تخلیه چربی پشت کمر

پیش از اینکه به جزئیات دقیق برداشتن چربی پشت کمر بپردازیم، به جدول زیر در این خصوص توجه کنید:

درباره

 • تخلیه چربی پشت کمر برای از بین بردن پوست اضافی پشت کمر شما پس از کاهش وزن زیاد استفاده می شود.
 • تخلیه چربی پشت کمر اغلب در کنار لیپوساکشن یا سایر روش های کانتورینگ بدن انجام می شود.

ایمنی بودن روش

 • برداشتن چربی پشت شکم معمولاً جزء روش های ایمن به شمار می رود.
 • خطرات شامل زخم، عفونت، خونریزی، تورم و آسیب عصبی است.

راحتی

 • ممکن است پس از تخلیه چربی کمر به 6 هفته زمان ریکاوری نیاز داشته باشید.
 • برداشتن چربی پشت کمر را می توان به صورت سرپایی یا بستری انجام داد.

هزینه

هزینه شما بسته به روشی که انجام می دهید و سایر روش هایی که همراه با تخلیه چربی پشت کمر انجام می دهید، بسیار متفاوت خواهد بود.

اثر بخشی

تخلیه چربی پشت کمر راه حلی دائمی برای برداشتن پوست اضافی پشت کمر و چربی شماست.

تخلیه چربی پشت کمر یکی از روش های رایج برای از بین بردن چربی از ناحیه پشت است که این روزها بسیار مرسوم شده است. این روش باید توسط جراح متخصص و ماهر صورت گیرد. با این حال پیش از اینکه تصمیم خود را برای انجام آن نهایی کنید باید نکاتی را در این باره بدانید که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

آنچه می خوانید

تخلیه چربی پشت کمر چیست؟

تخلیه چربی پشت کمر، یک روش جراحی است که پوست اضافی پشت کمر شما را از بین می برد. افراد اغلب پس از کاهش وزن شدید که باعث شل شدن و افتادگی پوست آن ها شده است، به دنبال برداشتن چربی پشت کمر هستند.

گاهی اوقات لیپوساکشن و سایر روش های کانتورینگ بدن همزمان با تخلیه چربی پشت کمر انجام می شود. این روش ها با هم می توانند ظاهری سفت تر و بهتر به کمر بدهند.

تخلیه چربی پشت کمر

روش انجام تخلیه چربی پشت کمر چگونه است؟

برداشتن چربی پشت کمر هم در مراکز جراحی سرپایی و هم در بیمارستان ها انجام می شود. محل جراحی بستگی به جراح شما دارد و به این بستگی دارد که آیا همزمان اقدامات دیگری را انجام می دهید یا خیر. در روز جراحی، جراح پلاستیک کمر شما را معاینه می کند. آن ها نواحی برش مناسب را پیدا کرده و آن ها را علامت گذاری می کنند. به عنوان مثال، اگر به طور معمول سوتین می پوشید، زیر خط سوتین شما علامت هایی ایجاد می کند. این کار به این دلیل انجام می شود که وقتی جای زخم شما بهبود یافت، راحت تر زیر سوتین و لباس شنا پنهان شود.

در طول عمل تحت بیهوشی قرار خواهید گرفت. پرسنل پزشکی مطمئن خواهند شد که شما کاملاً تحت بیهوشی قرار گرفته اید و نمی توانید قبل از شروع جراحی هیچ دردی را احساس کنید. در حین جراحی، جراح پلاستیک بر روی خطوطی که قبلا ایجاد کرده بود، برش هایی ایجاد می کند. سپس پوست اضافی شما را از بین می برند و چربی ها را برمیدارد. پوست باقیمانده شما کشیده می شود تا ظاهری صاف ایجاد کند و سپس در امتداد خط برش مجدداً چسبانده می شود.

اگر در حال انجام لیپوساکشن یا کانتورینگ بدن هستید، احتمالاً در این زمان انجام می شود. هنگامی که پوست شما صاف شد و چربی برداشته شد، پوست شما با دقت در خط برش به هم دوخته می شود. زمانی که پوست شما کاملاً به هم دوخته شد، بانداژ اعمال می شود. کل زمان جراحی شما متفاوت است، اما در حالت کلی بین 2 تا 5 ساعت طول می کشد.

خطرات ناشی از برداشتن چربی پشت کمر کدام است؟

همه جراحی ها دارای خطراتی هستند، از جمله عفونت و خونریزی بیش از حد. شما و جراح پلاستیکتان می توانید در مورد اینکه آیا در معرض خطر عوارض جانبی جدی هستید صحبت کنید.

خطرات مرتبط با تخلیه چربی پشت کمر عبارتند از:

 • کبودی
 • خون ریزی
 • عفونت
 • تورم
 • مایع اضافی
 • آسیب عصبی
 • درد
 • بی حسی
 • جای زخم
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

پس از تخلیه چربی پشت کمر چه انتظاری باید داشت

احتمالاً تا چند هفته پس از برداشتن چربی پشت کمر، تورم و بی حسی خواهید داشت. جراح شما احتمالاً دارویی برای کمک مدیریت درد تجویز می کند. همچنین دستورالعمل هایی در مورد نحوه مراقبت از باندهای جراحی خود دریافت خواهید کرد. بسیار مهم است که برش خود را تمیز نگه دارید و از فعالیت هایی که می تواند روی پوست شما ایجاد کند اجتناب کنید. همچنین پوشیدن لباس فشاری برای مدت زمان تعیین شده ضروری است.

زمان دقیق بهبودی شما به روشی که انجام داده اید و به سلامت کلی شما بستگی دارد. ممکن است یک هفته یا 6 هفته طول بکشد تا بتوانید به فعالیت های معمول روزانه خود بازگردید. ممکن است تا 6 ماه پس از تخلیه چربی کمر دچار تورم شوید. هنگامی که به طور کامل بهبود یافتید، می توانید نتیجه حاصل از عمل خود را ببینید. این عمل، راه حلی دائمی برای برداشتن پوست اضافی و چربی های کمر است.

آماده شدن برای عمل تخلیه چربی پشت کمر

قبل از عمل با یک جراح پلاستیک مشورت خواهید کرد. او با شما در مورد بهترین روش تخلیه چربی پشت کمر که برای شما مناسب است و هر روش دیگری که ممکن است بخواهید همزمان انجام دهید، صحبت خواهد کرد. وی می تواند روش هایی را توصیه کند که به شما کمک می کند بهترین نتیجه را بگیرید.

آن ها همچنین در مورد سلامت کلی شما با شما صحبت خواهند کرد. از آن جایی که برداشتن چربی پشت کمر پشت یک جراحی بزرگ است، قبل از انجام این عمل باید از سلامت کلی برخوردار باشید. بیشتر جراحان همچنین از شما می پرسند که شما در محدوده شاخص توده بدنی (BMI) قرار دارید یا خیر. قبل از انجام عمل تخلیه چربی پشت کمر باید حداقل از یک ماه قبل سیگار را ترک کنید. جراح شما همچنین ممکن است از شما بخواهد که مصرف برخی از نسخه ها و مکمل ها را قبل از عمل خود متوقف کنید.

مزایای تخلیه چربی پشت کمر

چه افرادی به دنبال تخلیه چربی پشت کمر هستند

برداشتن چربی پشت کمر معمولاً توسط بیمارانی درخواست می شود که می خواهند چربی از ناحیه پشت کمرشان حذف شود. چربی پشت  کمر به طور گسترده ای در بسیاری از  زنان و مردان یافت می شود. چربی برخی از مناطق بدن مانند پشت کمر توسط رژیم غذایی و ورزش از بین نمی رود. چربی بیش از حد در ناحیه پشت کمر می تواند به طور قابل توجهی اعتماد به نفس فرد را کاهش دهد و اغلب منجر به محدودیت در وشیدن برخی لباس ها برای افراد می شود. بیماران ممکن است از پوشیدن پیراهن ها و تاپ های تنگ خودداری کنند و ممکن است از تی شرت های گشاد استفاده کنند.

جراحی برای برداشتن چربی پشت کمر در درمان این مشکل بسیار رایج بسیار موثر است. رایج ترین روش شامل لیپوساکشن چربی پشت کمر برای برداشتن پاکت های مقاوم چربی با استفاده از یک کانول استخراج تخصصی سلول های چربی توسط مکش آن ها به طرف بالا است. نتایج حاصل از لیپوساکشن پشت کمر شامل ظاهری حجاری شده و کانتور بدون قسمت های چربی برآمده است که از بین لباس ها بیرون زده است.

لیپوساکشن چربی پشت کمر چه چیزی را شامل می شود؟

موثرترین و دائمی ترین روش برای از بین بردن نواحی سرسخت چربی از پشت کمر، لیپوساکشن است. لیپوساکشن پشت کمر به طور موثر چربی را از تمام قسمت های پشت کمر از جمله قسمت تحتانی کمر، قسمت میانی و قسمت بالایی پشت کمر بر می دارد.

اولین مرحله از عمل بیمار ما شامل مشاوره دقیق با دکتر کامبیز ایزد پناه است. لیپوساکشن چربی پشت کمر یک روش سرپایی است که به این معنی است که شما می توانید همان روز به خانه بروید و در خانه دوره نقاهت خود را طی کنید.

برای لیپوساکشن پشت کمر معمولا از بیهوشی عمومی برای بیماران استفاده می شود.  در تعداد کمی از موارد، بی حسی موضعی ممکن است کافی باشد، اما در تجربه ما، این روش ممکن است ناراحت کننده باشد و بنابراین، ما تقریبا برای همه موارد بیهوشی عمومی را توصیه می کنیم. این روش شامل ایجاد چندین برش کوچک برای دسترسی به کانول لیپوساکشن به مناطقی است که نیاز به برداشتن چربی دارند. برش ‌های لیپوساکشن معمولاً بیش از 3 تا 4 میلی‌متر طول ندارند و در نتیجه زخم ‌هایی به سختی قابل مشاهده است.

جراح کانول را با حرکت رفت و برگشت خود حرکت می دهد تا سلول های چربی را به آرامی استخراج کند. رایج ترین نوع لیپوساکشن شامل تکنیک کمکی قدرتی است. این تکنیک از کانول های ارتعاشی تخصصی برای جدا کردن آرام سلول های چربی از بافت همبند اطراف استفاده می کند و در نتیجه کبودی و تورم کمتری ایجاد می کند و در نتیجه بهبود سریعتر لیپوساکشن را به همراه دارد.

پس از اتمام عمل  پانسمان های استریل اعمال می شود. همه بیماران به یک بزرگسال نیاز دارند تا آن ها به خانه برساند و در 24 تا 48 ساعت اول پس از جراحی برداشتن چربی پشت کمر از آن ها مراقبت کند.

 • لیپوماتیک و هر آنچه که باید بدانید!

نکات مهم بازیابی ریکاوری برای تخلیه چربی پشت کمر

معمولاً از ما می پرسند که آیا چربی پس از لیپوساکشن به ناحیه پشت کمر بازمی گردد یا خیر. تا زمانی که شاخص توده بدنی سالمی داشته باشید، سلول های چربی پس از لیپوساکشن دوباره رشد نمی کنند. بنابراین بیماران می ‌توانند برای سال‌ های متمادی با داشتن عادات سبک زندگی سالم، منتظر ظاهری زیبا باشند.

پس از انواع لیپوساکشن، از جمله برداشتن چربی پشت کمر، بیماران باید حداقل به مدت شش هفته از لباس فشاری بعد از عمل استفاده کنند. لباس فشاری لیپوساکشن برای حمایت از ناحیه عمل طراحی شده است که تورم را کاهش می دهد و جمع شدن مناسب پوست را تسهیل می کند. روند بهبودی را می توان با پیروی کامل از دستورالعمل های بعد از عمل جراح بهینه کرد.

 اکثر بیماران معمولاً پس از لیپوساکشن به سرعت بهبود می یابند و پس از شش هفته می توانند به فعالیت های عادی خود بازگردند. جراح شما را در شش هفته معاینه می کند تا روند بهبودی شما را بررسی کند و نتایج شما را ارزیابی کند. نتایج لیپوساکشن چربی پشت کمر تا شش هفته قابل توجه خواهد بود، اگرچه نتایج نهایی بین 3 تا 6 ماه پس از عمل انتظار می رود نمایان شود.

چه انتظاری از تخلیه چربی پشت کمر باید داشت؟

لیپوساکشن برای از بین بردن چربی پشت کمر یک روش جراحی ساده است و این پتانسیل را دارد که نتایج فوق العاده ای برای بهبود قابل توجه اعتماد به نفس داشته باشد. مزایای لیپوساکشن برای برداشتن چربی پشت کمر عبارتند از:

بهبود در رفاه عاطفی با کاهش بالقوه اضطراب، افسردگی و استرس

ظاهری تراشیده در پشت کمر

بهبود اعتماد به نفس

آزادی پوشیدن لباس های متنوع، از جمله تاپ های تنگ، لباس های ورزشی و شنا

داشتن کمری که بسیار لاغرتر به نظر می رسد بدون برآمدگی ناخوشایند چربی

خطوط بدن بهبود یافته

کاندیدای ایده آل برای این روش چه کسانی هستند؟

دکتر کامبیز ایزد پناه در مشاوره شما آمادگی شما را برای جراحی ارزیابی می کند و بیماران زیر را مناسب در نظر می گیرد:

 • بیمارانی که وزن ثابتی دارند و اضافه وزن یا چاقی قابل توجهی ندارند.
 • تناسب بدنی بدون شرایط پزشکی مزمن
 • انتظارات واقع بینانه از آن چه می توان با تخلیه چربی پشت کمر پشت به دست آورد، داشته باشید.
 • رژیم غذایی و ورزش را امتحان کرده اید و هر دو در از بین بردن چربی های مقاوم کمر موفقیتی نداشته است.
 • از ظاهر بیش از حد چربی پشت کمر ناراضی هستید.

مراقبت های بعد از تخلیه چربی پشت کمر

آیا می توان تخلیه چربی پشت کمر را با سایر درمان های کانتورینگ بدن ترکیب کرد؟

لیپوساکشن پشت کمر را می توان به عنوان بخشی از یک روش لیپوساکشن 360 درجه انجام داد که شامل برداشتن چربی از کل قسمت میانی، از جمله شکم، برای تغییر باورنکردنی در خطوط بدن شما می شود.

لیپوساکشن همچنین می تواند به راحتی با سایر روش های کانتورینگ بدن مانند انتقال چربی ترکیب شود. انتقال چربی یک نوع تخصصی جراحی زیبایی است که شامل برداشتن چربی اضافی از قسمت ‌های ناخواسته بدن و تزریق مجدد به نواحی مانند سینه یا باسن است.

لیپوساکشن را می توان با جراحی برداشتن پوست نیز ترکیب کرد. یکی از رایج ترین روش های کانتورینگ بدن، لیفت بازو است که به عنوان جراحی براکیوپلاستی نیز شناخته می شود. این روش معمولاً شامل ترکیبی از لیپوساکشن برای برداشتن چربی بیش از حد از بازوها و سپس برداشتن پوست شل برای سفت شدن بازوها در بیمارانی است که از شلی قابل توجه پوست ناراضی هستند. حذف چربی پشت کمر همراه با لیفت بازو معمولاً برای بیمارانی استفاده می شود که مقدار قابل توجهی وزن از دست داده اند و پوست اضافی دارند. لیپوساکشن به تنهایی درمان موثری برای رفع شلی پوست نیست.

جراحی لیفت باسن برای برداشتن افتادگی باسن نیز می‌ تواند با جراحی لیفت پشت کمر ترکیب شود، اگرچه بیماران اغلب مایلند ظاهر باسن خود را با لیفت کردن و کانتور کردن ناحیه بهبود بخشند. جراحی لیفت باسن شامل برداشتن پوست شل از محل اتصال بین باسن و کمر است. این روش معمولاً با لیپوساکشن ترکیب می‌شود تا چربی گرفته شده مجدداً به باسن تزریق شود تا حجم و برآمدگی آن ها افزایش یابد.

 • آیا چربی بعد از لیپوماتیک برمیگردد؟

چرا دکتر کامبیز ایزد پناه را انتخاب کنید؟

دکتر کامبیز ایزد پناه سالانه صدها عمل لیپوساکشن از جمله برداشتن چربی پشت کمر را انجام می دهد.

 • دکتر ایزد پناه یکی از پیشروترین کلینیک های جراحی زیبایی در تهران هستند که به دلیل ارائه نتایج فوق العاده شهرت دارند.
 • ایشان در استفاده از ایمن ترین و موثرترین انواع لیپوساکشن، از جمله لیپوساکشن با کمک قدرت، تخصص دارند که برخلاف لیپوساکشن لیزری و لیپوساکشن وازر، خطر سوختگی پوست را به همراه ندارد.
 • متخصصین بیهوشی ایشان در مورد بیهوشی کامل داخل وریدی آموزش دیده اند که نتیجه آن بهبودی سریعتر بعد از عمل نسبت به بیهوشی عمومی سنتی است.
 • تیم پرستاری بعد از عمل دکتر ایزد پناه در مدیریت بیمارانی که لیپوساکشن انجام داده اند بسیار با تجربه هستند و خدمات شبانه روزی را ارائه می دهند.
 • دکتر ایزد پناه سال ها تجربه استفاده از لیپوساکشن در ترکیب با برداشتن پوست برای نتایج قدرتمند کانتورینگ بدن را دارد.
 • ایشان در جراحی انتقال چربی متخصص هستند و معمولاً لیپوساکشن پشت کمر را با جراحی لیفت باسن برزیلی و انتقال چربی به سینه ها ترکیب می کنند.

چربی پشت کمر چگونه تشکیل می شود؟

بیماران به دلایل مختلف بالقوه دچار چربی پشت کمر می شوند. شایع ترین دلیل ایجاد چربی بیش از حد در پشت کمر یا هر قسمت دیگری از بدن به دلیل رژیم غذایی حاوی کالری بیش از حد و سبک زندگی کم تحرک و بدون ورزش است. رایج ترین انواع غذاهایی که می توانند خطر ابتلا به چربی اضافی پشت کمر را افزایش دهند شامل غذاهای بسیار شیرین مانند کیک و دسر و همچنین انواع خاصی از مواد غذایی است که می تواند منجر به نفخ معده شود، مانند مقادیر زیاد کربوهیدرات ها که شامل نان سفید می شود.

بسیاری از افراد ممکن است به دلیل عوامل ارثی مستعد ایجاد مقادیر بیش از حد چربی پشت کمر باشند. زنان ممکن است در دوران بارداری دچار چربی اضافی در ناحیه پشت کمر شوند و ممکن است تغییر آن پس از زایمان دشوار باشد. یائسگی همچنین می تواند خطوط بدن زنان را تغییر دهد زیرا کاهش استروژن منجر به مقادیر بیش از حد چربی می شود که بر نواحی خاصی از بدن مانند بخش میانی و قسمت پایین کمر تأثیر می گذارد.

چگونه می توانم بدون نیاز به جراحی چربی کمر را کاهش دهم؟

خلاص شدن از شر چربی را می توان با پیروی از یک رژیم غذایی معقول و ورزش منظم بدنی انجام داد که ممکن است در بسیاری از موارد نیاز به لیپوساکشن را از بین ببرد.

خوردن یک رژیم غذایی متعادل و سالم با افزایش مقادیر میوه، سبزیجات، غذاهای پرفیبر و منابع پروتئینی بدون چربی مانند مرغ و تخم مرغ به خلاص شدن از شر چربی کمر کمک می کند. باید سعی کنید از انواع خاصی از مواد غذایی که حاوی مقادیر زیادی شکر هستند، مانند بیسکویت، کیک و شیرینی اجتناب کنید. از نوشیدنی های گازدار شیرین نیز باید اجتناب شود. این دستورات ساده به کاهش چربی و کاهش وزن کمک می کند. الکل یکی از عوامل رایج افزایش وزن است و باید ترک شود.

ترکیب عادات غذایی سالم با تمرینات بدنی منظم اثر هم افزایی خواهد داشت و سرعت کاهش وزن شما را بهبود می بخشد. بیماران باید سعی کنند پنج روز در هفته 30 دقیقه ورزش کنند و ورزش های قلبی عروقی که شامل دویدن، دوچرخه سواری و قایقرانی می شود بسیار موثر است. هر گونه ورزش قلبی عروقی باید با تمرینات مقاومتی ترکیب شود تا به تقویت عضلات پشت کمر کمک کند. با انجام انواع خاصی از تمرینات مقاومتی می توان چربی کمر را به طور موثر کاهش داد.

بسیاری از بیماران از انجام تمرینات پرس شانه برای رشد شانه ها و ناحیه بالای پشت خود سود می برند. این تمرینات به از بین بردن چربی بیش از حد کمر کمک می کند. عضلات پشتی کمر را می توان با انجام تمرینات کشش بازو با استفاده از یک دستگاه اختصاصی در باشگاه یا با استفاده از یک باند کششی تقویت کرد. ماهیچه ها می توانند به طور موثری سفت شوند و به کانتور قسمت میانی پشت کمک کنند. انواع خاصی از تمرینات انعطاف پذیری مانند خم شدن به پهلوها نیز به تقویت عضلات پشت کمر و بهبود تون عضلانی کمک می کند.

افرادی که وضعیت بدنی ضعیفی دارند می توانند با انجام تمرینات مقاومتی بالا و داشتن یک رژیم غذایی سالم به کاهش این وضعیت کمک کنند. خم شدن بیش از حد می تواند کمر را ضعیف کند و منجر به برجسته شدن بیشتر چربی پشت شود. بسیاری از خانم ها ممکن است سوتین های نامناسب بپوشند. پوشیدن یک سوتین مناسب به کاهش ظاهر چربی کمر کمک می کند.

ما توصیه می کنیم از بسیاری از محصولات آنلاین مانند قرص های کاهش وزن یا مکمل های کاهش وزن خودداری کنید. بسیاری از این محصولات هیچ مدرکی دال بر اثربخشی درمان ندارند و در برخی موارد ممکن است مصرف آن ها خطرناک باشد.

رژیم غذایی و ورزش موثرترین موارد برای از دست دادن چربی در ناحیه پشت کمر هستند، اما اگر چربی کمر ادامه یابد، جراحی کانتورینگ بدن با لیپوساکشن می تواند به خلاص شدن از رسوبات چربی سرسخت کمک کند.

عوارض تخلیه چربی پشت کمر

لیپوساکشن پشت کمر از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

لیپوساکشن پشت کمر یک روش پزشکی ساده است که برای برداشتن چربی از پشت کمر طراحی شده است. چربی پشت کمر مشکل رایجی است که در مردان و زنان یافت می شود و گاهی اوقات متوجه می شوند که با وجود کاهش وزن، چربی سرسخت در پشت بدن باقی می مانند.

این نوع چربی اضافی می تواند کاملاً قابل توجه باشد زیرا تمایل دارد روی لباس ها مانند پشت بند سوتین و بالای شلوار نمایان شود. این موضوع می تواند تأثیر زیادی بر اعتماد به نفس افراد داشته باشد و به نوبه خود می تواند بر انتخاب لباس تأثیر بگذارد، زیرا وجود این برآمدگی ها ممکن است منجر به تعویض تیشرت های تنگ با تی شرت های گشاد شود.

اما جراحی از بین بردن چربی پشت می تواند به فرد کمک کننده باشد. لیپوساکشن چربی پشت کمر، رسوبات چربی سرسخت را با شکستن آن ها قبل از استفاده از دستگاه مخصوص برای مکیدن آن ها از بین می برد. این باعث می شود که پشت بدن تراشیده شده تر و باریک تر به نظر برسد و چربی روی لبه لباس آویزان نشود.

تخلیه چربی پشت کمر چه چیزی را شامل می شود؟

لیپوساکشن چربی پشت کمر سریع ترین و موثرترین راه برای از بین بردن توده ها و برآمدگی های ناخواسته از این قسمت از بدن است. لیپوساکشن پشت کمر را می توان برای برداشتن چربی از قسمت فوقانی پشت کمر، وسط کمر و پایین کمر استفاده کرد.

لیپوساکشن پشت کمر تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. هنگامی که بیهوش شدید، جراح قبل از وارد کردن یک لوله ظریف به نام کانولا در ناحیه درمان، یک سری برش های کوچک در قسمت مربوطه پشت کمر ایجاد می کند. برش ها بسیار کوچک هستند، به این معنی که خطر ایجاد اسکار حداقل است. کانول به اطراف حرکت می کند تا سلول های چربی را بشکند و آماده برداشتن شود.

از مایع و خون اضافی قبل از بخیه و بانداژ تخلیه می شود. شما می توانید با یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود درمانگاه را در همان روزی که جراحی از بین بردن چربی پشت کمر خود انجام می دهید، ترک کنید.

هنگامی که این سلول ‌های چربی از پشت کمر برداشته می‌شوند، دیگر رشد نمی‌کنند، به این معنی که تا زمانی که وزن سالمی داشته باشید، کمر شما شکل جدید و لاغر خود را حفظ می‌کند.

پس از جراحی برداشتن چربی از پشت کمر، انتظار می رود تا چند هفته لباس جراحی بپوشید. هدف این لباس فشرده کاهش تورم و کمک به بدن برای سازگاری با شکل باریک جدید است. مهم است که تمام دستورالعمل ‌های مراقبت‌ های بعدی صادر شده توسط جراح خود را دنبال کنید تا به روند بهبودی کمک کنید. اگر به این دستورالعمل ها پایبند باشید، باید انتظار بهبودی کامل پس از جراحی برداشتن چربی پشت کمر خود را در شش هفته داشته باشید.

شما باید از حدود شش هفته به نتایج اولیه لیپوساکشن چربی کمر خود پی ببرید و می توانید نتیجه نهایی را بین شش تا ۱۲ ماه پس از جراحی انتظار داشته باشید.

مزایای تخلیه چربی پشت کمر از دید دکتر کامبیز ایزد پناه

لیپوساکشن پشت کمر یک روش ساده است، اما می تواند نتایج متحول کننده زندگی ایجاد کند. از مزایای حذف چربی پشت کمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود تعریف عضلانی
 • به شما این امکان را می دهد که با اطمینان خاطر، سوتین، لباس شنا، تاپ و شلوار تنگ بپوشید.
 • تعادل مجدد نسبت های بدنی
 • افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس
 • با کاهش استرس، اضطراب و ناراحتی، سلامت روانی را بهبود بخشید

مناسب ترین کاندیدها برای برداشتن چربی پشت کمر

دکتر ایزد پناه، افرادی را که دارای معیارهای زیر باشند، برای جراحی برداشتن چربی کمر مناسب می داند.

 • از نظر جسمی و روانی مناسب و سالم هستند.
 • وزن مناسبی دارند و چاق نیستند.
 • چربی پشت کمر داشته باشید که با رژیم غذایی و ورزش به تنهایی رفع نمی شود.
 • انتظارات واقع بینانه از آنچه می توان از طریق حذف چربی پشت به دست آورد، داشته باشید.

3 راه شگفت انگیز برای از بین بردن چربی پشت کمر

 • 1. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی کمر

سریعترین راه برای از بین بردن بیشترین مقدار چربی که در قسمت فوقانی یا پایین کمر آن ها انباشته شده است، لیپوساکشن است. برخی از چشمگیرترین نتایج حاصل از لیپوساکشن را می توان با اعمال آن در پشت کمر مشاهده کرد. یک دستگاه لوله مانند به نام کانولا به آرامی در لایه چربی پشت کمر قرار می گیرد و سلول های چربی به بیرون ساکشن می شوند. هنگامی که سلول های چربی پشتی برداشته می شوند، برای همیشه از بین می روند و سلول های چربی هرگز نمی توانند در آن ناحیه برگردند!

 • 2. CoolSculpting برای از بین بردن چربی پشت

CoolSculpting یک روش کمتر تهاجمی برای خلاص شدن از شر چربی های پشت کمر است.  CoolSculpting می تواند تقریباً 20 تا 25 درصد از پری “برآمدگی پشت کمر” را طی یک جلسه 35 دقیقه ای – بدون برش یا جراحی کاهش دهد. و چندین درمان می تواند حتی مقدار بیشتر چربی را از بین ببرد.

یک اپلیکاتور CoolSculpting به نام CoolCurve که به طور ویژه طراحی شده است، به طور خاص برای هدف قرار دادن و از بین بردن چربی های ناخواسته پشت کمر طراحی شده است. نتایج پس از چند هفته ظاهر می شوند، اما پس از چند ماه به طور چشمگیری قابل مشاهده خواهند بود، زیرا بدن به از بین بردن سلول های چربی منجمد و تخریب شده ادامه می دهد. یکی از مزایای استفاده از این روش این است که نیازی به دوره نقاهت ندارد.

هزینه تخلیه چربی پشت کمر

 • 3. Kybella برای از بین بردن چربی پشت

جدیدترین و غافلگیر کننده ترین راه برای از بین بردن چربی پشت کمر، تزریق کیبلا است. Kybella که در ابتدا برای از بین بردن و از بین بردن چربی های ناخواسته “چانه دوتایی” تایید شده بود، اخیراً در کاهش چربی پشت کمر موثر بوده است.FDA کیبلا را برای از بین بردن چربی پشت کمر در سال 2018 تایید کرد.

Kybella یک داروی تزریقی است که به معنای واقعی کلمه چربی را حل می کند. این روش چربی موجود در کمر را هدف قرار داده و حل می‌کند و سپس بدن چربی مایع شده را از طریق فرآیندهای حذف طبیعی خود خارج می‌کند.

Kybella به طور معمول نیاز به درمان های متعدد دارد، بسته به میزان چربی مورد هدف. اما به طور متوسط، 2 یا 3 جلسه برای درمان کافی است.

10 سوالی که باید از جراح بپرسید

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک برای این روش، حداقل ده سوال مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا آن ها برای کمک به شما برای رسیدن به اهداف زیبایی شما مناسب هستند یا خیر:

 • آیا شما بورد تخصصی دارید؟ جراحان پلاستیک دارای بورد تخصصی، دانش و تجربه خود را در تعدادی از روش های جراحی پلاستیک اثبات کرده اند و استانداردهای سختگیرانه ای را برای کسب گواهی رعایت کرده اند.
 • چقدر تجربه لیپوساکشن دارید؟ پرسیدن اینکه چند عمل انجام داده اند و در چه نواحی از بدن می تواند این عمل را انجام دهند به شما در درک سطح دانش جراح کمک کند.
 • چه نوع نتایجی را می توانم انتظار داشته باشم؟ ممکن است چندین هفته طول بکشد تا تورم برطرف شود، پوست سفت شود و نتایج کامل دیده شود. جراح می تواند شما را در این فرآیند راهنمایی کند.
 • زمان جراحی و نقاهت چقدر است؟ این بر اساس میزان چربی برداشته شده، ناحیه مورد نظر و تعداد نواحی در بدن که تحت درمان هستند، متفاوت خواهد بود.
 • آیا عکس های قبل و بعد از روش های مشابه برای دیدن موجود است؟ بررسی کار گذشته جراح بر روی بیماران مشابه و نواحی بدن می تواند به بیماران کمک کند تا احساس واقع بینانه ای نسبت به کار و نتایج جراح داشته باشند.
 • زمان برنامه ریزی قبل از جراحی چقدر است؟ برخی از جراحان ممکن است تا ماه ها نوبت قبول نکنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است هفته آینده بتوانند شما را عمل کنند.
 • هزینه عمل چقدر است؟ هزینه ها بسته به بیمار و منطقه ای که زندگی می کنید متفاوت است. درک مقرون به صرفه بودن و گزینه های پرداخت موجود می تواند به بیماران در برنامه ریزی و بودجه برای لیپوساکشن کمک کند.
 • چه نوع مراقبت های پس از جراحی برای ناحیه مورد نظر انجام می شود؟ در بسیاری از موارد، لباس ‌های فشاری تمام آن چیزی است که برای بهتر کردن شرایط لازم است. با این حال، در صورت نیاز به مراقبت بیشتر یا ویژه، بیماران می‌توانند تمهیدات ویژه ‌ای برای بهبودی بهینه ایجاد کنند یا برنامه‌ ریزی کنند.
 • آیا می توان لیپوساکشن را با سایر جراحی های پلاستیک برای دستیابی به اهداف بهتر ترکیب کرد؟ گاهی اوقات، هدف قرار دادن چربی به تنهایی برای رسیدن به نتایج دلخواه کافی نیست. ترکیب لیپوساکشن با روش های دیگر در حال حاضر ایمن تر و بسیار رایج تر است.
 • بعد از این روش چه نوع پیگیری لازم است؟ برخی از جراحان ممکن است برای ارزیابی و تایید اینکه همه چیز طبق برنامه و به درستی بهبود می یابد نیاز به ویزیت پس از جراحی داشته باشند.
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیپوساکشن یک روش جراحی است که لایه چربی زیر جلدی (چربی درست زیر پوست) را در قسمت هایی از بدن که به طور سرسختانه در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم هستند، شکسته و حذف می کند. این یک روش کاهش وزن نیست.

 

برخی از نواحی رایج بدن که در آن لیپوساکشن انجام می شود عبارتند از:

 • غبغب
 • پشت گردن
 • پایین بازوها
 • سینه
 • پشت کمر
 • شکم
 • پهلو

نواحی کمتر رایج شامل مچ پا، قسمت داخلی ران و قسمت بالایی پشت کمر است. این عمل برای هر فرد منحصر به فرد است، زیرا هر فرد به رژیم غذایی و ورزش متفاوت پاسخ می دهد. جراحان پلاستیک واجد شرایط با بیماران مشورت می کنند تا مناطقی از بدن آن ها را که لیپوساکشن در آن ها منطقی است، تعیین کنند.

بهترین کاندید برای لیپوساکشن افراد سالم با وزن هدف یا نزدیک به آن هستند. آن ها همچنین غیر سیگاری هستند.

بیماران ایده آل دارای چربی زیر جلدی سرسخت هستند که در آن چربی بین ماهیچه و پوست قرار می گیرد و نه چربی احشایی که در آن لایه چربی در زیر لایه عضلانی اطراف اندام های شکمی قرار دارد.

علاوه بر این، جراحان وضعیت پوست بیمار آینده نگر را قبل از توصیه لیپوساکشن ارزیابی می کنند. بیماران با خاصیت ارتجاعی پوست مناسب کاندیدای مناسبی برای لیپوساکشن هستند، در حالی که بیمارانی که پوست شل یا سلولیت دارند اینطور نیستند، زیرا این شرایط می تواند منجر به ناهمواری یا فرورفتگی پوست شود.

برخلاف تصور رایج، لیپوساکشن یک روش درمانی برای کاهش وزن نیست. در عوض، این یک روش کاهش چربی است. مقدار چربی قابل برداشت در یک ناحیه در طی یک عمل بسته به عوامل مختلفی از جمله ارزیابی جراح از سلامت بیمار و اهداف زیبایی شناختی وی متفاوت خواهد بود.

جراحان پلاستیک دستورالعمل ‌هایی را برای روزهای منتهی به لیپوساکشن ارائه می‌کنند، اما به طور کلی، مهم ‌ است که از یک دوست یا یکی از اعضای خانواده بخواهید که شما را تا مرکز جراحی برساند و برگرداند و در دوره نقاهت همراه شما باشد. برخی از داروهای خاص مانند آسپرین و رقیق‌کننده‌ های خون ممکن است قبل از انجام عمل متوقف شوند. در برخی موارد، خون گیری زودتر از موعد انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که فرد کاندید مناسبی برای بیهوشی است. حدود 12 ساعت قبل از زمان عمل نباید چیزی بخورید و بیاشامید.

 

لیپوساکشن یک روش جراحی است که شامل ایجاد برش های کوچک روی پوست و قرار دادن ابزاری به نام کانولا در پاکت چربی است. این کانول به یک دستگاه مکنده یا یک سرنگ برای استخراج چربی متصل می شود.

این معمولاً یک جراحی سرپایی است، بنابراین در حالی که بیماران ممکن است تحت بیهوشی عمومی قرار گیرند، اغلب اجازه دارند در همان روز جراحی به خانه بروند.

 

در اکثر روش‌ها، بیمار می ‌تواند در عرض چند روز به سر کار بازگردد و همه فعالیت ‌های عادی مانند ورزش را در عرض 2 تا 4 هفته یا کمتر از سر بگیرد، اگرچه بهبودی و مراقبت ‌های پس از جراحی بسته به ناحیه تحت درمان و میزان چربی برداشته ‌شده متفاوت است.

پیروی از دستورالعمل های جراح بهترین راه برای بهبودی کوتاه و تا حد امکان بدون درد است. ممکن است کمی ناراحتی احساس شود. با این حال، انتخاب‌ های سبک زندگی خوب مانند استراحت، مصرف زیادی آب و عدم سیگار کشیدن زمان بهبودی را سریع‌ تر و عوارض را کمتر می‌کند. شایع ترین اثرات پس از جراحی می تواند شامل مقداری تورم، کبودی و حساسیت در ناحیه عمل باشد. تیم جراحی گزینه ‌هایی را در مورد تسکین درد پس از جراحی و همچنین فهرستی از مسکن ‌هایی که باید از آن اجتناب کرد، ارائه می‌کنند.

دستورالعمل های متداول پس از جراحی نیز شامل پوشیدن لباس های فشاری در نواحی تحت درمان است. ممکن است فعالیت هایی خاص برای چند هفته پس از عمل برای کاهش فشار بر روی نواحی هدف توصیه شود.

کانولا ابزار کوچکی است و به همین دلیل اسکارها نیز کوچک هستند. جای زخم نیز بسته به کیفیت پوست بیمار متفاوت است. جراحان در مورد مکان و راه هایی که می توانند ظاهر جای زخم را به حداقل برسانند، صحبت خواهند کرد.

جراحان پلاستیک می توانند به شما در پیش بینی و تجسم نتایج واقعی کمک کنند. بلافاصله پس از جراحی، مقداری تورم وجود خواهد داشت و ممکن است پوست شل شود. به همین دلیل ممکن است چندین هفته تا چند ماه طول بکشد تا میزان کامل نتایج این روش مشاهده شود.

سلول های چربی که در حین لیپوساکشن برداشته می شوند، برای همیشه حذف می شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بیماران همچنان می توانند سلول های چربی جدید به دست آورند، بنابراین پیروی از یک رژیم غذایی سالم، سبک زندگی و برنامه ورزشی پس از درمان می تواند به جلوگیری از افزایش چربی جدید کمک کند.

لیپوساکشن را می توان در مطب پزشک، مرکز جراحی سرپایی و یا در بیمارستان انجام داد. یک مرکز جراحی ایمن برای لیپوساکشن باید بتواند خطرات عفونت های جراحی را به حداقل برساند. جراحی ها باید در اتاق های عمل انجام شود که استانداردهای بالایی را برای تمیزی رعایت کنند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد