لیپوماتیک بازو چیست؟

لیپوماتیک بازو یک عمل کم تهاجمی است که هدف آن کانتور کردن بازوها یا برداشتن چربی های اضافی است که عمدتاً مسائل ژنتیکی، تغییرات هورمونی، بالا رفتن سن، افزایش وزن و سبک زندگی نامناسب سبب ایجاد آن شده اند.

بهترین جراح لیپوماتیک بازو در تهران

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی یکی از بهترین ها در زمینه لیپوماتیک بازوها در تهران است.

موارد استفاده از عمل

 • کاهش سایز بازو
 • فرم دهی به بازو
 • از بین بردن چربی اضافی در ناحیه بازو

مزایای عمل

 • بهبود سریع تر
 • عدم افتادگی پوست
 • عمل بدون درد و خون ریزی
 • قوی شدن عضلات بازو
 • عدم نیاز به بستری

عوارض احتمالی

 • عفونت
 • حساسیت
 • خارش، قرمزی پوست

سن مناسب

30 تا 50 سال

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

در صورت صلاحدید پزشک

مدت زمان عمل

بین سه تا پنج ساعت

احتمال موفقیت

بسیار بالا

مدت دوران نقاهت

تا یک هفته

تجمع چربی در بازو، یکی از مشکلاتی است که افراد دارای اضافه وزن با آن مواجه هستند. بسیاری از افراد به دلیل وزن بالا و یا ویژگی های ژنتیکی خود موفق نمی شوند که به بازوهای خود فرم بدهند و این اندام آن ها لاغر نمی شود. افرادی هم هستند که از کاهش چربی بازوهای خود می ترسند زیرا احساس می کنند احتمال دارد پوست آن ها با مشکل شل شدگی یا افتادگی روبرو شود. عمل لیپوماتیک بازو بهترین روش لاغری برای بازوهایی است که مشکل تجمع چربی دارند زیرا این عمل امن و سریع بوده و مشکل افتادگی یا شل شدگی عضلات در آن کمتر رخ می دهد. شما می توانید تنها در یک جلسه جراحی لیپوماتیک را انجام داده و بازوهای خود را به شکل دلخواه فرم بدهید. اگر می خواهید همه چیز را درباره لیپوماتیک بازو بدانید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

لیپوماتیک غبغب

عمل لیپوماتیک بازو چطور انجام می شود؟

عمل جراحی لیپوماتیک بازو، با ایجاد حفره هایی به قطر 2 تا 5 میلی متر شروع می شود. دکتر بعد از ایجاد این حفره ها لوله ای مخصوص به نام لوله کانولا را وارد آن می کند. لوله کانولا در واقع مجهز به دستگاهی است که با ایجاد لرزش شدید، بافت های چربی را از هم باز می کند. ارتعاش این دستگاه حرارتی در بافت بازوی شما تولید می کند که چربی های مقاوم و محکم را ذوب می کند. این دستگاه به شیوه ای طراحی شده است که به اندام های داخلی شما یا بافت عضلانی تان آسیبی وارد نکند و تنها باعث از هم گسستن بافت های چربی شود.

چربی ذوب شده نیز به وسیله ساکشن از بدن شما خارج می شود. از این چربی خارج شده می توانید برای تزریق به سایر قسمت های بدن خود استفاده کنید. این دستگاه به شیوه ای طراحی شده است که کمترین زخم و جراحت را بعد از جراحی به جا بگذارد، کمترین دوران نقاهت را به بیمار تحمیل کند و همچنین هیچ آسیبی به اندام های داخلی شما وارد نکند. این دستگاه حتی بافت های چربی را نمی سوزاند بلکه آنها را خرد می کند و به همین دلیل هیچ آسیبی به عضلات شما نمی رسد.

 • لیپوماتیک و هر آنچه که باید بدانید

شیوه بیهوشی برای عمل

ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که از بیهوشی می ترسند و به دنبال جراحی لاغری بازو بدون بیهوشی هستند. بی حسی عمل لیپوماتیک از روش های زیادی انجام می شود و اگر شما مشکلی با بیهوشی عمومی دارید، این عمل مناسب شماست. برخی از پزشکان زیبایی از روش بی حسی موضعی برای جراحی بازو استفاده می کنند که شامل مصرف آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره است.

برخی پزشکان نیز بیهوشی عمومی را مناسب تر تشخیص می دهند. این که چه نوع بی حسی مناسب شماست با توجه به میزان چربی که می خواهید از اندام خود خارج کنید تعیین می شود. اگر مقدار چربی استخراج شده بین 1 تا 2 لیتر باشد، پس این یک عمل لیپوماتیک سنگین محسوب نمی شود ولی از آن جا که بی حسی موضعی طولانی سبب تنگی نفس و مشکلات دیگر می شود، بیهوشی عمومی برای عمل هایی که چربی خارج شده از آنها بیش از 2 لیتر باشد استفاده می شود. پس اگر چربی های خارج شده از بازوی شما کمتر از 2 لیتر باشد پزشک شما از بی حسی موضعی استفاده می کند.

شیوه بیهوشی برای عمل

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، وسیله ای الکتریکی است که با ارتعاش سریع و زیاد کار می کند و از این لرزش های متناوب برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. خوب است بدانید که امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه دارای فرکانس بسیار پایینی است به حدی که صدای آن را در حین عمل نمی شنوید. ولی همین دستگاه با وجود فرکانس پایین خود با شدت زیادی چربی های ناخواسته بدن شما را با شکستن سلول های آن از بین می برد. دستگاه لیپوماتیک یکی از جدیدترین و بهترین دستگاه های ایجاد لاغری در یک جلسه است.

مزایای عمل لیپوماتیک بازو چیست؟

عمل لیپوماتیک بازو یکی از آسان ترین روش های لاغری سریع است زیرا افتادگی پوست و شل شدن عضلات در کمترین میزان خود اتفاق می افتد. در این روش کاهش سایز شما تا مدت ها ادامه دارد و حتی لاغرتر از چیزی می شوید که پس از عمل مشاهده می کنید. اگر در ناحیه بازوی خود سلولیت دارید می توانید مطمئن باشید که پس از لیپوماتیک این بی نظمی پوستی از بین می رود. به علاوه اگر می خواهید عضلات بازوی شما قوی تر بشود بهتر است به عمل لیپوماتیک جدی تر فکر کنید زیرا باعث تقویت عضلات شما می گردد.

درد و خون ریزی در این روش نسبت به سایز روش های لاغری کمتر است. مزایای دیگر این روش عبارتند است از :

 • احتمال عفونت و آمبولی چربی در این عمل بسیار پایین خواهد بود
 • این جراحی نیاز به بستری ندارد و بیمار بعد از مدت کوتاهی مرخص می شود
 • در این روش به جای بیهوشی از بی حسی موضعی استفاده می شود
 • بافت چربی به هیچ عنوان سوزانده نمی شود و بافت چربی تخریب نمی گردد
 • در این روش نسبت به سایر روش ها ورم و کبودی کمتری در بدن ایجاد می شود
 • از چربی های خارج شده می توان برای تزریق به نقاط مختلف بدن استفاده کرد
 • پوست سریع تر جمع می شود و فرم گیری بهتر بازو نسبت به سایر روش ها بهتر است

مزایای عمل لیپوماتیک بازو چیست؟

چه کسانی از لیپوماتیک بازو بهترین نتیجه را می گیرند؟

برخی از افراد نسبت به دیگران نتایج بهتری از عمل لیپوماتیک می گیرند. در واقع ممکن است روش لاغری مناسب برای هر کسی با هر تیپ بدنی یا مدل چاقی متفاوت باشد. ممکن است روش لاغری مبتنی بر کنترل رژیم غذایی و ورزش برای شما مناسب تر باشد یا پزشک شما تشخیص بدهد که شما از لیپوماتیک نتیجه بیشتری می گیرد. اما لیپوماتیک بازو برای چه کسانی مناسب تر از همه است؟ کسانی که عدد bmi آنها بین 25 تا 31 باشد بهتر است عمل لیپوماتیک را انجام دهند.

البته اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بازوهای شما علیرغم تناسب سایر اندام های شما دارای چربی اضافه و مقاوم است ممکن است بتوانید طبق دستور پزشک این جراحی را انجام دهید. برای این که بدانید این عمل مناسب شما هست یا خیر، می توانید با دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی تماس بگیرید و شرایط خود را توضیح بدهید. ایشان با تجربه و تبحری که در زمینه لیپوماتیک دارد می تواند به سرعت تشخیص بدهد که شما چقدر از لیپوماتیک بازو نتیجه مطلوبی خواهید گرفت.

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک بازو را انجام دهند؟

برخی افراد نباید عمل لیپوماتیک را انجام دهند، زیرا ممکن است نتیجه خوبی نگیرند یا حتی در مواردی سلامت جسم و جان خود را به خطر بیندازند. این افراد عبارتند از :

 • کسانی که در سن بلوغ قرار دارند یا سن آنها بالای 50 سال است (برای زیر 20 سال اصلاً توصیه نمی شود.)
 • افرادی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی قرار دارند.
 • کسانی که به استعمال دخانیات عادت دارند
 • کسانی که از بیماری های خاص رنج می برند.
 • کسانی که می خواهند لاغری دائمی بدون هیچگونه فعالیت بدنی داشته باشند و به هیچ عنوان حاضر به ورزش منظم نیستند
 • کسانی که پرخوری می کنند و علاقه ای به تغییر عادت های غذایی خود ندارند
 • کسانی که از داروهای بر پایه کورتون یا داروهای خاص دیگر استفاده می کنند و نمی توانند مصرف آن را متوقف کنند

انتخاب پزشک مناسب برای لیپوماتیک بازو

مهم ترین قدم شما بعد از گرفتن تصمیم به انجم جراحی لیپوماتیک، انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه است که بتواند با کمترین ریسک و عوارض، بازوی شما را جراحی کند. در صورتی که معیار شما برای انتخاب پزشک، هر چیزی به غیر از تجربه و تبحر او باشد ممکن است جان خود را به خطر بیندازید. بسیاری از افراد ادعا می کنند که گروه جراحی هستند و بدون معرفی پزشک، ادعا می کنند در اتاق عمل شما تحت نظر متخصص جراحی می شوید.

افراد سودجوی دیگری نیز هیچ مدرکی مبنی بر داشتن تخصص زیبایی یا جراحی پلاستیک به شما ارائه نمی دهند. در این مرحله لازم است نهایت تلاش خود را برای انتخاب پزشک متخصص به کار بگیرید. به یاد داشته باشید که بسیاری افراد که پس از عمل خود دچار عدم هماهنگی در اندام ها، آمبولی، عفونت و سایر عوارض می شوند، همیشه از این که زمان کافی برای انتخاب پزشک متخصص صرف نکرده اند پشیمان می شوند. برای این که پزشکی با تجربه انتخاب کنید، باید موارد زیر را به کار بگیرید:

پزشک مناسب لیپوماتیک بازو

 • نمونه کارهای پزشک خود را ببینید و مطمئن شوید که همه جراحی های خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.
 • در صورتی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید و از تجربیات آن ها سوال کنید.
 • نتایج پزشک خود را مقایسه کنید و به رضایت یا عدم رضایت سایر مراجعین در فضای مجازی و یا در مطب آنها دقت کنید.

بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک بازو

برای آن که بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک بازو را پیدا کنید، می توانید در مرحله اول، شبکه های مجازی پزشک های مورد نظر خود را بررسی کنید و نمونه کارهای آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. هنگامی که نمونه جراحی های پزشک مورد نظر خود را دیدید از خود سوال کنید نتیجه ای که بیماران قبلی گرفته اند تا چه حد به ایده آل ذهنی شما نزدیک است؟ در حال حاضر بیشتر پزشکان تلاش می کنند از طریق شبکه های اجتماعی، سابقه کاری خود را به راحتی در دسترس بیمار قرار دهند. این یکی از روش هایی است که می تواند اعتماد شما را نسبت به پزشک مورد نظرتان جلب کند.

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

دکتر کامبیز ایزدپناه همیشه مدتی قبل از عمل لیپوماتیک، به بیمار خود یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در صورتی که به دکتر ایزدپناه مراجعه کنید، می توانید در جلسه مشاوره خود هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از ایشان خود بپرسید. ایشان در این جلسه، به شما توضیح می دهد که قبل از لیپوماتیک بازو، لازم است چه اقداماتی انجام دهید. برای این کار دکتر سابقه پزشکی و دارویی شما را مد نظر قرار خواهد داد و توصیه هایی مخصوص خود شما خواهد کرد. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:

شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن بازو یا لیپولیزر بازو

 • در شب قبل از عمل خود، داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید
 • قبل از عمل خود دوش بگیرید
 • از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات جداً خودداری کنید
 • توصیه های دارویی پزشک خود را دقیق و با جدیت به کار ببندید
 • در شب قبل از عمل خود، یک شام سبک میل کنید. قبل از عمل خود چیزی میل نکنید.
 • شب قبل از عمل خوب بخوابید و از استرس دوری کنید
 • لباس های مناسب برای بعد از عمل تهیه کنید و به همراه ببرید. سعی کنید این لباس ها بدون آستین باشند یا قسمت آستین و بازوی آن گشاد باشد.

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

تورم

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرامبخش و خواب آور

ترشحات

بیش از چند روز

تورم

زیاد

میزان کوفتگی

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

هزینه عمل لیپوماتیک بازو چقدر است؟

متغیرهای مختلفی در تعیین هزینه جراحی لیپوماتیک بازو نقش دارد که عبارتند از :

 • شرایط بدنی بیمار
 • میزان گستردگی چربی هایی که بیمار می خواهد حذف کند
 • تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی بیمار کمک خواهند کرد
 • مدت زمان عمل

ترکیب عمل لیپوماتیک بازو با دیگر عمل ها

اگر تصمیم دارید به همراه عمل لیپوماتیک بازو خود، برخی جراحی های زیبایی دیگر را هم انجام دهید، پزشک خود را در جریان قرار دهید. به یاد داشته باشید که زمان بر بودن انجام لیپوماتیک باعث می شود در صورتی که پزشک شما تبحر و تجربه کافی را نداشته باشد، قادر به انجام صحیح آن نباشد. هرچند با وجود دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی دیگر لازم نیست نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود باشید. ایشان به انجام چند عمل زیبایی به همراه یکدیگر به نحوی که همه عمل ها بهترین نتیجه را داشته باشند، تسلط کافی دارند. بسیاری از بیماران ایشان، این عمل ها را با هم همراه می کنند و از نتایج خود بسیار راضی هستند.

ترکیب عمل لیپوماتیک بازو با دیگر عمل ها

لیپوماتیک بازو همزمان با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی رایج در میان کسانی است که می خواهند لاغری را از روش جراحی به دست آورند. این عمل زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در شرایطی که چربی زیادی از زیر پوست شکم شما خارج شود ممکن است شما هم افتادگی پوستی را تجربه کنید. در این صورت می توانید عمل خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید و ظاهری طبیعی و بدون نقص به بدن خود ببخشید. همچنین در صورتی که به همراه لیپوماتیک بازو، شکم و پهلوی خود را جراحی کنید و از چربی های خیلی زیادی در یک روز خلاص شوید، ممکن است برای گرفتن بهترین نتیجه لازم باشد جراحی خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک بازو

شما می توانید از چربی هایی که از بازوهایتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها، کمر، لب ها، گونه ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است. حتماً پزشک خود را قبل از انجام عمل در جریان تصمیم خود برای استفاده از چربی های بازو در سایر نقاط بدنتان قرار دهید.

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک بازو

عمل لیپوماتیک بازو برای آقایان

آقایانی که چربی های بدن آنها در بازو ها ذخیره شده است و موفق نشده اند این چربی های مقاوم را از طریق رژیم غذایی و ورزش سخت گیرانه از بین ببرند هم می توانند از این عمل استفاده کنند. لیپوماتیک بازو برای آقایان هم روش بسیار متداولی برای خارج کردن چربی از بدن در یک جلسه است. آقایان می توانند با این جراحی چربی های زیر پوستی خود را حذف کنند و به سرعت عضلات بازوی خود را به نمایش بگذارند. آقایانی که عمل لیپوماتیک بازو پا را انجام دهند و سپس به رژیم غذایی و ورزش خود وفادار بمانند، می توانند در زمانی مشخص بدنی داشته باشند که همیشه به دنبال آن بوده اند. به علاوه اگر می خواهید عضلات بازوی شما پس از لاغری قوی تر شود، عمل لیپوماتیک گزینه خوبی برای شماست.

عمل لیپوماتیک بازو چقدر طول می کشد؟

با توجه به میزان چربی و سایز بازوی شما، مدت زمان عمل لیپوماتیک تعیین می شود. به علاوه، این که چه تعداد از اندام های خود را می خواهید در یک جلسه به همراه بازوی خود جراحی کنید می تواند زمان عمل شما را طولانی تر کند. به عنوان مثال اگر تصمیم دارید به همراه بازو، عمل لیپوماتیک شکم و پهلو را هم انجام دهید، طبیعتاً مدت زمان عمل شما بیشتر خواهد شد. این عمل عموماً بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد و در برخی موارد ممکن است جراحی تا 6 ساعت هم به طول بینجامد. بیشتر متخصصین جراحی زیبایی توصیه می کنند که بهتر است مدت زمان عمل لیپوماتیک طولانی نباشد و به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید ممکن است دکتر نوبت هایی در روزهای مختلف به شما بدهد.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک بازو

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک بازو حداکثر یک هفته طول می کشد ولی باید حتما دستورالعمل های پزشک برای دوره را رعایت کنید. این توصیه ها را می توان این طور خلاصه کرد :

 • تا مدتی پس از عمل لیپوماتیک بازو هیچ گونه فعالیت سنگین انجام ندهید. ورزش سخت نکنید، وسایل سنگین را بلند نکنید و دقت کنید که در انجام هر عملی، وضعیت زخم ها و بخیه های شما به چه صورت است.
 • لازم است محل بخیه به طور روزانه شسته و با گاز استریل پانسمان شود. این روتین باید تا رسیدن به بهبود کامل ادامه داشته باشد. دقت کنید که در صورت عدم رعایت بهداشت و پانسمان به موقع محل بخیه ممکن است دچار عفونت پوستی شوید.
 • تورم و کبودی که روی پوست شما ایجاد می شود ممکن است تا مدتی همراه شما باشد و بعد به صورت خود به خود، از بین می رود. در این مورد صبور باشید.
 • دستور العمل هایی که هر پزشک به شما می دهد، با توجه به وضعیت شخصی شما ممکن است متفاوت باشد. با دقت به این توصیه ها عمل کنید زیرا عدم رعایت آنها ممکن است عمل شما را با پیچیدگی روبرو کند.
 • همان طور که دکتر به شما توصیه می کند از گن فرم دهنده استفاده کنید و در انتخاب لباس های خود، حتماً جنس نخی و مدل آزاد لباس را مد نظر داشته باشید.

به خاطر داشته باشید که میان روش های لاغری با جراحی، کوتاهترین دوران نقاهت مربوط به عمل لیپوماتیک است.

 

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک بازو

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک

مهم ترین مسئله هنگام خواب بعد از عمل لیپوماتیک این است که به شکلی بخوابید تا به زخم های شما فشار وارد نشود. برای این که هنگام خواب آسیبی به بازوهای خود و سایر اندام های جراحی شده وارد نکنید این موارد را رعایت کنید:

 • برای این که وقتی خواب هستید حالت خواب خود را تغییر ندهید، دو طرف خود بالش بچینید.
 • موقعیت خود را به نحوی تنظیم کنید که بازو تحت فشار قرار نگیرد. بهتر است برای مدتی به حالت طاق باز بخوابید. در صورتی که برش ها به نحوی خورده باشند که پشت بازوی شما باشند، باید روی شکم بخوابید.
 • بهتر است برای مدتی زاویه 45 درجه بالای بدن خود را رعایت کنید. این شیوه خوابیدن باعث می شود ورم اندام های شما هرچه سریع تر از بین برود و زخم ها زودتر بهبود پیدا کند.
 • برای این که زخم ها کشیده نشوند و فشاری به آنها وارد نشود سعی کنید دست ها را به نحوی در کنار خود قرار دهید که عضلات بازوهای شما کشیده نشوند.
 • پوشیدن گن در زمان خواب یکی از سخت ترین و البته مهم ترین قسمت های این عمل است. باید صبور باشید و برای حدود دو تا سه هفته، گن فرم دهی را حتی در خواب نیز بر تن خود نگه دارید.
 • مراحل پوشیدن گن بازو را از پزشک خود بپرسید و به دقت اجرایی کنید..

ورم بعد از عمل لیپوماتیک بازو

ورم بازوها، ممکن است شما را بترساند یا به شما این احساس را بدهد که عمل لیپوماتیک شما به درستی انجام نشده است. البته نباید نگران باشید، با مدتی صبر متوجه می شوید که اصلی ترین عارضه این عمل تورم است. در طی 6 الی 8 روز بیشتر ورمی که به واسطه جراحی در بدن شما ایجاد شده، از بین می رود. ممکن است میزان خیلی کمی از ورم تا 6 ماه در بدن شما باقی بماند، اما اگر روتین ورزشی و رژیم غذایی خود را با جدیت دنبال کنید، حال روحی خوب خود را حفظ کنید و ماساژ هم بگیرید، پس از مدتی از نتیجه جراحی خود شگفت زده خواهید شد! این که چه میزان تورم در بازوهای شما ایجاد می شود و ورم چه زمانی به طور کامل از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر کامبیز ایزدپناه، فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی مشاوره دریافت کنید.

 

ورم بعد از لیپوماتیک بازو

ماساژ بعد از لیپوماتیک بازو

گرفتن ماساژ، یکی از مراقبت های بعد از جراحی لیپوماتیک بازو است که می تواند به بهبود سریع تر شما کمک کند و بسیار سودمند واقع شود. گرفتن ماساژ علاوه بر این می تواند به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک کند، حس سطحی شما را نیز باز می گرداند. مایعات تجمع یافته زیر پوست و خونابه نیز به مرور زمان و به صورت طبیعی از بین خواهند رفت ولی ماساژ دادن می تواند به خروج سریع تر این مایعات کمک کند. البته نباید فراموش کنید که نباید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ گرفتن را شروع کنید، بلکه پس از یک فاصله دو هفته ای از جراحی بهترین زمان برای شروع ماساژ گرفتن است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

معایب عمل لیپوماتیک بازو

معایب و آثار سوء عمل لیپوماتیک بازو از سایر روش های لاغری مبتنی بر جراحی بسیار کمتر است. شما با انتخاب پزشک متبحر و باتجربه می توانید کاملاً از معایب این عمل به دور بمانید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی، موفق شده است که تا کنون رضایت تمامی بیماران خود را جلب کرده و بدون هیچگونه پیچیدگی عمل جراحی لیپوماتیک را انجام دهد. در صورتی که پزشک شما به اندازه کافی تجربه نداشته باشد ممکن است معایبی از این دست در انتظار شما باشد:

 • احتمال مسمومیت با ماده بی حسی
 • قرمزی پوست
 • احتمال ضعیف عفونت
 • از دست دادن حالت ارتجاعی پوست برای مدتی پس از عمل

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک بازو

در همان ساعات اول پس از عمل شما تغییرات خود را به چشم می بینید. ممکن است احساس رضایت یا عدم رضایت کنید، اما به یاد داشته باشید که این نتیجه اصلی عمل لیپوماتیک شما نیست. شما پس از عمل ورم بازوها را تجربه خواهید کرد که درمان آن حدود 6 هفته طول می کشد.

 

بنابراین باید اقداماتی برای کاهش تورم بازوهای خود و رسیدن به تغییرات نهیی بازوها انجام دهید. این اقدامات عبارتند از : 

 • گرفتن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا
 • نوشیدن آب فراوان
 • انجام ورزش های سبک همچون قدم زدن (این عمل برای کاهش ورم و خروج مایعات باقی مانده از بدن بسیار موثر است.)
 • بستن گن به شیوه و مدت مورد توصیه پزشک

ورزش بعد از لیپوماتیک بازو

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک بازو

برای این که نتیجه عمل لیپوماتیک بازوی شما تثبیت شود، ضروری است که یک رژیم غذایی و روتین ورزشی منظم را رعایت کنید. در روش لیپوماتیک برای لاغری بازو، چربی زیر پوست خارج می شود. این روش لاغری دائمی نیست و برای حفظ آن باید تلاش کنید. پس چنانچه عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را به شیوه قبل از عمل حفظ کنید، چربی ها بازگشت خواهند داشت. اما شما چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک بازو می توانید ورزش کنید؟ پزشکان توصیه می کنند که در مدت 2 تا 3 هفته پس از عمل، از هرگونه فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش سنگین در طول دوره نقاهت باشد. بعد از این که توان جسمانی خود را به دست آوردید می توانید به مرور ورزش خود را سنگین تر کنید. 6 هفته پس از عمل شما به اندازه ای بهبود می یابید که روتین ورزشی خود را با جدیت آغاز کنید.

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک بازو

برای این که نتیجه دلخواه خود را از جراحی لیپوماتیک بگیرید و نتیجه موقتی آن را به نتیجه دائمی تبدیل کنید، لازم است یک برنامه ورزشی متشکل از ورزش های هوازی و تمرین های موضعی برای بازو داشته باشید. بهترین ورزش های هوازی که می توانید پس از بهبود زخم های خود انجام دهید عبارتند از:

 • شنا
 • ایروبیک
 • دوچرخه سواری

دقت کنید که شما می توانید این ورزش ها را بعد از این که زخم ها و بخیه های شما به طور کامل بهبود پیدا کرد، انجام دهید.

 

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک بازو

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک بازو

به یاد داشته باشید که ورزش به تنهایی نمی تواند نتیجه ای که از عمل لیپوماتیک خود گرفته اید را ثابت نگه دارد. لازم است شما یک رژیم غذایی مناسب هم بعد از جراحی خود بگیرید. لازم نیست که رژیم غذایی شما سخت باشد. همین که یک رژیم متعادل شامل میزانی متناسب از کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها داشته باشد کافی است. همچنین باید به کالری های مصرفی تان هم توجه کنید. تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید و مصرف میوه و سبزیجات تازه را جایگزین آن کنید. نمک را در غذاهای خود حذف کرده و یا به حداقل میزان برسانید. نوشیدن آب فراوان، علاوه بر این که به پوست شما برای جمع شدن کمک می کند، باعث از بین رفتن سموم و چربی های اضافی بدن هم می شود، پس نوشیدن آن را فراموش نکنید.

 • ایا چربی بعد از لیپوماتیک برمی گردد؟

قبل از عمل لیپوماتیک بازو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مدتی قبل از این که عمل خود را انجام دهید، ملزم به رعایت برخی نکات هستید که عبارتند از : 

 • هرگونه مصرف دارو و یا حساسیت دارویی را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • داروهایی که بر پایه هورمون هستند مانند داروهای پیشگیری از بارداری را تحت نظر پزشک مصرف کنید.
 • داروهای دارای کورتون باید از چند ماه قبل از عمل قطع شوند و یا تحت نظر پزشک و با توجه به تصمیم عمل مصرف گردند.
 • از حداقل 2 هفته پیش از عمل خود، استعمال هرگونه دخانیات (سیگار، قلیان و...) و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید.
 • از 14 روز قبل از عمل مصرف داروهایی مانند ایبوبروفن و آسپرین را متوقف کنید و در صورتی که نیاز به استفاده یکی از این دو داشتید، موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • از دو هفته پیش از عمل مصرف نمک را کم کنید.
 • سابقه پزشکی خود را صادقانه با جراح خود در میان بگذارید.

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک بازو

مهم ترین و موثرترین مراقبت پس از جراحی لیپوماتیک، پوشیدن گن است. شما روش پوشیدن گن را از پزشک خود یاد خواهید گرفت و بعد، ملزم هستید که آن را به روش درست و تا زمانی که پزشک شما توصیه کرده است استفاده کنید. گن، در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله با قرار دادن نوعی فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

سوالات متداول

مانند تمام عمل های جراحی کوچک و بزرگ، لیپوماتیک بازو پا هم ممکن است همراه با عوارضی باشد. بیشتر عوارضی که در عمل لیپوماتیک پیش می آیند، ناشی از اشتباه بیمار و یا بی تجربگی پزشک هستند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک بازو به حداقل می رسد: این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود. عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود. مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند. از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید. مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود. بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.
ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند و سپس نظر قطعی خود را با شما در میان می گذارد.
لیپوماتیک برای کاهش چربی موضعی در یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.
پس از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک سرآغاز جدید باشد. نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین برود. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.
تمامی عمل های جراحی لاغری ممکن است با خطرات خود همراه باشند. هرچند ریسک لیپوماتیک بازو نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک بازو ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود. با انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه می توانید بدون هیچگونه خطری جراحی خود را انجام دهید.
بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید. برای استفاده از چربی های خارج شده از بازو پای خود، پزشک را قبل از عمل مطلع نمایید تا هماهنگی های لازم را انجام دهد.
برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان