موارد استفاده از عمل

از بین بردن افتادگی و شل شدگی پوست ناحیه تحتانی شکم پس از بارداری و کاهش وزن

مزایای عمل

 • زیبایی فرم و پوست ناحیه شکم
 • کاهش بی اختیاری ادرار
 • درمان فتق شکم

عوارض احتمالی عمل

 • بی حسی در ناحیه عمل
 • کبودی و تورم
 • کندی ترمیم زخم
 • تجمع مایع
 • عفونت در ناحیه برش

هزینه عمل ابدومینوپلاستی تبریز چقدر است؟

هزینه عمل ابدومینوپلاستی تبریز بسته به وضعیت فردی، نوع جراحی، اقدامات و تجهیزات بیمارستان، نوع بیمارستان یا کلینیک، موقعیت جغرافیایی و همچنین جراح مورد نظر بستگی دارد.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تبریز کیست؟

دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین جراحان ابدومینوپلاستی در تهران و سراسر ایران می باشد.

سن مناسب یا توصیه شده     

از ۱۷ تا ۸۰ سالگی

بیهوشی دارد یا خیر؟

بیهوشی عمومی دارد

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

یک شب

مدت زمان عمل

۲ الی ۳ ساعت

احتمال موفقیت   

صد درصد

مدت دوران نقاهت

۲ الی ۳ هفته

ابدومینوپلاستی در تبریز

آنچه می خوانید

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

از شنیدن نام نه چندان آشنای این جراحی شوکه نشوید احتمالا خیلی از شما با آن آشنایی دارید.

ابدومینوپلاستی در حال حاضر یکی از جدیدترین و موثرترین روش های برداشت چربی و پوست اضافه شکم است بنابراین اگر از چربی های شل و اویزان شکم خود خسته شده‌اید انجام جراحی ابدومینوپلاستی در تهران همان چیزی است که انتظارش را دارید.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه عمل‌ های زیبایی و جراحی پلاستیک این امکان فراهم شده است تا از طریق جراحی ابدومینوپلاستی در تهران چربی های شکمی در کوتاه ترین زمان ممکن بدون هیچگونه درد و خونریزی برداشته شود.

حواستان باشد که عمل ابدوینوپلاستی را با جراحی لاغری و کاهش وزن اشتباه نگیرید. زمانی از این عمل زیبایی استفاده می شود که به دلیل تغییر وزن ظاهر شکم و پوست آن دچار شل شدگی، افتادگی یا چین و چروک شده باشد و دیگر به حالت اولیه خود باز نگردد.

ابدومینوپلاستی

 • جراحی ابدومینوپلاستی

چرا ابدومینوپلاستی انجام میدهیم؟

جراحی ابدومینوپلاستی یا همان جراحی شکم زیبا که به آن تامی تاک نیز گفته می شود راه حلی جادویی برای زنان و مردانی است که از چاقی شکم و افتادگی پوست آن رنج می برند. ابدومینوپلاستی در تهران عبارت است از خارج کردن چربی و پوست اضافه شکم و سفت کردن دیواره های ماهیچه ای آن برای رسیدن به یک شکم کوچک، صاف و خوش فرم.

این جراحی می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای کسانی باشد که پس از انجام انواع جراحی های باریاتریک مانند عمل بای پس معده اشتهای خود را از دست داده و حجم زیادی چربی را آب کرده‌اند.

در صورتی که آیا ابدومینوپلاستی انتخاب مناسبی برای مشکل شما است یا نه کافیست تا انتها این محتوا را دنبال نموده و با یک جراح پلاستیک مجرب و ماهر را در این زمینه شورت کنید.

 

حال اگر خواهید بدانید که آیا می توانید یکی از افرادی باشید که جراحی ابدومینوپلاستی بهترین انتخاب برای آن ها است این موارد را دنبال کنید:

جراحی ابدومینوپلاستی

 • شکم اویزان

 اویزان شدن معمولا زمانی اتفاق می افتد که پوست ناحیه پایینی شکم شل شده و دیگر خاصیت ارتجاعی قبل را ندارد. به این حالت در اصطلاح وضعیت مافین تاپ گفته می شود. اگر یکی از این افراد هستید که با نگاه به آینه تحمل شکم آویزان خود را ندارید ابدومینوپلاستی می تواند گزینه مناسبی باشد.

 • شل شدگی پوست

یکی از پرکاربردترین موارد ابدوینوپلاستی زمانی است که پوست شکم فرد به دلایل مختلف از جمله تغییر ناگهانی وزن یا بارداری و زایمان دچار شل شدگی و افتادگی می شود.

 • چین خوردگی شکمی

ظاهر نامطلوب شکم تنها به شکم اویزان و شل شدگی پوست محدود نمی شود بلکه احتمال چین خوردگی نیز وجود دارد. منظور از چین شکمی حالتی مانند تا خوردگی است به طوری که انگار لایه های پوست روی همدیگر قرار گرفته اند. تامی تاک می تواند راه حل مناسبی برای صاف کردن این چین خوردگی ها باشد.

 • شکم دو تکه

اگر از جمله افرادی هستید که شکمتان به دو بخش تقسیم شده است جراحی ابدوینوپلاستی می تواند به شما کمک کند. منظور از شکم دو بخشی حالتی است که به دلیل شل شدگی پوست اضافی شکم، این قسمت به دو بخش بالای ناف و پایین ناف تفکیک شده و ظاهر نامطلوبی را ایجاد می کند.

ابدومینوپلاستی در تبریز
 • چین و چروک پوست شکم

جراحی ابدوینوپلاستی برای زیبا ساختن شکم هایی مفید است که پوستی مچاله شده یا چین خورده دارند و با روش های دیگر به حالت اولیه خود باز نمی گردند.

 • اخم ناف

به وضعیتی که در آن ناف حالت گرد و بیضی شکل خود را از دست بدهد و ظاهری مشابه اخم پیدا کند یعنی تکه‌ای از پوست اضافی و چربی، گردی توخالی آن را بپوشاند اخم ناف گفته می شود که این حالت با انجام جراحی ابدوینوپلاستی به راحتی قابل تغییر است.

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم ؟

ابدومینوپلاستی بر اساس هدف از انجام آن دارای انواع مختلفی است که هر بیمار وابسته به نوع مشکل خود و به دنبال مشورت با پزشک متخصص قابل اعتماد می تواند یکی از آن ها را انجام دهد. بیایید کمی بیشتر با انواع جراحی ابدومینوپلاستی آشنا شویم.

 • ابدومینوپلاستی کامل

نخستین نوع این جراحی، ابدومینوپلاستی کامل نام دارد و گزینه ای مناسب برای کسانی است نیازمند تغییر و اصلاحات گسترده در ناحیه شکم خود هستند. ابدومینوپلاستی کامل مراحل مختلفی را در بر می گیرد که همگی باید به دقت توسط پزشک انجام شوند.

در این نوع جراحی پوست ناحیه شکم کاملا کشیده می شود بنابراین محل ناف نیز تغییر کرده و دیگر در وضعیت قبلی خود قرار ندارد. در این عمل برشی بزرگ در قسمت زیر شکم از سمت چپ تا سمت راست زده شده و برشی دیگر نیز با هدف جدا کردن ناف از بافت اطراف زده می شود.

در مراحل بعدی پزشک پوست را از دیواره شکمی جدا کرده چربی ها و پوست های اضافی را خارج نموده و پس از صاف نمودن عضلات شکمی، محل جدیدی برای سوراخ ناف در نظر می گیرد. در انتها نیز پوست به شکلی بدون چین و چروک کشیده شده و بخیه زده می شود.

 • ابدومینوپلاستی جزئی

نوع دوم، ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی است و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که دچار چاقی موضعی در زیر قسمت ناف هستند. در این مدل نیز ابتدا برشی بزرگ در سراسر زیر شکم از چپ تا راست ایجاد شده و پس از جدا کردن پوست از دیواره شکمی، چربی ها و پوست های اضافی برداشته می شوند. در پایان نیز پزشک پوست را کشیده و بخیه می زند.

در این روش بر خلاف ابدومینوپلاستی کامل، معمولا ناف برداشته نشده و عملیات جراحی در قسمت پوست بین خط برش و ناف صورت می گیرد. در این روش به دلیل تمرکز بر ناحیه زیر شکم، برش ها کوچکتر هستند و سنگینی عمل نیز کمتر است بنابراین دوره نقاهت آن در مقایسه با ابدومینوپلاستی کامل کوتاه تر می باشد.

 • ابدومینوپلاستی اطراف شکم

نوع دوم، ابدومینوپلاستی جزئی یا مینی ابدومینوپلاستی است و بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که دچار چاقی موضعی در زیر قسمت ناف هستند. در این مدل نیز ابتدا برشی بزرگ در سراسر زیر شکم از چپ تا راست ایجاد شده و پس از جدا کردن پوست از دیواره شکمی، چربی ها و پوست های اضافی برداشته می شوند. در پایان نیز پزشک پوست را کشیده و بخیه می زند.

در این روش بر خلاف ابدومینوپلاستی کامل، معمولا ناف برداشته نشده و عملیات جراحی در قسمت پوست بین خط برش و ناف صورت می گیرد. در این روش به دلیل تمرکز بر ناحیه زیر شکم، برش ها کوچکتر هستند و سنگینی عمل نیز کمتر است بنابراین دوره نقاهت آن در مقایسه با ابدومینوپلاستی کامل کوتاه تر می باشد.

 • ابدومینوپلاستی معکوس

آخرین نوع تامی تاک، ابدومینوپلاستی معکوس است. در این روش همانطور که می توان از نام آن حدس زد پزشک برای تغییر و اصلاح پوست افتاده و شل شده به جای آنکه مانند روش های قبلی پوست را به سمت پایین بکشد برشی در زیر استخوان سینه ایجاد نموده و پوست را از پایین به سمت بالا می کشد.

ابدومینوپلاستی معکوس

مزایای عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

در حال حاضر عمل ابدومینوپلاستی یکی از محبوب ترین و آسان ترین جراحی های زیبایی برای اصلاح افتادگی پوست در ناحیه شکم می باشد. اگرچه در اکثر موارد افراد این جراحی را با اهداف زیبایی انجام می دهند اما مزایای ابدومینوپلاستی تنها به زیبایی محدود نشده و می تواند کاربرد درمانی نیز داشته باشد.

برخی از مهم ترین مزایای انجام ابدومینوپلاستی در تبریز عبارتند از:

 • زیبایی فرم و پوست ناحیه شکم

تمرکز اصلی ابدومینوپلاستی بر اتفاقاتی است که در ناحیه شکم رخ داده است. پوستی که به دلیل چاق و لاغر شدن های متعدد یا بارداری های سنگین دیگر هیچ شباهتی به وضعیت قبلی خود ندارد با این روشی به راحتی می توان دوباره زیبایی خود را به دست آورد.

علاوه بر این، ابدومینوپلاستی تاثیری ماندگار بر خوش فرمی ناحیه شکم دارد زیرا ماهیچه و عضلات ضعیف این ناحیه را محکم کرده و با از بین بردن تورم موجب صافی مجدد آن می گردد. همچنین در برخی موارد با انجام عمل ابدومینوپلاستی کمر درد بیمار که ناشی از انحنای ستون فقرات به سمت جلو بوده نیز کاهش می یابد.

 • کاهش بی اختیاری ادرار

برخی مطالعات حاکی از آن است که انجام جراحی ابدومینوپلاستی می تواند بی اختیاری ادرار در بانوانی که پس از زایمان طبیعی از این عارضه رنج می برند را کاهش دهد. به این صورت که در حین عمل با استفاده از یک بافت نرم در نزدیکی لگن، انسدادی جزئی در مثانه ایجاد شده و به این ترتیب بی اختیاری ادرار کاهش می یابد.

 • درمان فتق شکم

یکی دیگر از مزایای جراحی ابدومینوپلاستی بهبود فتق شکم است. فتق چه زمانی ایجاد می شود؟ زمانی که بافت شکمی یا روده ها از دیواره شکمی جلو می زنند. عوامل مختلفی می توانند در ایجاد این عارضه دخیل باشند که یکی از آن ها ضعف عضلات شکمی ناشی از کاهش وزن زیاد می باشد.

در صورتی که عمل ابدومینوپلاستی خود را نزد یک پزشک متخصص و ماهر انجام دهید او می تواند با استفاده از تکنیک های خاص این عمل، فتق را ترمیم نموده و با محکم کردن عضلات و ماهیچه های شکمی از بروز دوباره آن جلوگیری نماید.

 • جراحی ابدومینوپلاستی

مزایای عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

مهم ترین عوارضی که باید برای جراحی ابدومینوپلاستی در نظر داشته باشید عبارتند از:

به یاد داشته باشید که در کنار عواملی همچون سن بیمار، وضعیت سلامت جسمی او و حجم چربی برداشته شده، این مهارت و تجربه پزشک متخصص است که در شدت عوارض تاثیر دارد. به هر میزان که پزشک نسبت به انجام ابدومینوپلاستی مجرب تر باشد به همان میزان عوارض بیمار نیز بسیار کمتر خواهد بود.

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

تفاوت انواع ابدومینوپلاستی در تبریز

پیش از این به انواع ابدومینوپلاستی اشاره کردیم که دو نوع کامل و جزئی پرکاربردترین انواع آن هستند. به طور کلی می توان گفت که تفاوت اصلی ابدومینوپلاستی کامل و جزئی در شدت عمل و حجم آن می باشد.

برای اطلاع دقیق از تفاوت این دو نوع موارد زیر را در نظر داشته باشید:

تفاوت ابدومینوپلاستی با سایر روش‌ها

 • چین خوردگی شکمی

این یکی از پرتکرار ترین پرسش هایی است که معمولا از سوی مراجعان به کلینیک های زیبایی مطرح می شود. به زبان ساده می توان گفت که لیپوساکشن با هدف کاهش وزن و از بین بردن چاقی استفاده می شود در صورتی که هدف اصلی ابدومینوپلاستی به هیچ وجه درمان چاقی نیست.

متقاضیان ابدومینوپلاستی معمولا کسانی هستند که به دلیل کاهش وزن زیاد یا عوارض ناشی از بارداری های متعدد دچار پوست اضافی و شل شدگی بافت زیر شکم شده و به دنبال تغییر و اصلاح این پوست شل و افتاده هستند.

لیپوساکشن در مقایسه با ابدومینوپلاستی در حجم گسترده تری از بدن از جمله بازوها، ران ها و … نیز کاربرد دارد در حالی که ابدومینوپلاستی به اصلاح فرم ناحیه شکم و اطراف آن محدود می گردد. همچنین در لیپوساکشن بر خلاف ابدومینوپلاستی پزشک به برداشت پوست اضافی شکم و اصلاح آن نمی پردازد بلکه هدف اصلی او حذف چربی های اضافی و کاهش توده بدنی بیمار است.

 

مزایای ابدومینوپلاستی

 • تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی چیست؟

یکی دیگر از مواردی که معمولا سوال است تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری می باشد. اگر بخواهیم در یک کلام بگوییم ابدومینوپلاستی برای لاغر شدن نیست. در حالی که جراحی لاغری همانطور که از اسم آن پیداست برای لاغر شدن صورت گرفته و مناسب افرادی با توده بدنی بالاتر از ۳۵ می باشد.

جراحی لاغری برای کسانی کاربرد دارد که با ورزش و رژیم های لاغری قادر به کاهش وزن خود نیستند و حجم قابل توجهی چربی اضافه در توده بدنی آن ها وجود دارد. تمرکز اصلی جراحی لاغری بر اعمال روش هایی است که از آن طریق بیمار اشتهای کمتری برای غذا خوردن داشته باشد. روش هایی مانند: بادکنک معده، بای پس معده، سوئیچ دوازده، اسلیو معده، باند کردن معده و …

مهم ترین نکته ای که باید بدانید این است که ابدومینوپلاستی بر خلاف انواع جراحی های لاغری و لیپوساکشن یک جراحی برای از بین بردن چاقی نبوده و توده بدنی فرد پس از انجام آن تغییری نمی کند. تامی تاک یا همان ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است.

 • فیلم عمل لیپوماتیک

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

در حال حاضر پس از لیپوساکشن محبوب ترین و شایع ترین نوع جراحی لاغری و تناسب اندام عمل لیپوماتیک می باشد که هر روز به طرفداران آن اضافه می شود. حال می خواهیم بدانیم که تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی چیست زیرا عدم اطلاع از تفاوت این جراحی ها می تواند منجر به هدر رفتن هزینه افراد شده و علی رغم تحمل درد و عوارض متفاوت، نتیجه مطلوبی برای آن ها به همراه نداشته باشد.

 

لیپوماتیک یک جراحی موضعی است که در بخش های مختلف بدن مانند شکم و پهلوها، بازو، ران، غبغب و ساق پا کاربرد داشته و هدف از انجام آن تخلیه چربی اضافی بدن برای رسیدن به تناسب اندام می باشد.

ابدومینوپلاستی هدفی کاملا متفاوت از لیپوماتیک داشته و تنها منحصر به اصلاح و تغییر فرم ناحیه شکم و اطراف آن می باشد. در این عمل چربی های برداشته شده آسیب می بینند و دوباره قابل تزریق نیستند.

نکته قابل توجه این است که لیپوماتیک عملی غیر تهاجمی با حداقل دخالت مستقیم پزشک محسوب می شود در حالی که جراحی ابدومینوپلاستی بسیار تهاجمی تر است و از تیغ جراحی برای ایجاد برش در بدن بیمار استفاده می شود. به همین دلیل نتیجه آن به طور مستقیم وابسته به مهارت و تجربه جراح زیبایی می باشد.

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی است که در طی آن پوست اضافی زیر شکم و چربی وابسته به آن با اعمال جراحی برش زده شده و جدا می شوند اما در لیپوماتیک از لوله باریک کانولا برای خروج چربی ها استفاده می کنند و تنها عارضه به جا مانده چند سوراخ کوچک می باشد.

لیپوابدومینوپلاستی

لیپوابدویمنوپلاستی چیست؟

لیپوابدومینوپلاستی نیز مانند ابدومینوپلاستی یکی از روش های جراحی زیبایی شکم است که با هدف برداشتن پوست اضافی شکم و چربی متصل به آن همراه با سفت کردن عضلات جداره شکم انجام می شود. نتیجه انجام لیپوابدومینوپلاستی شکمی سفت، صاف و خوش فرم است که دیگر نشانه ای از پوست شل و چین و چروک در آن نیست.

لیپوابدومینوپلاستی را می توان ترکیبی از دو جراحی لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی دانست که به طور همزمان طی یک عمل انجام می شوند. در طی این عمل ابتدا پزشک از طریق لیپوساکشن چربی های اضافی کل شکم را جدا ساخته سپس پوستی که افتاده و شل شده است را با روش ابدو مینوپلاستی برش می زند.

در حقیقت لیپوابدومینوپلاستی ترکیبی از جراحی لاغری و جراحی زیبایی شکم می باشد که نیازمند تخصص و مهارت بالای یک جراح پلاستیک است. فراموش نکنید که انواع جراحی‌های پلاستیک، ترمیمی و زیبایی باید با ظرافت و دقت انجام شود تا نتیجه حاصل از آن طبیعی و مطلوب باشد. اگر قصد انجام هر کدام از جراحی های فوق را دارید، کار را به کاردان بسپارید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی یکی از بهترین‌های این حوزه در ایران است.

مزایای لیپوابدویمنوپلاستی

ابدومینوپلاستی به عنوان یک جراحی ترکیبی مزایای بسیاری دارد که برخی از آن ها عبارتند از :

 • فیلم واقعی جراحی لیفت سینه و ابدومینوپلاستی

ابدویمنوپلاستی چگونه انجام میشود؟

همانطور که پیشتر نیز تاکید کردیم جراحی ابدومینوپلاستی یک جراحی تهاجمی با دخالت مستقیم پزشک و به کارگیری ابزار جراحی باز می باشد که مراحل آن عبارت است از:

 • بیهوشی در عمل ابدومینوپلاستی

این عمل توسط بیهوشی عمومی صورت می گیرد زیرا با ایجاد برش نسبتا زیاد همراه است و به طور میانگین ۲ الی ۳ ساعت طول می‌کشد.

 

 • برش زدن در عمل ابدومینوپلاستی

پس از انکه بیمار بیهوش شد پزشک بر اساس نوع ابدومینوپلاستی (جزئی یا کلی) و شرایط جسمی بیمار، برشی در ناحیه زیر ناف به شکل افقی ایجاد می نماید. علاوه بر این معمولا برش دیگری در ناحیه اطراف ناف نیز زده می شود که علت آن سهولت دسترسی پزشک به چربی های زیر پوستی ناحیه شکم می باشد.

عوارض ابدومینوپلاستی

 • تخلیه چربی ها در عمل ابدومینوپلاستی

در این مرحله پزشک چربی های اضافی را از قسمت های برش زده خارج نموده و پوست اضافی ناحیه تخلیه شده را نیز بر می دارد.

 • بخیه زدن در عمل ابدومینوپلاستی

در این مرحله پزشک متخصص باید با یک مهارت خاص که ویژه جراحان پلاستیک است برش های زده شده را به شکلی بخیه بزند که کمترین اثر آن پس از بهبودی بر روی بدن بیمار باقی بماند. پس از این مرحله جراحی تمام شده و بیمار به بخش ریکاوری انتقال داده می شود تا دوره نقاهت خود را بگذراند. 

ابدومینوپلاستی چقدر زمان میبرد؟

با توجه به اینکه عمل ابدومینوپلاستی یک جراحی به نسبت تهاجمی است که در سه مرحله برداشت چربی اضافی زیر شکم، بریدن پوست اضافی و صاف کردن شکم با بخیه انجام می گیرد به طور میانگین ۲ تا ۳ ساعت طول کشیده و بیماران معمولا یک شب در بیمارستان بستری می شوند.

ابدومینوپلاستی چه موقع موثر نیست؟

اگرچه ابدومینوپلاستی یک جراحی کم نظیر است که از بین رفتن چربی زائد زیر پوستی شکم و صافی و زیبایی آن را به طور همزمان برای شما به ارمغان می آورد اما نمی توان از آن انتظار معجزه داشت. بهترین نتیجه زمانی حاصل خواهد شد که عملکرد این جراحی را بشناسید و توقعات منطقی از انجام آن داشته باشید.

بدون در نظر گرفتن هر یک از شرایط زیر، عمل جراحی ابدومینوپلاستی احتمالا چندان موثر نخواهد بود:

مناسب ترین افراد برای عمل ابدومینوپلاستی چه کسانی هستند؟

هر جراحی زیبایی گروه هدف مخصوص به خود را دارد که نیاز آن ها با عملکر آن عمل تامین می شود. بر همین اساس بهترین کاندید برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی در تهران کسانی هستند که:

کاندیدای مناسب ابدومینوپلاستی

پس از عمل ابدومینوپلاستی چه چیزی مشاهده خواهید کرد؟

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی در تهران بر زیبایی شکم بیش از همه در افرادی قابل مشاهده است که از چربی زیر شکمی و پوست اضافی آن رنج می برند اما با هیچ یک از انواع برنامه های ورزشی و رژیم های غدایی موفق به آب کردن این چربی و از بین بردن پوست اضافه ان نشده اند.

عمل ابدومینوپلاستی در تهران موجب تناسب اندام شده و شکمی به صافی و زیبایی زمانی که هنوز بسیار چاق نشده و تغییر وزن شدید نداشته اید را به شما بر می گرداند. اگر با پشت سر گذاشتن دوران بارداری و پس از زایمان دیگر نتوانستید به وزن ساق خود باز گردید و از پوست اضافه به جا مانده از عمل سزارین ناراحت هستید اثرات عمل ابدومینوپلاستی برای شما شگفت انگیز خواهد بود.

 • فیلم عمل لیپوابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

پیش از هرچیز به یاد داشته باشید که برای صرف هزینه کمتر بر روی سلامتی خود قمار نکنید. به دنبال افزایش استقبال از انواع جراحی های زیبایی به ویژه در حوزه تناسب اندام و لاغری هر روز به تعداد افراد غیر متخصص و نامعتبری ک با سلامت مردم بازی کرده و به آن ها وعده های پوچ می دهند افزوده می شود بنابراین باید نگاهی منطقی به هزینه عمل ابدومینوپلاستی یا هر عمل زیبایی دیگر داشته باشید.

هزینه ابدومینوپلاستی نیز مانند هر جراحی دیگری در گام نخست به مهارت پزشک، تیم جراحی او و مرکز درمانی که در آن اقدام به جراحی می نمایید بستگی دارد. علاوه بر این در تخمین هزینه جراحی خود باید موارد دیگری از جمله هزینه ازمایشات قبل عمل و مراقبت های بعد از عمل را نیز در نظر بگیرید.

جلسه مشاوره قبل از عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

همچنان در جراحی ابدومینوپلاستی نیز مانند سایر جراحی های زیبایی نخستین و مهم ترین گام برای رسیدن به زیبایی و تناسب اندام برگزاری جلسات مشاوره با پزشک متخصص جراحی پلاستیک می باشد. این جلسات مشاوره است که به متقاضی عمل در خصوص فرآیند و عوارض آن آگاهی داده و تفکر منطقی نسبت به نتیجه جراحی را در او ایجاد می نماید.

حتی اگر در وضعیتی هستید که نمی دانید آیا جراحی ابدومینوپلاستی برای هدف شما مناسب است یا خیر نیز می توانید با شرکت در جلسه مشاوره اولیه تصمیم نهایی خود را بگیرید. اطلاعاتی که در طی این جلسات میان پزشک و بیماران رد و بدل می شود به تمام ابهامات در خصوص نتایج جراحی پایان داده و به کاهش اضطراب بیمار کمک می کند.

 

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

بسیار اهمیت دارد که در جلسات مشاوره پیش از جراحی صادقانه عمل نموده و تمام اطلاعات لازم در خصوص استعمال دخانیات، سابقه جراحی های قبلی، داروهای مصرفی و بیماری های زمینه ای خود را در اختیار پزشک قرار دهید.

همچنین اگر نسبت به داروهای بیهوشی یا هر ماده دیگری سابقه الرژی دارید باید آن را با پزشک خود در میان بگذارید. بررسی ازمایشات پیش از عمل و اطمینان یافتن از امادگی بیمار برای رفتن زیر تیغ جراحی از دیگر مزایای برگزاری جلسات مشاوره می باشد.

به یاد داشته باشید که کیفیت این جلسات مشاوره و مفید بودن ان بیش از هر چیز به صداقت، تعهد اخلاقی و مهارت پزشک شما بستگی دارد. در همین راستا دکتر ایزد پناه با همکاری تیم پزشکی خود این امکان را فراهم نموده اند تا متقاضیان جراحی ابدومینوپلاستی به طور رایگان در جلسات مشاوره شرکت نموده و با خیال راحت برای انجام این جراحی تصمیم بگیرند.

آمادگی قبل از عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

قبل از اقدام برای جراحی ابدومینوپلاستی باید این نکات را رعایت کنید:

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

خطرات نقاهت بعد از ابدومینوپلاستی در تبریز

ابدومینوپلاستی علی رغم تهاجمی بودن جراحی سنگینی نیست و دوره نقاهت آن به طور متوسط ۲ تا ۳ هفته می باشد. تورم زیاد و طولانی، کبودی گسترده، کندی بهبود جای زخم، درد، افتادگی مجدد پوست و برخی عوارض دیگر از جمله خطراتی است که احتمال دارد برای بیماران پس از جراحی اتفاق بیفتد که شدت همگی ان ها به رعایت مراقبت های بعد از عمل و مهارت جراح بستگی دارد.

در صورت عدم مصرف به موقع داروها و عدم رعایت توصیه های پزشک این خطرات می توانند در انتظار شما باشند:

 • خونریزی در عمل ابدومینوپلاستی

برای جلوگیری از این خطر لازم است که طبق توصیه پزشک خود از چند هفته قبل از عمل و تا کمی پس از آن مصرف هرگونه داروی رقیق کننده خون و مکمل های گیاهی یا ورزشی راقطع کنید.

 • تجمع مواد در عمل ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از خطرات جراحی ابدومینوپلاستی، احتمال تجمع خونابه و ترشحات زائد زیر پوست در ناحیه جراحی شده می باشد که پزشکان برای رفع این مشکل از لوله هایی برای خروج ترشحات استفاده می کنند. رعایت بهداشت نگهداری این لوله ها جهت جلوگیری از عفونت پس از عمل بسیار حائز اهمیت است.

 • عفونت در عمل ابدومینوپلاستی

اگر مراقبت های بعد از جراحی را مطابق دستور پزشک متخصص دنبال نموده و داروهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید احتمال بروز عفونت بسیار پایین خواهد بود. همچنین لازم است که اجتناب از استعمال دخانیات به ویژه سیگار را به شدت جدی بگیرید.

عوارض ناشی از بیهوشی در عمل ابدومینوپلاستی

اگر سابقه حساسیت به داروهای بیهوشی را دارید یا از آسم تنفسی و هر بیماری زمینه ای دیگری رنج می برید حتما آن را با پزشک خود در جلسات مشاوره در میان بگذارید تا پزشک کم خطرترین نوع بیهوشی را برای شما انتخاب کند.

 • مرگ بافت در عمل ابدومینوپلاستی

در صورتی که به دنبال انجام جراحی ابدومینوپلاستی یا هر عمل مشابهی بخشی از بافت چربی شکم که در عمق پوست قرار دارد به اصطلاح بمیرد احتمال بهبودی خود به خودی آن وجود دارد. در برخی موارد نیز نیاز به جراحی مجدد است. به یاد داشته باشید که سیگار کشیدن می تواند به شدت در آسیب دیدن و مرگ بافت موثر باشد.

 • باقی ماندن خط برش در ابدومینوپلاستی

در اکثر موارد پس از بهبودی تنها خطی نازک از اسکار عمل باقی می ماند که معمولا به راحتی قابل مشاهده نبوده و در ناحیه بیکینی پنهان می شود.

درد بعد از ابدومینوپلاستی

 • کندی بهبود زخم در ابدومینوپلاستی

این اتفاق می تواند به دلیل وجود بیماری زمینه ای در بیمار مانند دیابت یا دلایل دیگر باشد. مشکل بهبود ضعیف زخم معمولا با تحجویز آنتی بیوتیک بر طرف می شود.

 • کاهش حس در عمل ابدومینوپلاستی

یکی دیگر از عوارض احتمالی این جراحی، کاهش فعالیت اعصاب ناحیه شکمی و قسمت بالایی ران به دلیل تغییر جایگاه بافت های شکمی می باشد که معمولا چندان ماندگار نبوده و تا ۶ ماه پس از عمل این حالت بی حسی از بین می رود.

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی در تبریز

مراقبت های بعد از عمل در جراحی های زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارند زیرا می توانند نتیجه عمل را دستخوش تغییر کنند. برخی از مراقبت هایی که باید در طول دوره نقاهت عمل ابدومینوپلاستی رعایت شوند عبارتند از:

 • پاسخ به سوالات پرتکرار

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

ابدومینوپلاستی، یک عمل جراحی برای بهبود شکل و ظاهر شکم است. در حین انجام این عمل، پوست و چربی اضافی از شکم برداشته شده و بافت همبند در شکم (نیام) معمولا با استفاده از بخیه سفت می شود.

 

ابدومینوپلاستی می تواند با از بین بردن چربی اضافی ظاهر جدید و صافی به شکم شما بدهد. اگر چربی اضافی در ناحیه شکم خود دارید و نمی توانید از شر آن خلاص شوید، این جراحی می تواند یک روش عالی و تاثیرگذار در زندگی شما باشد. با این حال، تنها می‌ تواند در ایجاد شکمی صاف و خوش ظاهر به شما کمک کند.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی کمی ناراحتی وجود خواهد داشت که بدترین حالت آن در هفته اول تجربه می شود. در مقیاس 10-1، اغلب درد در حدود 7-6 برای چند روز اول تا یک هفته تخمین زده می شود و در هفته دوم به حدود 4-3 کاهش می یابد.

به دلیل برداشتن پوست و چربی اضافی، پس از ابدومینوپلاستی می توانید تا 5 کیلوگرم وزن کم کنید. با ترکیب این روش با لیپوساکشن حتی می توانید وزن بیشتری را کاهش دهید. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که این جراحی یک روش کاهش وزن نیست.

دلایل انجام ابدومینوپلاستی بسیار زیاد است، از جمله (1) مردان و زنانی که مایل به بهبود زیبایی شکم خود هستند، (2) زنانی که پوست و دیواره شکمی آنها دارای شلی قابل توجهی است و به دنبال حاملگی های متعدد هستند، یا (3) بیماران چاقی که به دلیل کاهش وزن قابل توجه دارای پوست بیش از حد شل هستند. 

 

در روش های کانتورینگ بدن مانند ابدومینوپلاستی، سلول های چربی از بدن برداشته می شوند و نمی توانند برگردند. به همین دلیل، بیماران ممکن است در جاهای دیگر مانند باسن، پاها، بازوها و سینه ها دچار اضافه وزن شوند.

 

یکی از شایع ترین عوارض جانبی که بعد از عمل ابدومینوپلاستی تجربه می شود، مربوط به بیهوشی عمومی است. بیماران در زمان به هوش آمدن به احتمال زیاد دچار گیجی، حالت تهوع، سرگیجه و خستگی می شوند.

ابدومینوپلاستی “دائمی” است. هنگامی که چربی زیر پوست برداشته شود، نمی تواند دوباره برگردد. با این حال، چربی جدید ممکن است انباشته شود و اگر مقدار زیادی چربی جدید شروع به انباشته شدن کند، پوست کشیده می شود تا حجم فزاینده را در خود جای دهد.

در صورتی که عارضه مربوط به باروری وجود نداشته باشد، بله. زنان می توانند بعد از عمل ابدومینوپلاستی باردار شوند. دیواره شکم یک زن به گونه ای طراحی شده است که کشیده و گشاد شود تا جنین در حال رشد را در خود جای دهد. بنابراین ابدومینوپلاستی نمی تواند مانع کشش طبیعی شکم شود.

اگر پوست شلی در اطراف شکم خود دارید، معمولا بهترین راه حل، انجام ابدومینوپلاستی است. اگر در اطراف شکم خود چربی سرسخت اضافی دارید، ممکن است جراحی لیپو 360 را به ابدومینوپلاستی ترجیح دهید. لیپو 360 کل شکم را به صورت 360 درجه تغییر شکل داده و کانتور می کند.

مقدار وزنی که بیمار پس از عمل جراحی شکم از دست می دهد، بسته به بزرگی عمل متفاوت است. در بیشتر موارد، بیماران مقدار حداقل وزن را از دست می دهند که معمولا کمتر از سه کیلوگرم است. سایر بیماران با پوست شل بیشتر ممکن است بین 2.5 تا 5 کیلوگرم و گاهی اوقات حتی بیشتر وزن کم کنند.

بعد از جراحی شکم باید بصورت ایمن بخوابید، به این معنی که اصلا روی شکم نخوابید. برای این منظور می توانید با تکیه گاه مناسب در یک تخت بخوابید یا از بالش هایی استفاده کنید که پاهای شما را بالا می برند و از غلتیدن شما جلوگیری می کنند. بهترین گزینه این است که در یک تکیه گاه بخوابید.

اگر یک “ابدومینوپلاستی کوچک” با برش کوچک دارید، احتمالا بین یک تا سه هفته به خواب در حالت تکیه گاه نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر، بیمارانی که ابدومینوپلاستی کامل انجام می دهند، به حدود چهار هفته نیاز دارند و تا شش هفته نیز محدودیت در انجام هر گونه ورزش یا بلند کردن اجسام سنگین خواهند داشت.

بعد از عمل ابدومینوپلاستی، یبوست می تواند مشکل ساز باشد، چرا که داروهای ضد درد اپیوئیدی باعث کند شدن عملکرد روده شما می شود. پس از ترمیم عضله، در صورت یبوست ممکن است احساس درد وجود داشته باشد.

اکثر بیماران حدود 3 تا 4 هفته پس از جراحی با پوشیدن شلوار جین احساس راحتی می کنند. این باعث می شود که تخلیه کننده ها (در صورت وجود) برداشته شوند، جای برش بهبود یابد و مقداری از تورم کاسته شود. پوشیدن ساپورت یا لباس های راحت گزینه‌ ای عالی برای روزهای اولیه پس از جراحی هستند.