لیپوساکشن زیر بغل

نتایج حاصل از لیپوساکشن زیر بغل

 • کمک به ایجاد بازوهای متعادل و متناسب.
 • ناراحتی ناشی از چربی اضافی موجود در زیر بغل را کاهش دهید.
 • کاهش ظاهر نگرانی های پوستی مانند ترک های پوستی یا اسکار.
 • شلی و افتادگی پوست را کاهش دهید.
 • اعتماد به نفس خود را بعد از عمل افزایش دهید.
 • بهبود فرم زیر بغل

دستورالعمل های بعد از لیپوساکشن زیر بغل

 • لباس فشرده کننده لیپوساکشن بپوشید.
 • از ورزش های شدید تا زمانی که جراح اجازه نداده است آن را از سر بگیرید خودداری کنید.
 • از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنید.
 • اگر نوزاد یا کودک دارید او را بلند نکنید.
 • در جلسات ملاقات بعد از عمل شرکت کنید.
 • مدیریت درد با داروهای تجویز شده (در صورت لزوم) اعمالی می شود.
 • در هفته اول بهبودی، استراحت کافی داشته باشید.
 • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید و آب فراوان بنوشید.
 • به بدن خود گوش دهید و هر گونه علائم نگران کننده را به پزشک خود گزارش دهید.

عوامل موثر بر هزینه لیپوساکشن زیر بغل

 • هزینه های مشاوره
 • دستمزد پزشک
 • هزینه های متخصص بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان یا کلینیک
 • زمان کل عمل
 • جزئیات عمل
 • ملاقات های بعدی بعد از جراحی

خطرات و عوارض مرتبط با لیپوساکشن زیر بغل

 • تورم
 • بی حسی یا درد
 • کبودی
 • خون ریزی
 • جای زخم
 • عفونت
 • نتایج نامتقارن
 • آسیب عصبی موقت
 • بی نظمی های پوستی
 • نارضایتی از نتیجه عمل

لیپوساکشن زیر بغل به شکل کلی بازوها کمک می کند و می تواند حس راحتی را به شما بازگرداند. لیپوساکشن زیر بغل، یک روش مناسب برای کسانی است که رسوبات چربی اضافی دارند و از طریق رژیم غذایی و تلاش برای کاهش چربی ناخواسته نتوانسته اند از شر آن خلاص شوند. برداشتن چربی زیر بغل بسیار رایج است، زیرا چربی زیر بغل می تواند برای هدف قرار دادن توسط رژیم و ورزش سخت باشد.

لیپوساکشن زیر بغل به بهبود ظاهر نامتناسب بازوها در مقایسه با بقیه بدن کمک می کند. همچنین می‌تواند گزینه های بیشتری برای پوشیدن لباس های دلخواه مانند تاپ های بندی را به شما ارائه دهد. علاوه بر از بین بردن رسوبات چربی اضافی، این روش می تواند به سفت شدن پوست کمک کند و از خطر افتادگی پوست جلوگیری کند.

در ادامه با ما همراه باشید تا هر آن چه لازم است در خصوص لیپوساکشن زیر بغل بدانید را برای شما شرح دهیم. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق‌تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه در ساعات کاری 14 الی 17 پاسخگوی شما عزیزان است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی‌های زیبایی، مقالات سایت را مطالعه نموده و یا در ساعات مشخص به ما تماس بگیرید.

لیپوساکشن زیر بغل

آنچه می خوانید

تخلیه چربی زیر بغل به روش لیپوساکشن چیست؟

بر روی بدن می تواند چربی اضافی در بسیاری از نواحی مختلف مانند شکم، ران ها، زیر بغل انباشته شود. حتی ممکن است چربی اضافی در زیر بغل جمع شود که باعث می شود هنگام پوشیدن لباس های باز و تاپهای بندی اعتماد به نفس خود را از دست بدهید. وقتی نمی توانید با روش های سنتی چربی کم کنید، می توانید به فکر از بین بردن چربی های اضافی ناحیه زیر بغل با لیپوساکشن بغل باشید.

لیپوساکشن زیر بغل روشی برای جدا کردن چربی به مولکول های کوچک و سپس مکیدن آن برای از بین بردن چربی زیر بغل به موثرترین روش است. مانند لیپوساکشن در سایر نواحی بدن، لیپوساکشن امروزی نیز مدرن ‌تر و بهینه ‌تر انجام می ‌شود، کمتر تهاجمی است و ایمنی بالاتری دارد. این روش توسط پزشک متخصص انجام می شود و اگر جراح خوبی را برای لیپوساکشن زیر بغل انتخاب کنید، عوارض لیپوساکشن زیر بغل را به صفر می رسانید.

دلایل انجام لیپوساکشن زیر بغل

لیپوساکشن زیر بغل باعث کاهش چربی های سرسخت زیر بغل می شود که نمی توان تنها با ورزش و رژیم غذایی آن را کاهش داد. لیپوساکشن زیر بغل می تواند منجر به موارد زیر شود:

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

لیپوساکشن زیر بغل چگونه انجام می شود؟

عمل لیپوساکشن زیر بغل معمولا با استفاده از ویزر لیپوساکشن انجام می شود که این روش یکی از جدیدترین تکنیک های مربوط به لیپوساکشن به شمار می رود. این تکنیک از فناوری اولتراسوند برای کمک به تجزیه چربی استفاده می کند، به طوری که برداشتن آن بسیار آسان تر است و نیازی به نیروی دست پزشک برای تجزیه چربی ندارد. لیپوساکشن ویزر همچنین پوست را سفت می کند، زیرا گرمای حاصل از انرژی اولتراسوند فیبرهای کلاژن را در پوست ناحیه تحت درمان منقبض می کند.

این عمل در بیشتر موارد تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد. در خصوص نوع بیهوشی یا بی حسی در جلسه مشاوره شما با جراحتان صحبت کنید. لیپوساکشن زیر بغل معمولاً زمانی که به تنهایی انجام می شود حدود دو ساعت طول می کشد. برای کمک به روند بهبودی و کاهش هر گونه تورم، پس از آن باید یک لباس فشرده پوشیده شود.

نقاهت بعد از لیپوساکشن زیر بغل

ما از لیپوساکشن ویزر برای انجام این عمل استفاده می کنیم. این تکنیک پیشرفته و مدرن منجر به کبودی کمتر، بهبودی کوتاه ‌تر و نتایج عالی تر می‌ شود.

از آن جایی که بدن شما در حال بهبودی است، طبیعی است که در طول دوره بهبودی، مقداری تورم و مقداری درد یا ناراحتی خفیف را تجربه کنید. با این حال، این عوارض جانبی بهتر از به کارگیری سایر روش های حذف چربی از زیر بغل است.

به شما دستورالعمل های مهم در خصوص دوره نقاهت داده می شود. دکتر کامبیز ایزد پناه معمولا دستورالعمل های زیر را برای بیماران خود توصیه می کنند:

هزینه لیپوساکشن زیر بغل

عوامل موثر بر هزینه لیپوساکشن زیر بغل کدام است؟

بیماران می توانند همزمان با انجام عمل لیپوساکشن زیر بغل، سایر نواحی بدن مانند سایر نواحی بازو، شکم، پشت کمر یا نواحی دیگر را درمان کنند. هر منطقه درمانی اضافی به کل هزینه های عمل اضافه می شود.

خطرات و عوارض مرتبط با تخلیه لیپوساکشن زیر بغل

اگرچه لیپوساکشن انجام شده با فناوری Vaser خطرات و عوارض جانبی معمولاً مرتبط با لیپوساکشن را کاهش می دهد، این روش همچنان خطراتی را به همراه خواهد داشت. رعایت دستورالعمل های بهبودی که توسط یکی از پزشکان یا پرستاران مجرب ما به شما ارائه می شود، به شما کمک می کند تا احتمال بروز این عوارض جانبی را کاهش دهید و همچنین شانس خود را برای دستیابی به نتایج ایده آل خود افزایش دهید.

خطرات و عوارض مرتبط لیپوساکشن زیر بغل عبارتند از:

بسیاری از این عوارض جانبی مرتبط، مانند تورم یا درد، موقتی هستند و باید به زودی پس از عمل با بهبودی بدن فروکش کنند. سایر عوارض جانبی را می توان با مراقبت های پزشکی مناسب، زمانی که در اسرع وقت به پزشک گزارش داد، درمان کرد.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن صورت

آمادگی برای انجام لیپوساکشن زیر بغل

در طول مشاوره، دستورالعمل ‌های آمادگی پیش از عمل به شما ارائه می‌ شود که رعایت آن ها برای اطمینان از اینکه در بهترین موقعیت برای بهبودی خوب و دستیابی به نتایج مطلوب قرار دارید، مهم است. به طور کلی، حداقل دو هفته قبل از تاریخ عمل از شما خواسته می شود که سیگار را ترک کنید و ممکن است از شما خواسته شود که مصرف داروهای خاصی را که می توانند روند بهبودی بدن را مختل کنند، متوقف کنید.

یک نکته مفید این است که لباسی بخرید که پوشیدن آن در دوران نقاهت آسان و راحت باشد، زیرا انجام لیپوساکشن زیر بغل می تواند به طور موقت حرکت را محدود کند. همچنین توصیه می‌کنیم هماهنگ کنید شخصی بعد از عمل شما را به خانه برساند و حداقل 24 ساعت در کنار شما باشد.

هدف ما، راهی کردن شما مشتریان عزیز به سمت مقصد پیش رویتان با رضایت کامل و بدون عوارضی است. برای مشاوره بیشتر همین حالا یک وقت ملاقات خصوصی با دکتر کامبیز ایزدپناه رزرو نمایید.

آیا لیپوساکشن زیر بغل دردناک است؟

هر گونه دردی که در حین بهبودی احساس می‌ شود، معمولاً به سرعت فروکش می‌کند و در صورت نیاز معمولاً تا یک هفته پس از جراحی، با داروهای تجویزی قابل کنترل است.

آیا بعد از عمل لیپوساکشن زیر بازو، پوست شلی روی زیر بغل من وجود خواهد داشت؟

انرژی اولتراسوند استفاده شده در روش لیپوساکشن Vaser نه تنها باعث حذف بیشتر چربی نسبت به روش های دیگر می شود، بلکه می تواند پوست ناحیه تحت درمان را نیز سفت کند. این به این دلیل است که گرمای حاصل از انرژی اولتراسوند فیبرهای کلاژن را منقبض می کند و روند طبیعی بهبود پوست بدن را تحریک می کند و باعث می شود پوست جمع شود و با شکل جدید و باریک تر مطابقت پیدا کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیپوساکشن زیر بغل برای چه افرادی مناسب نیست؟

لیپوساکشن زیر بغل گزینه مناسبی برای افرادی است که می خواهند به طور موثر چربی کم کنند اما نمی توانند با روش های سنتی مانند رژیم غذایی یا ورزش وزن کم کنند.

موارد منع لیپوساکشن زیر بغل:

بیماری قلبی، فشار خون، اختلال در لخته شدن خون، دیابت شدید. داشتن سابقه یا بیماری عصبی ناپایدار، زنان باردار، شیرده یا افرادی که از داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین، ایبوپروفن استفاده می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیپوساکشن زیر بغل

آیا لیپوساکشن زیر بغل خطرناک است؟

در واقع لیپوساکشن زیر بغل یک روش جراحی محسوب می شود که خطرات احتمالی عوارضی مانند درد بعد از لیپوساکشن را نیز به همراه دارد، لیپوساکشن بیش از حد باعث عوارض می شود، عوارض ناشی از بیهوشی، خونریزی…

با این حال، با پیشرفت چشمگیر فن آوری مدرن، خطر عوارض به طور قابل توجهی کاهش یافته است و به ندرت باعث ایجاد عوارض خطرناک می شود.

برای به حداقل رساندن عوارض احتمالی، باید یک مرکز معتبر را انتخاب کنید. بنابراین، لیپوساکشن زیر بغل نیز می ‌تواند مانند سایر جراحی‌ ها خطرناک باشد، اما لازم است یک مرکز معتبر را به دقت بررسی و انتخاب کنید تا خطر عوارض احتمالی حین و بعد از آن به حداقل برسد.

جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می‌توانید با خیالی آسوده و با کم‌ترین عوارض عمل جراحی مدنظر خود را به ایشان بسپارید. برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیج اینستاگرام ایشان را دنبال نمایید.

منظور از تخلیه چربی زیر بغل چیست؟

روش های حذف چربی زیر بغل به ویژه در میان جمعیت زنان محبوبیت پیدا کرده است. لیپوساکشن به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته می شود. این کار با استفاده از یک لوله بسیار نازک، که از نظر پزشکی به آن کانولا گفته می شود، انجام می شود که به پوست و داخل چربی نفوذ می کند و به طور موثر سلول های چربی را می شکند.

هدف از این کار حذف چربی در نواحی خاص بدن است و در عین حال ظاهر قسمت های مورد نظر بدن را نیز اصلاح می کند. شکم، ران ها، بازوها و پشت کمر رایج ترین نواحی بدن برای لیپوساکشن هستند.

لیپوساکشن زیر بغل در مواردی که لکه های چربی در طول بازو معمولاً در قسمت بالایی وجود دارد انجام می شود. با استفاده از یک سوزن و کانول بسیار نازک پزشکی، پزشک چربی اضافی بازوهای شما را با مکش خارج می کند و ظاهری زیبا به زیر بغل شما می دهد.

از آنجایی که این یک روش کم تهاجمی است، لیپوساکشن زیر بغل چربی های نامطلوب را از اطراف بازوها به طور موثر حذف می کند و به ندرت نیاز به استراحت دارد.

چه کسانی می توانند بهترین نتیجه را از لیپوساکشن زیر بغل ببرند؟

یکی از مهمترین نکات در مورد لیپوساکشن زیر بغل این است که برای کاهش وزن در نظر گرفته نشده است.

اول از همه، برای اینکه فرد بتواند لیپوساکشن زیر بغل را انجام دهد، باید از سلامت جسمانی و وزن مناسب برخوردار باشد. کسانی که به لیپوساکشن زیر بغل روی می آورند معمولا به دنبال تقویت اندام مد خود بدون هدف کاهش وزن هستند.

لیپوساکشن زیر بغل رسوبات چربی را در اطراف زیر بغل که نواحی از بدن هستند که برای ورزش چالش برانگیز هستند را برطرف می کند.

اگر هر یک از ویژگی های زیر را دارید و همچنین هیچ شرایط پزشکی تهدید کننده زندگی ندارید، به احتمال زیاد کاندیدای ایده آل برای برداشتن چربی زیر بغل هستید.

در طول لیپوساکشن زیر بغل چه انتظاری داریم؟

اگرچه لیپوساکشن زیر بغل یک روش پزشکی کم تهاجمی برای حذف چربی است، اما هنوز هم در درجه اول یک روش جراحی است که در اتاق عمل انجام می شود. بیماران باید همه چیز را در مورد آماده سازی قبل و بعد از عمل درک کنند. دانستن اینکه چه چیزی باید انتظار داشته باشید و چگونه باید پس از این فرآیند رفتار کرد، می تواند خطرات را کاهش دهد و تجربه ای امن و یکپارچه را تضمین کند.

بسته به مقدار چربی که باید برداشته شود، لیپوساکشن زیر بغل برای هر بیمار متفاوت است. قبل از انجام عمل، پزشک بیمار را به صورت فیزیکی معاینه می کند و دلایل لیپوساکشن را مطرح می کند. اگر بیمار کاندیدای ایده آل باشد، پزشک یک برنامه سفارشی ایجاد می کند که نیازهای خاص بیمار را در مورد حذف چربی هدف قرار می دهد.

به لطف برش های میکروسکوپی، بیماران عملاً بدون اسکار باقی می مانند، بنابراین اساساً نیازی به بخیه وجود ندارد. در اصل، لیپوساکشن از یک لوله مکش استفاده می کند که به دستگاه خلاء متصل است. هنگامی که لوله در داخل ناحیه چربی قرار گرفت، پزشک آن را به عقب و جلو حرکت می‌دهد تا سلول‌ های چربی را که قرار است خارج شوند، تجزیه کند. مایعات و خون اضافی به سمت بالا مکش پیدا می کند.

فواید لیپوساکشن زیر بغل

لیپوساکشن یک روش پزشکی قدرتمند است که به کانتورینگ و شکل دادن به بدن کمک می کند. این روش به بیماران اجازه می دهد تا با هدف قرار دادن مناطق چربی سرسخت بدن، ظاهر کلی خود را تغییر دهند و به سرعت و کارآمد از شر چربی های اضافی خلاص شوند. از مزایای لیپوساکشن می توان به  موارد زیر اشاره کرد:

همانطور که قبلا ذکر شد، لیپوساکشن زیر بغل یک روش جراحی کم تهاجمی است که عملاً هیچ زمان استراحتی برای آن لازم نیست.

پس از این درمان، بیماران ممکن است تورم، ناراحتی خفیف در اطراف ناحیه تحت درمان و مقداری کبودی را تجربه کنند که طبیعی است و خیلی زود رفع می شود. بیماران می توانند برای کمک به بهبودی از باند کشی یا لباس های فشرده استفاده کنند.

افرادی که تحت عمل لیپوساکشن زیر بغل قرار گرفته اند می توانند در عرض چند روز پس از درمان به سر کار یا عادات سبک زندگی معمول و فعالیت های روزانه خود بازگردند. با این حال، به بیماران توصیه می شود تا چند هفته از ورزش های شدید خودداری کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت های بعد از لیپوساکشن زیر بغل

بعد از جراحی چه مصرف کنیم و چه نخوریم؟

تا زمان بهبودی کامل باید مصرف الکل و سیگار را کاهش دهید. سعی کنید مقدار زیادی آب، سبزیجات و آب میوه مصرف کنید. در روزهای اول به یک رژیم غذایی کاملاً مایع عادت کنید. سپس می توانید به تدریج و کم کم به سراغ غذاهای جامد بروید. در سه هفته اول از انجام حرکات سنگین، فعالیت های ورزشی و ورزش سنگین خودداری کنید. همین امر در مورد فعالیت جنسی نیز صادق است. بنابراین پرهیز از رابطه جنسی در سه هفته اول توصیه می شود. البته بسته به میزان لیپوساکشن انجام شده و ناحیه ای که از لیپوساکشن استفاده می شود، این فرآیند ممکن است کاهش یا افزایش یابد.

اگر توسط پزشک تشخیص داده شود که شما نیاز به مواد غذایی خاصی دارید؛ مکمل های غذایی مانند ویتامین C، ویتامین B کمپلکس و آهن معدنی – داروها ممکن است این مواد به شما توصیه شوند. در این صورت از موارد داده شده به طور مرتب بدون وقفه استفاده کنید. مراقب باشید که رژیم غذایی حاوی چربی اشباع شده را پس از جراحی به حداقل برسانید. تا حد امکان به یک رژیم غذایی کم ‌چرب، بر پایه سبزیجات و میوه‌ ها پایبند باشید. با ادامه بهبودی، بازگشت تدریجی به عادات غذایی در آینده ضرری ندارد. مراقب باشید که غذاهای سبوس دار را در عادات غذایی خود بگنجانید. سعی کنید از مکمل های غذایی و غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا 3-6-9 استفاده کنید. مصرف انواع آجیل و دمنوش های گیاهی که خاصیت رقیق کنندگی خون ندارند، مانعی ندارد.

چگونه با 6 روش اثبات شده از شر چربی های زیر بغل خلاص شویم

اینترنت پر از افسانه ها در مورد چگونگی خلاص شدن از شر چربی زیر بغل است. بیشتر آن ها حول تمرینات خاص یا تمرینات قدرتی می چرخند. اما کاهش چربی زیر بغل، یا این ایده که می ‌توانید ناحیه خاصی از چربی بدن را با ورزش ‌های خاص هدف قرار دهید، یک افسانه است. تنها راهی که می توانید با استفاده از رژیم غذایی و ورزش از شر چربی های زیر بغل خلاص شوید، کاهش چربی کلی بدن است.

بنابراین اگر کاهش چربی در یک نقطع از بدن یک افسانه است و هیچ رژیم غذایی و ورزش خاصی وجود ندارد که به طور خاص چربی زیر بغل را تخلیه کند، آیا راه حل قابل اعتمادی برای خلاص شدن از شر چربی زیر بغل وجود دارد؟ بله. برای کشف نکات، ترفندها و روش های زیبایی که در واقع برای برداشتن چربی زیر بغل وجود دارند، ادامه مطلب را بخوانید.

 • 1. چربی های زیر بغل را با کول اسکالپتینگ منجمد کنید

کول اسکالپتینگ محبوب ترین درمان زیبایی برای کاهش چربی است که در اطراف چاله بازو و ناحیه بالای سوتین جمع می شود. این روش انقلابی کاهش چربی سلول های چربی را هدف قرار می دهد و با انجماد آن ها تا حد مرگ با خنک سازی کنترل شده، در فرآیندی به نام کرایولیپولیز، آن ها را از بین می برد.

کول اسکالپتینگ یک درمان محبوب در بین افراد مشهور است، زیرا نیازی به زمان استراحت ندارد، راحت است و نتایج چشمگیری را ارائه می‌کند (یک جلسه درمان باعث کاهش چربی هدف 25 درصد می‌شود)

 • 2. خلاص شدن از شر چربی زیر بغل با coolsculpting elite

coolsculpting elite جدیدترین روش انجماد چربی است. این روش جدید کاهش چربی از همان فناوری خنک کننده یعنی کرایولیپولیز استفاده می کند. با این حال، درمان های coolsculpting elite دارای فناوری جدیدی هستند که آن ها را به درمان برتر کاهش چربی تبدیل می کند.

در حال حاضر کول اسکالپتینگ الیت دو برابر میزان چربی ناحیه زیر بغل را کاهش می دهد. بهتر از همه، جلسات  خنک‌سازی کوتاه ‌تر و راحت ‌تر هستند و نتایج چشمگیرتری به همراه دارند. هنگامی که coolsculpting elite را برای از بین بردن چربی زیر بغل خود انتخاب می کنید، نتایج فوق العاده ای خواهید دید که کاملاً غیر تهاجمی و غیر جراحی هستند و پس از آن به زمان کمی یا بدون نیاز به استراحت نیاز دارند. مهمتر از همه، coolsculpting eliteاثرات طولانی مدتی را ارائه می دهد.

فن آوری جدید دارای قابلیت کانتورینگ دوگانه است. دستگاه اصلی فقط می‌توانست از یک اپلیکاتور در یک زمان استفاده کند، به این معنی که شما می‌توانید هر بار فقط یک زیر بغل را با یک دستگاه درمان کنید. اکنون، coolsculpting elite این امکان را برای تکنسین شما فراهم می کند که هر دو زیر بغل را به طور همزمان با یک دستگاه درمان کند. این به نوبه خود منجر به درمان کاهش چربی ارزان تر می شود.

 • 3. خلاص شدن از شر چربی زیر بغل با استفاده از لیپوساکشن

لیپوساکشن استاندارد طلایی کاهش چربی در نواحی مختلف بدن است. لیپوساکشن یکی از راه‌ های موثر برای تخلیه چربی زیر بغل است. در حین لیپوساکشن برای چربی زیر بغل، جراح زیبایی برشی را در قسمت چین زیر بغل شما ایجاد می کند. یک کانول یا لوله در برش وارد می شود سپس چربی حل می شود. هنگامی که چربی حل شد، از طریق کانولا مکیده شده و از بدن خارج می شود. لیپوساکشن برای از بین بردن چربی زیر بغل نیاز به بیهوشی دارد.

 • 4. از بین بردن چربی زیر بغل با لیفت زیر بغل

یکی دیگر از جراحی های زیبایی که با آن از شر چربی های زیر بغل خلاص می شوید، لیفت زیر بغل یا براکیوپلاستی است. لیفت زیربغل شامل برداشتن بافت اضافی بالای بازو است. می توان آن را همراه با لیپوساکشن استفاده کرد. در حالی که لیفت بازو می تواند پوست شل و افتاده را سفت کند و برآمدگی سینه بند را کاهش دهد، این یک جراحی گسترده و گران است که معمولاً جای زخمی از زیر بغل شما تا آرنج شما باقی می گذارد.

 • 5. تخلیه چربی زیر بغل با استفاده از کیبلا

کیبلا یک روش کاهش چربی غیر تهاجمی است که توسط FDA برای کاهش چربی های زیر چانه، که معمولا به عنوان چانه دوتایی شناخته می شود، تایید شده است، اما برخی از پزشکان از کیبلا برای کاهش چربی در ناحیه زیر بغل نیز استفاده می کنند.

 • 6. چربی های زیر بغل را پنهان کن!

داشتن مقداری چربی در اطراف زیر بغل طبیعی است، اما همه چربی های زیر بغل نباید برآمده شوند. سوتین هایی که سایز خیلی کوچکی دارند برای شما مناسب نیستند. یکی از بهترین راه ‌ها برای خلاص شدن از شر چربی‌ های ناخوشایند زیر بغل که در زیر بغل شما برآمده است، خرید یک سوتین جدید است. علاوه بر این، سوتین هایی وجود دارند که به ویژه برای پنهان کردن چربی زیر بغل خوب هستند.

تیم ما بسیار مفتخر است که بهترین متخصصان جراحی در این زمینه را در طول فرایند عمل در کنار شما قرار خواهد داد. همین الان با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره و ویزیت با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

چند دلیل مختلف برای چربی زیر بغل وجود دارد. برخی از علل عبارتند از:

 • تون ضعیف در عضلات و در نتیجه افتادگی بیش از حد.
 • پوست اضافی پس از کاهش وزن عمده.
 • بافت زیر بغل پستان که در زیر بغل در امتداد خطوط شیر رشد می کند.
 • لباس زیر نامناسب که بافت سینه و پوست را به بیرون هل می دهد.

بسته به نگرانی شما، جراح زیبایی شما می تواند در مورد درمان مناسب شما تصمیم بگیرد.

لیپوساکشن درمانی است که پاکت های چربی مقاوم را می شکند و سپس از طریق ساکشن از بین می برد. این می تواند بدن را از طریق کانتور کردن مناطقی که به ورزش و رژیم غذایی پاسخ نمی دهند، شکل دهد. لیپوساکشن نه تنها می تواند چربی ناحیه زیر بغل را از بین ببرد، بلکه می تواند بافت زیر بغل را نیز از بین ببرد.

 

شما می توانید انتظار داشته باشید که روند حذف چربی زیر بغل شما یک تا دو ساعت طول بکشد. پس از آن، شما باید خیلی سریع بهبود پیدا کنید. شما می توانید در همان روز درمان به خانه بازگردید. همچنین می‌توانید ظرف چند روز به فعالیت‌های عادی بازگردید.

جراح شما پس از برداشتن چربی زیر بغل، روش مراقبت های بعدی را با شما توضیح خواهد داد. برای دستیابی به بهترین نتیجه، لباس‌ های فشرده‌کننده و همچنین در صورت لزوم داروی ضد درد دریافت خواهید کرد. برای چند روز پس از عمل، باید فعالیت بدنی خود را محدود کنید. از هر گونه بلند کردن وسیله خودداری کنید و ناحیه تحت درمان  را خشک و تمیز نگه دارید.

مقداری کبودی، تورم و درد وجود خواهد داشت. با این حال، این عوارض در عرض چند هفته فروکش می کند. جراح شما به شما خواهد گفت که چه زمانی می توانید به سر کار خود بازگردید. در عرض چند هفته، پزشک به شما خواهد گفت که دیگر نیازی به پوشیدن لباس های فشرده سازی ندارید. سپس، می‌توانید تمام فعالیت‌ های فیزیکی عادی خود را از سر بگیرید.

هر جراحی عوارض بالقوه ای دارد. با این حال، هنگامی که یک جراح زیبایی معتبر مانند دکتر کامبیز ایزد پناه را انتخاب می کنید، خیالتان بابت این موضوع راحت باشد. عوارض بسیار نادر است اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • واکنش آلرژیک به بی حس کننده موضعی
 • عفونت
 • خون ریزی بیش از حد
 • کبودی بیش از حد
 • برآمدگی پوست به دلیل حذف ناهموار چربی

 

لیپوساکشن یک درمان جراحی زیبایی است که برای از بین بردن چربی های زیر جلدی سرسخت موجود در قسمت های خاصی از بدن با مکیدن آن ها با لوله ای نازک به نام کانولا انجام می شود. این روش ناهنجاری‌ های بدن را که ناشی از چربی ‌های سرسخت است که از بین بردن آن‌ها مشکل است، اصلاح می‌کند.

لیپوساکشن چربی زیر بغل بر برداشتن چربی هایی که شبیه یک کیسه کوچک در کنار زیر بغل هستند تمرکز دارد. این برآمدگی می‌تواند بسیاری از خانم‌ ها را از پوشیدن لباس‌ های زیر زنانه با بند نازک با اطمینان جلوگیری کند. این بیماری اغلب به دلیل اضافه وزن ایجاد می شود، اما هورمون ها و ژنتیک نیز ممکن است نقش داشته باشند.

لیپوساکشن با قرار دادن یک کانول (لوله نازک توخالی) زیر پوست انجام می شود. سپس یک خلاء فشار بالا چربی ها را می شکند و آن ها را می مکد.

روش درمان

 • 1. مشاوره، معاینه، و علامت گذاری مناطق تحت درمان.
 1. 2. بیهوشی موضعی یا عمومی انجام خواهد شد.
 2. 3. برش کوچکی برای قرار دادن لوله ایجاد خواهد شد.
 3. 4. یک لوله نازک به نام کانولا برای مکش وارد می شود.
 4. 5. بخیه در محل برش انجام خواهد شد.
 5. 6. پایان درمان.

مزایا

 • چربی اضافی را از بین می برد.
 • ظاهر بهتری به زیر بغل می دهد.
 • اعتماد به نفس را بهبود می بخشد.
 • راحتی را افزایش می دهد.
 • خطر بازگشت مجدد چربی را از بین می برد.
 • بانداژ فشاری را همیشه طبق راهنمایی پزشک بپوشید.
 • محل برش را همیشه خشک و تمیز نگه دارید.
 • فعالیت های شدید ممکن است پس از بهبودی کامل از سر گرفته شود.
 • در قرار ملاقات ها با پزشک شرکت کنید.
 • 48 ساعت قبل و بعد از جراحی نباید از نوشیدنی های الکلی استفاده کرد.
 • بارداری
 • بیماری های قلبی عروقی شدید
 • اختلالات انعقادی شدید از جمله ترومبوفیلی
 • دیابت
 • کسانی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند

خیر، کمتر از 1 درصد احتمال دارد که نواحی تحت درمان دوباره چاق شوند. تمرین یک سبک زندگی سالم و فعال برای حفظ نتایج ایده آل از لیپوساکشن بسیار مهم است.

زمان جراحی بستگی به حجم و محل ناحیه تحت درمان دارد و میانگین طول آن بین 1-4 ساعت است. کل زمان بهبودی 6 هفته است. تقریبا 2 تا 3 هفته طول می کشد تا بهبود پیدا کنید، اما حدود 6 هفته طول می کشد تا بدن به طور کامل بهبود یابد.

مراجعه کننده می‌ تواند با ایجاد اهداف واقع ‌بینانه و یافتن زمان مناسب برای عمل، برای لیپوساکشن آماده شود. برای دستیابی به بهترین نتایج و به حداقل رساندن احتمال عارضه، اطمینان از داشتن زمان و حمایت در حین بهبودی ضروری است.

در طول درمان بیهوشی داده می شود، بنابراین هیچ دردی احساس نمی شود. پس از جراحی، درد عضلانی ممکن است تا یک هفته رخ دهد.

بسته به پیشرفت بهبودی، ممکن است چند روز طول بکشد تا بتوانید به سر کار بازگردید. اما اگر کار شما به فعالیت های شدید نیاز دارد، ممکن است به شما توصیه شود که چند ماه استراحت کنید.

این روش باعث کاهش قابل مشاهده فوری چربی ها می شود، اما تا 3 ماه طول می کشد تا نتایج نهایی محقق شود.

مراقبت پس از عمل شامل پوشیدن لباس فشرده، کاهش فعالیت بدنی شدید و ماساژ ناحیه تحت درمان در صورت نیاز است.

بیماران ما در مجموع 4 قرار ملاقات برنامه ریزی شده پس از عمل 1 روز پس از عمل، سپس دوباره در 2 هفته، 4 هفته و 6 هفته بعد از عمل دارند. بیماران تشویق می شوند که در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی در هر زمان آشکارا با پزشک و مطب در ارتباط باشند.

بیماران بلافاصله پس از اتمام عمل، نتایج خود را خواهند دید. تورم در هفته های بعد رخ می دهد و در طول دوره بهبودی 6 هفته ای از بین می رود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد