موارد استفاده از عمل

 • پس از کاهش وزن شدید
 •  پس از زایمان های متعدد
 • برای تقویت ماهیچه ها و عضلات ضعیف در ناحیه شکم
 • کم کردن سایز شکم و دور کمر
 •  صاف و تخت کردن شکم

مزایای عمل

 • بهبود یافتن شکل ظاهری شکم
 • از بین بردن پوست شل و چربی اضافی در ناحیه شکم
 • تقویت ماهیچه های ضعیف شکم
 •  لیفت پوست شکم
 •  بهبود ظاهر اسکارهای ناشی از سزارین
 • بهبود استرچ مارک یا ترک های پوستی در ناحیه شکم
 •  رسیدن به اندامی ایده آل

عوارض احتمالی عمل

 • دوره نقاهت نسبتا طولانی
 •  باقی ماندن جای بخیه زیر شکم
 •  تاثیر منفی اضافه وزن و بارداری مجدد بر روی نتیجه عمل

هزینه عمل ابدومینوپلاستی سعادت آباد چقدر است؟

هزینه ابدومینوپلاستی سعادت آباد به موقعیت جغرافیایی و محل کلینیک یا بیمارستان، مقدار چربی‌های شکم، دستمزد و سابقه‌ پزشک، روش جراحی، تجهیزات و دستگاه‌های لازم، آزمایشات و داروها و… بستگی دارد.

بهترین جراح ابدومینوپلاستی سعادت آباد کیست؟

اگرچه انتخاب بهترین جراح ابدومینوپلاستی می تواند به عوامل مختلفی از جمله بودجه، موقعیت جغرافیایی، تخصص، مهارت پزشک و … بستگی داشته باشد، اما می توان گفت که دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از بهترین ها در تهران است.

سن مناسب یا توصیه شده

اواخر دهه ۳۰ سالگی و اوایل دهه ۴۰ سالگی (البته در سنین بالاتر و پایین تر نیز می توان با مشورت پزشک به راحتی عمل ابدومینو پلاستی را انجام داد).

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله، معمولا جراحی ابدومینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

بله، مدت زمان بستری پس از جراحی ابدومینو بین ۱ تا ۳ روز پس از عمل است.

مدت زمان عمل

۲ تا ۵ ساعت

احتمال موفقیت

میزان موفقیت و رضایت از عمل ابدومینوپلاستی بسیار بالاست.

مدت دوران نقاهت

بین ۲ هفته تا ۲ ماه

ابدومینوپلاستی سعادت آباد

آنچه می خوانید

جراحی ابدومینوپلاستی چیست؟

اگر ماه ها و سال ها برای رسیدن به وزن مناسب و اندام ایده آل تلاش کرده اید اما اکنون دارای پوست شل و چربی اضافه در ناحیه شکم هستید جراحی ابدومینوپلاستی بهترین گزینه برای شما است. 

  ابدومینوپلاستی یا تامی تاک یک عمل جراحی زیبایی برای برداشتن چربی و پوست اضافی از شکم است. این موثرترین راه برای دستیابی به شکمی کاملا صاف و تخت است. جراحی آبدومینو برای افرادی که در ناحیه شکم پوست و چربی اضافی دارند و یا پوست شکم آن ها به دلیل بارداری و زایمان، افزایش سن و یا کاهش وزن خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده، ایده آل است.

ابدومینو پلاستی صرفا یک جراحی زیبایی نیست. جراحی ابدومینوپلاستی عضلات آسیب دیده شکم را، به ویژه پس از بارداری و زایمان، ترمیم می کند و همچنین می تواند مکان و شکل ناف شما را بهبود بخشد. این عمل می تواند استرچ مارک یا ترک های پوستی در ناحیه شکم را نیز کاهش دهد.

ابدومینوپلاستی کامل

 • جراحی ابدومینوپلاستی

انواع مختلف جراحی ابدومینوپلاستی و موارد استفاده آن ها

ابدومینوپلاستی کامل

این روش معمولا شامل برداشتن پوست اضافی، سفت شدن عضلات شکم و لیپوساکشن برای تغییر شکل شکم است. در یک ابدومینوپلاستی کامل، پوست از ناحیه بالای ناف تا ناحیه شرمگاهی برداشته می‌شود. به طور کلی ابدومینوپلاستی کامل چشمگیرترین نتیجه را به همراه خواهد داشت زیرا پوست و چربی اضافی شکم را از بین می برد و در عین حال ماهیچه های جدا شده شکم را نیز ترمیم می کند.

 جدا شدن عضلات شکم در دوران بارداری و پس از آن بسیار رایج است زیرا رحم عضلات شکم را برای جا دادن جنین در حال رشد جدا می‌کند. در این روش علاوه بر حدف چربی و پوست اضافی، عضلات شکم نیز تقویت می شوند.

معمولا در ابدو مینو پلاستی کامل یک ناف جدید ایجاد می شود و محل ناف تغییر می کند. در این روش ممکن است از لیپوساکشن نیز برای برداشتن چربی اضافی در ناحیه شکم استفاده شود. همچنین در ابدومینوپلاستی کامل ترک های پوستی بهبود می یابند.

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی

جراحی مینی آبدومینو پلاستی زمانی انجام می شود که بعد از زایمان یا کاهش وزن فقط کمی پوست اضافی و افتادگی در ناحیه زیر شکم (زیرناف) باقی مانده باشد. از آنجایی که این روش برای برداشتن بافت کمتری طراحی شده است، برش ها و در نتیجه جای بخیه کوچکتر هستند.

در ابدومینوپلاستی جزئی در امتداد خط بیکینی یک جای بخیه باقی می ماند اما هیچ جای زخم و بخیه ای در اطراف ناف وجود نخواهد داشت. در برخی از مینی ابدومینوپلاستی ها، برش فقط باید از استخوان لگن تا باسن ایجاد شود. در برخی دیگر، ممکن است فقط یک برش کوچک در امتداد پایین شکم ایجاد شود.

مینی ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی معکوس

ابدومینوپلاستی معکوس یک روش جراحی است که برای لیفت و سفت کردن پوست شل و افتاده شکم طراحی شده است. در جراحی ابدومینوپلاستی معکوس فقط از قسمت فوقانی شکم پوست برداشته می‌شود.

در جراحی ابدومینوپلاستی معکوس از یک برش در زیر پستان استفاده می شود که جای بخیه را به خوبی در داخل چین سینه پنهان می کند. این یک روش عالی برای لیفت و جوانسازی شکم است و معمولا به طور همزمان همراه با جراحی لیفت سینه و بزرگ کردن سینه انجام می پذیرد.

از بافت های اضافی بالای شکم می توان برای لیفت و افزایش حجم سینه با پوست و چربی طبیعی استفاده کرد و در نتیجه از کاشت ایمپلنت برای افزایش حجم سینه جلوگیری کرد. جراحی ابدومینوپلاستی معکوس همزمان امکان تنظیم مجدد موقعیت سینه روی قفسه سینه، لیفت سینه و بهبود شکل ظاهری سینه و شکم را فراهم می کند. ابدومینوپلاستی معکوس بر بافت ها و ماهیچه های زیر شکم تأثیر نمی گذارد.

جراحی ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی اطراف شکم یا گرداگرد

ابدومینوپلاستی اطراف شکم که به کانتورینگ شکم نیز معروف است روشی است که برای از بین بردن مقدار زیادی چربی و افتادگی پوست استفاده می شود. معمولا این جراحی همراه با لیپوساکشن انجام می شود تا نتایج شگفت انگیزی به دست آید و همزمان عضلات زیرین شکم سفت شوند. جراحی ابدومینوپلاستی اطراف شکم به قسمت فوقانی و تحتانی شکم، باسن و پهلوها می پردازد.

در این روش جراح برش های بزرگ تری را در مقایسه با سایر روش ها ایجاد می کند تا به عمیق ترین رسوبات چربی برسد. این برش‌ها در اطراف باسن و در سراسر قسمت تحتانی شکم امتداد می یابند.

 در روش ابدومینو پلاستی اطراف شکم مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا جای بخیه بهبود یابد. همچنین در این روش ممکن است محل قرارگیری ناف تغییر کند. دوره نقاهت در این روش کمی طولانی تری از سایر روش ها است اما مدت آن از یک بیمار به بیمار دیگر متفاوت است.

چرا ابدومینوپلاستی انجام دهیم؟

جراحی ابدو مینوپلاستی مناسب آن دسته از افرادی است که به دلیل نوسانات عمده وزن، بارداری، افزایش سن یا جراحی های قبلی مایلند از شر پوست و چربی اضافی و ترک های پوستی در ناحیه شکم خلاص شوند. از طرفی در دوران بارداری عضلات شکم نیز سست و شل می شوند.

از آنجایی که پوست دیگر نمی تواند خود را با بافت عضلانی زیرین سازگار کند، این مشکلات را نمی توان با ورزش و رژیم غذایی برطرف کرد. جراحی ابدومینوپلاستی می تواند به تنهایی تمامی این مشکلات را برطرف کند.

مزایای ابدومینوپلاستی سعادت آباد

چه کسانی کاندید مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی هستند؟

 • فیلم جراحی ابدومینوپلاستی و کاندیدای مناسب عمل

شما گزینه مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی هستید اگر:

در ناحیه شکم پوست شل و چربی اضافی دارید

برای اینکه کاندیدای مناسبی برای عمل ابدومینو پلاستی باشید، داشتن پوست شل یا اضافی در اطراف شکم بسیار مهم است. اگر هدف شما صرفا حذف چربی اضافی از شکم است، ممکن است کاندیدای بهتری برای عمل لیپوساکشن باشید.

علاوه بر این، در جراحی آبدومینوپلاستی جراح پلاستیک یک برش بر روی شکم شما ایجاد می کند. اگر پوست شما بیش از حد سفت باشد، ممکن است شکم شما ظاهری کشیده و ناخوشایند پیدا کند.

اضافه وزن شدید نداشته باشید

افرادی که دارای اضافه وزن شدید هستند گزینه مناسبی برای جراحی ابدومینو نیستند. ابدومینوپلاستی یک راه حل برای کاهش وزن سریع نیست زیرا این روش معمولا فقط به افرادی با شاخص توده بدنی مناسب (BMI) توصیه می شود.

وزن ثابتی داشته باشید

در حالت ایده آل، حداقل ۱۲ ماه قبل از انجام عمل جراحی ابدو، وزن خود را ثابت نگه دارید. اگر به شدت اضافه وزن دارید، پزشک به شما توصیه می کند که قبل از عمل وزن کم کنید. کاهش وزن قابل توجه بعد از عمل به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

از سلامتی نسبتا خوبی برخوردار باشید

ابدومینوپلاستی یک جراحی زیبایی فوق العاده کم خطر است. با این حال، تنها افرادی که نسبتا سالم هستند کاندید مناسبی برای این روش هستند. به عنوان مثال، قلب و ریه های شما باید سالم باشند زیرا در این عمل تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرید.

انتظارات واقع بینانه ای در مورد نتایج جراحی داشته باشید

جراحی ابدومینوپلاستی تا حدود زیادی شما را به اندام ایده آل تان نزدیک می کند. با این حال، ابدومینو به عنوان روشی برای کاهش وزن در نظر گرفته نمی شود. عمل آبدومینوپلاستی تنها برای حذف پوست و چربی اضافی شکم طراحی شده است.

متعهد به یک سبک زندگی سالم هستید

برای اینکه نتایج عمل ابدو مینو پلاستی برای همیشه حفظ شود باید وزن خود را ثابت نگه دارید و پس از عمل کاهش و یا افزایش شدید وزن نداشته باشید. داشتن یک رژیم غذایی سالم و عدم استعال دخانیات به شدت توصیه می شود.

مزایای ابدومینوپلاستی

زایمان های متعدد و یا کاهش وزن شدید داشته اید

همانطور که قبلا اشاره کرده ایم برای انجام عمل آبدومینوپلاستی باید در ناحیه شکم پوست شل داشته باشید. دو علل مهم شل شدن پوست شکم، بارداری یا زایمان و کاهش شدید وزن هستند. این دو رویداد می توانند باعث ضغف عضلات شکمی نیز شوند. جراحی ابدو مینو علاوه بر بهبود شکل ظاهری شکم، عضلات و ماهیچه های شکم را نیز تقویت و ترمیم می کند.

تصمیمی برای بارداری مجدد ندارید

بهترین کاندید برای ابدومینوپلاستی کسی است که هیچ برنامه ای برای باردار شدن در آینده ندارد. در صورت باردار شدن هیچ خطر پزشکی برای شما یا جنین شما وجود ندارد. با این حال، هر بارداری با خطر افزایش وزن قابل توجه، شل شدن مجدد پوست شکم و پارگی دیواره های شکم همراه است. هر یک از این رویدادها اثرات مثبت جراحی آبدو مینو پلاستی را معکوس می کند.

تصمیمی برای کاهش وزن بیشتر ندارید

اگر بعد از عمل وزن زیادی کم کنید، در معرض خطر شل شدن مجدد پوست شکم و از بین رفتن نتایج عمل قرار خواهید گرفت. توصیه می کنیم زمانی عمل ابدو مینو را انجام دهید که به وزن ایده آل و یا حداقل نزدیک به وزن هدف خود رسیده باشید.

از بی اختیاری ادرار استرسی رنج می برید

ابدومینوپلاستی بسیار فراتر از یک جراحی زیبایی است. آبدومینوپلاستی می تواند چندین بیماری پزشکی را مانند بی اختیاری ادرار استرسی (SUI) را درمان کند. بی اختیاری استرسی ادرار یکی از شایع ترین عوارض جانبی زایمان طبیعی یا بارداری است. اگر از این مشکل رنج می برید، جراحی ابدومینوپلاستی می تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

نتایج ابدومینوپلاستی سعادت آباد

چه کسانی گزینه مناسبی برای جراحی آبدومینوپلاستی نیستند؟

 • افرادی که دخانیات مصرف می کنند.
 • افرادی که اضافه وزن شدید دارند.
 • خانم هایی که قصد بارداری مجدد دارند.
 • افرادی که در ناحیه شکم پوست اضافه یا شل ندارند.
 • افرادی که سبک زندگی سالم ندارند.
 • افرادی که پس از جراحی ابدومینو قصد کاهش وزن شدید دارند.
 • فیلم جراحی ابدومینوپلاستی

خدمات ابدومینوپلاستی در سعادت آباد تهران

اگر جراحی ابدومینوپلاستی توسط یک جراح کم تجربه انجام شود نتیجه عمل به هیچ عنوان راضی کننده نخواهد بود. بنابراین اکثر افرادی که قصد دارند جراحی ابدومینوپلاستی را انجام دهند به دنبال یک جراح ماهر و باتجربه هستند که نمونه عمل های موفق بسیار زیادی داشته باشد.

 

عوارض ابدومینوپلاستی

وزن مناسب برای عمل ابدومینوپلاستی

بهتر است قبل از انجام عمل ابدومینوپلاستی به وزن موردنظر خود رسیده باشید زیرا اگر پس از انجام این عمل بازهم به دنبال کاهش وزن باشید ممکن است بر روی نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارد و دوباره پوست شکم شما شل شود.

شاخص توده بدنی (BMI) زیر ۳۰ یک شاخص توده بدنی ایده آل برای انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی است، اما حتی اگر کمی اضافه وزن دارید، می توانید نتایج خوبی را از جراحی ابدومینوپلاستی به دست آورید. شاخص توده بدنی (BMI) 35 حداکثر BMI قابل قبول برای جراحی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک است. برای محاسبه شاخص توده بندی خود می توانید به این لینک مراجعه کنید.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

 • از بین بردن پوست شل و چربی اضافه شکم
 • بهبود شکل ظاهری شکم
 • لیفت پوست شکم
 • کاهش و بهبود ترک های پوستی (استرچ مارک)
 • اصلاح و بهبود فتق شکمی
 • کاهش بی اختیاری ادرار استرسی
 • بهبود ظاهر اسکارهای ناشی از سزارین
 • ترمیم و تقویت عضلات شکمی
 • ترمیم و درمان جدا شدگی ماهیچه های شکم

عوارض جراحی ابدومینوپلاستی

 • باقی ماندن جای بخیه: در تمام جراحی ها، پس از عمل جای بخیه بر روی بدن بیمار باقی می ماند. اما می توان پس از عمل از طریق روش های گوناگون جای بخیه را کمرنگ کرد و یا از بین برد.
 • دوره نقاهت نسبتا طولانی مدت: به طور کلی دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به وضعیت بدنی هر فرد بین ۲ هفته تا ۲ ماه متغیر است. اما در نظر داشته باشید که باید حداقل به مدت چند ماه از انجام فعالیت های شدید مانند ورزش های سنگین اجتناب کنید.
 • نتیجه معکوس عمل پس از افزایش یا کاهش وزن مجدد: کاهش یا افزایش وزن شدید پس از عمل ابدومینوپلاستی اثر منفی بر نتیجه عمل می گذارد. بنابراین باید سعی کنید پس از جراحی ابدومینوپلاستی وزن ثابتی داشته باشید.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی

تفاوت ابدومینوپلاستی با سایر روش های لاغری

در ادامه به بررسی تفاوت جراحی ابدومینوپلاستی با سایر روش ها می پردازیم.

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوساکشن

در جراحی آبدومینوپلاستی هم پوست شل و هم چربی اضافه شکم برداشته می شود. در واقع افرادی که در ناحیه شکم پوست شل و اضافه ندارند گزینه مناسبی برای جراحی ابدومینوپلاستی محسوب نمی شوند. جراحی ابدومینوپلاستی فقط مربوط به ناحیه شکم است.

لیپوساکشن مناسب آن دسته از افرادی است که در ناحیه شکم پوست شل یا اضافه ندارند و فقط قصد دارند چربی اضافه شکم خود را تخلیه کنند. لیپوساکشن مختص به تخلیه چربی های شکم نیست بلکه از لیپوساکشن می توان برای تخلیه چربی نواحی دیگری از بدن مانند ران ها، پا ها، بازو ها و … بهره برد.

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری

در اکثر جراحی های لاغری ساختار معده و دستگاه گوارش تغییر می یابد. جراحی لاغری با کاهش احساس گرسنگی و افزایش احساس سیری و متابولیسم بدن، میل بیمار به پرخوری و دفعات غذا خوردن را کاهش می دهد. این تغییرات باعث ترویج سبک زندگی سالم تر می شود.

 ابدومینوپلاستی هیچگونه تغییری در ساختار داخلی بدن انسان ایجاد نمی کند و تنها پوست شل و چربی اضافه شکم را از بین می برد و شکل ظاهری آن را بهبود می بخشد. ابدومینوپلاستی بر روی اشتها، تغذیه و متابولیسم تاثیری نمی گذارد.

در حال حاضر طیف گسترده ای از جراحی های لاغری وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع جراحی لاغری می پردازیم.

اسلیو معده :

 جراحی اسلیو معده یا اسلیو گاسترکتومی یکی از انواع جراحی های لاغری است که شامل برداشتن قسمت بزرگی از معده است. پس از جراحی، فرد بعد از خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می کند. جراحی اسلیو معده برای افرادی که بسیار چاق هستند یا مشکلات سلامتی ناشی از چاقی دارند توصیه می شود. البته بهتر است بعد از امتحان گزینه های جایگزین، جراحی اسلیو معده را در نظر بگیرید.

بای پس معده :

در جراحی بای پس معده یک کیسه کوچک در قسمت بالای معده ایجاد می شود. سپس این کیسه به قسمتی از روده کوچک متصل می شود. از آنجایی که اندازه این کیسه کوچک است، بیمار به غذای کمتری نیاز دارد تا احساس سیری کند. این جراحی می تواند حجم معده را تا ۹۰ درصد یا بیشتر کاهش دهد.

علاوه بر این، کیسه در ناحیه ای ایجاد می شود که بافت معده کمترین احتمال کشش را دارد. این بدان معنی است که اندازه کیسه در دراز مدت کمابیش ثابت می ماند. مهمترین مزیت جراحی بای پس معده، علاوه بر کاهش وزن موفقیت آمیز، توانایی آن در بهبود و اغلب از بین بردن بیماری های پزشکی مرتبط با چاقی است.

با این روش، غذا مستقیما به دوازدهه تخلیه می شود و حدود ¾ روده کوچک را دور می زند. این باعث می شود بدن کالری و مواد مغذی کمتری جذب کند. جراحی بای پس روده احساس گرسنگی را کاهش و احساس سیری را افزایش می دهد و به کنترل قند خون برای درمان دیابت کمک می کند.

بالون معده :

 بالون معده وسیله موقت و متحرکی هستند که با آندوسکوپی (از طریق دهان) در معده قرار می گیرد و این قابلیت را دارد که حداکثر تا شش ماه در آن جا باقی بماند. بیمارانی که BMI بالای ۳۰ دارند واجد شرایط بالون معده هستند. در برخی موارد ممکن است برای بیمارانی با BMI بالای ۲۷ نیز گزینه مناسبی باشد.

حلقه گذاری یا باندینگ معده :

حلقه گذاری یا باندینگ معده: در جراحی باندیگ معده یک نوار سیلیکونی در قسمت فوقانی معده برای کاهش اندازه معده گذاشته می شود. این نوار در اطراف قسمت فوقانی معده بسته می شود تا یک کیسه شکمی جدید و کوچک ایجاد شود. این کیسه مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد را محدود و کنترل کند.

بای پس روده ( دئودنال سوئیچ) :

 دئودنال سوئیچ ترکیبی از جراحی های اسلیو معده و بای پس معده است. در این روش جراح ۸۰ درصد معده را مانند روش اسلیو معده برمی دارد و مانند روش بای پس معده، بخشی از روده کوچک را دور می زند. با این حال، به جای اتصال معده کوچک به روده کوچک، معده به دوازدهه، اولین قسمت روده کوچک متصل می شود.

معایب ابدومینوپلاستی سعادت آیاد

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

 • ابدومینوپلاستی فقط در ناحیه شکم چربی ها و پوست اضافه را حذف می کند اما لیپوماتیک تنها محدود به ناحیه شکم نیست و می تواند چربی های موضعی نقاط دیگر بدن مانند پهلوها، باسن، ران، پا، غبغب و… را نیز از بین ببرد.
 • در ابدومینوپلاستی جراح از تیغ جراحی استفاده می کند اما در لیپوماتیک جراح برای خارج کردن بافت چربی از یک سوزن مخصوص به نام کانولا استفاده میکند.
 • جراحی ابدومینوپلاستی مناسب افرادی است که در ناحیه شکم پوست شل و چربی اضافی دارند اما لیپوماتیک مناسب افرادی است که در نقاط مختلف بدن چربی اضافه دارند.
 • پس از جراحی ابدومینوپلاستی جای بخیه بر روی بدن بیمار باقی می ماند اما پس از لیپوماتیک جای سوراخ سوزن کانولا پس از مدت نسبتا کوتاهی کاملا از بین می رود.

لیپوابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی لیپوآبدومینوپلاستی ترکیبی از روش های لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی اضافی و شلی پوست شکم است. در این روش به ساختارهای مهم داخل شکم مانند عروق لنفاوی، اعصاب و عروق خونی آسیبی نمی رسد. اگر چه جراحی ابدومینوپلاستی به تنهایی باعث می شود شکمی صاف و تخت داشته باشید، اما وقتی با لیپوساکشن ترکیب شود، می توانید به حداکثر نتیجه برسید. مطالعات نشان می دهد که درصد رضایت از جراحی لیپوابدومینوپلاستی بسیار بالا (حدود ۹۹ درصد) است.

لیپوابدومنیوپلاستی

مزایای لیپوابدومینوپلاستی

 • تخلیه چربی های شکم و حذف پوست اضافی در این ناحیه
 • ترمیم عضلات ضعیف شده شکم
 • کاهش سایز دور کمر
 • دوره نقاهت کوتاه تر و نتایج بهتر نسبت به سایر روش ها
 • کاهش یافتن احتمال عفونت

عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود؟

مراحل جراحی ابدومینوپلاستی عبارتند از:

بیهوشی:

عمل جراحی ابدومینو پلاستی را می توان تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام داد. البته بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند که عمل ابدومینوپلاستی را تحت بیهوشی عمومی انجام دهند زیرا وقتی بیمار کاملا بیهوش است، ماهیچه های شکم شل می شوند و جراح بهتر و راحت تر می تواند عمل جراحی را انجام دهد.

ایجاد برش در نواحی مختلف شکم:

جراحی ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد. روش خاصی که برای انجام جراحی ابدومینوپلاستی توسط جراح انتخاب می شود، طول و اندازه برش ‌ها را تعیین می کند. در برخی از روش ها چندین برش مختلف و در برخی دیگر یک برش کوچک بر روی شکم بیمار ایجاد می شود.

برداشتن ناف و قرار دان آن در محل جدید:

اکثر اوقات در جراحی ابدومینوپلاستی ناف برداشته می شود تا در جای بهتری قرار گیرد. جراح سعی میکند ناف جدیدی را در محل مناسب ایجاد کند تا شکل ظاهری شکم را بهبود بخشد.

ترمیم و سفت کردن عضلات شکم:

ممکن است به دلیل افزایش سن، بارداری یا زایمان و … عضلات یا ماهیچه های شکم شل شوند. جراحی ابدومینوپلاستی این فرصت را برای جراح فراهم می کند تا عضلات شل شده شکم را سفت کند و پوست و چربی اضافی شکم را از بین ببرد. در این مرحله پوست از دیواره شکم جدا می شود. سپس ماهیچه های شکم به داخل کشیده شده و بخیه زده می شوند تا شکم ظاهری بهتر و ظریف تر داشته باشد.

بستن برش ها:

پس از پایان عمل آبدو مینو پلاستی، محل برش ها بخیه زده می شود. سلول های پوست به بهبودپذیری سریع جای بخیه کمک می کنند و پس از مدتی جای زخم را به طور طبیعی می بندند.

نتایج ابدومینوپلاستی

مدت زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی چقدر است؟

عمل ابدومینوپلاستی ممکن است بین ۲ تا ۵ ساعت به طول بینجامد. مدت زمان انجام عمل ابدومینوپلاستی تا حدود زیادی به روش به کار گیری شده در جراحی بستگی دارد. برای مثال مدت زمان انجام جراحی مینی آبدومینوپلاستی کوتاه تر از جراحی آبدومینوپلاستی کامل است.

 • فیلم جراحی ابدومینوپلاستی

طول مدت بستری بعد از عمل آبدومینوپلاستی چقدر است؟

معمولا پس از جراحی آبدمینو پلاستی باید حداقل ۱ تا ۳ روز در بیمارستان بستری شوید تا از سلامت عمومی شما اطمینان حاصل شود و در صورت بروز هر گونه عوارض جانبی به پزشک معالج دسترسی داشته باشید.

آیا آقایان نیز می توانند عمل ابدومینوپلاستی انجام دهند؟

بله، جراحی ابدومینوپلاستی مختص جنسیت خاصی نیست. همه افرادی که در ناحیه شکم پوست شل و چربی اضافه دارند، گزینه مناسبی برای جراحی آبدومینوپلاستی هستند.

ابدومینوپلاستی چه موقع موثر نیست؟

جراحی آبدومینوپلاستی زمانی موثر نیست که:

 • پس از جراحی دچار نوسانان شدید وزن شوید.
 • قصد بارداری مجدد داشته باشید.
 • دستورالعمل های ارائه شده توسط جراح پلاستیک خود را جدی نگیرید.
 • رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالمی نداشته باشید.

هزینه ابدومینوپلاستی

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سعادت آباد

هزینه عمل ابدومینوپلاستی به عوامل متعددی بستگی دارد. همانطور که می دانید ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد و جراح پلاستیک با توجه به شرایط شما از یکی از این روش ها استفاده می کند. برای مثال هزینه جراحی مینی ابدومینوپلاستی کمتر از ابدومینوپلاستی کامل است. شما می توانید پس از یک جلسه مشاوره با دکتر کامبیز ایزدپناه از هزینه جراحی ابدومینوپلاستی خود مطلع شوید.

جلسه مشاوره قبل از عمل ابدومینوپلاستی

در طول مشاوره اولیه، جراح پلاستیک مراحل انجام عمل ابدو مینو پلاستی را به بیمار توضیح خواهد داد. در این جلسه شرایط فیزیکی بیمار بررسی می شود تا جراح بتواند بهترین و مناسب ترین روش ابدومینوپلاستی را برای بیمار انتخاب کند. بیمار در این جلسه با مزایا و عوارض احتمالی عمل ابدومینوپلاستی نیز آشنا می شود.

آمادگی قبل از عمل ابدومینوپلاستی

 • توصیه می شود ۴ تا ۶ هفته پیش از عمل ورزش سنگین انجام ندهید.
 • از دستورالعمل های جراح پلاستیک خود پیروی کنید.
 • تا زمانی که به وزن ایده آل خود نرسیده اید، جراحی ابدومینوپلاستی را انجام ندهید.
 • باید از سلامت جسمی خوبی برخوردار باشید.
 • حداقل ۴ تا ۶ هفته قبل از جراحی ابدومینوپلاستی، سیگار نکشید. استعمال دخانیات می تواند تا حد زیادی توانایی شما را برای بهبودی مختل کند.
 • اگر از مکمل یا داروی خاصی مانند داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید (وارفارین، دیسپرین، آسپرین و …) جراح خود را در جریان بگذارید.
 • از چند هفته قبل از جراحی ابدومینوپلاستی یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید.
 • آزمایش‌های قبل از جراحی را انجام دهید.
 • استرس و اضطراب را از خود دور کنید.
 • معمولا باید ۶ تا ۸ ساعت قبل از جراحی آبدومینوپلاستی ناشتا باشید. بهتر است در این مورد از دستورات پزشک خود پیروی کنید.

آمادگی قبل از ابدومینوپلاستی

مراقبت‌های بعد از ابدومینوپلاستی

 • دو درن در پایین شکم شما گذاشته می شود تا از این طریق مایع طبیعی (خونابه) که بافت های بدن شما تولید می کنند خارج شود. معمولا ۲ تا ۷ روز پس از جراحی ابدو مینو این درن ها برداشته می شوند.
 • پس از جراحی داروهای مختلفی از قبیل آنتی بیوتیک ها، مسکن ها و داروهای ضد انعقاد خون برای شما به صورت وریدی و خوراکی تجویز می شود.
 • حداقل به مدت ۶ هفته باید یک گن یا شکم بند بپوشید. پوشیدن شکم بند یا گن به کاهش تورم بافت شکم و انقباض پوست کمک می کند.
 • یک روز پس از جراحی باید با کمک فرد دیگری در اتاق خود راه بروید تا خطر ایجاد لخته خون در پاها کاهش یابد.
 • پس از جراحی آبدومینوپلاستی مصرف نوشیدنی و غذاهای آبکی و سبک بلامانع است.
 • ممکن است تا ۵ روز پس از جراحی داروهای ملین برای شما تجویز شود.
 • پانسمان ها برای بررسی جای بخیه و ناف تعویض می شوند و سپس گن یا شکم بند دوباره بر روی پانسمان پوشیده می شود.
 • هنگامی که به خانه می رسید لطفا در سه تا چهار روز اول از هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید. با این حال، باید در خانه آرام قدم کنید و بی تحرک نباشید.
 • حداقل تا ۶ هفته پس از جراحی آبدومینو از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • حداقل یک تا دو ماه پس از جراحی آبدومینوپلاستی از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید.
 • حداقل تا ۶ ماه بعد از جراحی ابدو مینو پلاستی از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنید.
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

دوره نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی قدر به طول می انجامد؟

مدت زمان دوره نقاهت جراجی ابدومینوپلاستی برای هر فرد با توجه به روش به کار گیری شده، متفاوت است. معمولا ۲ تا ۶ هفته طول می کشد تا بدن پس از جراحی آبدو مینو پلاستی به طور نسبی بهبود یابد. اکثر بیماران در عرض ۳ تا ۶ ماه به طور کامل بهبود می یابند.

چه مدت پس از انجام عمل آبدومینوپلاستی می توان استحمام کرد؟

پس از گذشت ۲۴ تا ۷۲ ساعت از کشیدن درن ها می توان استحمام کرد. قبل از این مدت می توانید با دستمال مرطوب بهداشتی و استریل محل موردنظر را تمیز کنید.

 در صورتی که جراح برای شما درن نگذاشته باشد می توانید ۲۴ تا ۳۶ ساعت پس از جراحی با کمک یک همراه دوش بگیرید. حتما باید یک فرد دیگر شما را در زمان استحمام همراهی کند زیرا ممکن است سرگیجه داشته باشید و یا تعادل خود را از دست بدهید. بهتر است در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.

خطرات ابدومینوپلاستی

آیا میتوان پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی به مسافرت رفت؟

بی حرکت نشستن – چه در ماشین و چه در هواپیما – برای مدت طولانی پس از جراحی می تواند احتمال تشکیل لخته خون را افزایش دهد. همچنین، تغییرات فشار هوا در کابین هواپیما ممکن است این خطر را بیشتر کند. بنابراین، در روزهای اولیه پس از عمل ابدومینوپلاستی، معمولا سفر یا پرواز طولانی مدت به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پس از گذشت ۳ الی ۴ هفته می توانید به مسافرت های نسبتا طولانی بروید و یا با هواپیما سفر کنید.

 • جراحی ابدومینوپلاستی و مراقبت های آن

تا چه مدت پس از جراحی ابدو مینو پلاستی میتوان رانندگی کرد؟

بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از اتمام مصرف دارو مسکن، رانندگی نکنید. به طور کلی پیشنهاد می شود حداقل به مدت یک ماه پس از جراحی آبدو رانندگی نکنید. در این مورد می توانید با پزشک معالج خود نیز مشورت کنید.

چه مدت پس از عمل ابدومینوپلاستی می توان فعالیت های روزمره را از سر گرفت؟

مدت زمان دوره نقاهت برای هر فرد متفاوت است. معمولا پس از گذشت ۷ الی ۱۰ روز از عمل ابدومینوپلاستی می توانید فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرید. لازم به ذکر است که برای انجام فعالیت های شدید مانند بلند کردن اجسام سنگین باید حداقل ۳ الی ۶ ماه از زمان جراحی شما گذشته باشد.

فعالیت بعد از ابدومینوپلاستی

چه مدت پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی می توان به محیط کار برگشت؟

سلامت عمومی و آمادگی جسمانی رابطه مستقیمی با سرعت بهبودپذیری شما پس از عمل جراحی دارد. بازه زمانی استاندارد برای بهبودی پس از عمل جراحی ابدومینو ۲ تا ۶ هفته است.

همانطور که قبلا ذکر شد، سلامت شما و سایر شرایط خاص تعیین می کند که چقدر سریع می توانید به سر کار بازگردید. به عنوان مثال، اگر در محیط کار فعالیت های سنگینی انجام نمی دهید (مانند بلند کردن اجسام سنگین)، می توانید زودتر به سر کار خود برگردید.

تا چه مدت پس از جراحی آبدومینوپلاستی نباید اجسام سنگین بلند کرد؟

توصیه می شود حداقل تا سه ماه پس از جراحی آبدومینوپلاستی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. بهتر است در این مورد با جراح پلاستیک خود مشورت کنید.

چه مدت طول می کشد تا زخم ها بعد از جراحی ابدومینوپلاستی بهبود یابند؟

شرایط بدنی هر فرد با فرد دیگر متفاوت است اما در اکثر مواقع جای زخم ها در عرض ۲ تا ۳ ماه به طور کامل بهبود می یابد. مدت زمانی که طول می کشد تا پس از عمل جراحی ابدومینوپلاستی زخم های بدن شما بهبود یابد، به عوامل مختلفی از جمله سن و سلامت عمومی شما، مراقبت های بعد از عمل و نوع روش به کارگیری شده در جراحی بستگی دارد.

بعد از عمل آبدو مینوپلاستی چه نوع غذاهایی می توان خورد؟

در روزهای اول پس از جراحی بهتر است مایعات و غذاهای آبکی و سبک مانند سوپ میل کنید. پس از گذشت چند روز محدودیت خاصی برای خوردن غذاهای دیگر وجود ندارد. اما توصیه می شود برای اینکه تناسب اندام خود را حفظ کنید یک رژیم غذایی سالم داشته باشد زیرا اضافه وزن می تواند تاثیر بدی بر روی نتیجه عمل بگذارد.

برخی از غذاهای پیشنهادی برای بعد از جراحی آبدومینوپلاستی عبارتند از:

 • میوه ها و سبزیجات خام
 • غلات سبوس دار
 • ماست
 • پنیرهای نرم
 • سوپ و پودینگ

تغذیه بعد از ابدومینوپلاستی

نحوه لباس پوشیدن بعد از عمل جراحی آبدومینوپلاستی

پس از جراحی ابدومینوپلاستی بهتر است حدود ۴ تا ۶ هفته گن یا شکم بند بپوشید. شکم بند یا گن شما نه باید خیلی شل و نه باید خیلی سفت بسته شود. توصیه می شود پس از جراحی آبدومینوپلاستی لباس های گشاد و راحت به تن کنید. معمولا پس از گذشت ۶ هفته از عمل جراحی آبدو می توانید هر لباسی که دوست دارید بپوشید.

طرز صحیح خوابیدن پس از جراحی آبدومینوپلاستی

بسیاری از بیماران می پرسند که بعد از عمل آبدومینوپلاستی باید به کدام سمت بخوابیم؟

بهترین حالت خوابیدن پس از جراحی آبدومینوپلاستی، خوابیدن به پشت است. بهتر است زیر سر خود یک یا چند بالش قرار دهید به طوریکه سر شما حدود ۴۰ درجه از زمین فاصله داشته باشد و کمرتان کمی خم باشد. قرار دادن بالش زیر زانو نیز به کاهش تنش در ناحیه کمر کمک می کند.

خوابیدن بر روی شکم و پهلوها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. اگر جراحی مینی ابدومینوپلاستی انجام داده اید ۳ تا ۴ هفته پس از عمل باید به پشت بخوابید و اگر جراحی ابدومینوپلاستی کامل انجام داده اید باید حداقل تا ۶ هفته پس از جراحی به پشت بخوابید.

نحوه و زمان تعویض پانسمان پس از جراحی آبدومینو پلاستی

پس از عمل ابدومینوپلاستی هر روز باید پانسمان عوض و جای زخم و بخیه با سرم های شست و شو یا بتادین تمیز گردد تا زخم ها و محل برش ها دچار عفونت نشوند. همچنین هرگاه پانسمان درن ها خیس شد، باید آن را تعویض نمود. ممکن است نیاز باشد ۳ یا ۴ بار در روز پانسمان اطراف درن ها تعویض شود.

دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

زمان کشیدن بخیه پس از جراحی ابدومینوپلاستی

برخی از بخیه های استفاده شده در جراحی ابدومینوپلاستی پس از مدتی جذب پوست می شوند. یک یا دو هفته پس از آبدومینوپلاستی یا تامی تاک، بخیه هایی که غیرجذب هستند برداشته می شوند. برداشتن این بخیه های ریز معمولا بدون درد است.

 بخیه ها باید از محل تخلیه یا درن نیز برداشته شوند. معمولا یک یا دو بخیه وجود دارد که از آن ها برای چسباندن درن به پوست استفاده می شود. هنگام برداشتن درن ها، بخیه های درن نیز کشیده می شوند.

برای جلوگیری از ایجاد لخته خون در پا و آمبولی ریه پس از ابدومینوپلاستی چه باید کرد؟

 • پیروی از دستورالعمل های پزشک جراح
 • عدم مصرف هر گونه دارو یا مکمل های هورمونی حداقل ۳ هفته قبل از عمل (با مشورت پزشک)
 • خودداری از کشیدن سیگار (از جمله سیگارهای الکترونیکی) و یا استفاده از هر گونه محصولات تنباکو به مدت حداقل یک ماه قبل و بعد از جراحی
 • پوشیدن جوراب های ضد آمبولی (آنتی ترومبوز) در حین عمل و پس از جراحی ابدومینوپلاستی
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون برای بیماران پرخطر
 • آرام قدم زدن و تحرک نسبی داشتن پس از جراحی
 • بالا نگه داشتن پاها در هنگام استراحت پس از جراحی و همچنین انجام تمرینات ایزومتریک روی ساق پا در حالی که در رختخواب هستید
 • اطمینان حاصل کردن از اینکه از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید
 • بررسی سابقه پزشکی و خانوادگی بیمار توسط جراح پلاستیک

استراحت بعد از ابدومینوپلاستی

پس از جراحی آبدومینوپلاستی در صورت مشاهده چه علائمی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

 • مشاهده خون در محل درن ها
 • خونریزی زیاد یا تراوش مایع از محل برش ها
 • مشاهده ترشحات چرک مانند در محل درن ها
 • در صورت داشتن درد بسیار زیادی که با مسکن آرام نمی شود
 • تب بالا، استفراغ شدید، سرگیجه مداوم یا رفتار نامفهوم، مانند توهم
 • تنگی نفس و درد ساق پا
 • مشاهده یک ناهمواری به شدت بد شکل روی شکم
 • مشاهده کبودی شدید در یک نقطه خاص از شکم

آیا نتیجه عمل ابدومینوپلاستی برگشت پذیر است؟

یکی از سوالات پر تکرار افرادی که قصد دارند جراحی زیبایی شکم انجام دهند این است که تاثیر جراحی ابدومینوپلاستی تا چه زمانی باقی می ماند؟ و آیا نتایج ابدومینوپلاستی دائمی است؟

پاسخ ساده این است که نتایج جراحی ابدومینوپلاستی دائمی است. با این حال، برخی از اتفاقات ممکن است منجر به از بین رفتن نتایج شوند و یا بر نتیجه عمل تاثیر منفی بگذارند. تاثیر عمل جراحی ابدومینوپلاستی زمانی از بین می رود که:

 • پس از جراحی آبدومینوپلاستی افزایش یا کاهش وزن شدید داشته باشید.
 • از دستورات پزشک خود پیروی نکنید.
 • مجددا باردار شوید.

نکته مهم: برای آن دسته از افرادی که پس از جراحی بتوانند وزن خود را ثابت نگه دارند، نتایج جراحی ابدومینوپلاستی دائمی و برگشت ناپذیر خواهد بود.

مضرات ابدومینوپلاستی

آیا ابدومینوپلاستی برای کاهش وزن مناسب است؟

خیر، معمولا پزشک جراح از شما می خواهد پس از کم کردن وزن خود و رسیدن به وزن ایده ال جراحی آبدومینوپلاستی را انجام دهید. جراحی آبدومینوپلاستی مناسب افرادی است که پس از کاهش وزن در ناحیه شکم پوست شل و چربی اضافه دارند. این پوست و چربی اضافه از طریق روش های دیگر مانند ورزش کردن یا رعایت رژیم غذایی از بین نمی رود.

جراح از طریق ابدومینوپلاستی تنها چربی و پوست اضافه شکم را از بین می برد. بنابراین ابدومینوپلاستی روش مناسبی برای کاهش وزن محسوب نمی شود.

آیا بعد از ابدومینوپلاستی جای برش و بخیه باقی می‌ماند؟

در اکثر جراحی ها معمولا جای بخیه تا حدودی باقی می ماند. خوشبختانه در جراحی ابدومینوپلاستی معمولا جای بخیه زیر لباس زیر (ناحیه بیکینی) مخفی می شود. در صورتی که یک جراح پلاستیک ماهر شما را جراحی کند، جای بخیه و زخم ‌های شکم به مرور زمان بهبود می یابند و تا حدود زیادی محو می‌شوند.

دکتر کامبیز ایزدپناه یکی از ماهرترین جراحان پلاستیک در تهران و ایران هستند. برای جراحی ابدومینوپلاستی در سعادت آباد تهران می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و یک وقت مشاوره با دکتر ایزدپناه را رزرو نمایید.

بعد از ترخیص بیمار چه داروهایی برای وی تجویز می شود؟

معمولا دارو های مسکن، آنتی بیوتیک و داروی ضد تهوع به مدت یک تا چند روز به صورت وریدی و خوراکی تجویز می شود. بسیاری از جراحان مصرف ایبوپروفن یا ناپروکسن را ۲۴ تا ۴۸ ساعت پس از عمل توصیه می‌کنند.

 • آیا بعد از ابدومینوپلاستی میتوان باردار شد؟

ورزش های مناسب پس از آبدومینوپلاستی

توصیه می شود قبل از انجام هرگونه فعالیت ورزشی پس از جراحی آبدومینوپلاستی با پزشک خود مشورت کنید. پس از دریافت تاییدیه از جراح پلاستیک خود می توانید تمرینات سبک ورزشی را انجام دهید. بهترین حرکات ورزشی پس از جراحی ابدومینوپلاستی عبارتند از:

 • بشین پاشو: بسیار مهم است که در ۲۴ ساعت اول پس از جراحی ابدومینوپلاستی کمی حرکت کنید تا به گردش جریان خون در بدن کمک نمایید. قدم زدن بعد از جراحی آبدو مینو بسیار مهم است. افراد در روزهای اول پس از جراحی تنها با کمک یک همراه قادر به راه رفتن هستند. هر روز پس از عمل، باید کمی بیشتر راه بروید تا بهبودی زودتر حاصل شود.
 • تمرینات کاردیو: معمولا حدود ۲ هفته طول می کشد تا بتوانید تمرینات سبک کاردیو را انجام دهید. اگر در ناحیه شکم خود احساس درد یا کشش می کنید، می توانید تمرینات کاردیو خود را دیرتر شروع کنید.
 • پیلاتس و یوگا: با گذشت ۵ تا ۶ هفته از انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی، در صورت تاییدیه گرفتن از پزشک جراح، می توانید به تدریج برنامه ورزشی خود را گسترش دهید و تمرینات سبک پیلاتس و یوگا را انجام دهید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول درباره جراحی ابدومینوپلاستی در سعادت آباد

 • خیر، جراحی ابدومینوپلاستی یکی از کم خطرترین جراحی های زیبایی است. با این حال مانند تمام جراحی های دیگر با ریسک هایی همراه است. انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر ریسک جراحی ابدومینوپلاستی را به حداقل می رساند.

 

 • خیر، بیمه هزینه جراحی های زیبایی را پوشش نمی دهد.
 • ۳ تا ۴ هفته بعد از جراحی ابدومینوپلاستی. مسافرت هوایی بلافاصله پس از جراحی، خطر ایجاد لخته خون در پاها را افزایش می دهد.
 • جراحی ابدومینوپلاستی هیچگونه خطری برای مادر یا جنین ایجاد نمی کند اما بارداری مجدد بر روی نتایج عمل تاثیر منفی می گذارد. به همین علت توصیه می شود خانم هایی که تصمیمی برای بارداری مجدد ندارند، جراحی آبدومینوپلاستی را انجام دهند.
 • در چند روز اول داشتن مقداری درد در ناحیه شکم عادی است. برای کاهش درد جراحی ابدومینوپلاستی پزشک معالج برای شما داروی مسکن  تجویز می کند.

 

انباشته شدن چربی اضافی زانو ناشی از عوامل مختلفی از جمله افزایش وزن، افزایش سن، عدم فعالیت بدنی یا انجام تمرینات بیش از حد است. بافت چربی انباشته شده در اطراف زانو نیز می تواند به دلیل تغییرات هورمونی به خصوص در دوران بارداری و یائسگی باشد.

 مناطق خاصی از بدن ما، مانند زانوها و ران ها، به دلیل وجود تعداد زیادی گیرنده انسولین در این نواحی، تقریباً مانند آهنربایی در جذب و حفظ چربی به نظر می رسند. برای برخی افراد، زانوهای چاق می تواند به این معنا باشد که دیگر هرگز مایو، شورت یا دامن بالای زانو نپوشند. خوشبختانه، طیف وسیعی از تکنیک‌های جراحی وجود دارد که می‌توانیم از آن‌ها برای به حداقل رساندن چربی اطراف این ناحیه پر مشکل از بدن استفاده کنیم.

وقتی صحبت از حذف چربی غیر تهاجمی می شود، محبوب ترین روش CoolSculpting است که به عنوان انجماد چربی نیز شناخته می شود. حذف چربی غیر تهاجمی را می توان تقریباً در هر ناحیه ای از بدن استفاده کرد. شکم، پهلوها (دستگیره های عشق)، ران ها، چانه، گردن، پشت، بازوها و زانوها همه قابل درمان هستند.