موارد استفاده از عمل

شکم

لیپوماتیک شکم آقایان چیست؟

لیپوماتیک شکم آقایان یک روش غیرتهاجمی برای از بین بردن چربی های اضافه شکم است که مورد تایید FDA قرار گرفته است.

مزایای عمل

 • پایین بودن خطر آمبولی
 • کوتاه بودن دوره نقاهت
 • پایین بودن خطر عفونت
 • امکان تزریق چربی بدن به سایر نقاط بدن

عوارض احتمالی عمل

 • احتمال مشکلات قلبی یا کلیوی
 • سرگیجه
 • واکنش های آلرژیک
 • احساس ضعف
 • سوختگی پوست
 • احساس حالت تهوع
 • افتادگی و شل شدگی پوست
 • خارش پوست
 • بالا رفتن دمای بدن

بهترین کاندیدهای برای لیپوماتیک شکم آقایان چه کسانی هستند؟

 • افراد مبتلا به چاقی موضعی
 • افرادی که شاخص توده بدنی (BMI) زیر 30 دارند
 • افرادی که با پیروی از رژیم غذایی و برنامه ورزشی منظم نمی توانند به اندام ایده آل خود دست یابند.

آیا آقایان می توانند بلافاصله بعد از عمل لیپوماتیک شکم به سر کار خود برگردند؟

این مسئله با توجه به صلاح دید پزشک تعیین می شود. اما از آن جایی که لیپوماتیک یک روش غیر تهاجمی است افراد می توانند سریعا به فعالیت های عادی و زندگی روزمره خود برگردند.

سن مناسب یا توصیه شده

18 به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بسته به نظر پزشک متخصص می تواند بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی باشد اما عمدتا بیهوشی عمومی

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

خیر فرد دو ساعت بعد از عمل می تواند ترخیص شود.

مدت زمان عمل

2 الی 4 ساعت دقیقه

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

دوره نقاهت در عمل لیپوماتیک شکم آقایان چقدر است؟

اگرچه بسیاری از افراد می توانند از فردای عمل به انجام کارهای روزمره خود بپردازد اما با این حال ممکن است دوره نقاهت عمل لیپوماتیک شکم آقایان از 3 تا 7 روز طول بکشد.

لیپوماتیک شکم آقایان

آنچه می خوانید

لیپوماتیک شکم آقایان چیست؟

حذف چربی شکم اقایان با استفاده از روش لیپوماتیک بدون درد و مورد تایید FDA و قابل اعتماد است. لیپوماتیک شکم آقایان ثابت کرده است که یکی از مطمئن ترین روش هایی است که امکان حذف دقیق با حجم بالای چربی را در قسمت شکم فراهم می کند. چند ساعت پس از لیپوماتیک شکم، بیماران می توانند به راحتی به خانه بروند و در همان روز به سر کار خود برگردند.

در صورتی که به جز شکم، نواحی دیگر بدن شما هم تحت درمان قرار گیرد، بیمار ممکن است برای مدت کوتاهی نیاز به بستری داشته باشد. بعد از 2 روز می توان به راحتی زیر دوش حمام رفت. کبودی موقت، نفخ، درد، سوزش و بی حسی در نواحی تحت جراحی طبیعی است. لازم به ذکر است که کبودی ها در عرض چند روز از بین می روند. لیپوماتیک شکم اقایان  با بی حسی موضعی امکان پذیر است و همچنین چون در جراحی های ترکیبی بسیار ایمن است. با استفاده از این روش ایمن تر و راحت تر، اکنون به راحتی می توان از شر چربی های ناخواسته خلاص شد.

لیپوماتیک شکم آقایان

لیپوماتیک شکم آقایان چگونه صورت می گیرد؟

در عمل لیپوماتیک شکم مردان، چربی ها توسط دستگاه لیپوماتیک از نواحی شکم خارج می شوند. چربی توسط لوله های کانولا از بدن خارج می شود لوله های کانولا از سوراخ های ایجاد شده توسط جراح در زیر پوست عبور می کنند. پس از چند هفته، جای زخم ها از بین می رود.

دستگاه لیپوماتیک Infrasonic هوای فشرده تولید شده توسط کمپرسور را به یک کانول انعطاف پذیر منتقل می کند که به طور کلی ارتعاشی، نوسانی و چرخشی است (نوسان، ارتعاش و چرخش). و سه نوع حرکت چرخشی (Flexible) ایجاد می کند که به آن گردش سه بعدی می گویند. کانولا پس از ورود به سوراخ 3 میلی متری وارد بافت چربی می شود. این حرکات امواج مادون صوت را ایجاد می کند که بافت چربی را به صورت انتخابی هدف قرار می دهد. و امولسیون می کند اما روی رگ های خونی، غدد لنفاوی، ماهیچه ها و اعصاب اثر نمی گذارد و در نتیجه آسیب کمتری به بافت های زیر جلدی وارد می شود و درد، تورم و کبودی بسیار کمتر از سایر روش های دیگر مانند لیپوساکشن است. سپس چربی امولسیون شده توسط دستگاه از بدن خارج می شود.

این دستگاه همچنین به طور یکنواخت ماده بی حس کننده را با یک کانول انعطاف پذیر در اندازه های مختلف وارد چربی زیر پوست می کند و نسبت به سایر روش های لیپوساکشن  نیاز به بی حسی کمتری دارد. سلول های فیبروبلاست پوست با حرکت چرخشی سه بعدی کانولا تحریک می شوند و کلاژن بیشتری تولید می کنند. بنابراین، در عرض چند هفته تا چند ماه، پوست سفت تر می شود.

لیپوماتیک دارای سیستم ایمنی فعالی است که در صورت برخورد با بافت غیرچربی دستگاه را متوقف می کند. بنابراین خطر سوراخ شدن یا پارگی احشایی وجود ندارد و به دلیل عدم وجود حرارت در بافت چربی، خطر سوزش پوست، نکروز پوست یا سوزش در ورودی کانولا وجود ندارد.

برای شروع عمل لیپوماتیک شکم مردان در محل مورد نظر سوراخی به اندازه 2 تا 5 میلی متر ایجاد می شود و کانولا از طریق این سوراخ ها وارد بافت چربی می شود. با استفاده از میدان امواج مادون قرمز، بافت چربی در ناحیه مورد نظر را از بین می برد و به طور همزمان محلول استاندارد را برای بی حسی موضعی ارسال می کند و امکان خونریزی از طریق بافت را از بین می برد. مخلوط این مایع بی حس کننده و چربی در نهایت از همان سوراخ ها خارج می شود. این ویژگی منحصر به سیستم لیپوماتیک است که عوارض این نوع جراحی را کاهش می دهد و عوارض روش های ساکشن قدیمی را ندارد.

مزایای لیپوماتیک شکم آقایان

توصیه های قبل از انجام لیپوماتیک شکم آقایان

اولین تصمیم این است که یک مرکز تخصصی معتبر برای عمل انتخاب کنید تا به شما در تعیین میزان چربی در ناحیه مورد نظر کمک کند. در اولین جلسه، پزشک ابتدا انتظارات و خواسته های شما را از عمل لیپوماتیک بررسی می کند و بسته به شرایط شما مانند قد، وزن و میزان چربی تعیین می کند که آیا انتظارات شما منطقی است یا خیر. همچنین جراح شما تعداد جلسات ممکن برای عمل را بر اساس حجم چربی یا نواحی مورد نیاز برای عمل به شما می گوید.

ملاحظات فوری پس از عمل لیپوماتیک شکم آقایان

با توجه به تأثیر داروهای بیهوش کننده و آرام بخش مورد استفاده در حین جراحی، به بیمار توصیه می شود که با یک همراه به خانه برود. جراح یا پرستار بخش به شما در خصوص داروهایی که باید مصرف کنید و عوارض احتمالی بعد از لیپوماتیک توضیحاتی را ارائه می دهد. هر چه بیشتر مراقب خود باشید و دستورالعمل های جراح را رعایت کنید، سریع تر بهبود پیدا می کنید.

در روز عمل لیپوماتیک در صورت تمایل می توان پیاده روی کوتاه انجام داد. روز بعد از تخلیه چربی توسط لیپوماتیک، بیمار می تواند به فعالیت بدنی روزانه خود بپردازد. بیمار همچنین می تواند 2 تا 4 روز پس از درمان ورزش بدنی را از سر بگیرد. پیشنهاد می شود که با 25 درصد شدت ورزش معمولی خود شروع کنید و سپس فعالیت های تناسب اندام روزانه خود را تقویت کنید. هرچه تحرک بیمار در روزهای اول بیشتر باشد، ترشح مایعات بهتری دارد.

 • از گن های لاغری مخصوص لیپوساکشن استفاده کنید

پس از لیپوماتیک برای تخلیه مایع از نواحی برش و جلوگیری از تورم، بیماران باید پس از انجام لیپوماتیک متناسب با سایز بیمار از گن لاغری استفاده کنند. پوشیدن گن تنها برای 7 تا 10 روز پس از درمان توصیه می شود.

بیماران ممکن است صبح بعد از درمان دچار سرگیجه خفیفی شوند که معمولاً زمانی رخ می دهد که بیمار لباس های خود را در می آورد یا وضعیت نشستن را از حالت ایستاده تغییر می دهد. در این حالت بیمار باید سریع بنشیند.در 24 تا 48 ساعت اول پس از درمان، انتظار خروج خون اضافی و بیهوشی از ناحیه برش را داشته باشید.

 • درمان جای زخم و استحمام

بیمار باید بعد از لیپوماتیک بریدگی ها را تمیز کند. پس از 48 ساعت اول استحمام دو بار در روز توصیه می شود. پس از شستن دست ها، ابتدا باید پوست ناحیه تخلیه چربی را ماساژ دهید تا به تخلیه آن کمک کند. سپس بریدگی ها را به آرامی با آب بشویید و سپس با یک حوله تمیز خشک کنید.

 • رژیم غذایی پس از لیپوماتیک شکم آقایان

اگر تخلیه چربی با لیپوماتیک با بی حس کننده های موضعی انجام شود که عموماً این گونه است، بیماران می توانند بلافاصله به رژیم غذایی معمول خود بازگردند.

برای جلوگیری از از دست دادن آب بدن، آب، آب میوه یا نوشیدنی های غیر الکلی به اندازه کافی بنوشید. 48 ساعت قبل و بعد از عمل از مصرف الکل خودداری کنید.

استراحت مطلق برای چند ساعت اول پس از جراحی لیپوماتیک توصیه می شود و تا 18 ساعت رانندگی نکنید.

لیپوماتیک

اقدامات لازم قبل از انجام لیپوماتیک شکم آقایان

نکاتی که در جلسه مشاوره باید از بیمار پرسیده شود و به بیمار به دقت پاسخ داده شود عبارتند از :

حذف چربی با روش لیپوماتیک چگونه انجام می شود؟

قبل از اقدام به لیپوماتیک یک معاینه کلی انجام می شود. در این فرآیند میزان چربی از کدام ناحیه نیز محاسبه می شود. بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی، شروع می شود. لیپوماتیک که یک دستگاه ارتعاشی است که برای از بین بردن چربی استفاده می شود، با امواج صوتی با فرکانس پایین کار می کند. در طی فرآیند، چربی در ناحیه شکم اقایان ذوب می شود. با دستگاه لیپوماتیک که به هیچ وجه ساختار بدن را نمی دهد، پس از رفع چربی بدنی شاداب تر داشته باشید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

مزایای لیپوماتیک شکم آقایان

وقتی سلول های چربی به این شکل با ایتفاده از لیپوماتیک از بین می روند، قسمت هایی که ممکن است در زیر پوست باقی بمانند به شکل توپ نیستند و لایه های چربی زیر پوست یکنواخت می شوند.

مزایای لیپوماتیک شکم آقایان نسبت به سایر روش ها:

بهترین کاندیدای لیپوماتیک شکم آقایان

بهترین کاندیدهای برای لیپوماتیک شکم آقایان چه کسانی هستند؟

روش جراحی لیپوماتیک شکم آقایان

این جراحی با بیهوشی عمومی و بی حسی موضعی انجام می شود. جراح سوراخ هایی به عمق 2 تا 6 میلی متر ایجاد می کند و لوله بسیار نازکی به نام کانولا را وارد بافت چربی می کند. این لوله حرکات ارتعاشی را به سرعت و بدون آسیب رساندن به شریان های ناحیه مورد نظر انجام می دهد. این حرکات باعث می شود که چربی های آن ناحیه از بین رفته و مایع شده و با استفاده از دستگاه مکنده از بدن خارج شوند.

مراقبت های پیش از لیپوماتیک شکم آقایان

دوران نقاهت لیپوماتیک شکم آقایان

دوران نقاهت لیپوماتیک شکم آقایان

بعد از لیپوماتیک شکم آقایان چه غذاهایی نباید مصرف شود؟

 • چربی اشباع شده: این نوع چربی در غذاهای سرخ شده و فرآوری شده یافت می شود.
 • شکر: شکر و غذاهای شیرین باعث افزایش وزن و در نتیجه خراب شدن جراحی لیپوماتیک شکم اقایان می شوند.
 • غذاهای شور: لازم است افراد پس از جراحی لیپوماتیک دو تا چهار ماه مصرف غذاهای شور را کاهش دهند.
 • گوشت های چرب: از مصرف گوشت هایی مانند سوسیس و گوشت قرمز و همچنین ماهی های چرب خودداری کنید.
 • فیلم عمل لیپوماتیک و مراقبت های ان

پیج اینستاگرام دکتر ایزدپناه

drkambizizadpanah@

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام دکتر ایزدپناه
( فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی ) را دنبال کنید.

بعد از لیپوماتیک شکم آقایان چه غذاهایی باید مصرف شود؟

لیپوماتیک شکم آقایان

میزان درد بعد از جراحی لیپوماتیک شکم آقایان

دو تا چهار روز بعد از این عمل احساس درد می کنید اما به تدریج درد شما کاهش می یابد. بنابراین مصرف مداوم مسکن های تجویز شده توسط پزشک ضروری است.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که در دو هفته اول پس از جراحی از مصرف داروهایی مانند آسپرین و  ایبوپروفن خودداری کنید. زیرا این داروها کبودی نواحی تحت درمان را افزایش می دهند.

همچنین باید با جراح خود در مورد مصرف هر گونه مسکن قبل یا بعد از جراحی صحبت کنید تا مطمئن شوید که حاوی ترکیباتی نیست که باعث افزایش خونریزی می شود.

پس از این عمل جراح به شما توصیه می کند که از گن مناسب برای کاهش درد و تورم استفاده کنید. استفاده از گن به کاهش درد کمک می کند.

ورم بعد از لیپوماتیک شکم آقایان

در جراحی احتمال تورم کم است و ترشح از محل حداکثر 36 ساعت طول می کشد در حالی که در روش های دیگر این تورم بیشتر است. همچنین احتمال عفونت در این روش نسبتا کمتر است. کبودی همراه با تورم از عوارض شایع لیپوماتیک شکم مردان است. جراحی لیپوماتیک شامل برداشتن چربی از بدن از طریق یک کانولا است. با برداشته شدن چربی و تجمع مایع زیر پوست، احتمال بروز ورم در شکم مردان افزایش پیدا می کند.

پس از 3 تا 4 هفته، بیشتر تورم های لیپوماتیک شکم آقایان ناپدید می شوند، اما ممکن است تا چندین ماه طول بکشد تا نتایج واقعی عمل را مشاهده کنید. ورم حدودا روز سوم پس از عمل، به اوج خود می رسد و سپس شروع به کاهش می کند.

مراقب باشید ورم خود را با بیمار دیگری مقایسه نکنید. هرکسی بسته به شرایط بدنی که دارد، بهبود می یابد. علاوه بر این، میزان برداشت چربی، وسعت برش‌ ها و مراقبت ‌های پس از جراحی که انجام می دهید، به شدت بر این تورم اثر تأثیر می‌گذارد.

جراحان تقریباً همیشه لباس های فشرده سازی را برای بیماران لیپوماتیک تجویز می کنند. بیماران معمولاً آنها را برای چند هفته می پوشند. اگر بعد از لیپوماتیک شکم لباس فشرده بپوشید، خیلی زودتر از شر ورم رها خواهید شد.

پس از جراحی، کمپرس آب سرد و یخ در کاهش تورم، کبودی و ناراحتی موثر است. در روز اول یا دوم پس از لیپوماتیک، استفاده از این کمپرس ها به مدت 15 تا 20 دقیقه در ساعت ممکن است به کاهش تورم کمک کند، اما برای دستورالعمل ‌های مربوط به استفاده از آن ها پس از جراحی و تعداد دفعات آن با پزشک خود مشورت کنید، زیرا عدم رعایت دستورالعمل‌ ها می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، ضرر دارد.

با کاهش مصرف نمک، سریعتر از شر ورم خلاص شوید. سدیم باعث می شود بدن آب را حفظ کند که منجر به تورم می شود.

در چند هفته اول پس از جراحی لیپوماتیک شکم در مردان، اغلب به بیماران توصیه می شود که هر روز پیاده روی سریع داشته باشند. استفاده از این روش باعث کاهش تورم و جلوگیری از لخته شدن خون می شود.

لیپوماتیک شکم آقایان

آمبولی بعد از جراحی لیپوماتیک شکم آقایان

در روش لیپوماتیکشکم اقایان، احتمال آمبولی بسیار کم است و بیمار می تواند بلافاصله پس از جراحی لیپوماتیک شکم به خانه برگردد و به فعالیت خود ادامه دهد و خستگی و کبودی ناشی از این روش بسیار کمتر است.

از برش های کوچک در لیپوماتیک برای برداشتن چربی استفاده می شود، اما روش های دیگر حتی ممکن است نیاز به برداشتن ناف و جابجایی ناف داشته باشند.

برای چه نقاطی از بدن می‌توان از عمل لیپوماتیک استفاده کرد؟

لیپوماتیک شکم و پهلو

از رایج ترین اندام هایی که در آن می توان از لیپوماتیک استفاده کرد، شکم و پهلو است. در عمل لیپوماتیک شکمی، این کار با بیهوشی  Thommescent انجام می شود و فرد کاملا بیهوش نیست. یعنی می تواند بدنش را در حین حرکت تکان دهد و کاملا هشیار است.

 

فرد در عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با کمترین درد بیشترین نتیجه دلخواه و رضایت بخش را در این عمل می بیند. ضمنا دوره نقاهت این عمل بسیار کوتاه است و فرد خیلی سریع می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد.

 

نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، داشتن شکمی صاف و بدون چربی است چرا که در این عمل مقدار زیادی چربی از بین می رود و شکم فرد بیمار خوش فرم می شود.

لیپوماتیک بازو

افزایش وزن و افزایش سن نیز می تواند منجر به تجمع چربی ها در ناحیه بازو شود و بازو به دلیل وجود چربی بیش از حد، دچار افتادگی و شل شدگی می شود که فرم نه چندان جالبی را به بدن می دهد. پزشک متخصص پس از معاینه فرد بیمار، او را برای اتاق عمل آماده کرده و با کانول مخصوص چربی های اضافه بازو را برمی دارد. مدت زمان عمل لیفتینگ بازو تقریبا 2 الی 3 ساعت است.

 

به طور کلی انجام عمل لیپوماتیک بازو شامل مشاوره با پزشک متخصص، آماه شدن برای انجام عمل، شروع عمل و در نهایت گذراندن دوره نقاهت و انجام مراقبت های لازم است.

