جراحی زیبایی شکم در تبریز

موارد استفاده از عمل

 • داشتن شکم بزرگ
 • داشتن ترک های زیاد در ناحیه شکم
 • شل یا آویزان شدن پوست شکم

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی مناسب است؟

 • افرادی که شکم بزرگ دارند.
 • افرادی که دارای شکمی شل و آویزان هستند.
 • افرادی که دارای چربی انباشته در ناحیه شکم هستند و نمی توانند از طریق برنامه ورزشی منظم و رژیم غذایی اصولی از دست آن خلاص شوند.

جراحی زیبایی شکم برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • افرادی که دائما وزنشان زیاد یا کم می شود و وزن ثابت و ماندگاری ندارند.
 • خانم هایی که در آینده نزدیک قصد بارداری دارند.
 • افرادی که بیماری های زمینه ای مثل دیابت، فشار خون و مشکلات قلبی دارند.
 • افرادی که در ناحیه شکم دارای چربی احشایی دارند.

مزایای عمل

 • سفت شدن و صافی شکم
 • از بین رفتن تمامی ترک های روی پوست
 • صاف شدن و کشیدگی پوست شکم
 • ترمیم و تقویت عضلات شکم

عوارض احتمالی عمل

بسیاری از این عوارض ناشی از انتخاب جراح نامناسب یا رعایت نکردن توصیه های قبل و بعد از عمل است:

 • سیاه شدن (نکروز) پوست شکم
 • تنگ شدن ناف
 • کم شدن احساس در ناحیه شکم
 • حساسیت و عوارض ناشی از داروی بیهوشی

هزینه جراحی زیبایی شکم در تبریز چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی شکم می تواند بر اساس معیارهای زیر متفاوت باشد:

 • بیمارستان یا کلینیک مورد نظز
 • بیهوشی و داروهای مرتبط با آن
 • داروهایی که باید قبل یا بعد از جراحی مصرف شوند
 • آزمایش ها و چکاپ هایی که باید قبل یا بعد از جراحی انجام شود.
 • جراح و پزشک متخصص
 • گن های فشاری

سن مناسب یا توصیه شده

معمولا این جراحی در سن بالا 18 سال انجام می شود.

بیهوشی دارد یا خیر؟

بله

بعد از عمل بستری نیاز دارد؟

بله. ممکن است نیاز باشد تا یک شب در بیمارستان بستری شوید

احتمال موفقیت

اگر جراحی به خوبی انجام شود، احتمال موفقی این جراحی بسیار زیاد است.

مدت دوران نقاهت

دوره نقاهت به شرایط محیطی و جسمی بیمار بستگی دارد. معمولا بعد از دو هفته می توان به محل کار خود بازگشت.

جراحی زیبایی شکم در تبریز

آنچه می خوانید

یکی از شاخصه های بدن خوش فرم و زیبا، داشتن شکمی صاف و تخت است. متاسفانه این ناحیه از بدن پتانسیل تجمع چربی زیادی دارد و معمولا از طریق ورزش یا رژیم سخت، آب کردن چربی های این ناحیه برای بعضی از افراد غیر ممکن است. برای داشتن شکمی زیبا می توانید جراحی زیبایی شکم را انجام دهید.

از طریق جراحی زیبایی شکم در تبریز، می توانید چربی های انباشته این ناحیه را از بدن را خارج کنید و اندامی خوش فرم داشته باشید. البته این نوع جراحی مزایا و معایب خود را دارد که اگر جراح خود را به درستی انتخاب کنید و تمامی توصیه های او را به دقت رعایت کنید، می توان گفت خطر آن به شدت کاهش می یابد.

در این مقاله در مورد جراحی زیبایی شکم در تبریز صحبت خواهیم کرد و سعی می کنیم تا شما را با تمام جنبه های آن آشنا کنیم. به عبارتی دیگر به شما اطمینان می دهیم که در انتهای مقاله جواب تمام سوال های خود را در رابطه با این نوع جراحی زیبایی پیدا خواهید کرد.

جراحی زیبایی شکم در تبریز چیست؟

جراحی زیبایی شکم نام های دیگری نیز دارد که می توان به تامی تاک یا ابدومینوپلاستی اشاره کرد. در این نوع جراحی زیبایی، چربی های انباشته در ناحیه شکم و پهلوها خارج شده و پوست و عضلات آن ترمیم می شوند. در نهایت اندام فرد در ناحیه میانی فرم و شکل دلخواه بیمار را خواهد گرفت. در این روش می توان افتادگی شکم را نیز برطرف کرد.

البته توجه داشته باشید که این نوع جراحی زیبایی، با لیپوساکشن و لیپوماتیک یکی نیست و در بعضی از مواقع با نظر پزشک ممکن است همزمان با این دو نوع جراحی زیبایی انجام شود تا شکم بیمار فرم مورد نظر را به دست آورد.

در جراحی زیبایی شکم در تبریز پوست و چربی شکم بیمار برداشته می شود و در بسیاری موارد بافت ماهیچه ترمیم و سفت می شود. زنان بارداری که بعد از زایمان دچار چاقی موضعی یا افتادگی پوست و شکم شده اند یا هر فردی که می خواهد بدنی خوش فرم و زیبا داشته باشد، می تواند این جراحی را انجام دهد.

جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم در تبریز چگونه انجام می شود؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که جراحی زیبایی شکم در تبریز را برای خلاص شدن از چاقی ناحیه شکم انتخاب کنید، بهتر است که با این نوع عمل جراحی به خوبی آشنا شوید. معمولا پزشک معالج در جلسات مشاوره ای قبل از جراحی، به شما دقیق توضیح می دهد که در جراحی زیبایی شکم چه اقداماتی انجام می شود.

در این بخش برای شما چگونگی انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز را توضیح می دهیم. این نوع جراحی مانند سایر جراحی ها، در چند مرحله انجام می شود. در این تامی تاک، ابتدا بیمار بیهوش شده و دو برش اصلی در ناحیه شکم ایجاد می شود.

در ادامه پوست جدا شده و ماهیچه های شکم کشیده و سفت می شوند. در نهایت پوست به ناحیه شکمی جدید برگردانده می شود. برش ها بسته شده و محل جراحی به دقت پانسمان می شود.

این نوع جراحی زیبایی بسته به نوع آن و وضعیت جسمی بیمار، ممکن است بین 2 تا 5 ساعت زمان نیاز داشته باشد.

4 مرحله زیر به خوبی روند جراحی زیبایی شکم را نشان می دهند:

 • مرحله اول: بیهوشی

این نوع جراحی را می توان از طریق بیهوشی یا بی حسی انجام داد. این موضوع فقط محدود به جراحی شکم نمی شود و سایر جراحی های زیبایی را نیز می توان از طریق بی حسی انجام داد. در روش بی حسی بیمار هوشیار است؛ ولی هیچ گونه دردی را حس نمی کند. در جلسات مشاوره ای، پزشک معالج با توجه به وضعیت جسمی بیمار تصمیم می گیرد که کدام روش را برای جراحی زیبایی شکم انتخاب کند.

 • مرحله دوم: ایجاد برش

در این نوع جراحی پزشک برای دسترسی به ماهیچه ها و برداشتن پوست اضافی، در ناحیه شکم برش هایی را ایجاد می کند. معمولا برش های اولیه در ناحیه ناف ایجاد می شوند. مقدار و بزرگی برش ایجاد شده به وضعیت بیمار و نوع جراحی بستگی دارد. بعد از اتمام عمل جراحی و ترمیم ماهیچه های شکمی، برش ها بخیه زده می شوند.

انواع برش‌های جراحی زیبایی شکم در تبریز

خوب است بدانید که در جراحی زیبایی شکم، دو نوع برش ایجاد می شود. نوع اول V شکل و نوع دوم U شکل است. زخم هایی که در اثر این دو نوع برش ایجاد می شوند، متفاوت هستند و پزشک بر اساس شرایط جراحی و بدنی بیمار تصمیم می گیرد که کدام را انتخاب کند.

 • مرحله سوم: بخیه زدن

همان طور که گفته شد، در مرحله قبلی برش های مختلفی در نواحی مختلف ایجاد می شوند. پس از اتمام جراحی، پزشک به دقت برش های ایجاد شده را بخیه می زند. نوع و تعداد بخیه ها بستگی به وسعت برش و نوع آن ها دارند.

 • مرحله چهارم: پانسمان و نتیجه نهایی جراحی

در آخر، محل جراحی شده به دقت پانسمان می شود تا از آلوده شدن و ایجاد عفونت جلوگیری شود. نتیجه جراحی زیبایی شکم در تبریز، شکمی سفت، صاف و خوش فرم است. توجه داشته باشید که با این نوع جراحی زیبایی نمی توانید لاغر شوید.

در کل جراحی زیبایی شکم برای افراد خیلی چاق و بیمارانی که BMI  بدن آن ها زیاد است، انجام نمی شود. هدف نهایی آبدومینوپلاستی صرفا به وجود آمد ظاهری زیبا در ناحیه شکم است.

مدت زمان جراحی زیبایی شکم در تبریز

یکی از سوال هایی که ممکن است در ذهن شما شکل گرفته باشد، مدت زمان مورد نیاز برای انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز است. زمان این نوع جراحی از فردی به فرد دیگر فرق می کند و به نوع جراحی، شرایط بیمار و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

به طور کلی معمولا خود جراحی بین 2 تا 5 ساعت زمان می برد و بعد از عمل نیاز است تا بیمار حداقل به مدت یک شب در بیمارستان بستری شود.

موفقیت آمیزتر کردن جراحی زیبایی شکم در تبریز

اگر بخواهید تا بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی شکم در تبریز بگیرید، بهتر است تا چند نکته را مد نظر قرار دهید. اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کنید، انتخاب پزشکی متخصص و متبحر است. بعد از آن باید رژیم مناسبی داشته باشید و تغذیه سالمی را برای زندگی خود انتخاب کنید.

ورزش کنید و به وسیله آن سعی کنید که سوخت و ساز بدن خود را افزایش داده و عضله سازی کنید. علاوه بر این باید مصرف دخانیات و الکل را کنار بگذارید و تا جایی که می توانید، آن ها را از زندگی خود حذف کنید.

این نکته را بدانید که حداقل 6 ماه قبل از انجام جراحی زیبایی شکم، نباید هیچ گونه دخانیات و مشروبات الکلی مصرف کنید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت

انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز بعد از زایمان

همان طور که در ابتدای این متن به اشاره کردیم، اگر می خواهید بچه دار شوید، بهتر است این نوع جراحی را انجام ندهید. دلیل آن نیز مشخص است. شما برای مدت زمان زیادی درگیر جراحی زیبایی شکم می شوید و در نهایت به شکم دلخواه خود دست پیدا می کنید؛ اما به دلیل بارداری، افزایش وزن پیدا خواهید کرد و فرم شکم شما به شکل قبلی خود باز خواهد گشت. توصیه ما این است که زمانی که برای مدت زمان طولانی قصد باردار شدن مجدد را ندارید، این نوع جراحی را انتخاب کنید.

یکی از عوارضی که بعد از بارداری گریبان گیر خانم ها می شود، شکل بد شکم است. متاسفانه در اکثر موارد نمی توان از طریق رژیم یا ورزش این مشکل را برطرف کرد و به همین دلیل جراحی زیبایی شکم برای داشتن شکمی خوش فرم، یکی از راه حل های مناسب به حساب می آید.

از طریق جراحی زیبایی شکم در تبریز، می توانید چربی های اضافی شکم و افتادگی پوست را که از عوارض بارداری به حساب می آیند، برطرف کنید.

انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز بعد از سزارین

شما نمی توانید همزمان با عمل سزارین، جراحی زیبایی شکم را انجام دهید. توجه داشته باشید، رحم در زمان زایمان به کشیده ترین حالت خود می رسد و همین موضوع سبب می شود تا پوست افتاده شود. برای اینکه پوست شکم به حالت ثابت برسد تا جراح زیبایی بتواند اطلاعات درستی برای انجام صحیح جراحی به دست آورد؛ باید مدت زمان مشخصی از زایمان بیمار گذشته باشد.

توصیه می کنیم که حداقل 8 تا 12 ماه پس از سزارین، برای انجام جراحی زیبایی شکم به پزشک زیبایی مراجعه کنید. در این حالت کاملا بهبود پیدا کرده اید و می توانید از جراحی خود بهترین نتیجه را به دست آورید.

جراحی زیبایی شکم در تبریز

انجام عمل زیبایی شکم در دوران شیردهی

شیردهی یکی از حساس ترین دوره ها برای نوزاد به حساب می آید. بسیاری از پزشکان اعلام کرده اند که پادتن ها و ویتامین های لازم از طریق شیر به نوزاد و کودک منتقل می شود. به همین دلیل اگر در دوران شیردهی هستید، نباید جراحی زیبایی شکم را انجام دهید.

برای انجام این جراحی از داروی بیهوشی استفاده می شود و علاوه بر این ممکن است داروهای دیگری برای دوران بعد از جراحی مصرف کنید. این مواد ممکن است وارد شیر مادر شوند و این موضوع اصلا برای کودک خوب نیست.

توصیه می کنیم که مادران بعد از اتمام کامل دوره شیردهی اقدام به انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز کنند.

جراحی زیبایی شکم در تبریز برای آقایان

جراحی زیبایی شکم فقط مختص خانم ها نیست. ناحیه شکم در ظاهر آقایان اهمیت زیادی دارد. بسیاری از آقایان به دنبال شکمی صاف با ماهیچه های سفت و سیکس پک هستند. اگر نمی توانید شکم خود را از طریق رژیم غذایی و ورزش به فرم دلخواه خود درآورید، می توانید از طریق جراحی زیبایی شکم این کار را انجام دهید.

عوامل ایجادکننده شکم بزرگ

دلایل مختلفی ممکن است باعث ایجاد شکم بزرگ در افراد شود. یکی از مواردی که نقش تعیین کننده ای دارد بحث ژنتیک و وراثت است. برخی از افراد شرایط مساعدتری برای افتادگی شکم یا بزرگ شدن آن دارند.

علاوه بر این یکی از فاکتورهای دیگری که ممکن است باعث ایجاد شکم بزرگ شود، بارداری است. شکم بسیاری از خانم ها بعد از زایمان به حالت اولیه خود بر نمی گردد. در نهایت بالارفتن سن، رعایت نکردن رژیم غذایی سالم و چاقی، از عوامل دیگر در ایجاد شکم بزرگ درآقایان و خانم هاست.

مزایای جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم در تبریز برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی زیبایی شکم برای همه افراد مناسب نیست و بهتر است قبل از این که به فکر انجام آن باشید، در رابطه با این موضوع اطلاعات جامعی کسب کنید. هنگامی که برای انجام این عمل جراحی به پزشک مراجعه می کنید، به دقت معاینه می شوید تا مشخص شود که مناسب این جراحی هستید یا خیر.

به طور کلی افرادی با شرایط  زیر، برای این نوع جراحی مناسب هستند:

 • افرادی که دارای شکم بزرگ هستند.
 • افرادی که شکمی شل و آویزان دارند.
 • افرادی که دارای چربی انباشته در ناحیه شکم هستند و نمی توانند از طریق ورزش و رژیم غذایی از دست آن خلاص شوند.

فردی که می خواهد این نوع جراحی را انجام دهد؛ باید از سلامت جسمی برخوردار باشد و اگر دارای سابقه بیماری خاصی است، این موضوع را با جراح در میان بگذارد.

این سایت اطلاعات خوبی در زمینه بهترین کاندیدهای جراحی زیبایی سینه در اختیارتان قرار داده است.

جراحی زیبایی شکم در تبریز برای چه کسانی مناسب نیست؟

هر فردی برای جراحی زیبایی شکم در تبریز کاندید مناسب نیست و به همین دلیل پزشک معالج فرد را به دقت معاینه می کند و اطلاعات کاملی از سوابق پزشکی بیمار جمع آوری خواهد کرد.

در زیر توضیح خواهیم داد که چه کسانی برای این نوع جراحی مناسب نیستند:

 • افرادی که به صورت مداوم وزنشان زیاد یا کم می شوند؛ مناسب این جراحی نیستند. این گونه افراد وزن ثابت و ماندگاری ندارند.
 • خانم هایی که می خواهند در آینده نزدیک باردار شوند.
 • افرادی که بیماری های زمینه ای دارند؛ مناسب این نوع جراحی نیستند. از بیماری های زمینه ای می توان به دیابت، فشار خود و مشکلات قلبی اشاره کرد.
 • افرادی که در ناحیه شکم دارای چربی احشایی هستند. وجود این نوع چربی باعث می شود تا نتوانید نتیجه مطلوبی از جراحی زیبایی شکم به دست آورید.
 • به افرادی که قصد کم کردن وزن خود را دارند؛ توصیه می شود تا بعد از اتمام کاهش وزن، این کار را انجام دهند. برای به دست آوردن نتیجه مطلوب از جراحی زیبایی شکم، باید حداقل 6 ماه قبل از عمل وزن ثابتی داشته باشد.

روش‌های انجام لاغری شکم

برای داشتن شکمی خوش فرم، روش های زیادی وجود دارد. جراحی ها زیبایی یکی از محبوب ترین روش ها، برای شکل دادن به ناحیه شکم هستند. از مهم ترین جراحی های زیبایی ناحیه شکم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیپوساکشن یا لیپوماتیک

یکی از روش های مناسب برای خلاص شدن از چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن مانند شکم، گردن، سینه، لیپوساکشن یا لیپوماتیک است. در این نوع جراحی ها برش کوکی در نواحی مورد نظر ایجاد می شود و از طریق دستگاه های پیشرفته، چربی های انباشته از زیر پوست خارج می شوند.

این جراحی های پیکرتراشی، سریع و کم خطر هستند و در آن ها بیمار نیاز به بستری نخواهد داشت. در بسیاری از موارد می توان بین 50 تا 70 درصد چربی را با استفاده از این دو شیوه، از نواحی مورد نظر خارج کرد.

 • جراحی زیبایی شکم در تبریز و انواع ابدومینوپلاستی

در این مقاله در مورد این نوع جراحی بحث و تا اینجا مفصل در مورد آن صحبت کردیم. جراحی زیبایی شکم برای برطرف کردن کشیدگی و افتادگی پوست شکم و ترمیم ماهیچه های این ناحیه انجام می شود. ابدومینوپلاستی انواع مختلفی دارد که در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • مینی ابدومینوپلاستی

تامی تاک کوچک مناسب افرادی است که اندام لاغری دارند و تنها بخش کوچکی از شکم آن ها بد فرم و دارای مقدار کم چربی اضافه یا افتادگی پوست است. در این نوع جراحی، برشی ذوزنقه‌ای شکل در زیر شکم ایجاد شده و از آن ناحیه جراحی انجام می شود. در جراحی ابدومینوپلاستی کوچک، بیمار با کمترین آسیب نتیجه دلخواه خود را به دست خواهد آورد.

افرادی که دارای ویژگی های زیر باشند، کاندیدی مناسب برای انجام مینی ابدومینوپلاستی هستند:

 • افرادی که فقط در ناحیه شکم مقدار کمی چربی انباشته دارند.
 • افرادی که در بخشی از ناحیه شکم دچار افتادگی پوست شده اند.
 • افرادی که در اثر زایمان یا عوامل دیگر، در ناحیه شکم پوستشان ترک خورده است.

در جدول زیر می توانید مزایا و معایب این نوع جراحی زیبایی شکم در تبریز را مشاهده کنید:

مزایای ابدومینوپلاستی کوچک

معایب ابدومینوپلاستی کوچک

 • نسبت به ابدومینوپلاستی بزرگ، دوره نقاهت کمتری دارد. (بین 1 تا 3 هفته)
 • برشی که برای این نوع جراحی ایجاد می شود، کوچک است.
 • شکم به فرم دلخواه در می آید و تخت و صاف می شود.
 • ترک های روی پوست شکم از بین می روند.
 • نسبت به تامی تاک بزرگ، تغییرات کمتری در ناحیه شکم ایجاد می شود.
 • نسبت به تامی تاک بزرگ، به ماهیچه های شکمی دسترسی کمتری وجود دارد.
 • نمی توان از برش های این جراحی برای لیپوماتیک پهلوها و خارج کردن چربی های بالای شکم و پهلو استفاده کرد.
 • ابدومینوپلاستی کامل

افرادی که دارای شکم بزرگ هستند یا از افتادگی زیاد شکمی رنج می برند؛ این جراحی راه حل مناسبی برای مشکل آن هاست. اگر جراحی زیبایی شکم را در اینترنت جستجو کنید، به عکس های مختلف بر می خورید که در آن ها شکم های بزرگ به شکم هایی کوچک، صاف و تخت تبدیل شده اند. اکثر این تصاویر، ابدومینوپلاستی کامل را نشان می دهند. این جراحی نام های دیگری نیز دارد که می توان به تامی تاک بزرگ و ابدومینوپلاستی بزرگ اشاره کرد.

افرادی که دارای ویژگی های زیر باشند، برای انجام تامی تاک بزرگ کاندید مناسبی هستند:

 • افرادی که در ناحیه شکم خود تجمع زیاد چربی دارند.
 • افرادی که در تمام ناحیه شکمی دارای پوستی شل و آویزان هستند.
 • افرادی که علاوه بر داشتن برجستگی های پهلو، شکمی با ترک های پوستی گسترده دارند.
 • خانم هایی که سابقه تعداد زیادی بارداری دارند.

در جدول زیر می توانید مزایا و معایب این نوع جراحی زیبایی شکم در تبریز را مشاهده کنید:

مزایای ابدومینوپلاستی بزرگ

معایب ابدومینوپلاستی بزرگ

 • مشاهده تغییراتی زیاد در ناحیه شکم به دلیل از دست دادن مقدار زیاد چربی
 • به چشم آمدن خوش فرمی شکم به دلیل تغییرات سریع
 • تقویت و ترمیم شدن عضلات شکم

 

 • در ناحیه شکم برش به مراتب گسترده تری نسبت به تامی تاک کوچک ایجاد می شود.
 • نسبت به تامی تاک کوچک، دوره نقاهت طولانی تری دارد.
 • بعد از عمل جراحی، نسبت به تامی تاک کوچک، درد بیشتری دارد.
 • اگر پزشک نامناسب انتخاب شود یا توصیه های قبل و بعد از عمل به دستی رعایت نشوند، ریسک عفونت و خون‌ریزی افزایش پیدا می کند.

ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک (لیپو ابدو شکم)

جراح زیبایی شرایط جسمی بیمار و موارد گوناگونی را در نظر می گیرد و بر اساس داده هایی که به دست می آورد، می تواند تصمیم بگیرد که برخی از عمل های جراحی را همزمان انجام دهد. در جراحی زیبایی شکم، فقط در ناحیه شکمی چربی خارج شده و پوست رویی آن لیفت می شود. نواحی دیگر مانند پهلوها و پشت تغییر نمی کنند که این موضوع باعث می شود تا نتیجه تامی تاک به خوبی مشاهده نشود.

در این حالت، جراح تصمیم می گیرد که دو عمل ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک را همزمان انجام دهد. در این حالت با یک بار جراحی تغییرات مناسبی در قسمت های مختلف بدن بیمار ایجاد می شود. به عبارت دیگر در جراحی لیپو ابدو، تخلیه چربی از ناحیه شکم و پهلوها و ترمیم عضلات شکمی همزمان انجام می شوند.

نتیجه این جراحی شگفت آور است و بدن بیمار به سرعت و در یک روز ظاهری زیبا پیدا خواهد کرد. افرادی که دارای ویژگی های زیر باشند، برای انجام جراحی  لیپو ابدو کاندیدی مناسب هستند:

 • خانم ها یا آقایانی که اضافه وزن دارند و دارای تجمع چربی در ناحیه بالای بدن هستند.
 • افرادی که علاوه بر شکم، در ناحیه پهلوها و پشت دارای چربی انباشته هستند.
 • همه افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مانند فشار خون، بیماری قلبی و دیابت شدید نیستند.

در جدول زیر می توانید مزایا و معایب جراحی  لیپو ابدو را مشاهده کنید:

مزایای جراحی  لیپو ابدو

معایب جراحی  لیپو ابدو

 • با انجام این دو عمل جراحی، قسمت بالایی بدن بیمار به تناسب کاملی دست پیدا می کند.
 • اندام فرد خوش فرم می شود و می توان نتیجه آن را به وضوح مشاهده کرد.
 • به دلیل انجام دو عمل جراحی، مدت زمان جراحی طولانی است.
 • در نواحی پشت و پهلو، انجام همزمان لیپوماتیک با جراحی زیبایی شکم پیچیده است.
 • نسبت به سایر روش ها، خون ریزی بیشتری دارد.
 • نسبت به سایر روش ها، دوره نقاهت بیشتری دارد.

تغذیه بعد از جراحی زیبایی شکم

چه زمانی بهترین روش برای کاهش وزن جراحی زیبایی شکم در تبریز است

اگر از شکل شکم خود راضی نیستید و می خواهید آن را کوچک کنید؛ باید ابتدا رژیم غذایی و ورزش را امتحان کنید. برخلاف تصور افراد، جراحی زیبایی شکم تنها در مواقعی توصیه می شود که امکان کم کردن و خوش فرم کردن شکم توسط روش های دیگر وجود ندارد. اگر بعد از سالم کردن عادات زندگی و غذایی خود، همچنان پوست شکم شما افتاده است و از فرمی که دارد رضایت ندارید؛ جراحی زیبایی شکم را برای تصحیح فرم شکم خود انتخاب کنید.

مزایای جراحی زیبایی شکم در تبریز

جراحی زیبایی شکم مزایای زیادی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان لیفت پوست شکم وجود دارد و به همین دلیل جراحی زیبایی شکم باعث می شود تا شکم بیمار فرمی صاف و تخت داشته باشد.
 • در جراحی زیبایی شکم در تبریز پوست اضافی برداشته می شود و ترک هایی که ممکن است به دلایل مختلف در ناحیه شکم به وجود آمده باشند، از بین می روند.
 • عضلات و بافت ماهیچه شکم در این نوع جراحی ترمیم و تقویت می شود.
 • در صورت انجام درست آن توسط پزشک متخصص، آسیبی به اندام های مجاور وارد نمی شود.
 • امکان انجام همزمان این نوع جراحی با عمل های دیگر پیکرتراشی مانند لیپوماتیک وجود دارد.

نتیجه نهایی این نوع جراحی، داشتن بدنی با فرم زیبا و چشم نواز خواهد بود.

عوارض و خطرات جراحی زیبایی شکم در تبریز

جراحی زیبایی شکم مانند هر عمل زیبایی دیگر دارای عوارض و خطرات مخصوص به خود است. البته توجه داشته باشید که اکثر این عوارض ناشی از رعایت نکردن توصیه های پزشکی بعد و قبل از عمل یا انتخاب جراح نامناسب است. در ادامه برخی از مهم ترین عوارض جراحی زیبایی شکم در تبریز را معرفی خواهیم کرد: 

 • در برخی از موارد که بیمار مصرف دخانیات را ترک نکند یا پزشک به خوبی جراحی را انجام ندهد؛ شاهد پدیده ای به نام سیاه شدن (نکروز) پوست شکم هستیم که در نزدیک محل برش به وجود می آید.
 • یکی از عوارضی که ممکن است برای بیمار ایجاد شود، تنگی ناف جدید است. ممکن است در اثر گذشت زمان و انقباض ماهیچه ناف ایجاد شده تنگ شود.
 • اگر جراحی به درستی انجام نشود، ممکن است شکم شکلی نامتقارن به خود بگیرد.
 • معمولا برای از بین رفتن کامل جای زخم جراحی، 12 تا 18 ماه زمان نیاز است.
 • اگر برای جراحی از داروی بیهوشی استفاده شود؛ ممکن است برای مدت مشخصی بعد از عمل جراحی، در سیستم گوارشی بیمار اختلال ایجاد شود.
 • ممکن است در ناحیه شکم حس لامسه کاهش پیدا کند.

این صفحه، اطلاعات خوبی در زمینه معایب تامی تاک نوشته است.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم در تبریز

اگر به فکر انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز هستید، باید قبل از شروع عمل موارد خاصی را رعایت کنید تا هم نتایج دلخواه خود را به دست آورید و هم از عوارض ناشی از جراحی بکاهید. در ادامه سعی کرده ایم تا قدم به قدم اقداماتی را توضیح دهیم که قبل از جراحی شکم باید انجام دهید:

 • قدم اول: ملاقات با پزشک

انتخاب جراح متبحر و متخصص، اولین قدم قبل از اقدام به جراحی زیبایی شکم در تبریز است. جراحی تامی تاک سخت است و نیاز به مهارت زیادی دارد. از طرفی اگر جراح شما مناسب نباشد، نتایج دلخواه خود را از این عمل به دست نخواهید آورد. پس بادقت تحقیق کرده و پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

باید قبل از عمل در جلسات معاینه و مشاوره پزشک خود شرکت کنید تا جراح بتواند به دقت وضعیت جسمانی را شما معاینه کند. سعی کنید که با صداقت در مورد سوابق پزشکی خود با پزشک معالج صحبت کنید و صراحتا انتظارات خود را از این نوع جراحی بیان کنید. این جلسات از اهمیت زیادی برخوردارند و باعث می شوند تا در نهایت، بهترین نتیجه از جراحی شکم حاصل شود.

 • قدم دوم: تغییر سبک زندگی

سبک و شرایط زندگی، در جراحی زیبایی شکم بسیار تأثیر گذار است. اگر می خواهید نتایج مطلوبی از این نوع جراحی به دست آورید، توصیه می کنیم تا حتما سبک زندگی خود را عوض کنید. داشتن رژیم غذایی سالم و انجام ورزش (البته بعد از عمل باید با توصیه پزشک ورزش را شروع کنید) برای نگه داشتن فرم زیبای شکم ضروری است.

علاوه بر این، قبل از انجام عمل جراحی زیبایی شکم در تبریز باید برخی از عادت های روزمره خود را تغییر دهید:

 • برای جلوگیری از خونریزی در طول عمل جراحی، نباید هیچ گونه داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین را مصرف کنید. اگر مصرف اینگونه داروها جزو برنامه روزانه شماست، حتما خوردن آن ها را کنار بگذارید.
 • مصرف دخانیات و الکل در این جراحی اثرات نامطلوبی دارد و باید آن ها را کنار بگذارید. حداقل 6 ماه قبل از انجام عمل، نباید هیچگونه دخانیاتی مصرف کنید.
 • قدم سوم: فراهم کردن مقدمات جراحی زیبایی شکم

طبیعتا جراحی زیبایی شکم زمان بر است و باید برای آن آماده باشید. اولین قدم در این راه می تواند تهیه لباس ها و وسایلی باشد که بعد از عمل به آن ها نیاز پیدا می کنید. از این موارد می توان به لباس مخصوص بعد از عمل و گن طبی اشاره کرد. توصیه می کنیم که در این رابطه با پزشک خود مشورت کنید.

از اقدامات دیگر قبل از جراحی می توان به گرفتن مرخصی برای انجام جراحی و دوره استراحت بعد از آن اشاره کرد. با نظر پزشک خوراکی ها و داروهایی را تهیه کنید که برای بهبودی کامل به آن ها نیاز خواهید داشت.

 • قدم چهارم: انجام آزمایش‌ها و چکاپ های قبل از عمل

قبل از انجام جراحی زیبایی شکم باید آزمایش های مختلفی را انجام دهید که می توان به چکاپ کامل قلب، ریه و کم خونی اشاره کرد. جراح آمادگی فرد برای انجام جراحی را با بررسی این آزمایش ها می سنجد. انجام به موقع این آزمایش ها و چکاپ ها باعث می شود تا جراحی زیبایی شکم به خوبی و با کمترین عوارض ممکن انجام شود.

 • قدم پنجم: اقدامات 24 ساعت قبل از عمل

هشت ساعت قبل از شروع جراحی، نباید هیچگونه غذا یا نوشیدنی مصرف کنید. علاوه بر این محل خواب خود را در خانه به گونه ای مناسب آماده کنید تا مشکلی برای استراحت بعد از مرخص شدن از بیمارستان نداشته باشید. علاوه بر این بهتر است تا شب قبل از جراحی، حمام کنید؛ زیرا بعد از انجام تامی تاک تا دو روز اجازه استحمام نخواهید داشت. اگر شب قبل از جراحی به بیماری های عفونی مانند تب و یا سرماخوردگی جدی دچار شدید با جراح خود تماس بگیرید.

خطرات جراحی زیبایی شکم

دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی شکم در تبریز

بعد از اتمام جراحی، دوره نقاهت بیمار شروع می شود. این بازه زمانی از اهمیت زیادی برخوردار است و بیمار باید نکات ویژه ای را رعایت کند. اهمیت این دوره به دلیل تاثیری است که بر نتیجه جراحی دارد. اگر توصیه های پزشک را در زمان نقاهت رعایت نکنید، ممکن است دچار عوارضی شوید که در بخش های قبلی متن به آن ها اشاره کردیم.

محل جراحی و بخیه ها به دقت پانسمان می شود تا از ایجاد عفونت جلوگیری شود. نگهداری درست از این پانسمان جزو مواردی است که حتما باید در دوره نقاهت به آن دقت شود. علاوه بر این لوله های ویژه کوچکی برای خارج کردن خونابه از محل برش، به بدن متصل می شوند که بعد از مدت زمان مشخصی، جراح آن ها را خارج می کند.

در دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی حتما این موارد را رعایت کنید:

 • از ناحیه جراحی شده و بخیه ها به خوبی مراقبت کنید و مواظب باشید تا به آن نواحی فشار وارد نشود.
 • با پزشک خود مشورت کنید تا به شما آموزش های لازم را در زمینه مراقبت بعد از جراحی بدهد.
 • داروهایی را که پزشک برای شما تجویز کرده است را مرتب و به موقع مصرف کنید.
 • به صورت دوره ای و منظم برای چکاپ های دوره ای به جراح خود مراجعه کنید.

اقدامات و مراقبت‌های بعد از عمل جراحی زیبایی شکم در تبریز

از مهم ترین اقدامات بعد از جراحی زیبایی شکم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بعد از جراحی باید پیاده روی بسیار سبک را شروع کنید. البته این کار را با مشورت پزشک انجام دهید. پیاده روی از لخته شدن خون جلوگیری می کند و به بهبودی زخم های ناحیه جراحی شده کمک خواهد کرد.
 • حداقل به مدت 6 هفته بعد از انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز، از مصرف هرگونه دخانیات و الکل پرهیز کنید.
 • با پزشک خود مشورت کنید تا رژیم غذایی سالم و هدفمندی به شما ارائه دهید. داشتن تغذیه سالم به بهبودی سریع بعد از جراحی زیبایی شکم کمک خواهد کرد.
 • تا مدت زمان مشخصی نباید ورزش سنگین را شروع کرده و باید از برداشتن اجسام سنگین خودداری کنید. انجام فعالیت های سنگین تنها با نظر پزشک معالج مجاز است.

آموزش فعالیت ورزشی که می توان بعد از انجام جراحی شروع کرد را در اینجا بخوانید.

اقدمات جراحی زیبایی شکم

هزینه جراحی زیبایی شکم در تبریز چقدر است؟

هزینه جراحی زیبایی شکم به عوامل مختلفی بستگی دارد و به همین دلیل نمی توان مقدار دقیقی برای آن مشخص کرد. همه موارد زیر جزو هزینه های این نوع جراحی هستند:

 • اتاق عمل و بیمارستان
 • بیهوشی و داروهای مرتبط با آن
 • داروهایی که باید قبل یا بعد از این جراحی آن ها را مصرف کرد.
 • آزمایش ها و چکاپ هایی که باید قبل یا بعد از جراحی آن ها را انجام داد.
 • جراح و پزشک متخصص
 • گن طبی
 • توصیه می کنیم که برای آگاهی از هزینه های دقیق جراحی زیبایی شکم، با پزشک خود مشورت کنید.

جمع بندی جراحی زیبایی شکم در تبریز

داشتن اندامی زیبا و متوازن، اعتماد به نفس را در افراد زیاد می کنند و به همین دلیل افراد زیادی با گرفتن رژیم غذایی و ورزش سعی می کنند تا ظاهر زیبایی داشته باشند. در این میان یکی از سخت ترین قسمت های بدن برای کوچک شدن و از بین رفتن چربی، ناحیه شکم است. یکی از روش هایی که می تواند برای کوچک و صاف شدن شکم از آن استفاده کرد، جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی است.

در این مقاله در مورد نحوه انجام این نوع جراحی و انواع آن صحبت کردیم. علاوه بر این مزایا و معایب این جراحی زیبایی را به دقت معرفی کردیم تا دید کاملی نسبت به آن پیدا کنید. توصیه می کنیم که اگر به فکر انجام جراحی زیبایی شکم در تبریز هستید حتما این مقاله را کامل بخوانید.

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

بعد از انجام این جراحی، شما شاهد صاف و سفت شدن شکم خواهید بود. علاوه بر این دیگر خبری از پوست شل و آویزان در این ناحیه نخواهد بود. معمولا نتایج این عمل را می توانید تا دو هفته بعد از جراحی و با کم شدن ورم ناشی از آن مشاهده کنید.

 

اگر جراحی به درستی انجام شود، معمولا درد ناشی از آن کم است و با داروهای مسکن کنترل می شود. البته این موضوع به نوع جراحی بستگی دارد. به طور مثال اگر نیاز باشد تا جراح عضلات شکم را نیز ترمیم و سفت کند، بیمار درد بیشتری را بعد از عمل تجربه خواهد کرد.

توجه داشته باشید که ابدومینوپلاستی روشی برای لاغری کلی نیست. در این جراحی فقط موضع شکم و محدوده آن تغییر می کند و می توان گفت که روش تکمیلی برای خوش فرم شدن بدن به حساب می آید.

این دو نوع جراحی، روش مشابهی دارند و می توان گفت که جراحی تامی تاک نام دیگری برای جراحی زیبایی شکم است. در این نوع جراحی چربی انباشته شکم خارج شده و عضلات آن ترمیم می شوند.

بعد از جراحی ابدومینوپلاستی، منعی برای بچه دار شدن و بارداری وجود ندارد. البته پزشکان متخصص معمولا توصیه می کنند که بعد از آخرین بارداری و هنگامی که دیگر قصد بچه دار شدن مجدد ندارید، این جراحی را انجام دهید.

 

خیر. برای انجام جراحی زیبایی شکم باید حداقل 6 ماه از سزارین شما گذشته باشد.

 

 

به مرور زمان خط جراحی زیبایی شکم کم‌رنگ می شود؛ ولی متاسفانه کامل از بین نمی رود. البته توجه داشته باشید که در قسمت پایینی شکم جراحی انجام می شود و به این دلیل با پوشیدن لباس و حتی مایو دیده نخواهد شد.

با انجام فعالیت های ورزشی مستمر و رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم، امکان برگشت شکم بعد از جراحی زیبایی شکم کم می شود. توجه داشته باشید که تنها جراحی کفایت نمی کند و فرد باید سبک زندگی خود را بهبود دهد.

در جواب این سوال باید گفت: خیر! همان طور که در این متن به آن اشاره کردیم، جراحی زیبایی شکم روشی برای کاهش وزن نیست. با این نوع عمل جراحی، فقط می توانید سایز شکم خود را کاهش دهید و فرم آن را بهبود دهید.

پانیکولکتومی پوست اضافی روی شکم برداشته می شود؛ ولی در ابدومینوپلاستی علاوه بر پوست چربی ها اضافی خارج شده و عضلات شکم ترمیم و تقویت می شوند. می توان گفت که تامی تاک روشی کامل تر از پانیکولکتومی است.

اگر دچار تنگی نفس شده اید یا در ناحیه سینه احساس سنگینی می کنید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. از علائم دیگر می توان به وجود خون در ادرار یا مدفوع، بی حس شدن حس در انگشت های دست و پا، باز شدن بخیه ها و خون ریزی در قسمت جراحی شده اشاره کرد. با دیدن هر یک از این علامت ها حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید.


نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد