موارد استفاده از عمل

چاقی موضعی در ناحیه شکم و پهلو

مزایای عمل

 • حذف چربی و پوست اضافه
 • لیفت شکم

عوارض احتمالی عمل

 • عفونت
 • کبودی
 •  تورم

آیا می توان بعد از جراحی زیبایی شکم مجددا اقدام به بارداری کرد؟

بهتر است جراحی زیبایی شکم به بعد از آخرین زایمان موکول شود.

آیا امکان جراحی زیبایی شکم در دوران شیردهی امکان پذیر است؟

به دلیل استفاده از دارو و تزریق مواد بیهوشی در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود.

بهترین زمان جراحی زیبایی شکم چه زمانی است؟

بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی شکم پشت سرگذاشتن زایمان و دوران شیردهی و قرار گرفتن در حالت تثبیت وزن است.

جراحی زیبایی شکم برای چه افرادی مناسب نیست؟

 • خانم‌هایی که قصد بارداری در آینده دارند.
 • اشخاصی که مبتلا به فشار خون هستند یا سابقه لخته شدن خون دارند.
 • اشخاصی که مبتلا به دیابت هستند
 • اشخاصی که سابقه کلوئید دارند.
 • اشخاصی که چربی احشایی دارند.
 • اشخاصی که به داروهای بیهوشی حساسیت دارند.

هزینه عمل جراحی زیبایی شکم چقدر است؟

بر اساس معیارهای مختلف از جمله جراح و کلینیک انتخابی هزینه ها می تواند متغیر باشد.

سن مناسب یا توصیه شده

17 سال به بالا

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

به شرایط عمومی بیمار بستگی دار اما معمولا 1 تا2 شب

مدت زمان عمل

2 تا 5 ساعت

احتمال موفقیت

بسیار زیاد

مدت دوران نقاهت

2 تا 3 هفته

جراحی زیبایی شکم در کرج

آنچه می خوانید

ابدومینوپلاستی چیست؟

جراحی شکم در کرج برای صاف کردن شکم با عناوین تامی‌تاک و ابدومینوپلاستی نیز شناخته می‌شود. در طی این عمل جراحی، چربی‌های اضافه شکم حذف شده و ظاهر افتاده شکم نیز درمان می‌شود. برخی جراحی شکم را با لیپوساکشن اشتباه می‌گیرند اگرچه پزشک ممکن است ترکیب دو عمل جراحی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب تشخیص بدهد. با عمل ابدومینوپلاستی عضلات ضعیف شکم تقویت شده و مجموع اقداماتی که از سوی پزشک انجام می‌شود شکم با ظاهر زیبا، جوان و صاف را برای شما به ارمغان می‌آورد.

جراحی زیبایی شکم در کرج

جراحی شکم چیست؟

انجمن جراحان انگلستان جراحی شکم به روش ابدومینوپلاستی را یکی از بهترین روش‌های نوین برای لاغری شکم می‌دانند که در طی آن پزشک با بهبود فرم بافت‌های زیرین پوست، برداشت چربی و پوست اضافه اقدام به صاف کردن شکم می‌کند. اشخاصی که شکم آن‌ها در اثر تغییر در وزن، بارداری و زایمان افتاده شده و ظاهر نامتناسبی پیدا کرده است می‌توانند با انجام جراحی شکم به تمام دغدغه‌های خود برای زیباسازی آن پایان بدهند. اگر بعد از جراحی شکم سبک زندگی خود را تغییر بدهید و با رژیم غذایی مناسب همراه با ورزش از تغییر در وزن جلوگیری کنید؛ نتایج عمل جراحی شکم ماندگاری زیادی خواهد داشت.

روند جراحی زیبایی شکم در کرج

اگر از مراحل جراحی شکم در کرج مطلع باشید و بدانید که در اتاق عمل قرار است چه اتفاقی بیفتد قطعأ استرس و نگرانی در مورد جراحی شکم کاهش پیدا می‌کند.

 • بیهوشی

اولین مرحله برای عمل جراحی شکم بیهوشی است. متخصص بیهوشی با تزریق داروی بیهوشی متناسب با وضعیت جسمانی بیمار، بیهوشی عمومی را انجام می‌دهد.

 • ایجاد برش

در این مرحله دو برش در شکم ایجاد می‌شود:

بعد از ایجاد برش، پوست از عضلات شکم جدا می‌شود و پزشک به ماهیچه‌ها و عضلات شکم دسترسی پیدا می‌کند. میزان برش بستگی به مقدار پوست اضافه دارد. سپس با کشش ماهیچه‌های شکمی به سمت یکدیگر در ناحیه شکم و پهلو، عضلات در جای خود تثبیت می‌شوند. در مرحله بعد، پوست برداشته شده مجددأ روی عضلات سفت شده قرار می‌گیرد و مقدار اضافه آن حذف می‌شود. ناف نیز به جایی منتقل می‌شود که طبیعی به نظر برسد.

 • بخیه زدن برش‌ها

در مرحله بعدی برش‌ها بخیه زده می‌شوند و پانسمان استریل روی آن قرار می‌گیرد. با توجه به گستردگی برش‌ها ممکن است پزشک از بخیه جذبی یا گیره استفاده کند.

 • نتایج جراحی

شکم صاف با ظاهر جوان نتیجه عمل جراحی زیبایی شکم است که به دلیل آثار چشمگیر آن در ایجاد تناسب اندام، اشخاص زیادی برای این عمل جراحی اقدام می‌کنند.

مدت زمان جراحی زیبایی شکم در کرج

مدت زمان جراحی زیبایی شکم در کرج

عمل جراحی زیبایی شکم با توجه به میزان چربی انباشته در شکم و وضعیت جسمانی بیمار از 1 تا 5 ساعت طول می‌کشد. شب قبل از عمل، بیمار بستری می‌شود. مدت زمان بین بستری و عمل جراحی به شرایط عمومی بیمار بستگی دارد.

چه طور می‌توان جراحی شکم را موفقیت‌آمیزتر کرد؟

طبق نظر انجمن جراحان پلاستیک انگلستان، بهترین نتیجه از عمل جراحی شکم وقتی حاصل می‌شود که قبل از انجام عمل جراحی شکم برای از بین بردن چربی‌های اضافه، وزن شما به ثبات رسیده باشد. در واقع رژیم غذایی مناسب و ورزش اهمیت زیادی در رسیدن به وزن ثابت قبل از عمل جراحی دارد. همچنین لازم است 6 ماه قبل از عمل جراحی، مصرف سیگار و مشروبات الکلی را ترک کنید زیرا مصرف مواد مذکور، ریسک عوارض را افزایش می‌دهد و باعث افزایش دوران نقاهت می‌شود.

انواع برش‌های جراحی زیبایی شکم

در عمل ابدومینوپلاستی به طور کلی از 2 نوع برش v شکل و u شکل برای برداشتن پوست اضافه و چربی‌ها استفاده می‌شود. هر دو برش روی خط بیکینی ایجاد می‌شود و جای بخیه پس از مدتی محو می‌شود. در صورت باقی ماندن اسکار  از لیزر استفاده کنید. در مورد نوع برش در جلسه مشاوره از پزشک سوال کنید.

 • انجام جراحی زیبایی شکم بعد از زایمان در کرج

اکثر خانم‌ها بعد از بارداری به دلیل افتادگی شکم و شل شدن پوست و ایجاد چروک در پوست که با هیچ ورزش و رژیم غذایی نیز درمان نمی‌شود برای عمل جراحی شکم اقدام می‌کنند. در دوران بارداری به دلیل تغییر عضلات و ماهیچه‌ها همچنین کشیده شدن پوست شکم نتایج جراحی زیبایی از بین می‌رود به همین دلیل توصیه پزشکان این است که عمل جراحی را به بعد از زایمان و تکمیل تعداد فرزندان موکول کنید. بنابراین جراحی زیبایی شکم مانعی برای بارداری در آینده نیست.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
 • انجام جراحی زیبایی شکم بعد از سزارین

بعد از سزارین به دلیل ایجاد برش و اسکار در شکم و چروک‌های پوستی برای بسیاری از بانوان احساس افسردگی ایجاد می‌شود اما با انجام عمل جراحی زیبایی شکم تمام نواقص از جمله افتادگی و شلی شکم از بین می‌رود همچنین دیگر اثری از چروک‌های پوستی مشاهده نخواهید کرد.

 • انجام عمل زیبایی شکم در دوران شیردهی

در دوران شیردهی مادر باید از لحاظ جسمی و روانی در وضعیت خوبی قرار داشته باشد. در طی عمل جراحی زیبایی شکم به دلیل استفاده از دارو و تزریق مواد بیهوشی در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود. در واقع امکان انتقال مواد دارویی به کودک، می‌تواند برای او خطرآفرین باشد.

بهترین زمان جراحی زیبایی شکم در کرج

بهترین زمان برای اقدام به جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری

بهترین زمان برای انجام جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری وقتی است که با پشت سرگذاشتن زایمان و دوران شیردهی در وزن خود ثبات ایجاد کنید. ثبات در وزن نتیجه رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت‌های ورزشی است. خانم‌هایی که دوران بارداری را پشت سر گذاشته‌اند وقتی می‌توانند برای جراحی زیبایی شکم اقدام کنند که 6 ماه از پایان دوران شیردهی آن‌ها سپری شده باشد یا اگر دوران شیردهی ندارند 6 ماه بعد از زایمان برای جراحی اقدام کنند زیرا:

جراحی زیبایی شکم برای آقایان در کرج

بزرگ بودن شکم یکی از مشکلاتی است که در اندام آقایان نیز مشاهده می‌شود. آقایان نیز اگر از چنین نقصی در اندام خود رنج می‌برند با انجام جراحی زیبایی شکم می‌توانند آن را برطرف کنند. در طی جراحی حجم شکم به طور قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. در صورت برخورداری از شرایط جسمانی مناسب برای انجام عمل جراحی، عمل زیبایی شکم برای آقایان نیز انجام می‌شود.

عوامل ایجادکننده شکم بزرگ

عوامل متعددی برای چاقی موضعی شکم وجود دارد که یکی از آن‌ها به وراثت یا عوامل ژنتیک بازمی‌گردد. اشخاصی که پدر یا مادر آن‌ها شکم بزرگ دارند مستعد چاقی موضعی در این قسمت از بدن هستند. افزایش سن و عدم رعایت رژیم غذایی مناسب نیز یکی دیگر از عوامل چاقی موضعی در شکم است. نداشتن تحرک و ورزش نکردن نیز در تجمع چربی‌ها موثر است.

کاندیدای مناسب جراحی زیبایی شکم در کرج

جراحی زیبایی شکم در کرج برای چه اشخاصی مناسب است؟

جراحی زیبایی شکم وقتی نتیجه مطلوب به همراه دارد و برای متقاضی انجام عمل، شکم صافی را ایجاد می‌کند که شخص شرایط زیر را داشته باشد:

جراحی زیبایی شکم برای چه اشخاصی مناسب نیست؟

جراحی زیبایی شکم برای اشخاص زیر ممنوع است:

روش‌های انجام جراحی زیبایی شکم در کرج

روش‌های انجام لاغری شکم در کرج

در کرج روش‌های متعددی برای انجام لاغری شکم وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:

 • لیپوساکشن یا لیپوماتیک در کرج

لیپوساکشن روشی است که از ان برای خارج کردن چربی از قسمتی از بدن استفاده می‌شود. از طریق لیپوساکشن حدود 50 تا 70 درصد چربی‌ها در بخش مورد نظر از بین می‌رود. لیپوساکشن بدین ترتیب انجام می‌شود که پزشک ابتدا چربی‌ها را از پوست جدا می‌کند و سپس آن‌ها با مایع آسپیره می‌شوند. مرحله انفیلتراسیون فضای مناسبی برای دسترسی جراح فراهم می‌کند. در مرحله بعدی با اضافه کردن دارویی به نام اپی نفرین رگ‌های خونی را کوچک می‌کند تا خونریزی کاهش پیدا کند. بعد از برداشتن چربی‌های اضافه، چربی‌های باقی‌مانده به طور مساوی در ناحیه مورد نظر تقسیم می‌شوند تا ظاهر صاف و یکدستی ایجاد شود. در عمل لیپوساکشن دوره نقاهت بستگی به وضعیت جسمانی بیمار و ترکیب لیپوساکشن با سایر روش‌های جراحی دارد. لیپوساکشن اگر در ناحیه گردن، شکم و پهلو انجام شده باشد به دوره نقاهت کم‌تری در مقایسه با لیپوساکشن در سایر اندام‌ها نیاز دارد.

لازم است بدانید که لیپوساکشن درمانی برای سلولیت نیست و در واقع هیچ درمانی برای سلولیت وجود ندارد. چربی که از طریق لیپوساکشن برداشته می‌شود همان چربی تجمع یافته در زیر پوست است اما در مشکل سلولیت که حالت گودی روی پوست ایجاد می‌کند چربی در اطراف الیاف متراکم بین پوست و بافت‌های عمیق، انباشته شده است.

نکته‌ای که در مورد لیپوساکشن باید بدانید این است که در این روش، چربی‌های متابولیک در اطراف شکم و روده برداشته نمی‌شود و در نتیجه گردی شکم آن طور که مد نظر بیمار است ایجاد نخواهد شد.

 • جراحی زیبایی شکم(ابدومینوپلاستی یا تامی‌تاک) در کرج

ابدومینوپلاستی یا تامی‌تاک برای از بین بردن پوست شل و افتاده به کار می‌رود. این وضعیت وقتی اتفاق می‌افتد که عضلات شکم بعد از دوران بارداری به حالت طبیعی خود بازنمی‌گردند و در اصطلاح دیاستاز رخ می‌دهد. وقتی شخصی در وضعیت دیاستاز قرار بگیرد دیگر عضلات شکم او گرد و سفت به نظر نمی‌رسد.

تامی‌تاک جراحی زیبایی است که این نقص را در شکم برطرف می‌کند. در طی این عمل جراحی، برشی متناسب با میزان افتادگی پوست، کیفیت پوست و وضعیت ماهیچه‌ها ایجاد می‌شود. در برخی از بیماران این برش از مفصل ران تا باسن زده می‌شود که اغلب در خط زیر بیکینی قرار می‌گیرد. در این روش، پزشک بعد از برداشتن چربی اضافه و کشیدن پوست در صورت نیاز دیاستاز را نیز ترمیم می‌کند و در پایان بخیه می‌زند. دوران نقاهت در عمل جراحی تامی‌تاک به میزان برش ایجاد شده و وضعیت جسمانی بیمار بستگی دارد اما در اغلب موارد بیماران پس از دو هفته می‌توانند فعالیت روزمره را شروع کنند.

مزایای جراحی زیبایی شکم در کرج
 • مینی ابدومینوپلاستی

مینی ابدومینوپلاستی یا تامی تاک کوچک در دسته جراحی‌های زیبایی پرطرفدار قرار دارد و اغلب برای اشخاصی انجام می‌شود که لاغر هستند و فقط به دلیل چربی اندک در شکم و افتادگی پوست در این ناحیه تمایل به انجام عمل جراحی زیبایی شکم دارند. در این روش برش به صورت ذوزنقه از زیر ناف تا بالای آلت تناسلی زده می‌شود و پس از کشیده شدن پوست، پزشک محل جراحی را بخیه می‌کند.

در این روش ترک‌های پوستی نیز درمان می‌شوند و پزشک در صورت نیاز، پوست را نیز لیفت می‌کند. با انجام مینی ابدومینوپلاستی بیمار می‌تواند به نتیجه دلخواه خود با کم‌ترین عوارض ناشی از عمل جراحی دست پیدا کند البته در صورتی که شرایط زیر را در زمان جراحی داشته باشد:

 • مزایای مینی ابدومینوپلاستی

طبق نظر انجمن جراحان زیبایی در انگلستان عمل مینی ابدومینوپلاستی به دلیل ایجاد شکم صاف با کم‌ترین تغییرات در بافت پوست یکی از جراحی‌های ایمن و نتیجه‌بخش محسوب می‌شود. در ادامه به ذکر مزایای عمل مینی ابدومینوپلاستی می‌پردازیم:

 • معایب مینی ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم در کرج
 • ابدومینوپلاستی کامل در کرج

ابدومینوپلاستی کامل جراحی است که در طی آن شکم بسیار بزرگ به شکم کوچک و صاف تبدیل می‌شود. در این روش برشی به صورت افقی در ناحیه زیر شکم زده می‌شود و برش دیگری نیز به شکل محدب از سمت راست به سمت چپ بدن ایجاد می‌شود. برش دوم از بالای ناف عبور می‌کند تا امکان لیفت پوست را برای پزشک فراهم کند. ناف نیز از محل قبلی به محل جدید طوری که طبیعی به نظر برسد منتقل خواهد شد. بدین منظور پزشک دو سانت از اطراف ناف را می‌برد و آن را در محل جدید قرار می‌دهد. البته پزشک این کار را با مهارت و دقت تمام انجام می‌دهد طوری که جا به جایی ناف اصلأ به چشم نمی‌آید.

در مواردی به صلاحدید پزشک و برای لیفت بهتر شکم ممکن است برش عمودی شکلی نیز ایجاد شود.  

 • اشخاص کاندید برای ابدومینوپلاستی کامل

اشخاص زیر بهترین نتیجه را از ابدومینوپلاستی کامل دریافت می‌کنند:

 • مزایای ابدومینوپلاستی

چرا جراحی زیبایی شکم در کرج
 • ابدومینوپلاستی آندوسکوپی در کرج

این روش جراحی برای سفت شدن عضلات دیواره شکم بهترین گزینه است. در طی این عمل جراحی برش‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود و پزشک با استفاده از ابزارهای جراحی، عضلات شکم را سفت می‌کند.

 • مجسمه‌سازی سرد در کرج

مجسمه‌سازی سرد یا کرایولیپولیز روش درمانی است که بر حذف چربی‌ها متمرکز می‌شود. در روش مجسمه‌سازی سرد، بیمار با دو جلسه درمانی که تقریبأ 1 تا 3 ساعت طول می‌کشد 15 تا 20 درصد چربی‌های اضافه را از دست می‌دهد. اکثر بیماران بعد از 3 ماه تاثیر روش مجسمه‌سازی سرد را مشاهده می‌کنند. امکان استفاده از این روش برای کاهش چربی‌ها در ناحیه شکم، پهلو، ران و زیر بغل وجود دارد.

 • اسلیو معده در کرج

در این روش بخشی از معده از سوی جراح برداشته می‌شود تا فضا برای ورود غذا به معده کاهش پیدا کند. در نتیجه شخص با میل کردن مقدار کمی از غذا احساس سیر بودن پیدا می‌کند و بعد از مدتی وزن کاهش می‌یابد.به دلیل لاغر شدن  بعد از عمل اسلیو معده معمولأ شخص به عمل ابدومینوپلاستی یا لیفت پوست نیاز پیدا می‌کند.

 • بالون معده در کرج

در این روش پزشک از طریق آندوسکوپی چیزی وارد معده می‌‌کند که از یک طرف مری و از طرف دیگر روده به آن متصل می‌شود و آن را تا مقدار مشخصی باد می‌کند. بالن حجم زیادی از معده را می‌گیرد و باعث می‌شود شخص تمایل زیادی به خوردن غذا نداشته باشد در نتیجه روند کاهش وزن شروع می‌شود. بالون معده محدودیت‌هایی را برای مصرف دارو و خوراکی برای شخص ایجاد می‌کند.

 • بای پس معده در کرج

در این روش، پزشک با ایجاد برش در معده یک معده جدید و کوچک ایجاد می‌کند که از یک طرف مری و از طرف دیگر روده به آن متصل می‌شود. در این شرایط شخص با خوردن مقدار کمی از غذا احساس سیری می‌کند. یکی از مزایای استفاده از بای پس معده این است که آنزیم‌های لازم برای جذب مواد مغذی از انتهای معده قبلی وارد روده می‌شود.

تفاوت جراحی زیبایی شکم با جراحی لاغری

خیر. ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست بلکه فقط راهکاری برای کاهش سایز است. اگر قصد لاغری دارید باید تحت عمل جراحی لاغری یعنی اسلیو معده یا بای پس معده قرار بگیرید.

چه زمانی بهترین روش برای کاهش وزن جراحی زیبایی شکم است؟

برخی تصور می‌کنند با مشاهده چربی در شکم و کمی تغییر در سایز باید برای انجام عمل ابدومینوپلاستی اقدام کنند. در حالی که این عمل جراحی آخرین روش برای حذف چربی‌هاست و قبل از آن باید تمام تلاش خود را از طریق رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش به کار بگیرید. بنابراین پزشک وقتی جراحی ابدومینوپلاستی را تجویز می‌کند که شخص از طریق به کارگیری روش‌های مذکور موفق به کاهش وزن و از بین بردن چربی‌های اضافه نشده باشد.

عمل ابدومینوپلاستی بهتر است یا پانیکولکتومی

عمل جراحی پانیکولکتومی وقتی انجام می‌شود که در اثر تغییر وزن زیاد پوست شل و روی اندام تناسلی آویزان می‌شود. پانیکولکتومی روشی برای کانتور کردن بدن است که ممکن است به تنهایی برای حذف پوست اضافه کافی باشد یا با صلاحدید پزشک با ابدومینوپلاستی ترکیب شود.  

جراحی زیبایی شکم در کرج

جراحی‌های هم‌زمان با ابدومینوپلاستی در کرج

جراحی‌های هم‌زمان با ابدومینوپلاستی وقتی انجام می‌شود که میزان چربی اضافه کم باشد و سن شخص نیز زیاد نباشد اما ابدومینوپلاستی را نمی‌توان به طور همزمان با جراحی‌ مربوط به رحم و سزارین انجام داد. در اکثر موارد پزشک ابدومینوپلاستی را همراه با لیپوساکشن شکم و پهلو تجویز می‌کند.

بسیاری از بانوان برای اجتناب از عوارض بیهوشی مجدد، تمایل به انجام عمل جراحی ابدومینوپلاستی و ماموپلاستی به طور هم‌زمان دارند. زیرا وقتی شخص برای انجام عمل جراحی تحت بیهوشی قرار می‌گیرد باید برای عمل جراحی بعدی 6 ماه تا 1 سال فاصله وجود داشته باشد.

مزایای جراحی زیبایی شکم در کرج

مزایای جراحی زیبایی شکم در کرج عبارتند از:

عوارض و خطرات جراحی زیبایی شکم در کرج

تمام عوارض مذکور وقتی ایجاد می‌شوند که برای جراحی زیبایی شکم به پزشک بدون تجربه مراجعه کرده باشید. سپردن عمل جراحی زیبایی شکم به پزشک کاردان و با تجربه عوارض جراحی را به حداقل ممکن می‌رساند.

خطر آمبولی در جراحی زیبایی شکم در کرج

آمبولی به توده‌ای گفته می‌شود که پس از جدا شدن از بدن در عروق حرکت می‌کند و می‌تواند سلامت بیمار را به خطر بیندازد. آمبولی ممکن است از جنس مایع، جامد یا گاز باشد و در جراحی زیبایی شکم به این معناست که توده چربی در عروق حرکت کند. با انتخاب صحیح پزشک و سپردن عمل جراحی به او از خطر آمبولی نیز جلوگیری می‌شود.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم در کرج

وقتی از عمل جراحی زیبایی شکم در کرج نتیجه مطلوب و دلخواه را دریافت می‌کنید که اقدامات لازم برای قبل از عمل را انجام داده باشید:

 • ملاقات با پزشک

حضور در جلسه مشاوره. صحبت با پزشک در جلسه مشاوره در مورد عمل جراحی و پرسیدن سوالات مربوط به آن تا حد زیادی استرس شما را کاهش می‌دهد. همچنین ارائه اطلاعات راجع به وضعیت جسمانی و سوابق بیماری به پزشک برای انجام عمل جراحی موفقیت‌آمیز کمک می‌کند. در جلسه مشاوره، پزشک با بررسی میزان چربی‌های اضافه و افتادگی شکم و   BMI بدن، زمان عمل جراحی را مشخص می‌کند. اگر هنوز به وزن ثابت نرسیده باشید عمل به بعد از زمانی که وزن شما نوسان نداشته باشد موکول خواهد شد. در جلسه مشاوره از پزشک درخواست کنید عکس‌های مربوط به عمل جراحی را به شما نشان بدهد. برقراری ارتباط با بیماران قبلی و پرس‌و جو در مورد رضایت آن‌ها از عمل جراحی به شما برای انتخاب پزشک کمک می‌کند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم در کرج
 • تغییر سبک زندگی

اگر تصمیم به عمل جراحی زیبایی شکم دارید توصیه می‌شود اول سبک زندگی خود را تغییر بدهید. حداقل یک ماه قبل از عمل جراحی رژیم غذایی مناسب داشته باشید و فعالیت‌های ورزشی را شروع کنید. بعد از عمل جراحی زیبایی نیز همین روند را ادامه بدهید در غیر این صورت تجمع مجدد جربی‌ها و نیاز به عمل زیبایی مجدد دور از انتظار نخواهد بود.

 • فراهم کردن مقدمات جراحی زیبایی شکم

مقدمات جراحی زیبایی شکم را فراهم کنید. برای تهیه وسایل لازم مانند گن طبی برای بعد از عمل جراحی از پزشک سوال کنید. در روز جراحی نیز لباس گشاد به همراه داشته باشید. از چند روز قبل از عمل جراحی، قرص آهن را با تجویز پزشک برای جبران کم‌خونی مصرف کنید. استفاده از سبزیجات و میوه‌های تازه نیز توصیه می‌شود.

 • انجام آزمایش‌ها و چکاب قبل از عمل

آزمایش‌ها و چکاب‌های قبل از عمل را انجام بدهید. قبل از عمل جراحی لازم است از سوی پزشک متخصص قلب و عروق معاینه شوید. اگر مشکلی نداشته باشید عمل جراحی انجام می‌شود. آزمایش خون نیز معمولا برای ارزیابی میزان کم‌خونی انجام می‌شود. با توجه به شرایط کرونا تست پی سی آر هم ضروری است.

 • آمادگی برای جراحی شکم

 • 24 ساعت قبل از عمل

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی شکم در کرج

مدتی که به عنوان دوره نقاهت از سوی پزشکان مطرح می‌شود یک بازه زمانی کلی است. بنابراین دوره نقاهت هر شخص با توجه به سن، وضعیت جسمانی، مراقبت‌های بعد از عمل و نوع درد با دیگری متفاوت است. پزشک بعد از عمل جراحی توصیه‌های لازم را برای تسریع بهبود بیمار مطرح می‌کند و به طور کلی بیماران بعد از 8 هفته از عمل جراحی احساس بهبود پیدا می‌کنند و آماده از سرگیری فعالیت‌های روزانه خود هستند.

اقدامات مراقبتی بعد از عمل ابدومینوپلاستی

مهم‌ترین کاری که بعد از عمل جراحی ابدومینوپلاستی باید انجام بدهید انجام توصیه‌های پزشک است. پزشک در مورد تمام موارد ایمنی و مراقبتی بعد از جراحی با شما صحبت می‌کند. تسریع دوران بهبود بستگی به این دارد که تا چه میزان به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید. در صورت ایجاد هر سوال یا بروز هر مشکل حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

 • بلافاصله بعد از عمل

 بلافاصله بعد از عمل جراحی، شکم پانسمان می‌شود و لوله‌هایی به نام درن برای تخلیه مایع روی محل جراحی قرار می‌گیرد. معمولا بیمار بعد از 2 تا 3 روز از بیمارستان مرخص می‌شود. چند روز بعد از عمل جراحی روی شکم نخوابید و برای جلوگیری از لخته شدن خون، پیاده‌روی آرام در حد قدم زدن در منزل داشته باشید.

 • وقتی در خانه هستید

چند روز بعد از جراحی استراحت کامل داشته باشید و برای انجام کارهای شخصی از دیگری کمک بگیرید. با مصرف داروهای مسکن تجویز شده از سوی پزشک در روزهای اول درد زیادی نخواهید داشت.

 • نگهداری روزانه

در دوران استراحت در منزل لازم است طبق راهنمایی پزشک از لوله‌هایی که برای زهکشی روی برش‌ها قرار گرفته مراقبت کنید.

داروهای آنتی‌بیوتیک و کرم‌های موضعی را به موقع استفاده کنید و تا 3 ماه بعد از عمل جراحی، مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را ترک کنید.

 • شروع فعالیت‌های روزمره

تا چند هفته بعد از عمل جراحی انجام هرگونه فعالیت سنگین، بلند کردن اجسام سنگین، رانندگی و آشپزی ممنوع است بنابراین برای این مدت و تا زمانی که بتوانید فعالیت روزمره خود را شروع کنید از شخص دیگر برای انجام کارها کمک بگیرید. بعد از چند هفته می‌توانید به محل کار خود برگردید.

برخی از آثار عمل جراحی با گذشت مدت زمان بیشتری بهبود پیدا می‌کند. کبودی و تورم بعد از 3 ماه برطرف می‌شود اما از بین رفتن جای برش و زخم به زمان بیشتری نیاز دارد.

ابدومینوپلاستی عمل جراحی است که در طول چند ساعت تناسب اندام را در ناحیه شکم ایجاد می‌کند اما نتیجه دلخواه را در صورتی مشاهده می‌کنید که به توصیه‌های پزشک عمل کنید و با بدن خود در دوران نقاهت مهربان باشید.

اقدامات و مراقبت‌های بعد از عمل در کرج

طبق گزارش انجمن جراحان زیبایی در آمریکا، مهم‌ترین مرحله در هر عمل جراحی، مراقبت‌های بعد از آن است. کیفیت مراقبت بعد از عمل جراحی و آگاهی شخص نسبت به  اقدامات بعد از عمل جراحی تاثیر زیادی در نتیجه بی‌عیب و نقص عمل دارد. مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی شکم عبارتند از:

با بروز چه علائمی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر به مطب پزشک خود مراجعه کنید:

نتایج جراحی زیبایی شکم در کرج

بعد از جراحی زیبایی شکم در کرج و سپری شدن دوره نقاهت، تغییراتی مانند از بین رفتن پوست شل و افتادگی شکم را مشاهده می‌کنید و در واقع شکم تا حد قابل توجهی صاف می‌شود. معمولا بعد از 2 هفته تورم در محل جراحی از بین می‌رود و برخی آثار جراحی ممکن است بعد از 6 ماه برطرف شود که این مدت در عمل مینی ابدومینوپلاستی کم‌تر است.

  ماندگار شدن نتیجه عمل جراحی زیبایی شکم به سبک زندگی خودتان بستگی دارد و این که چه قدر برای جلوگیری از تجمع چربی‌های اضافه تلاش کنید.

برگشت شکم بعد از عمل جراحی زیبایی شکم

نکته‌ای که در مورد جراحی‌های زیبایی شکم باید بدانید این است که جراحی از تجمع مجدد چربی در شکم جلوگیری نمی‌کند بلکه فقط چربی‌های موجود در زمان جراحی را حذف می‌کند. بنابراین برگشت شکم بعد از عمل جراحی زیبایی شکم کاملا به سبک زندگی و نوع تغذیه شما بستگی دارد. توصیه می‌شود بعد از عمل جراحی زیبایی شکم با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت‌های ورزشی، زیبایی ایجاد شده را برای خود حفظ کنید.

درد ناشی از جراحی زیبایی شکم در کرج

بعد از جراحی زیبایی شکم درد زیادی احساس نمی‌کنید و درد تا حد زیادی با تجویز داروهای مسکن کنترل می‌شود. اگر در طی جراحی عضلات شکم سفت شده باشد ممکن است درد بیشتری داشته باشید.  

هزینه جراحی زیبایی شکم در کرج

هزینه جراحی زیبایی شکم در کرج

هزینه جراحی زیبایی شکم در کرج با توجه به موارد زیر مشخص می‌شود:

 • جمع‌بندی

جراحی زیبایی شکم در کرج یکی از جراحی‌های پرطرفدار بین خانم‌هاست که در کم‌ترین زمان، اندام مطلوب را برای آن‌ها ایجاد می‌کند. در طی عمل جراحی با حذف چربی‌ها و پوست اضافه، شکم لیفت می‌شود. توجه به توصیه‌های پزشک قبل از عمل جراحی و مراقبت بعد از عمل، نتیجه عمل جراحی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. طبق توصیه پزشکان رعایت رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی بعد از عمل جراحی زیبایی شکم ماندگاری اثر آن را افزایش می‌دهد در غیر این صورت تجمع چربی‌ها در شکم باعث هدر رفتن هزینه می‌شود و اثر عمل جراحی را نیز از بین می‌برد.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

ابدومینوپلاستی را نمی‌توان درمانی برای چاقی دانست بلکه در طی این عمل جراحی چربی‌های موضعی در ناحیه شکم و پهلو برداشته می‌شود.

بله در هر دو جراحی روند مشابهی برای حذف چربی‌ها و پوست اضافه طی می‌شود. بنابراین نمی‌توان آن‌ها را دو جراحی متفاوت دانست.

ابدومینوپلاستی و به طور کلی جراحی زیبایی شکم هیچ مانعی برای بارداری ایجاد نمی‌کند اما پزشکان توصیه می‌کنند بعد از تکمیل تعداد فرزندان برای جراحی زیبایی شکم اقدام کنید.

خیر. 6 ماه بعد از سزارین می‌توانید برای جراحی زیبایی شکم اقدام کنید.

خط جراحی زیبایی شکم در قسمتی از زیر شکم قرار می‌گیرد و با پوشیدن لباس قابل مشاهده نخواهد بود. جای برش‌های جراحی به مرور زمان از بین می‌رود و در صورت باقی ماندن اثری از اسکار با لیزر می‌توانید آن را برطرف کنید.

معمولا 2 تا 5 ساعت و با توجه به میزان چربی‌های اضافه، افتادگی پوست شکم و وضعیت جسمانی بیمار می‌تواند متغیر باشد.

دوره نقاهت کاملا به وضعیت هر بیمار بستگی دارد اما معمولا 3 هفته بعد از عمل می‌توانید کارهای سبک را شروع کنید.