لیپوماتیک باسن

چربی گرفته شده از بدن را می توان به دیگر اندام ها مانند باسن تزریق کرد. پس از پایان کار شما اندامی ساعت شنی خواهید داشت.

لیپوماتیک غبغب

عمل لیپوماتیک برای غبغب نیز کاربرد دارد چرا که تجمع چربی در این ناحیه ممکن است دلخواه شما نباشد و از طرفی سن شما را بیشتر نشان می دهد. این عمل جراحی طی 45 دقیقه صورت می گیرد.

 

غبغب شما توسط پزشک متخصص معاینه می شود و نوع چربی بررسی می شود. سپس برای انجام عمل آماده خواهید شد. پس از بیهوشی، برش های کوچکی در پشت شما زده می شود تا لوله کانولا وارد بدن شود. سپس چربی های اضافه بعد از آب شدن از طریق لوله به دستگاه وارد می شود.

لیپوماتیک ران

تخلیه چربی های اضافی ران توسط عمل لیپوماتیک ران می تواند فرم بسیار خوبی را در بدن فرد به وجود آورد بنابراین لیپوماتیک ران یکی از محبوب ترین عمل های لاغری به شمار می رود.

 

عمل به صورت بی هوشی صورت می گیرد و برای اینکه چربی ها مجددا برنگردد فرد باید رژیم غذایی خاص و مراقبت های بعد از عمل را طبق دستورات دکتر خود به درستی انجام دهد.

لیپوماتیک شکم آقایان

ورزش بعد از عمل لیپوماتیک شکم آقایان

پزشکان به شدت توصیه می کنند اگر می خواهید نتیجه دلخواهی از عمل خود داشته باشید باید به حفظ تناسب اندام خود با ورزش توجه کنید. البته انجام ورزش نباید به صورت خودسرانه صورت گیرد و زمان شروع ورزش توسط پزشک تعیین می شود. شروع ورزش با حرکات ساده و سبک و سپس به صورت پیشرفته تر باید انجام شود.

زمان شروع ورزش بعد از عمل لیپوماتیک بسته به قدرت بدنی فرد، شرایط بدنی او، ناحیه یا نواحی که عمل لیپوماتیک انجام داده و سن او متفاوت است. پزشک متخصص با در نظر گرفتن همه این فاکتورها و همچنین سابقه پزشکی شما، در خصوص زمان شروع ورزش تصمیم گیری می کند.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

یک فرآیند حذف چربی است که با استفاده از آخرین فناوری انجام می شود.

در واقع، این یک فناوری بی خطر است که لیپوساکشن دقیق را برای ظاهر عضلات شکم به صورت شش تکه نه تنها در بیماران مرد، بلکه در بیماران زن نیز فراهم می کند.

مانند بسیاری از روش های درمانی و زیبایی شکم، پس از عمل جراحی قوانینی وجود دارد که باید رعایت شود. پزشک اطلاعات دقیقی در این مورد به شما می دهد.

عمل لیپوماتیک به بافت شکم آسیب نمی رساند، زیرا دستگاه به طور خودکار هنگامی که به عضله یا استخوان می رسد متوقف می شود. نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

برخی از مزایای لیپوماتیک شکم مردان در زیر آورده شده است:

 • در حین و بعد از عمل هیچ گونه درد یا ناراحتی احساس نمی شود.
 • آرامش را برای بازگشت به زندگی اجتماعی در همان روز فراهم می کند.
 • سفت شدن عضلاتشکم در مدت کوتاهی به دست می آید.

محصولات حاوی چربی اشباع شده، مانند اکثر محصولات جانبی حیوانی، غذاهای سرخ شده و فرآوری شده، برای افرادی که جراحی لیپوماتیک انجام داده اند، مناسب نیستند.

بهتر است از مصرف شکر پرهیز کنید زیرا در عواقب جراحی لیپوماتیک به دلیل قند و مواد غذایی شیرین وزن اضافه و وزن کم خواهید کرد.

پس از جراحی لیپوماتیک، افراد باید مصرف نمک خود را برای دو تا چهار ماه محدود کنند. از گوشت هایی مانند بیکن یا سوسیس، گوشت قرمز و ماهی چرب دوری کنید.

بهترین مواد غذایی برای افرادی که تحت عمل لیپوماتیک قرار گرفته اند شامل سبزیجات و میوه های تازه است. شما باید مطمئن شوید که غذاهای دریایی به همان اندازه که باید در رژیم غذایی شما موجود باشد. مصرف انواع آجیل می تواند فراتر از تصور شما به شما کمک کند.

همچنین از غلات و غلات و همچنین پروتئین های طبیعی مانند مرغ سفید و بوقلمون استفاده کنید. با بذر کتان و روغن زیتون غذای خود را سالم تر کنید.

شما تقریبا 2 الی 4 سایز کم خواهید کرد.

پس از این عمل ممکن است به مدت دو تا چهار روز کمی درد داشته باشید، اما به مرور زمان درد کاهش می یابد. پزشک باید به طور مرتب داروهای مسکن تجویز کند.

حداقل تا دو هفته پس از جراحی باید از مصرف آسپرین یا ایبوپروفن خودداری کنید. هنگام استفاده از این داروها کبودی بیشتر رخ می دهد.

اگر قصد دارید قبل یا بعد از جراحی از داروهای ضد درد استفاده کنید، باید با جراح خود مشورت کنید تا بدانید آیا این دارو حاوی ترکیباتی است که باعث افزایش خونریزی می شود یا خیر.

برای کاهش درد و تورم بعد از این عمل می توانید طبق توصیه جراح از یک گن مناسب استفاده کنید. برخی افراد گزارش می دهند که استفاده از گن نه تنها درد را کاهش می دهد بلکه در برخی موارد از آن نیز پیشگیری می کند.

قبل از اقدام به لیپوماتیک یک معاینه کلی انجام می شود. در این فرآیند میزان چربی از کدام ناحیه نیز محاسبه می شود. بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی، شروع می شود. لیپوماتیک که یک دستگاه ارتعاشی است که برای از بین بردن چربی استفاده می شود، با امواج صوتی با فرکانس پایین کار می کند. در طی فرآیند، چربی در ناحیه شکم اقایان ذوب می شود. با دستگاه لیپوماتیک که به هیچ وجه ساختار بدن را نمی دهد، پس از رفع چربی بدنی شاداب تر داشته باشید.

عمل لیپوماتیک عمل سختی نیست و فرد از فردای عمل می تواند به انجام کارهای روزمره خود بپردازد. با این حال همه نکاتی که در این مقاله ذکر شد یا پزشک به شما گفته باید رعایت شود. دوره نقاهت عمل لیپوماتیک 3 تا 7 روز است.

 لیپوماتیک که مخاطبان جدی را جذب می کند، می تواند برای افراد بالای 18 سال و با سلامت عمومی خوب استفاده شود. این روش که نیازی به بیهوشی عمومی ندارد برای بیماران مرد نیز  آل است.

روش لیپوماتیک عمل بسیار جدیدتری نسبت به لیپوساکشن لیزری است. در حالی که دوره نقاهت در لیزر لیپوساکشن طولانی است، در لیپوماتیک بسیار کوتاهتر است. علاوه بر این، مقدار چربی حذف شده در لیزر لیپوساکشن محدود است. علاوه بر این، عوارض جانبی مانند خونریزی، جای سوختگی و کبودی در لیزر لیپوساکشن دیده می شود. اما خطر هیچ گونه اثر یا عارضه ای در لیپوماتیک وجود ندارد.

چربی هایی که در عمل لیپوماتیک از بدن فرد خارج می شود برگشت پذیر نیست مگر اینکه فرد به توصیه های پزشک خود چه از نوع دارویی چه رژیم غذایی خود توجه نکند و دوباره در نواحی که عمل انجام داده، چربی اندوخته شود.

این امر، به نظر پزشک شما بستگی دارد اما نمی توان میزان زیادی چربی را در یک جلسه خارج کرد چرا که ممکن است عوارض جدی برای فرد به وجود آورد.