لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

در لیپوماتیک شکم پهلو، چربی انباشته شده در قسمت مورد نظر از بدن به صورت محلول چربی با استفاده از ابزارهای مخصوص برداشته می شود. محلول چربی را می توان به سایر قسمت های بدن مانند باسن تزریق کرد.

موارد استفاده از عمل

 • کاهش چربی در ناحیه شکم و پهلو
 • فرم دهی به شکم و پهلو

مزایای عمل

 • بهبود سریع تر
 • عدم نیاز به بستری
 • عمل بدون درد و خون ریزی
 • قوی شدن بدن
 • عدم افتادگی پوست

عوارض احتمالی

 • قرمزی پوست
 • خارش، عفونت
 • حساسیت

آیا لیپوماتیک شکم افتاده هم امکان پذیر است؟

بله

سن مناسب

30 تا 50 سال

نیاز به بیهوشی

خیر

نیاز به بستری پس از عمل

در صورت صلاحدید پزشک

مدت زمان عمل

بین 3 تا 5 ساعت

احتمال موفقیت

مدت دوران نقاهت

احتمال موفقیت

تا یک هفته

هزینه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

این هزینه با توجه به میزان گستردگی چربی ها، شرایط بدنی فرد، زمان عمل، پزشک، تعداد پرسنل در اتاق عمل و عواملی متعددی، متغیر می باشد.

لیپوماتیک شکم

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو، یک عمل زیبایی است که برای رهایی از چربی اضافی بدن مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل را به عنوان آسان ترین روش برای لاغری موضعی می شناسند. این عمل، با کمترین ریسک و پیچیدگی، در کوتاه ترین زمان به از بین رفتن چربی های شکم و پهلوی شما کمک میکند. لاغری با لیپوماتیک در یک جلسه هم امکان پذیر است بدون این که شما افتادگی پوست را تجربه کنید. اگر دوست دارید همه چیز را در مورد عمل لیپوماتیک شکم و پهلو بدانید و بعد برای انجام آن تصمیم بگیرید، با ادامه این مطلب همراه باشید.

آنچه می خوانید

 • انیمیشن جذاب پیکرتراشی با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چطور انجام می شود؟

در این روش، یک سوراخ کوچک به قطر 2 تا 5 میلیمتر در شکم و پهلو ایجاد می شود و لوله کانولا وارد آن می گردد. این وسیله با ایجاد امواج ماورابنش بافت های چربی را از بین می برد. این دستگاه مجهز به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن است. این دستگاه به طوری طراحی شده است که با بافت های غیر چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل این روش از ریسک کمتری برای آسیب به اندام های داخلی بدن برخوردار است. در نهایت بافت های خرد شده چربی توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شود.

در این روش، یک سوراخ کوچک به قطر 2 تا 5 میلیمتر در شکم و پهلو ایجاد می شود و لوله کانولا وارد آن می گردد. این وسیله با ایجاد امواج ماورابنش بافت های چربی را از بین می برد. این دستگاه مجهز به ماده ای برای بی حسی و جلوگیری از خونریزی به داخل بدن است. این دستگاه به طوری طراحی شده است که با بافت های غیر چربی برخوردی نداشته باشد و به همین دلیل این روش از ریسک کمتری برای آسیب به اندام های داخلی بدن برخوردار است. در نهایت بافت های خرد شده چربی توسط ساکشن دستگاه از بدن خارج می شود.

لیپوماتیک شکم

شیوه بیهوشی برای عمل

روش بی حسی برای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو بسیار متنوع است. پزشک شما می تواند از روش بی حسی موضعی (آرام بخش، وضعیت نیمه خواب و غیره) استفاده کند و یا بیهوشی عمومی را انتخاب نماید. اگر مقدار چربی مورد نظر بین 1 تا 2 لیتر باشد، پس این یک عمل لیپوماتیک سنگین محسوب نمی شود و می توانید بدون بیهوشی آن را انجام دهید. ولی از آن جا که بی حسی موضعی طولانی سبب تنگی نفس و مشکلات دیگر می شود، بیهوشی عمومی برای عمل هایی که چربی خارج شده از آنها بیش از 2 لیتر باشد استفاده می شود. به عقیده بیشتر پزشکان سالم ترین روش بی حسی برای لیپوماتیک شکم و پهلو بیهوشی عمومی است. اگر مایل هستید بیهوشی کامل نداشته باشید، نظر پزشک خود را جویا شوید.

دستگاه لیپوماتیک چطور کار می کند؟

دستگاه لیپوماتیک، یک وسیله الکتریکی است که با ارتعاش کار می کند و از این لرزش های مداوم برای از بین بردن چربی های اضافی اندام بدن کمک می گیرد. امواج صوتی مورد استفاده این دستگاه فرکانس بسیار پایینی دارد و به همین دلیل صدای آن با گوش انسان شنیده نمی شود. اما همین وسیله کم سر و صدا، با شدت زیادی چربی های ناخواسته بدن شما را با شکستن سلول های آن از بین می برد. این دستگاه به شکلی کار می کند که به پوست آسیبی وارد نکند.

همه چیز درباره لیپوماتیک شکم

مزایای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

در این روش افتادگی پوست پس از عمل لیپوماتیک به حداقل می رسد. کاهش سایز ادامه پیدا می کند و حتی می تواند باعث از بین رفتن سلولیت در ناحیه شکم و پهلو بشود. لیپوماتیک شکم و پهلو در موارد بسیاری باعث قدرتمندتر شدن عضلات این ناحیه می شود. عمل جدا سازی چربی از شکم و پهلو در این روش بدون درد و خونریزی انجام شده و مدت استراحت پس از آن از بقیه روش ها کوتاه تر است. مزایای دیگر این روش عبارت است از:

 • استفاده از بی حسی موضعی به جای بیهوشی
 • جمع شدن پوست و فرم گیری بهتر شکم و پهلو نسبت به سایر روش ها
 • احتمال عفونت و آمبولی چربی در این عمل بسیار کم است
 • نیاز به بستری ندارد و فرد بعد از مدت کوتاهی مرخص می شود
 • بافت چربی به هیچ عنوان سوزانده نمی شود و بافت چربی تخریب نمی گردد
 • از چربی های خارج شده می توان برای تزریق به نقاط مختلف بدن استفاده کرد
 • ممکن است ورم و کبودی کمتری در بدن ایجاد شود

هزینه لیپوماتیک شکم

چه کسانی از لیپوماتیک شکم و پهلو بهترین نتیجه را می گیرند؟

ممکن است به این دلیل برای انجام این عمل دو دل باشید که ندانید آیا لیپوماتیک شکم و پهلو برای شما روش لاغری مناسبی است یا خیر. برای این که پاسخ این سوال را بگیرید بهتر است قبل از مراجعه به پزشک bmi بدن خود را اندازه گیری کنید. اگر عدد bmi شما بین 25 تا 31 باشد، می توانید این عمل را انجام دهید. در صورتی که این عدد کمتر از 25 یا بیش از 31 باشد، بهتر است روش دیگری را برای لاغری انتخاب کنید زیرا ممکن است نتیجه ای از لیپوماتیک شکم و پهلو نگیرید یا عمل شما با پیچیدگی های متعددی روبرو شود.

کاندیدای مناسب لیپوماتیک شکم

چه کسانی نباید عمل لیپوماتیک شکم و پهلو را انجام دهند؟

 • کسانی که در سن بلوغ قرار دارند یا سن آنها بالای 50 سال است
 • کسانی که به استعمال دخانیات عادت دارند
 • کسانی که پرخوری می کنند و علاقه ای به تغییر عادت های غذایی خود ندارند
 • کسانی که علاقه ای به ورزش کردن ندارند و به دنبال راهی برای لاغری دائمی بدون هیچگونه فعالیت بدنی هستند
 • کسانی که از داروهای خاص و کورتون استفاده می کنند و نمی توانند مصرف آن را متوقف کنند
 • افرادی که باردار هستند و یا در دوران شیردهی قرار دارند.

انتخاب پزشک مناسب برای لیپوماتیک شکم و پهلو

بعد از این که از تصمیم خود برای انجام عمل مطمئن شدید، مهم ترین قدم شما انتخاب یک پزشک متخصص و با تجربه در زمینه لیپوماتیک شکم و پهلو است. در صورتی که بدن خود را به دست افرادی بسپارید که تخصص کافی را ندارند و یا مهارت های پیکر تراشی را تجربه نکرده اند، ممکن است نه تنها نتیجه دلخواه خود را نگیرید، بلکه ممکن است جان خود را به خطر بیندازید. بسیاری افراد که پس از عمل خود دچار آمبولی، عدم هماهنگی در اندام ها، عفونت و غیره می شوند، آرزو می کنند که ای کاش پیش از عمل خود در انتخاب پزشک دقت بیشتری به خرج می دادند. برای انتخاب پزشک:

 • از تجربه آنها مطمئن شوید
 • نمونه های موفقیت آنها را ببینید
 • در صورتی که می توانید با مراجعین قدیمی آنها صحبت کنید
 • نتایج پزشک خود را مقایسه کنید
دکتر کامبیز ایزدپناه

زیبایی را به خود هدیه دهید!

اگر می‌خواهید که زیبایی را به خود هدیه دهید، این کار را به دکتر کامبیز ایزدپناه بسپارید. دکتر ایزدپناه دوره‌های مرتبط با عمل‌های ترمیمی و زیبایی را گذرانده است و از ابتدای تصمیم شما، تا پایان جراحی و گرفتن نتیجه در کنار شما خواهد ماند.

رزرو تلفنی نوبت
بهترین پزشک برای عمل لیپوماتیک شکم و پهلو
یکی از مهم ترین قدم های انتخاب پزشک، دیدن نمونه کارها و دنبال کردن صفحات مجازی پزشک مورد نظر است. این روزها بیشتر پزشک های جراحی زیبایی تلاش می کنند از طریق شبکه های اجتماعی، سابقه کاری خود را به راحتی در دسترس بیمار قرار دهند. ممکن است شما در میان نمونه کارهای پزشک، بدنی را ببینید که بی شباهت به بدن شما نیست. در این صورت می توانید ببینید که آیا پزشک مورد نظر دارای مهارت است یا خیر. جلب اعتماد شما عزیزان یکی از اهداف دکتر ایزدپناه است. شما می توانید با خیالی آسوده و با کم ترین عوارض عمل جراحی لیپوماتیک شکم و پهلوی خود را به ایشان بسپارید. همچنین می تونید برای مشاهده نمونه کارهای دکتر پیچ اینستاگرام ایشان را ببینید.
شب قبل از عمل لیپوماتیک چه کارهایی انجام دهیم؟
قبل از این که شما به روز عمل خود برسید، دکتر ایزدپناه به شما یک جلسه مشاوره اختصاص می دهد. در این جلسه شما می توانید هر سوالی که در مورد عمل و مراقبت های بعد از آن دارید را از پزشک خود بپرسید. او در این جلسه، به شما توضیح می دهد که قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو، لازم است چه اقداماتی انجام دهید. برای این کار دکتر سابقه پزشکی و دارویی شما را مد نظر قرار خواهد داد و توصیه هایی مخصوص خود شما خواهد کرد. با این حال بعضی مراقبت های قبل از عمل برای همه لازم است:
Previous slide
Next slide
 • در شب قبل از عمل خود، یک شام سبک میل کنید. قبل از عمل خود چیزی میل نکنید.
 • توصیه های دارویی پزشک خود را دقیق و با جدیت به کار ببندید
 • قبل از عمل خود دوش بگیرید
 • از مصرف مشروبات الکلی و دخانیات جداً خودداری کنید
 • داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید
 • شب قبل از عمل خوب بخوابید و از استرس دوری کنید
 • لباس های مناسب برای بعد از عمل تهیه کنید و به همراه ببرید

تفاوت لیپوماتیک با لیپوساکشن شکم و پهلو یا لیپولیزر شکم و پهلو

نام عمل

لیپوماتیک

بی حسی

بی حسی موضعی

تورم

بسیار کم

احتمال آمبولی چربی

بسیار کم

میزان کوفتگی

کم

ترشحات

حداکثر 36 ساعت

نام عمل

لیپولیزر

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرمبخش و خواب آور

تورم

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

میزان کوفتگی

زیاد

ترشحات

بیش از چند روز

نام عمل

لیپوساکشن

بی حسی

بیهوشی عمومی به همراه داروی آرمبخش و خواب آور

تورم

زیاد

احتمال آمبولی چربی

بالا

میزان کوفتگی

زیاد

ترشحات

بیش از چند روز

 • لینک های مفید

هزینه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

هزینه عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با توجه به میزان گستردگی چربی هایی که می خواهید حذف کنید، شرایط بدنی شما، زمان عمل و تعداد پرسنلی که در اتاق عمل به جراحی شما کمک می کنند، و عواملی نظیر این معین می شود. بنابراین بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق عمل لیپوماتیک شکم و پهلوی خود، از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید. دکتر کامبیز ایزدپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی، برای رفاه حال شما عزیزان از روزهای شنبه تا سه شنبه از ساعت 14 الی 17 آماده پاسخگویی به شماست. شما می توانید در صورتی که بعد از خواندن این مقاله، همچنان سوالاتی داشتید، با ما تماس بگیرید.

لیپوماتیک شکم و پهلو

ترکیب عمل لیپوماتیک شکم و پهلو با دیگر عمل ها

شما می توانید برخی عمل های زیبایی دیگر را برای گرفتن بهترین نتیجه با عمل لیپوماتیک شکم و پهلوی خود همراه کنید. در مواردی هم نباید برخی عمل های جراحی را با لیپوماتیک انجام بدهید. عمل لیپوماتیک به همراه عمل های دیگر، پیچیده و سخت است. اما با وجود دکتر کامبیز ایزادپناه فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیم و زیبایی نگران نتیجه عمل لیپوماتیک خود نباشید. ایشان با تجربه کاری و تحصصی که در این زمینه دارند، بهترین نتیجه را برای شما رقم خواهند زد.

لیپوماتیک شکم و پهلو همزمان با ابدومینوپلاستی

لیفت شکم یا ابدومینوپلاستی زمانی انجام می شود که فرد در اثر لاغری دچار افتادگی و شل شدگی پوست شود و نتواند از روش های دیگر پوست بدن خود را لیفت کند. در شرایطی که چربی زیادی از زیر پوست شکم و پهلوی شما خارج شود ممکن است شما هم افتادگی پوستی را تجربه کنید. در این صورت می توانید عمل خود را با ابدومینوپلاستی همراه کنید و ظاهری طبیعی و بدون نقص به بدن خود ببخشید.

لیپوماتیک شکم و پهلو
لیپوماتیک شکم و پهلو

تزریق چربی همراه با لیپوماتیک شکم و پهلو

شما می توانید از چربی هایی که از بدنتان خارج شده است، برای تزریق چربی به بقیه قسمت های بدن خود استفاده کنید. بنابراین اگر قصد دارید به باسن، دست ها یا دیگر اندام های خود چربی تزریق کنید، بهترین زمان بعد از عمل لیپوماتیک است.

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو برای آقایان

آقایانی که چربی های بدن آنها در شکم و پهلوها ذخیره شده است و نمی توانند این چربی ها را به طور طبیعی از طریق رژیم غذایی و ورزش از بین ببرند هم می توانند از این عمل استفاده کنند. لیپوماتیک شکم و پهلو برای آقایان هم روش بسیار متاولی برای استخراج چربی است. آقایان می توانند با این جراحی چربی های زیر پوستی خود را حذف کنند و به راحتی سیکس پک خود را به نمایش بگذارند. اگر آقایان بعد از عمل لیپوماتیک، روتین ورزشی و رژیم خود را حفظ کنند، بدنی بی نقص خواهند داشت و به جای آن که برای ساختن عضلات تلاش کنند می توانند پس از این که چربی های بدنشان از بین رفت و عضلاتشان مشخص شد، کار خود را برای نگه داشتن آن عضلات شروع کنند.

مدت زمان عمل لیپوماتیک شکم

عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر طول می کشد؟

با توجه به میزان چربی موجود در شکم و پهلوی شما، مدت زمان عمل لیپوماتیک تفاوت دارد. یکی دیگر از عوامل تعیین کننده زمان این عمل، تعداد ناحیه های بدن است که می خواهید مورد عمل قرار دهید. به طور مثال اگر بخواهید به همراه شکم و پهلو، عمل لیپوماتیک بازو را هم انجام دهید، مدتی هم برای انجام عمل بازو سپری می شود. به طور کلی این عمل بین 3 تا 5 ساعت طول می کشد و در برخی موارد ممکن است تا 6 ساعت هم به طور بینجامد. بیشتر پزشکان توصیه می کنند که بهتر است مدت جراحی طولانی نباشد، به همین دلیل در صورتی که تمایل داشته باشید اعضای بیشتری را عمل کنید ممکن است دکتر نوبت هایی در روزهای مختلف به شما بدهد.

دوران نقاهت عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

دوران نقاهت این عمل حداکثر یک هفته طول می کشد ولی باید حتما دستورالعمل های پزشک برای این دوره را رعایت کنید. این توصیه ها را می توان این طور خلاصه کرد:

شیوه خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

برای این که محل زخم های شما دچار درد نشود و فرم بدنتان مشکلی پیدا نکند باید تا مدتی مراقب باشید که به محل زخم ها فشار وارد نشود. برای خوابیدن بعد از عمل دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 • موقعیت خود را به نحوی تنظیم کنید که شکم و پهلو تحت فشار قرار نگیرد. بهتر است برای مدتی به حالت طاق باز بخوابید. هیچ وقت روی شکم نخوابید زیرا این کار نتیجه عمل شما را خراب میکند.
 • برای این که وقتی خواب هستید حالت خواب خود را تغییر ندهید، دو طرف خود بالش بچینید.
 • بهتر است برای مدتی زاویه 45 درجه بالای بدن خود را رعایت کنید. این شیوه خوابیدن باعث می شود ورم اندام های شما هرچه سریع تر از بین برود و زخم ها زودتر بهبود پیدا کند.
 • برای این که زخم ها کشیده نشوند و فشاری به آنها وارد نشود بهتر است زیر زانوهای خود یک بالش کوچک قرار دهید. این بهترین روش جلوگیری از درد در هنگام خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو است.
 • پوشیدن گن در زمان خواب یکی از سخت ترین و البته مهم ترین قسمت های این عمل است. باید صبور باشید و برای حدود دو تا سه هفته، گن فرم دهی را حتی در خواب نیز بر تن خود نگه دارید.
 • باید ها و نباید های عمل لیپوماتیک

ورم بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

ورم، یکی از عوارض اصلی این عمل است و چاره ای جز صبر هم ندارد. این اتفاق کاملاً طبیعی است؛ پس اگر بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو دچار ورم شدید، نگران چیزی نباشید. در 6 الی 8 روز بخش مهم ورم بدن شما از بین می رود. ممکن است اثری کوچک از ورم تا 6 ماه در بدن باقی بماند، اما در صورتی که روتین ورزشی و غذایی خود را در این مدت دنبال کنید، بعد از رفع کامل و صد در صدی ورم، از نتیجه خوب آن شگفت زده خواهید شد. میزان تورم و این که چه زمانی به طور کامل از بین می رود، در هر فردی متفاوت است و با توجه به تایپ بدنی بیمار و وسعت عمل مشخص می شود. برای این که متوجه شوید ورم بدن شما تا کی باقی خواهد ماند می توانید از دکتر ایزدپناه مشاوره دریافت کنید.

ورم بعد از لیپوماتیک شکم

ماساژ بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

جراحان زیبایی اعتقاد دارند اضافه کردن ماساژ به مراقبت های پس از لیپوماتیک شکم و پهلو می تواند سودمند باشد و به بهبود سریع تر کمک کند. ماساژ دادن علاوه بر این می تواند به بهبود گردش خون ناحیه جراحی شده کمک کند و حس سطحی شما را بازگرداند. خونابه و مایعات تجمع یافته زیر پوست هم خود به مرور زمان و به صورت طبیعی از بین خواهند رفت ولی ماساژ دادن می تواند به خروج سریع تر این مایعات کمک کند. البته به خاطر داشته باشید که نباید بلافاصله بعد از عمل خود ماساژ بگیرید، بلکه پس از یک فاصله دو هفته ای از جراحی بهترین زمان برای شروع روتین ماساژ است.

معایب عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

از دست دادن حالت ارتجاعی پوست برای مدتی پس از عمل

قرمزی پوست

لیپوماتیک شکم و پهلو

احتمال مسمومیت با ماده بی حسی

احتمال ضعیف عفونت

البته به خاطر داشته باشید که انتخاب پزشک با تجربه و متبحر می تواند از تمام این خطرات و معایب جلوگیری کند. کافی است شما نکات انتخاب پزشک خوب برای لیپوماتیک شکم و پهلو را رعایت کنید.

تغییرات بدن بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو
شما بعد از عمل بلافاصله تغییرات خود را احساس می کنید اما این نتیجه اصلی لیپوماتیک شکم و پهلوی شما نیست. در این زمان شما ورم بعد از عمل را تجربه می کنید که حدود 6 هفته برای درمان کامل به زمان نیاز دارد. برای این که سریع تر ورم خود را از بین ببرید لازم است آب فراوان نوشیده، پروتئین را در رژیم غذایی خود جا دهید و ورزش سبک مانند قدم زدن را تا حد توان خود دنبال کنید. در صورت رعایت رژیم و ورزش ممکن است تا مدت ها بعد از عمل شاهد کاهش چربی و فرم گیری بهتر شکم و پهلوی خود باشید.
ورزش بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو
رعایت یک رژیم غذایی و روتین ورزشی برای تثبیت نتیجه عمل لیپوماتیک شکم و پهلوی شما ضروری است. در این روش چربی زیر پوست خارج می شود و در صورتی که عادت های ناسالم غذایی و ورزشی خود را به شیوه قبل از عمل خود حفظ کنید، این چربی ها مجدداً باز خواهند گشت. اما شما چه زمانی بعد از عمل لیپوماتیک می توانید ورزش کنید؟ پزشکان توصیه می کنند که در مدت دو تا سه هفته پس از عمل از هرگونه فعالیت بدنی سنگین خودداری کنید. قدم زدن آهسته در یک مسیر طولانی می تواند جایگزین مناسبی برای یک ورزش کامل در این مدت باشد. بعد از این که توانایی بدنی خود را به دست آوردید می توانید به مرور ورزش خود را سنگین تر کنید. در هفته ششم بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو به اندازه ای بهبود یافته اید که ورزشی معمولی داشته باشید.
Previous slide
Next slide

بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

برای این که چربی های شکم و پهلوی شما دچار بازگشت نشود باید یک روتین ورزشی که شامل ورزش هوازی و ورزش موضعی شکم و پهلو می شود را رعایت کنید. بهترین ورزش های هوازی برای شما عبارتند از:

 • دوچرخه سواری
 • شنا
 • ایروبیک

رژیم غذایی بعد از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو

ورزش به تنهایی ضامن حفظ نتیجه لیپوماتیک شما نیست و لازم است یک رژیم غذایی هم داشته باشید. برای بهترین نتایج، باید یک رژیم متعادل شامل کربوهیدرات ها، پروتئین ها و چربی ها داشته باشید بدون این که پر خوری کنید. مصرف میوه و سبزیجات تازه را در اولویت بگذارید و تا جایی که می توانید موادی که قند افزوده دارند مصرف نکنید. به مصرف غذاهای کم نمک تر و نوشیدن آب به مقدار زیاد عادت کنید.

مراقبت های قبل از عمل لیپوماتیک

قبل از عمل لیپوماتیک شکم و پهلو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

لازم است برای این که عمل موفقیت آمیزی داشته باشید، از مدتی قبل برخی کارها را انجام دهید. مثل:

 • از حداقل 2 هفته پیش از عمل خود، استعمال هرگونه دخانیات (سیگار، قلیان و...) و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید.
 • سابقه پزشکی خود را صادقانه با جراح خود در میان بگذارید.
 • از دو هفته پیش از عمل مصرف نمک را کم کنید.
 • داروهایی که بر پایه هورمون هستند مانند داروهای پیشگیری از بارداری، باید تحت نظر پزشک مصرف شوند.
 • از 14 روز قبل از عمل مصرف داروهایی مانند ایبوبروفن و آسپرین را متوقف کنید و در صورتی که نیاز به استفاده یکی از این دو داشتید، موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.
 • هرگونه مصرف دارو و یا حساسیت دارویی را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • از چند ماه قبل از عمل داروهای حاوی کورتون باید قطع شوند و یا تحت نظر پزشک و با توجه به تصمیم عمل مصرف گردند.

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

پزشک شما حتماً در مورد استفاده از گن پس از عمل لیپوماتیک به شما توصیه هایی خواهد کرد. این یکی از قدم های مهمی است که خود شما باید برای حفظ نتیجه عمل خود بردارید. این گن در واقع برای پر کردن خلائی که در نتیجه خارج کردن چربی ها از زیر پوست ایجاد شده، مورد استفاده قرار می گیرد. گن با قرار دادن نوعی فشار بر پوست، باعث می شود پوست به خوبی به عضله بچسبد و جای خالی چربی ها از بین برود. به علاوه اگر نگران آمبولی بعد از لیپوماتیک هستید باید بدانید که استفاده از گن این خطر را بسیار کاهش می دهد.

 • استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

دکتر کامبیز ایزدپناه

فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی | دارای بورد تخصصی

 • عضو سازمان نظام پزشکی ایران
 • عضو جامعه جراحان ایران
 • عضو انجمن جراحی پلاستیک ایران
 • برخی از دوره های تخصصی گذرانده
 • دوره جراحی زیبایی پستان
 • دوره جراحی سرطان
 • دوره ابدومینو پلاستی
 • دوره لیپوساکشن
 • دوره جراحی زیبایی گوش
 • دوره جراحی زیبایی بینی
 • دوره لیفت صورت و گردن
 • دوره تزریق ژل و بوتاکس
 • سوابق تحصیلی
۱۳۹۳-۱۳۹۶: فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید بهشتی بیمارستان ۱۵ خرداد (بیمارستان مادر جراحی پلاستیک ایران)
۱۳۸۵-۱۳۸۹: جراحی عمومی،دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهرانبیمارستان سینا
۱۳۷۲-۱۳۷۹: پزشکی عمومی، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی زاهدان

سوالات متداول

لیپوماتیک برای تغییر سایز یک اندام خاص مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار، چربی هایی که در یک قسمت بدن تجمع یافته از بدن خارج می شود. در نتیجه شما می توانید از این روش برای کاهش چربی و سایز شکم، پهلو، چانه، بازو و سایر نقاطی که چربی های مقاومی وجود دارد، استفاده کنید. به علاوه با چربی های خارج شده می توانید به سینه ها، باسن و غیره شکل بدهید.

ممکن است بعضی چاقی ها روش های بهتری برای جراحی داشته باشند. برای این که پزشک متوجه شود چاقی شما قابل درمان با لیپوماتیک است یا خیر، پوست، شدت چاقی و نوع چاقی را معاینه می کند.

هر عمل جراحی چه کوچک و چه بزرگ ممکن است با پیچیدگی و عوارضی روبرو شود. بیشتر عوارض ناشی از اشتباه هستند و ممکن است پزشک مواردی را رعایت نکند. اگر پزشک شما این موارد را رعایت کند عوارض لیپوماتیک شکم و پهلو به حداقل می رسد:

این عمل باید حتماً توسط پزشک دارای صلاحیت جراحی پلاستیک انجام شود.

عمل نباید برای کل بدن همزمان انجام شود.

مراقبت های بعد از عمل باید به خوبی به بیمار آموزش داده شود و این مراقبت ها باید به طور کامل اجرا شوند.

از اعتماد به افرادی که پزشک متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی نیستند جداً خودداری کنید.

مطمئن شوید که عمل شما در اتاق عملی مجهز در بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

بهتر است عمل شما با بی حسی موضعی انجام شود و نه بیهوشی عمومی.

لیپوماتیک هم مثل هر عمل جراحی دیگری با خطرات مخصوص به خود همراه است. هرچند ریسک لیپوماتیک شکم و پهلو نسبت به سایر روش های لاغری کمتر است. با این حال لیپوماتیک شکم و پهلو ممکن است باعث بی نظمی کانتور و کاهش کشسانی پوست شود.

نتیجه اصلی عمل شما وقتی مشخص می شود که تورم و التهاب ناشی از جراحی از بین رفته باشد. بعد از لیپوماتیک حتماً ورزش کنید و رژیم غذایی سالم خواری را پیش بگیرید. اجازه بدهید این عمل جراحی برای بدن شما یک شروع تازه باشد. با شروع یک فعالیت ورزشی سبک بعد از لیپوماتیک، جریان خون افزایش می یابد و باعث می شود التهاب و تورم به سرعت از بین برود. همچنین از ایجاد لخته خونی جلوگیری می شود.

برای انجام عمل لیپوماتیک، پزشک باید روی پوست شما سوراخ های کوچکی ایجاد کند و لوله مخصوصی را زیر پوست شما ببرد که چربی ها را بیرون بکشد. این برش ها، به طول 2 تا 5 میلی متر خواهند بود و به همین دلیل، شما درد و خونریزی به خصوصی را تحمل نمی کنید. خطر عفونت هم در این روش بسیار کم است.

خیر. خانم هایی که جراحی لیپوماتیک شکم و پهلو انجام می دهند در قدرت باروری خود هیچ تغییری احساس نمی کنند و می توانند بدون هیچ مشکلی در آینده باردار شوند.

بله. اگر بخواهید می توانید چربی هایی که از هر ناحیه بدن شما خارج شده را به قسمت هایی مثل سینه، باسن و گونه تزریق کنید.