تصفیه و پاک‌سازی شده و با استفاده از برش های بسیار کوچکی (در حد چند میلیمتر) به سینه ها تزریق می شوند. این نوع جراحی زیبایی محدودیت های خاص خود را دارد و به همین دلیل حتما باید توسط پزشک و جراحی خبره انجام شود.

تزریق چربی به سینه را می توان با استفاده از بی حسی یا بیهوشی انجام داد و اگر به درستی اجرا شود، عوارض کمی دارد و دوره نقاهت و بهبودی آن کوتاه است.

کوچک کردن سینه در خانم ها

همان طور که در ابتدای این متن نیز توضیح داده شد، برخی خانم ها به دلایل مختلف سینه های بزرگ و کشیده ای دارند که ممکن است علاوه بر ایجاد بیماری های مانند کمردرد، گردن درد و… ، ظاهر زیبایی هم نداشته باشند.

در این مواقع فرد می تواند از طریق جراحی ماموپلاستی کاهشی، آن ها را کوچک کند. در این نوع جراحی بخش هایی از بافت و چربی انباشته در سینه و پوست اضافی آن برداشته می شود تا فرم سینه ها بهتر شده و اندازه پستان ها کوچک شوند.

با این جراحی، نوک سینه های فرد در قسمت بالاتری قرار می گیرند و همین کار باعث ایجاد فرمی زیبا در سینه ها می شود.

کوچک کردن سینه در مردان

عمل جراحی سینه فقط مختص خانم ها نیست و آقایان نیز می توانند از طریق این نوع جراحی، سینه هایی با فرم دلخواه داشته باشند. یکی از مواردی که ممکن است برای آقایان اشکال ایجاد کند، بزرگی بیش از اندازه سینه هاست. اگر آقایان نتوانند با رژیم غذایی و ورزش، سینه های خود را به اندازه دلخواه تغییر دهند؛ بهترین راه این است که از طریق جراحی سینه نسبت به کوچک کردن سینه ها اقدام کنند. در این حالت چربی های انباشته را از طریق برش هایی کوچک از زیر سینه ها خارج می کنند.

جراحی بازسازی سینه

در برخی از موراد به دلیل بیماری هایی مانند سرطان، فرد مجبور شود تا کل یا بخشی از سینه خود را تخلیه کند. با استفاده از جراحی بازسازی سینه خانم ها می توانند تا حدود زیادی سینه ها را ترمیم کرده و پستان هایی با فرم مناسب داشته باشند. در این روش جراحی علاوه بر بازسازی سینه ها، نوک پستان نیز ترمیم می شود.

جراحی بازسازی سینه به روش های مختلفی انجام می شود:

 • کاشت ایمپلنت

اگر سینه های فرد، بافت کافی برای پوشاندن ایمپلنت داشته باشند و در اثر پرتودرمانی بافت این ناحیه از بین نرفته باشد؛ فرد می تواند از طریق بازسازی سینه با کاشت ایمپلنت، تا حد زیادی پستان ها را ترمیم کند.

 • روش فلپ

افرادی که برای انجام کاشت ایمپلنت، بافت کافی در سینه ندارند؛ می توانند از طریق بازسازی سینه با فلپ سینه های خود را ترمیم کنند. در این روش از بافت و چربی سایر نقاط بدن مانند شکم، برای ایجاد فرم دلخواه در ناحیه پستان ها استفاده می شود.

جراحی های هم‌زمان زیبایی سینه

در برخی از مواقع شرایط جسمانی و فرم سینه ها باعث می شود که جراح مجبور شود تا چند نوع جراحی سینه را همزمان انجام دهد. به عبارتی دیگر برای ایجاد فرم دلخواه سینه، پزشک باید دو نوع جراحی سینه را با هم انجام دهد. از جمله مرسوم ترین جراحی های همزمان زیبایی سینه می توان به ترکیب لیفت سینه و پروتز سینه یا لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه اشاره کرد.علاوه بر این امکان انجام همزمان لیفت سینه و جراحی کوچک کردن سینه نیز وجود دارد.

نکات مهم درباره انتخاب بهترین جراحی زیبایی سینه در مشهد

در بخش های مختلف این متن بارها اشاره شد که برای به دست آوردن بهترین نتیجه از جراحی زیبایی سینه، حتما باید جراح شما متبحر و کاربلد باشد.

دلیل آن نیز مشخص است. جراحی سینه کاری ظریف است که باید با مهارت انجام شود. در غیر این صورت نتایج دلخواه بیمار به دست نمی آید و ممکن است فرد دچار عوارض این نوع عمل جراحی شود.

برای انتخاب یک جراح سینه خوب باید صلاحیت او را بررسی کنید. ابتدا بهتر است در مورد ویژگی های یک جراح سینه خوب صحبت کنیم.

یک جراحی زیبایی سینه در مشهد باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

برای انتخاب جراح مناسب، بهتر است تحقیقات جامعی انجام دهید. می توانید با تحقیق در فضای مجازی و مراجعه به سایت و شبکه های اجتماعی دکتر مورد نظر خود، اطلاعات جامعی در زمینه سوابق و مهارت وی کسب کنید. یک روش که می تواند در شناخت پزشک معالج به شما کمک کند، خواند نظرات کاربران و بیماران قبلی است.

علاوه بر این، توصیه می کنیم تا به مطب جراح مورد نظر خود مراجعه کنید و نمونه های کارهای او را ببینید. با دیدن سوابق جراح و صحبت با بیمارهای دیگر می توانید دید خوبی نسبت مهارت او به دست آورید و این موضوع می تواند در انتخاب شما برای جراح سینه مناسب کمک بزرگی کند.

جراحی زیبایی سینه در مشهد

محدودیت های جراحی زیبایی سینه در مشهد

جراحی سینه مانند هر عمل دیگری محدودیت هایی دارد و اگر تصمیم دارید تا به سراغ این نوع جراحی بروید بهتر است با این محدودیت ها آشنا شوید:

خطرات و عوارض احتمالی جراحی زیبایی سینه در مشهد

جراحی سینه دارای خطرها و عوارض احتمالی است. البته این موارد به ندرت برای بیمار پیش می آیند و معمولا در اثر انتخاب جراح نامناسب یا رعایت نکردن توصیه های قبل و بعد از عمل پزشک معالج، رخ می دهند.

از مهم‌ترین عوارض و خطرات ناشی از جراحی سینه، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جراحی زیبایی سینه در مشهد

مدت ماندگاری جراحی زیبایی سینه در مشهد

جراحی های سینه ای مانند پروتز سینه، اگر به درستی انجام شوند؛ تقریبا دائمی هستند و حداقل 15 سال بدون مشکل باقی می مانند. البته به این موضوع توجه کنید، که نتیجه جراحی سینه و ماندگاری آن به عوامل گوناگونی مانند شرایط محیط زندگی فرد، وضعیت جسمی، سن و پارامترهای مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل بدون معاینه بیمار و آشنایی با آناتومی او نمی توان نظر قطعی در این زمینه داد. بهتر است در جلسات مشاوره، در این زمینه با پزشک خود گفتگو کنید.

 • فیلم پروتز سینه و هر آنچه که باید بدانید

مراقبت های قبل و بعد از عمل‌های جراحی زیبایی سینه در مشهد

بعد از جراحی سینه، پزشک معالج دستورالعملی دقیق از بایدها و نبایدهای به شما خواهد داد که باید تا بهبودی کامل آن ها را رعایت کنید. توجه به این نکات می تواند بسیاری از عوارضی ناشی از این جراحی را که در این متن به آن ها اشاره شد، کم کند.

بعضی از مهم‌ترین مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه در مشهد، این موارد هستند:

ورزش بعد از جراحی زیبایی سینه در مشهد

بعد از جراحی سینه برای بهبودی سریع تر باید تحرک محدودی داشته باشید؛ اما برای شروع ورزش به خصوص ورزش های سنگین باید با احتیاط عمل کنید. معمولا پزشک معالج در این مورد به شما توصیه های لازم را می کند و ورزش هایی را آموزش خواهد داد که به بهبودی سریع شما کمک می کند.

عموما بیمار می تواند بعد از 1 تا 2 هفته بعد از جراحی، انجام ورزش های سبک را شروع کند. این موضوع به شرایط محیطی و جسمی بیمار بستگی دارد. انجام فعالیت سنگین فقط با نظر پزشک و حدود 4 تا 6 هفته بعد از جراحی مجاز است.

بهبودی کامل بعد از انواع جراحی زیبایی سینه در مشهد

مدت زمان بهبودی به شرایط جسمی و محیطی شما بستگی دارد و حتما باید در این زمینه با پزشک معالج خود مشورت کنید. به صورت کلی برای بهبودی کامل، ممکن است به 6 هفته زمان نیاز داشته باشید. معمولا اکثر بیمارها بعد از یک هفته می توانند به سرکار خود برگردند. ناگفته نماند که اکثر بیمارها 3 تا 5 روز بعد از جراحی احساس ناراحتی و درد را تجربه می کنند. معمولا برای کاهش ناراحتی فرد، مسکن تجویز می شود.

توجه داشته باشید که بعد از جراحی، پزشک معالج شرایط و روند بهبودی شما را بررسی می کند و توصیه های لازم را برای تسریع بهبودی به شما ارایه خواهد داد.

جراحی زیبایی سینه در مشهد

هزینه انواع جراحی زیبایی سینه در مشهد

هزینه جراحی سینه به عوامل گوناگونی بستگی دارد و بهتر است بعد از انتخاب پزشک معالج خود، حتما در این زمینه مشورت بگیرید. از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جمع بندی

اگر قصد دارید تا سینه هایی با فرم دلخواه و مناسب داشته باشید، می توانید از طریق جراحی زیبایی سینه به هدف خود دست پیدا کنید. البته باید اطلاعات کاملی در این زمینه به دست آورید تا بتوانید جراحی مناسب انتخاب کنید. در این مقاله در مورد نحوه انجام جراحی زیبایی سینه در مشهد، توضیحات کاملی ارائه شد. انواع جراحی سینه معرفی شد و در مورد مدت زمان نقاهت، مزایا و معایب هر یک از روش های جراحی زیبایی سینه صحبت شد.

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

اگر پزشک انتخابی شما باتجربه و متبحر باشد، می تواند به خوبی این دو عمل را همزمان انجام دهد. با این روش فرد فقط یک بار بیهوش می شود و پزشک جراحی لیفت سینه را همراه با قرار دادن پروتز سینه انجام می دهد.

این موضوع به شرایط زندگی و جسمی فرد بستگی دارد. به طور کلی خانم های جوانی که جراحی سینه انجام می دهند، معمولا تا 15 سال مشکلی نخواهند داشت. البته این مقدار برای افرادی که در سنین بالاتر جراحی پروتز سینه انجام می دهند، ممکن است کوتاه تر باشد.

اگر بخواهید که سینه های شما حجم کمی بگیرند و مقدار کمی فرم داشته باشند، می توانید از تزریق چربی استفاده کنید. اما اگر سینه های بزرگ‌تری بخواهید؛ بهتر است تا از پروتز سینه استفاده کنید تا فرم مناسب سینه حفظ شود.

در روزهای ابتدایی بعد از جراحی سینه، بیمار باید از گن های طبی مخصوص استفاده کند و بهتر است به صورت طاق باز بخوابد. در روزهای ابتدایی بعد از جراحی، پروتز در جای خود ثابت نشده است و به این دلیل نباید به آن فشار وارد شود.

در حال حاضر گزارشی وجود ندارد که نشان دهد که پروتز پستان ریسک سرطان را افزایش می دهد. البته ناگفته نماند که ممکن است با پروتز سینه، عکس برداری از ناحیه سینه سخت تر انجام شود. برای برطرف کردن این مشکل می توانید داشتن پروتز را به رادیولوژیست اطلاع دهید تا با عکس برداری از زوایای دیگر این مشکل را برطرف کند.

بله این امکان وجود دارد؛ اما باید برای مدت زمان مشخصی بعد از انجام جراحی پستان، استراحت کنید تا بهبودی حاصل شود. برای شروع ورزش توصیه می کنیم که حتما با دکتر معالج خود مشورت کنید تا زمان مناسب برای شروع ورزش مشخص شود.

به صورت کلی مصرف مشروبات الکلی 2 هفته قبل از عمل و یک ماه بعد از جراحی سینه ممنوع است و در جلسات مشاوره، پزشک متخصص این نکته را به تمامی بیماران گوشزد می کند. با مصرف الکل، خون رسانی به اندام ها و بافت های بدن کم می شود  و به این دلیل روند بهبودی برای بیمار کند می شود.

خیر. برخلاف باور عمومی، پروتز سینه یک روش دائمی برای فرم دهی سینه ها محسوب می شود. البته در اینجا انتخاب پزشک و مرکزی که این جراحی در آن انجام می شود و کیفیت مواد به کار رفته اهمیت زیادی دارد.

اگر پزشک معالج و جراح شما متخصص و کاربلد باشد، در روش های معمولی جراحی سینه محدودیت حرکتی ایجاد نمی شود. البته ناگفته نماند که بیمار حتما باید مراقبت های اختصاصی بعد از عمل را برای جلوگیری از بروز عوارض مختلف رعایت کند. البته در برخی از جراحی ها به دلیل شرایط بدنی متقاضی، جراح مجبور می شود که در نزدیکی بازو برش ایجاد کند که در این حالت برای حرکات مختلف، بیمار باید تا بهبودی کامل صبر کند.

معمولا بعد از جراحی سینه، این ناحیه از بدن به دقت باندپیچی می شود تا از بروز عفونت و عوارض ناشی از آن جلوگیری شود. علاوه بر این معمولا بعد از جراحی پستان، برای بهبودی تورمی که به واسطه آن ایجاد می شود بین 6 تا 12 هفته زمان نیاز است.  البته این موضوع تا حدود زیاد به شرایط بدنی بیمار و محیط زندگی او بستگی دارد. در کمترین حالت بیمار می تواند بین 1 تا 2 ماه بعد از جراحی، نتایج کلی آن را مشاهده کند.