لیفت شکم با دستگاه

مزایای لیفت شکم

 • کبودی محدود
 • کاهش چربی و سفت شدن پوست را در یک مرحله به دست می آورید.
 • رگ های خونی را منعقد می کند که خطرات آسیب پوستی را کاهش می دهد.
 • دردناک تر از روش های معمولی کانتورینگ بدن
 • بیماران می توانند نتایج را به سرعت تجربه کنند.
 • تورم در عرض یک هفته کاهش می یابد.
 • سبت به سایر روش های غیر جراحی سریع تر نتیجه می دهد.

فواید لیفت شکم بعد از لیپوساکشن

 • داشتن پوست صاف تر.
 • سفت کردن و لیفت کردن پوست.
 • کاهش سایه ها و گودی های ناشی از سلولیت.
 • تحریک تولید کلاژن و الاستین.
 • داشتن بافت بهبود یافته و سالم تر در پوست.
 • خطوط ریز و چین و چروک پوست کاهش پیدا می کند.

عوارض موقتی لیفت شکم با دستگاه چقدر است؟

 • تورم موقت
 • قرمزی پوست شکم
 • مور مور شدن

مراقبت های لیفت شکم با دستگاه چگونه است؟

 • پوشیدن گن های فشاری
 • داشتن انتظارات معقولانه
 • ورزش کردن بعد از استراحت کافی
 • پیروی از سبک زندگی سالم

مواج رادیویی یا رادیو فرکوئنسی از سال های پیش توسط متخصصین پوست به عنوان درمانی برای سفت شدن پوست های شل و یا افتاده و همچنین در جوانسازی پوست استفاده شده است. امروزه لیفت شکم با دستگاه RF (Radiofrequency)  بسیار مرسوم است. درمان با رادیو فرکانسی که سفت کردن پوست با فرکانس رادیویی نیز نامیده می‌شود، یک روش غیرجراحی برای سفت کردن پوست است.

این روش شامل استفاده از امواج انرژی برای گرم کردن لایه عمیق پوست شما به نام درم است. این گرما باعث تحریک تولید کلاژن می شود. کلاژن رایج ترین پروتئین در بدن شماست. چارچوب پوست شما را ایجاد می کند و به پوست شما استحکام می بخشد.

با افزایش سن، سلول های شما کلاژن کمتری تولید می کنند که منجر به افتادگی پوست و چین و چروک می شود. شلی پوست در حدود 35 تا 40 سالگی رخ می دهد که کمیت و کیفیت کلاژن شما شروع به کاهش می کند.

RF درمانی از سال 2001 برای مبارزه با افتادگی پوست و علائم پیری استفاده شده است. در ادامه ما قصد داریم به نحوه عملکرد این درمان زیبایی و مزایای بالقوه آن برای پوست شما نگاه کنیم تا ببینیم لیفت شکم با دستگاه RF به چه صورت است. 

لیفت شکم با دستگاه

آنچه می خوانید

نحوه عملکرد رادیوفرکانس درمانی برای سفت کردن پوست

Thermalift اولین نوع RF موجود برای سفت کردن پوست بود، اما اکنون بسیاری از شرکت ها فناوری مشابهی را ارائه می دهند. هر نوع فناوری به یک شکل متفاوت عمل می کند. امواج RF لایه عمیق پوست شما را بین 122 تا 167 درجه فارنهایت (50 تا 75 درجه سانتیگراد) گرم می کند.

منابع معتبر مطالعات نشان داده اند که حفظ دمای بیش از 115 درجه فارنهایت (46 درجه سانتیگراد) برای بیش از 3 دقیقه باعث می شود بدن شما پروتئین های شوک حرارتی را آزاد کند. این پروتئین ها بدن شما را تحریک می کنند تا فیبرهای کلاژن جدید ایجاد کند. این روش معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد و باید تقریباً بدون درد باشد.

رادیو فرکانس درمانی

منظور از لیفت شکم با دستگاه چیست؟

امواج RF نوعی تشعشع هستند. تابش عبارت است از آزاد شدن انرژی به شکل امواج الکترومغناطیسی.

بسته به میزان انرژی آزاد شده می توان آن را به عنوان کم انرژی یا پر انرژی طبقه بندی کرد. پرتوهای ایکس و گاما نمونه هایی از تابش پر انرژی هستند در حالی که امواج RF کم انرژی در نظر گرفته می شوند.

امواج رادیویی، WIFI و مایکروویو همگی اشکال امواج RF هستند.

شکل تابش مورد استفاده در لیفت شکم با دستگاه RF حدود 1 میلیارد برابر کمتر از اشعه ایکس انرژی آزاد می کند.

مزایای بالقوه استفاده از دستگاه RF

مزایای اولیه RF تراپی سفت کردن پوست و خلاص شدن از شر چین و چروک شکم یا دیگر نواحی در بدن است. با این حال، RF  درمانی به دلیل توانایی آن در تحریک تولید کلاژن، ممکن است به مبارزه با آسیب نور خورشید نیز کمک کند.

برخی از مزایای بالقوه استفاده از دستگاه RF در زیر آورده شده است:

مبارزه با آسیب های ناشی از نور خورشید

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) می تواند باعث شود که رشته های کلاژن در پوست شما شکسته شده و به هم ریخته شوند.

یک مطالعه در سال 2011 نشان داد که 3 ماه درمان با RF منجر به بهبودهای بالینی قابل توجهی در گروه کوچکی از افراد با علائم خفیف تا متوسط آسیب دیدگی توسط خورشید شد.


کانتورینگ بدن

درمان با دستگاه RF  ممکن است با تحریک تولید کلاژن به سفت کردن پوست شل روی بدن شما کمک کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که 24 نفر از 25 نفری که تحت 5 تا 8 جلسه جلسات درمانی RF قرار گرفتند، نتیجه قابل توجهی در خصوص لیفت شکم به دست آوردند. بیست و سه نفر از نتایج خود راضی بودند.


کانتورینگ صورت

یک مطالعه کوچک به مدت 8 هفته به تأثیر RF همراه با درمان الکترومغناطیسی پالسی پرداخت.

محققان بهبود قابل توجهی در شلی پوست صورت در تمام 11 شرکت‌کننده دریافتند و 73 درصد از آن ها بهبودهایی در کانتور صورت داشتند.


چین و چروک و خطوط ظریف

مطالعه ‌ای در سال 2018 به بررسی تأثیر RF درمانی بر چین و چروک دور چشم 70 زن میانسال پرداخت.

محققان دریافتند که سه درمان در طول 6 هفته به طور قابل توجهی چین و چروک آن ها را کاهش می دهد.


RF برای لاغری صورت

درمان RF این پتانسیل را دارد که به عنوان یک روش غیر جراحی برای لاغری صورت شما استفاده شود. یک مطالعه در سال 2017 به تأثیر استفاده از RF درمانی برای تجزیه چربی در قسمت صورت 14 زن میانسال آسیایی پرداخت. پس از 5 هفته، بیش از 90 درصد از زنان کاهش چربی داشتند و 60 درصد از نتایج خود راضی یا بسیار راضی بودند. تنها عارضه جانبی مشاهده شده قرمزی خفیف چند ساعت پس از عمل بود.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

خطرات لیفت شکم با دستگاه

لیفت کردن شکم با RF معمولاً زمانی که توسط یک پزشک خبره صورت بگیرد، کاملا مطمئن و روشی ایمن تلقی می شود.

اگر این روش به درستی انجام برای شما انجام نشود، احتمال سوختگی در محل درمان یعنی شکم شما وجود دارد.

شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از:

تورم موقت

قرمزی پوست شکم

مور مور شدن

افرادی که پوست تیره ‌تری دارند بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی لیفت شکم با دستگاه هستند.

شکل تشعشعات RF مورد استفاده در این روش مشابه نوع تشعشعات ساطع شده از سایر وسایل خانگی معمولی مانند تلفن های همراه یا وای فای است.

اگرچه اثرات طولانی مدت تشعشعات کم انرژی کاملاً شناخته شده نیست، اما در حال حاضر هیچ مدرک قطعی وجود ندارد که نشان دهد تابش RF برای سلامتی افراد خطرناک است.

چندین شرکت دستگاه های RF درمانی خانگی را ارائه می دهند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد حداقل برخی از دستگاه ها ممکن است برای درمان افتادگی پوست و چین و چروک موثر باشند.

 

مزایای لیفت شکم با دستگاه

لیفت شکم با دستگاه به چه صورت است؟

‌ با گذشت زمان، پوست شما علائم پیری را نشان می دهد. طبیعی است: پوست شل می شود زیرا شروع به از دست دادن پروتئین هایی به نام کلاژن و الاستین می کند، یعنی موادی که پوست را سفت می کنند. نتیجه چین و چروک، افتادگی و ظاهری پله پله ای روی دست ‌ها، گردن، شکم و صورت شماست.

درمان های ضد پیری متعددی برای تغییر ظاهر پوست چروک وجود دارد. پرکننده های پوستی می توانند ظاهر چین و چروک را برای چندین ماه بهبود بخشند. جراحی پلاستیک یک گزینه است، اما پرهزینه است و بهبودی می تواند زمان زیادی ببرد.

لیفت شکم با دستگاه توسط درمان RF یک روش غیر تهاجمی است که برخی از پزشکان در مطب خود انجام می دهند. پزشک از یک وسیله استفاده می کند که به دستگاهی متصل است که امواج رادیویی ایجاد می کند. آنها این وسیله را از روی بدن شما عبور می دهند تا امواج رادیویی را روی پوست شما اعمال کنند.

امواج گرمایی تولید شده به پوست شما را وادار می شود تا کلاژن و الاستین بیشتری تولید کند. این درمان همچنین باعث می شود پوست به مرور زمان سفت تر و ضخیم تر شود.

بسته به میزان پوستی که تحت درمان قرار می ‌دهید، این فرآیند می ‌تواند تقریباً 30 تا 90 دقیقه طول بکشد. درمان حداقل ناراحتی را برای شما به همراه خواهد داشت.

 

دستگاه RF چه کمکی به لیفت شکم می کند؟

لیفت شکم با دستگاه،  یک درمان ایمن و موثر برای نواحی مختلفی از بدن است. این یک درمان محبوب برای ناحیه صورت و گردن است. همچنین می تواند به رفع پوست شل در اطراف شکم یا بالای بازوها کمک کند. برخی از پزشکان درمان های رادیو فرکانسی را برای لیفت شکم بدن ارائه می دهند.

چه مواردی را باید قبل از لیفت شکم با دستگاه بدانم؟

 • • لیفت شکم با دستگاه از لحاظ ایمن بودن:

لیفت شکم با دستگاه RF ،  ایمن و موثر در نظر گرفته می شود. FDA آن را برای کاهش چین و چروک و لیفت شکم یا دیگر نواحی بدن تایید کرده است.

 • • نتایج حاصل از لیفت شکم با دستگاه:

ممکن است بلافاصله تغییراتی را در پوست خود مشاهده کنید. پوست می تواند تا شش ماه پس از درمان سفت تر شود.

 • • بهبودی بعد از لیفت شکم با دستگاه:

به طور معمول، از آن جایی که این روش کاملا غیر تهاجمی است، زمان بهبودی زیادی نخواهید داشت. ممکن است بتوانید بلافاصله پس از درمان به فعالیت های عادی زندگی خود بازگردید.

در 24 ساعت اول، ممکن است کمی قرمزی یا احساس سوزن سوزن شدن و درد داشته باشید. این علائم خیلی سریع ناپدید می شوند. در موارد نادر، افراد درد یا تاول ناشی از درمان را گزارش کرده‌ اند.

 • • ماندگاری نتایج لیفت شکم با دستگاه:

بسیاری از بیمارانی که لیفت شکم با دستگاه RF را انتخاب می کنند، تنها به یک جلسه درمان نیاز دارند. بسیاری از جراحان، توصیه می کنند پس از عمل از یک روتین مراقبت از پوست مناسب پیروی کنید. کرم های ضد آفتاب و سایر محصولات مراقبت از پوست ممکن است به ماندگاری طولانی تر اثرات کمک کنند.

 • • مناسب بودن یا نبودن لیفت شکم با دستگاه برای من:

اگر سوالی دارید که آیا سفت کردن پوست با این روش برای شما مناسب است یا خیر، باید با پزشک خود صحبت کنید. آن ها می توانند در مورد سابقه پزشکی شما و نتیجه ای که می خواهید به دست آورید با شما صحبت کنند. پزشک می تواند به شما بگوید که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر.

عوارض لیفت شکم با دستگاه

آیا می توانم روی نتایج لیفت شکم با دستگاه حساب باز کنم؟

اثرات لیفت شکم با دستگاه RF به اندازه اثرات جراحی طولانی مدت نیست. اما مدت زمان قابل توجهی دوام می آورند. هنگامی که درمان را انجام دادید، نیازی به تکرار آن برای یک یا دو سال آینده ندارید. این در حالی است که فیلرهای پوستی باید چندین بار در سال تمدید شوند.  

نوعی دستگاه های RF خانگی وجود دارد که برخی از بیماران آن ها را تهیه می کنند. باید توجه داشته باشید که این دستگاه ها به اندازه دستگاه های پزشکان قدرتمند نیستند و شاید نتیجه دلخواه را به شما ندهند. بنابراین بهتر است کار را به متخصص بسپارید تا نتایج دلخواه برای شما به وجود آید.

برخی از دستگاه های خانگی توصیه می کنند هنگام استفاده از آن ها از ژل مخصوص برای محافظت از پوست خود استفاده کنید. می توانید از پزشک خود بپرسید که آیا آن ها گزینه خوبی برای شما هستند یا خیر.

اگر به دنبال لیفت شکم با دستگاه هستید، باید به دنبال یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک آموزش دیده و دارای بورد تخصصی باشید. آن ها به شما خواهند گفت که آیا شما کاندید مناسبی برای درمان هستید یا خیر. آن ها همچنین می توانند به شما بگویند که در هنگام انجام عمل چه انتظاری داشته باشید.

اهمیت لیفت شکم با دستگاه

لیفت شکم با دستگاه، یک روش زیبایی غیر تهاجمی است که از رادیو فرکانس یا انرژی RF برای اصلاح شلی و بهبود ظاهر کلی پوست استفاده می کند. این روش با گرم کردن لایه های عمیق پوست عمل می کند و باعث التهاب کلاژن و الاستین می شود. بدن به این فرآیند با تشکیل کلاژن و الاستین جدید واکنش نشان می‌دهد که به طور موثر پوست را سفت می کند.

چه کسی باید روش لیفت شکم با دستگاه را انتخاب کند؟

لیفت با دستگاه برای افرادی که پوست شل یا آویزان دارند به ویژه در صورت، گردن و چانه، بازوها، ران ها و ناحیه شکم توصیه می شود. این روش برای موارد خفیف تا متوسط شلی پوست و برای کسانی که به دنبال جایگزین غیرتهاجمی برای لیفت صورت، لیپوساکشن و شکم هستند، بهترین کارایی را دارد. افرادی که پس از یک روش جراحی دارای شلی پوست هستند نیز کاندیدای این درمان زیبایی هستند.

می توان انتظار داشت که لیفت شکم با دستگاه به طور موثر پوست شل را سفت کرده و افتادگی را از بین ببرد و منجر به بهبود کلی در کیفیت و ظاهر پوست شود. همچنین می تواند چین و چروک را از بین ببرد و به نتایج قابل مشاهده فوری دست یابد که می تواند در مدت طولانی بهبود بیشتری یابد.

روز انجام لیفت شکم با دستگاه چگونه می گذرد؟

لیفت شکم با دستگاه در بیمارستان، کلینیک یا مرکز زیبایی انجام می شود. در طول عمل، ابتدا از بیمار خواسته می شود تا دراز بکشد و کل ناحیه درمان اندازه گیری می شود و سپس علامت گذاری می شود. سپس یک داروی آرام بخش یا بی حس کننده و همچنین یک ژل خنک کننده برای محافظت از پوست ارائه می شود. هنگامی که بیمار آماده شد، متخصص زیبایی نوک دستگاه فرکانس رادیویی را روی پوست بیمار فشار می‌دهد و یک پالس گرما را به لایه ‌های عمیق ‌تر پوست می‌ فرستد. این فرآیند چندین بار در منطقه درمان تکرار می شود تا حداکثر تأثیر را به دست آورد.

برای اطمینان از راحتی بیمار، دستگاه های مورد استفاده در این روش دارای یک سیستم خنک کننده داخلی هستند که خنک کننده اپیدرمی کافی را در طول درمان و پس از درمان فراهم می کند. به این ترتیب، هدف از عمل بدون ایجاد آسیب به اپیدرم (قسمت قابل مشاهده پوست) محقق می شود.

دوران نقاهت لیفت شکم با دستگاه

عوارضی که بیمار ممکن است بعد از لیفت شکم با دستگاه با آن ها مواجه شود

لیفت شکم با دستگاه، یک تکنیک نسبتا ایمن و اثبات شده برای سفت کردن و جوانسازی ظاهر پوست شل شکم یا نواحی دیگر بدن است. با این حال، خطرات متعددی دارد که برخی از آن ها طبیعی است و بسیار سریع رفع می شود.

علاوه بر این، بسیاری از بیمارانی که تحت این روش قرار می‌گیرند، درد را تجربه می‌کنند که باعث می ‌شود بیشتر آن ها نیاز به آرام‌ بخشی یا قطع کامل درمان داشته باشند.

تعدادی از اثرات منفی طولانی مدت نیز در برخی موارد گزارش شده است، از جمله:

 • نکروز چربی
 • اسکار آتروفیک
 • تغییر شکل یا فرورفتگی پوست، معمولاً ناشی از چربی زیر پوستی است که به دلیل انرژی رایدو فرکانسی بروز می دهد.

برای کمک به پیشگیری یا به حداقل رساندن خطرات و عوارض، این روش باید توسط متخصصان دارای بورد تخصصی و با تجربه انجام شود.

همچنین، بسیار مهم است که انتظارات بیماران قبل از عمل مدیریت شود. سفت کردن پوست با این روش در مقایسه با تکنیک‌ های جراحی تهاجمی‌ تر، نتایج کمتر ایجاد می‌کند. اگرچه بلافاصله پس از انجام این عمل مقداری بهبود قابل توجه است، اما ممکن است تا 6 ماه طول بکشد تا اثر کامل قابل مشاهده شود.

 

سفت کردن پوست با رادیو فرکانسی پس از لیپوساکشن

اگر پوست فردی به دلیل روند طبیعی پیری یا پس از کاهش وزن قابل توجه یا لیپوساکشن دچار شلی می شود، ممکن است متوجه شوید که پوست شما به طور طبیعی جمع نمی شود. این منجر به شل شدن پوست در سراسر بدن شما می شود. درمان‌های فرکانس رادیویی کلاژن موجود را گرم می‌کنند و باعث انقباض می‌شوند و در عین حال تولید کلاژن جدید را تحریک می‌کنند و پوست شل را سفت می‌کنند. لیفت شکم با دستگاه نیازی به استراحت و دوره نقاهت طولانی ندارد.

این روش از فرکانس های امواج رادیویی برای گرم کردن عمیق ترین لایه های پوست استفاده می کند. گرما سلول های چربی را کوچک می کند، پوست را سفت می کند و تولید کلاژن را تحریک می کند که ظاهری صاف و محکم به لایه بیرونی پوست می دهد. این درمان غیر تهاجمی است، برای همه رنگ‌ های پوست بی ‌خطر است و برای بهبودی نیازی به زمان استراحت ندارد. نتایج ممکن است تا دو سال باقی بماند.

چه چیزی بر قابلیت ارتجاعی پوست تأثیر می گذارد؟

 • سن – هر چه سن شما بیشتر باشد، کشش پوست کمتری دارید.
 • سلامت عمومی – پوست سالم خاصیت ارتجاعی بیشتری دارد.
 • چه مدت وزن اضافی را تحمل کرده اید - هر چه پوست شما بیشتر کشیده شود، برگشتن آن به حالت قبل سخت تر می شود.
 • میزان کاهش وزن – اگر در مدت زمان طولانی تری وزن خود را به آرامی از دست دادید، پوست شما زمان دارد تا با وزن شما سازگار شود.
 • ژنتیک– گاهی اوقات خاصیت ارتجاعی پوست شما در درجه اول از کنترل شما خارج است و به مسائل ژنتیکی مربوط می شود.

فواید لیفت شکم بعد از لیپوساکشن

داشتن پوست صاف تر.

سفت کردن و لیفت کردن پوست.

کاهش سایه ها و گودی های ناشی از سلولیت.

تحریک تولید کلاژن و الاستین.

داشتن بافت بهبود یافته و سالم تر در پوست.

خطوط ریز و چین و چروک پوست کاهش پیدا می کند.

در لیفت شکم با دستگاه بعد از لیپوساکشن چه انتظاری باید داشت؟

 • لباس های فشاری می توانند به جمع شدن پوست بعد از لیپوساکشن کمک کنند، بنابراین مطمئن شوید که آن ها را به درستی می پوشید.
 • انتظارات خود را مدیریت کنید: اگر وزن قابل توجهی از دست داده اید، سپس لیپوساکشن انجام داده اید، میزان شلی پوست ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.
 • ورزش کنید! تمرینات قدرتی به پر کردن فضای پوست با عضلات قبل و بعد از لیپوساکشن کمک می کند.
 • سبک زندگی سالمی داشته باشید – خوب غذا بخورید، خوب بخوابید و ورزش کنید. پوست شما به درمان های لیپوساکشن و سفت کردن پوست پاسخ بهتری خواهد داد.

چگونه باید برای لیفت شکم با دستگاه آماده شوم؟

مراقبت های اولیه:

 • 48 ساعت قبل و بعد از درمان از مصرف نوشیدنی های الکلی خودداری کنید چرا الکل بدن را کم آب می کند.
 • در طول دوره نقاهت زیاد آب بنوشید.
 • قبل از درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا تخت های برنزه اجتناب کنید.

مراقبت پس از درمان:

 • حداقل 72 ساعت پس از درمان، مقدار زیادی آب بنوشید.
 • اگر بعد از درمان حساسیت یا قرمزی پوست را تجربه کردید، ناحیه مورد نظر را تا 15 دقیقه به آرامی با یخ ماساژ دهید.

روش های درمانی هر جراح با جراح دیگر متفاوت است بنابراین هر جراح ممکن است دستورالعمل های مراقبتی خاصی داشته باشید. به جراح خود گوش دهید تا بهترین نتیجه را در کمترین زمان بگیرید.

 


 • پاسخ به سوالات پرتکرار
دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

در این روش از دستگاه RF برای هدف قرار دادن شکم استفاده می کنند، در حالی که میزان انرژی متمرکز بر یک ناحیه را کنترل می‌کند. این درمان، گرما را عمیقاً وارد پوست می‌کند و در عین حال از فناوری خنک‌کننده برای ایجاد حداکثر راحتی در طول درمان استفاده می‌کند.

هنگامی که گرما به پوست نفوذ می کند، سلول های چربی اطراف بیش از حد گرم می شوند و سپس در نهایت می میرند. سپس سلول های چربی مرده از طریق سیستم لنفاوی خارج می شوند. و مهمتر از آن، گرما تولید کلاژن را تحریک می کند، که پوست را سفت می کند، چین و چروک ها را کاهش می دهد و به پوست حجم می دهد.

 

 

این درمان برای هر فرد بزرگسالی با افتادگی جزئی پوست یا چربی سرسخت یا که با ورزش بهبود نمی‌یابد مناسب است. اگر باردار هستید، از این درمان خودداری کنید.

نتایج بسته به ناحیه بدن تحت درمان و وضعیت ناحیه متفاوت است، اما معمولاً حداقل 90 روز طول می کشد تا بدن شما پس از درمان کلاژن تولید کند. برخی از مراجعان گزارش می دهند که پس از یک جلسه درمان، نتایج را مشاهده کرده اند. نتایج معمولاً تا زمانی که وزن شما حفظ شود حدود 2 سال باقی می ماند.

پس از درمان نیازی به بهبودی نیست. می توانید بلافاصله فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

انرژی رادیو فرکانسی (RF) گرما را در درم غنی از کلاژن در دمای 40 درجه سانتیگراد در سطح پوست و بالای 60 درجه سانتیگراد در زیر پوست ایجاد می کند. در پاسخ به انرژی حرارتی بالای اولیه، پوست واکنش ترمیم زخم را در سطح پوست تحریک می کند. این منجر به تشکیل کلاژن جدید می شود که باعث می شود پوست سفت تر، سفت تر و جوان تر به نظر برسد.

 

بله، شکم یک ناحیه رایج برای درمان سفت کردن پوست با RF است شکم دارای غلظت بالایی از کلاژن است که آن را به یک هدف ایده آل برای انرژی RF تبدیل می کند. هنگامی که انرژی RF به پوست اعمال می شود، به عمق بافت نفوذ می کند و تولید کلاژن را تحریک می کند که باعث سفت شدن، حجیم شدن و صاف کردن پوست می شود.

 

مزایای اصلی این روش عبارتند از:

 • کبودی محدود
 • کاهش چربی و سفت شدن پوست را در یک مرحله به دست می آورید.
 • رگ های خونی را منعقد می کند که خطرات آسیب پوستی را کاهش می دهد
 • دردناک تر از روش های معمولی کانتورینگ بدن
 • بیماران می توانند نتایج را به سرعت تجربه کنند
 • تورم در عرض یک هفته کاهش می یابد
 • نسبت به سایر روش های غیر جراحی سریع تر نتیجه می دهد

درمان غیر تهاجمی و کاملا راحت است. گرما باید در دمای خاصی حفظ شود تا از تحریک تولید کلاژن اطمینان حاصل شود، این ممکن است به این معنی باشد که گاهی اوقات احساس گرما می کنید.

اگر گرما ناخوشایند شد، با پزشک خود مشورت کنید تا بتواند تنظیمات را تغییر دهد. بیمارانی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند ممکن است نسبت به گرمای تولید شده توسط رادیو فرکانسی حساس‌ تر باشند، بنابراین پزشک ما اطمینان حاصل می‌کند که سطح راحتی شما را ارزیابی می‌کند و هر گونه تنظیمات را در صورت لزوم برای شما تغییر دهد.   

مجموعه ‌ای از درمان ‌ها می ‌توانند به لیفت و سفت شدن پوستی که شلی پوستی خفیف تا متوسط ناشی از اثرات آسیب خورشید، افزایش سن، کاهش وزن دارد کمک کند و همچنین می‌تواند به شلی پوست پس از زایمان کمک کند. فرآیند بازسازی کلاژن منحصر به فرد است.

افزایش جریان خون در ناحیه درمان، ناشی از گرما، احتمالاً منجر به پر شدن و سفت شدن فوری پوست می شود، اما حداکثر نتایج ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا کاملاً آشکار شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد