زیبایی شکم بعد از زایمان

گزینه های زیبایی بعد از زایمان

 • تامی تاک
 • لیفت سینه
 • بزرگ کردن سینه
 • لیپوساکشن
 • لیفت باسن برزیلی
 • لیپکتومی کمربند

چه زمانی برای انجام تامی تاک به منظور زیبایی بعد از زایمان باید برنامه ریزی کرد؟

6 ماه بعد از شیردهی

mommy makeover شامل چه مواردی است؟

 • افزایش سایز سینه
 • لیفت سینه
 • کوچک کردن سینه
 • تامی تاک
 • ابدومینوپلاستی
 • لیپوساکشن

در چه مواقعی می تواند از لیپوساکشن برای زیبایی شکم بعد از زایمان استفاده کرد؟

زمانی که چربی های ناحیه مورد نظر از طریق پیروی از رژیم غذایی و برنامه ورزشی از بین نمی‌روند.

چگونه تامی تاک به زیبایی شکم بعد از زایمان کمک می کند؟

تامی تاک برای سفت کردن عضلات شکم، برداشتن پوست اضافی و کانتور کردن قسمت پایین شکم طراحی شده است.

چه زمانی برای انجام عمل های زیبایی شکم بعد از زایمان باید برنامه ریزی کرد؟

شما باید حداقل شش ماه پس از زایمان صبر کنید، یا اگر شیردهی دارید، شش ماه پس شیردهی صبر کنید.

در حالی که بسیاری از تغییراتی که با بارداری و مادر شدن به وجود می آیند سرشار از شادی و موفقیت هستند، این تجربیات همچنین می توانند تغییرات ناخواسته ای را در بدن مادر ایجاد کنند.

بدن هر خانمی بعد از بارداری متفاوت با دیگری است. این به این معنی است که آنچه برای یک فرد “طبیعی” است ممکن است برای شما غیر عادی باشد. همچنین به این معنی است که هیچ پاسخی برای این سوال متداول وجود ندارد. زیبایی شکم بعد از زایمان، برای بسیاری از افراد به شدت مهم به شمار می رود به همین دلیل خانم ها اغلب به دنبال راهی برای زیبایی شکم بعد از زایمان هستند.

آنچه می خوانید

گزینه های زیبایی بعد از زایمان

تغییر اساسی در ظاهر مادران بعد از زایمان که اصولا به نام mommy makeover شناخته می شود، برای زیبایی شکم بعد از زایمان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از این روش های جراحی در طول یک عمل انجام می شود مثلا ممکن است یک مادر به منظور زیبایی شکم بعد از زایمان، روش های دیگری را با عمل خود ترکیب کند و مثلا لیفت سینه را هم انجام دهد.

بیشتر گزینه های زیبایی شکم بعد از زایمان، از 6 ماه بعد از زایمان امکان پذیر است با این حال بسیاری از جراحان توصیه می کنند که بهتر است مادران تا پایان شیردهی نوزاد خود برای انجام این جراحی ها صبر کنند.

برخی از روش های زیر برای زیبایی شکم بعد از زایمان توصیه می شود:

زیبایی شکم بعد از زایمان

 • برای افرادی که زایمان طبیعی داشتند چه عملی مناسبه؟ دکتر ایزدپناه در این مورد توضیح می‌دهد:

تامی تاک برای زیبایی شکم بعد از زایمان

تامی تاک روشی است که شامل برداشتن پوست و چربی اضافی شکم می شود. از آنجایی که سطوح هورمونی زنانی که به تازگی زایمان کرده اند بالاتر از حد طبیعی است، بهتر است قبل از انجام این عمل حدود شش ماه پس از زایمان صبر کنید. زیرا هورمون هایی که پس از زایمان و در دوران شیردهی تولید می شوند می توانند به خاصیت ارتجاعی پوست کمک کنند و زمان به پوست فرصت طبیعی شدن می دهد. با این حال، زمانی که زمان مناسب باشد، بسیاری از زنان دریافته‌اند که عمل زیبایی شکم می‌تواند جذابیت زیبایی شناختی بسیار مطلوبی را برای شکم آن ها فراهم کند.

مادرانی که دارای پوست شل یا شل شدگی در قسمت شکم هستند و همچنین برخی از مادرانی که با جدا شدن عضلات شکم روبرو هستند، ممکن است بعد از تولد فرزند خود ابدومینوپلاستی را انتخاب کنند. روش‌های ابدومینوپلاستی در میان مادرانی که چربی شکمشان سرسخت است یا ماهیچه‌ های شل و ضعیف شکم دارند که باعث می ‌شود شکم پف کرده یا چاق به نظر برسد، رایج است. این روش که به عنوان تامی تاک نیز شناخته می شود، شامل صاف کردن و سفت کردن پوست شل و بافت های همبند از طریق جراحی است.

لیفت یا بزرگ کردن سینه

لیفت سینه متفاوت از عمل بزرگ کردن سینه است، اما هر دو به عنوان بخشی از ” mommy makeover ” رایج هستند و ممکن است بتوانند همزمان با سایر روش های بعد از بارداری انجام شوند. لیفت سینه شامل برداشتن پوست اضافی برای صاف کردن، تغییر شکل و بلند کردن سینه ها می شود و همچنین ممکن است شامل جابجایی نوک سینه و هاله برای داشتن ظاهری طبیعی تر باشد. بزرگ کردن سینه شامل قرار دادن ایمپلنت در پشت پوست و بافت سینه برای تغییر شکل و بزرگ شدن آن است. برای مادرانی که پس از زایمان و شیردهی سینه ‌هایشان افتاده یا افتاده است، این می‌تواند به بازگرداندن ظاهر قبلی سینه‌ ها کمک کند.

هورمون ‌های مرتبط با بارداری معمولاً باعث تورم بافت‌ های سینه در دوران بارداری می‌شوند، اما همین بافت ‌ها در دوره پس از زایمان منقبض و منقبض می‌شوند، به‌ویژه دوره شیردهی و بلافاصله پس از آن، که می‌تواند پوست سینه را فراتر از حد خاصیت ارتجاعی آن بکشد. از آنجایی که قابلیت ارتجاعی به طور کامل قابل بازیابی نیست، لیفت سینه یک گزینه محبوب در میان مادرانی است که می خواهند این اثرات را از طریق جراحی معکوس کنند.

در حالی که لیفت سینه نمی تواند اندازه سینه شما را به میزان قابل توجهی تغییر دهد، این روش می تواند پوست شل را از بین ببرد و بدون استفاده از ایمپلنت یا انتقال چربی، ظاهری جوان تر به سینه ها بدهد.

کانتورینگ بدن از طریق لیپوساکشن

لیپوساکشن یک عمل جراحی زیبایی موثر است. می توان از آن برای تغییر اندازه و تغییر شکل بدن استفاده کرد و می تواند بسیار هدفمند باشد. لیپوساکشن اغلب همراه با ابدومینوپلاستی برای شکل دادن بیشتر به شکم است و در از بین بردن چربی های “سرسخت” که به نظر نمی رسد به طور طبیعی از طریق روش های کاهش وزن طبیعی از بین بروند بسیار موثر است. این روش را می توان تقریباً در هر قسمت دیگری از بدن که دارای چربی اضافی است، مانند ران یا باسن نیز انجام داد.

بعد از بارداری، بسیاری از مادران با نواحی مواجه می‌شوند که ظاهراً به شکل ناهنجاری در خود باقی می‌مانند که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌روند. لیپوساکشن را می توان در نواحی مختلف انجام داد تا بافت چربی را از بین ببرد و بدن را به شکلی متناسب تر نشان دهد.

لیپوساکشن روشی است که می تواند رسوبات کوچک تا متوسط چربی را از باسن، ران ها، شکم، بازوها، باسن، سینه و کمر حذف کند، اما شل شدن پوست و سلولیت را درمان نمی کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

کانتورینگ بدن بعد از زایمان

لیفت باسن برزیلی

“لیفت باسن برزیلی” که گاهی اوقات به سادگی به آن BBL گفته می شود، فرآیندی برای افزایش باسن است که از چربی برداشت شده از بدن خود بیمار استفاده می کند – به جای تزریق مصنوعی یا ایمپلنت، چربی که معمولاً از شکم یا ران ها منشاء می گیرد جابجا می شود. این عمل می‌تواند باعث شود باسن‌ های صاف، آویزان یا نامتقارن گردتر و/یا برجسته ‌تر به نظر برسند و با موفقیت برای بسیاری از زنان پس از بارداری که احساس می‌کردند باسن‌هایشان با بقیه بدنشان نامتناسب است، استفاده شود.

لیپکتومی کمربند

مادران به غیر از تنه و شکم خود تغییراتی را در قسمت هایی از بدن خود مشاهده می کنند. در بسیاری از موارد، پوست و بافت‌ های باسن و ران ‌ها کشیده و ناهموار می‌شوند و بسیاری از مادران پس از زایمان به دنبال لیفت پایین تنه یا لیپکتومی کمربند هستند.

روش‌ های لیپکتومی کمربند، قسمت ‌های پایین بدن اطراف کمربند را تغییر شکل می دهد و سفت می‌کند، از جمله قسمت تحتانی شکم، باسن و ران. نتیجه یک فرم پایین ‌تنه صاف ‌تر و متناسب ‌تر است که دارای پوستی سفت ‌تر و شکلی متعادل ‌تر است.

تامی تاک چگونه به زیبایی شکم بعد از زایمان کمک می کند؟

تامی تاک استاندارد به طور خاص برای سفت کردن عضلات شکم، برداشتن پوست اضافی و کانتور کردن قسمت پایین شکم طراحی شده است. در حالی که این یک روش معمولی است، همچنین به طور قابل توجهی گسترده است و در نتیجه زمان بهبودی طولانی و ناراحتی بیشتری نسبت به سایر روش های جراحی زیبایی دارد. بسته به اینکه آیا دیاستاز رکتی دارید یا نه، شدت آن و چه مقدار چربی اضافی و پوست شل دارید، چند تغییر در این روش وجود دارد. بیشتر زنان می توانند حداقل 10 تا 14 روز زمان برای فعالیت های عادی زندگی  نیاز داشته باشند.

چه زمانی برای انجام تامی تاک به منظور زیبایی بعد از زایمان باید برنامه ریزی کرد؟

بهترین زمان برای برنامه ریزی انجام عمل جراحی تامی تاک زمانی است که متوجه شدید که یک سبک زندگی سالم باعث بهبود کانتور بدن شما نمی شود. شما باید حداقل شش ماه پس از زایمان صبر کنید، یا اگر شیردهی دارید، شش ماه پس شیردهی صبر کنید.

بافت های عمیق در شکم شما در نتیجه نگه داشتن کودک شما در آن کشیده شده و پاره شده است. پس از شش ماه، بیشتر کشش ها بهبود می یابند و هورمون های بارداری دیگر فعال نخواهند بود. هنگامی که این اتفاق افتاد، بافت پاره شده بهتر در کنار هم قرار می گیرد و پس از عمل به طور موثرتری بهبود می یابد.

دلیل دیگر برای صبر کردن تا شش ماه پس از زایمان این است که مادران جدید مجبورند نوزادان در حال رشد خود را اغلب بلند کنند. بلند کردن مکرر جسم سنگین بر روی شکم در حال بهبود فشار وارد می کند و می تواند به نتایج آسیب برساند.

در نهایت، اگر به نوزاد خود شیر می دهید، بهتر است تا شش ماه پس از از شیر گرفتن کودک خود صبر کنید. وقتی شیر می دهید، هر آنچه را که در شیر مادر است به کودک شیرده خود منتقل می کنید. در شرایط عادی این بی خطر است، اما زمانی که به مادر داروی بیهوشی داده شود، خطری جدی برای کودک وجود دارد.

تامی تاک بعد از زایمان

mommy makeover چیست؟

هدف از این نوع جراحی ها، بازیابی شکل و ظاهر بدن یک زن پس از زایمان است. بسیاری از زنان پس از بارداری متوجه تغییراتی در بدن خود می شوند. نواحی زیادی از بدن وجود دارد که می‌توان آن ها را عمل کرد معمولاً سینه ‌ها، شکم، کمر، اندام تناسلی و باسن.

mommy makeover یکی از محبوب ترین تکنیک های جراحی پلاستیک ترکیبی امروزی است که به طور خاص برای رفع مشکلات رایج زنانی که در دوران بارداری و شیردهی با آن مواجه هستند طراحی شده است.

“Mammy makeover” عبارتی فراگیر است که به ترکیبی تخصصی از روش‌ های کانتورینگ بدن اشاره دارد که با هم انجام می ‌شوند تا تغییرات فیزیکی را که مدت ‌ها پس از بارداری باقی می‌ مانند، بهبود بخشند. هر روش به صورت سفارشی و متناسب با نیازهای منحصر به فرد بیمار طراحی شده است. با این حال، رویکرد جراحی به طور کلی با یک روش کانتور کردن سینه و شکم شروع می شود، سپس در صورت نیاز عناصر اضافی اضافه می شود.

اجزای mommy makeover

از آن جایی که سینه‌ ها و شکم نواحی اصلی تغییر در هنگام مادر شدن هستند، mommy makeover اغلب حول یک عمل سینه و شکم متمرکز می‌شود. در دوران بارداری و شیردهی، سینه ها نیز بزرگ می شوند. با این حال، بازگشت به حالت عادی می تواند به معنای کاهش قابل توجه حجم سینه و افتادگی قابل توجه باشد. در طول بارداری، ماهیچه‌ های شکم، پوست و بافت‌ ها کشیده می‌شوند تا با خیال راحت نوزاد در حال رشد را در خود جای دهند. متأسفانه، پس از زایمان، این لایه ها ممکن است به شکل سفت و قبل از نوزادی خود برنگردند.

mommy makeover  شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

افزایش سایز سینه

لیفت سینه

کوچک کردن سینه

تامی تاک

ابدومینوپلاستی

لیپوساکشن

پروتز سینه می تواند پری و حجم از دست رفته را بازگرداند، در حالی که لیفت سینه به بلند کردن پوست افتادگی برای بهبود فرم کمک می کند. بزرگ کردن سینه امروزی ایمن تر و موثرتر از همیشه است. برای کسانی که سینه های نامتناسب و بزرگ دارند، جراحی کوچک کردن سینه می تواند ظاهر کوچکتر و ایده آل تری ایجاد کند.

مواردی که باید در مورد mommy makeover بدانید

makeover به عنوان یک جراحی سرپایی انجام می شود و به شما این امکان را می دهد در خانه بهبود پیدا کنید.

بهبودی شما ممکن است از یک تا دو هفته طول بکشد – اگرچه این بستگی به روش ‌های خاصی دارد که در mommy makeover گنجانده شده است، برنامه‌ریزی کنید که بهبودی شما تا دو هفته طول بکشد، در این مدت درد، کبودی و تورم خواهید داشت. 

شما در خانه به کمک نیاز خواهید داشت – پس از mommy makeover تا چند روز خسته و حساس خواهید بود و کارهای روزمره را غیرممکن می کند. در خانه از یکی از اعضای خانواده یا دوستان کمک بگیرید.

تا زمانی که داروهای ضد درد خاصی متوقف نشده اند، رانندگی نکنید – جراح داروهای ضد درد لازم را برای بهبودی راحت تجویز می کند، با این حال، هنگام داروهای مسکن پشت فرمان ننشینید.

تورم می تواند شش ماه یا بیشتر طول بکشد – در حالی که برخی از نتایج mommy makeover فوری هستند، نتایج کامل را نمی توان تا زمانی که تمام تورم فروکش کرد ارزیابی کرد. این نتیجه از شش ماه تا یک سال طول خواهد کشید. 

mommy makeover برای افراد غیر سیگاری است – سیگار کشیدن گردش خون را کاهش می دهد، بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و به طور قابل توجهی احتمال بروز عوارض جدی را افزایش می دهد. حداقل چهار هفته قبل و چهار هفته بعد از mommy makeover سیگار را ترک کنید.  

شما همچنان به باشگاه نیاز دارید – برای اطمینان از ماندگاری نتایج حاصل از mommy makeover ، از یک سبک زندگی سالم، از جمله یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی معمول پیروی کنید.

mommy makeover

mommy makeover چگونه می تواند برای من مفید باشد؟

بارداری می‌تواند اثرات ماندگار و اغلب ناخواسته ‌ای بر ظاهر شما بگذارد، مانند افتادگی سینه‌ ها، کشیدگی عضلات شکم، شلی پوست و پوست اضافی. بسیاری از خانم ها وقتی سینه ها و بدنشان به حالت قبل از بارداری خود باز نمی گردد، حتی با یک رژیم غذایی سالم و ورزش دلسرد می شوند. با پرداختن به تغییرات ناخواسته بارداری و بازگرداندن ظاهری که می‌خواهید، mommy makeover می‌تواند به شما کمک کند احساس بیشتری شبیه خود داشته باشید و راحتی و اعتماد به نفس شما را بهبود بخشد.

هر بیمار اهداف شخصی خود را  بعد از زایمان دارد که اغلب شامل یک یا چند مورد از موارد زیر است:

رفع افتادگی و بازگرداندن حجم به سینه ها

بهبود تقارن سینه

ترمیم نوک پستان/آرئول کشیده یا بزرگ

برداشتن پوست اضافی و افتادگی شکم

ترمیم عضلات کشیده یا جدا شده شکم (دیاستاز رکتی)

کاهش چربی های مقاوم در برابر رژیم غذایی و ورزش

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

تنها مهم ترین کاری که می توانید برای آماده شدن برای Mommy Makeoverانجام دهید این است که از همسر، خواهر یا برادر، والدین یا دوست برای کمک در خانه در حین بهبودی کمک بخواهید. در طول بهبودی، حرکت شما ممکن است

همچنین مهم است که اتاق خواب خود را به درستی آماده کنید. بالش های کافی داشته باشید و وسایل مورد نیاز خود را در نزدیکی خود قرار دهید.

علاوه بر این، از استعمال دخانیات خودداری کنید و از مصرف داروهایی که می‌توانند باعث خونریزی شوند، خودداری کنید. تیم ما دستورالعمل های دقیق را به شما ارائه می دهد.

ما گزینه ‌های بیهوشی کامل را ارائه می‌دهیم و اطمینان حاصل می‌کنیم که در طول عمل به طور کامل آرام هستید. در طول خود جراحی نباید هیچ گونه درد یا ناراحتی احساس کنید.

دکتر کامبیز ایزد پناه نواحی برش ‌ها را علامت‌گذاری می‌کند و به محض اینکه بیهوشی کاملاً اثر کرد، برش ‌ها را طبق روش‌ های انتخابی که در طول مشاوره با آن ها توافق شده است ایجاد می‌کند.

پس از انجام عمل‌ها و بخیه زدن تمام برش ‌ها، بانداژها در اطراف محل ‌های برش پیچیده می‌ شوند.

پس از Mommy Makeover، می توانید مقداری تورم و کبودی را پیش بینی کنید. همچنین ممکن است کمی درد خفیف تا متوسط داشته باشید که به راحتی با دارو قابل کنترل است. حداقل به مدت یک هفته نیاز به استراحت و ریکاوری خواهید داشت، اما پس از آن بیشتر و بیشتر شبیه به روال عادی زندگی خود برمی گردید. 

در مورد تعویض بانداژ و روش صحیح تمیز کردن محل های جراحی به شما توصیه می شود. یک قرار ملاقات بعدی با دکتر کامبیز ایزد پناه برای برداشتن بخیه ها و بررسی پیشرفت بهبودی شما تعیین می شود.

هر زمان که جراحی می کنید، می توانید سطحی از خطر را انتظار داشته باشید. این ها شامل خطر عفونت، لخته شدن خون و عوارض بیهوشی است. انجام چندین عمل به طور همزمان می تواند این خطرات را کاهش دهد. علاوه بر این، می‌توانید با همکاری با یک جراح پلاستیک واجد شرایط و اطمینان از پیروی از تمام دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های بعدی که به شما داده شده است، خطر جراحی خود را به حداقل برسانید.

بیشتر زنان احساس می‌کنند که آمادگی دارند ظرف یک تا دو هفته به سر کار برگردند. با این حال، باید حداقل شش هفته قبل از شروع مجدد بلند کردن اجسام سنگین از هر نوعی صبر کنید.

در حالی که شما مقداری اسکار خواهید داشت، انتخاب یک جراح ماهر می تواند برای به حداقل رساندن این زخم ها کمک کند و مطمئن شوید که زخم ها در موقعیت هایی هستند که به راحتی پنهان می شوند.

ماندگاری نتایج شما به روش های خاصی که انجام داده اید و میزان مراقبت از بدن خود پس از جراحی بستگی دارد. تعهد به یک سبک زندگی سالم تا حد زیادی بر مدت زمان ماندگاری نتایج Mommy Makeover تأثیر می گذارد.

زنانی که پس از بارداری از بدن خود ناراضی هستند، اغلب می توانند از Makeover بهره مند شوند. بهترین کاندیداها برای بارداری آینده برنامه ریزی نمی کنند و شیردهی نوزاد را به پایان رسانده اند. ما سابقه پزشکی شما را بررسی می کنیم تا مطمئن شویم این جراحی برای شما بی خطر است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد