موارد استفاده از عمل

افتادگی پلک و پف اطراف چشم

مزایای عمل

برداشتن پوست اضافه اطراف چشم و جوانسازی آن، از بین بردن چروک اطراف چشم

عوارض احتمالی عمل

 • التهاب
 • کبودی
 • عفونت

سن مناسب یا توصیه شده

35 سال به بعد البته اگر افتادگی پلک به دلایل ژنتیک باشد در سن پایین‌تر نیز با تشخیص پزشک عمل جراحی زیبایی پلک انجام می‌شود.

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر مگر این که جراحی دیگری نیز به طور همزمان انجام شده باشد

مدت زمان عمل

2 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

1 تا 2 هفته

آنچه می خوانید

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی پلک یکی از جراحی‌های کم تهاجم و با عوارض کم است که امروزه با استفاده از روش‌های نوین جراحی از سوی پزشک جراح زیبایی انجام می‌شود و هدف از آن برطرف نمودن ناهنجاری‌های پلک و زیبا کردن چشم است. افتادگی پلک و پف اطراف آن از شایع‌ترین مشکلاتی است که اشخاص از مواجه شدن با آن‌ها احساس ناراحتی می‌کنند زیرا چهره آن‌ها را بیشتر از سن واقعی نشان می‌دهد.

علل افتادگی پلک

جراحی زیبایی پلک

روش‌های جراحی زیبایی پلک در تبریز

جراحی‌های مختلفی برای برطرف کردن افتادگی پلک و پف اطراف آن در تبریز انجام می‌شود که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • پلک فوقانی

برای از بین بردن افتادگی و پف در پلک فوقانی برشی در خط چین پشت چشم ایجاد می‌شود و پزشک با برداشتن پوست اضافه لیفت پلک را انجام می‌دهد. در مواردی ممکن است شدت افتادگی پلک فوقانی در حدی باشد که بر بینایی شخص تاثیر بگذارد که در این صورت عمل جراحی زیبایی پلک توصیه می‌شود. 

 • پلک تحتانی

پلک تحتانی وقتی نیاز به عمل جراحی زیبایی پیدا می‌کند که در اثر افزایش سن، پلک ویژگی ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و قادر به نگهداری چربی نیست در نتیجه چربی‌ها به سمت پایین چشم حرکت می‌کنند و حالت پف بودن در پلک تحتانی ایجاد می‌شود. برای از بین بردن این ناهنجاری یک برش بسیار ظریف در پایین خط مژه ایجاد می‌شود و پزشک با برداشتن پوست و چربی اضافه مشکل را برطرف می‌کند. جای برش نیز اصلأ قابل مشاهده نیست.

مراحل جراحی زیبایی پلک در تبریز

 • بیهوشی

در این مرحله بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد

 • ایجاد برش

برش‌هایی در خط طبیعی پلک، زیر شکاف پلک فوقانی و کمی پایین‌تر از مژه‌های پلک پایینی ایجاد می‌شود. برش با استفاده از ابزار جراحی پیشرفته ودقیق انجام می‌شود به همین دلیل پوست اضافه در محل جراحی باقی نمی‌ماند. پزشک با توجه به ساختار عضلانی صورت و تقارن ابروها تشخیص می‌دهد که چه مقدار از پوست و چربی اضافه را بردارد. در صورت لزوم پزشک از لیزر کربن دی اکسید برای جوانسازی اطراف چشم و از بین بردن چروک‌ها استفاده می‌کند.

 • بخیه

در مرحله آخر محل برش‌ها به دقت بخیه می‌شوند..

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
جراحی زیبایی پلک

بهترین پزشک برای جراحی زیبایی پلک در تبریز

جراحی پلک یکی از جراحی‌های زیبایی پرطرفدار در تبریز است که بیشتر افراد با افزایش سن و افتاده شدن پلک تمایل به جوانسازی پوست اطراف پلک دارند. اما به این نکته دقت کنید که انتخاب پزشک بامهارت و باتجربه مهم‌ترین گام برای عمل جراحی زیبایی پلک است. کوچک‌ترین خطا در طی عمل جراحی می‌تواند آسیب غیر قابل جبران به چشم و پلک وارد کند. برای انتخاب بهترین پزشک جراح زیبایی پلک به موارد زیر دقت کنید:

 • مدرک تحصیلی پزشک

عمل‌های زیبای باید از سوی پزشک جراح زیبایی انجام شود و چه بهتر که این کار را به پزشک فوق تخصص بسپارید زیرا به دلیل آشنایی با روش‌های نوین جراحی، نتیجه دلخواه را ایجاد می‌کند.

 • تحقیق از بیماران قبلی

با اشخاصی که قبلأ عمل جراحی زیبایی پلک را انجام داده‌اند ارتباط برقرار کنید و با سوال از آن‌ها و رضایت‌شان در مورد نتیجه عمل زیبایی پلک برای انتخاب پزشک تصمیم بگیرید.

 فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام جراحی زیبایی پلک دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌ها در ایران می‌باشند.

جلسه مشاوره جراحی زیبایی پلک در تبریز

حضور در جلسه مشاوره قبل از عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز برای معاینه و انتخاب بهترین روش جراحی الزامی است. در این جلسه لازم است پزشک را از سوابق بیماری خود مطلع کنید. همچنین با پرسیدن سوالات راجع به عمل جراحی زیبایی پلک، روز بدون استرسی را در زمان جراحی پست سر می‌گذارید. در صورت تمایل از پزشک درخواست کنید عکس نمونه جراحی‌های انجام شده را به شما نشان بدهد.

چه اشخاصی برای عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز کاندید مناسبی هستند؟

اشخاصی که شرایط زیر را دارند بهترین نتیجه را از عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز دریافت می‌کنند:

جراحی زیبایی پلک

مزایای عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز

عوارض احتمالی عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز

افرادی با عوارض شدید پس از جراحی زیبایی پلک مواجه می‌شوند که در انتخاب پزشک جراح دقت نکرده باشند. جراحی زیبایی اگر از سوی پزشک کاردان و باتجربه انجام شده باشد نه تنها عوارض شدیدی به همراه ندارد بلکه با مشاهده نتیجه دلخواه، بهترین تجربه از جراحی زیبایی در شما نقش می‌بندد.

مراقبت‌های قبل از عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز

هزینه عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز

هزینه عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز با توجه به موارد زیر مشخص می‌شود:

جراحی زیبایی پلک

جمع بندی

در عمل جراحی زیبایی پلک در تبریز پزشک با برداشتن پوست اضافه و از بین بردن پف اطراف چشم زیبایی و جوانی را به صورت شما بازمی‌گرداند. نتیجه مطلوب عمل جراحی مذکور به تجربه و مهارت پزشک همچنین رعایت نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل جراحی بستگی دارد.

عمل‌های ترمیمی و زیبایی پیچیده و سخت هستند. اما با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی نگران نتیجه عمل خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تخصصی که در این زمینه دارند، تجربه بهترین عمل را در ذهن شما نقش خواهند بست.

 

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

مدت نقاهت در جراحی زیبایی پلک در اشخاص مختلف متفاوت است اما معمولأ 2 تا 3 هفته طول می‌کشد تا با بهبود زخم‌ها نتیجه عمل جراحی مشخص شود.

جراحی زیبایی پلک یکی از جراحی‌های کم‌تهاجم با درد کم است و نتایج آن نیز به سرعت قابل مشاهده است.

معمولأ 2 تا 3 ساعت عمل جراحی زیبایی پلک طول می‌کشد.

معمولأ عمل جراحی زیبایی پلک بالا تا 7 سال به بالا ماندگاری دارد و پایداری نتیجه عمل جراحی پلک پایین بیشتر است. عمل زیبایی پلک پایین به ندرت نیاز به تمدید دارد. به طور کلی ماندگاری عمل جراحی زیبایی پلک به آناتومی بدن هر شخص بستگی دارد.

تاثیر روش‌های غیرجراحی مانند بوتاکس و لیزر به میزان افتادگی پلک و چروک اطراف چشم بستگی دارد. افتادگی پلک اگر شدید نباشد روش‌های غیرجراحی موثر هستند.

اگر بعد از عمل جراحی زیبایی پلک احساس می‌کنید تار می‌بینید جای نگرانی نیست زیرا این علائم بعد از 3 تا 4 روز برطرف می‌شود.

کوچک به نظر رسیدن چشم‌ها بعد از عمل جراحی زیبایی پلک به دلیل تورم در پوست اطراف چشم است که بعد از  مدتی برطرف می‌شود و به دلیل برداشته شدن پوست اضافه پلک، چشم‌ها بازتر و زیباتر از قبل به نظر می‌رسند.

برش‌ها در این عمل جراحی بسیار ظریف هستند و جای آن به دلیل قرار گرفتن در خط پلک قابل مشاهده نیست.

استفاده از کرم‌های لیفت‌کننده برای اطراف چشم برای مدت طولانی برای لز بین بردن چروک و سفت کردن پوست اطراف چشم موثر است.