خونریزی بعد از لیپوماتیک

آیا احتمال خونریزی بعد از لیپوماتیک زیاد است؟

خیر

هماتوم بعد از لیپوماتیک چیست؟

هماتوم یا همان خون مردگی در اثر خونریزی داخلی ایجاد می شود.

آیا بیماری های خاص می توانند احتمال خونریزی بعد از لیپوماتیک را افزایش دهند؟

بله، بیماری های زمینه ای مثل دیابت یا فشار خون یا بیماری هایی که باید برای آن ها داروهای رقیق کننده خون استفاده کرد، احتمال خونریزی بعد از لیپوماتیک را افزایش می دهند.

موارد استفاده از عمل لیپوماتیک

شکم و پهلو، گردن، زانو، ران، پشت کمر، زیر بغل، بازو، باسن، پشت کمر و …

مزایای عمل

 • کاهش چربی های اضافی بدن
 • افزایش اعتماد به نفس
 • خوش فرم شدن بدن

عوارض احتمالی عمل

 • کبودی
 • عفونت
 • عدم قرینگی
 • تغییر رنگ پوست

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

معمولا بیمار ظرف 48 ساعت مرخص می شود

مدت زمان عمل

1 تا 3 ساعت

احتمال موفقیت

بالا

مدت دوران نقاهت

دو هفته

عوارض ناشی از لیپوماتیک نادر است. این عمل جراحی، یکی از ایمن ترین روش های حذف چربی مخصوصا در سال های اخیر بوده است. خونریزی بعد از لیپوماتیک یکی از عوارض بعد از عمل است که تا حد طبیعی آن مشکلی ندارد و نرمال است و در صورتی که بیش از حد شود ممکن است مشکل ساز باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی که در این باره باید بدانید را برای شما توضیح دهیم و در مورد خونریزی بعد از لیپوماتیک اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

خونریزی بعد از لیپوماتیک

آنچه می خوانید

خونریزی بعد از لیپوماتیک و سایر عوارض بعد از عمل

در زیر، به برخی از عوارض ناشی از لیپوماتیک اشاره می کنیم.

 • لخته شدن خون بعد از لیپوماتیک

لخته شدن خون در پاها با جراحی طولانی مدت و ترومای بیش از حد جراحی همراه است. لخته خون در پاها اگر از پاها به ریه ها برود می تواند کشنده باشد. بروز لخته خون در پاها یا در ریه ها پس از لیپوماتیک با بیهوشی عمومی بسیار شایع تر از بی حسی موضعی است.

 • خونریزی بعد از لیپوماتیک

از آنجایی که لیپوماتیک، یک عمل جراحی سخت به شمار نمی رود و فقط نیاز به برش هایی در حد چند میلیمتر روی پوست دارد، خونریزی بعد از لیپوماتیک ندارید. در واقع خروج مایع قرمز رنگی که بعد از لیپوماتیک از محل برش ها مشاهده می کنید، باقی مانده چربی و خونی است که از پارگی مویرگ ها به وجود آمده است.

 • آسیب به اندام های داخلی شکم

در صورتی که آسیب به موقع تشخیص داده نشود و درمان نشود، آسیب اندام های شکمی به دنبال نفوذ کانول به حفره شکمی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. این عارضه تحت بی حسی موضعی، این نوع آسیب نادر است زیرا لیپوماتیک با ظرافت و ملایمت انجام می شود. تحت بیهوشی عمومی، جراحان تمایل دارند از کانول های بزرگ تر استفاده کنند و تلاش می کنند تا لیپوماتیک را با بیشترین سرعت ممکن به جای ظرافت انجام دهند و در نتیجه آسیب داخل شکمی تحت بیهوشی عمومی شایع تر است.

 تحت بی حسی موضعی، چنین آسیبی در لیپوماتیک به قدری دردناک است که بلافاصله تشخیص داده می شود، اما در بیهوشی عمومی، این نوع آسیب اغلب تا زمانی که عفونت و خونریزی برای ساعت ها پیشرفت نکرده است، پنهان می ماند.

خونریزی بعد از لیپوماتیک

 • مایعات IV بیش از حد بعد از لیپوماتیک

مایعات IV بیش از حد می تواند باعث اضافه شدن کلی مایعات بدن شود. ادم ریوی زمانی رخ می دهد که مایع بیش از حد جمع شود.

 • از دست دادن خون بیش از حد بعد از لیپوماتیک

از دست دادن بیش از حد خون با روش های قدیمی لیپوساکشن مرتبط است که قبل از اختراع تکنیک تامسنت استفاده می شد. هیپوولمی (حجم ناکافی مایع در رگ های خونی بدن) یک پیامد شایع برای برداشت حجم بیش از حد زیاد چربی در لیپوماتیک است. هماتوم مجموعه ای از خون است که در نتیجه خونریزی داخلی ایجاد می شود. احتمال بروز هماتوم در بیمارانی که داروهایی مانند آسپرین یا ایبوپروفن مصرف می کنند که مکانیسم های لخته شدن طبیعی را مختل می کنند، بیشتر است.

 • هیپوترمی بعد از لیپوماتیک

هیپوترمی که با کاهش خطرناک دمای بدن اتفاق می افتد، می تواند باعث مشکلات قلبی کشنده شود. هیپوترمی می تواند ناشی از استفاده از بیهوشی عمومی باشد.

 • عفونت بعد از لیپوماتیک

عفونت های مربوط به لیپوماتیک بسیار نادر است اما می تواند با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی رخ دهد.

 • سایر عوارض بعد از لیپوماتیک

سایر عوارض بالقوه فاجعه بار، اگرچه بسیار نادر هستند، عبارتند از: واکنش های آلرژیک دارویی، ذات الریه آسپیراسیون (به احتمال زیاد تحت بیهوشی عمومی)، ایست قلبی و آریتمی قلبی بالقوه کشنده، آسیب عصبی دائمی، آسیب مغزی به دلیل کمبود اکسیژن تحت بیهوشی عمومی، و تشنج. 

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

توضیحات کلی در خصوص خونریزی بعد از لیپوماتیک

درست مانند تمام روش های جراحی، لیپوماتیک نیز خطرات، عوارض جانبی و عوارضی را به دنبال دارد. مشکلاتی ممکن است پس از لیپوماتیک رخ دهد. این مشکلات از مشکلات جزئی تا مشکلات جدی سلامتی متفاوت هستند. یکی از سوالات متداول افرادی که قصد انجام لیپوماتیک را دارند این است: آیا امکان خونریزی بعد از لیپوماتیک وجود دارد؟

به طور کلی در نظر داشته باشید که هیچ جراحی از خونریزی معاف نیست اما احتمال خونریزی بیش از حد پس از لیپوماتیک بسیار کم است. با ظهور و توسعه تکنیک های مختلف لیپوماتیک، خطر خونریزی بیش از حد و از دست دادن خون در طول عمل یا بعد از آن به طور چشمگیری کاهش یافته است.

با این حال، تعدادی استثنا وجود دارد. یکی از عوامل اصلی که ممکن است خطر ابتلا به خونریزی بیش از حد را پس از عمل تعیین کند، وضعیت سلامت کلی شما است. بنابراین این وضعیت سلامتی شماست که وضعیف خونریزی بعد از لیپوماتیک را مشخص می کند.

اگر از مشکلات سلامتی مانند دیابت رنج می برید، به احتمال زیاد ممکن است خونریزی بعد از لیپوماتیک را تجربه کنید. بسیار مهم است که در جلسه مشاوره اولیه در مورد سلامت جسمانی خود با جراح پلاستیک صحبت کنید. شما باید جراح خود را از تمام مشکلات سلامتی خود، در گذشته و حال، از جمله هرگونه جراحی انجام شده در گذشته، مطلع کنید. جراح از این اطلاعات برای ارزیابی کاندیداتوری شما برای این روش و اقدامات پیشگیرانه احتیاطی در طول جراحی استفاده خواهد کرد.

همچنین تضمین نمی شود که خونریزی بعد از لیپوماتیک هرگز رخ ندهد. اگر کاندید، مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام ندهد و بلافاصله بعد از عمل به فعالیت ها و ورزش های شدید بپردازد، ممکن است خونریزی بیش از حد رخ دهد که حتی می تواند منجر به هماتوم شود.

هماتوم جمع آوری خون در محل جراحی است که ممکن است به طور کامل یا جزئی لخته شود. هنگامی که هماتوم رخ می دهد. به طور معمول، هماتوم بدون هیچ مداخله ای ناپدید می شود، اما در برخی موارد، تخلیه مایعات جمع آوری شده از طریق سوزن ممکن است برای نجات فرد از مشکلات اضافی ضروری باشد.

افرادی که از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین استفاده می کنند نیز در معرض خطر خونریزی بیش از حد پس از لیپوماتیک هستند. همچنین مهم است که جراح خود را قبل از جراحی از داروهایی که مصرف می کنید مطلع کنید. داروهایی از جمله ایبوپروفن، سایر NSAID ها و ویتامین E نیز با خونریزی بیش از حد پس از لیپوماتیک مرتبط هستند. همچنین باید از الکل، شراب قرمز و مکمل های خاص قبل و بعد از جراحی خودداری کنید.

به منظور کاهش خطر خونریزی بعد از لیپوماتیک، باید پس از عمل از لباس های فشرده سازی توصیه شده توسط جراح خود استفاده کنید. لباس های فشرده کننده از هرگونه خونریزی عمده از رگ های خونی و وریدهای آسیب دیده در حین لیپوماتیک جلوگیری می کنند. به منظور ایمن ماندن و بهبودی سریع، مراقبت های مناسب پس از عمل را که توسط جراح پلاستیک شما تجویز شده است را به شدت دنبال کنید تا خطر خونریزی بیش از حد پس از لیپوماتیک کاهش یابد.

خونریزی بعد از لیپوماتیک و سایر عوارض بعد از عمل از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

اگر به انجام لیپوماتیک فکر می کنید، باید اطلاعات و دانش خود را در خصوص این عمل بیشتر کنید. اگر وقت خود را صرف تحقیق در مورد بهترین کلینیک و پزشک کرده اید، اکنون زمان آن رسیده که برخی از مشکلات رایج پس از لیپوماتیک مانند خونریزی بعد از لیپوماتیک را بررسی کنید. در زیر به برخی از این عوارض و مشکلات خواهیم پرداخت:

 • انتظارات غیر واقعی هستند

انتظارات غیر واقعی منجر به ناامیدی فرد می شود. پزشک از شما در مورد نوع نتایجی که انتظار دارید مشاهده کنید می پرسد و با پاسخ صادقانه به شما می گوید که آیا آن ها قابل دستیابی هستند یا خیر. بهترین جراح، جراحی است که با شما صادق است و هر آن چه در خصوص لیپوماتیک و نتایج آن باید بدانید را برای شما توضیح می دهد.

 • خارج کردن چربی بیش از حد از یک ناحیه بعد از لیپوماتیک

هنگامی که یک پزشک چربی بیش از حد از یک ناحیه بر می دارد، نتایج می تواند جذاب نباشد و پوست غیرطبیعی به نظر می رسد. حذف بیش از حد چربی از یک ناحیه به احتمال زیاد منجر به ناهمواری و برآمدگی پوست می شود.

 • تجمع خون بعد از لیپوماتیک

هماتوم زمانی شکل می گیرد که خون از یک رگ خونی آسیب دیده خارج می شود و در یک قسمت از بدن در بدن (جایی که لیپوماتیک انجام شده است) جمع می شود.

 • پوست مرده

اگر لیپوماتیک بیش از حد به عروقی بدن آسیب برساند، پوست می میرد. در موارد بخصوص شدید منجر به نکروز کامل ضخامت پوست می شود. سایر مسائلی که می تواند منجر به نکروز پوست شود عبارتند از عفونت، ترومبوز و التهاب رگ های خونی.

 • التهاب در محل برش

برای برخی از افرادی که پوست تیره ‌تری دارند، محلی که پزشک کانول لیپوماتیک را وارد می‌کند و آن را به اطراف حرکت می ‌دهد، می‌تواند پوست را ملتهب و آسیب دیده کند و برشی ایجاد کند که مدتی طول می‌کشد تا محو شود. یک پزشک خوب این موضوع را در نظر می گیرد و از نقاط ورودی برای برش استفاده می کند که می توان آن را با لباس پوشاند.

مضرات خونریزی بعد از لیپوماتیک

 • سبکی سر بعد از لیپوماتیک در خانه

شایع ترین زمان برای غش کردن یا احساس سبکی سر بعد از لیپوماتیک، صبح روز بعد است، به خصوص پس از ادرار کردن و سپس تلاش برای ایستادن. محرک های دیگر می تواند شامل دیدن خون روی پدهای جاذب یا فشار ناشی از برداشتن لباس های بعد از جراحی باشد.

برای جلوگیری از غش یا سبکی سر بعد از لیپوماتیک به نکات زیر در این باره توجه کنید:

 • هر گونه لباس فشرده سازی را به آرامی و در صورت امکان با کمک بردارید.
 • قبل از درآوردن لباس، تعویض پانسمان یا دوش گرفتن غذا بخورید. هیپوگلیسمی (سطح قند پایین) احساس سبکی سر یا ضعف را بدتر می کند.
 • پس از استفاده از توالت به آرامی بایستید و از حرکات ناگهانی خودداری کنید.
 • هنگام دوش گرفتن، یک نفر را در حالت آماده باش در نظر بگیرید که در صورت لزوم به شما کمک کند.
 • اگر شروع به احساس ضعف یا سرگیجه کردید، دراز بکشید.
 • مسائل مربوط به درن و خونریزی بعد از لیپوماتیک

ضروری است که بدن پس از جراحی تمام مواد بی حس کننده را از بدن خارج کند. در غیر این صورت، پانیکولیت پس از لیپوماتیک (نوعی التهاب) ممکن است رخ دهد. اگر احساس گرما، قرمزی یا تورم موضعی دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید تا بتواند تشخیص دهد شما التهاب دارید یا عفونت  و سپس راه درمانی مشکل شما را برایتان بگوید.

 • تورم بعد از لیپوماتیک

تورم خفیف تا متوسط ممکن است پس از لیپوماتیک اتفاق بیفتد که شایع ترین نواحی آن پاها و مچ پا است. اگر پزشک ناحیه بزرگی از ساق پا یا ران را در یک روز با لیپوماتیک درمان کند، اغلب منجر به تورم می شود.

 • کبودی بعد از لیپوماتیک

پس از انجام لیپوساکشن در ناحیه شکم، نیروی جاذبه باعث فشار مایع خونی به سمت اندام تناسلی می شود. این حرکت باعث ایجاد کبودی و تورم می شود که معمولا دو تا سه روز طول می کشد. استفاده از لباس فشرده می تواند به کاهش و کاهش علائم کمک کند.

به لطف پیشرفت ‌هایی که در برداشت چربی با لیپوماتیک صورت گرفته، کبودی کمتر از گذشته دیده می ‌شود. با این حال، هنوز هم می توانید انتظار درجه کمی از کبودی را داشته باشید. احتمال کبودی شما تا حدی تحت تأثیر موارد مراقبتی شما و همچنین تحت تأثیر داروها یا غذاها و نوشیدنی های مؤثر بر پلاکت است که قبل از جراحی مصرف کرده اید. لباس های فشرده به کاهش کبودی کمک می کنند.

راه های جلوگیری از خونریزی بعد از لیپوماتیک

 • ضربان قلب سریع بعد از لیپوماتیک

قبل از جراحی از مصرف داروهای تحریک کننده ضربان قلب خودداری کنید. داروهای ضد فشار خون خطر را کاهش می دهد.

 • آسیب عروقی و خونریزی زیاد

لیپوماتیک به ندرت باعث آسیب عروقی یا خونریزی بیش از حد می شود. با این حال، چند استثنا وجود دارد که شامل بیماران دیابتی (که بیشتر مستعد نارسایی عروق کوچک هستند) و استفاده از داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، ایبوپروفن، شراب قرمز و ویتامین E است .

 • نگران خونریزی بعد از لیپوماتیک در حجم زیاد باشید

افراد اغلب اگر ببینند مقدار زیادی محلول خونی از زخم هایشان خارج می شود، نگران می شوند. پزشک توضیح خواهد داد که هر چه این مواد بیشتر از بین برود، زودتر بهبود خواهید یافت. با این حال ما نگرانی های شما را در خصوص لیپوماتیک درک می کنیم. اگر فکر می کنید که خونریزی بعد از لیپوماتیک، بیش از حد انتظار است، ما در خدمت شما هستیم تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

بهترین کاندیدها برای انجام لیپوماتیک

بهترین کاندیدای لیپوماتیک چه کسانی هستند:

 • تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی شما مهم خواهد بود، در صورتی که نتوانید چربی بدن خود را کاهش دهید، بهترین کاندید برای جراحی لیپوماتیک هستید.
 • لیپوماتیک برای افراد مسن و کودکان مناسب نیست. اگر جوان هستید برای کاهش وزن رژیم بگیرید و ورزش کنید، بهترین سن برای لیپوماتیک 30 تا 50 سالگی است. این جراحی در سنین بلوغ توصیه نمی شود زیرا بدن در دوران رشد است.
 • اگر قبلا سیگار می کشیدید یا در حال حاضر سیگار می کشید، انجام جراحی لیپوماتیک برای شما بسیار خطرناک است، بنابراین حداقل یک ماه قبل و بعد از کانتورینگ بدن باید سیگار را ترک کنید.
 • شما باید از لیپوماتیک انتظارات معقولی داشته باشید زیرا بعد از لیپوماتیک باید عادت غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت وزن بیشتری اضافه خواهید کرد.
 • یکی از مهم ترین شرایط لیپوماتیک عدم استفاده از داروی خاصی است.
 • جراحی هرگز در دوران شیردهی مادر انجام نمی شود
 • اگر از روش هایی مانند رژیم های غذایی و ورزش برای کاهش وزن یا خلاص شدن از شر چربی استفاده می کردید، اما به چیزی که می خواهید نرسیدید، لیپوماتیک می تواند انتخاب خوبی برای حذف چربی های موضعی در بدن شما باشد.

لیپوماتیک چگونه انجام می شود ؟

یکی از بهترین راه ها برای تخلیه و استخراج چربی از اندام ها لیپوماتیک است. کانتورینگ بدن روشی مطمئن است که نتایج رضایت بخشی دارد و می تواند چربی را از بدن خارج کند. جراحان از یک لوله کوچک به نام کانولا برای استخراج چربی استفاده می کنند.

 این لوله به یک دستگاه مکنده متصل است که با ایجاد فشار منفی و مکش قوی منجر به استخراج چربی قوی از بدن می شود. در این روش به علاوه حرکت ارتعاشی لوله که چربی را خرد می کند از امواج اولتراسونیک نیز استفاده می کنند. در نتیجه سلول ‌های چربی خرد شده و به مایع تبدیل می‌ شوند و به این ترتیب استخراج آسان ‌تر خواهد شد.

در جلسات قبل از جراحی چه عواملی مطرح می شود؟

در جلسات اول تیم و پزشک بیشتر در مورد هدف شما و نتیجه ای که می خواهید در نهایت به آن برسید صحبت می کنند. در این فرآیند بر اساس آزمایش ‌های قبلی، متوجه می ‌شوند که شما به چه دارویی حساسیت دارید و قبل و بعد از جراحی باید چه کاری انجام دهید.

آن ها همچنین گزارش های پزشکی قبلی و رژیم غذایی شما را مطالعه می کنند، این عوامل به پزشک کمک می کند تا تمام حقایق را در نظر بگیرد و بهترین را برای شما انتخاب کند تا بهترین نتیجه را بگیرید. برخی از متخصصان زیبایی بر این باورند که قبل از جراحی گرفتن برخی از تصاویر اولیه و نشان دادن قبل و بعد آن به فرد ممکن است بسیار موثر باشد تا بتوانید بعد از جراحی جنبه بهتری از نتیجه واقعی داشته باشید.

تمام سوالات خود را از این عمل از جراح خود بپرسید. این اطلاعات به شما کمک می کند تا زمان بهبودی آسان تری داشته باشید و روند بهبودی شما سریع تر و بهتر انجام شود. یکی از مهم ترین عوامل در لیپوماتیک دانستن تمام جنبه های مربوط به جراحی است که به شما کمک می کند تا استرس و اضطراب خود را قبل از جراحی کاهش دهید و فقط به نتیجه عالی که می گیرید فکر کنید.

آمادگی ها و مراقبت های لازم قبل از عمل لیپوماتیک

قبل از انجام جراحی لیپوماتیک، یک جلسه با مشاور خواهید داشت که در این جلسه در مورد بیماری های خود و داروهایی که استفاده می کنید و وضعیت عمومی بدن خود باید در این جلسه در مورد واقعیت صحبت کنید تا پزشک بتواند جراحی را مدیریت کند. قبل از لیپوماتیک بهتر است این مراحل را انجام دهید تا از همه عوارض جانبی دور شوید:

سعی کنید برای شام چیزی سبک و غیر روغنی بخورید و صبح ناشتا باشید.

از دستورات پزشکان پیروی کنید.

دوش بگیرید و برای روز جراحی آماده باشید.

حداقل یک ماه قبل از جراحی سیگار نکشید و الکل مصرف نکنید.

داروی رقیق کننده خون نباید 2 هفته بعد یا قبل از جراحی استفاده شود.

قبل از روز جراحی خوب بخوابید.

زمان نقاهت بعد از عمل لیپوماتیک

زمان نقاهت بعد از جراحی زمان زیادی طول نمی کشد  با این حال نکات زیر می توانند به شما کمک کنند تا نتیجه بهتری بگیرید:

 • بعد از جراحی برای مدتی پیاده روی کنید اما تمرینات سنگین انجام ندهید.
 • رژیم غذایی بعد از لیپوماتیک به قدری مهم است که باید بعد از جراحی رژیم غذایی خود را تغییر دهید در غیر این صورت وزن اضافه خواهید کرد.
 • پس از جراحی نباید از نوشیدنی های الکلی و سیگار استفاده کنید.
 • اگر لیپوماتیک را انجام می دهید، نباید 72 ساعت بنشینید.
 • استفاده از لباس مخصوص را فراموش نکنید تا از افتادگی پوست جلوگیری شود.
 • ناحیه جراحی را تمیز نگه دارید.
 • می توانید بعد از 2 روز از جراحی دوش بگیرید اما تا چند هفته به استخر نروید.
 • در هنگام خواب بدن خود را کشش ندهید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

مختصری در مورد پیکرتراشی و انواع دستگاه های آن

لیپوماتیک یک درمان جراحی زیبایی است که برای از بین بردن چربی های زیر جلدی سرسخت موجود در قسمت های خاصی از بدن با مکیدن آن ها با لوله ای نازک به نام کانولا انجام می شود. این روش ناهنجاری‌ های بدن را که ناشی از چربی ‌های سرسخت است که از بین بردن آن‌ها مشکل است، اصلاح می‌کند.

لیپوماتیک بر برداشتن چربی های اضافی بدن تمرکز دارد.. این بیماری اغلب به دلیل اضافه وزن ایجاد می شود، اما هورمون ها و ژنتیک نیز ممکن است نقش داشته باشند.

 

بسته به پیشرفت بهبودی، ممکن است چند روز طول بکشد تا بتوانید به سر کار بازگردید. اما اگر کار شما به فعالیت های شدید نیاز دارد، ممکن است به شما توصیه شود که چند ماه استراحت کنید.

مزایا

 • چربی اضافی را از بین می برد.
 • ظاهر بهتری به بدن می دهد.
 • اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.
 • راحتی را در پوشیدن لباس افزایش می دهد.
 • خطر بازگشت مجدد چربی را از بین می برد.
 • بارداری
 • بیماری های قلبی عروقی شدید
 • اختلالات انعقادی شدید از جمله ترومبوفیلی
 • دیابت
 • کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند.

 

جراحان پلاستیک می توانند به شما در پیش بینی و تجسم نتایج واقعی کمک کنند. بلافاصله پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت و ممکن است پوست شل شود. به همین دلیل ممکن است چندین هفته تا چند ماه طول بکشد تا میزان کامل نتایج این روش مشاهده شود.

سلول های چربی که در حین لیپوماتیک برداشته می شوند، برای همیشه حذف می شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بیماران همچنان می توانند سلول های چربی جدید به دست آورند، بنابراین پیروی از یک رژیم غذایی سالم، سبک زندگی و برنامه ورزشی پس از درمان می تواند به جلوگیری از افزایش چربی جدید کمک کند.

 

لیپوماتیک را می توان در مطب پزشک، مرکز جراحی سرپایی و یا در بیمارستان انجام داد. یک مرکز جراحی ایمن برای لیپوماتیک باید بتواند خطرات عفونت های جراحی را به حداقل برساند. جراحی ها باید در اتاق های عمل انجام شود که استانداردهای بالایی را برای تمیزی رعایت کنند. در خصوص محلی که می خواهید جراحی را انجام دهید تحقیق کنید تا خیالتان از بابت نتایج عمل راحت باشد.

 

 

 • بانداژ فشاری را همیشه طبق راهنمایی پزشک بپوشید.
 • محل برش را همیشه خشک و تمیز نگه دارید.
 • فعالیت های شدید ممکن است پس از بهبودی کامل از سر گرفته شود.
 • در قرار ملاقات ها با پزشک شرکت کنید.
 • 48 ساعت قبل و بعد از جراحی نباید از نوشیدنی های الکلی استفاده کرد.

این روش باعث کاهش قابل مشاهده فوری چربی ها می شود، اما تا 3 ماه طول می کشد تا نتایج نهایی محقق شود.

خیر، کمتر از 1 درصد احتمال دارد که نواحی تحت درمان دوباره چاق شوند. تمرین یک سبک زندگی سالم و فعال برای حفظ نتایج ایده آل از لیپوماتیک بسیار مهم است.

لیپوماتیک با قرار دادن یک کانول (لوله نازک توخالی) زیر پوست انجام می شود. سپس یک خلاء فشار بالا چربی ها را می شکند و آن ها را می مکد.

روش درمان

 • 1مشاوره، معاینه و علامت گذاری مناطق تحت درمان.
 1. 2. بیهوشی موضعی یا عمومی انجام خواهد شد.
 2. 3. برش کوچکی برای قرار دادن لوله ایجاد خواهد شد.
 3. 4. یک لوله نازک به نام کانولا برای مکش وارد می شود.
 4. 5. بخیه در محل برش انجام خواهد شد.

6. پایان درمان.

در طول درمان بیهوشی داده می شود، بنابراین هیچ دردی احساس نمی شود. پس از جراحی، درد عضلانی ممکن است تا یک هفته رخ دهد.

پس از لیپوماتیک درجات متفاوتی از تورم و کبودی قابل انتظار است که البته در بیشتر موارد پس از چند روز کاملاً فروکش می کند. بی حسی موقت یا حساسیت به لمس را نیز می توان انتظار داشت. خطرات احتمالی نیز شامل خطوط نامنظم است.

لیپوماتیک سلول های چربی را برای همیشه از بین می برد، به این معنی که کانتور بدن ایجاد شده حفظ می شود. اگر بخواهید وزن اضافه کنید، در نواحی بدن که تحت لیپوماتیک قرار نگرفته اند، وزن بیشتری خواهید داشت.

لیپوماتیک را می توان تقریباً در هر سنی انجام داد، اما بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که پوست هنوز به اندازه کافی الاستیک باشد و خاصیت ارتجاعی داشته باشد. در کاندیدای مسن با خاصیت ارتجاعی پوست ضعیف، ممکن است پوست به اندازه کافی منقبض نشود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد